تاثیر تیپ های شخصیتی بر انتخاب شغل | ویژگی 16 تیپ شخصیتی

تاثیر تیپ های شخصیتی بر انتخاب شغل | ویژگی 16 تیپ شخصیتی چیست ؟

بسیاری از افراد زمانی که تیپ شخصیتی آن‌ها با کارشان تطبیق داده می‌شود، از شغل خود بیشتر لذت می‌برند و به کارآیی بیشتری دست می‌یابند. در حقیقت، آزمون‌های تناسب شغلی با توجه به علایق و شخصیت به این ایده استوار است که برخی ویژگی‌های شخصیتی به احتمال زیاد باعث موفقیت و رضایت بیشتری در شغلی خاص می‌شوند. پیدا کردن تناسب شغلی مناسب با تشخیص هویت شما از طریق ارزیابی عواملی مانند علایق، استعدادها، سرگرمی‌ها، دستاوردها و سبک زندگی مطلوب شروع می‌شود. با توجه به اینکه مردم همیشه از تمام جنبه‌های شخصیت منحصر به فرد خود آگاهی ندارند، و با توجه به اینکه خانواده و حتی مشاوران مدرسه می‌توانند یک استراتژی در شناخت ویژگی‌های شخصیتی شما باشند، مشخص کردن این ویژگی‌ها می‌تواند تا حدی چالش برانگیز باشند.

تیپ‌ های شخصیتی چگونه به انتخاب شغل ما کمک می‌کنند؟ انواع تیپ های شخصیتی کدامند و ویژگی آن‌ها چیست؟ آزمون تیپ های شخصیتی چیست؟ با ما همراه باشید تا همه چیز را درباره تیپ های شخصیتی به شما بگوییم!

چه شما فردی برونگرا و خودجوش باشید و یا چه آرام و حساب‌گر، مشاغلی که انتخاب می‌کنید می‌توانند توانایی‌های شما را تکمیل کنند. پیدا کردن نقاط قوت‌تان با توجه به جفت ویژگی‌های شخصیتی‌ای نشات می‌گیرد که از طریق آزمون تیپ های شخصیتی ( MBTI ) که به عنوان استاندارد طلایی ارزیابی شخصیت در نظر گرفته میشود صورت میگیرد.

آزمون تیپ های شخصیتی ( MBTI )، نه تنها یک دیدگاه روانشناسی دقیق را ارایه می‌دهد بلکه مرتبط‌ترین گزینه‌های شغلی را که می‌تواند شما را به سمت زندگی راضی کننده هدایت کند، مشخص می‌نماید.

تاثیر تیپ‌های شخصیتی

در طول مرحله خود ارزیابی فرآیند برنامه‌ریزی شغلی، اطلاعاتی را درباره خودتان جمع‌آوری کنید تا بتوانید تصمیم آگاهانه بگیرید. یک خود ارزیابی می‌بایستی شامل بررسی کامل ارزش‌ها، علایق، شخصیت و استعداد شما شود.
ارزش‌ها: چیزهایی که مهم هستند مانند دستاوردها، موقعیت و استقلال
علایق: کاری که از انجام آن لذت می‌برید مانند: بازی گلف، پیاده‌روی طولانی، پیاده‌روی با دوستان
شخصیت: ویژگی‌های فردی، محرک‌های انگیزشی، نیازها و نگرش‌ها
استعداد: فعالیت‌هایی که در آن‌ها مهارت خوبی دارید مانند: نوشتن، برنامه‌ریزی کامپیوتری و تدریس. آن‌ها ممکن است مهارت‌های طبیعی یا مهارت‌هایی باشند که به صورت اکتسابی از طریق آموزش و تحصیل بدست آمده باشند. در همین راستا شنیدن پادکست کشف استعداد را نیز پیشنهاد می‌کنیم.

اینستاگرام علی میرصادقی

ارزش‌های تیپ شخصیتی :

ارزش‌های شما احتمالا مهم‌ترین چیزی هستند که هنگام انتخاب شغل مورد توجه قرار می‌گیرند. اگر زمانی که برنامه‌ شغلی خود را برنامه‌ریزی می‌کنید، آن‌ها را در نظر نگیرید. به این ترتیب شما شانس اینکه کارتان را دوست داشته باشید از دست می‌دهید و در نتیجه در کارتان موفق نمی‌شوید. برای مثال، کسی که بنا بر ویژگی‌های شخصیتی‌اش ترجیح می‌دهد استقلال داشته باشد در شغلی که در آن مستقل نباشد خوشحال نخواهد بود.

