روش مطالعه عربی رتبه های برتر

روش مطالعه عربی رتبه های برتر

یکی از بهترین روش هایی که دانش آموزان کنکوری برای پیشرفت کردن در درس عربی می توانند از آن استفاده کنند، آشنایی و بررسی روش مطالعه عربی رتبه های برتر است. در این مقاله با روش مطالعه عربی 10 نفر از رتبه های برتر کنکور سال های اخیر آشنا می شویم.

روش مطالعه عربی رتبه های برتر

ارسلان کریم زاده (رتبه 137 منطقه 1 کنکور ریاضی 97) – درصد عربی : 85%

قواعد درس عربی رو در تابستون کار کردم و از مهر ماه به بعد فقط قواعد رو دوره می کردم. پس از تسلط بر قواعد، شروع به تست زدن کردم. بعد از عید هر روز یک آزمون عربی از خودم می گرفتم.

روش مطالعه عربی رتبه های برتر

علی مهران زاده (رتبه 27 منطقه 1 کنکور تجربی 97) – درصد عربی : 100%

روش مطالعه من در درس عربی به این صورت بود که همگام با تدریس دبیر پیش می رفتم و تست می زدم. برای قسمت ترجمه از نکات تدریس شده توسط دبیر استفاده می کردم. در طول هفته دو متن درک مطلب کار می کردم و در 3 ماه آخر هم هر شب یک متن درک مطلب عربی کار می کردم و همین باعث شد بتونم درس عربی رو توی کنکور 100 بزنم.

روش مطالعه عربی رتبه های برتر

پریسا کفایتی (رتبه 39 منطقه 2 کنکور تجربی 98) – درصد عربی : 90%

من درس عربی رو در آزمون های کانون 9 از 10 پاسخ می دادم. به عنوان یک روش مطالعه عربی ، ابتدا متن کتاب درسی و ترجمه متن رو می خوندم و سپس قواعد درس رو بررسی می کردم. هم چنین درسنامه کتاب کمک درسی رو مطالعه می کردم و تست می زدم. سپس پاسخ تشریحی سوالات رو بررسی می کردم. تست های مهم رو نشان دار می کردم تا در دوران جمع بندی از اون ها استفاده کنم.

با روش مطالعه ادبیات رتبه های برتر آشنا شوید.

روش مطالعه عربی رتبه های برتر

زهره بابایی (رتبه 6 منطقه 2 کنکور انسانی 94) – درصد عربی : 100%

از سال دوم به صورت جدی عربی رو برای آزمون سراسری خوندم. در روش مطالعه عربی ، من ابتدا قواعد رو (همراه با پیش‌ خوانی) به صورت کامل در کلاس یاد می ‌گرفتم و سپس تمرین‌ های کتاب رو به طور کامل حل می کردم و تمام متن دروس و گزاره ‌های داخل تمرین ‌ها رو تجزیه و تحلیل می ‌کردم و این روند رو تا پایان سال ادامه دادم. بعد از مطالعه و تسلط بر کتاب درسی عربی ، برنامه‌ حجیمی برای تست زنی طراحی کردم؛ به طوری که اکثر کتاب ‌های تست موجود در بازار رو چند بار حل کرده بودم؛ البته کتاب درسی همیشه برای من اولویت داشت و کتاب های عربی سه سال دبیرستان من اون قدر نوشته شده و سیاه هست که قابل خوندن و استفاده مجدد نیست، و حتی تمام جمله ‌های جزوه دبیرم رو هم تجزیه و تحلیل کردم و مجبور شدم که دوباره جزوه‌ جدیدی رو تهیه کنم.

مشاوره تحصیلی خصوصی
اگه دوست داری سال بعد اسم تو جزء این رتبه های برتر کنکور باشه، عدد ۶ رو به ۳۰۰۰۹۰۹۰۳۰ بفرست!!

روش مطالعه عربی رتبه های برتر

علیرضا موچانی (رتبه 16 منطقه 3 کنکور تجربی 97) – درصد عربی : 100%

من درس عربی رو در کنکور سراسری 100 درصد زدم. در هنگام مطالعه درس عربی خلاصه نویسی می کردم. پس از مطالعه، تعدادی تست می زدم تا مطالب در ذهنم تثبیت شوند. پس از مدتی هم مجددا بقیه تست ها رو می زدم و بر مباحث مسلط می شدم.

روش مطالعه عربی رتبه های برتر

آرین دواتگرزاده (رتبه 17 منطقه 1 کنکور تجربی 97) – درصد عربی : 86%

روش مطالعه عربی من به این صورت بود که ابتدا در کلاس قواعد رو یاد می گرفتم و تعداد زیادی تست می زدم. سعی می کردم در هنگام حل مسائل قواعد، تست های ترجمه رو هم حل کنم. درک مطلب ها و تست های کنکور های سال های قبل رو هم حل می کردم.

روش مطالعه عربی رتبه های برتر

روش مطالعه عربی رتبه های برتر

علی بزرگ زاده (رتبه 13 منطقه 2 کنکور تجربی 97) – درصد عربی : 96%

هر روز قواعد عربی رو می خوندم و تست می زدم و با آزمون های آزمایشی کانون پیش می رفتم. در تست ها همه گزینه ها رو تجزیه و تحلیل می کردم. هر دو روز، یک درک مطلب عربی حل می کردم و هر شب 10 تست ترجمه می زدم.

