بهترین منابع کنکور | بهترین کتاب های تست

بهترین منابع کنکور دروس اختصاصی

استفاده از منابع کمک آموزشی مناسب، از عوامل بسیار مهم موفقیت در کنکور سراسری می باشد که باید به درستی و با نظر مشاوران و دبیران متخصص انتخاب شود. در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین منابع و کتاب تست های کنکور بپردازیم. کتاب ها و منابع کنکور معرفی شده در این مقاله، بر اساس نظر مشاور ارشد موسسه آموزشی بارسا، مهندس معین فلاح می باشد. در ادامه به بررسی بهترین کتاب تست های درس فیزیک و شیمی و ریاضی و حسابان برای رشته های ریاضی و تجربی می پردازیم. در برخی موارد منابع کنکور نظام جدید و نظام قدیم را به صورت مجزا معرفی کرده ایم تا داوطلبان کنکور نطام قدیم هم بتوانند از مناسب ترین کتاب های کمک آموزشی استفاده کنند.

منابع معرفی شده برای داوطلبان کنکور ۱۴۰۰ قابل استفاده می باشد.

بهترین منابع کنکور | بهترین منابع ریاضی کنکور

درس ریاضی جزء دروسی است که قسمت اصلی یادگیری آن سر کلاس و به وسیله تدریس معلم انجام می شود. بنابراین لازم است در کلاس درس ریاضی حضور فعال و آگاه داشته باشید. اما تهیه یک کتاب کمک آموزشی خوب برای یادگیری بهتر، حل تمرین بیشتر و تست زنی پیشنهاد می شود. هم چنین برای یادگیری مفهومی و عمیق این درس، ما به شما توصیه می کنیم (مخصوصا برای دانش آموزانی که مفهوم مباحث را یاد نمی گیرند و از ابتدای کار سراغ حل تمرین و تست می روند) متن کتاب درسی را حتما مطالعه کرده و تمام تمرینات آن را حل کنید.

مشاوره تحصیلی خصوصی

اگر دوست داری سال بعد اسم تو توی لیست باشه، عدد  66 رو به سامانه 3000909030 ارسال کنید.

بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی

- کتاب ریاضیات تجربی جامع کنکور مهروماه : این کتاب شامل 7 کتاب ( ریاضی 1 ، ریاضی 2 ، ریاضی 3 ، هندسه 1 ، آمار و مدلسازی ، ریاضی عمومی 1 و 2 ) می باشد. درسنامه کتاب ریاضیات تجربی مهروماه بسیار کاربردی بوده و تمام نکات این 7 کتاب، همراه با تست های نمونه به طور کامل توضیح داده شده است. هم چنین در انتهای هر فصل آزمون های تستی تفکیک شده همراه با پاسخ تشریحی قرار دارد که می توانید به کمک آن ها تکنیک های تست زنی و آزمون خود را محک بزنید. مطالب هر فصل به طور خلاصه برای مرور سریع و جمع‌‌ بندی در انتهای فصل قرار دارد.

کتاب ریاضیات تجربی مهروماه شامل کلیه تست های کنکور تا سال 99 و کلیه تست های کنکور های سراسری خارج از کشور تا سال 99 می باشد و تست های آن در 4 سطح مجزا و منطبق بر کتاب های درسی نظام جدید می باشد. این کتاب تالیف محمدرضا میرجلیلی، مهدی امیریان و منصور سعیدی می باشد و ویرایش جدید آن در دو جلد به چاپ رسیده است.

- کتاب ریاضیات تجربی جامع کنکور خیلی سبز: انتشارات خیلی سبز هم کتاب جامع خوبی به عنوان منابع ریاضی کنکور تجربی چاپ کرده است. ویرایش نظام جدید این کتاب شامل ۲ جلد می باشد که جلد اول آن شامل درسنامه های کاربردی، تست های آموزشی و سپس تست های اصلی و کامل است. درسنامه های کتاب ریاضیات تجربی خیلی سبز به صورت موضوعی تقسیم بندی شده اند. در ابتدای درسنامه هر موضوع، مطالب اصلی بیان شده و در ادامه، تعداد زیادی تست های آموزشی قرار گرفته که پاسخ این تست ها، زیر هر تست نوشته شده است و مولفان کتاب در بین این پاسخ ها، به بیان نکات باقی مانده درس پرداخته اند. سپس با تست های اصلی مواجه می شوید که به صورت موضوعی طبقه بندی شده و از ساده به سخت چیده شده اند؛ درنتیجه تست ها روند آموزشی دارند. پاسخ های کاملا تشریحی تست ها را می توانید در جلد دوم کتاب ببینید.

پاسخنامه تشریحی فوق العاده این کتاب که نشان می دهد مولفان برای تالیف آن زحمت زیادی کشیده اند و بسیار کامل، قوی و عالی نوشته شده و باعث می شود داوطلب به اشتباهاتش پی ببرد. ارائه روش های میانبر، راه حل های کوتاه و روش حل های دیگر از ویژگی های خوب پاسخنامه تشریحی کتاب ریاضیات تجربی خیلی سبز می باشد. در مجموع می توان این کتاب را به عنوان یکی از بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی 1400 به شمار آورد.

