بهترین منابع کنکور برای دروس عمومی

بهترین منابع کنکور دروس عمومی

استفاده از منابع کمک آموزشی مناسب، از عوامل بسیار مهم موفقیت در کنکور سراسری می باشد که باید به درستی و با نظر مشاوران و دبیران متخصص انتخاب شود. در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین منابع و کتاب تست های کنکور برای دروس عمومی ( ادبیات فارسی ، عربی ، دین و زندگی و زبان انگلیسی ) بپردازیم. کتاب ها و منابع کنکور معرفی شده در این مقاله، بر اساس نظر بهترین مشاوران تحصیلی موسسه آموزشی بارسا می باشد. در ادامه به بررسی بهترین کتاب تست های دروس عمومی کنکور برای رشته های ریاضی و تجربی و انسانی می پردازیم. در برخی موارد منابع کنکور نظام جدید و نظام قدیم را به صورت مجزا معرفی کرده ایم تا داوطلبان کنکور نطام قدیم هم بتوانند از مناسب ترین کتاب های کمک آموزشی استفاده کنند.

منابع معرفی شده برای داوطلبان کنکور ۱۴۰۰ قابل استفاده می باشد.

بهترین منابع دروس عمومی | بهترین کتاب تست ادبیات کنکور

در درس ادبیات فارسی مهم ترین منبع درسی که حتما باید خوانده شود، کتاب درسی ادبیات است. پس از مطالعه دقیق متن کتاب درسی، دانش آموزان برای افزایش مهارت خود در هر مبحث، می توانند از کتاب های موضوعی متناسب با همان مبحث استفاده کنند. در این زمینه منبع پیشنهادی ما استفاده از کتاب های ادبیات موضوعی نشر الگو است که همگی تالیف علیرضا عبدالمحمدی بوده و با هم به بررسی آن ها می پردازیم.

- کتاب آرایه های ادبی نشر الگو : این کتاب برای دانش آموزان تمام رشته ها (ریاضی، تجربی، انسانی، زبان و هنر) قابل استفاده می باشد. تک تک آرایه های ادبی به همراه مثال های متعدد از کتاب های نظام جدید در این کتاب تدریس شده است. قسمت تست های این کتاب شامل تست‌ های آرایه به آرایه و تست‌های کلّی و ترکیبی تیپ‌ بندی‌ شده با متدهای ورود به تست می باشد. کتاب آرایه های ادبی نشر الگو حاوی پاسخنامه بوده و در انتهای خود شامل ضمیمه قالب‌ های شعری و ضمیمه آرایه‌ های اختصاصی رشته انسانی می باشد.

- کتاب دستور زبان فارسی نشر الگو : این کتاب برای دانش آموزان تمام رشته ها (ریاضی، تجربی، انسانی، زبان و هنر) و دانش آموزان کنکوری و پایه قابل استفاده می باشد. تمام دوازده مبحث دستوری کتاب‌ های نظام جدید در این کتاب به طور کامل تدریس شده است و با مثال‌ ها و تمرین‌ های متعدّد و متنوّع از کتاب‌ های نظام جدید همراه شده است تا بتواند در میان بهترین منابع ادبیات کنکور قرار بگیرد و به یادگیری بهتر دانش آموزان کمک کند. کتاب دستور زبان فارسی نشر الگو شامل تست‌ های طبقه‌ بندی شده براساس موضوع و سطح دشواری و پاسخنامه کاملا تشریحی می باشد.

مشاوره تحصیلی خصوصی
اگه دوست داری سال بعد اسم تو جزء این رتبه های برتر کنکور باشه، عدد ۶ رو به ۳۰۰۰۹۰۹۰۳۰ بفرست!!