آزمون تیپ های شخصیتی ( MBTI ) :

پیدا کردن نوع تیپ شخصیتی‌تان برای انتخاب یک شغل مناسب می‌تواند منجر به یک نتیجه مطلوب شود که در آن بهترین تناسب شغلی را مطابق با ویژگی‌های شخصیتی‌تان پیدا می‌کنید. انتخاب شغلی که با شخصیت شما سازگار نباشد ممکن است به یک محیط کار پر استرس و استرس‌زا منتهی شود. اهمیت تطبیق شخصیت در جستجوی شغلی را نمی‌توان اغراق کرد. اولین قدم در پیدا کردن یک شغل براساس شخصیت، آزمون تیپ های شخصیت است تا فرد بتواند ارتباطی موثر در محیط کار خود برقرار کند.

بسیاری از پرسشنامه‌های شخصیتی مورد استفاده در برنامه‌ریزی شغلی براساس نظریه شخصیت کارل یونگ می‌باشد که به صورت آزمون تیپ‌های شخصیتی ( MBTI ) طراحی شده است. او به چهار گروه متضاد شخصیتی باور داشت. روشی که افراد برای انجام کارها انتخاب می‌کنند شخصیت آن‌ها را می‌سازد. این ویژگی‌های شخصیتی شامل:

 1. برون گرایی ( E ) و درون‌ گرایی ( I ) ( چگونه فردی انرژی خود را صرف می‌کند. )

 2. احساسی ( S ) و شهودی ( N ) ( چگونه شخصی اطلاعاتش را دریافت می‌کند.)

 3. تفکری ( T ) و احساسی ( F ) ( چگونه شخصی تصمیم گیری می‌کند. )

 4. قضاوتی ( J ) و ادراکی ( P ) ( چگونه شخصی دنیا را می‌بیند. )

انتخاب یک اولویت از هر جفت، نوع شخصیت فرد را می‌سازد. مشاوران شغلی اغلب از نتایج ارزیابی‌ها براساس تئوری شخصیتی یونگ ، مانند شاخص نوع مایرز بریگز ، آزمون تیپ های شخصیتی ( MBTI ) برای کمک به مشتریان برای انتخاب شغل استفاده می‌کنند . آن‌ها بر این باورند که افراد با یک تیپ شخصیتی خاص برای مشاغل خاص مناسب‌تر هستند. جویندگان کار می‌توانند نوع محیطی که در آن می‌خواهند کار کنند را بررسی نمایند تا ببینند که آیا این کار بنا بر تیپ شخصیتی آن‌ها مناسب هست یا نه. یک مثال می‌تواند این باشد که یک فرد درون‌گرا در موقعیت شغلی که نیاز دارد تمام مدت را در کنار دیگران باشد خوب عمل نمی‌کند.
بدون توجه به آزمون، اغلب افراد در دو دسته قرار می‌گیرند. یا درونگرا و یا برونگرا هستند. تست‌های شخصیتی موارد دیگری را نیز مشخص می‌کنند اما این‌ها دو ویژگی اصلی هستند.

مشاغل برای برون گرایان :

اگر یک آزمون تیپ های شخصیتی ( MBTI ) نشان دهد که فرد تمایلات برونگرایی دارد، نشان دهنده این است که این فرد تمایل به حضور در محیط‌های اجتماعی بیشتری دارد. افراد با این نوع تیپ شخصیتی مشتاق گروه‌های اجتماعی و ارتباطات گسترده هستند. آن‌ها از ایده پردازی در جلسات همراه با همکاران انرژی می‌گیرند و فضاهای باز اداری را دوست دارند و از همکاری مکرر با هم سن و سالان خود لذت می‌برند.
مشاغلی مانند فروش ، بازاریابی یا ارائه خدمات به مشتری، را به افراد برون‌گرا می‌دهند زیرا آن‌ها تعاملات اجتماعی را دوست دارند. کسانی که این نوع شخصیت را دارند احتمالا ً از ساختن وب سایت‌ در منزل، یا اینکه در یک کارخانه بدون پرسنل محافظ امنیتی شب باشند لذت نمی‌برند.