بهترین منابع کنکور 99

بهترین منابع ریاضی کنکور ریاضی

- کتاب ریاضیات پایه مهروماه : کتاب ریاضیات پایه مهروماه را به دلیل درسنامه های مفید و مفهومی و تست های آموزشی، دسته بندی شده و فصل به فصل به عنوان یکی از بهترین منابع ریاضی کنکور ۱۴۰۰ به شما معرفی می کنیم. این کتاب تالیف عباس اشرفی، وهاب تقی زاده و علیرضا نداف زاده می باشد. روند کتاب به این صورت است که در درسنامه های مفهومی از توضیحات مو به‌ مو استفاده شده و آموزش مفاهیم به روش های کاملا منحصر به فرد صورت گرفته است. پس از مطالعه کامل درسنامه ها و یادگیری مفاهیم اصلی، با تعداد مناسبی تست آموزشی مواجه می شوید که پاسخ تشریحی دارند و حل آن ها باعث رفع اشکال و بهبود وضعیت شما در درک مفاهیم ریاضی می شود. در پایان هر فصل نیز تعداد زیادی تست از مباحث فصل مورد نظر وجود دارد که به صورت مبحث به مبحث تفکیک شده اند. هم چنین تعدادی تست سخت تر و مفهومی تر با عنوان « برای 100% » نیز برای دانش آموزان قوی تر انتخاب شده است. در پایان هر فصل با یک آزمون برای جمع بندی فصل مواجه خواهید شد. پاسخنامه کلیدی و پاسخنامه تشریحی آخرین قسمت هر فصل را تشکیل می دهند. در پاسخنامه تشریحی از روش های مناسب و تکنیکی از جمله روش حذف گزینه بسیار استفاده شده است که از روش های سریع و کارآمد در کنکور سراسری محسوب می شود.

پکیح تحصیلی

- کتاب حسابان 2 مهروماه : مطالعه این کتاب در ادامه مطالعه کتاب ریاضیات پایه مهروماه به دانش آموزان رشته ریاضی توصیه می شود. کتاب حسابان 2 مهروماه بر اساس آخرین تغییرات کتاب ریاضی نظام جدید تالیف شده است. سبک نگارش این کتاب نیز مانند کتاب ریاضیات پایه بوده و شامل 3 قسمت درسنامه مفهومی و کاربردی همراه با تست های آموزشی و تمرینی، تست های چهار گزینه ای تکمیلی و پاسخنامه کلیدی و تشریحی می باشد. این کتاب می تواند بهترین و کامل ترین منبع ریاضی کنکور نظام جدید برای دانش آموزان رشته ریاضی باشد.

منابع ریاضی کنکور معین فلاح

وبینار پدر و مادر آنلاین

بهترین منابع کنکور | بهترین منابع فیزیک کنکور

درس فیزیک هم مانند ریاضی، جزء دروسی است که قسمت اصلی یادگیری آن سر کلاس و به وسیله تدریس معلم انجام می شود. بنابراین لازم است در کلاس درس فیزیک حضور فعال و آگاه داشته باشید تا به افزایش یادگیری سر کلاس منجر شود. همچنین تهیه یک کتاب کمک آموزشی خوب برای یادگیری بهتر این درس، حل تمرین بیشتر و تست زنی پیشنهاد می شود. هم چنین برای یادگیری مفهومی و عمیق درس فیزیک ، توصیه مهندس معین فلاح به شما این است که (مخصوصا برای دانش آموزانی که مفهوم مباحث را یاد نمی گیرند و از ابتدای کار سراغ حل تمرین و تست می روند) متن کتاب درسی فیزیک را حتما مطالعه کرده و تمام تمرینات آن را حل کنید. علاوه بر این اگر می خواهید بدانید رتبه های برتر کنکور از چه روش هایی برای مطالعه فیزیک کنکور استفاده کرده اند، حتما مقاله روش مطالعه فیزیک را مطالعه کنید. پیشنهاد مهندس فلاح برای کتاب کمک آموزشی درس فیزیک استفاده از کتاب های میکروطبقه بندی گاج است که برای هر دو رشته ریاضی و تجربی تمام مطالب سال های دهم، یازدهم و دوازدهم را پوشش می دهد. ویژگی مهم این کتاب ها درسنامه های خلاصه و مفهومی و تست های متنوع همراه با پاسخنامه تشریحی است.

- کتاب فیزیک پایه گاج ( سری میکرو طبقه بندی ) : این کتاب برای هر دو رشته ریاضی و تجربی به صورت جداگانه به چاپ رسیده است؛ البته لازم به ذکر است که این کتاب در دو جلد چاپ می شود که جلد اول آن شامل بانک تست به همراه پاسخنامه کلیدی بوده و در جلد دوم می توانید از پاسخنامه تشریحی و درسنامه های کاربردی این کتاب استفاده کنید. تست‌ های این کتاب که طرح شده از مطالب دو کتاب درسی فیزیک دهم و یازدهم بوده، با دقت زیادی در مباحث مختلف دسته‌ بندی شده‌اند. در پایان هر فصل، بخشی به نام «یک قدم تا 100» قرار داده شده که سطح تست های آن بالاتر از سایر تست‌ ها بوده و بررسی آن ها به شما برای کسب درصد بالاتر در فیزیک کنکور سراسری بسیار کمک خواهد کرد. تست های کتاب فیزیک پایه گاج مجموعه‌ای از کل نکات مهم فصل را پوشش می‌ دهد. همچنین به دلیل اهمیت زمان در دوران جمع‌ بندی و نیاز به مرور مطالب، شماره تست‌ هایی که برای کمک به جمع بندی و مرور مطالب مهم در نظر گرفته شده، در آغاز هر فصل از کتاب مشخص شده است. در پاسخ‌ نامه‌ تشریحی این کتاب، صورت هر سوال و تمامی گزینه‌ های آن به طور کامل بررسی شده‌ است. هم چنین در پاسخ‌ نامه‌ تشریحی، کادرهای نکات مفهومی و ترکیبی هم وجود دارد. در قسمت‌ های مختلف پاسخ نامه، مهارت‌ های حل تست نیز بیان شده که به شما برای تقویت تکنیک های تست‌ زنی کمک شایانی می‌ کند.

