9 روش مطالعه دینی به پیشنهاد رتبه های برتر کنکور

روش مطالعه دین و زندگی رتبه های برتر

درس دینی در کنکور های رشته های مختلف، ضریب قابل توجهی داره. متقاضیان زیادی با توجه به این اهمیت، می تونند روی گرفتن درصد های بالا در این درس، حساب باز کنند. اما خب هر کاری یک روشی داره. سوال اینجاست که روش صحیح مطالعه دینی کنکور چیه؟ رتبه های برتر کنکور چجوری درصد های بالا گرفته اند؟ با کدوم نحوه خواندن دینی کنکور میشه نتیجه گرفت؟ اصلاً کسی می‌دونه بهترین روش مطالعه دینی کنکور چیه؟
تو این مقاله قراره که با 9 روش مطالعه دین و زندگی کنکور رتبه های برتر آشنا بشید و تو روند کار خودتون استفاده کنید. در ضمن برای راهنمایی های بیشتر، مطالعه مقاله چگونه دینی کنکور را بخوانیم رو بهتون پیشنهاد می کنیم.

در ضمن، ما یک ابزار بی نظیر که خیلی از رقیب های شما از اون بی خبرند رو به شما پیشنهاد می کنیم. کتاب برنامه ریزی با دوربین مدار بسته، مثل یک دوست شما رو تا رسیدن به موفقیت همراهی می کنه و قدم به قدم شما رو برای رسیدن به سرعت مطالعاتی، کیفیت بیشتر مطالعاتی، انگیزه بیشتر و ... راهنمایی می کنه.


روش مطالعه دینی رتبه های برتر کنکور تجربی

علی بزرگ زاده (رتبه 13 منطقه 2 کنکور تجربی 97) - درصد دینی کنکور: 75%

نحوه خواندن دینی کنکور من این بود که هر دو روز، یک درس دین و زندگی رو می خوندم. ابتدا کتاب درسی رو مطالعه می کردم و سپس تست های کنکور رو می زدم و برای هر سوال به کتاب درسی مراجعه می کردم. نکات مهم رو نشان دار می کردم و اگه جدید بودند، حاشیه نویسی می کردم و این توجه دقیق به جزئیات برای مطالعه دینی کنکور تجربی، نتیجه مثبتی روی عملکرد من گذاشت.

روش مطالعه دینی رتبه های برتر کنکور انسانی

مهرزاد مکی زاده (رتبه 15 منطقه 2 کنکور انسانی 97) - درصد دینی کنکور: 76%

من در روش مطالعه درس دینی، ابتدا نیم ساعت آیات رو حفظ می کردم و پیام آیات رو برای خودم بازگو می کردم. یک ساعت بعد، متن درس رو مطالعه می کردم و بررسی می کردم کدوم قسمت ها برای طراحی سوال مناسب ترند. درواقع از دیدگاه طراح سوال به متن کتاب درسی نگاه می کردم.

مقاله بهترین روش یادگیری دروس حفظی، میتونه راهنمای خوبی برای روش صحیح مطالعه دینی برای کنکور باشه.

روش مطالعه دینی رتبه های برتر کنکور ریاضی

سهند سروری (رتبه 7 منطقه 2 کنکور ریاضی 92) - درصد دینی کنکور: 85%

چیزی که در مطالعه دینی کنکور ریاضی یا حتی تجربی خیلی مهمه، متن کتابه و مهم تر از اون، آیات موجود در کتابه؛ چون ۷۰ تا ۸۰ درصد تست های درس دین و زندگی ، یا به طور مستقیم به ۲۵۰ تا ۲۶۰ آیه موجود در کتاب ربط داره یا به مفهوم اون ها مرتبط میشه. روش مطالعه دینی من این طور بود که برای به خاطر سپردن آیات، به کلید واژه های هر آیه دقت می‌ کردم؛ برای مثال، در درس فقه، که درس یازدهم کتاب دین و زندگی سال سوم هست (در کتاب نظام قدیم)، کلمه “کافّه” در آیه موجود در درس ذکر شده. در آیه این طور اومده که مردم پیش امام بروند و فقه یاد بگیرند و به شهر خود بازگردند و نایب امام شوند و فقه را به مردم یاد دهند. برای من واژه “کافّه” کلید واژه این آیه بود و اگر “کافّه” در آیه ‌ای می اومد، می‌ دونستم که به فقه برمی گرده.