تاثیر تیپ های شخصیتی در انتخاب شغل

مشاغل برای درون گرایان :

درون گرایان شدیدا متضاد برون گرایان هستند. درون گرایان برخلاف برون گرایان که از گروه‌ها انرژی جذب می‌کنند، تعاملات اجتماعی آن‌ها را از انرژی تهی می‌کند. اگرچه درون گرایان تنها نیستند، اما آن‌ها تمایل دارند بیشتر تحلیلی و درون‌نگر باشند. شما بسیاری از درون گرایان را در دنیای مالی و حسابداری خواهید دید.
ساعت‌های متمادی که باید تنها به صفحات گسترده نگاه کرد، چالشی برای کسانی نیست که این نوع شخصیت را دارند. مشاغل مربوط به IT نیز برای درون گرایان مناسب است. اما با وجود اینکه این تیپ شخصیتی مهم است، نباید مانع از این شود که آن‌ها شغل رویایی‌‍شان را پی‌گیری نکنند. در این مورد بسیاری از بازیگران درون گرا بسیار معروف، مانند جولیا رابرتز و استیو مارتین، در نقشی که معمولا مناسب درون گرایان تلقی نمی‌شوند موفق هستند.

یکی از انواع تقسیم بندی‌های شخصیت که بسیار مورد توجه است تیپ شخصیت نوع A و B است. تست تشخیص تیپ شخصیت نوع A و B را اینجا میتوانید انجام دهید.

تست تیپ شخصیتی A و B

ویژگی 16 تیپ شخصیتی :

با توجه به 4 گروه متضاد شخصیتی آزمون تیپ های شخصیتی ( MBTI ) در کل 16 تیپ شخصیتی خواهیم داشت:

تیپ شخصیتی ISTJ : افراد درونگرا ، احساسی ، تفکری ، قضاوتی

این نوع تیپ شخصیتی معمولا عمل گرا و فرد مسئولی هستند. آن‌ها به تصمیم گیری‌های منطقی تکیه دارند، وظایف را به صورت منظم و سازمان یافته هم در خانه و هم در محل کار انجام می‌دهند و از بودن در محل کار لذت می‌برند. به شدت پایبند سنت‌ها می‌باشند و از وفاداری و نظم برخوردار هستند. انعطاف پذیری در زمان تغییر برای آن‌ها مشکل است.
بهترین مشاغل برای افراد ISTJ :

 • حسابرس

 • مامور رسیدگی

 • مهندس توسعه وب

 • کارمند دولت

 • مدیر ارشد امور مالی

تیپ شخصیتی ISFJ : افراد درونگرا ،حسی ،احساسی ،قضاوتی

از ساختارهای تثبیت شده حمایت می‌کنند و در ایجاد و حفظ محیط‌های منظم کوشا هستند. آن‌ها اخلاقیات کاری قوی دارند که شامل خدمت به دیگران بوده و به وظایف خود اختصاص دارد. افراد ISFJ کارمندان با وجدانی هستند و تا زمانی که کار را به طور کامل انجام ندهند راضی نمی‌شوند.
بهترین مشاغل برای افراد ISFJ :

 • دندانپزشک

 • معلم دبستان

 • کتاب‌دار

 • مالک فرانچیز

 • نماینده خدمات مشتری

تیپ شخصیتی INFJ : افراد درونگرا ، شهودی ، احساسی ، قضاوتی

یکی از نادرترین شخصیت‌ها است. این افراد در مورد نیازها ، انگیزه‌ها و نگرانی‌های مردم بسیار روشنگر هستند. آن‌ها اغلب در روابط با دیگران ارزش پیدا می‌کنند. افراد INFJ عمیقا مراقب و مهربان هستند. اغلب آن‌ها هنرمند ، خلاق هستند و شخصیت پیچیده‌ای دارند و اغلب معنا را در کمک کردن مستقیم به دیگران می‌یابند.
بهترین مشاغل برای افراد INfJ :

 • بانکدار

 • اقتصاددان

 • مشاور مالی

 • مهندس نرم افزار

 • مجری

تیپ شخصیتی INTJ : افراد درونگرا ، شهودی ، تفکری ، قضاوتی

افراد INTJ بوسیله منطق و استدلال هدایت می‌شوند. آن‌ها بسیار به خود مطمئن می‌باشند و به دنبال اصلاح و بهبود بخشیدن به دنیای اطراف خود هستند. اعتماد به نفس خوبی دارند و می‌توانند در گروه‌های بزرگ و یا در میان افرادی که به خوبی نمی‌شناسند راحت باشند. آن‌ها تمایل دارند به جای شرکت در گفتگوهای سطحی کوچک در مورد ایده‌ها و حقایق تبادل نظر کنند.
بهترین مشاغل برای افراد INTJ :