- کتاب فیزیک دوازدهم گاج ( سری میکرو طبقه بندی ) : این کتاب نیز مانند سری فیزیک پایه گاج برای دانش آموزان هر دو رشته ریاضی و تجربی قابل استفاده است و جلد اول آن بانک تست فیزیک و شامل تست های محاسباتی، مفهومی و خلاقانه از مباحث فیزیک دوازدهم کتاب درسی می باشد. این مجموعه نیز شامل تست های «یک قدم تا 100» و تست های مشخص شده برای دوران جمع بندی و مرور می باشد. جلد دوم کتاب نیز دربردارنده‌ پاسخ‌ های تشریحی کاملا مفهومی همراه با آموزش نکات کاربردی، برای همه‌ی سوالات مندرج در جلد اول کتاب است و برای برخی تست ها نیز از چند روش پاسخگویی استفاده شده است. این خصوصیات کتاب فیزیک میکرو طبقه بندی گاج را به بهترین منبع فیزیک کنکور تبدیل کرده است.

بهترین منابع کنکور 99

- کتاب فیزیک نشر الگو : دیگر پیشنهاد مهندس معین فلاح برای منابع فیزیک کنکور ۱۴۰۰ که دانش آموزان می توانند از آن بهره ببرند، کتاب های فیزیک نشر الگو است. این کتاب ها خصوصا برای دانش آموزانی که در درس فیزیک قوی تر هستند و به دنبال کتابی می گردند که آن ها را بیشتر به چالش بکشد، توصیه می شود. مجموعه کتاب های فیزیک نشر الگو به صورت پایه به پایه برای دانش آموزان هر دو رشته ریاضی و تجربی به چاپ رسیده است. البته کتاب های پایه دوازدهم برای هر دو رشته در 2 جلد چاپ شده که جلد اول شامل فصل های اول و دوم و جلد دوم نیز شامل سایر فصل های کتاب درسی می باشد.

از ویژگی های مهم کتاب فیزیک جامع دوازدهم نشر الگو ( برای رشته ریاضی و تجربی ) می توان به آموزش مفهومی مطالب کتاب درسی در قسمت درسنامه های کتاب اشاره کرد که همراه با حل تشریحی چندین مسئله، تست آموزشی و حل چند تست خاص برای درک و یادگیری بهتر مفاهیم درسی است. سپس با تست های چهارگزینه ای که با چینش آموزشی مناسب همراه هستند مواجه خواهید شد. نکته مهم این کتاب ها این جاست که پس از زدن تست های هر مبحث از فصل های کتاب، می توانید برای تسلط بیشتر به حل و بررسی تست های «سطح دوم» بپردازید که حاوی تست های مفهومی تر و چالش برانگیزتر برای کنکور است. در پایان هر فصل نیز 2 آزمون تستی به منظور جمع بندی و مرور مطالب فصل وجود دارد. هم چنین پاسخ تشریحی تمام تست های هر فصل نیز انتهای همان فصل قرار دارد.

کتاب فیزیک نشر الگو برای پایه های دهم و یازدهم برای هر دو رشته ریاضی و تجربی ، با 2 عنوان « تست » و « سه بعدی » چاپ شده است. هر دو کتاب از بهترین منابع فیزیک کنکور محسوب می شوند و هر دو نیز شامل درسنامه، تست و پاسخ های تشریحی هستند. با این تفاوت که مجموعه کتاب های سه بعدی نظر الگو، آموزش کامل تر و البته طولانی تری دارند و تمرکز بیشتری روی تمرین و حل مسائل تشریحی دارند. در مقابل، مجموعه کتاب های تست نظر الگو حاوی درسنامه های خلاصه تر و کوتاه تری بوده و شامل تست های بیشتری می باشد. البته در هر دو کتاب تست های آموزشی حل شده وجود دارد و هر دو کتاب شامل پاسخنامه تشریحی کامل هستند. دانش آموزان می توانند با توجه به سطح فیزیک خود یکی از این منابع فیزیک کنکور را انتخاب کنند.

منابع فیزیک کنکور معین فلاح

بهترین منابع کنکور | بهترین منابع شیمی کنکور

بهترین منابع شیمی کنکور را در 2 زمینه به شما معرفی می کنیم؛ ابتدا به معرفی و بررسی بهترین منابع درس شیمی برای یادگیری، تسلط و تست زنی می پردازیم و سپس بهترین منابع شیمی کنکور برای جمع بندی و آزمون را به شما معرفی می کنیم. این مجم.عه کتاب ها نیز مانند سایر موارد توسط مهندس فلاح (مشاور ارشد دپارتمان مشاوره تحصیلی بارسا) توصیه و تایید شده است.

- کتاب شیمی کنکور مبتکران : کتاب های شیمی کنکور مبتکران تالیف بهمن بازرگانی بوده و به صورت پایه به پایه برای دانش آموزان سال های دهم، یازدهم و دوازدهم قابل استفاده هستند. این کتاب ها که با عنوان «پرسش های چهار گزینه ای شیمی دهم ( یازدهم یا دوازدهم )» منتشر شده اند، در هر پایه شامل 2 جلد هستند که در مجموع مطالب کتاب درسی را کاملا پوشش می دهند.