- کتاب قرابت معنایی نشر الگو : مبحث قرابت معنایی بدون شک مهم ترین بخش ادبیات فارسی است که بیشترین تست های ادبیات کنکور هم از این بخش طرح می شود. پس در انتخاب بهترین منابع کمک آموزشی این مبحث باید خیلی دقت شود. کتاب قرابت معنایی نشر الگو مفاهیم و ابیات معادل فارسی دهم، یازدهم، دوازدهم و مفاهیم کلی قرابت معنایی را پوشش می دهد، به نحوه صحیح خواندن ابیات می پردازد و درک ادبی دانش آموزان را نیز افزایش می دهد. این کتاب مفاهیم پرتکرار ادبیات و مفاهیم کتاب‌ های درسی را به همراه ابیات و عبارات معادل آن‌ ها توضیح می دهد و مجموعه آیات، احادیث و عبارات عربی کتاب‌ های درسی را نیز دربرگرفته است. این کتاب شامل 148 آزمون تستی، تست های چهارگزینه‌ای درس به درس و پاسخنامه کاملا تشریحی برای همه تست ها می باشد.

مباحث آرایه های ادبی و قرابت معنایی کاملا مهارتی بوده و شما برای مسلط شدن بر این مباحث نیاز به تمرین فراوان دارید. بنابراین از ابتدای سال، هر شب 10 تست از این دو بحث مهم بزنید تا به میزان تسلط کافی بر مفهوم و تست های این مباحث دست پیدا کنید. و اگه دوست دارید بدونید رتبه های برتر کنکور چطور ادبیات می خونده اند، مقاله روش مطالعه ادبیات رو مطالعه کنید.

- کتاب لغت و املا نشر الگو : این کتاب هم برای دانش آموزان تمام رشته ها (ریاضی، تجربی، انسانی، زبان و هنر) قابل استفاده می باشد و لغت و املای تمام دروس دهم، یازدهم و دوازدهم را پوشش می دهد. در این کتاب به مواردی مانند تکنیک قرینه‌ یابی، تبیین تفاوت املا و رسم‌ الخط و تشابهات املایی و معنایی پرداخته شده است. کتاب لغت و املای نشر الگو حاوی صد بیت املایی خارج کتاب و صد متن املایی خارج کتاب می باشد و قسمت تست های آن شامل تست‌ های درس به درس لغت و املا، تست کلی کتاب به کتاب و تست کلی املا با شش تیپ مختلف و توضیح نحوه برخورد با هر تیپ می باشد. ضمنا این کتاب نیز پاسخنامه تشریحی دارد.

بهترین منابع کنکور 99

علاوه بر کتاب هایی که بررسی کردیم، کتاب های ادبیات موضوعی گاج هم جزء بهترین منابع ادبیات کنکور محسوب می شوند.

- کتاب آرایه های ادبی میکرو طلایی گاج : این کتاب از 4 بخش‌ اصلی تشکیل شده است. بخش نخست کتاب، شامل اصطلاحات ویژه (همچون قافیه، ردیف، موقوف‌ المعانی، استفهام انکاری و...) و قالب‌ های شعر فارسی (مثل مثنوی، رباعی و...) همراه با رسم شکل هندسی می باشد. بخش دوم به بررسی نام آرایه‌ های حوزه بیان و بدیع (لفظی و معنوی) در قالب جدول ارائه شده و توضیح کامل هر آرایه‌ ادبی همراه با تعداد زیادی مثال از کتاب‌ های فارسی دهم، یازدهم و دوازدهم و همچنین ابیات معروف خارج از کتاب‌ های درسی پرداخته است. بخش سوم کتاب آرایه های ادبی میکرو طلایی گاج شامل مفهوم تمام کنایه‌ های به‌ کار رفته در کتاب‌ های درسی دهم، یازدهم و دوازدهم (به صورت جداگانه) می باشد. بخش چهارم کتاب نیز دربردارنده‌ 300 تست کنکوری (1397 - 1384) بوده که با 5 الگو همراه با پاسخ تشریحی بیان شده است. مؤلف این کتاب فرشته صابریان است که با افزودن آرایه‌ هایی مانند لف‌ و نشر و ترصیع و... که ویژه‌ رشته انسانی می باشد، آن را برای داوطلبان تمامی رشته‌ ها قابل‌ استفاده کرده است.

