کنکور 1400

کنکور ۱۴۰۰

طبق آخرین اطلاعیه های سازمان سنجش کنکور ۱۴۰۰ برخلاف کنکور سراسری ۹۸ و ۹۹ تنها با یک مجموعه سوال و بر اساس کتاب های درسی نظام جدید برگزار میشه. همچنین تا الآن هیچ خبر موثق و قطعی مبنی بر حذف کنکور ۱۴۰۰ به گوش نرسیده. بنابراین بر هر داوطلب کنکور سال ۱۴۰۰ در هر کدوم از رشته های ریاضی، تجربی و انسانی لازم و واجبه که از الآن خودش رو برای این آزمون مهم آماده کنه. ما هم در این صفحه قصد داریم شما رو برای آمادگی و کسب رتبه برتر در کنکور ۱۴۰۰ آماده کنیم. مطالب این صفحه به صورت اختصاصی برای آمادگی دانش آموزان سال یازدهم برای شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰۰ در دپارتمان مشاوره تحصیلی بارسا و زیر نظر بهترین مشاوران این مجموعه تدوین شده. پس اگه کسب رتبه برتر در کنکور ۱۴۰۰ و قبولی تو یه دانشگاه خوب براتون مهمه، تا آخر همراه ما باشید. یه نکته مهم دیگه اینه که ما مطالب این صفحه رو بر اساس اخبار جدید کنکور ۱۴۰۰ به روز می کنیم. پس تا زمان کنکور 1400 مجددا از این صفحه بازدید کنید و از مطالب مشاوره ای و خبرهای جدیدش استفاده کنید.

رتبه های برتر کنکور مشاوره تحصیلی بارسا

برنامه ریزی کنکور 1400

مهم ترین قسمت درس خوندن و آماده شدن برای کنکور 1400 آمادگی از سال دهم و خصوصا یازدهم هست. اهمیت مطالعه سال یازدهم رو میشه با نگاه به حجم کار سال دوازدهم متوجه شد. شما تو سال منتهی به کنکور (سال دوازدهم) فقط ۹ ماه فرصت دارید که دروس سه سال رو بخونید، تست بزنید و جمع بندی کنید. تازه اگه خیلی زرنگ و پرکار باشید و از تابستون اون سال شروع به درس خوندن کنید، حدود ۱۲ ماه وقت دارید که باز هم برای تسلط کامل روی مطالب و کسب رتبه برتر در کنکور کافی نیست (ما در انتهای این صفحه درباره اهمیت تابستان برای موفقیت در کنکور 1400 صحبت کرده ایم). پس نتیجه می گیریم عاقلانه ترین کار اینه که از همین سال یازدهم شروع به مطالعه و تا حدی تست زنی کنید. دانش آموزانی که جمع بندی تشریحی و تستی خوبی در سال یازدهم نداشته باشند، نمی تونند سال دوازدهم همه دروس رو به شکل صحیح بخونند و نمی تونند نتیجه خوبی در کنکور به دست بیارند. همین مسئله هم اهمیت داشتن یک مشاور کنکور خوب رو دوچندان می کنه.

«برای استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی بارسا، عدد ۱۴۰۰ رو به ۳۰۰۰۹۰۹۰۳۰رسال کنید»

مسئله مهم دیگه امتحانات نهایی سال دوازدهم و تاثیرش در نتیجه کنکور شماست. تو سیستم آموزشی نظام قدیم امتحانات نهایی در سال قبل از کنکور (معادل سال یازدهم نظام جدید) برگزار میشد و دانش آموزها مجبور بودند در این سال مطالعه تشریحی داشته باشند و وقت کمتری برای زدن تست های یازدهم داشتند. اما با توجه به اینکه تو سیستم آموزشی نظام جدید امتحانات نهایی در سال دوازدهم برگزار میشه، اگرچه باعث میشه دانش آموزان حدود یک ماه فرصت کمتر برای تست زنی در سال دوازدهم داشته باشند، اما این مزیت رو داره که سال یازدهم رو تبدیل به یه فرصت عالی برای تست زنی می کنه. فرصتی که اگه ازش استفاده نکنید، باعث میشه سال دوازدهم کار بسیار سخت تری برای قبولی در کنکور ۱۴۰۰ داشته باشید.