درباره اصولی ترین روش مطالعه ( روش SQ3R ) چقدر اطلاعات دارید؟

محتوای کتاب شیمی کنکور مبتکران برای هر 3 پایه دهم، یازدهم و دوازدهم شامل بخش های زیر است:

1- درس و نکته: در پاسخنامه تشریحی این مجموعه، نکته‌ های کلیدی و مهم درس شیمی در قالب ایستگاه های درس و نکته بیان شده اند که با مطالعه دقیق این ایستگاه‎ها، عصاره جان کتاب درسی همراه با نکته های مستتر در آن به کالبد شما منتقل می شود.

2- تست‌ های بسیار مهم یا Very Important Tests) V.I.T): این تست‌ ها که با دقت و وسواس فراوان انتخاب شده‌اند، تست‌ هایی را نشان می دهند که حل آن‌ ها برای شما بسیار حساس، حیاتی و مهم است و حل نکردن آن‌ ها مساوی است با فاجعه!

3- تست‌ های دسا (دومین سطح اهمیت): این تست‌ ها بعد از تست های V.I.T در سطح دوم اهمیت قرار دارند. دسته سوم نیز تست‌ های بدون علامت هستند که دارای پایین ترین سطح اهمیت می‌ باشند. بنابراین اگر احساس می‌ کنید از لحاظ زمان در مضیقه هستید، توصیه می‌ کنیم ابتدا تست‌ های V.I.T را حل کنید. بعد که خیالتان راحت شد، بروید سراغ تست‌ های دسا و در پایان اگر احساس کردید هنوز زمان دارید، تست‌ های بدون علامت را حل کنید.

4- طرح آموزشی کارتونی: در این قسمت سعی شده است برخی از مطالب و مفاهیم کلیدی شیمی کنکور که در کتاب درسی مطرح شده، به زبان کارتونی بیان شود تا این مطالب و مفاهیم بهتر در ذهن و حافظه‌ دانش آموزان جا بیفتد.

5- مناظره با دانش‌ آموزان و سوال‌ های متداول دانش‌ آموزی: یکی از موثرترین روش‌ های آموزشی، روش مباحثه یا مناظره‌ علمی است. در کتاب شیمی کنکور مبتکران گاهی مطالب به صورت یک مبحث و مناظره‌ زنده ارائه می‌ شود.

6- تست‌ های آسان، متوسط، سخت و خیلی سخت

7- هم چنین در میان مطالب هر فصل و پس از بیان چند مبحث مشترک، آزمون هایی تحت عنوان «چک آپ» قرار دارد و در پایان هر فصل نیز یک آزمون جامع برای جمع بندی و مرور مطالب کل فصل آورده شده است.

مجموع این چند بخش باعث شده کتاب شیمی کنکور مبتکران به یکی از بهترین منابع شیمی کنکور معرفی و استفاده شود. 

بهترین منابع کنکور 99

- کتاب تست شیمی کنکور خیلی سبز : مجموعه کتاب های شیمی خیلی سبز در زمینه کنکور به 2 قسمت شیمی پایه (دهم و یازدهم) و شیمی دوازدهم  تقسیم شده اند که البته هر دو مجموعه تالیف دکتر نیما سپهری، مهدی براتی و یاسر عبداللهی می باشند. بنابراین ساختار نوشتاری و تالیفی کتاب ها یکسان بوده و مطالب کتاب درسی و نکات و تست های کنکور را پوشش می دهند. در کتاب تست شیمی پایه خیلی سبز برای هر قسمت ابتدا یک درسنامه کاربردی و نسبتا کوتاه ارائه شده است تا به دانش آموزان در یادگیری مفاهیم درسی کمک کند. سپس با حل چند تمرین آموزشی که در همان درسنامه قرار دارد، تسلط بیشتری روی مباحث پیدا می کنید. در نهایت به قسمت تست ها می رسیم که تعداد زیادی تست تالیفی و تست های شیمی کنکور سراسری سال های اخیر در این قسمت جمع آوری شده است. همه تست ها دارای پاسخ تشریحی می باشند که در انتهای فصل می توانید آن ها را ببینید. البته به طور جدی به شما توصیه می کنیم برای حل تست ها، ابتدا خودتان تمام تلاشتان را به کار بگیرید و در انتها و برای بررسی جواب هایتان از پاسخنامه تشریحی استفاده کنید.

دوره آنلاین افزایش اعتماد به نفس نوجوانان

با روش مطالعه شیمی رتبه های برتر آشنا شوید.

کتاب تست شیمی دوازدهم خیلی سبز در دو جلد منتشر شده است. در این کتاب ابتدا تست های تالیفی و تست های کنکور سال های اخیر هر فصل به صورت مبحثی قرار دارد که بر اساس متن کتاب درسی تنظیم شده اند. در انتهای فصل، پاسخنامه تشریحی قرار دارد که به بررسی تمام تست ها پرداخته و شامل درسنامه هایی برای آموزش مفاهیم هر مبحث درس شیمی می باشد. هم چنین میزان سختی سوالات نیز در پاسخنامه تشریحی با علامتی کنار هر سوال مشخص شده است. درواقع می توان تفاوت اصلی کتاب تست شیمی پایه و دوازدهم خیلی سبز را در این مسئله دانست؛ در کتاب تست شیمی پایه، درسنامه ها در ابتدای هر مبحث و در قسمت تست های کتاب مطرح شده اند. در حالی که در کتاب شیمی دوازدهم خیلی سبز درسنامه ها در انتهای فصل و در میان پاسخ های تشریحی قرار دارند. در هر صورت کتاب تست شیمی خیلی سبز نیز از بهترین منابع شیمی کنکور 1400 به شمار می رود.

