چگونه جذاب باشیم؟ | 14 ویژگی افراد جذاب و موثر

چگونه جذاب باشیم؟

چه ویژگی‌هایی افراد جذاب را از دیگر افراد متمایز می‌کند؟ برای مثال شجاعت و اعتماد به نفس ، دو ویژگی اصلی افرادی است که شخصیت جذابی دارند. افراد جذاب ، موثر پیشگام و مبتکر هستند. آن‌ها تفکرات مبتنی بر ترس که عموم مردم از آن پیروی می‌کنند را دنبال نمی‌کنند. آن‌ها کسانی هستند که خودشان قواعد زندگی خود را نوشته‌اند.

تفاوت افراد جذاب و تاثیرگذار با دیگر افراد چیست؟ بارز ترین ویژگی شخصیتی افراد تاثیر گذار و جذاب این است که در برابر سختی ها و محدودیت ها و موارد منفی سر تسلیم فرود نمی‌آورند! با ما تا پایان این مقاله همراه باشید تا با 14 ویژگی افراد جذاب و موثر آشنا شوید.

افراد جذاب و موثر چه ویژگی‌هایی دارند؟

وقتی یک نفر با یکی از این افراد مواجه می‌شود به راحتی احساس ترس می‌کند. آن‌ها دارای اعتماد به نفس و با جذبه هستند. این‌ها افرادی هستند که داستان‌هایی برای گفتن دارند و تحت تاثیر دیگران قرار نمی‌گیرند. آن‌ها جرات می‌کنند و کاری را که دیگران از انجام آن می‌ترسند را انجام می‌دهند. آن‌ها می‌گویند که چه احساسی دارند و حتی در عین بی‌تجربگی افراد معتبری هستند. افراد جذاب و موثر ضمیر درونی خود را دنبال می‌کنند و از هر شرایطی بیش‌ترین استفاده را می‌کنند.


پیشنهاد می‌شود بخوانید: حتما تا به حال با افرادی مواجه شده‌اید که از نظرتان بسیار جذاب و موثر باشند، به گونه‌ای که بر عمیق‌ترین لایه‌های احساسی‌تان اثر گذار هستند. اغلب این افراد دارای شخصیت کاریزماتیک هستند ...

با این حال شناسایی آن‌ها دشوار نیست، مثل همه ما، افرادی که شخصیت جذاب و موثری دارند مجبورند سختی‌ها را پشت سر بگذارند. ما در ادامه 14 ویژگی افراد جذاب را به شما خواهیم گفت:

چگونه فردی جذاب باشیم؟

1- افراد جذاب افرادی با اعتماد به نفس هستند:

اعتماد به نفس (self-confidence) از ویژگی‌های افراد جذاب و موثر است. افراد یا دارای اعتماد به نفس هستند یا فاقد آن می‌باشند. البته، افرادی وجود دارند که در وسط این طیف قرار می‌‌گیرند و اعتقاد دارند که آن‌ها نسبت به خودشان احساس رضایت و خوشنودی دارند. و جایی که در آن زندگی می‌کنند. self-confidence یک دارایی است که از طریق روابط شخصی، رابطه با خودتان و روابط در محیط کار، می‌درخشد و خود را نشان می‌دهد. همه به فردی با اعتماد به نفس احترام می‌گذارند، زیرا با تقویت آن، شما اساسا در قلب و روح خود و چیزی که شدیدا احساس می‌کنید، سرمایه‌گذاری می‌کنید.

اعتماد به نفس نوعی درخشندگی درونی است. اعتماد به نفس بدان معنا نیست که شما باید نترس باشید: داشتن اعتماد به نفس ، توانایی تصدیق ترس‌هایتان است. برای ایجاد اعتماد به نفس ، اطراف خود را با افرادی که به شما ایمان دارند احاطه کنید. کارهای خود را اولویت‌بندی بکنید و وقت خود را صرف انجام فعالیت‌هایی بکنید که از آن‌ها لذت می‌برید و به شما این امکان را می‌دهند که در آن‌ها بدرخشید. به یاد داشته باشید که وقتی از خودتان انتقاد می‌کنید، اساسا به دیگران می‌گویید " از من خوشتان نمی‌آید. " و در نتیجه اعتماد به نفس شما در برخورد با اطرافیان پایین می‌آید.

