۷ راهکار مفید برای افزایش عزت نفس

عزت نفس

”خودتان را باور کنید“ این پیامی است که دائما ‌‌‌در زندگی‌ با‌ آن روبه‌رو می‌شویم، در کتاب‌ها، برنامه‌های‌ تلویزیونی، افسانه‌های رایج و... به ما گفته می‌شود اگر به خودمان ایمان داشته باشیم می‌توانیم هرکاری را انجام دهیم، البته می‌دانیم که این باور، نادرست است زیرا نمی‌توان به سادگی و تنها با داشتن اعتماد نسبت به بدست آوردن چیزی، آن را از‌ آن‌خود کنیم. با این وجود شنیده‌ایم افرادی که از عزت نفس بالا برخوردارند و خود را همانگونه که هستند پذیرفته‌اند، نسبت به افرادی که این پذیرش را ندارند، از میزان موفقیت بالاتری برخوردار هستند.

عزت‌نفس ، ریشه و بنیان وجودی ماست که اگر تمام آن را از دست بدهیم به پوچی می‌رسیم، خیلی از افراد دو مفهوم اعتماد به نفس و عزت نفس را اشتباهاً با هم یکی می‌دانند در حالی که تفاوت‌های زیادی بین اعتماد‌به‌نفس و عزت نفس وجود دارد. ما در این مقاله با مفهوم عزت نفس آشنا می‌شویم و به تفاوت‌های آن با اعتماد به نفس و همچنین راه‌های افزایش عزت نفس و تقویت آن، خواهیم پرداخت. 

خلاصه متن عزت نفس

عزت نفس چیست ؟

قبل از اینکه عزت نفس را تعریف کنیم، خوب است ویدیو زیر را از ترم اول دوره جامع شکوفایی به نام خودپذیری ببینید.

 

عزت نفس (self esteem) واژه‌ای متفاوت با اعتماد به نفس (self-confidence) است، اگر در کاری مهارت بالایی به دست آورید، موجب بالا رفتن اعتماد به نفس شما می‌شود، ولی در صورتی که خودتان این مهارت‌ها و توانایی‌ها را قبول نداشته باشید و برای خودتان ارزش قائل نشوید، به معنای این است که شما عزت نفس کافی ندارید. در حقیقت اعتماد به نفس در مورد اعتماد شما به خودتان و توانایی‌های شما در مقابله با چالش‌ها و حل‌ مشکلات و تعامل با جهان است. می‌توان گفت اعتماد به نفس بیشتر حاصل موفقیت‌های شما در دنیای‌ خارج می‌باشد و در واقع اعتماد به نفس میوه درخت عزت نفس است و موضوع مهمی در مسیر موفقیت و ارتقای فردی می‌باشد. اما به سوال عزت نفس چیست می‌توان اینگونه پاسخ داد که عزت نفس مربوط به حس‌ ارزشمندی‌ درونی شماست، یعنی فرد چه باوری نسبت به توانایی انجام کارهای خود دارد.

عزت نفس دو عامل مهم دارد

 1. احساس ارزشمندی : آیا خودم را موجود ارزشمندی می دانم ؟

 2. احساس توانمندی : آیا احساس می کنم اگر چیزی برایم مهم باشد و برایش تلاش کنم، احتمال زیاد به آن دست پیدا می کنم ؟

عزت نفس مبتنی بر ارزشمندی : می تواند خیلی شبیه به خود شیفتگی باشد. چون از خود فرد کاری بر نمی آید از دیگران به روش های مختلف طلب می کند و اگر آن را به دست نیاورد ناراحت می شود.

عزت نفس مبتنی بر توانمندی: میتواند خیلی شبیه به افسردگی باشد. فرد توانمندی دارد اما به دلیل نداشتن احساس ارزشمندی، ممکن است توانمندی خود را رها کند.‌این مقاله راهم بخوانید: مثبت گرایی چگونه منجر به بهبود روابط و همچنین کیفیت زندگی شما می‌شود؟ درباره مثببت‌گرایی در این مقاله بیشتر بدانید.

به طور کلی عزت نفس یعنی این که من نسبت به توانایی‌های خود، چه دیدگاهی دارم و تا چه اندازه خود را ارزشمند می‌دانم و برای خود احترام قائل هستم. در واقع عزت نفس و اعتماد به نفس قدرتمندترین و مهم‌ترین بخش شخصیت هر انسان را تشکیل می‌دهند. با دانستن پاسخ این سوال که عزت نفس چیست و تفاوت‌های آن با اعتماد به نفس می‌توانیم اهمیت هر‌کدام را در زندگی متوجه شویم تا بتوانیم با قدرت بیشتری به سمت رویاهایمان حرکت کنیم.

تعریف عزت نفس :

عزت نفس به معنای احساس‌ ارزشمندی‌ فرد نسبت به خودش و اینکه چگونه خود را ارزیابی و تایید می‌کند می‌باشد، در واقع تعریف عزت نفس به صورت داشتن نگرش صادقانه فرد نسبت‌ به خودش بیان می‌شود.
دانشجویی را تصور کنید که نتوانسته در امتحانی دشوار نمره لازم را کسب نماید. اگر وی دارای عزت نفس بالایی باشد ناکامی خود را به عواملی چون: نداشتن مطالعه‌ کافی و یا دشواری‌ سوالات‌ امتحان نسبت خواهد‌ داد و این موضوع هرگز باعث نمی‌شود که احساس ناتوانی کند و یا به این فکر کند که در امتحانات بعدی نیز شکست خواهد خورد. داشتن عزت نفس بالا او را به سمت پذیرش‌ واقعیت سوق داده و باعث می‌شود او یافتن علت ناکامی خود را جایگزین حس ترحم و دلسوزی و یا تسلیم نماید.

عزت نفس چیست ؟

تفاوت عزت نفس و اعتماد به نفس :

تفاوت عزت نفس و اعتماد به نفس در این است که در واقع، عزت نفس در برگیرنده‌ی اعتماد به نفس است چرا که اعتماد به نفس یعنی باور توانمندی‌ها و پیوند با نیروی درونی خویش، اما برای داشتن عزت نفس ، علاوه بر این مورد، علاقه داشتن به خود واقعی و ارزشمند دانستن آن نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

کارگاه خودپذیری

ویژگی افرادی که عزت نفس بالا دارند :

افرادی که از خود و دیگران تشکر و قدردانی می‌کنند، از رشد کردن استقبال کرده و به دنبال معنا‌ بخشیدن به زندگی خود هستند و مدام لایه‌های وجودی خود را کشف می‌کنند، دارای عزت نفس بالا هستند. اینگونه افراد اغلب خودشان تصمیم می‌گیرند اما با گشودگی پذیرای نظرات و پیشنهادات افراد صاحب نظر نیز هستند. اشخاص با عزت نفس بالا واقع‌گرا هستند و سعی در هدایت افراد به سمت جنبه‌های مثبت‌ زندگی دارند، آنها می‌دانند ارزش‌هایشان در زندگی چیست و طبق آن حرکت می‌کنند، به منظور رشد، چالش‌ها را پذیرفته و در صورت عدم‌ موفقیت از اشتباهات خود درس می‌گیرند، همچنین افرادی که از عزت نفس بالا برخوردارند دیگران را آنگونه که هستند می‌پذیرند و با آغوش باز از انتقادات استقبال می‌کنند چون می‌دانند ارزش وجودی آنها به نظرات دیگران بستگی ندارد.


‌بیشتر بخوانید: همه انسان‌ها به دنبال این هستند که زندگی خوبی داشته باشند و خوشحال باشند. اما سوال اینجاست که چگونه می‌توان به این مهم دست یافت؟ خودشکوفایی چیست ؟

نقطه مقابل اشخاص با عزت نفس بالا، افرادی هستند که دارای عزت نفس پایین می‌باشند، این افراد از خودشان متنفر هستند و احساس می‌کنند هر کاری که انجام می‌دهند به اندازه کافی خوب نیست. آنها دنیا را جای امنی نمی‌دانند و حفظ کردن روابط با دیگران برایشان کاری دشوار است. به نقاط ضعف خود بسیار توجه می‌کنند و نگاه بدبینانه و منفی به زندگی دارند و همواره احساس اضطراب و ترس و افسردگی می‌کنند، این افراد بر این باورند که دیگران از آنها بهتر هستند و مشکل در پذیرش انتقاد درست و سازنده دارند، همچنین آنها در بیان نیازهای خود احساس شرم و خجالت، افسردگی و استرس و اضطراب دارند.

کارگاه اکت و زندگی موثر
 کارگاه روانشناسی اکت و زندگی موثر

در کارگاه روان‌شناسی اکت و زندگی موثر، به کمک دکتر علی میرصادقی، یاد بگیر چطور با هیجانات منفی و اضطراب‌ها روبرو بشی و بهترین تصمیمات رو بگیری. این کارگاه برای هرکسی که دنبال بهبود کیفیت زندگیشه، از مدیران و کارآفرینان تا خانم‌های خانه‌دار و هرکسی که خواهان زندگی بهتریه، مناسبه. قدرت واقعی ذهن و روانت رو کشف کن!

در ادامه پیشنهاد می‌شود پادکست ۸ نشانه کمبود عزت نفس را بشنوید تا با ویژگی افراد با عزت نفس پایین بیشتر آشنا شوید.

پادکست ۸ نشانه کمبود عزت نفس

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که از عزت نفس پایینی برخوردار هستند نگران نباشید، همه ما گاهی اوقات در زندگی لحظه‌هایی داشتیم که احساس بی‌ارزشی می‌کردیم و چیزی برای افتخار کردن نداشتیم اما حالا می‌توانیم با کمک ۷ راهکاری که در این مقاله بیان خواهد شد بر این حس غلبه کنیم و برای حفظ و افزایش عزت نفس خود تلاش کنیم، زیرا که عزت نفس هم مانند خیلی موارد دیگر قابل افزایش و بهبود است. همچنین با مطالعه مطالب مربوطه و دقت به نکات ذکر شده، علاوه بر اینکه عزت نفس را در خود افزایش داده، به اطرافیانتان نیز در این زمینه کمک نمایید.

افزایش عزت نفس

راه‌های افزایش عزت نفس :

بالا بردن عزت نفس به معنای شناخت دوباره خود است، خود واقعی شما، همان چیزی که ارزشمند است، زمانی که ما کودک هستیم بدون واسطه با خود واقعی و راستین‌مان در تماس هستیم، بدون آنکه نیازی به تایید و نظر دیگران داشته باشیم، زیرا خود را لایق دوست داشته شدن و مراقبت کردن می‌دانیم، اما متاسفانه در گذر زمان این علاقه به خویشتن در ما کمرنگ می‌شود، از دلایل بزرگ این اتفاق می‌توان به ایراد گرفتن، سرزنش کردن و توهین کردن اطرافیان نزدیک و دوستان اشاره کرد که نیتشان صرفا بهتر شدن و پیشرفت ماست اما به دلیل عدم آگاهی نتیجه عکس می‌دهد. ما روز به روز با تکرار این صحبت‌ها باعث ذخیره شدن آن‌ها در ضمیر ناخودآگاهمان می‌شویم و به تقویت باورهای منفی و کاهش عزت نفس و داشتن حس بی ارزشی در خودمان دامن می‌زنیم.

عزت نفس شما چقدر است؟

تست رایگان عزت نفس کوپر اسمیت در سایت جامع علی میرصادقی

تست عزت نفس کوپر اسمیت

اما می‌توان خوشحال بود. چرا که ما در عصری زندگی می‌کنیم که بالا بردن سطح آگاهی در هر زمینه‌ای که به آن علاقه و نیاز داشته باشیم میسر می‌شود و عزت نفس هم از این قاعده مستثنی نیست و آگاهی همواره با قدرت تغییر همراه است.
نکات زیر به آموزش شما در زمینه بالا بردن عزت نفس کمک زیادی خواهد کرد:

 • 10 نقطه قوت و 10 نقطه ضعف خود را یادداشت نمایید. این موضوع به شما کمک می‌کند تا برداشتی صادقانه و واقع بینانه از خود داشته باشید.

 • چگونگی افزایش دادن توانایی ها 

  بیرون آمدن از منطقه ی امن و به چالش کشیدن خود، گشودگی داشتن نسبت به دنیای بیرون، استفاده بهتر از زمان ها، برنامه ریزی و گنجاندن یادگیری در برنامه ، شرکت در کلاس های آموزشی، مطالعه، مشخص کردن اهداف.

  توجه داشته باشید که دانستن بدون عمل کردن خیلی فرقی با ندانستن نمی کند . احساس توانمندی کردن مفید است ولی زمانی که از آن توانایی ها در زندگی استفاده کنید به جای آن که منفعل بنشینید و بگویید من توانمندم، فعالانه در راستای آن ها تلاش کنید .

 • اهداف کوچک و قابل دسترسی برای خود تعیین کنید.

 • به فعالیت های مورد علاقه خود بپردازید و در خلوت 30 دقیقه در روز را به خود اختصاص دهید، فهرستی از علایق خود تهیه کنید و با توجه به امکاناتی که در اختیار دارید زمانی را برای انجام دادن آن در نظر بگیرید.

 • مسئولیت پذیری و انجام کارهای متفاوت را تجربه کنید. افرادی که از عزت نفس پایینی برخوردارند، از پذیرش مسئولیت‌های جدید امتناع می‌کنند زیرا از شکست می‌ترسند. آنها تنها کارهایی را انجام می‌دهند که در آن از توانایی‌های بالاتری برخوردار باشند. یکی از راه‌های افزایش عزت نفس این است که، سعی کنید به صورت داوطلبانه مسؤلیت بعضی کارها را به عهده بگیرید و در صورتی که در انجام آن کار موفق نبودید آن را بیان کنید و درباره عدم موفقیت و نقاط ضعف خود با دیگران صحبت کنید.