 • بانکدار سرمایه گذار

 • اقتصاددان

 • مشاور مالی شخصی

 • مدیر اجرایی

 • مهندس نرم افزار

تیپ شخصیتی و شغل موردنظر شما

تیپ شخصیتی ISTP : افراد درونگرا ، حسی ، تفکری ، ادراکی

این نوع تیپ شخصیتی معمولا ساکت و مشاهده‌گر هستند. وقتی یک مشکل پیش می‌آید، آن‌ها صبور، انعطاف پذیر می‌باشند و سریع راه‌حلی را پیدا می‌کنند. داده‌ها، منطق و حقایق را سازماندهی و عملی می‌کنند تا مسائل را درک کنند. ISTP‌ها اغلب معنا را در کار و ایجاد چیزی می‌یابند، راه‌هایی برای کار کردن و یادگیری در طول مسیر پیدا می‌کنند.
بهترین مشاغل برای افراد ISTP :

 • خلبان

 • اقتصاددان

 • مهندس عمران

 • پزشک اورژانس

 • تجزیه و تحلیل ارتباطات داده

تیپ شخصیتی ISFP : افراد درونگرا ، حسی ، احساسی ، ادراکی

تیپ شخصیتی این افراد معمولا دوستانه و آرام است. آن‌ها از مشاهده و الهام گرفتن از محیط خود لذت می‌برند. افراد ISFP معمولا استقلال را ترجیح می‌دهند، در فضای خود کار می‌کنند و وظایف خود را در زمانبندی مورد نظر انجام می‌دهند. به ارزش‌هایشان وفادار و در روابط شخصی خود تعهد دارند.
بهترین مشاغل برای افراد ISFP :

 • طراح مد

 • فیزیوتراپیست

 • ماساژ درمانگر

 • معمار منظر

 • انباردار

تیپ شخصیتی INFP : افراد درونگرا ، شهودی ، احساسی ، ادراکی

از آنجا که افراد INFP بسیار کنجکاو و خلاق هستند، معمولا ً نسبت به دیدگاه خود نسبت به دنیا خوشبین هستند و می‌توانند الهام بخش یک تیم باشند. INFP تنها ۲ درصد از جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند. آن‌ها بسیار خلاق هستند، به راحتی ارتباطات را در الگوهای پنهان پیدا می‌کنند و از تفکر انتزاعی لذت می‌برند.
بهترین مشاغل برای افراد INFP :

 • طراح گرافیک

 • فیزیوتراپیست

 • نویسنده / ویرایشگر

 • روانشناس / درمانگر

 • مربی توسعه منابع انسانی

تیپ شخصیتی INTP : افراد درونگرا ، شهودی ، تفکری ، ادراکی

تیپ شخصیتی INTP معمولا ساکت است. آن‌ها از ایده‌های انتزاعی لذت می‌برند و در مورد نظریه‌های تعامل با دیگران عمیقا فکر می‌کنند. INTP ها معمولا پاسخ منطقی به سوالات و یا مشکلاتی را می‌دهند که در محیط‌شان ایجاد می‌شود. اغلب شکاک و تحلیلی بوده و مشکلات بزرگ را حل می‌کنند. آن‌ها اغلب بسیار خلاق، با هوش و دلسوز هستند.
بهترین مشاغل برای افراد INTP :

 • برنامه نویسی کامپیوتر / طراح نرم افزار

 • اقتصاددان

 • استاد دانشگاه

 • معمار

 • تحلیلگر مالی

تیپ شخصیتی ESTP : افراد برونگرا ، حسی ، تفکری ، ادراکی

از تیپ شخصیتی ESTP اغلب به عنوان کارآفرین یاد می‌شود. آن‌ها فعال، عملگرا و انعطاف‌پذیر هستند . آن‌ها مشتاقانه به دنبال نتایج سریع هستند و اغلب با بهترین راه‌حل‌ها مواجه می‌شوند. ESTP اغلب قبل از انجام دادن فکر می‌کنند، مراحل کاری خود را همان‌گونه که پیش می‌رود تثبیت می‌کنند. ESTP از سبک زندگی پر سرعت و سبک زندگی کردن در زمان حال لذت می‌برند و تمایل دارند که زمان‌شان را با گروه‌هایی از مردم سپری کنند.
بهترین مشاغل برای افراد ESTP :