برای افزایش اعتماد به نفس لیستی از تمام نقاط قوت‌تان تهیه کنید. اعتماد به نفس به شما نشان می‌دهد که چه احساسی در مورد خودتان دارید. چه کسی می‌خواهد در اطراف کسی باشد که همه لحظات فردی منفی است؟ هیچ‌کس. آن‌ها به موانع زندگی اجازه نمی‌دهند تا آن‌ها را از رسیدن به اهداف بلند مدت دور نگهدارند. اعتماد به نفس توجه دیگران را به سمت شما جلب می‌کند.


حتما بخوانید: اعتماد به نفس چگونگی قضاوت و نگرش شما نسبت به خودتان است. حال مسئله این است که چگونه اعتماد به نفس خود را افزایش دهیم؟

اعتماد به نفس ، هاله‌ای در اطراف دیگران ایجاد می‌کند که می‌توانند دیگران را به خود جذب کنند. از آنجا که بسیاری از مردم فاقد اعتماد به نفس بالایی هستند، نسبت به افرادی که سطح بالایی از اعتماد به نفس دارند، کنجکاو می‌شوند. آن‌ها می‌خواهند بدانند که این افراد چگونه زندگی خود را با پیروی از انرژی مثبت خود اداره می‌کنند. پیدا کردن راهی برای داشتن اعتماد به نفس ، فراتر از سبک زندگی مطلوب است و اگر فردی بخواهد جذاب و تاثیرگذار باشد باید برای آن تلاش کند. با این که ممکن است به سختی بتواند به آن دست یابد، اما قطعا در طولانی‌ مدت ارزش آن را دارد.

2- افراد جذاب دوستان خود را عاقلانه انتخاب می‌کنند:

هنگامی که به اطرافیان خود نزدیک می‌شوند، افرادی مشکل پسند هستند. اطراف خود را با افرادی پر می‌کنند که ارزش خود را می‌دانند و برای خودشان ارزش قائل هستند، افرادی مثبت و هدف محور می‌باشند. خیلی زود متوجه می‌شوند که دوستی برای آن‌ها واژه‌ای است که به طور کلی معنای محدودی دارد. با این حال افرادی را که مثبت، وفادار و سرآمد هستند را در اطراف خود نگه می‌دارند.

3- افراد جذاب و موثر نیازی به توجه دیگران ندارند:

دوست داشته شدن توسط همه در راس امور آن‌ها نیست. هر فردی منحصر به فرد است و برای افراد جذاب ، چیزهای مهم‌تر از دوست داشته شدن و مقبول بودن نزد دیگران در زندگی وجود دارد. مهم‌ترین چیز این است که آن‌ها خود را دوست دارند، نه به یک روش خودخواهانه، بلکه به نوعی عشق به خویشتن.

ویژگی های افراد جذاب

4- افراد جذاب به دنبال تایید شدن توسط دیگران نیستند:

زمانی که یک فرد شخصیت جذاب و موثری دارد، تنها به تایید شدن از جانب خود نیاز دارد و نیازی به تایید شدن توسط دیگران ندارد. اتکا به دیگران برای تایید شدن تنها منجر به اضطراب و یا رنج او می‌شود.

5- مهربانی و کمک به دیگران از ویژگی افراد جذاب:

مهربان بودن ، حالت طبیعی ذهن برای افراد جذاب است ، آن‌ها به دنبال کمک به دیگران برای دیدن ارزش خود هستند و دوست دارند به توانمندسازی اطرافیان خود کمک کنند. افرادی که اعتماد به نفس ندارند و فاقد جذابیت هستند از طریق ارعاب و حسادت تحریک می‌شوند. این دو چیز در زندگی افراد تاثیرگذار جایی ندارد و زمانی که با فردی برخورد می‌کنند که دارای این دو خصوصیت هستند، می‌بینید که به سرعت در حال دور شدن از آن‌ها می‌باشند.