عزت نفس

کتاب ش کو
کتاب «ش»کو؟!ه اثر علی میرصادقی
مطالعه فصل اول کتاب«ش»کو؟!ه پیشنهاد ما به مخاطبان این مقاله است.
شما هرچه قدر به شکوفایی نزدیک تر شوید زیستن بهتری را تجربه می کنید.
 • هیچ دو نفری را نمی‌توان و نباید با هم مقایسه کرد، از مقایسه خود با دیگران دست بردارید، تنها شخصی که باید خودتان را با آن مقایسه کنید خودتان هستید.

 • دست از کمال‌گرایی کشیده و اشتباهات خود را بپذیرید، هیچکس کامل نیست و تلاش برای رسیدن به حداکثر کمال فقط باعث نا‌‌ امیدی می‌شود در حالیکه پذیرفتن اشتباهات به رشد شما کمک چشمگیری خواهد کرد.

  شارون مارتین، متخصص کمال‌گرایی و نویسنده «کتاب کار CBT برای کمال‌گرایی»، نکاتی را توصیه می‌کند که چه کارهایی می‌توانید انجام دهید تا بدون توجه به دستاوردهایتان، خود را دوست داشته باشید و از خودتان مراقبت کنید:

 1. با دلسوزی با خود صحبت کنید : بپذیرید که می توانید اشتباه کنید و اشتباهات پایان دنیا نیست.

 2. انتقاد از خود را مجدداً بررسی کنید: وقتی از خود انتقاد می کنید توجه کنید. با جستجوی حقایق ، خودگویی منفی خود را به چالش بکشید. به عنوان مثال، ممکن است تمایل به تعمیم داشته باشید، مانند «من همیشه دست و پا چلفتی هستم»، بنابراین سعی کنید آنچه را که در مورد آن درست است شناسایی کنید، با خود صحبت کنید و توضیح دهید که چرا در این لحظه خاص دست و پا چلفتی هستید یا سایر ویژگی های مثبت را به خود یادآوری کنید.

 3. بخشش خود را تمرین کنید : اشتباهات خود را ببخشید. تنبیه کردن خود برای ساعات طولانی چه فایده ای دارد؟ کمال گراها به خود یادآوری می کنند که چقدر بد هستند، که باعث می شود در گذشته گیر کنند و نگران انجام اشتباه مشابه در آینده باشند. از اشتباهات درس بگیرید، رشد کنید و ادامه دهید.

 4. روی نقاط قوت خود تمرکز کنید : به جای بزرگنمایی نقاط ضعف خود، نقاط قوت خود را شناسایی کنید و هر روز پیروزی های خود را جشن بگیرید، هر چقدر هم که کوچک باشد. من همیشه توصیه می کنم در پایان روز خود به سه موردی که بابت آنها سپاسگزار هستید فکر کنید تا با یک نکته مثبت به پایان برسد.

 • خودتان را دوست داشته باشید و همانگونه که هستید، بپذیرید. مهربان نبودن با خود از نتایج عزت نفس پایین است، به خودتان عشق بورزید و خود را ارزشمند بدانید، با مهربانی با خود صحبت کنید و از یادآوری نقاط مثبتتان به خود غافل نشوید، برای خود هدیه خریده و از تفریح کردن لذت ببرید.

 • خودداری از تحقیر کردن خودتان حتی در قالب جملات با محتوای شوخی و مسخره.

 •  اگر تصور بدي از خودتان داشته باشيد، افكارتان منفي مي‌شود و تأثير بدي بر احساس و رفتارتان مي‌گذارد. زماني كه احساس بدي داريد فقط چيزهاي ناخوشايند را به خاطر مي‌آوريد و بدبين مي‌شويد پس افکار منفی در مورد خودتان که در ذهنتان جاری است را دور بریزید و انتقاد کردن از خود را متوقف کنید و از خود قدردانی کنید. تمام بخش‌های وجودتان را همان‌گونه که هست دوست بدارید و نقایص خود را بپذیرید، هیچکس کامل نیست.

  احساست و هیجانات منفی دلیل بر این نیست که سیستم هیجانات ما دچار نقص و اختلال است بلکه این سیستم به درستی کار می کند اما ما می توانیم با شیوه ای که درباره ی قضایا فکر می کنیم که همان باورهای درونی ما هستند، احساسات مبتنی بر تهدید را درون خود تشدید کنیم. شفقت به خود یک شیوه برای تنظیم هیجانات است . وقتی که احساس خوبی نداریم لازم نیست با استفاده از اظهارات مثبت خود را تحسین و تشویق کنیم ، در عوض افراد خود مشفق با ملایمت و مهربانی حقیقت تجربه خود را مورد بررسی قرار می دهند. وقتی با تهدیدی از بیرون و در واقعیت رو به رو می شویم پاسخ مغز برای خفاظت از ما یا جنگ است یا فرار و یا میخکوب شدن است.اما وقتی خطر در درون ما باشد اغلب به اشتباه می افتیم، به جای مبارزه کردن در دنیای خارج از خودمان، خود انتقاد گر می شویم و به خودمان حمله می کنیم، به جای فرار از خطر بیرونی، خودمان را رها می کنیم، به جای فریز شدن در دنیای بیرون، در ذهنمان گیر می کنیم. اگر به جای این پاسخ های سه گانه (جنگ – فرار – فریز ) از مؤلفه های شفقت به خود استفاده کنیم، پاسخ متفاوت می شود .

 1. مهربانی با خود به جای خود انتقاد گری (جنگ با خود)

 2. انسانیت مشترک به جای منزوی کردن خود (فرار)

 3. ذهن آگاهی به جای گیر کردن در خود (فریز شدن)

 •  افرادی که عزت نفس پایین دارند مدام احساس می‌کنند باعث ناراحتی و آزار دیگران شده‌اند بنابراین برای بالا بردن عزت نفس، حس گناهکار بودن را از خود دور کنید.

 • هر چقدر تمایل داشته باشید باور کنید انسانی ارزشمند هستید باعث تقویت یکی از مولفه‌های اساسی عزت نفس شده‌اید.

 • استفاده از شبکه‌های اجتماعی را تا حد ممکن کم کنید و زمان بیشتری را برای تجربه کردن دنیای واقعی پیرامون‌تان صرف کنید.

 • تمرین مراقبه ذهن آگاهی را بطور منظم در برنامه زندگی خود قرار دهید.

 • بالا بردن عزت نفس فرآیندی مستمر و پیوسته است و هیچ گاه به پایان نخواهد رسید، بنابرین همواره به رشد و حرکت خود ادامه دهید، صبوری پیشه کنید و در این راه پشتکار داشته باشید، گاهی که از این مسیر خارج می‌شوید، دوباره از اول شروع کنید و با قدرت بیشتری به حرکت ادامه دهید، خود را شایسته زندگی شاد بدانید و در نظر داشته باشید که هر چقدر بیشتر برای خودتان ارزش قائل شوید دیگران نیز برای شما ارزش بیشتری قائل خواهند شد.


‌این مقاله راهم بخوانید: اولین قدم در دستیابی به دستاوردها درک عمیق قدرت درون است. در این مقاله می‌آموزیم که چگونه قدرت درونمان را تقویت کنیم.

نتیجه‌گیری

نقل قول

امیدواریم از این مطلب در جهت افزایش عزت نفس خود استفاده کرده و بتوانید به کسانی که دوستشان دارید در راستای افزایش عزت نفس کمک کنید، اما این نکته را در نظر داشته باشید که قرار نیست با افزایش عزت نفس مشکلات شما کم شده و یا شکست و درد و رنج از زندگی شما محو شود.

کتاب سیزده
پرفروش‌ترین رمان کشور (کتابراه)
ستایش شده توسط دو تن از نویسندگان بزرگ جهان
ترجمه شده به دو زبان عربی و انگلیسی
 • نویسنده : نازنین مظلومی | دانشجو کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی
  • امتیاز :
  • 277
  • 11
 • تعداد مشاهده : 659463 بار
 • مشاهده نظرات کاربران
 • تاریخ انتشار : 1398/11/14
نظرات کاربران
farzane

من خیلی از عزت نفس کمم ضربه میخورم
امیدوارم بتونم یه روز دوره تونو تهیه کنم

12 3

راضیه

واقعا عزت نفس خیلی مهمه و خیلی تاثیرگذاره تو زندگی

15 3

الهه رضائی

با سلام،من فیلم جلسه ی اول سی روز تا پیروزی رو دیدم و مطالب هایی که راجبش نوشته بود روخوندم واقعا قشنگ و تاثیرگذار بود،
من محصول ۳۰ روز تا پیروزی رو خریداری کردم و میخواستم بدونم کِی به دستم میرسه و آیا برام فرستادین؟؟
لطفا جواب رو به ایمیلم بفرستین،ممنونم

6 4

مطهره

سلام من حدودا 6 ماه هست که تصمیم گرفتم روی خودم کار کنم. ممنونم از مقاله خوبتون عالی بود واقعا در جهت گیری ذهنیم تاثیر داشت خ خوشحالم که با سایتتون آشنا شدم دیشب ی مقاله هام تو سایت راز موفقیت در مورد همین موضوع خوندم که بنظرم خالی از لطف نیومد گفتم اینجا معرفی کنم ک اگه دوستان هم مث من مشتاق بودن مطالعه کنند

14 1

رسا

خیلی بهم کمک کرد تا بفهمم چگونه اعتماد به نفسم رو بالا ببرم

4 6

رویا طهماسبی

من از وقتی دوره افزایش عزت نفس استاد رو گذروندم این تغییر بزرگ رو توی خودم حس میکنم که چقدر عزت نفس و اعتماد به نفسم بالا رفته خیلی سپاس گذارم از شما استاد میرصادقی عزیز.

6 2

مازیار

چقدر این دوره خودپذیری توی اعتماد به نفس پایین من تاثیر گذار بود سپاااس

4 2

آزاده دانش

دوره خودپذیری بی نظیرهههه

2 3

زیبا مروی

ای کاش دوره خودپذیری تون حضوری بود:(

3 3

مهراد حسینی

من دوره غیر حضوری افزایش عزت نفستون رو تهیه کردم خیلی عالی بود.. دم شما گررررم

5 5

امین

خلاصه بگم عالی بود ممنوووووون

3 4

محمد طالب زاده

مثل همیشه عااالی ممنون از شما استاد میرصادقی عزیز

1 5

آرش آقاجانی

مقاله ی با محتوا و مفیدی بود، برای هرکسی لازمه اینا رو بدونه.

12 6

بهاره آخوندی

با سلام و خسته نباشید
من در کارگاه عزت نفس شرکت کردم و واقعا این کار رو برام یه دستاورد محسوب میشه چون مدت زیادی بود که با خودکنترلی و پذیرش خود مشکل داشتم و با شرکت توی این کارگاه عالی و انجام تمریناتی که سه مورد هستن و هر روز باید انجامشون بدم تونستم خیلی تو همین زمان کم سطح عزت نفس و اعتماد به نفسم رو بالا ببرم و ازنظر علمی به نظرم بهترین روش برای تغییر باورهای اشتباه روش ABCDEاست که با کاربردش میشه خیلی از اتفاقات رو توی زندگی درست مدیریت کنیم
از جناب دکتر میرصادقی واقعا سپاسگزارم 🙏🙏🙏

11 6

حمید شایسته

سلام و احترام
دوره عزت نفس بسیار کاربردی بود، کیفیت برگزاری دوره مثل همیشه عالی بود و ممنونم از آقای میرصادقی بابت مطالب بسیار ارزشمند که بصورت آنلاین بسیار عالی آموزش دادند.
تمارین دوره بسیار کاربردی است و برای من شخصا به کارگیری اکت در این مورد بسیار کمک کننده است. تعاریف و شفاف سازی تمایز بین عزت نفس و اعتماد به نفس و انواع عزت نفس هم بسیار به من کمک کرد.
با آرزوی سلامتی و موفقیت برای شما و تیم پر انرژی بارسا و همچنین آرزو می کنم حال دل تمام مردم دنیا در این روزهای سخت خوب باشه.

7 5

بهار غفارزاده

سلام و خداقوت
ممنون براي اين كارگاه عالي👌🏼 تست ها خيلي خوب و مفيد بود🙏🏼

8 4

فاطمه وحید

مثل همیشه یه کلاس عالییییییی و کاربردی از استاد میرصادقی برای من با شرکت تو این کلاس و تمرین و مطالعه تو همین مدت کوتاه تغییرات شگرفی تو زندگیم دیدم با استراتژی افزایش عزت نفس تونستم کم نیارم و ادامه بدم
تمرینای روزانه افزایش عزت نفس هم خیلی موثر بود خیلییییی ازتون ممنونم و خدا قوت

7 2

حمید شایسته

ممنونم استاد تفهیم و تفکیک عزت نفس و اعتماد به نفس بسیار مبحث مفیدی بود عزت نفس ی حس درونی و حس ارزشمندی داشتن هستش و ربطی به عوامل بیرونی موفقیت ها و دستاوردها نداره

8 3

شبیریان

عالی بود استفاده کردیم .تشکراز زحمات شما

4 4

علیرضا غیابی

با سلام و عرض دستمریزاد خدمت استاد میرصادقی و تیم خدوم بارسا...
۱-با خودم مهربان باشم و مهربانی را عرضه کنم.
۲- به توانایی های خودم اعتماد داشته باشم ولی مراقب دره زیر پای خود باشم.
۳-نقاط ضعف خود را پیدا کنم و سعی در بر طرف کردن آنها باشم
۴- مراقب نظرات اطرافیان خود باشم.
۵-برای پیشرفت عزت نفس خود به دنبال بالا بردن سطح مسئولیت پذیری خود باشم.
۶- سعی کنم بصورت سوم شخص با خود صحبت کنم.
۷- سعی کنم به جای فرار از انتقادات به سوی آنها آغوش باز کرده و از آنها اجتناب نکنم.
۸-برای توانمندسازی دیگران از هیچ کوششی دریغ نکنم زیرا که با این عمل به عزت نفس خود کمک می کنم.
۹- اگر به دنبال حس بالای ارزشمندی هستم باید توانایی را کسب کرده و آنرا زندگی کنم.
۱۰-خود را سرزنش نکنم و به جای سرزنش کردن به دنبال جداسازی افکار منفی باشم.