 • کارآگاه

 • سرمایه گذار

 • بانکدار

 • مربی ورزش

 • عامل سرگرمی

تیپ شخصیتی ESFP : افراد برونگرا ، حسی ، احساسی ، ادراکی

اغلب به عنوان هنرمند شناخته می‌شوند، تیپ شخصیتی ESFP اجتماعی، دوستانه و بخشنده است. آن‌ها از گذراندن وقت در کنار دیگران لذت می‌برند و هیجان و شادی را در خانه و سر کار منتشر می‌کنند. آن‌ها در حالی که در کار خود واقع‌بین هستند، ارزش رسیدن به اهداف خود را نیز می‌دانند. آن‌ها فعال و انعطاف‌پذیر بوده و دیگران را در طول مسیر تشویق می‌کنند.
بهترین مشاغل برای افراد ESFP :

 • مشاور کودک

 • بازیگر

 • طراح داخلی

 • پزشک مراقبت‌های اولیه

 • دانشمند محیط زیست

تیپ شخصیتی و تاثیر در شغل موردنظر

تیپ شخصیتی ENFP : افراد برونگرا ، شهودی ، احساسی ، ادراکی

تیپ شخصیتی ENFP می‌تواند در بسیاری از محیط‌های کاری قدرتمند باشند. افراد ENFP به طور کلی مبتکر، الهام‌بخش و اغلب نترس هستند و از ریسک‌پذیری بالایی برخوردار می‌باشند. ENFP ها تقریبا ۸ % از جمعیت عمومی را تشکیل می‌دهند و زنان بیشتری را در مقایسه با مردان شامل می‌شوند. آن‌ها به شدت حساس هستند و درک می‌کنند که افراد و گروه‌ها چگونه عمل می‌نمایند که آن‌ها را به رهبران طبیعی درون سازمان‌ها تبدیل می‌کند. ENFPها به دنبال هیجان هستند، از یادگیری تجربی لذت می‌برند ، و به دنبال حداکثر پتانسیل در تجربیات کاری خود و دیگران هستند.
بهترین مشاغل برای افراد ENFP :

 • روزنامه نگاری

 • مدیر خلاق تبلیغات

 • مشاور

 • رستوران‌دار

 • برنامه ریزایونت‌ها

تیپ شخصیتی ENTP : افراد برونگرا ، شهودی ، تفکری ، ادراکی

شخصیت ENTP دارای تفکر کارآفرینانه و ایده‌آل هستند، ENTPها انتخاب کسب ‌وکار خود یا نوآوری در یک سازمان را انتخاب می‌کنند. ENTPها اغلب برای رسیدن به ضرب العجل‌ها تلاش می‌کنند و کار کردن در سلسله مراتب را که می‌تواند استعدادهای نوآور آن‌ها را محدود کند دشوار می‌یابند. ENTPها ترجیح می‌دهند بر روی ایده بزرگ تمرکز کنند و در برابر وظایف روتین و تکراری مقاومت کنند. در عوض، آن‌ها کار مفهومی بسیار، حل مساله و ترک جزئیات را با بودن با دیگران ترجیح می‌دهند.
بهترین مشاغل برای افراد ENTP :

تیپ شخصیتی ESTJ : افراد برونگرا ، حسی ، تفکری ، قضاوتی

آن‌ها مدیران اجرایی بزرگ را تشکیل می‌دهند ، سنت و نظم را ارزش‌گذاری می‌کنند. ویژگی‌های شخصیتی قوی از مشخصه‌های آنان می‌باشد زیرا به صداقت احترام می‌گذارند و هم برای خود و هم برای دیگران احترام قائل هستند. ESTJها تصمیم‌گیران عملی هستند و به دنبال راه‌هایی برای دیدن سریع و به طور موثر نتایج هستند. ESTJها سازمان‌یافته و منطقی می‌باشند، هم در ایجاد و هم اجرای طرح‌ها خوب هستند. آن‌ها از طرح‌های دشوار و یا تصمیمات سخت دوری نمی‌کنند و تلاش می‌کنند که دیگران را به سمت یک هدف مشترک گرد آورند.
بهترین مشاغل برای افراد ESTJ :

 • مدیر پروژه

 • وکیل

 • قاضی

 • داروساز

 • نماینده فروش بیمه

تیپ شخصیتی ESFJ : افراد برونگرا ، حسی ، احساسی ، قضاوتی

ESFJها جدی و عملی هستند، نسبت به مسئولیت‌های خود متعهد می‌باشند و نسبت به نیازهای دیگران حساس هستند. آن‌ها برای هماهنگی تلاش می‌کنند و با زمان، تلاش و احساسات خود سخاوتمند می‌باشند و دوست دارند که هم در محل کار و هم در خانه راضی باشند. وفاداری به ارزش و سنت و حفظ ارزش‌های اخلاقی از ویژگی‌های آنان است. آن‌ها نوعا از کارهای روتین خود لذت می‌برند و یک برنامه منظم را حفظ می‌کنند که به آن‌ها اجازه می‌دهد منظم و سازنده بمانند.
بهترین مشاغل برای افراد ESFJ :