- کتاب قرابت معنایی میکرو طلایی گاج :  این کتاب جامع، سه بخش را دربر می‌ گیرد. همان طور که می‌ دانید یکی از مشکلات دانش‌ آموزان و داوطلبان کنکور در پاسخگویی به تست های قرابت معنایی ، ضعف روخوانی آن ها است. قسمت نخست این کتاب به ضعف روخوانی داوطلبان کنکور پرداخته است. در این بخش ابتدا شما با چگونگی خوانش درست ابیات و سپس با تلفظ و کاربرد معنای صحیح واژه‌ ها در شعر آشنا می‌ شوید. در قسمت دوم کتاب، مفاهیم پرتکرار کنکور سراسری شامل: ادبیات غنایی-عاشقانه، غنایی-عارفانه و تعلیمی-حکمی همراه با توضیح مفهوم، مثال هایی از شاعران و نمونه تست های کنکور سراسری همراه با پاسخنامه تشریحی آمده است. قسمت سوم کتاب قرابت معنایی میکرو طلایی به بررسی ابیات و عبارات کتاب های فارسی نظام جدید ( فارسی دهم، یازدهم و دوازدهم ) به‌صورت درس به درس می‌ پردازد.

کتاب درس نخون

- کتاب واژگان فارسی و املا میکرو طلایی گاج : مباحث در این کتاب به صورت پایه به پایه و درس به درس چیدمان شده است. قسمت اول کتاب واژگان فارسی و املا میکرو طلایی گاج شامل تمامی معانی واژگان مهم فارسی دهم، یازدهم و دوازدهم و واکاوی آن‌ ها از نظر املایی است. قسمت دوم کتاب به بایدها و نبایدهای املایی، واژگان املایی (شامل واژگانی که اهمیت املایی دارند و به صورت گروه کلمات نوشته شده‌ اند) و واژگان هم آوا و مشابه پرداخته است. در قسمت سوم با مباحث واژگان موضوعی، روابط معنایی واژگان (روابط ترادف، تضاد، تضمن و تناسب و واژگان هم‌ خانواده در جدول) و واژگان تصویری آشنا می شوید. هم چنین در قسمت چهارم، فهرست واژگان انتهای هر سه کتاب دهم، یازدهم و دوازدهم به‌ صورت الفبایی آمده تا دانش آموز بتواند در کمترین زمان ممکن به واژه مورد نظر خود رجوع کند. تست های تالیفی و کنکور واژگان و املا در قسمت های اول و دوم کتاب آورده شده اند تا این کتاب را به یکی از بهترین منابع ادبیات کنکور تبدیل کنند.

بهترین منابع کنکور 99

بهترین منابع دروس عمومی | بهترین کتاب تست عربی کنکور

در درس عربی کنکور ، کتاب عربی جامع کنکور گاج نقره ای ( سری میکرو طبقه بندی ) بهترین منبع عربی کنکور می باشد. این کتاب تالیف خدیجه علی پور، با نظارت سید هادی هاشمی می باشد. مباحث در این کتاب به‌ صورت پایه به پایه و درس به درس ( و نه موضوع به موضوع ) چیده شده است. درسنامه کتاب عربی جامع گاج شامل نکات آموزشی و مثال های کاربردی می باشد. علاوه بر این، واژگان و اصلاحات جدید، واژه‌های مترادف و متضاد، کلمات مشابه و جمع‌ های مکسر نیز در این کتاب ارائه شده‌ اند.

در هر مبحث، از سطر به سطر کتاب درسی عربی و حتی پاورقی‌ ها و مثال‌ ها، از سوالات تستی تألیفی و تست های کنکور سراسری داخل و خارج از کشور استفاده شده است. در پاسخنامه تشریحی این کتاب نیز، علت غلط بودن سایر گزینه‌ ها به‌ صورت تشریحی بیان شده است تا به رفع اشکال و تسلط دانش آموزان بر هر مبحث کمک کند. این کتاب که از بهترین منابع دروس عمومی به شمار می رود ویژه‌ رشته‌ های تجربی و ریاضی بوده و شامل نکات درس عربی در پایه‌ های دهم، یازدهم و دوازدهم است که جامع‌ ترین سوالات تستی و مباحث آموزشی کنکور را مطرح می‌ کند.