9 3

علیرضا رمانی

سلام دوره عزت نفس بسیار کاربردی بود، کیفیت برگذاری دوره مثل همیشه عالی بود و ممنونم از آقای میرصادقی بابت مطالب بسیار ارزشمند که بسیار عالی آموزش دادند و تمارین بسیار مفیدی که وجود داشت
و ممنون بابت زحمات همیشگی در راستای رشد شخصی...

6 2

شيدا ميرصادقي

سلام استاد جان
تمرين ها و تست ها و نكات افزايش عزت نفس و تله هاي فكري خيلي عالي بود .
ممنون از ياد دادن احساس ارزشمندي و احساس توانمندي و ...

5 2

پروانه کلانترنیا

با سلام وادب
استاد جان دوره ی انلاین عزت نفس که ۲۱و ۲۲ فرودین گذاشته شد بسیار عالی و تاثیر گذار بود
دروس شما به زبان ساده همراه با مثالهایی قابل لمس و البته بسیار عمیق بیان می شود دیگر انکه فرد را رها نمی کنید و پیوسته با پستها با کامنتها با ازمونها دوباره و دوباره همه ی مطالب را یاداوری می کنید
بسیار پر حوصله اید و البته خستگی ناپذیر امیدوارم همیشه موفق و همینگونه پویا باشید

4 3

شادی حسن پور

کارگاه ها بی نظیر بودن ،تمارین و راه کارها هم عالی مثل همیشه.ممنون استاد عزیز

3 3

مهناز مصحفی

سلام و سپاس خدمت جناب میرصادقی
کارگاه عزت نفس بسیار عالی بود علاوه بر اینکه مطالب اکت دوره شد مطالب جدید زیادی یاد گرفتیم و با انجام تست دید واقعی تری نسبت به خودم پیدا کردم.

3 4

حسن پاك سرشت مقدم

سلام و عرض ادب خدمت دكتر ميرصادقي بزرگوار و همه بارسايي هاي عزيز
اولا ممنون بابت برگزاري كارگاه آنلاين عزت نفس ، واقعا عالي بود و دو روز خيلي پر باري رو براي ما رقم زدين
و دوما اينكه امروز من متاسفانه نتوانستم به كليه سوالات آزمون پاسخ دهم و ده سوال دوم رو نديدم و واقعا حس بدي را داشتم بعد از اون اشتباهم😔
خيلي برام ناراحت كننده بود خصوصا زماني كه متوجه شدم پاسخ بيشتر سوالات رو به خوبي مي دونستم اما با راه كار هايي كه در كارگاه يادگرفتم توانستم اشتباه خودم رو بپذيرم و آرامشي رو كه بعد از اين اشتباه داشتم رو حاصل كارگاه فوق العاده عزت نفس ميدانم
سپاس كه در كنار ما هستيد آقاي دكتر ميرصادقي عزيز🌹
با آرزوي بهترين ها

3 2

رسول کریمی

سلام استاد گرامی و جوان و.....
خوشحالم که در این دوره با شما اشنا شدم و غبطه از این که چرا سالهای قبل از این اشنایی محروم بودم به دلیل مشکلات کارم و‌حتی زندگی و سرپرستی تعدادی از همکاران اکنون بهتر از قبل دوران بهتری را داشته باشم و
۱-یاد گرفتم بعد از چهل سال کار و تلاش چکونه شادتر زندگی کنم تا بتوانم موثر باشم ۲- با ارامش بیشتر با همکاران و جوانتر ها رفتار کنم و‌با انها تعامل سودمند داشته باشم
۳-روبرو شدن با مشکلات و پذیرش واقعیت ها و یافتن علت های ان شکست ها
۴-چطور فکر های بیهوده را از خود دور کنم
۵- نسبت به خود و کارم‌ حس بهتری داشته باشم و‌ان را تقویت کنم سپاس فراوان از شما استاد محترم

3 1

زرافشان زرگری

چقدر جامع و کاربردی خلاصه دوره رو بیان کردید ممنونم از مقاله خوبتون. میتونه یه رفرنس باشه برای زمانهایی که احتیاج داریم به یادآوری :)

4 1

زهرا جهانمهر

کارگاه عزت نفس استاد بی نظیرترین کلاس درس زندگی ام بود وقتی عزت نفس واقعی و ارزش ها و احساس ها و باورها و تعهدها و اتفاقات و حضور دیگران را تازه پیدا میکنی در زندگی ات و میفهمی و درک میکنی با تمام وجود که چی هستی و چی باید باشی و چی میخای از زندگی و راه حل تمام این ها.....
فقط و فقط و فقط بواسطه بیان شیوا و رسا و نافذ استاد توانایی چون شما
خوشحالم که استاد زندگی کردنم شما هستین. همیشه مانا و عاقبت بخیر باشید بزرگ مرد🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

4 0

فائزه صادقی

سلام
دوره عزت نفس بسیار کاربردی بود، کیفیت برگذاری دوره مثل همیشه عالی بود و ممنونم از آقای میرصادقی بابت مطالب بسیار ارزشمند که بسیار عالی آموزش دادند و ممنونم از ایشون و تیم بسیار خوبشون برای برگذاری با کیفیت دوره در این شرایط.
تمارین دوره بسیار کاربردی است و برای من شخصا به کار گیری اکت در این مورد بسیار کمک کننده است. تعاریف و شفاف سازی تمایز بین عزت نفس و اعتماد به نفس و انواع عزت نفس هم بسیار به من کمک کرد.
سپاسگذارم از آقای میرصادقی برای دریافت دانش کامل و اصولی ای که در اختیارمان قرار میدهند.

3 1

مینا قویدل

قطعا مثل همیشه بهترین و علمی ترین درس هارو توقع داشتیم بشنویم و عالی تر از همیشه بود این کلاس. مفاهیم عمیق و سختی که آموزش دادنشون فقط و فقط از استاد عزیزمون برمیاد. تکرار مباحث و ارتباط دادن بینشون و کاربردی کردنشون و تمارین همه باعث شد به خوبی یادبگیریم و حالا با تمرین روزانه تاثیر بینظیر اکت و عزت نفس رو توی زندگی مون داریم میبینیم

2 0

فائزه صادقی

سلام
دوره عزت نفس بسیار کاربردی بود، کیفیت برگذاری دوره مثل همیشه عالی بود و ممنونم از آقای میرصادقی بابت مطالب بسیار ارزشمند که بسیار عالی آموزش دادند و ممنونم از ایشون و تیم بسیار خوبشون برای برگذاری با کیفیت دوره در این شرایط.
تمارین دوره بسیار کاربردی است و برای من شخصا به کار گیری اکت در این مورد بسیار کمک کننده است. تعاریف و شفاف سازی تمایز بین عزت نفس و اعتماد به نفس و انواع عزت نفس هم بسیار به من کمک کرد.
سپاسگذارم از آقای میرصادقی برای دریافت دانش کامل و اصولی ای که در اختیارمان قرار میدهند.

2 0

معصومه لطیفی

سالها در مسیر و نگرش اشتباه در حال حرکت بودم و به تمام دنیا و کائنات بی اعتماد.
اما از زمانی که با کلام شیوا ، روان و پر محتوای شما استاد گرانقدر طی جلسات و کلاسهای کوتاه و بلند و حتی کانالها و صفحه های مجازی آشنا شدم در جستجوی یافتن حقیقت وجودی خودم و پیرامونم علاقمند به یادگیری بیشتر شدم.
از شما با وجود جوانی و دانایی و اطلاعات بالا به عنوان پیر این دوران که همچون چراغ و راهنما برای آگاهی بیشتر و پیمودن راه درست به شاگردانی همچون من و به تناسب تک تک افراد جامعه با امید تلاش میکنید ، وقت گذاشته و قدم بر میدارید کمال تشکر و قدردانی را دارم.
با آرزوی سلامتی و موفقیت برای شما و تیم پر انرژی بارسا و همچنین سلامتی تمام مردم دنیا در این روزهای سخت.

0 0

عادل پرتوي نژاد

با سلام و خدا قوت به شما دوست و استاد گرامي
دوره عزت نفس دوره متفاوتي از خودآگاهي برايِ من بود
۱-توانمندي توام با ارزشمندي حاصل عزت نفس بالا ميشود۲-احساس توانمندي باعث افسردگي و احساس ارزشمندي تنها باعث خودشيفتگي ميشود ۳-اتفاق وقتي ميفتد باورها را تغيير دهيم كه پيامدهاي حاصله مناسب باشد ۴-نظر ديگران الويت هاي اول نباشد ۵-خودپذيري داشته باشيم ۶-قربانی نباشيم و احساس شرمساري حاصل از عزت نفس پايين را بدانيم و با روش هاي اكت احساس حاصلِ رنج و درد را بدانيم ۷-انتقادپذیر باشيم و واجتناب نکنيم ۸-کم شدن اضطراب واسترس وکنترل خشم با روش مديتيشن ۹-از روش abcd در زندگي بيشتر استفاده كنم ۱۰-با افزايش دستاوردها و موفقيت ها و پذيرش توسط خودم و ارائه به ديگران از عزت نفس بالاي بر خوردار شوم
ممنون از دلسوزي و زحمات بيكران شما

1 0

مینا مرادپور

مطالب بسیار عالی و مفید
سپاس 🙏

1 0

سمیه غلامی

سلام استاد
کارگاه عزت نفس شماباعث شد علت خیلی از رفتارهایم که با انجام دادنشان بیشتر رنج می بردم را متوجه شدم
متوجه شدم چطور می توانم‌عزت نفسم را تقویت کنم متوجه شدم اگر هم عزت نفس پایینی داشته باشم می توانم با تقویت اعتماد به نفسم عزت نفسم را هم تقویت کنم
متوجه شدم به عنوان یک مادر خیلی آگاهانه تر با دخترانم رفتار کنم که نقش من درتقویت عزت نفس فرزندانم بسیار عمیق وتاثیر گذاروسرنوشت ساز است
شما با کارگاه عزت نفس نه فقط دیدوباور من را روشن ترکردین با دانشی که از کارگاه شما کسب کردم می توانم آینده ای بهتر برای فرزندانم بسازم تا آنها هم بتوانند آینده ای بهتر برای خود بسازند
حضور درکلاسهای شما نه فقط سرنوشت من بلکه سرنوشت فرزندانم را به بهترین شکل ممکن تغییر داده
درپناه حق موفق وپایدار باشید

0 0

محمد حسین یحیی پور

درود بر شرفت
بسیار جامع و عالی بود
به امید موفقیت ها و تاثیر گذاری ملی و سپس جهانی از جانب شما

0 0

الهه موحد

استاد کلاس عزت نفس بی نظیر بود تو کل دوران تحصیلی که داشتم 🔥🔥🔥
خیلی برام جالب بود با اینکه من فقط یک لپ تاپ جلوم بود و در منزل بودن ولی همون انرژی از شما گرفتم که تو سمینارهاتون شرکت کرده بودم و خدارو شکر که از این زمان قرنطینه تونستم بهترین استفاده رو بگیرم و از اموزش عزت نفس بهترین و بیشترین استفاده رو داشته باشم و فهمیدم که اگه از اوج به سمت پایین پایین دارم میام فقط و فقط از عزت نفس و احساس توانمدی هام هست و
۱-هر ۵ اقدام اصلی سال ۹۹ رو نوشتم
۲-تعهد به مهارت و تمرین هامو از امروز بعد کلاس شروع کردم و فهمیدم که سیزدهمین ت خودم هم تهی سازی هست ، را هم پیدا کردم
۳-گنجاندن یادگیری به زور در برنامه هام برای توانایی هایم
۴- انتقال توانایی هام به دیگران
۵- تعریف کردن خاطرات مثبت و مثبت اندیشی
۶-باید مهمترین مخزن خودم،دستاوردهام ،را پر کنم
۷- آدم های دورم را بررسی کنم و مطمئن باشم استانداردهام درست انتخاب شدن
۸- حساسیت روی نظرات دیگران نداشته باشم
۹-مدیتیشن افکار را یاد بگیرم و با تمرین فراوان جزو برنامه روزانه داشته باشم
‏۱۰- B های زندگیمو درست کنم
با تشکر فراوان🙏

0 0

ليلا رسولوي

خيلي كارگاه خوب و تاثيرگذاري بود از روزي كه با استاد آشنا شدم روز به روز احساس توانمندي بيشتري ميكنم و احساس ميكنم در مسير درستي قدم گذاشته ام.
هميشه سعي در تقويت احساس ارزشمندي خود داشتم و هميشه براي توانمند كردن خود كم و بيش كارهايي انجام ميدادم ولي خيلي هدفمند حركت نميكردم ولي با شركت در دوره هاي استاد ميرصادقي طبق ارزشهايم به سوي اهدافم حركت ميكنم و با دوره ي عزت نفس تصميم گرفته ام روز به روز توانمندي هاي خودم را افزايش دهم تا به ارزشمندي واقعي نيز دست يابم.
🙏🙏🙏