تیپ شخصیتی ENFJ رهبرانی کاریزماتیک و همدل هستند

تیپ شخصیتی ENFJ : برونگرا ، شهودی ، احساسی ، قضاوتی

تیپ‌های شخصیتی ENFJ اغلب رهبران کاریزماتیک و همدلی هستند. در برابر احساسات، نیازها و انگیزه‌های دیگران بسیار شهودی می‌باشند. ENFJها اغلب وفادار و مسئول هستند و به دنبال راه‌هایی برای بهبود تیم خود با هدایت، انگیزه بخشی و پاسخگویی هستند. ENFJها اغلب به دنبال فرصت‌هایی می‌باشند که بتوانند دنیا را بهتر کنند و می‌توانند مردم را گرد هم بیاورند تا ایجاد تغییر کنند.
بهترین مشاغل برای افراد ENFJ :

 • مدیر فروش

 • مدیر اجرایی تبلیغات

 • مدیر روابط عمومی

 • مربی

 • متخصص استخدام منابع انسانی

تیپ شخصیتی ENTJ : برونگرا ، شهودی ، تفکری ، قضاوتی

اغلب از آنان به عنوان " فرمانده " یاد می‌شود، رهبران طبیعی هستند. تیپ شخصیتی ENTJها اغلب صادق است، آماده برای اتخاذ تصمیمات سریع هستند. آنان به سرعت ناکارآمدی را تشخیص می‌دهند و راه‌هایی برای حل مشکلات پیدا می‌کنند. ENTJ ها هدف‌گذاری بسیار با ارزش، قدرت سازماندهی و برنامه‌ریزی دارند. آن‌ها افرادی کاریزماتیک و با اعتماد به نفس هستند که به آن‌ها کمک می‌کند تا گروهی را پشت یک هدف مشترک بسیج کنند. آن‌ها گاهی اوقات تمایل دارند که با استفاده از محرک و تفکر عقلانی، به هر وسیله‌ای که لازم باشد، به اهداف خود دست یابند.
بهترین مشاغل برای افراد ENTJ :

 • مدیر اجرایی

 • وکیل

 • تحلیل گر اقتصادی

 • مشاور مدیر

 • سرمایه‌دار ریسک پذیر

کتاب سیزده
پرفروش‌ترین رمان کشور (کتابراه)
ستایش شده توسط دو تن از نویسندگان بزرگ جهان
ترجمه شده به دو زبان عربی و انگلیسی
 • نویسنده : اکرم افروخته | مترجم زبان انگلیسی
  • امتیاز :
  • 5
  • 0
 • تعداد مشاهده : 17169 بار
 • مشاهده نظرات کاربران
 • تاریخ انتشار : 1399/03/07
نظرات کاربران
ساغر گودرزی

من 31 سالمه و تیپ شخصیتی من ENTJ است. اما یه سری علایق از تیپ های شخصیت ENFJ هم دارم. بنظرتون این موضوع مشکلی داره؟

0 0

من

سلام مشخصه که خیر
ما نمیتونیم بگیم خدا فقط ۱۶ تا قالب رو گذاشته و انسانها رو توی ۱۶ مدل آفریده پس مشخصه که منظوری از اینکه تایپ شما entjعه اینه که بیشترین شباهت رو به این تیپ دارین نه اینکه نمیتونید ویژگی های تیپ های دیگه رو داشته باشید مثلا من 91 درصد درونگرام اما این دلیل نمیشه که هیچوقت از صحبت کردن با افراد خسته بشم چون من 9 درصد برونگراییم رو دارم!

0 0

علیرضا

با سلام و خسته نباشید
من بین دوتا تیپ شخصیتی شک دارم چطوری میتونم مطمئن بشم که کدوم تیپ شخصیتی مخصوص من هست؟

0 0

mohamadreza

سلام
سایت شما این آزمونو داره تا بتونیم تیپ شخصیتی خودمون رو پیدا کنیم؟

0 0

nadia

وای عالی بود. من چطوری میتونم آزمونشو بدم؟

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

instagram
telegram
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.