اهمیت مشاوره تحصیلی برای دانش آموزان 📖

اهمیت مشاوره تحصیلی برای دانش آموزان

«خودمان می توانیم برای خودمان برنامه ریزی کنیم، برنامه ما مشخص است باید درس های مدرسه را بخوانیم دیگه نیازی به مشاوره تحصیلی نداریم!!!!!»

آیا مشاوره تحصیلی بگیریم یا نه؟ خیلی از دانش آموزان به تنهایی نمی توانند برای خود برنامه ریزی کنند و فکر می کنند که فقط درس های مدرسه را باید بخوانند، ولی نمی دانند که برای درس خواندن و موفق شدن در امتحانات باید یک برنامه ریزی درست و اصولی داشته باشند که با مدیریت زمان بتوانند به درستی مطالعه کنند. برای برنامه ریزی نیاز به فردی دارند که تخصص کافی را داشته باشد. می توانید اهمیت داشتن مشاور تحصیلی را متوجه شوید.


مشاوره تحصیلی خصوصی
جهت ثبت نام در مشاوره تحصیلی به سبک علی میرصادقی، عدد 66 رو به 3000909030 بفرست!!

اهمیت داشتن مشاوره تحصیلی برای دانش آموزان

بسیاری از دانش آموزان و والدین آن ها فکر می کنند نیازی به حضور مشاوره ندارند و حضور مشاور تحصیلی خصوصی تاثیری در پیشرفت آن ها ندارد. در این مقاله به نقش مشاور تحصیلی و این که مشاوره تحصیلی  یک حرفه است و نیاز به تخصص دارد می پردازیم. مشاوره تحصیلی نه تنها مهم است بلکه امری ضروری است برای رسیدن به هدفتان. در ادامه با ضرورت داشتن مشاوره تحصیلی آشنا خواهید شد.

مشاوره تحصیلی به چه کسی گفته می شود؟

در ابتدا باید معنی کلمه مشاور مشخص شود .مشاور در لغت به معنای مشورت کننده می باشد. چگونه یک فرد به تنهایی می تواند مشورت کننده ذهن خودش باشد در حالی  که مشورت در ارتباط با دیگران معنا می شود نه با خود فرد. ما انسان ها در بسیاری از قسمت های زندگی خود نیازمند کمک و راهنمایی از افرادی هستیم که دانش کافی در آن زمینه را داشته باشند تا بتوانند درست و اصولی به شما کمک کنند تا در آینده دچار مشکل نشوید. زیرا هر فردی به اندازه جهان بینی و تجربیات و مطالعاتش می تواند راهنمای خودش باشد و از یک جایی به بعد نیازمند کمک می باشد. در اینجا است که تاثیر مشاوره تحصیلی اهمیت پیدا می کند.

برای امتحانات دی ماه چگونه بخوانیم: امتحانات دی ماه تستی بخونیم یا تشریحی

مشاور تحصیلی چه کمکی به شما می کند؟

همانطور که گفته شد، هر شخصی نیاز به مشاوره و راهنمایی از افراد متخصص را دارد. بطور مثال موضوع مهمی مانند درس خواندن، که دانش آموزان نیاز به کمک یک فرد متخصص برای برنامه ریزی ، مدیریت زمان و انگیزه برای درس هایشان دارند. مشاور تحصیلی همان متخصصی است که به ما در این راه کمک می کند. این جاست که می توانید به اهمیت داشتن مشاور تحصیلی پی ببرید.

چرا باید از مشاور تحصیلی کمک بگیرید

چرا باید مشاور تحصیلی داشته باشید؟

وقتی از مدرسه به خانه می آیید. ابتدا تصمیم می گیرید که درس هایی که امروز در مدرسه یاد گرفتید را مرور کنید تا مطالب تدریس شده بهتر در ذهن شما بماند و خود را برای جلسه بعدی آماده می کنید. در هنگام مطالعه ناگهان متوجه می شوید که فردا امتحان دارید و درسی که در حال مطالعه آن هستید را رها می کنید و به سراغ خواندن درس که برای امتحان است می روید، برای اطمینان از این که چه کسی خوانده و چه کسی برای امتحان فردا آماده است به سراغ گوشی خود رفته و به دوستانتان پیام می دهید، مشغول پیام دادن به دوستانتان می شوید و خواندن برای امتحان فردا را فراموش می کنید. ممکن است بعد از اتمام صحبت با دوستانتان از اتاقتان خارج شوید و کمی تلویزیون تماشا کنید. و ضرورت داشتن مشاوره در این قسمت مشخص می شود.