مشاوره تحصیلی خصوصی

برای رزرو جلسات مشاوره تحصیلی بارسا عدد ۱۴۰۰ رو به ۳۰۰۰۹۰۹۰۳۰بفرستید

سال یازدهم فرصت خیلی خوبیه که دانش آموزان نقاط ضعفشون رو برطرف و نقاط قوتشون رو تقویت کنند. این فرصت توی سال کنکور خیلی کمتره. چون درس های سال دوازدهم سنگین تر و کلاس های درسی فشرده تره و ذهن دانش آموزان کنکوری بیشتر درگیر رسیدن به بودجه بندی آزمون هاست.

یه مسئله مهم دیگه که تاثیر خیلی زیادی روی موفقیت شما داره داشتن دفتر برنامه ریزی و انجام برنامه ریزی برای کنکور ۱۴۰۰ هست. هرچقدر که برنامه ریزی شما بهتر و منظم تر باشه و هرچقدر که بهتر طبق برنامه ریزی تون پیش برید، موفقیت در کنکور ۱۴۰۰ رو برای خودتون قطعی تر کرده اید. برنامه ریزی کردن اصولی داره که بهتره از امسال یاد بگیرید و بهش عادت کنید تا تو سال کنکور بتونید با نظم و برنامه ریزی لازم پیش برید و بتونید به بودجه بندی آزمون های آزمایشی برسید و از بقیه عقب نیفتید. ما در مقاله برنامه ریزی برای کنکور به صورت جامع به این موضوع پرداختیه ایم و سعی کرده ایم که اصول برنامه ریزی صحیح برای کنکور رو بهتون آموزش بدیم. حتما این مقاله رو بخونید.
موضوع مهم دیگه انتخاب یک دفتر برنامه ریزی عالی برای سال کنکور هست. دفتر برنامه ریزی که به شما کمک کنه برای تمام روزها برنامه داشته باشید و منظم درس بخونید، دفتری که بتونه به شما انگیزه و انرژی روزانه بده، دفتری که به شما اصولی ترین روش برنامه ریزی کنکور 1400 رو آموزش بده و دفتری که باعث بشه حتی سرعت مطالعه شما در طول چند ماه افزایش پیدا کنه. علی میرصادقی همه این ویژگی ها رو در کتاب برنامه ریزی با دوربین مداربسته جمع کرده. این کتاب در سال ۲۰۱۳ به عنوان دومین کتاب خودیاری دنیا انتخاب شده. برنامه ریزی با دوربین مداربسته اصول برنامه ریزی کردن رو به بهترین شکل به شما آموزش میده و باعث میشه مطالعه شما نظم مشخصی پیدا کنه و با روش های خاصی باعث افزایش سرعت مطالعه شما هم میشه. درباره کتاب برنامه ریزی با دوربین مداربسته بیشتر بدونید. ما پیشنهاد می کنیم برای موفقیت در کنکور 1400 این کتاب رو از سال یازدهم تهیه کنید تا با سبک اصولی برنامه ریزی کنکور آشنا بشید و سال دوازدهم مشکلی نداشته باشید.

**و حالا یک پیشنهاد شگفت انگیر **
« با خرید بهترین کتاب برنامه ریزی دنیا، تو کارگاه آنلاین برنامه ریزی تحصیلی علی میرصادقی به صورت رایگان شرکت کنید »

وبینار تخصصی برنامه ریزی تحصیلی در ۲۰ آبان، توسط علی میرصادقی (نویسنده کتاب برنامه ریزی با دوربین مداربسته - دومین کتاب خودیاری جهان در سال ۲۰۱۴) برگزار میشه.
هزینه این کارگاه تخصصی ۱۵۰ هزار تومنه؛ اما با خرید کتاب، این شانس رو دارید که به صورت رایگان در این کارگاه آنلاین شرکت کنید و یک بار برای همیشه، برنامه ریزی درسی رو به صورت اصولی یاد بگیرید. با یادگیری روش برنامه ریزی اصولی، هم تو سال های دبیرستان، هم برای کنکور و هم در دانشگاه با آرامش و بدون استرس درس می خونید و بهترین نتایج رو می گیرید.