0 0

بهارك اميدمهر

سلام و عرض ادب

شركت در اين دوره من رو با مفهوم تازه اي از عزت نفس آشنا كرد، مفهومي كه حتي با خواندن كتاب در اين زمينه نميتوستم بهش دست پيدا كنم.
ياد گرفتم كه روانشناسي اكت باز هم در اين زمينه به كمكمون مياد و اين زمينه رو بهمون ميده تا حتي اگر عزت نفس پاييني داريم باز هم ميتونيم به رشد و موفقيت برسيم.
با راهكار هاي داده شده دلايل عزت نفس پايين رو شناختم و با چهار مخزن اصلي اون آشنا شدم و ياد گرفتم كه چطور ميتونم اين مخزن هارو پر كنم.
از دانش و تجربه بي نظيرتون ممنونم استاد عزيزم🙏🏼

0 0

فرزانه نکو

سلام به تمام عزیزانی که بارسایی هستند و طالب پیشرفت در زندگی و کار
کارگاه آنلاین عزت نفس یک کلاس خانوادگی برای خانواده 4 نفره ما بود با وجود اینکه فقط من و همسرم ثبت نام کرده بودیم دو پسرم در ابتدا دورا دور و پس از چند دقیقه با دقت شروع به گوش کردن صحبت های آقای دکتر کردند.
کلاس بسیار پر محتوا و سنگین بود و مطالب آن برای درک حتما باید چندین بار مرور شود. چندی از مواردی که خلاصه برداری شد عنوان به عنوان ذکر می شود.
1. شناخت تازه ای از خودمان پیدا کردیم و اولویت های آموزشی خودمان را پیدا کردیم
2. روش ABCDE و مخصوصا ایجاد باور جدید و بررسی باور قبلی روشی بود که اصلا در جایی نخوانده بودیم و نشنیده بودیم . عالی و کاربردی
3. با تقویت مهارت و اتمام کارها عزت نفس را بالا ببریم
4. سعی کنیم دستاوردهای خود را با افزایش علم و آگاهی و توانایی بالا ببریم تا با احساس مفید بودن و دستاورد داشتن عزت نفس خود را افزایش دهیم.
5. خود را قربانی ندانیم و تاثیرگذار باشیم و آدمهای زند. گیمان را انتخاب کنیم
6. افکارمان بر رفتارمان حاکم باشد تا بتوانیم رفتاری آگاهانه داشته باشیم
7. باورهای خود را بازبینی کنی

0 0

معصومه لطیفی

سالها در مسیر و نگرش اشتباه در حال حرکت بودم و به تمام دنیا و کائنات بی اعتماد.
اما از زمانی که با کلام شیوا ، روان و پر محتوای شما استاد گرانقدر طی جلسات و کلاسهای کوتاه و بلند و حتی کانالها و صفحه های مجازی آشنا شدم در جستجوی یافتن حقیقت وجودی خودم و پیرامونم علاقمند به یادگیری بیشتر شدم.
از شما با وجود جوانی و دانایی و اطلاعات بالا به عنوان پیر این دوران که همچون چراغ و راهنما برای آگاهی بیشتر و پیمودن راه درست به شاگردانی همچون من و به تناسب تک تک افراد جامعه با امید تلاش میکنید ، وقت گذاشته و قدم بر میدارید کمال تشکر و قدردانی را دارم.
با آرزوی سلامتی و موفقیت برای شما و تیم پر انرژی بارسا و همچنین سلامتی تمام مردم دنیا در این روزهای سخت.

0 0

اميد نصرتيان

با پي بردن به ٤ مخزن بالا بردن عزت مفس روش علمي و عملي داشتن عزت نفس رو فهميديم ، علاوه بر اون روش تهي سازي تاثير خيلي خوبي بر زندگي روزمره من داشت

0 0

حسین صفرزاده

خیلی خوب بود استاد
ممنون که هستین
کلاس واقعا کلاس عالی بود

1 0

معصومه

کارگاه عالی و بینظیری بود ممنون استاد
بخصوص برای من که ریشه رفتارام رو پیدا کردم و اگاه شدم به علت وابستگی هام زود رنجی شرکت نکردن در جمع ها و منفعل بودنم تو زندگی

1 0

مهران غلامي

اطلاعات سالم و مفيديه،،، تست ها خيلي جالب بودن
متشكرم

1 0

حسام شاهنگى

سلام بر
استاد على ميرصادقى عزيز
تشكر ميكنم از استاد و همه كسانى كه همكارى و كمك كردند براى فراهم كردن كارگاه آنلاين در اين روزهاى قرنطينه.
كارگاه واقعًا مفيدى بود، تفاوت عزت نفس و اعتماد به نفس را متوجه شديم و ياد گرفتيم از چه مسيرى عزت نفس خود تقويت كنيم و پايين بودن عزت نفسمون از كجا نشأت ميگيره.
در طول اين كارگاه متوجه شديم كه چگونه ميتوانيم با داشته هامون و تقويت عزت نفس در وجودمون به اهدافمون برسيم.
ياد گرفتيم كه نقاط مثبت در وجود خودمون و ديگران را ببينيم و از آنها در مسير زندگيمون استفاده كنيم.
بهر حال از اين شرايطي كه برامون مهيا كردين سپاسگذارم.

0 0

سحر ثقه الاسلامی

با سلام و تشکر.
۱- آموزش تفاوت عزت نفس و اعتماد به نفس
۲-آموزش تفاوت و الویت دستاورد و موفقیت
۳- آموزش در مورد مخازن عزت نفس که در ریشه یابی و فهم شرایط اکنون ، حائز اهمیت است.
۴- آموزش منابع و راه های افزایش عزت نفس
۵- تبیین چگونگی تاثیر متقابل عزت نفس و رضایت از زندگی
۶- آموزش تکنیک ABCDE
7-طرح مباحث مربوط به باورکارامد و غیرکارامد و تاثیر تشخیص و تغییر آنها در پیامدها و واکنشهای بعدی
۸- به طور کلی این کلاس باب تازه ای رو برای تحلیل و درک رفتارها و علت آن رفتارها از بُعدی متفاوت رو در ذهن من باز کرد. مبحث عزت نفس و خود ، خیلی برام جالب است و کنجکاوی برانگیز. به نظرم در رفتار شناسی و ایجاد تغیراتی که خواهان ان هستیم ، و در خودشناسی و تلاش برای درک و همدلی و پذیرش و بخشش خود ، کاربرد زیادی دارد.
با سپاس

0 1

پریا امینی

سلام کارگاه بسیار عالی بود من میزان عزت نفس واقعی خود را متوجه شدم و جدا سازی رو روز بروز بهتر دارم انجام میدم نسبت به شنیدن انتقاد دید بهتری پیدا کردم و تهی سازی به نظرم فوق العاده کارا و جذاب بود ممنون

1 0

فاطمه

کارگاه بسیار عالی بود. ریز نکاتی بیان شد که هیج جا نشنیده بودم ، عالی بود ممنون از استاد میرصادقی

0 0

ابوذر ابراهیمی

سلام دوره بسیار جالبی بود وجالب تر اینکه من زمان طولانی یادگیری رو به خاطر شیوه تدریس استاد اصلا متوجه نشدم سپاسگزارم 🙏

0 0

هدیه مظفری

سلام دوره بسیار عالی و پر باری بود و در مسیر خودشناسی سرعت من رو خیلی بالا برد 😊ممنون و سپاسگزارم 🙏

0 2

مرضیه خدمتگزار

سلام استاد...🙏🏻☘️🍀
ازتون ممنونم با دلسوزی و مهربانانه،شرایطی رو بوجود آوردید که مفهوم‌ هایی مثل پذیرفتن واقعیت ها و‌شرایط زندگی ام برایم نهادینه شود....
برای من تازه روشن شد که با لبخند زدن و فقط مثبت اندیشی قرار نیست دیگر مشکلی نداشته باشم....!!!! بلکه باید برای مشکلات و درد های زندگی ام جا به زیبایی لحظه های زمان حال خودم باز کنم و بپذیرم با حل آنهاست که حال دلم بهتر است...میتونم آدم بهتری باشم...
من همیشه اعتماد به نفس بالایی داشتم و میدانستم توانایی انجام همه کارهایم را دارم....اما چیزی راجب این قضیه از داخل باعث خالی شدن بهویی احساسم به خودم میشد...
کارگاه عزت نفس این آگاهی رو به من داد که همیشه تو وجودم اون حس ارزشمندی رو کم دارم با توام‌وجودم بپذیرم و اینکه به پذیرشم از سمت افراد آگاهی و اعتماد داشته باشم...چون الان بعد این روز هایی که گذشت به آن باور مفید بودن خودم رسیدم و واقعا شما این مرحله پیچیده زندگی رو به زیبایی لحظه شروع صفر و تولد یک لحظه ناب به من در من شکل بگیره....
واقعا نمیدونم چجوری ازتون تشکر کنم اما ممنونم دلسوزانه و عاشقانه پای لحظه قشنگ به خود رسیدن ماها هستید.

0 1

یونس جاکی

درررررود استاد میرصادقی عزیز

بهترین دوره آنلاین عمرم بود واقعا.

و راهکارها عملی و فوق العاده بودن

1 0

سعید قائدی

درود به آقای میرصادقی و همکاران خوبشون

توی دوره عزت نفس با انجام تست ، اطلاعات واقعی تری از وضعیت عزت نفس خودمون پیدا کردیم. آشنایی ما با منابع عزت نفس باعث میشه که اولا چطوری میتونم عزت نفس خودم رو با افزایش توانمندی ها و خودپذیری ام بیشتر کنم و بعدش اینکه چطوری به ادمها کمک کنم تا عزت نفسشون رو بالا ببرن ... این دوره کاملا مفید و کاربردی بود برام
ممنون از همه بارسایی ها 🌹🌹🌹🌹

1 0

مصطفی اسلامی نیک

با سلام خدمت استاد بزرگوار
مطالب بسیار اموزنده بود و تاثیر گذار، ممنون که این فرصت و در اختیار ما قرار دادین
ارادتمند

0 0

محبوب کلهر

کارگاه آنلاین عزت نفس جزء بهترین کلاس های آموزشی بود که تاکنون شرکت کرده ام

در این کارگاه توانستم با آموزش روان و گام به گام آقای دکتر میرصادقی جایگاه فعلی خودم را در حیطه عزت نفس بیابم
توانستم خودم را بهتر بشناسم
دلیل بسیاری از ناکامی های زندگی ام را پیداکردم و مسیری روشن برای ادامه زندگی وبهبود و افزایش عزت نفسم را آموختمسپاس بابت رنگ جدیدی که به زندگی من بخشیدید .


1 0

زهرا مکلائی فسائی

سلام استاد گرامی
ضمن تشکر ازجنابعالی بابت تشکیل چنین کلاس های مفید باید عرض بکنم دو روز کلاس عزت نفس نکات مثبت زیادی داشت ازجمله:
1)درک مفهوم عزت نفس و تفاوت آن با اعتماد به نفس که بعضا گاهی اوقات در شناخت آن دچار اشتباه میشویم
2)ایجاد انگیزه برای پیداکردن توانمندیها, ارزشها و رفع ضعف ها در جهت بالا بردن عزت نفس
3)پی بردن به ارزشهای انسانی که در خلقت آدمیان است پس دور شدن از خود شیفتگی و حرکت به سوی پیشرفت و بزرگی عزت نفس
4)به دنبال کسب مهارت و یادگیری در هر سن و کشف خود و بالا بردن توانمندیها
5) شناخت ذهن مخرب که مانع پیشرفت و رسیدن به عزت نفس می شود
6)تدریس بسیار مفید جنابعالی که باعث ایجاد انگیزه در جهت پیگیری مطالب شد
7)دور شدن از خود سرزنشی
8)ارائه مطالب بصورت منسجم و کامل
9)ارائه تمرین و تثبیت مطالب در ذهن
10)ذخیره کلاس و گرفتن آزمون

0 0

مهسا افزون

سلام و خدا قوت ب همه دوستان موسسه بارسا و گروه کلاس عزت نفس


کلاس خیلی مفید و عالی بود. در ابتدای کلاس تفاوت عزت نفس و اعتماد بنفس بهمون یاد دادن. و پس از این علائم و نشانه های رفتاری ک عزت نفس پایین دارن یاد گرفتیم. بعد از این مرحله استاد بهمون نشون دادن ک توی چ زمینه هایی عزت نفس پایین داریم.
چند نکنین موثر آموزش داده شد، مثل ۱.تکنیک رهاسازی اینا ب وسیله پل چوبی و مشاهده افکار.
۲. تکنیک ABCDE برای مقابله با عواملی ک عزت نفس میارن پایین و چگونگی مقابله با افکاری ک باعث کاهش عزت نفس میشن.
۳. یاد گرفتیم ک چگونه موثر واقع بشیم تا عزت نفس افزایش بدیم
۴. متوجه شدیم کدوم یکی از مخازن عزت نفس ما پایین هستش و باید چگونه پرست و کنیم.
۵.متوجه شدیم انسان های خودشیفته چ فرقی با افراد عزت نفس بالایی دارن، دارن.


کلاس خیلی خیلی ممنون کرد ک بتونیم اصلاح رفتاری ایجاد کنیم. چگونه بتونیم موثر تر باشیم و زندگی بهتر و موثرترین داشته باشیم.