6- افراد جذاب از زدن حرف های سطحی خودداری می‌کنند:

افراد جذاب و موثر می‌خواهند به گفتگوهای آموزنده و پر معنی و عمیق مشغول باشند، یادگیری به روح قدرت می‌بخشد. آن‌ها متوجه شده‌اند که صحبت‌های سطحی و بی‌ارزش هیچ کاری را به جز گرفتن زمان با ارزش انجام نمی‌دهد، بنابراین ، اغلب از صحبت کردن در مورد بعضی چیزها طفره می‌روند.

7- افراد جذاب شنونده‌های خوبی هستند:

افراد جذاب درک کرده‌اند که یکی از چیزهایی که این دنیا به آن‌ نیاز دارد ، افرادی هستند که گوش می‌دهند. زمانی که شخصی گوش می‌دهد ، راه‌های جدید برقراری ارتباط بین فردی که صحبت می‌کند و کسی که گوش می‌دهد باز می‌شود. این یک پیوند جدید بین افراد درگیر گفتگو ایجاد می‌کند، وقتی آن‌ها گوش می‌دهند، یاد می‌گیرند.

8- افراد جذاب ، مدام برای عدم موفقیت‌شان عذر و بهانه‌ای نمی‌آورند:

همیشه بهانه‌هایی در مورد عدم موفقیت و انجام کاری که در حال اجراست وجود دارد. افراد جذاب و موثر عاشق افرادی هستند که در مورد موفقیت خود صحبت می‌کنند و نمی‌توانند با افرادی که همیشه دلایلی مبنی بر عدم رسیدن به هدف‌هایشان دارند، سر و کار داشته باشند.

اینستاگرام علی میرصادقی

9- افراد تاثیرگذار و جذاب شجاع هستند:

و بالاخره یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های فردی که شخصیت تاثیرگذار و موثری دارد این است که از چیزی نمی‌ترسد. آن‌ها برای رهبری و تنظیم گرایش‌ها متولد شده‌اند، آن‌ها به نظرات دیگران و گفتگوهای پر از حاشیه و شایعات بی‌پایه و اساس توجه‌ای ندارند. آن‌ها به زندگی و تمامی موانع آن به عنوان یک چالش نگاه می‌کنند و تا زمانی که به زیبایی هر یک را شکست نداده‌اند متوقف نمی‌شوند. افراد جذاب و تاثیر گذار اجازه نمی‌دهند که عوامل رعب آور آن‌ها را بترساند، در عوض، به ایجاد اعتماد به نفس خود با عشق و لطفی که در طول زندگی خود پرورش داده‌اند، همت می‌گمارند.

10- داشتن شور و اشتیاق نسبت به زندگی از ویژگی افراد جذاب:

افرادی که اشتیاق‌شان را نسبت به زندگی حفظ می‌کنند، جذاب‌تر از آن‌هایی هستند که در مورد مسائل دنیوی زندگی روزمره ناامید شده و با تلخی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

11- افراد جذاب و تاثیرگذار در مورد آینده خوش بین هستند:

هیچ چیز جذاب‌تر از یک فرد خوش بین نیست. افراد جذاب و موثر نسبت به آینده خوش بین هستند. بودن در اطراف افرادی که زندگی شما را روشن می‌کنند و آینده را پر از فرصت‌های بی‌پایانی می‌بینند، می‌تواند ایمان شما را به خودتان افزایش دهد و به شما کمک کند تا با ترس خود از ناشناخته‌ها روبه‌رو شوید.

12- حس شوخ طبعی از ویژگی افراد جذاب:

داشتن حس شوخ ‌طبعی باعث می‌شود که آن‌ها از لذت بیشتری برای حضور در پیرامون خود برخوردار باشند. آن‌ها به یاد دارند: جدی گرفتن بیش از حد زندگی می‌تواند یک مشکل بزرگ باشد و بهتر است که حالت روحی خود را حفظ کرده و نسبت به مکالمات کوتاه خود آگاه باشند.