با توجه به اینکه ظرفیت کارگاه محدوده، بهتره زودتر از بقیه اقدام کنید و این فرصت طلایی رو از دست ندید. برای اطلاعات بیشتر و خرید کتاب، کلیک کنید.

بهترین منابع کنکور ۱۴۰۰

بهترین منابع کنکور ۱۴۰۰

روند مطالعاتی شما تو سال یازدهم باید اینطور باشه که ابتدا مفاهیم تشریحی رو به خوبی یاد بگیرید و سپس به تست زنی بپردازید. درباره انتخاب بهترین منابع کنکور ۱۴۰۰ باید بدونید که برای تسلط تشریحی می تونید از منابعی مثل مجموعه ماجرای من و درس هام انتشارات خیلی سبز یا مجموعه پرسمان (گاج مشکی) انتشارات گاج استفاده کنید. برای تست زنی و آشنایی با تست های کنکور سراسری سال های قبل هم می تونید از کتاب های تست خیلی سبز استفاده کنید. اگه توی درسی وضعیتتون خیلی خوبه و روی تست های معمولی تسلط دارید، برای حل تست های سخت تر و مفهومی تر می تونید از منابع نردبام خیلی سبز و IQ گاج استفاده کنید. البته سطح تست های مجموعه کتاب های IQ سخت تر از نردبام هست.

دفتر برنامه ریزی برای کنکور ۱۴۰۰

درسته که استفاده از کتاب های تست و کمک آموزشی به شما کمک زیادی برای موفقیت در کنکور ۱۴۰۰ می کنه؛ اما مهم تر از همه اون ها، استفاده از یه دفتر برنامه ریزی خوب و مناسبه. برنامه ریزی برای کنکور از موارد بسیار مهم و غیرقابل چشم پوشی هست. تا جایی که اگه شما بهترین منابع و بهترین دبیران کنکور رو کنارتون داشته باشید، اما برنامه ریزی مناسب و منطقی نداشته باشید، شانسی برای موفقیت و کسب رتبه برتر در کنکور ۱۴۰۰ نخواهید داشت. حالا مهم ترین ابزار برای برنامه ریزی، داشتن یک دفتر برنامه ریزی تحصیلی خوب هست.

کتاب برنامه ریزی با دوربین مداربسته با ویژگی های منحصر به فردش می تونه بهترین انتخاب برای شما باشه. از ویژگی های دفتر برنامه ریزی با دوربین مداربسته میشه به موارد زیر اشاره کرد:

  • کسب عنوان دومین کتاب خودیاری جهان در سال ۲۰۱۴

  • آموزش های تخصصی برای افزایش سرعت مطالعه

  • امکان استفاده برای دانش آموزان پایه و کنکوری و حتی دانشجویان

  • آموزش اصول اساسی برنامه ریزی تحصیلی

کتاب برنامه ریزی با دوربین مداربسته نوشته علی میرصادقی هست که برای تهیه اون کافیه روی عکس زیر کلیک کنید