از تمامی زحمات شما سپاس گذارم

0 0

ندا بنی هاشم

باسلام و احترام
سپاس فراوان از آموزش های گرانبهای شما
دوره آنلاین عزت نفس برای من فوق العاده پرمحتوا و تاثیر گذار بود ، از ویژگی های مثبت این دوره
۱-جامع بودن
۲-با وجود پیچیدگی مباحث ، بیان ساده با مثال های قابل درک
۳-تمرین های روزانه
۴-تست عزت نفس با ارزیابی واقع بینانه
۵-مدل ۲ عاملی ، منابع ۴ گانه و ابعاد ۸ گانه عزت نفس و بررسی میزان و دلایل آن در جامعه ایران ؛
و از فواید این دوره
۱-کاربردی بودن
۲-افزایش حس انتقادپذیری به عنوان یکی از تمرین های افزایش عزت نفس
۳-کم کردن از حساسیت نسبت به افکار و نظرات دیگران
۴-تکنیک مشاهده و جداسازی افکار و انتخاب باور درست
۵-بهبود خودمکالمه گری

0 0

سيدامين هاشمي

سلام استاد عزيز عالي بود مخصوصا جداسازي مثه كارگاهاي قبلتون ممنونم ازتون

0 0

لیدا نظریه

با روانشناسی اکت می توان حتی با داشتن عزت نفس پایین کار درست انجام داد و در جهت رشد وتعالی پیش رفت . چون با آگاهی از عزت نفس پایین و نادیده گرفتن پیشنهادهایی که می دهد و با در نظر گرفتن ارزشها می توان افکاری که منجر به عدم احساس ارزشمندی و ناکارآمدی فرد می شود را،جداسازی کرد، مدیتیشن رودخانه ،پل چوبی و برگ تاثیر بسیار خوبی در جدا سازی افکار اشتباه و ناراحت کننده دارد
یکی از بهترین راهکارها برای بالا بردن عزت نفس توجه به دستاوردها و افزایش آنها می باشد. دستاوردها آن دسته از پیروزی های ماست که نیازی به تایید دیگران ندارد . در این راستا فرد میتواند با تعیین اهداف واقع بینانه برای خودش و برنامه ریزی درستِ انجام کارها ، دستاوردهایش را بیشتر کند اگر اهداف آرمانی باشد احتمال شکست بیشتر شده و در نتیجه عزت نفس پایین می آید، تمام کردن کارهای ناتمام از مهمترین دستاوردها می باشد که منجر به افزایش عزت نفس میشود
کارگاه آنلاین عزت نفس بسیار عالی و کاربردی بود با تشکر از استاد گرانقدر که بروزترین و جدیدترین اطلاعات روانشناختی دنیا رو با گشودگی تمام در اختیار ما قرار دادند

1 0

لیلا حیدرنیا

درود وسپاس خدمت آقای دکتر علی میرصادقی بابت برگزاری کارگاه دوروزه عژت نفس بصورت آنلاین
در مورد دوره ها وکارگاههایی که استاد ارائه می کنندو من شرکت کردم اتفاق جالبی را تجربه می کنم که دوست دارم تجربه ام را باهاتون درمیان بگزارم واین تجربه را نسبت به کارگاه عزت نفس نیز داشتم
مطالب ارائه شده باعث شد که مفهوم عزت نفس برای من عمیق سازی بشه ونوع نگاه من ونحوه ی ارزیابی من نسبت به عزت نفس بسیار شفاف تر و مشخص تر شد واز افتادن در تله های ذهنی بهم کمک کرد
وتلفیق مفاهیم پایه وریاضی ابزاری قدرتمندی است برای دست یافتن به نقطه ای که هستید
بعد از آن دادن نقشه راهی مفید وموثر برای رسیدن به جایی که دوست دارید باشید
ودرنهایت اقدام عملی وبا ممارست شما را به نتیجه مطلوب می رساند
درنهایت آموزه ها به گونه ای است که خودتان شفاف وبی ادعا می بینید واین آگاه شدن از خودمان قدمی بزرگ وریشه ای برای ایجاد تغییر است ساده بگم تکلیفت با خودت روشن می شه می دونی کجا هستی وچی می خوای وآیا برای رسیدن به آنچه می خوای حاظری بهاش را بدی ؟
عزت نفس هم مفهومی پایه ای است که برای تجربه زندگی موفق توام با آرامش ضروری است

0 0

محمد راد

سلام و تشكر از جناب مير صادقي و تيم بارسا
براي اين خدمات ارزش مند كه به جرات و با صراحت كامل ميشه گفت كه براي هر انساني كه به زندگي تغيير مثبت ميخواد تزريق كنه ضروري ميباشد ..
من از اين كارگاه از جناب مير صادقي اولين درسي كه ياد گرفتم اين بود كه به تعهد ي كه داده ميشه بايد با هر شرايطي وحتي مسلما هزينه اضافه به بهترين نحو عمل كنم .. من باز از ايشون به سهم خودم تشكر ميكنم
كار گاه فوق العاده بود . اصلا ايشون با صحبت كردن در مورد پذيرش مشكلات... و نكته جالب اينكه انسان نميتونه تمامه مشكلاتش رو حل كنه
فوق العاده بود ...چون واقعا فهميدم بعضي جاها انتظار بيجا از خودم داشتم ..
فن بيان ايشون هم كارگاه رو پر انرژي تر كرده بود ..
تنها كلاسي بود كه اصلا نميخواستم تموم شه
به اين علت كه كاملا استرس تخليه و آرامش پيدا ميكنم ..
واقعا به اين نتيجه رسيدم كه تا قبل از كلاس هاي ايشون چقدر به خودم ظلم ميكردم ..

1 0

پوریا سلطانی

سلام و عرض ادب
من به خاطر حساسیت بالای که همیشه به حرف ها و رفتار اطرافیانم داشتم بعضی وقتا اذیت می شدم تو این دوره یاد گرفتم می تونم با افزایش توانمندی هام عزت نفسمو بالا ببرم و تا حدی مشکلمو بر طرف کنم در کل دوره خوبی بود مرسی از استاد

0 0

سميه خليلى

با سلام و احترام
دوره آنلاين عزت نفس براى من بسيار عالى بود مفاهيم و تعاريفى كه به اشتباه و در باورهاى غلطى به خورد ما داده شده بود به يكباره فرو ريخت و تازه متوجه معنى اصلى عزت نفس و كاربردش شديم
ممنون و سپاسگذارم از آقاى دكتر ميرصادقى عزيز كه هميشه در جهت آگاهى بخشى پيش قدم و پيشگام است

1 0

میلاد احیائی

با سلام و خداقوت
خیلی ممنونم از برگزاری همچین کارگاه فوق العاده ای
من اولش اصن فرق اعتماد به نفس و عزت نفس نمیدوستم اما این کارگاه آگاهی عجیبی به من داد و تونستم خودمو بهتر بشناسم عواملی که باعث کاهش عزت نفسم و حس ارزشمندیم میشد شناسایی کنم و راه های افزایش اون باعث شد به تغییر مثبتی برسم و هنوز باید روی خودم کار کنم.
سپاسگذارم🙏🙏🙏

0 0

مجتبی باطنی

سلام و خسته نباشی خدمت استاد ارجمند

نکات بسیاری راجع به عزت نفس یاد گرفتم که از مهمترین ان احترام به خود و به توانایی های فردی بود و اینکه این موضوع با چند ساعت کلاس و یا خواندن چند کتاب کامل نمیشه و نیازمند کار و تلاش و یاد گیری مداوم است بی صبرانه منتظر کلاس ها و اموزشهای دیگر هستم و از شما جناب دکتر عزیز کمال تشکر رادارم که پنجره جدیدی را به دنیا برایم باز کردین

1 0

شیرین آروی

ممنون استاد کلاس عزت نفس برای من فوق العاده بود و اینکه متوجه شدم علت پایین بودن عزت نفسم خود پذیری پایین بود که با تمرینات روزانه که دادین سعی میکنم برطرفش کنم. نتیجه تست که تو کلاس برگزار شد حیرت آور بود قصد دارم تو محیط کارم این تست انجام بدم تا متوجه مشکلاتمون بشیم. مرسی که تو کلاس انلاین هم اینقدر پر انرژی بودین و این انرژی به ما هم منتقل کردین. ❤🌹

0 0

اشکان سراج

واقعا کارگاه بسیار عالی و کاربردی بود
یادگرفتم که با عزت نفس بالا حتی با کمبود امکانات انسان تلاش خود را می کند که به بهترین ها دست یابد مه در نتیجه ان حس ارزشمندی کسب کند.
برای عزت نفس بالا به دو عامل نیاز هست احساس ارزشمندی و احساس توانمندی که با افزایش هر دو این ها عزت نفس افزایش می یابد
با ACT یاد می گیریم که عزت نفس معقوله ای درونی است پس باید با تکنیک رود و برد افکار و احساسات را مشاهده کرد تا از افکار بتوان جدا شد و افکار ناکارامد را مشخص کرد و با روش تهی سازی افکار درست را حایگزین کرد
همچنین با افزایش مهارت ها توانمندی ها را افزایش داد که منجر به احساس توانمدی خواهد شد و با افزایش توانمندی و کمک به دیگران و تاثیر گذاری بر دیگران می توان احساس ارزشمندی کسب کرد
باز هم از اقای میرصادقی بابت اموزش هایشان تشکر می کنم

0 0

مریم نکو

سلام
ممنون از کارگاه آنلاین عزت نفس‌
من واژه «عزت نفس» را زیاد شنیده بودم ولی معنی آن را بسیار نزدیک به «اعتماد به نفس» می پنداشتم. حال اینکه اشتباه می کردم.
استفاده از کلاس آنلاین عزت نفس موجب شد در این روزهای کرونایی من و دخترم که ۱۳ سالشه و البته بارسایی و بسیار عاشق‌ و پذیرای بحث های روان شناسی ، با هم از مطالب جناب میرصادقی استفاده کنیم و آگاه بشیم و این شانس بسیار خوبی بود برای من و به مراتب بیشتر برای دخترم که در این سن کم با این مفهوم گسترده و تأثیر گذار آشنا شد.
خیلی خوشحالیم که نشانه های افرادی که کمبود عزت نفس دارند را بیان کردید؛ این سبب شد که سعی کنیم نشانه های افراد اینچنینی را از خود دور کنیم و طی همین هفته که از ارائه کارگاه گذشته، هر جا رفتاری که بیانگر کمبود عزت نفس است را در یکدیگر دیدیم، به هم یاد آوری کنیم برای انجام ندادنش
تکنیک های بالابردن عزت نفس بسیار عالی و ساده تدریس شد و در اینجا می خواهم مراتب قدردانی و تشکر خود را از جناب میرصادقی عنوان کنم بابت انتخاب و آموزش چنین مساله مهمی و همچنین آموزش سهل و آسان مباحث مهم و کلیدی به ما دانشجویان
تندرست باشید

0 0

یاسر نوروزی

این که یاد گرفتم با استفاده از self talk با خودم صحبت کنم ، از خودم بیام بیرون و خودمو از بیرون ببینم خیلی کمکم کرد که بفهمم خیلی از فشار هایی که بهم وارد میشده دلیلش این بوده که با خودم صحبت نکردم و اونا اصن فشار خاصی نبودن و من بزرگشون کردم واس خودم 🙂

0 0

مريم رحماني

باسلام وخداقوت به استادي كه هميشه درهمه شرايط بطور ملموس حمايتمون ميكنند
من ازكارگاه عزت نفس متوجه شدم اجتناب زيادي كه درانجام دادن كارهام دارم وبعدش دچار عذاب وجدان شديد ميشم وخودانتقادگر وحشتناكي ميشم
يكي بخاطر عزت نفس پايين كه ازچهارمخزن كه نام بردين پذيرش توسط خودم خيلي ضعيف هست ودستاوردي كه دارمم نمي ديدم وباعث اجتناب ازشروع يك كار وياادامه وبرنامه ريزي براي كارجديدم ميشد واجتناب پررنگم را بخاطر عزت بنفس پايين درك كردم وكمالگرايي بالا كه همه چي بايدبهترين باشه هركارهر عمل وقتي نشستم اينارا نوشتم ودركشون كردم سعي كردم باقبول يه كاركه سخت بود برام روبرويي باان وپذيرش مسيوليت انجام ان خودم را درمقابل عمل انجام شده ببينم وكمي هم بااجبارخودمو به جلو هل بدم چندروزه توكارگاه ماسك وگان دوزي دانشگاهمون شركت كرده وحس رضايت ازخودم را تقويت كردم
وروزي كه حس مفيدبودن داشته باشم اونروز روي عمر من حساب ميشه سپاس ازاموزه هاتون🙏🏼🍀

1 0

عليمحمد مجللي

سلام آقاي دكتر
از زحمات جنابعالي و تمامي همكاران محترم در موسسه بارسا كمال تشكر را دارم.
كارگاه آنلاين دو روزه عزت نفس فوق العاده بود و نكات كاربردي و كليدي زيادي ياد گرفتم كه ارزش بسيار زيادي داره، مواردي كه براي خودم جالب بود به شرح زير مي باشد:
١- اساساً تعريف عزت نفس و تفاوتش با اعتماد به نفس
٢- اينكه انتخابي كردن توجه چقدر در نحوه تفكر مهم است.
٣- اهميت جداسازي و مشاهده افكار در بالا بردن عزت نفس
٤- تكنيك مراقبه پل چوبي و برگ براي جداسازي خيلي كاربردي بود
٥- دليل اصلي وابستگي كه كمبود عزت نفسه
٦- استراتژي مدل ABCD براي افزايش عزت نفس
٧- تكنيك هاي تهي سازي باورهاي غلط
٨ - توانايي تغيير باور براي رسيدن به ديد شفاف و جلوگيري از فريب خود
٩- استراتژي دو عاملي و نقشه راهي كه براي كل زندگي به فرد ميده
١٠- تشخيص نقاط ضعف دروني با استفاده از منابع استراتژي دو عامل

خيلي از محتواهاي ارزشمندتون متشكرم

0 0

بهاره عبدالکریمی

سلام
کارگاه عزت نفس یکی از بهترین کارگاه های انلاینی بود ک شرکت کردم و آموختم.انقدر استاد میرصادقی عزیز مطالب را شفاف توضیح دادن ک خیلی زود تونستم ضعف های شخصیتی ام را پیدا کردم.و از خواهرم‌خواهش کردم حتما شرکت کنن که با کمک سرکار خانم طاهری عزیز ثبت نام خواهرم هم انجام شد
بی صبرانه منتظر کارگاه های بعدی هستم
ممنونم ازتون

0 0

Vahid

خیلی مطالب جدیدی باد گرفتم و مجددا یه سری از مباحث ACT دوره شد .