بهترین منابع کنکور 99

بیشتر بخوانید:

بهترین منابع کنکور ۱۴۰۰ ( دروس عمومی )

بهترین منابع زیست کنکور

بهترین منابع هندسه و گسسته کنکور

نویسنده : مهندس معین فلاح

برای رزرو و ثبت نام جلسات مشاوره تحصیلی خصوصی بارسا
( مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری ) با شماره 22677917-021 تماس بگیرید
یا عدد 66 را به سامانه 3000909030 ارسال کنید.

نظرات کاربران
ماهان

ماهان

        سلام و خسته نباشید

منبع تست شیمی برای سطح متوسط به بالا و مناسب گرفتن درصد بالای ۸۰ در کنکوری مثل ۹۹ میخواستم. شما کدوم منبع رو پیشنهاد میفرمایید ؟

خیلی ممنون از سایت خوبتون.
      
2 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        سلام ماهان عزیز
اگه کتاب شیمی خیلی سبز رو به تسلط رسیدی، تست های شیمی مبتکران (درسنامه های این کتاب شامل مطالب اضافه تر از کتاب درسی نظام جدید هست) و سپس برای دوران جمع بندی، کتاب موج آزمون منابع خوب شیمی برای شما محسوب میشن.
برات آرزوی موفقیت داریم
      
0 0

فائزه

فائزه

        سلام دوستان به نظرتون چه کتاب تستی درسنامه قوی داره برا پایه ضعیف ریاضی
      
1 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        سلام فائزه جان
اگه پایه و رشته شما رو بدونم، بهتر می تونم کمکت کنم. اما اگه صرفا درسنامه خوب و کامل به همراه تمرین تشریحی برات اهمیت داره، کتاب سیر تا پیاز و به همراه تست کتاب مهر و ماه منبع خوب درس ریاضی برای پایه ضعیف هست.
موفق باشی
      
0 0

ماندگار

ماندگار

        سلااام لطفا یه جواب کامل بدین
من الان کتاب کارام زیاده و گیج شدم نمیدونم چیکار کنم
یه کتاب کار اصولا باید چند دور کار بشه؟؟؟؟!
چون من اصلا نمیتونم تستای تکراری بزنم 
      
1 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        سلام ماندگار جان
مهم ترین نکته برای شما‌ اینه که تعدد کتاب های تست و منابع کنکور کمکی به شما‌ نمی کنه. بلکه "تسلط" روی این کتاب های تست کمک اصلی رو به شما می کنه. اگه تست تکراری برای شما‌ تمرکز کمتری رو به همراه داره، پیشنهاد می کنم دقیق تر و با وسواس بیشتر تست ها رو بزنی.
حتما مقاله تکنیک های تست زنی ما رو مطالعه کن (منوی سایت --> مقالات --> دسته بندی کنکور)
اگه به تسلط روی تست های یک کتاب رسیدی، کتاب بعدی رو شروع کن. بعضی از کتاب های تستی آموزشی هستند (مثل خیلی سبز) و منابعی مثل فار و موج آزمون، شکل آزمونی دارند و برای دوران جمع بندی مناسب هستند.
برات آرزوی موفقیت داریم
      
0 0

مهدی

مهدی

        سلام و خسته نباشید خدمت شما مشاوره عزیز 
من یه 3 تا سوال ازتون داشتم و خواستم که بپرسم 
سوال اول من این هست که همانطور شما در مقاله گفته بودید بهترین کتاب برای ریاضی و شیمی و فیزیک رو نام بردید ولی برای زیست شناسی رو نگفتید خواستم ازتون بپرسم که بهترین منابع کتاب برای زیست شناسی چه کتابی است ؟؟؟
سوال دوم من هم این است که آیا کتاب هفت خان خیلی سبز مناسب تر است یا نشر الگو ؟؟؟ واگر یکی از این ها مناسب تر بود تفاوت آن ها چقدر است؟؟؟
سوال سوم من هم این است که آیا این کتاب هایی که معرفی کردید می توان برای کنکور 1401 و یا برای کنکور 1402 استفاده کرد ؟؟؟
      
1 2

مدير سيستم

مدير سيستم

        سلام مهدی جان
سوال اول: ما برای زیست شناسی و کتاب های کمک درسی مربوط به این درس، مقاله جداگانه ای داریم که لینکش در انتهای همین مقاله موجوده و بهت پیشنهاد می کنم حتما مطالعه کنی.
سوال دوم: کتاب های موضوعی ادبیات تفاوت چندانی ندارند. با این حال ما کتاب های موضوعی نشر الگو رو مناسب تر می دونیم.
سوال سوم: اگه نظام جدید هستی، بله بیشتر این منابع تا کنکور ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ قابل استفاده هستند.
برات آرزوی موفقیت داریم
      
0 0

ناهید

ناهید

        سلام.من کاردانی نرم افزار و کارشناسی نرم افزار از شاخه فنی حرف ایی دارم.جدیدا مشتاق شدم ادامه تحصیل بدم و کنکور تجربی شرکت کنم.باتوجه به اینکه رشته ام کلا فنی بوده کارم سخته.چه منابعی رو بهم پیشنهاد میدید که هیچ درکی از رشته تجربی ندارم؟ چطور شروع کنم.ممنونم
      