بیشتر بخوانید: روش مطالعه عربی رتبه های برتر

بهترین منابع کنکور 99

** پیشنهاد شگفت انگیر بارسا **
« با خرید بهترین کتاب برنامه ریزی دنیا، تو کارگاه آنلاین برنامه ریزی تحصیلی علی میرصادقی به صورت رایگان شرکت کنید »

وبینار تخصصی برنامه ریزی تحصیلی در نیمه دوم مهر ماه، توسط علی میرصادقی (نویسنده کتاب برنامه ریزی با دوربین مداربسته - دومین کتاب خودیاری جهان در سال ۲۰۱۴) برگزار میشه.
هزینه این کارگاه تخصصی ۱۵۰ هزار تومنه؛ اما با خرید کتاب، این شانس رو دارید که به صورت رایگان در این کارگاه آنلاین شرکت کنید و یک بار برای همیشه، برنامه ریزی درسی رو به صورت اصولی یاد بگیرید. با یادگیری روش برنامه ریزی اصولی، هم تو سال های دبیرستان، هم برای کنکور و هم در دانشگاه با آرامش و بدون استرس درس می خونید و بهترین نتایج رو می گیرید.

با توجه به اینکه ظرفیت کارگاه محدوده، بهتره زودتر از بقیه اقدام کنید و این فرصت طلایی رو از دست ندید. برای اطلاعات بیشتر و خرید کتاب، کلیک کنید.

بهترین منابع دروس عمومی | بهترین کتاب تست دین و زندگی کنکور

کتاب جامع دین و زندگی انتشارات سفیر خرد در حال حاضر یکی از بهترین منابع دین و زندگی کنکور می باشد که داوطلبان کنکو ۱۴۰۰ می توانند از آن بهره ببرند. این کتاب تالیف مسلم بهمن آبادی است که قبلا مولف کتاب دین و زندگی نشر الگو بوده و در این کتاب با تاکید فراوان بر آیات و رابطه آیات و متن کتاب درسی، تمام جزئیات کتاب درسی را پوشش داده است. درسنامه کتاب جامع دین و زندگی سفیر خرد بسیار کامل، دقیق، دارای نظم و دسته بندی شده می باشد. با توجه به مفهومی شدن تست های دین و زندگی کنکور سراسری سال های اخیر، این کتاب بهترین و کامل ترین منبع برای مطالعه و یادگیری دین و زندگی کنکور بوده و دارای تست های خط به خط و مفهومی تالیفی و تست های کنکور سراسری می باشد. هم چنین برای افزایش درس دین و زندگی در کنکور پیشنهاد می کنیم مقاله روش مطالعه دین و زندگی کنکور را مطالعه کنید.

بهترین منابع کنکور 99

بیشتر بخوانید: روش مطالعه شیمی رتبه های برتر

کتاب چرا نمی ذاری بچت درس بخونه

بهترین منابع دروس عمومی | بهترین کتاب تست زبان کنکور

بهترین منبع مطالعه زبان انگلیسی کنکور ، کتاب زبان انگلیسی جامع کنکور مبتکران، تالیف شهاب اناری می باشد. این کتاب مطالب سال های دهم، یازدهم و دوازدهم را به طور کامل پوشش می دهد و هم چنین نکات مهم زبان انگلیسی سال‌ های هفتم تا یازدهم را دربر می گیرد و تمامی آنچه برای زبان انگلیسی کنکور نیاز دارید، به صورت یکجا در این کتاب ارائه شده است. درسنامه های کتاب زبان انگلیسی جامع کنکور مبتکران بسیار کاربردی بوده و هر درس آن شامل گرامر، تست های گرامر همراه با پاسخ تشریحی، آموزش واژگان، تست های واژگان همراه با پاسخ تشریحی و آموزش تکنیک‌ های درک مطلب می باشد. تکنیک‌ های برخورد با متون درک مطلب و کلوز تست به صورت تفکیکی در فصل‌ های مختلف کتاب آموزش داده شده و کتاب شامل متن های تمرینی فراوانی برای یادگیری بهتر این تکنیک هاست. هم چنین شما می توانید با خرید این کتاب، واژه نامه جیبی هوشمند کنکور را به صورت هدیه همراه کتاب اصلی دریافت کنید.