روش خواندن دینی کنکور رتبه های برتر

برای تسلط بر متن درس هم لازمه که درس رو چندین بار خوند. من متن کتاب رو یک بار می ‌خوندم و بعد نکات مهم اون رو مشخص می ‌کردم و یک بار دیگه از روی درس می‌ خوندم. بچه ‌ها باید مطمئن باشند که بار اول و دوم، مطالعه درس دینی خیلی سخته و در دوره ‌های بعدی آسون‌ تر می یشه.

روش مطالعه دینی رتبه های برتر کنکور انسانی

امیرحسین فتحی (رتبه 31 منطقه 2 کنکور انسانی 97) - درصد دینی کنکور: 65%

من برای مطالعه دینی کنکور انسانی، ابتدا آیات درس دین و زندگی رو از روی کتاب درسی می خوندم و متن درس رو هم یک دور سریع می خوندم. بار دوم درس رو دقیق تر مطالعه می کردم تا ارتباط آیات و متن رو بفهمم و تعداد زیادی هم تست می زدم و تمام گزینه ها رو تحلیل می کردم و به نظرم تجزیه و تحلیل کامل تست ها، یکی از مهم ترین فاکتور ها در نحوه مطالعه دینی کنکور هست.

در همین زمینه بیشتر بخوانید: روش مطالعه عربی رتبه های برتر

دوره مجازی مدیریت آزمون

روش مطالعه دینی رتبه های برتر کنکور تجربی

علی مهران زاده (رتبه 27 منطقه 1 کنکور تجربی 97) - درصد دینی کنکور: 90%

روش مطالعه درس دینی من به این صورت بود که این درس رو مانند امتحان نهایی می خوندم و سعی می کردم هر درس رو چندین بار مرور کنم. ابتدا کتاب درسی رو می خوندم و تست می زدم. سپس کتاب درسی رو دوباره می خوندم و تست کنکور حل می کردم و برای بار سوم کتاب درسی رو می خوندم و این بار تست تالیفی می زدم و با این نحوه خواندن دین و زندگی برای کنکور تونستم نتیجه قابل قبولی بگیرم.

روش مطالعه دینی رتبه های برتر کنکور تجربی

پویا براهیم باستانی (رتبه 1 منطقه 1 کنکور تجربی 92) - درصد دینی کنکور: 90%

به نظر من روش صحیح مطالعه دینی کنکور اینه که آیات رو با متن درس ارتباط بدیم. همچنین مرور کتاب ‌های درسی دینی بسیار مهمه. من برای مطالعه دینی کنکور تجربی، سه یا چهار بار به طور کامل کتاب‌ های درسی دین و زندگی رو خوندم و روی یک مجموعه از درس ‌ها که اهمیت بیشتری دارند و بیشتر تفهیمی هستند تا حفظی، وقت بیشتری گذاشتم. این نحوه خواندن دین و زندگی برای کنکور، به من فرصت فهمیدن حجم بیشتری از مطالب و در نتیجه کارامدی بیشتری توی تست زدن می‌ داد.

برای درس دینی از چه کتابی استفاده می کنی؟؟

بهترین کتاب تست دینی کنکور

کتاب درس نخون

روش مطالعه دینی رتبه های برتر کنکور تجربی

سیده فاطمه قنبری (رتبه 32 منطقه 2 کنکور تجربی 97) - درصد دینی کنکور: 69%

در سال تحصیلی کتاب درسی دین و زندگی رو درس به درس می خوندم و ارتباط بین آیات و متن رو پیدا می کردم. پس از یافتن ارتباط بین متن و آیات، 50 تا تست می زدم و بعد از چند روز، تست های اون درس رو به صورت کامل حل می کردم. اگه تعداد زیادی غلط داشتم، مجددا کتاب درسی رو مطالعه می کردم. فکر می کنم تحلیل تست ها از اهمیت زیادی برخورداره و نقاط ضعف شما رو تو هر درسی مشخص می کنه. بنابراین تجزیه و تحلیل تست ها، بخش مهمی از روش مطالعه درس دینی من رو تشکیل می داد. البته از اهمیت آزمون ها و کنکور های آزمایشی تو پیدا کردن نقاط ضعف و قوت نباید چشم پوشی کرد. 

نحوه خواندن دینی کنکور

برای گرفتن نتیجه های بهتر و پیشرفت تو درساتون با نحوه درس خواندن رتبه های برتر کنکور بیشتر آشنا شوید.