کتاب برنامه ریزی با دوربین مدار بسته

سال یازدهم در آزمون های آزمایشی شرکت کنیم؟

یکی دیگه از سوالاتی که ذهن دانش آموزان یازدهمی رو درگیر خودش می کنه اینه که آیا لازمه سال یازدهم در آزمون های آزمایشی شرکت کنند؟ اینکه چه آزمونی رو برای سال یازدهم انتخاب کنید بستگی به خودتون داره. می تونید آزمون های قلم چی رو شرکت کنید که جامعه آماری بالاتری داره و هر دو هفته یک بار برگزار میشه یا اینکه آزمون های آزمایشی گزینه ۲ رو انتخاب کنید که که هر سه یک بار برگزار میشه و امنیت بالاتری داره و بحث تقلب و لو رفتن سوالات توش کمتره. البته ما قبلا تو مقاله بهترین آزمون آزمایشی این دو آزمون و آزمون گاج رو به صورت کامل و جامع بررسی کردیم که پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه اش کنید. در مجموع اگه مدرسه تون یکی از این آزمون های آزمایشی رو برگزار می کنه، بهتره تو همون آزمون شرکت کنید تا با جامعه آماری مدرسه خودتون هم مقایسه بشید. اما گذشته از انتخاب موسسه، بحث مهمی که خیلی روش تاکید داریم اینه که سال یازدهم حتما تو آزمون های آزمایشی شرکت کنید. مهم ترین دلیل این تاکیدمون هم اینه که این آزمون ها به شما کمک می کنه تجربه خیلی خوبی برای شرکت در آزمون های آزمایشی سال دوازدهم کسب کنید.

نکته مهم دیگه اینه که امکان داره شما تو سال یازدهم وقت زیادی بذارید و خیلی مطالعه کنید و تست بزنید. اما روند درس خوندن شما احتمالا اشکالاتی داره که با شرکت در آزمون های آزمایشی متوجه اون ها می شید. درواقع میشه گفت هرچقدر هم تمرینات خوبی داشته باشید، باید در شرایط مسابقه خودتون رو بسنجید. چون امکان داره بازدهی درسی شما خوب نباشه و این رو فقط توی آزمون دادن میشه فهمید. بنابراین آزمون های آزمایشی فرصت خیلی خوبیه تا از سال یازدهم با روند آزمون دادن آشنا بشید، به شرایط آزمون عادت کنید و بتونید تکنیک های مدیریت آزمون و مدیریت زمان در آزمون رو هم یاد بگیرید. پس به عنوان جمع بندی باید بگیم شرکت در آزمون های آزمایشی یکی از مهم ترین عوامل موفقیت در کنکور ۱۴۰۰ هست. اگه هنوز هم به تاثیر آزمون های آزمایشی شک دارید، مقاله اهمیت آزمون های آزمایشی رو مطالعه کنید تا به یقین برسید.

کتاب درس نخون

دروس عمومی در کنکور 1400

سال یازدهم فرصت خیلی خوبی برای مهارت یافتن در دروس عمومی هست. همونطور که می دونید دروس عمومی تاثیر خیلی زیادی توی موفقیت در کنکور سراسری دارند و خیلی وقت ها این دروس عمومی هستند که سرنوشت قبولی داوطلبان کنکور رو مشخص می کنند. پس خیلی مهمه از همین سال یازدهم روشی رو در پیش بگیرید که باعث تسلط شما روی دروس عمومی بشه تا در کنکور 1400 بتونید درصد و تراز بالایی رو در این دروس به دست بیارید. مباحث قرابت معنایی، آرایه های ادبی، درک مطلب زبان، کلوز تست زبان و درک مطلب عربی همگی جزء مباحث مهارتی هستند. یعنی اینکه نمیشه این مباحث رو حفظ کرد یا تو مدت زمان کوتاهی روشون مسلط شد. برای تسلط روی این مباحث کنکوری به تمرین و تست زیاد نیاز دارید. هر کدوم از مباحثی که نام بردیم قواعد خاصی دارند که می تونید اون ها رو از اساتید کنکور یا کتاب های کمک آموزشی یاد بگیرید. بعد از اینکه اصول و قواعدشون رو یاد گرفتید، هر شب یه باکس مطالعه یک ساعته (باکس شبانه) ثابت برای این مباحث در نظر بگیرید و تست بزنید. با تست و تمرین زیاد میشه توی این مباحث مهارت زیادی پیدا کنید و سال دوازدهم از بقیه دانش آموزان یه قدم جلوتر باشید. اینجوری برای دروس عمومی در کنکور ۱۴۰۰ دغدغه کمتری خواهید داشت.