کتاب برنامه ریزی با دوربین مداربسته

تاثیر مشاور تحصیلی برای دانش آموزان

همانطور که می بینید، یک برنامه اگر که اصولی نباشد و پیگیری منظم و مناسبی را در پی خود نداشته باشد، فقط  باعث وقت کشی و از بین رفتن انرژی و زمان با ارزش شما شود. این مسئله ضعف در شما نیست، بلکه مسئله آن است که شما در این زمینه دانش کافی برای برنامه ریزی را ندارید، و این موضوع طبیعی است ( نمی شود که در همه موضوعات دانش کافی داشت و حرفه ای بود.) نقش شما به عنوان یک دانش آموز درس خواندن به صورت منظم و اجرای کامل برنامه ای است که مشاور تحصیلی برای شما تنظیم کرده است که باعث کاهش استرس برای امتحان و درس خواندن می شود. این فقط یکی از کوچک ترین مشکل های دانش آموزانی است که فکر می کنند خودشان می توانند به تنهایی به جای دوست و مدیر و معلم خودشان باشند، اینطوری امکان پذیر نیست. شما اگر خیلی هم آدم حرفه ای و قوی باشید باید بتوانید جای خودتان باشید و مسئولیت هایی که باید انجام دهید را به درستی پیش ببرید... هرکسی جای خودش را دارد و همه آدم ها برای انجام دادن مهم ترین کارهاشون به یک مشاوره که در واقع یه کارشناس حرفه ای در آن زمینه است نیاز دارند. و نقش مشاور تحصیلی در درس خواندن دانش آموزان در اینجا کاملاً مشخصی می شود.

چکونه به برتر شدن در کنکور دست پیدا کنیم؟

روش مطالعه رتبه های برتر کنکور

نقش مشاوره تحصیلی در کنکور

شاید به شما هم گفته باشند که خیلی از مواقع خودتان باید به تنهایی فکر کنید و تصمیم بگیرید و همین شده که هیچ وقت احساس رضایت 100 درصدی از کارهایی که انجام دادید را نداشته باشید. آیا تا حالا یک قهرمان را در المپیک دیدید که مربی نداشته باشد!؟ امکانش وجود ندارد چرا که برای موفق شدن نیاز به یک مربی دارید، نقش مشاوره تحصیلی برای دانش آموزان هم مثل مربی است که با مدیریت زمان و برنامه ریزی برای کنکور باعث رتبه برتر شدن در کنکور می شوند.

تا به حال به این موضوع توجه کردید که مادرتان قورمه سبزی که درست می کند را از مادربزرگتان و یا از یک فرد با تجربه دیگر یاد گرفته است.

اهمیت مشاوره تحصیلی در کنکور

خانواده شما هر سال برای این که بزرگتر شوید و در کنار مربی و معلم های خوب رشد کنید با صرف هزینه های زیاد سعی می کنند شما را به بهترین مدارس بفرستند و شما را برای کنکور آماده کنند. زیرا اهمیت داشتن مربی و الگوهای خوب برای موفقیت شما را فهمیدند. مطمئن باشید شما هم در آینده همین چرخه را ادامه خواهید داد.


تاثیر مشاوره تحصیلی

خصوصیات یک مشاوره تحصیلی خوب

مشاوره تحصیلی یک مربی انگیزشی و کاردان است که در هر مقطع تحصیلی که باشید شما را هدایت می کند. غیر از معلم و ناظم و مدیر و... این مشاور تحصیلی است که می تواند مهمترین درس های زندگی را به شما  بدهد؛ اون فرد کسی است که شناخت شما را در مورد خودتان بیشتر و عمیق تر می کند؛ و شما می فهمید که چقدر قدرت دارید برای انجام کارهایی که دلتان می خواهد. مشاور چگونگی انجام کارها و  افزایش تمرکز هنگام درس خواندن را به شما یادت می دهد تا شما با سختی آن راحت تر کنار بیاید؛ در عین سخت گیری هایی که می کند بی اندازه دلسوز است و هدفش در نهایت هدف شما است، یعنی موفقیت شما. و شما اهمیت داشتن یک مشاور تحصیلی خوب در رسین به هدفتان را حس می کنید.

ممنونم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید، در این مقاله از ضرورت داشتن مشاور تحصیلی برای دانش آموزان صحبت کردیم، و تاثیر مشاور تحصیلی را برای دانش آموزان بیان کردیم، امیدوارم این مطالب برای شما هم مفید باشد، و اهمیت داشتن مشاوره تحصیلی را فهمیده باشید.

یک نکته را هم بگم، متاسفانه ما تو هر چیزی جنس تقلبی اش را هم داریم، شما باید در انتخاب خود فوق العاده هوشمند باشید که جنس تقلبی را با اصلش اشتباه نگیرید.

کتاب سیزده


برای رزرو و ثبت نام جلسات مشاوره تحصیلی بارسا
مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری ) با شماره ۲۲۶۷۷۹۱۷-۰۲۱ تماس بگیرید
یا عدد ۶۶ را به سامانه ۳۰۰۰۹۰۹۰۳۰ ارسال کنید.

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.