0 0

سمیرا سایانی

خیلی کارگاه مفیدی بود .تمایز بین عزت نفس و اعتماد به نفس برای من کاملا قابل درکشد و متوجه شدم باید مهارت های خودم رو ارتقا بدم تا احساس ارزشمندی بیشتری داشته باشم .خیلی از اقای دکتر سپاسگذارم.

0 0

سامان اصغری

با سلام و ارادت
خدا قوت. خسته نباشید 🙏🏼

من همیشه کمبود عزت نفس را درون خودم حس می‌کردم و این حس اشتباه تاثیرات منفی زیادی تو‌ زندگی روزمره و کاری من گذاشته بود. اخیرا هم در این زمینه مطالعات پراکنده‌ای داشتم اما به دلیل کامل نبودن و ناملموس بودن مطالبی که خواندم، قادر به درک عمقی موضوع نبودم و تغییری را حس نکردم. احساس آزاردهنده‌ای بود.

اما به لطف آموزشها و تمارین بسیار کاربردی شما و مطالعات شخصی خودم در این زمینه (که قراره ادامه‌دار باشه)، حالم خیلی بهتر شده. امید به پیشرفت به طور چشم‌گیری در من افزایش پیدا کرده و بالاخره می‌توانم احساس ارزشمندی گم شده خودم را بعد ۱۵ سال دوباره برگردونم. چون حالا دیگر ابزار این کار را دارم.

در نهایت، آرزوی تندرستی و موفقیت روزافزون برای جناب دکتر و عوامل عزیز موسسه بارسا دارم و امیدوارم که این امکان فراهم باشد که بتوانم سالیان دراز از آموزشهای شما استفاده کنم.

روز خوش 🍀

0 0

رها تقي پور

با احترام به استاد گرامي
نکاتی که در کارگاه آنلاين عزت نفس يادگرفتم و كارايي داره برام ۱-احساس ارزشمندي ۲-خودپذيري ۳-تغيير و رشد را شروع كردم ۴-نظر ديگران در اولويت آخرم قرار گرفت ۵-اهداف واقع بينانه ۶-حذف خودسرزنشي و ديد واقع بينانه ۷-خودكنترلي ۸-کم شدن اضطراب واسترس وکنترل خشم با مديتيشن ۹-احساس توانمندي كردن با تاثير گذاري ۱۰-افزايش عزت نفس به همراه دستاوردها و حذف احساس شرمساري و....
نكات بسيار مفيد با لحن تاثيرگذار و جذاب شما به همراه يك دنيا دلسوري و پرمهري شما به من خيلي چسبيد
ممنونم

2 1

هادی موسی پور

درک درست از تعریف و تفاوتهای عزت نفس و اعتماد به نفس در کارگاه آنلاین عزت نفس خیلی از داستان های در ذهنم حل و فصل شد .
یکی از بهترین کارگاه های آنلاین بود خصوصا قسمت آمارها و ارقام .
ممنونم ار موسسه بارسا

1 0

جواد نصیری

سلام دوره عزت نفس باعث شد شناخت کافی نسبت به تمایز عزت نفس و اعتماد به نفس پیدا کنم و برای اینکه دستاورهای بیشتری داشته باشیم باید توانمندی هایم را افزایش دهم که منجر به احساس ارزشمندی میشود

0 0

عاطفه حمیدی

سلام
این دوروز کلاس آنلاین خیلی مفید بود
من چیز های جالبی در مورد عزت نفس و تفاوتش با اعتماد به نفس را فهمیدم
تعاریف جدید تحلیلی خودشیفتگی و وابستگی برام جالب بود
روش آلبرت الیس و تغییر باور و به دنبالش تغییر پیش بینی های رفتاری و هیجانی و در. ادامه روش های تهی سازی برام مفید بود
احساس ارزشمندی و احساس توانمندی کردن
تفاوت دستاورد و. موفقیت
خود مکالمه گری/خود سرزنشی/حساسیت بیش از حد. به نظر و حرف دیگران
اینها یکسری مطالب مفید کارگاه بود که برام خیلی اهمیت داشتند

2 0

لیلا صالحی

_کاراگاه عالی بسیار کاربردی ومتفاوت
_ارتباط گیری غیر قابل وصف استاد با دانشجویان
_مطرح کردن اهمیت باورها در زندگی
_کارگاهی انلاینی که به جرات می توانم بگویم از بسیار از کلاسهای حضوری، عالیتربود وبسیار استفاده کردیم شایدبه جرات میتوان گفت این مطالب در کمتر کلاسی مطرح بشه نغز کلام در ختیارمون قرار گرفت
_ انتقال زیباو متفاوت مطالب توسط استادی توانمند

0 0

نگار کبیری

سپاس از مطالب و درسهای عالی
استاد میرصادقی
من بعد از کارگاه دو روزه 3 بار ویدئو کلاس و مرور کردم و در تک تک حرفهای شما عمیق شدم .
و هر بار یه وجه جدید و انگار میدیدم از درسها و مفاهیم
و لابلای درسها یک نکته کلیدی ناگهان جرقه ای تو ذهنم زد و یکی از مهمترین عوامل شکستهای کاریم علی رغم تلاش بسیار زیادم پیدا کردم .
خیلی ساده ولی بسیار عمیق بود چون من عمرم و پای این اشتباه گذاشتم و حالا که میفهمم که از کجا ضربه میخوردم هم خوشحالم هم کمی حسرت دارم که چرا زودتر نفهمیدم ...
اشتباه من تلاش برای برداشتن قدم های بسیار بزرگ از شروع راه بود و عجله داشتم زود برسم . با اینکه همه راهها واقعا بزرگراه بودن و خیلی ها تا تهش رفته بودن ولی من هیچوقت به تهش نرسیدم
البته علتهای زیاد دیگه ای دخیل بودن که از کنترل من خارج بودن اما اگر من هم گام های کوچکتری برمیداشتم و اندازه توانم و درست محاسبه میکردم اون علتها هم شاید مغلوب میشدند

هم از شما بابت آموزش بسیار کاربردی و موثر عزت نفس بینهایت سپاسگذارم
هم از کسی که من را با شما آشنا کرد .
باآرزوی نور شادی و امید همیشگی در دلهاتون

1 0

اعظم احمدی

سلام ممنون ازکارگاه انلاین عزت نفس مثل همیشه خیلی تاثیرگزاروقدرتمندبود:
ویژگی های بارزاین کارگاه بررسی تفاوت عزت نفس واعتمادبه نفس ،نشانه های کمبودعزت نفس واثرات کمبود عزت نفس، خودپذیری ،دربرابراتفاقات ناخوشایندی که برایمان پیش میایدچگونه فاجعه زدایی کنیم،وازهمه جالب تراین که سالها پیش دردهه های ۶۰ درامریکاکلاس های اموزش عزت نفس رودرپروبودن وخیلی رسمی بودن وخودشیفته بودن ،...اموزش میدادن درحالیکه این افراد همیشه بااین رفتارتنها خواهندبود درحالیکه روانشناسی مدرن امروز این روبیان میکنه که انسان ها نیازبه ارتباطات دارند،ونکته دیگراین که کسانی که عزت نفس پایین دارندبرای دیگران ارزش بالایی قایل میشوندکه به انها وابسته واگربه آنها پاسخی داده نشود احساس قربانی میکنندوماژول دوعاملی احساس توانمندی کردن واحساس ارزشمندی کردن که مهمترین مولفه هادرعزت نفس هستند

0 0

سمیرا صفری

کلاس بسیار مفیدی بود مممون که تو این شرایط خدمات اضافه برامون درنظر گرفتید
همینکه تو این کلاس فهمیدیم خودمون رو دوست داشتن با خودشیفتگی فرق داره و مخرنهای پروخالی رو پیدا کردیم عالی بود و اینکه هرچی تلاش کنیم دستاوردامون بیشتر بشه میتونیم به عزت نفسمون کمک کنیم💓

0 0

سمیرا صفری

کلاس بسیار مفیدی بود مممون که تو این شرایط خدمات اضافه برامون درنظر گرفتید
همینکه تو این کلاس فهمیدیم خودمون رو دوست داشتن با خودشیفتگی فرق داره و مخرنهای پروخالی رو پیدا کردیم عالی بود و اینکه هرچی تلاش کنیم دستاوردامون بیشتر بشه میتونیم به عزت نفسمون کمک کنیم💓

1 1

سمیرا صفری

کلاس بسیار مفیدی بود مممون که تو این شرایط خدمات اضافه برامون درنظر گرفتید
همینکه تو این کلاس فهمیدیم خودمون رو دوست داشتن با خودشیفتگی فرق داره و مخرنهای پروخالی رو پیدا کردیم عالی بود و اینکه هرچی تلاش کنیم دستاوردامون بیشتر بشه میتونیم به عزت نفسمون کمک کنیم💓

0 0

کورش پرواز

این کارگاه آگاهی زیادی به من و درباره طرز رفتارم با اطرافیان داد مثلا اینکه اگر یکی از اعضای فامیل وقتی باهاش حرف میزنیم سریع جبهه میگیره و درخاش میکنه علتش چیه یا اینکه خود من چرا در بعضی گروه ها احساس ترس دارم دلیلش چیه و برای بهبودش چه کاری باید انجام بدم
مورد دیگر دست یافتن به یک جامعه آماری خوب از احساس و شخصیت افراد جامعه برای برنامه ریزی در کسب و کارم بود

0 0

شکیبا سپنتامهر

استاد گرامی سلام و‌عرض ادب
بهترین ویژگی شما و اموزش هاتون برای من و‌اون چیزی که روش شما رو برای من از بقیه ی اساتیدم خاص و‌مجزا میکنه واقعیت پذیری شماس من واقعیت زندگی رو در کلاس های شما لمس میکنم نه رویا ، شعار، وعده ، امید البته که اینها هم در جایگاه خود لذت بخش هستن ولی اموزش شما رو در لحظه میشه زندگی کرد به جرات میتونم بگم کلاس های شما به خصوص عزت نفس درصد زیادی به برطرف کردن حال بد من در بدترین شرایط روحی از جمله از دست دادن پدرم و... کمک بزرگی کرد و ممنونم ازپروردگارم برای اشنایی با شما🙏

1 0

اعظم احمدی

سلام ممنون ازکارگاه انلاین عزت نفس مثل همیشه خیلی تاثیرگزاروقدرتمندبود:
ویژگی های بارزاین کارگاه بررسی تفاوت عزت نفس واعتمادبه نفس ،نشانه های کمبودعزت نفس واثرات کمبود عزت نفس، خودپذیری ،دربرابراتفاقات ناخوشایندی که برایمان پیش میایدچگونه فاجعه زدایی کنیم،وازهمه جالب تراین که سالها پیش دردهه های ۶۰ درامریکاکلاس های اموزش عزت نفس رودرپروبودن وخیلی رسمی بودن وخودشیفته بودن ،...اموزش میدادن درحالیکه این افراد همیشه بااین رفتارتنها خواهندبود درحالیکه روانشناسی مدرن امروز این روبیان میکنه که انسان ها نیازبه ارتباطات دارند،ونکته دیگراین که کسانی که عزت نفس پایین دارندبرای دیگران ارزش بالایی قایل میشوندکه به انها وابسته واگربه آنها پاسخی داده نشود احساس قربانی میکنندوماژول دوعاملی احساس توانمندی کردن واحساس ارزشمندی کردن که مهمترین مولفه هادرعزت نفس هستند

0 0

معصومه خلقتى

سه تا تمرينى كه تو اين دوره ميتونه به هركسى براى افزايش اعتماد به نفس كمك كنه و واقعا تاثير گزاره:
١. مراقبه و مديتيشن
٢. تاييد نگرفتن از ديگران
٣. خودمون رو در معرض انتقاد قرار بديم و به انتقادها فكر كنيم

1 0

معصومه كلانتري

با سلام
احساس ميكنم دوره عزت نفس براي افرادي كه دنبال شناخت بيشتر خودشون هستن و يا افرادي كه كلا مسير اهداف و زندگيشون از دست رفته و بين چندين كار موندن و به هيچ كدوم هم اونطور كه بايد نرسيدن ،مثل ابي روي اتش هست.
سره كلاف رو كمك كرد پيدا كردم و به نوعي از سر درگمي نجات پيد كردم.

