دروس پایه هفتم | آموزش روش مطالعه

روش مطالعه دروس پایه هفتم

در این مقاله از دپارتمان مشاوره تحصیلی بارسا سعی داریم تا با تفاوت هایی که در پایه هفتم نسبت به دوره ابتدایی به وجود میاد آشنا بشیم و همچنین به دروس پایه هفتم و بهترین روش مطالعه دروس پایه هفتم متوسطه اول بپردازیم. در نهایت با بهترین کتاب های کمک درسی برای پایه هفتم و آزمون های آزمایشی متنوع برای این پایه آشنا خواهیم شد. لطفا تا پایان با ما همراه باشید و اگه سوالی داشتید در قسمت نظرات انتهای مقاله مطرح کنید.

مشاوره تحصیلی خصوصی
جهت ثبت نام در مشاوره تحصیلی به سبک علی میرصادقی، عدد 66 رو به 3000909030 بفرست!!

در این مقاله مطالب زیر مورد بررسی قرار می گیرند:

  • تفاوت های دوره متوسطه اول با دوره ابتدایی

  • آشنایی کامل و دقیق با کتاب های درسی سال هفتم

  • روش مطالعه دروس هفتم

  • بارم بندی هر درس در آزمون‌ های نوبت اول، نوبت دوم و شهریور

  • آشنایی با بهترین منابع کمک درسی ریاضی هفتم و سطوح مختلف آن ها

  • نکات استفاده از کتاب های کمک درسی برای این پایه

  • معرفی بهترین آزمون های آزمایشی پایه هفتم

دوره متوسطه اول با دوره ابتدایی چه تفاوت هایی خواهد داشت؟

اولین پایه دوره متوسطه اول، پایه هفتم هست. دوره متوسطه اول تفاوت های زیادی نسبت به دوره ابتدایی داره. یکی از تفاوت های این دو، اینه که در دوره ابتدایی آموزش مباحث پایه ای و اصول اولیه زندگی دارای اهمیت بالایی هست و برای ارزشمند نشان دادن این مطالب، نمرات از دوره ابتدایی حذف شده و ارزشیابی توصیفی جایگزینش شده؛ اما در دوره متوسطه، ارزشیابی توصیفی به خوبی نمی تونست درک درستی از وضعیت تحصیلی دانش اموز به ما بده؛ بنابراین ارزشیابی دانش آموزان پایه هفتم به بعد به صورت نمره ای انجام میشه. از تفاوت های سال هفتم با دوره ابتدایی میشه به تنوع دبیران و تفاوت های روش تدریس معلمان با یکدیگر در دوره متوسطه اشاره کرد که اهمیت زیادی داره و ممكنه این تغییر از پایه ششم به هفتم، دانش آموز و خانواده رو در ابتدای سال تحصیلی با چالش هایی روبه رو كنه.

نکته مهمی که خانواده های دانش آموزان پایه هفتم باید بدونند اینه که در این سنین دانش آموزان از دوران کودکی دور و به دوره نوجوانی نزدیک میشن. این دوران تغییرات روحی، جسمی و ارتباطی رو برای دانش آموز به همراه داره که از علت های افت تحصیلی دانش آموز در این پایه محسوب میشه و اغلب اوقات با مراجعه به مشاور متخصص، چالش ها و مشکلات بسیار کمتر میشه.

کتاب های درسی در پایه هفتم چه تغییراتی خواهد داشت؟

از تغییرات کتاب های درسی در پایه هفتم نسبت به ششم میشه به اضافه شدن کتاب های زبان عربی، زبان انگلیسی و کتاب کارش، فرهنگ و هنر، تفکر و سبک زندگی و در تکمیل این کتاب، تفکر و سبک زندگی مخصوص دانش آموزان دختر و کتاب های مخصوص مدارس استعدادهای درخشان برای دروس ریاضی، علوم، فارسی و نگارش اشاره کرد و همچنین کتاب پیام های آسمانی جایگزین کتاب هدیه های آسمانی شده.
در ادامه با کتاب ها و بارم بندی دروس پایه هفتم برای امتحانات نوبت اول و نوبت دوم آشنا خواهید شد و روش مطالعه دروس هفتم رو با هم بررسی می کنیم.