1 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        سلام ناهید عزیز
اگه سوالت راجع به انتخاب بهترین منابع کنکور ۱۴۰۰ هست، توی همین مقاله ما بهترین کتاب های تست رو برای دروس اختصاصی معرفی کردیم.
منابع دروس عمومی و درس زیست شناسی رو هم در مقالات جداگانه معرفی کردیم که لینکش یکم بالاتره.
پیشنهاد می کنم مقالات رو مطالعه کنی تا جواب سوالاتت رو پیدا کنی.
برات آرزوی موفقیت داریم
      
0 0

رها

رها

        سللم برای درس عربی و شیمی و فیزیک چ کتابی خوبه؟مخصوصا فیزیکو شیمیش کامله کامل باشه برای زیست فاگو زیست خوبه یا خیلی سبز
      
2 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        سلام رها جان
ما بهترین منابع کنکور برای شیمی و فیزیک رو تو این مقاله معرفی کردیم. اگه هنوز مقاله رو نخوندی، حتما مطالعه کن تا بتونی کتاب مورد نظرت رو انتخاب کنی. ما ویژگی کتاب ها رو بررسی کردیم.
بهترین منابع برای دروس عمومی و درس زیست شناسی رو هم تو مقالات جداگانه معرفی کردیم که لینکشون کمی بالاتر قرار داده شده برای استفاده شما.
مقالات رو مطالعه کن تا بتونی بهتر تصمیم بگیری.
موفق باشی
      
1 0

فرشاد

فرشاد

        سلام خدمت مشاور عزیز
ببخشید من سال ۹۳ کنکور دادم و دیگه شرکت نکردم تا الان که میخوام نظام جدید شرکت کنم
برای درس فیزیک نظرم اینه که فیزیک جامع تجربی خیلی سبز بخرم
ولی الان متوجه شدم که درسنامه های خیلی کاملی نداره(جایی خوندم و هنوز نخریدم)
به نظر شما برای من که هیچی از فیزیک خاطرم نیست و معلم هم ندارم کتاب خوبیه؟
اگه بخوام پایه به پایه هم بخرم حجم منابعم زیاد میشه
ممنون :)
      
1 1

مدير سيستم

مدير سيستم

        سلام فرشاد جان
اگه درسنامه ‌خوب مد نظرت هست، کتاب میکرو منبع خوب برای فیزیک کنکور هست و کمکت می کنه.
موفق باشی
      
0 1

میلاد

میلاد

        سلام بنده سربازم می خوام واسه کنکور ۱۴۰۰ انسانی آماده شم راستی نظام قدیم بودم می خوام بدونم واسه عربی دینی ریاضی ادبیات روانشناسی. فلسفه منطق چه کتابی بگیرم که موفق شم ممنون میشم راهنماییم کنید
      
1 1

مدير سيستم

مدير سيستم

        سلام میلاد جان
بهترین منابع کنکور ۱۴۰۰ رو تو این مقاله معرفی کردیم و پیشنهاد می کنم از همین کتاب های تست استفاده کنی.
منابع مناسب برای دروس عمومی رو هم تو یه مقاله جداگانه معرفی کردیم که لینکش انتهای همین مطلب هست.
موفق باشی
      
0 0

نگین

نگین

        سلام خسته نباشید
من نظام قدیم بودم و میخوام امسال کنکور نظام جدید بدم و برای دروس اختصاصی کتابای سطح بالا و خیلی سخت میخوام پیشنهاد شما چیه؟
ممنون میشم راهنماییم کنید
      
1 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        سلام نگین جان
با توجه به اینکه شما‌ با منابع کنکور نظام جدید آشنایی‌ نداری، کتاب های سخت و ‌مفهومی برای شروع مناسب نیستند. بهت پیشنهاد می کنم از کتاب هایی شروع کنی که دید کاملی از دروس‌ نظام جدید داشته باشی.
می تونی با کتاب هایی مثل‌ خیلی سبز شروع کنی و بعد از تسلط روی این کتاب، سراغ کتاب هایی مثل نشر الگو و IQ بری که به این هدف شما نزدیک تر باشه (البته برای دروس مختلف، ممکنه منابع متفاوت باشند که تو این مقاله معرفیشون کردیم)
برات آرزوی موفقیت داریم
      
0 0

راضیه

راضیه

        سلام و عرض ادب
من فارغ التحصیل نرم افزارم (رشته ریاضی نظام قدیم)
قصد دارم کنکور تجربی 1400 شرکت کنم
و من کتاب درسی شیمی ندارم 
برای درسنامه دقیق و کامل چه کتاب شیمی به من معرفی میکنید؟ 
      
2 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        سلام راضیه جان
پیشنهاد ما‌ برای شما کتاب تست شیمی خیلی سبز هست.
برات آرزوی موفقیت داریم
      
0 0

شیوا

شیوا

        سلام من کنکوری 98 بودم وامسال بخاطر مشکلاتی مجبورشدم بمونم رتبمم 3800منطقه2 شد وترازمم پارسال 6600بود باتوجه به کنکور 99که شرکت کردم میخوام کتابای خیلی سطح بالا برای شیمی خصوصا وزیست کارکنم تا اگه 00متوسط هم بود پیش نیاد لطفا برای این دو درس بهترین مبع رو معرفی کنید استاد
      