کنکور ۱۴۰۰ ریاضی

دانش آموزان رشته ریاضی که قراره تو کنکور ۱۴۰۰ شرکت کنند باید بدونند که علاوه بر دروس عمومی که تو قسمت قبلی ازشون صحبت کردیم، بعضی از دروس اختصاصی شون هم اهمیت بیشتری نسبت به بقیه داره. پس اگه موفقیت در کنکور ۱۴۰۰ ریاضی براتون مهمه، باید از همین سال یازدهم شروع به تست زنی در این دروس کنید و پرونده شون رو همین امسال ببندید. یکی از این دروس، درس حسابان ۱ هست که سال یازدهم می خونید. برخی از مباحث حسابان ۱ تو سال دوازدهم هم تو درس حسابان ۲ تکرار میشه. اما به دلیل اینکه حجم حسابان ۲ بیشتره معمولا مطالب سال یازدهم به صورت کامل تکرار نمیشه و اساتید به تست زنی و آموزش مطالب جدید سال دوازدهم می پردازند. پس خیلی مهمه که مفاهیم حسابان یازدهم رو به صورت کامل یاد بگیرید و از کتاب های کمک آموزشی مثل کتاب تست خیلی سبز برای زدن تست هاش استفاده کنید. البته قبل از اینکه سراغ تست های حسابان برید، باید حتما کتاب درسی رو کامل بخونید و تمریناتش رو حل کنید تا مفهوم اصلی درس رو متوجه بشید. اگه دوست دارید بدونید ۷ نفر از رتبه های برتر کنکور سال های گدشته چطوری ریاضی می خوندند، حتما مقاله روش مطالعه ریاضی رتبه های برتر رو مطالعه کنید.

یک درس مهم دیگه که مطالعه کردنش تو سال یازدهم تاثیر زیادی توی کسب رتبه برتر در کنکور 1400 ریاضی داره، درس هندسه هست. هندسه پایه مهمی هست که تو کنکور ریاضی معمولا ازش ۸-۹تا تست طرح میشه. هرچند که تو کنکور ریاضی ۹۸ نظام جدید ۱۱تا تست از هندسه پایه اومده بود. البته منظور از هندسه پایه، هندسه دهم و یازدهم هست. از اونجایی که تعداد زیادی از داوطلبان کنکور ریاضی ، هندسه پایه رو حذف می کنند و براش وقت نمی ذارند، اگه شما تو سال یازدهم هندسه ۱ و ۲ رو مطالعه کنید و مقداری هم تست بزنید، شانس بیشتری برای موفقیت در کنکور 1400 ریاضی خواهید داشت. چون سال دوازدهم می تونید با خیال راحت برای هندسه ۳ وقت بذارید و مباحث هندسه پایه رو مرور کنید. در این صورت نیازی به حذف کردن هندسه پایه برای کنکور نخواهد بود.

درس دیگه ای که بدون شک اهمیت زیادی در کنکور ریاضی ۱۴۰۰ داره درس شیمی هست. دانش آموزانی که به فکر کسب رتبه برتر در کنکور ۱۴۰۰ هستند باید عملکرد خیلی خوبی در شیمی و خصوصا شیمی پایه داشته باشند. البته اگه جزء اون دسته از دانش آموزانی هستید که شیمی تون خیلی قوی نیست، اصلا نگران نباشید. چون اگه از همین امسال شروع به مطالعه شیمی کنید و مفاهیم کتاب درسی رو خوب یاد بگیرید، تا سال دوازدهم به تسلط خیلی خوبی تو شیمی پایه می رسید. سرعت عمل بالا در حل مسائل شیمی خیلی مهمه که با تمرین و تست زیاد میشه به این تسلط و سرعت بالا رسید. البته مطالب حفظی و مفهومی شیمی پایه هم اهمیت زیادی داره.
با توجه به اینکه شیمی دوازدهم تا حدی سخت تره، سال دوازدهم وقت کمتری برای حل مسائل شیمی خواهید داشت و نمی تونید به تسلط زیادی در شیمی برسید. بنابراین اگه می خواهید درصد بالایی در شیمی کنکور ۱۴۰۰ کسب کنید، بهتره از همین سال یازدهم با حل تمرین و تست زدن روی مطالب شیمی پایه و خصوصا روی مسائلش مهارت پیدا کنید. اینجوری سال دوازدهم وقت بیشتری برای یادگیری مباحث شیمی ۳ دارید و می تونید با خیال راحت تر شیمی دهم و یازدهم رو مرور کنید. باز هم تاکید می کنیم که مهم ترین مورد درباره شیمی کنکور ، حل سریع مسائل درس شیمی هست. هرچقدر حل تمرین شما بیشتر باشه، مهارتتون هم بیشتر میشه و مسائل شیمی رو در زمان کمتری حل می کنید. پس پیشنهاد می کنیم پس از یادگیری مفاهیم و تسلط نسبی، هر شب ۵ یا ۱۰تا تست از مسائل شیمی حل کنید. انجام این کار می تونه یه قدم خیلی مهم برای موفقت در کنکور 1400 ریاضی باشه. برای آشنایی با تکنیک های مطالعه شیمی ۱۰ نفر از رتبه های برتر کنکور سال های گدشته، مقاله روش مطالعه شیمی رتبه های برتر رو مطالعه کنید.