1 0

زوفا نجف زاده

سلام واقعا از استاد علی میرصادقی عزیز و تیم خوبشون تشکر میکنم برای برگزاری این کلاس آنلاین در این روزهای قرنطینه که امکان شرکت در دوره حضوری وجود نداره. من در این کلاس تعریف کامل عزت نفس و تفاوت اون با اعتماد بنفس رو متوجه شدم. با استفاده از تکنیکهایی که استاد یاد دادن و هرروز اونها رو تمرین میکنم موفق شدم افکار منفی خودم در رابطه با عزت نفس پایین رو ببینم و باورهای خوب رو جایگزین باورهای منفی که بازدارنده من بودند بکنم و با حس و حال خیلی بهتری نسبت به وجود خودم زندگی کنم. و با راهنمایی استاد لیست اهداف خودم در سال ۹۹ رو نوشتم و تونستم جزییات کارهایی که باید برای طی مسیرم انجام بدم رو تعیین کنم. تفاوت کار استاد در این هست که راهها و تکنیکهای کاربردی بهمون آموزش میدن که از همون روز تاثیر اونها در زندگی واقعی مشخص میشه و فقط یک سری حرفهای کلیشه ای نیست. واقعا و از صمیم قلب از شرکت تو کلاسهاشون خوشحالم و از زحماتشون تشکر میکنم.

0 1

فرید امیری

سپاسگزارم از این دوره های عالی
تست هاش باعث شد ببینم کجای کارم و دقیقا باید چی کار کنم!??
بعد هم چند تا تمرین داره که میتونم نقاط ضعف خودم رو یواش یواش پر کنم
باید بگم روشهاش بینظیره.......
خیلی خوبه که میدونم وقتی تمرین میکنم کجای ذهنمو میسازم!!!
فکر میکنم از این به بعد همیشه باید یه مربی روانشناس مثل میر صادقی همیشه کنارم باشه...
سپاس از علی میرصادقی عزیز
سپاسگزار از تیم درجه یک بارسا
خدا قوت به همتون میگم که با همین انرژی ادامه بدید و کنارمون باشید

1 0

مریم خداوردی

با سلام و احترام
دوره عزت نفس که به صورت آن لاین برگزار شد برای من بسیار مفید بود به چند علت:
1. من به یک شناخت جدید از تواناییها و ضعفهای خودم رسیدم
2. به من کمک کرد که بدونم چه طور می تونم نقاط قوتم را برجسته تر کنم و برای رسیدن به اهدافم روی چه ویژگیهای دیگم باید به درستی کار کنم
3. اگر تا به امروز این فکر درگیرم کرده بود که دستاوردهای زندگیم به آن اندازه که می خواهم نبوده از این به بعد باید چگونه عمل کنم تا به رضایت کافی برسم
4. دست از قضاوتهای اشتبهی که تنها با شنیدن و دیدن یک اتفاق در ذهنم پیش میاد بردارم و به جای آنها به دنبال علل باشم نه علت ها تا پیامدهای بهتری را برای خودم و اطرافیانم رقم بزنم (تئوری ABCDE)
5. در شرایط سخت داشتن عزت نفس و شناخت کافی از تواناییهای فردیم می تونه از من آدمی قوی و متفاوت بسازه و بسیاری نکات دیگر که،
بعد از این دوره در من یک انرژی و پویایی جدیدی ایجاد شد که واقعا قابل وصف نیست من به تمام دوستانم و خانواده و همکارانم توصیه کردم که حتما در این دوره شرکت کنند و متوجه قوتها و ضعفهای دورنی خودشون بشن تا زندگی هدفمندتر و شادتری را بتوانند داشته باشند.

0 0

امیر هوشنگ رشیدی منفرد

سلام استاد زبانم قاصر در مقابل خضوع و علم شما اگر عمری بماند حتما حق شاگردی رو بجا میارم هدف من ادامه راه شما خواهد بود و علم ACT را در نبود شما بعلت مشغله کاریتان را تدریس خواهم کرد حتی شده تا ۴۵ سالگیم طول بکشد تا مدرک استادی را از دستانتان بگیرم ممنون از شما و بارسا

0 0

لیلا یحیائی

سلام و عرض احترام

شاید اگر بگم آشنایی و حضور در دوره های استاد میرصادقی برای من مثل معجزه بود اغراق نکردم.
به هر حال همه ی ما کتاب های زیادی از نویسنده های مختلف در زمینه موفقیت ، انگیزه ، اعتماد به نفس و ... خوندیم و حتی شرکت در کارگاه های مختلف اساتید روانشناسی و انگیزشی داشتیم ، حداقل برای من اینگونه بوده ولی هیچ کدام به اندازه ی صحبت های استاد میرصادقی به واقعیت زندگی مون نزدیک نبوده ، انرژی بالای ایشون رو حتی از طنین صداشون میشه دریافت کرد و این برای یادگیری و تاثیر چندین برابر مطلب آموزشی فوق العاده ست. به امید آشنایی تمام مردم سرزمینم با ایشون و آموزه هاشون ، به امید آگاهی مردمم.
پایدار باشید استاد

0 0

عباس ارشادی

ادامه
۷-ترس هایم همیشه مرا به فرار از خود دعوت میکند ،شک ندارم که اگر احترام به خود را اغاز کنم دیگر نیازی به ترسیدن از خود ودیگران ندارم.
۸-زیبایی در کلام، چهره،اندام بی نهایت لذت بخش است ولی مهم این است که زیبایی در تغیرات باور به من کمک میکند تا از احترام گذاشتن به خود خجالت نکشم.
۹-گاهی اوقات باید تلاش کنم تا اموزشهای خود را تبدیل به عملکرد تا فقط بعنوان یک اصل موئر در رفتارم نقش ببندد.
۱۰-مهمترین موضوعی که با ان اشنا شدم این بود که عزت نفس یعنی اعتماد به خود داشتن و برای اینکه بتوانم تعریف موثری از اعتماد به خود داشته باشم مفهوم اعتماد را در خوده لغت ان برای خود تعریف کردم. نهایتا یاد گرفتم
اعتماد یعنی؛الف:ادب واحترام داشتن؛ع:عاشق خود بودن؛ت:تمایل به تغییرداشتن؛م:مراقبت از خود کردن؛آ:آگاهی داشتن در رابطه باافکار،جسم و روح خود؛د:دورتندیشی برای برنامه ریزی و اهداف خود.
باسپاس فراوان از استاد ارجمند وهمه کسانی که در اجرای این اموزش منحصرهمکاری دارند.

0 0

مونا مقدم

خواست خدای مهربونم بود که با شما استاد بزرگوار آشنا بشم. اول دو دل بودم که آیا میتونم در این راه موفق بشم. البته شکم به خودم بود نه به شما چون پستهایی که از شما میدیدم انقدر قوی بودن و بار علمی داشتن که ذره ای به شما شک نمیکردم. و تا الان هیچ کس مثل شما نتونسته بود به من کمک کنه. و تنها با شرکت در یک کارگاه تونستید خیلی طرز فکر و زندگی من رو عوض کنید. من به آرامش زیادی رسیدم. تازه این اول راهه و مطمئنم خیلی چیزهای دیگه باقی مونده. سپاسگزارم

0 0

عباس ارشادی

درود بر شما وخوانندگان عزیز

خداوند را شاکر و سپاسگزارم که فرصتی دست داد تا بتوانم شرایطی فراهم کنم تا یکبار دیگر اموزش پذیری را با کمک شما تجربه کنم.

خداوند را سپاسگزارم که دوست خوبی چون استاد سید علی میر صادقی را در کنار خود برای روبرو شدن با واقعیت هایم تجربه کنم.

امروز افتخار میکنم که برای حضور در کلاس انلاین ۲۱و۲۲ فروردین ماه با موضوع عزت نفس توانستم اموزشهای موثری که در ذیل به ان اشاره میکنم اشنا شدم تا بتوانم موارد اموزش دیده را در ارتباطات میان فردی خود تمرین کنم.

کدهای مهمی که در این کلاس برایم موثر بود عبارتنداز:
۱-تا اغاز نکنم همیشه یک استاد بی سواد هستم.
۲-زمانی می توانم ارامش را تجربه کنم که،سعی کنم با تمرین کردن،قضاوت را فراموش کنم.
۳-تازمانی که خود را با دیگران مقایسه میکنم و همیشه موفقیت خود را در تلاش دیگران میبینم نه خود، نمیتوانم با عزت خود اشنا شوم.
۴-برای رسیدن به اهدافم نیازی به جنگ،فریاد،فرار و دروغ گفتن نیست.
۵-گاهی اوقات باید با لبخند زدن،سکوت کردن،مغرور نبودن از افکار مخرب خود رها شوم.
۶-خدمت کردن به دیگران کمک میکند تا تنهایی دلیل بر انزوا و نا امیدی من نب

0 0

محمود کمالی

درود، کلاس عزت نفس خیلی عالی بود خیلی چیز یاد گرفتم اول که شاعر شدم، مثل این دو بیتی ؛ عزت نفس تو گر بالا رود/شاه کلید گنج مقصود این بود/او علی 💚میر است و صادق در کلام/ تا ابد بالا رود عزت مدام، این شعر را تقدیم استاد میکنم دوم اینکه باعث شد به خودم احترام بزارم دلم برای خوودم بسوزه به خودم اهمیت بدم، و باعث شد به توانمندی خودم بیشتر فکر کنم ودر مورد ارزش خودم بیشتر فکر کنم فهمیدم که عزت نفس من خیلی خوب نیست ، یاد گرفتم برای بالا بردن عزتم باید وسیع باشم و تنها سر بزیر و سخت ، تغییر تغییر و تغییر در سال۹۹' من میتونم،

0 0

مرضیه احمدی

سلام استاد عزیز
دوره ی عزت نفس ب من یاد داد که ب خودم و توانایی هام ارزش قائل باشم.
و مهارت ها ی خودم را افزایش بدم.و تمارین بسیار خوبی که گفتید را انجام میدم.همینطور سعی میکنم خودم رابیشتر بشناسم و اگاه باشم.
دوره هاتون واقعا عالی و کار امده خیلی ممنون از شما و زحماتتون🌹🙏

0 0

حسن رضایی

با سلام به استاد عزیز آقای میرصادقی
ویژگیهای های مثبتی که از کارگاه عزت نفس از شما آموختم:
۱_خود کنترلی یا همان کنترل خشم
۲_احساس توانمندی.
۳_ یاد گرفتم چگونه مخازن عزت نفس خود را بالا ببرم.
۴_اجتناب نکردن از کارهای درست ۵_عدم وابستگی
۶_ پر تلاش باشم و منتظر کشف از طریق اطرافیانم نباشم
۷_ یاد گرفتم تواناییهای خود را چگونه افزایش دهم،مثل خارج شدن از منطقه امن، شرکت در کلاس های آموزشی، مشخص کردن اهداف
۸_ بالا بردن اعتماد به نفس
۹_پنج زمین احساس توانمندی را مثل رهبری ،اکت ،مدیریت هیجانات،قربانی نبودن
۱۰_نسبت به حرف‌های دیگران حساس نباشم
سپاس از شما

0 0

میترا زارعی

با سلام
به استاد عزیز آقای میرصادقی☘
😊ویژگی های مثبتی که از تدریس جنابعالی در کارگاه آنلاین عزت نفس، برای من حائز اهمیت بود ؛
👈۱)یاد گرفتم به اندازه کافی صریح و شفاف باشم.
👈۲) یاد گرفتم به دلیل عدم اعتماد به نفس توانایی های خود را نادیده نگیرم.
👈۳) با برنامه ریزی و هدفمندی در کارها دستاورد های خود را افزایش دهم.
👈۴) دیگر نگران قضاوت شدن نباشم، دیگر قربانی نباشم.
👈۵) عشق ورزیدن نامشروط.
👈۶)توانایی ها و استعدادهای خود را باور داشته باشم.
👈۷) برای خود ارزش قائل باشم ولی به درجه خودشیفتگی نرسم.
👈۸) اخلاق گرا و تاثیر گذار باشم .
👈۹)قاضی درونم را در مورد خود و دیگران از بین ببرم.
👈۱۰) عدم وابستگی افراطی به افرادی که دوستشان دارم.
👈و در نهایت ؛ خشم و رفتار خود را کنترل کنم.
با تشکر از آموزش های تاثیرگذار شما🌺

0 0

ساناز خوبانی

با سلام
ویژگی های مثبت و تاثیرگذار این کارگاه برای من:

۱. اول اینکه متوجه شدم که خیلی زیاد به اموزش نیاز دارم.
۲. اجتناب کردن من، خیلی کمتر شده.
۳. تغییر برخی از باورهای من (استفاده از روش ABCDE و مخصوصا خواستن شواهد از باور)
۴. کاهش استرس

با تشکر از شما

1 0

الهه چارلنگ

سلام وقت بخیر
دکترعلی میرصادقی بزرگوار و تیم بارسا؛
بسیار سپاسگزارم بابت تلاش شما و پایبندیتون به ارزشهای متعالی که دارید، تا جایی که حتی در این روزهای کرونایی دست از کار نکشیدید و حتی یک روز هم آموزشها و آگاهی بخشی به دوستدارانتون رو به تعویق نینداختید.
کارگاه عزت نفس برای من فراتر از یک دوره ی آموزشی بود چراکه باعث شد ریشه بسیاری از مشکلاتی که داشتم را بیابم و از آن مهم تر راهکارهای برطرف کردن آن مشکلات. شما درست گفتید عزت نفس همه چیز نیست! ولی گوهر گمشده ی زندگی من بود. گمشده ای که متأسفانه تاوان زیادی بابتش پرداخت کردم. اما خدا رو شکر که با شما آشنا شدم و خوشحالم که در دوره ی اسطوره ثبت نام کردم. و اما چند نکته از کارگاه :
وقتی خودمان را دوست نداشته باشیم برای خودمان خوب نمی خواهیم.
تعویض بعضی از آدمهای زندگی امان
حقیقت باید نافع باشه
اهداف واقع بینانه و تمام کردن کارها
خود کنترلی، خودکنترلی، خودکنترلی...
اهمیت عمل کردن به آنچه که میدانیم( عامل بودن)
باورهای غلط و ناکارآمد ما را بیچاره کردند
بهبود خود مکالمه گری و .....0 0

منیژه برزگران

با سلام و درود خدمت استاد گرامی آقای دکتر میرصادقی
دوره عزت نفس بسیااار دوره عالی ای بود و به نظر بنده اگر هر شخصی آگاهی لازم درباره عزت نفس و تفاوت آن با اعتماد به نفس را داشته باشد بسیاری از مسایل و مشکلات زندگی و کاری اش حل می شود. با گذراندن این دوره بیشتر بر روی خودم متمرکز شدم تا شناخت بیشتری نسبت به خودم داشته باشم و بارها و بارها باعث شد تا وقت بزارم و توانمندی های خودم را شناسایی کنم و الان لیستی از توانمندی ها و اهداف زندگی چه اهداف بزرگ چه اهداف کوچک ؛ برنامه ریزی برای رسیدن به هر دو گروه اهدافم و علاقه مندی هام رو یادداشت کردم و همه چیزهایی که ناراحتم میکرد رو نوشتم و سعی کردم باورهامو تغییر بدم که بتونم احساس ارزشمندی بیشتری هم خودم اول نسبت به خودم پیدا کنم هم به مرور زمان با رفتارم و تغییراتم و توانمندیهام باعث بشه دیگران هم نسبت بهم احساس ارزشمندی بیشتری کنندگان. ضمناً همین امروز سعی کردم به همکارم کمک کنم عزت نفس رو بشناسه و بره به دنبال شناخت توانمندی هاش تا ارزشمندیشو ببره بالا و باعث افزایش عزت نفسش بشه. در کل این دوره برای من خیلی خیلی عالی و موثر بود .