روش مطالعه دینی رتبه های برتر کنکور ریاضی

روژان ربانی (رتبه 5 منطقه 2 کنکور ریاضی 92) - درصد دینی کنکور: 90%

تا پیش از دیدن تست‌ های کنکور، نمی ‌دونستم که چطور باید دین و زندگی کنکور رو بخونم و روی چه چیزی باید تاکید کنم. اما بعد از دیدن تست‌ های کنکور سراسری، متوجه شدم که روی آیه ‌ها و ارتباط بین قسمت ‌های مختلف یک آیه تاکید بسیاری شده؛ بنابراین روش مطالعه دین و زندگی کنکور من این طور بود که روی آیه ‌ها بیشتر کار کردم، و معتقدم که اگه کسی نمی ‌تونه کل آیه رو حفظ کنه، باید نکته ‌های کلیدی هر آیه رو بدونه و نکات اون رو به خاطر بسپره. (این نکته‌ی آخر رو به خصوص اگر دنبال بهترین روش مطالعه دینی کنکور نظام جدید هستید، می‌تونید یه جا یادداشت کنید.)

روش مطالعه دینی رتبه های برتر کنکور ریاضی

الهام احسانی (رتبه 3 منطقه 2 کنکور ریاضی 91) - درصد دینی کنکور: 100%

در ابتدا در یادگیری درس دین و زندگی مشکل داشتم؛ چون من این درس رو با حجم زیادی به صورت یکجا می ‌خوندم؛ مثلا در یک آزمون، همه درس‌ ها رو در یک روز می ‌خوندم و واقعا هم اون ها رو فراموش می ‌کردم و این مسئله باعث نگرانی‌ من شده بود؛ چون می ‌دونستم که نزدیک کنکور نمیشه که همه درس ‌ها رو در یک روز مطالعه کرد. بعد در جایی خوندم که یکی از رتبه ‌های برتر کنکور سال های قبل گفته بود که من هر روز چند دقیقه رو اختصاص به درس دین و زندگی می ‌دادم. با استفاده از این روش مطالعه دین و زندگی کنکور، هر روز سه درس از دین و زندگی دوم، سوم و چهارم (نظام قدیم) رو انتخاب کردم و فقط اون ها رو می ‌خوندم و این روش خواندن دینی برای من واقعا نتیجه بخش بود.

بیشتر بخوانید: چگونه رتبه برتر کنکور شویم ؟


خب با طرز مطالعه دینی کنکور تعدادی از رتبه های برتر آشنا شدید. چیزی که الان مهمه اینه که از این روش های صحیح و تاثیر گذار خواندن دینی استفاده کنید و تو روند مطالعه خودتون تاثیر بدید و اگه هم فکر می کنید که این مقاله می تونه به کسی کمک بکنه، براش بفرستید. البته نباید فراموش کنید که بازم نکات بیشتری هست که می تونید شما بهمون بگید، از دوستای دیگه مون تو کامنتا کمک یاد بگیریم، از مشاورین ما بپرسید و یا از معلمای مدرسه مدبران اونا رو جویا شید. راستی، خود شما هم اگر هم تجربه مشابهی داشتید که ازش نتیجه گرفتید، خوشحال می شیم که برامون از اون ترجبه یا به طور کلی از بهترین روش مطالعه دینی کنکور به نظر خودتون بنویسید. در ضمن می تونید تو بخش نظرات، هر سوالی از روش خواندن دینی برای کنکور و اصولش داشتید بپرسید تا مشاورای ما بتونن شما رو راهنمایی کنن.

دوره آفلابن افزایش اعتماد به نفس نوجوانان


برای رزرو و ثبت نام جلسات مشاوره تحصیلی بارسا
( مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری ) با شماره 22677917-021 تماس بگیرید
یا عدد 66 را به سامانه 3000909030 ارسال کنید.

نظرات کاربران
رقیه

مطالبتون خیلی خوب بود خیلی بهم کمک کرد استرسم رو کم کرد فهمیدم چطور باید بخونم تمرکزم رو کدوما باشه
فقط ایات زیاد مهمتره یا ایات کوتاه داخل درس؟

6 2

مدیر سيستم

سلام رقیه جان
باعث افتخار تیم بارسا ست که مطالب برات مفید و کاربردی بوده.
همه آیات در درس ها اهمیت داره. پیشنهاد می کنم کلید و نشانه گذاری آیات رو فراموش نکنی.
برات آرزوی موفقیت داریم