1 1

مدير سيستم

مدير سيستم

        سلام شیوا جان
برای دوره مطالعه زیست کتاب IQ و شیمی مبتکران رو پیشنهاد می کنم.
برای دوران جمع بندی و تست های آزمونی هم کتاب موج آزمون رو برای هر دو درس پیشنهاد میکنم.
امیدوارم موفق باشی
      
0 0

معصومه

معصومه

        سلام برای شیمی بانک تست و درسنامه کامل میکروطلایی خوبه؟من پایم خوبه ولی خوب نظام قدیم بودم.میخاستم مبتکران بگیرم ک شنیدم سطحش پایینه 

      
5 1

مدير سيستم

مدير سيستم

        سلام معصومه جان
برای شروع، کتاب شیمی خیلی سبز رو پیشنهاد می کنم. چون نظام قدیم هم بودی، بیشتر بهت کمک میکنه.
موفق باشی
      
0 0

نگار

نگار

        سلام وقت بخیر
برای کسایی ک فیزیکشون ضعیفه چ کتابی پیشنهاد میکنید؟من از بعضیا شنیدم مهروماه برای آموزش فیزیک خوبه 
و همینطور بین سفیرخرد و گاج دودلم برای دینی
ممنون میشم راهنملیی کنید
      
1 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        سلام نگار عزیز
فیزیک خیلی سبز و میکرو گاج رو پیشنهاد میکنم بهت.
برای دینی هم انتشارات سفیر خرد رو ‌پیشنهاد‌ میکنم و بهتره مقاله معرفی بهترین منابع دروس عمومی رو مطالعه کنی.
برات آرزوی موفقیت داریم
      
0 1

Sana

Sana

        سلام من سطح نسبتا خوبی توی درسای دینی ادبیات و عربی دارم برای این دروس چه کتاب تستی برای کنکور تهیه کنم؟
در زیست و شیمی زیاد خوب نیستم برای آنها چه تهیه کنم؟
و در آخر زبان را بسیار مشکل دارم و یک درسنامه تمام و کمال به همراه تست هایی که بتونه منو موفق کنه توی کنکور چه کتابهایی را تهیه کنم؟
ممنون میشم پاسخگو باشید. 
      
2 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        سلام سنا جان
منابع عمومی رو تو یه مقاله دیگه معرفی کردیم که لینکش انتهای همین مطلب بود و بهتره اون مقاله رو بخونی تا بتونی بهترین کتاب های تست مناسب خودت رو پیدا کنی.
کتاب های انتشارات خیلی سبز برای دروس زیست و شیمی بیشترین کمک رو بهت می کنند.
برات آرزوی موفقیت داریم
      
1 0

Reza

Reza

        سلام خسته نباشید من می خوام برای درس زیست ازکتاب فاگو به عنوان درس نامه وازکتاب میکروطلایی به عنوان تست استفاده کنم حالا می خواستم نظرشما رودراین باره بدونم
      
1 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        سلام رضا جان
کتاب فاگو حجم خیلی زیادی داره و اگه از ابتدای سال با برنامه منظم مطالعه اش کنی، می تونه خیلی بهت کمک بکنه.
برای تست زنی هم پیشنهاد ما خیلی سبز هست.
موفق باشی
      
1 1

ایلار

ایلار

        باسلام ببخشید یه راهنمایی میخواستم. من کنکوری 99بودم امامیخوام انشالله برا 1400هم بخونم. رتبمم خداروشکرخوب بود لطف میکنیدمنابعی رو بهم معرفی کنین که تست های قوی داشته باشن که هم همه مطالبوخوب پوشش بدن هم سطح بالاوکنکوری داشته باشن بیشترهم تست باشه تادرسنامه چون دیگه حوصله درسنامه ندارم فقط میخوام تستی بخونم😊موج ازمون های. نشرالگوخوبن بگیرم؟ چون همه منابع ها ی بالارو دارم 
      
1 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        سلام آیلار عزیز
خداقوت
بله؛ کتاب های موج آزمون و IQ برای سطحی که شما‌ میگی، مناسب هستند.
برات آرزوی موفقیت داریم
      
0 0

حسام

حسام

        سلام
ببخشید برای شیمی دهم بین مبتکران و نشرالگو موندم
توی نمونه دولتی درس میخونم
برام مهمه که توی کنکور کمکم کنه و درس خیلی بالایی بهم بده
شما کدومو پیشنهاد میدید؟
      
1 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        سلام حسام جان
برای شروع، این کتاب ها سنگین هستند و پیشنهاد نمیکنم. پیشنهادم اینه که با شیمی خیلی سبز شروع کنی و روی یادگیری تک تک تست ها تمرکز کنی.
برات آرزوی موفقیت داریم
      
1 0

مبینا

مبینا

        سلام برای فارسی و دینی چی باید بگیریم🔆
      
4 1

مدير سيستم

مدير سيستم

        سلام مبینا جان
بهترین منابع برای دروس عمومی رو تو یه مقاله دیگه به صورت مفصل بررسی کردیم که لینکش انتهای همین مقاله هست.
بهرحال برای فارسی کتاب های موضوعی نشر الگو و برای دینی کتاب سفیر خرد منابع خوب و مفیدی هستند.
موفق باشی
      