0 0

فرشته الهیاری

استاد عزیز,خدا قوت,قبل از هر چی بگم من برای دوره ی اسطوره دودل بودم ک شرکت کنم یا نه,حتی تا مدتها هم تو فکر بودم بعد ثبت نامم و شرکت تو کلاسا خدا رو شاکر بودم ک تو دوره ی اسطوره شرکت کردم اما عزت نفس دوره ای فراتر از اسطوره بود ینی کامل کننده دوره ی اسطوره,من هیچ وقت ن خودمو دوس داشتم و ن خودمو باور,و فکر میکردم بالا بردن عزت نفس خیلی سخته و منوط ب دوس داشتن خودمه و این برای من امکانپذیر نبود,ولی تو دوره فهمیدم دستاوردامو بالا ببرم مهارتای بیشتریو یاد بگیرم تلاش غیر مستقیم عزت نفسمو بالا میبره و این خیلی خوشحالم کرده,خدا رو شکر ک با شما آشنا شدم

0 0

محسن اميري فر

با سلام كلاس فوق لعاده وعالي بود ويژگي كلاس انلاين اولين تجربه خيلي خوب بود فقط پرسش پاسخ بود بهتر از تجربيات استفاده ميشد يعني يكم حالت كارگاه داشته باشه متشكرم سپاس از استاد گرانقدر جناب اقاي مير صادقي عزيز

0 0

امیر حسین یزدانی

با درود.این دوره عزت نفس به شناخت عزت نفس و عوامل آن و تفاوت اعتماد به نفس با عزت نفس به بنده کمک شایانی کرد.

1 0

فاطمه وحید

ممنونم استاد عزیزم بابت آموزش بی نظیرتون در کارگاه عزت نفس خیلی از شما یاد گرفتم
اینکه خیلی از رفتارای نادرست خودم و اطرافیان ناشی ازکمبود احساس ارزشمندیست
یاد گرفتم خود سرزنشی رو کم کنم
و اینکه با selftalk به درست رفتار کردن و رشد خودم کمک کنم
با استفاده از علم اکت و پذیرش عزت نفسم رو تقویت کنم
و از همه برای من کاربردی تر استفاده از استراتژی اول افزایش عزت نفس بود که با استفاده از اون و تهی سازی بسیاری از مشکلاتم رو رو به را ه کنم
هر روز به خاطر وجودتون کنار ما و یاد گرفتن ازتون هزار بار خدا رو شکر میکنم

1 0

عصمت کشاورز صفیئی

باسلام به استاد عزیزم دکتر علی میرصادقی
نکاتی که در کلاس عزت نفس بیشتر در زندگی ام کارایی دارند
۱-ارزشمندی وتوانمندی که دوست داشتن خود که منجر به دوست داشتن دیگران می شود ودرضمن دوست داشتن از نوع خودشیفتگی نباشد
۲-قابلیت انتخاب
۳-تغییر باورها
۴-وابسته نبودن
۵-برای خود حق قائل شدن
۶-قربانی نبودن
۷-انتقادپذیر واجتناب نکردن
۸-کم شدن اضطراب واسترس وکنترل خشم
۹-پذیرش خود آنچه امروز هستم وقضاوت نکردن سرزنش نکردن خود ودیگران
۱۰-بالا بودن تصمیم گیری وپذیرای نظرات صاحب نظران
قدر دان زحماتتون هستم .

1 0

حنانه

سالها بود دنبال کتابی مناسب برای شناخت درست اینکه عزت نفس چیه و اعتماد به نفس چه تفاوتی با آن دارد میگشتم. بعضی کتابها جملات افسانه ای و اسطوره ای داشتند انگار با جملات مثبت و زیبا بخواهند به تو با هزاران سوال در ذهنت بقبولانند که باید اعتماد به نفس بالایی داشته باشی، حقیقتا بیشتر کتابها به مقوله اعتماد به نفس پرداخت بودند و نه عزت نفس، و با مثالهایی از زندگی جان و کاترینا و ... که هیچ وقت با آنها ارتباط برقرار نمیکردم چون انگار آدمهای کتاب شخصیتهای پرداخت شده ذهن نویسنده برای ما بودند. ۲۱ و ۲۲ فروردین در جلسه آنلاین عزت نفس شرکت کردم، جلسه ای که علم روانشناسی را با زندگی امروز و در سال ۹۹ گره زده بود. جلسه ای که برای انسان مدرن حبس شده در خانه بود. برای انسانی که امروز باید چالشهای زیادی اعم مشکلات شغلی، سلامتی، روابط و ... در موقعیتی پر استرس کنترل کنه و با موفقیت از آن بیرون بیاد، نه تنها جواب سوالات زیاد همه این سالها را گرفتم، بلکه عملکرد آن را در زندگی بطور کل و برای روزهای خاص یاد گرفتم. یعنی هم با علم ماهیگیری آشنا شدم هم ماهیگیر شدم. و از این شاکرم.

1 0

سلمان پنجه علی

استاد شما بی نظیری
با انجام یک کار برای بالا بردن توانمندی الان واقعا حس میکنم میتونم عزت نفس خودمو چقدر بالا ببرم
دم شما گرم استاد

0 0

زینب نصیری

سلام استاد عزیز
خیلی خوشحالم که با شما و تیمتون آشنا شدم و ممنونم که ما رو در این شرایط ایجاد شده تنها نذاشتید و کلاس های عالی انلاین برگزار کردید
من واقعا ممنون ، دوست عزیزم هستم که باعث اشنایی من با شما شد


0 0

سمیه عبدی

خیلی ممنونم از استاد عزیز دکتر علی میرصادقی بابت این دوره بینظیر و کامل که باعث شد ضعف های خودم رو پیدا کنم مشکلی که 10 ساله زندگی مشترک منو تحت تاثیر داشته
تمرین ها و راهکارها عالی بودند
برای من خیلی دوره مفیدی بود و خداروشکر میکنم تو این کارگاه شرکت کردم

0 0

فاطمه هاشمی

با سلام
این دوره هم مثل بقیه دوره هاتون واقعا مفید و ‌تاثیر گزار بود،تو این هیاهوی زندگی واقعا لازمه که ارزش هات و بدونی و بتونی ارتقاش بدی

دوره ی عزت نفس یه دنیای دیگه به روی من باز کرد و برام خیلی کاربردی و جالب بود،اینکه خودم تا چه اندازه ارزشمند میدونم و اینکه چطوری عزت نفسم رو افزایش بدم
استاد بی نظیرم ممنونم ازتون
و بهترینها رو براتون آرزو میکنم

1 0

Masoud

سلام و خسته نباشید واقعا حرفی نمیمونه خیلی واضح و روشن همه ی مطالب جا افتاده و وقتی میخونیش انگار ی حس عجیبی بهت دست میده و اینکه ب نظر من خوندن این مطلب ی بحث و انجام دادنش مهم ترین بخش این مطلبه ب امید این ک هممون بهش عمل کنیم

1 0

مرضیه

سلام
ممنون استاد عزیز بازهم مطالب عالی و ناب بودن و مروری شد برای بنده از کلاس عزت نفس.
تشکر🌹

0 0

الهام منوچهري

سلام و ارادت
دوره عزت نفس دوره متفاوتي از خودآگاهي برايِ من بود و دريچه جديدي و براي من باز كرد نسبت ب شناخت و بررسي خودم و تازه متوجه شدم ك چقدر راه بايد برم و چقدر نياز ب آموزش و رشد دارم
و بسيار از استاد عزيزم دكتر ميرصادقي قدردانم ك منبع نور اين روشنايي هستند
و اين سعادتي است ك نصيب من شده تا بتواتم پله هاي رشد و تجلي و طي كنم🙏🏼🌺🌸

1 0

علی نجیمی فرد

واقعا بی نظیر و فوق العاده بود و تونستید به من در زندگی شخصی و کاریم کمک فراوانی کنید.
بی نهایت سپاسگذارم 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

0 1

نیلوفر کبیری

با سلام
مثل همیشه مطالب مفید و بسیار موثر بود 🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼
سپاس فراوان دارم

2 0

سحر نیکوکار

واقعا استاد ممنون، بابت این همه مطالب مفید و تاثیر گذار. واقعا من این متن ها رو با تمرکز‌ زیاد و انگیزه بالا می خونم. احساس می کنم خیلی روم تاثیر داره و تمام نکات و انجام می دم. و همچنان برای لایو ها و گذاشتن مطالب دیگه روز شماره می کنم. این مطالبی که در مورد عزت نفس بود و‌تستی که در وبینار پنج شنبه جمعه گذاشتید باعت شد من ضعف های خودمو‌بشناسم مهارت هایی که همیشه برام اولویت داشتند رو بهتر بشناسم و سعی کنم نمره اون مهارت ها رو و‌کیفیت اونارو‌‌ببرم بالاتر که هم اولویت باشه هم با نمره خوب باشه.کلاس عزت نفس و این مطالب باعث شد که واقعا من تو امسال تصیم بگیرم که اول خودم رو بپذیرم و بعد روی مهارت هام کار کنم و تاثیر گذار باشم بعد دستاوردهامو‌بالا ببرم و بعد توسط دیگران مورد پذیرش قرار بگیرم.
که تمام این موارد با وجود شما استاد خوب و گرانقدر امکان پذیر است.
بازم ممنون از شما.🙏🏽💐🌸

2 0

ساناز

سلام وقت بخیر
مقاله خیلی مفیدی بود، بسیار ممنون.

0 0

اعظم احمدی

فقط میتونم اول ازهمه ازخداوندسپاسگزاری کنم ازآشنایی با اقای میرصادقی وموسسه توانمدنشون که باوجودی سرشارازشرافت ونجابت ،اشرف مخلوق بودن روبه دیگران نشون میدن !!!نیت های خیر این انسان هاباعث میشه مطالب وگفتارهایشان مارودرمسیرتعالی استوارترکنه! باشدکه خداوندبزرگ همواره یارونگهدارایشان باشد

0 0

معصومه ملک میرزایی

سلام و احترام
من بار اولی بود که کلاس آنلاین شرکت کردم، چند ویژگی داشت یک اینکه تایم تو رفت و آمد نرفت، و به حز راحتی که تو خونه داشتم خیلی راحت با استاد ارتباط برقرار کردم، اول کلاس فکر میکردم عزت نفسم خوبه و شایدخیلی به این کلاس احتیاج ندارم ولی بعد متوجه شدم که که خیلی لازم داشتم و باید بیشتر تمارین رو انجام بدم، تستی که برگذار شد خیلی جالب بود و من از پرسنلم این تستو گرفتم و بعد نکاتی که در مورد بالا بردن عزت نفس گفته شد مفید بود، کلاس مثل همایش های حضوری محیط شادی داشت مطالب بسیار منسجم بود، همسرم هم برای بار اول به حرفای آقای نیرصادقی گوش داد ( خیلی برام مهم بود) و این که مجدد میشد از کلاس استفاده کرد خیلی عالی بود. دست همگی درد نکنه، خداقوت

1 0

نگار کبیری

تمارین و راههای افزایش عزت نفس عاااالی بود
سپاسگذار از مطالب کاربردی و خوبتون

0 1

Ali Hakimi

دوره واقعا عالی ای بود و از نظر کاربردی برای هر کسی لازمه!!
مقدار مطالب بسیار زیادی ارائه شد و بسیار کاربردی بود
و اینکه اگر مطالبی که در مورد جوانان ارائه میشه بیشتر بشه واقعا عالیه😀

2 0

مهدی شیری

با سلام
ممنون یه خلاصه ای از درس بود،یاد آوری از مجموعِ درس،تشکر از کارِ خوبتون🌺

2 1

Dorsa zand

Ostad vaghean mamanon babate kargahe mofidi k gozashtin Kheyli por mohtava bod mersi az energy ie ke baramon mizarin🙏🏻🙏🏻🙏🏻

2 0

سمیرا سایانی

سلام و عرض ادب
نکات بسیار مفید و جالبی برای من مرور شد .سپاسگذارم

6 0

حمیر رضا آژند

خیلی عالیه
ممنون
دستتون طلابا این کاراتون

3 2

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.