بهترین منابع کنکور 99

بیشتر بخوانید: روش مطالعه زبان رتبه های برتر

علاوه بر کتاب زبان جامع مبتکران که درباره آن صحبت کردیم، ما مطالعه کتاب تست انگلیسی جامع خیلی سبز را نیز به شما پیشنهاد می کنیم. این کتاب که مولف آن رضا کیاسالار می باشد، شامل درسنامه های جامع و کاربردی و تست های متنوع همراه با پاسخنامه تشریحی است. کتاب تست انگلیسی خیلی سبز مطالب و مفاهیم پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم را در بخش های گرامر و واژگان پوشش می دهد و شامل متن های تمرینی درک مطلب و کلوز تست می باشد که شما می توانید از آن ها بهره ببرید.

اکنون که بهترین منابع دروس عمومی کنکور آشنا شدید، می توانید بهترین منابع کنکور ۱۴۰۰ ( دروس اختصاصی ) را نیز بررسی و انتخاب کنید.

بهترین منابع کنکور 99

نویسنده : مهندس معین فلاح

برای رزرو و ثبت نام جلسات مشاوره تحصیلی خصوصی بارسا
مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری ) با شماره 22677917-021 تماس بگیرید
یا عدد 6 را به سامانه 3000909030 ارسال کنید.

نظرات کاربران
فاطمه

فاطمه

        سلام من میخام کنکور ادبیات بدم چ کتاب هایی رو باید بخونم ک مربوط ب رشته ادبیات باشه
      
پاسخ دادن 2 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        سلام فاطمه جان
منظورت رو از کنکور ادبیات متوجه نشدم. اگه منظورت رشته ادبیات هست، شما منابعی رو که برای درس ادبیات معرفی کردیم مطالعه می کنی و بعد از اعلام نتایج کنکور، برای دانشگاه رشته ادبیات رو انتخاب می کنی.
موفق باشی
      
پاسخ دادن 0 0

مائده

مائده

        سلام وقت بخیر 
برا ادبیات نشرالگو بهتر هست یا خیلی سبز هفت خوان؟
      
پاسخ دادن 1 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        سلام مائده عزیز
کتاب های موضوعی ادبیات نشر الگو کمک بیشتری به شما می کنند.
موفق باشی
      
پاسخ دادن 0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

«برای اطلاع از کارگاه ها و دوره های مشاوره تحصیلی بارسا، کافی است فرم زیر تکمیل کنید»

مشخصات فردی
پایه و رشته
تلفن


معرفی و رتبه قبولی رشته های دانشگاهی
مشاور تحصیلی
بهترین منابع کنکور
بهترین مدرسه تهران

روش مطالعه کنکور

* بهترین روش انتخاب رشته کنکور در ۱۰ مرحله به سبک علی میرصادقی * آخرین فرصت ثبت نام قبل از تکمیل ظرفیت  کلیک کنید

دوستان عزیزان بارسایی، ممنون که همیشه همراه بارسا هستید و سوالاتتون رو از ما می پرسید. بدون شک هدف ما هم پاسخگویی دقیق به سوالات شماست تا بتونیم شما رو به بهترین شکل ممکن راهنمایی کنیم. اما با توجه به حجم بسیار زیاد سوالات در زمان انتخاب رشته، فرآیند پاسخگویی کمی طولانی تر شده و شاید کمی دیرتر از زمان های دیگه سوالاتتون رو پاسخ بدیم. اما حتما پاسخ شما رو خواهیم داد؛ پس همراه ما باشید.

فرم درخواست مشاوره تحصیلی

برای رزرو و دریافت اطلاعات بیشتر درباره جلسات مشاوره تحصیلی خصوصی بارسا، کافی است نام و شماره موبایل خود را وارد کنید.

مشخصات فردی
موبایل
تصویر امنیتی
کد امنیتی :
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.