4 0

Fatemeh

Fatemeh

        سلام من دنبال ی منبع خوب برای درس فیزیک دهم تجربی هستم میشه معرفی کنید لطفا
      
1 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        سلام فاطمه جان
کتاب های میکرو و خیلی سبز برای فیزیک دهم تجربی منابع خوبی هستند.
موفق باشی
      
0 0

علی

علی

        نظرتون درباره ی کتاب های سیر تا پیاز گاج چیه؟.....چقدر برای کنکور بدرد میخورن؟.....و کتاب های بهتر از سیر تا پیاز چه کتاب هایی هستند؟
      
1 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        سلام علی جان
کتاب های سیر تا پیاز بیشتر در مقاطع پایه پیشنهاد میشه. چون محور تدریس کتاب، حل سوالات تشریحی هست و سال دوازدهم زمان کمتری برای مطالعه این کتاب ها داری.
موفق باشی
      
1 0

Hely

Hely

        سلام من شنیدم کتاب تخته سیاه خیلی خوبه نظر شما چیه 
      
1 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        سلام
وقت به خیر
برای چه درسی؟؟
      
0 0

من

من

        سلام .ریاضی بین نردبام و ایکیو کدوم بهتره
      
1 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        سلام
وقت به خیر
این به سطح درسی شما هم بستگی داره. اما کتاب ریاضی نردبام سطح بالاتری داره.
موفق باشی
      
1 0

مائده

مائده

        سلام از کتاب خیلی سبز و مهروماه کدوم بهتره برا رشته تجربی نظام جدید؟
      
8 3

مدير سيستم

مدير سيستم

        سلام مائده جان
برای چه درسی منظورته؟؟
      
0 6

فردین

فردین

        با سلام
واسه فیزیک میکرو طلایی خوبه یا طبقه بندی؟ 
      
7 1

مدير سيستم

مدير سيستم

        سلام فردین عزیز
میکرو طبقه بندی منبع خوبی برای فیزیک کنکور هست و تفاوت اساسی با میکرو طلایی فیزیک نداره.
موفق باشی
      
3 1

کیان

کیان

        سلام، خب پس فرق میکروطبقه بندی و طلایی فیزیک چیه؟ من نظام قدیمم و امسال میخوام جدید کنکور بدم. از کتابای جدید سر در نمیارم. دنبال یه درسنامه خوبم که به کتاب درسی نیاز نباشه. کتابی که هم درسنامش عالی باشه هم تستو تحلیلاش. برای فیزیک و دینی و عربی پیشنهادتون چیه؟ من نظام قدیم که بودم برای فیزیک میکرو طبقه و عربی کامل و دینی هم گاج نقره ای داشتم و ازشون خیلی راضی بودم. لطفا برای این سه درس راهنماییم کنین. اسم دقیق کتابارو بگین لطفا. ممنونم
      
2 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        سلام کیان عزیز
برای فیزیک کنکور کتاب گاج طبقه بندی برای شروع برات مناسبه. کتاب گاج طبقه بندی و میکروطلایی تفاوتی که دارند تو اینه که کتاب طبقه بندی تعداد سوالات بیشتری از هر مبحث به صورت جداگانه داره و برای شما که تا حدی با فضای کتاب های درسی بیگانه هستی، کمک بیشتری می کند منبع بهتری برای فیزیک کنکور محسوب میشه.
منابع دروس عمومی رو تو یه مقاله دیگه به صورت مفصل بررسی کردیم که لینکش انتهای همین مقاله هست و پیشنهاد می کنم اون مقاله رو بخونی تا انتخاب بهتری برای کتاب های تست این دو درس داشته باشی.
برات آرزوی موفقیت داریم
      
1 0

م

م

        سلام من دنبال یه منبع خوب ریاضی میگردم که درسنامه عالی با تست های متوسط رو به بالا داره چه منبعی رو پیشنهاد میکنید??
      
10 2

مدير سيستم

مدير سيستم

        سلام
وقت به خیر
کتاب خیلی سبز و مهر و ماه مناسب هستند.
موفق باشی
      
6 5

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

«برای اطلاع از کارگاه ها و دوره های مشاوره تحصیلی بارسا، کافی است فرم زیر تکمیل کنید»

مشخصات فردی
پایه و رشته
تلفن


معرفی و رتبه قبولی رشته های دانشگاهی
مشاور تحصیلی
بهترین منابع کنکور
بهترین مدرسه تهران

روش مطالعه کنکور

می دونستی یکی از دلایل بزرگ ضعف تو درس خوندن که خیلی کم بهش توجه میشه، عزت نفس پایینه؟! وبینار افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس بهترین راه حل های این مشکل رو بهت نشون میده. مشاهده

دوستان عزیزان بارسایی، ممنون که همیشه همراه بارسا هستید و سوالاتتون رو از ما می پرسید. بدون شک هدف ما هم پاسخگویی دقیق به سوالات شماست تا بتونیم شما رو به بهترین شکل ممکن راهنمایی کنیم. اما با توجه به حجم بسیار زیاد سوالات در زمان انتخاب رشته، فرآیند پاسخگویی کمی طولانی تر شده و شاید کمی دیرتر از زمان های دیگه سوالاتتون رو پاسخ بدیم. اما حتما پاسخ شما رو خواهیم داد؛ پس همراه ما باشید.

فرم درخواست مشاوره تحصیلی

برای رزرو و دریافت اطلاعات بیشتر درباره جلسات مشاوره تحصیلی خصوصی بارسا، کافی است نام و شماره موبایل خود را وارد کنید.

مشخصات فردی
موبایل
تصویر امنیتی
کد امنیتی :
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.