کنکور تجربی ۱۴۰۰

کنکور تجربی ۱۴۰۰

دانش آموزان رشته تجربی که قراره تو کنکور ۱۴۰۰ شرکت کنند و هدفشون قبولی در رشته پزشکی یا دندانپزشکی در کنکور هست باید بدونند که علاوه بر دروس عمومی که تو قسمت قبلی ازشون صحبت کردیم، بعضی از دروس اختصاصی رشته تجربی اهمیت بیشتری نسبت به بقیه داره. پس اگه موفقیت در کنکور ۱۴۰۰ تجربی براتون مهمه، باید تو همین سال یازدهم به صورت کاملا مفهومی اون ها رو یاد بگیرید و شروع به تست زنی در این دروس کنید و به هیچ وجه به سال بعد موکولشون نکنید. بدون شک اولین درسی که تا از رشته تجربی و کنکور تجربی صحبت میشه همه یادش می افتند، درس زیست شناسی هست. درس زیست شناسی مهم ترین درس رشته تجربی هست که تاثیر زیادی در موفقیت شما در کنکور تجربی 1400 داره. مطالعه و یادگیری زیست شناسی کنکور وقت نسبتا زیادی می گیره. بنابراین اگه به فکر کسب رتبه برتر در کنکور تجربی 1400 هستید، باید حتما همین امسال پرونده زیست یازدهم رو ببندید. یعنی کتاب درسی زیست شناسی رو به صورت کاملا مفهومی بخونید و یاد بگیرید. بعد تست های زیست یازدهم رو از کتاب های کمک آموزشی بزنید. این دوتا کار رو باید حتما همین امسال انجام بدید. چون مطالب زیست شناسی دهم و یازدهم پیش نیاز زیست دوازدهم هست و برای اینکه سال آینده بتونید زیست دوازدهم رو یاد بگیرید، امسال باید تسلط خوبی روی مطالب زیست شناسی یازدهم پیدا کنید. اگه ایرادی در این درس دارید حتما برای برطرف کردنش اقدام کنید. همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله روش مطالعه زیست رتبه های برتر رو که در موسسه آموزشی بارسا تهیه شده مطالعه کنید تا با روش مطالعه زیست شناسی ۱۰ نفر از رتبه های برتر کنکور سال های گذشته آشنا بشید و بتونید از این روش ها برای افزایش درصد زیست شناسی تون استفاده کنید.
برای تست زنی در درس زیست شناسی می تونید از کتاب های تست خیلی سبز، نشر الگو و IQ گاج استفاده کنید. البته میزان سختی تست های این کتاب ها به ترتیبی هست که گفته شد. یعنی اگه در درس زیست شناسی یازدهم وضعیت متوسطی دارید، بهتره از کتاب تست زیست شناسی خیلی سبز استفاده کنید. سطح تست های دو کتاب دیگه سخت تره و برای دانش آموزانی توصیه میشه که در این درس قوی هستند. برای بررسی دقیق تر منابع زیست شناسی می تونید مقاله بهترین منابع زیست کنکور رو مطالعه کنید.