8 2

sogol

سلام وقت بخیر
بخاطر آنلاین بودن و این مشکلات یقینا اکثر ماها پسرفت کردیم
و واقعیتش اونجوری ک باید نخوندیم یا بهتره بگم اصلا نخوندیم و تقلب میکردیم و خوش بودیم ک گذشت و رفت
ولی الان واقعا ضربه بدی داره بهمون وارد میشه
راه حلی ک بشه سریع تر بخونیم و مفهومی تر باشه هست !
میشه راهنمایی کنین

6 1

مدیر سيستم

سلام سوگل جان
یادت باشه که فکر کردن زیاد راجع به گذشته مشکلی رو حل نمی کنه. از الان به بعد با یک برنامه ریزی شخصی و منطقی، درس ها رو بترکون و جلو برو. نگران چیزی هم نباش. زمانی که شروع می کنی، وجود خدا کنارت رو حس می کنی. مطمئن هستیم که با یک برنامه ریزی خیلی زود می تونی خودت رو برسونی.
در کنارش می تونی از مقالات تیم مشاوره تحصیلی بارسا و همینطور کارگاه های غیرحضوری دکتر میرصادقی هم کمک بگیری.
برات آرزوی موفقیت داریم

5 3

انسان

چه کتاب کمک درسی برای دینی کنکور مناسبتره؟

4 0

مدیر سيستم

ما کتاب دین و زندگی سفیر خرد رو پیشنهاد می کنیم.
برای اطلاعات بیشتر مقاله بهترین منابع دروس عمومی کنکور رو بخون
منوی سایت --> مقالات --> دسته بندی کنکور
موفق باشی

2 0

رویا

سلام
خیلی ممنون مطالب مفیدی بودن بهم کمک زیادی کردن
میشه بگین چندتا تست از آیات توی کنکور میاد و چنتا از متن درس؟!

5 0

مدیر سيستم

سلام رویا جان
خوشحالیم که مطالب براتمفید بوده
آیات دینی کنکور همگی به نوعی از کتاب درسی طراحی شده؛ یا گزینه های سوال در کتاب مطرح شده اند و یا خود صورت سوال در کتاب سهمی داره.
موفق باشی

3 2

زلیخاجلیزی

ممنون از سایت خوبی ومطالبی ک در اختیار بقیه میزارید درضمن رتبه های برتر هم اجرتون با ولی عصر

2 2

نگین

خیلی خوبه مرسی ممنون از زحمتتون

5 0

مدير سيستم

ممنون که ما رو همراهی می کنی نگین جان
برات بهترین ها رو آرزو داریم

4 1

سارا

سلام برای مطالعه درس دین و زندگی آیا فقط تسلط روی متن کتاب درسی کافیه؟یا باید کتب کمک درسی یا سی دی هم استفاده کنیم؟ممنون میشم راهنماییم کنید

5 3

مدير سيستم

سلام سارا جان
خیر؛ کفایت نمی کنه و برای نتیجه بهتر لازمه کتاب کمک درسی و درسنامه هم داشته باشی. ما کتاب دین و زندگی سفیر خرد رو به عنوان منبع به شما پیشنهاد می کنیم.
اما استفاده از CD کمک آموزشی خیلی الزامی نیست.
برات آرزوی موفقیت داریم

4 1

امیرحسین

سلام ممنون از سایت خوب و مطالب عالی تون واقعا خسته نباشید.

2 0

عاطی

سلام شب بخیر ...منظورتون از آیات کدوماست؟! آییه های کوتاه داخل متن درس منظورتونه؟یا آیاتی که جزء هست؟

<<ممنون میشم سریع تر پاسخ بدید>>

10 0

مدير سيستم

سلام دوست عزیز
منظور تمام ‌آیات درس دینی هست.
موفق باشی

6 5

ملیکا

ممنون از نظرات مفیدی که برامون قرار دادید خیلی به دردم خورد ممنون

7 3

مدير سيستم

باعث خوشحالی ماست که مطالب برات مفید بوده.
ممنون که سایت علی میرصادقی رو همراهی می کنی.
موفق باشی

4 1

سینا

مرسی
خیلی مفید و خوب...
ممنون از وقتی ک برا جمع آوری مطالب گذاشتید...🙏

8 2

مدير سيستم

ممنون از نظر خوبت سینا جان
و ممنون که ما رو دنبال می کنی.
برات آرزوی موفقیت داریم

9 1

مدير سيستم

ممنون از نظرت سارا جان
موفق باشی

15 1

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.