همچنین بخوانید: همانطور که می‌دانید انسان موجودی اجتماعی است و روابط بین فردی و اجتماعی در زندگی ما بسیار اثرگذار است. اما چگونه مهارت‌های روابط بین فردی‌مان را ارتقا دهیم؟

13- سریع صحبت کردن از ویژگی افراد جذاب:

افرادی که سریع‌تر صحبت می‌کنند اغلب باهوش‌تر به نظر می‌رسند و هوشمندی جذابیت به خصوصی به آن‌ها می‌دهد. افرادی که سریع صحبت می‌کنند نسبت به افرادی که با ملایمت صحبت می‌کنند راحت‌تر از پس خود بر می‌آیند. همچنین آن‌ها اطلاعات زیادی را در کم‌ترین زمان به مخاطب منتقل می‌کنند.

14- افراد جذاب در گروه های دوستی معاشرت می کنند:

یک مطالعه در سال 2014 نشان داد که افراد وقتی در یک گروه با هم ارتباطات اجتماعی پیدا می‌کنند، جذاب‌تر به نظر می‌رسند. یک دلیل قانع کننده برای آن وجود دارد و آن این است که مغز ما چهره همه افراد گروه را بررسی کرده و یک " جذابیت موثر و یکسان " در میان اعضای گروه پیدا می‌کند. طبق گفته نویسنده، افراد ممکن است به اندازه زمانی که در یک گروه هستند، جذاب نباشند. این بدین دلیل است که چهره هر عضو تمایل دارد به سمت جذابیت کلی " تمامی اعضای گروه " منحرف شود. این مطالعه نتایج مشابهی را در گروه‌های دوستی زنان، مردان و ترکیبی از هر دو نشان داد.

نتیجه‌گیری:

افراد جذاب و موثر معمولا تحت تاثیر دیگران قرار نمی‌گیرند و اعتماد به نفس بالایی دارند. آن‌ها سعی می‌کنند که از شرایط سخت بیش‌ترین استفاده را کنند. افراد جذاب و موثر اطراف خود را با افرادی همانند خود پر می‌کنند، افرادی که برای خودشان ارزش قائلند و مثبت نگر و تاثیر گذارند. در انتها خواندن مرحم "موقتی جذاب نباش" را هم به شما پیشنهاد می‌کنیم.

خصوصیت های افراد جذاب

آنها در زندگی فردی هدف محورند و از سطحی نگری بیزارند. شور و شوقی که نسبت به زندگی دارند موجب می‌شود که نسبت به آینده خوش بین باشند. افراد جذاب و تاثیرگذار برای عدم موفقیت‌شان در زندگی عذر و بهانه‌ای نمی‌آورند. اعتماد به نفس که از ویژگی بارز آنها است، آنها را به فردی با پشتکار و شجاع تبدیل کرده است که به نظرات دیگران و شایعات بی‌پایه و اساس توجهی ندارند و موانع زندگی را به عنوان پله‌های ترقی خود در نظر می‌گیرند.

کتاب سیزده
پرفروش‌ترین رمان کشور (کتابراه)
ستایش شده توسط دو تن از نویسندگان بزرگ جهان
ترجمه شده به دو زبان عربی و انگلیسی
  • نویسنده : اکرم افروخته (مترجم زبان انگلیسی)
    • امتیاز :
    • 37
    • 2
  • تعداد مشاهده : 15105 بار
  • مشاهده نظرات کاربران
  • تاریخ انتشار : 1399/02/16
نظرات کاربران
سهرابی

مقاله ی تاثیر گذاری بود ممنون

0 0

وحيد علي بحر

عالي بود مخصوصاً در مورد كاريزماتيك 😍😍😍😍

0 0

مهدیه

خیلیییی خوب بود،مخصوصا مورد دوم از ویژگی های افراد جذاب

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

instagram
telegram
× کارگاه یک روزه رهبری - تخفیف مرحله دوم         کلیک کنید
× کارگاه یک روزه رهبری - تخفیف مرحله دوم          کلیک کنید
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.