درس دیگه ای که اهمیت زیادی در کنکور تجربی ۱۴۰۰ داره درس شیمی هست. اگه به فکر کسب رتبه برتر در کنکور ۱۴۰۰ هستید، باید عملکرد خیلی خوبی در درس شیمی و خصوصا شیمی پایه (دهم و یازدهم) داشته باشید. البته اگه جزء اون دسته از دانش آموزانی هستید که شیمی تون خیلی قوی نیست، اصلا نگران نباشید. چون اگه از همین امسال شروع به مطالعه شیمی کنید و مفاهیم کتاب درسی رو خوب یاد بگیرید، تا سال دوازدهم به تسلط خیلی خوبی تو شیمی پایه می رسید. سرعت عمل بالا در حل مسائل شیمی خیلی مهمه که با تمرین و تست زیاد میشه به این تسلط و سرعت بالا رسید. البته مطالب حفظی و مفهومی شیمی پایه هم اهمیت زیادی داره.
با توجه به اینکه شیمی دوازدهم سخت تر از شیمی پایه هست، سال دوازدهم وقت کمتری برای حل مسائل شیمی خواهید داشت و نمی تونید به تسلط لازم در درس شیمی برسید. بنابراین اگه می خواید درصد بالایی تو شیمی کنکور 1400 کسب کنید، حتما باید از سال یازدهم با حل تمرین و تست زدن روی مفاهیم و مسائل شیمی دهم و یازدهم مهارت پیدا کنید. در این صورت تو سال کنکور وقت بیشتری برای یادگیری مباحث شیمی دوازدهم دارید و می تونید با خیال راحت تر شیمی پایه رو مرور کنید. باز هم تاکید می کنیم که مهم ترین مورد درباره شیمی کنکور ، حل سریع مسائل درس شیمی هست. یادتون باشه که هرچقدر حل تمرین شما بیشتر باشه، مهارتتون هم بیشتر میشه و مسائل شیمی رو در زمان کمتری حل می کنید. پس پیشنهاد می کنیم پس از یادگیری مفاهیم و تسلط نسبی، هر شب ۵ یا ۱۰تا تست از مسائل شیمی حل کنید. انجام این کار می تونه یه قدم خیلی مهم برای موفقت در کنکور 1400 ریاضی باشه. برای آشنایی با تکنیک های مطالعه شیمی ۱۰ نفر از رتبه های برتر کنکور سال های گدشته، مقاله روش مطالعه شیمی رتبه های برتر رو مطالعه کنید.

ویدئو افزایش تمرکز هنگام درس خواندن

اهمیت تابستان در موفقیت در کنکور ۱۴۰۰

اهمیت تابستان در موفقیت در کنکور ۱۴۰۰

تابستان دوازدهم فرصت خیلی خوبیه که قدم بعدی رو برای موفقیت در کنکور ۱۴۰۰ بردارید. خیلی از دانش آموزانی که به کسب رتبه برتر کنکور فکر می کنند تابستان رو یک فرصت مطالعه خیلی مهم می دونند و سعی دارند بهترین استفاده رو از تابستان دوازدهم داشته باشند. اما سوالی که خیلی از دانش آموزان دارند اینه که برای موفقیت در کنکور 1400 باید توی این ۳ ماه تابستان دقیقا چی کار کنند؟ البته روش مطالعه در تابستان بستگی به سطح دانش آموزان هم داره و نمیشه برای همه دانش آموزان یک نسخه پیچید. اما ۳تا استراتژی اصلی برای درس خوندن در تابستان وجود داره که با هم بررسی شون می کنیم.