روش مطالعه عربی رتبه های برتر

مسعود بهزادی (رتبه 1 منطقه 1 کنکور ریاضی 88) – درصد عربی : 100%

در تابستان درس عربی رو از کتاب عربی 1 شروع کردم. ابتدا لغت های هر درس رو از کتاب های گاج و قلمچی مطالعه می کردم، سپس به سراغ متن اون درس می رفتم و اون رو ترجمه می کردم. برای ترجمه متن، ابتدا خودم این کار رو انجام می دادم و سپس به سراغ معلم یا کتاب های کمک درسی می رفتم. بعد از ترجمه هم سراغ قواعد عربی می رفتم. برای یادگیری قواعد، از کتاب های کمک درسی استفاده می کردم، زیرا کتاب درسی فقط برای کسانی مناسبه که روی قواعد عربی تسلط کامل دارند. هرچند، لازمه که برای یادگیری قواعد ابتدا سراغ کتاب درسی عربی برید و تمرین های درس رو خوب یاد بگیرید. موقع حل تمرین، به صورت سوال و پاسخ سوال توجه ویژه ای داشته باشید. پس از تسلط روی تمرین های کتاب درسی عربی ، سراغ متن درس برید و قواعد یاد گرفته شده رو در متن پیدا کنید. یعنی نقش کلمات رو در جملات پیدا کنید و اگر به مشکل برخوردید، از معلم عربی خودتون سوال کنید.

با بهترین منابع کنکور 99 برای درس عربی و سایر دروس عمومی آشنا شوید.

برای تست زنی در مبحث قواعد، هر درسی رو می خونید، تست اون رو هم حل کنید. اما در مبحث لغات و ترجمه، بهتره که با فاصله تست بزنید. زیرا پس از حفظ لغت، بلافاصله تست زدن بی فایده است. برای حل تست های ترجمه حتما نکات ترجمه رو یاد بگیرید، چون حفظ کردن در کنکور به شما کمکی نخواهد کرد.

روش مطالعه عربی رتبه های برتر

امیررضا مرادی (رتبه 63 منطقه 3 کنکور تجربی 97) – درصد عربی : 100%

در روش مطالعه درس عربی ابتدا قواعد رو می خوندم و سپس تست می زدم. در واقع درس عربی رو با تست زنی یاد می گرفتم. اکثر تست های کنکور رو حل و نشان دار می کردم. یک شب در میان ترجمه و درک مطلب کار می کردم و سپس کتاب درسی رو می خواندم.

کتاب درس نخون

روش مطالعه عربی رتبه های برتر

روژان ربانی (رتبه 5 منطقه 2 کنکور ریاضی 92) – درصد عربی : 96%

من در درس عربی متن کتاب ‌ها رو به طور کامل تجزیه و ترکیب می ‌کردم. سال چهارم در ابتدا خیلی روی لغت کار نمی ‌کردم، اما دو سه ماه آخر، روی لغت وقت بیشتری گذاشتم. برای تست هم فقط تست‌ های آزمون سراسری رو کار کردم و سراغ کتاب‌ های کمک آموزشی و تست ‌های متفرقه نرفتم. به عنوان یک روش مطالعه عربی به داوطلبان هم پیشنهاد می ‌کنم که اگه در قواعد درس عربی ضعیف هستند، تمام گزینه های سوالات کنکور سال‌ های اخیر رو تجزیه و ترکیب کنند.

برای رزرو و ثبت نام جلسات مشاوره تحصیلی بارسا
( مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری ) با شماره 22677917-021 تماس بگیرید
یا عدد 6 را به سامانه 3000909030 ارسال کنید.

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

«برای اطلاع از کارگاه ها و دوره های مشاوره تحصیلی بارسا، کافی است فرم زیر تکمیل کنید»

مشخصات فردی
پایه و رشته
تلفن


معرفی و رتبه قبولی رشته های دانشگاهی
مشاور تحصیلی
بهترین منابع کنکور
بهترین مدرسه تهران

روش مطالعه کنکور

* بهترین روش انتخاب رشته کنکور در ۱۰ مرحله به سبک علی میرصادقی * آخرین فرصت ثبت نام قبل از تکمیل ظرفیت  کلیک کنید

دوستان عزیزان بارسایی، ممنون که همیشه همراه بارسا هستید و سوالاتتون رو از ما می پرسید. بدون شک هدف ما هم پاسخگویی دقیق به سوالات شماست تا بتونیم شما رو به بهترین شکل ممکن راهنمایی کنیم. اما با توجه به حجم بسیار زیاد سوالات در زمان انتخاب رشته، فرآیند پاسخگویی کمی طولانی تر شده و شاید کمی دیرتر از زمان های دیگه سوالاتتون رو پاسخ بدیم. اما حتما پاسخ شما رو خواهیم داد؛ پس همراه ما باشید.

فرم درخواست مشاوره تحصیلی

برای رزرو و دریافت اطلاعات بیشتر درباره جلسات مشاوره تحصیلی خصوصی بارسا، کافی است نام و شماره موبایل خود را وارد کنید.

مشخصات فردی
موبایل
تصویر امنیتی
کد امنیتی :
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.