استراتژی شماره ۱: بعضی از مشاوران تحصیلی و دانش آموزان اعتقاد دارند که تابستان دوازدهم فرصت خوبی برای برطرف کردن نقاط ضغف دانش آموزان کنکوری هست. ما هم با این روش مطالعه موافقیم. اما به یه شرط. اون هم اینه که نباید از ۳ ماه تابستان فقط و فقط برای رفع اشکالات درسی پایه دهم و یازدهم استفاده کرد. یعنی بهتره در تابستان به مطالعه و تست زدن از سایر دروس و خصوصا پایه دوازدهم هم پرداخته بشه. این روش برای موفقیت در کنکور ۱۴۰۰ منطقی تره که ما در استراتژی شماره ۲ دلیلش رو بهتون می گیم. اما اگه می خواید نقاط ضعفتون رو در تابستان پوشش بدید، بهترین روش اینه که برای چند مبحث درسی این کار رو انجام بدید. یعنی اگه مثلا تو قسمت فشار فیزیک ایرادی دارید، فقط همون مبحث رو مطالعه کنید و تست بزنید و نیازی نیست همه فیزیک دهم رو از اول بخونید.

استراتژی شماره ۲: بهترین روشی که بیشتر مدارس و مشاوران تحصیلی اون رو پیشنهاد می کنند اینه که دانش آموزان کنکوری در تابستان یکی از پایه های دهم یا یازدهم رو مرور کنند و بخشی از مباحث نیم سال اول سال دوازدهم رو هم آموزش ببینند و تست بزنند. با توجه به اهمیت دروس دوازدهم در کنکور و حجم دروس پایه دوازدهم بهتره مقداری از مباحث دوازدهم در تابستان تدریس بشه. از مطالب پایه هم بر اساس نظر مدرسه، مشاور تحصیلی و اساتید کنکور یکی از پایه های دهم یا یازدهم مرور و تست زنی میشه. استفاده از این روش شما رو بیشتر به موفقیت در کنکور 1400 نزدیک خواهد کرد.

استراتژی شماره ۳: سومین روش و استراتژی که بعضی از مشاوران تحصیلی پیشنهاد می کنند یا خود دانش آموزان اون رو به کار می گیرند اینه که در تابستان تمام مطالب دهم و یازدهم رو جمع بندی می کنند تا با شروع سال تحصیلی دروس دوازدهم رو بخونند. این روش مطالعه کنکور باعث میشه دروس دوازدهم تا مهر ماه دست نخورده باقی بمونه. از طرفی اشاره کردیم که دروس دوازدهم حجیم تر و تا حدی سخت تر از دروس سال های قبل هستند. پس استفاده از این روش خیلی توصیه نمیشه. از طرفی برای شرکت در آزمون های آزمایشی کنکور شما باید در طول سال باز هم مطالب پایه رو مرور کنید؛ حتی اگه در تابستان اون ها رو جمع بندی کرده باشید.

بنابراین بهتره که از استراتژی شماره ۲ استفاده کنید و در ۳ ماه تابستان علاوه بر مرور یکی از پایه ها (معمولا پایه دهم مرور میشه)، مقداری از هم از مطالب دوازدهم رو یاد بگیرید. این مورد بهترین روشی هست که می تونه باعث موفقیت شما در کنکور ۱۴۰۰ بشه. البته اگه مدرسه یا آموزشگاه کنکور شما برنامه خاصی برای ۳ ماه تابستان داره حتما همون برنامه رو اجرا کنید تا با مشاور کنکور و اساتید کنکور مدرسه هماهنگ بشید و در طول سال تحصیلی هم از تدریس اساتید عقب نباشید.

اگه سوالی درباره روش مطالعه و برنامه ریزی کنکور ۱۴۰۰ دارید، فقط کافیه عدد ۱۴۰۰ رو به ۳۰۰۰۹۰۹۰۳۰ ارسال کنید تا بهترین مشاوران کنکور تهران با شما تماس بگیرند.

فرم درخواست مشاوره تحصیلی

برای رزرو و دریافت اطلاعات بیشتر درباره جلسات مشاوره تحصیلی خصوصی بارسا، کافی است نام و شماره موبایل خود را وارد کنید.

مشخصات فردی
موبایل
تصویر امنیتی
کد امنیتی :
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.