کتاب برنامه ریزی با دوربین مداربسته

روش مطالعه آموزش قرآن پایه هفتم

در کتاب آموزش قرآن سال هفتم اولین بخش هر درس شامل متن قرآن کریم و قرائت آیات هست. در این بخش باید با تمرین قرائت آیات، توانایی و مهارت قرائت قرآن شما عزیزان بیشتر بشه تا بتونید قران رو صحیح، روان و زیباتر تلاوت کنید. در بخش دیگه کتاب با معنا و درک صحیح آیات آشنا می شید. این بخش از کتاب بهتره هر دو هفته یک بار مطالعه بشه. این کتاب ۱۲۰ صفحه داره و فهرستش رو به طور کامل در عکس زیر قرار دادیم تا بتونید مشاهده کنید:

روش مطالعه آموزش قرآن پایه هفتم

درباره بارم بندی امتحانی درس آموزش قرآن پایه هفتم باید بگیم این درس در تمامی نوبت های امتحانی، به دو صورت شفاهی و کتبی برگزار میشه و بارم بندی اون به صورت زیر میباشد:

بارم بندی امتحانی درس اموزش قرآن پایه هفتم

بارم بندی امتحانی درس اموزش قرآن پایه هفتم

روش مطالعه پیام های آسمانی پایه هفتم

در این درس با موضوعاتی از قبیل نزدیکی با خدا، چگونگی کمک گرفتن از خدا، احکام دین و نماز و... آشنا می شید. بهتره قبل از هر جلسه تدریس دبیر، پیش خوانی داشته باشید و به صحبت های معلمتون به خوبی گوش بدید. روش مطالعه کتاب پیام های آسمانی هفتم باید به صورت مفهومی باشه و به هیچ عنوان نباید درس ها رو حفظ کنید. این کتاب ۱۶۰ صفحه داره و فهرستش به طور کامل در عکس زیر قابل مشاهده ست:

بهترین روش مطالعه کتاب پیام های آسمانی هفتم بهترین روش مطالعه کتاب پیام های آسمانی هفتم

بارم بندی امتحانی درس پیام های آسمانی هفتم در امتحانات نوبت اول و دوم و شهریور به صورت زیره:

بارم بندی پیام های آسمانی

کتاب پیام های آسمانی سال هفتم ویژه دانش آموزان اهل سنت جایگزین فصل چهارم کتاب پیام های آسمانی شده. تعداد صفحات این کتاب ۱۶ صفحه ست. کتاب تعلیمات ادیان الهی و اخلاق پایه هفتم برای اقلیت های دینی هم جایگزین کتاب پیام های آسمانی برای دانش آموزانی با دین های زرتشتی، کلیمی، مسیحی و... هست. این کتاب دارای ۳۹ صفحه ست.

بهترین روش مطالعه کتاب پیام های آسمانی هفتم

روش مطالعه ادبیات فارسی پایه هفتم

 برای اینکه بهترین روش مطالعه فارسی هفتم رو داشته باشید، لازمه ابتدا معنی لغات درس رو یاد بگیرید؛ بعد به سراغ معنی نثر و بیت ها برید و سپس دانش های زبانی درس رو بخونید. برای یادگیری بهتر دانش های زبانی هر درس، نیاز به حل سوال در این بخش وجود داره. این کتاب ۱۴۸ صفحه داره و فهرستش به طور کامل در عکس های زیر اومده:

فارسی هفتم

فارسی هفتم

فارسی هفتم

درباره بارم بندی فارسی پایه هفتم لازمه بدونید که امتحان درس فارسی هفتم در نوبت اول، نوبت دوم و شهریور به دو صورت شفاهی و کتبیه. ۱۰ نمره برای امتحان شفاهی که شامل روخوانی و فعالیت دانش آموز درکلاس درس هست و ۱۰ نمره دیگه به صورت امتحان کتبیه که در زیر شرح داده شده:

فارسی هفتم

چگونه در درس نگارش هفتم بهترین نتیجه را می توان گرفت؟

این کتاب 104 صفحه دارد و فهرست آن به طور کامل در عکس زیر آمده است

درس نگارش هفتم

درس نگارش هفتم

در امتحان پایانی نگارش پایه هفتم توجه به موارد زیر باعث بهبود نتیجه و نمره در این درس خواهد شد:

درس نگارش هفتم

 این کتاب جایگزین کتاب های فارسی و نگارش، مخصوص دانش آموزان استعداد های درخشان است. این کتاب 158 صفحه دارد و فهرست آن به طور کامل در عکس زیر آمده است.

فارسی هفتم

فارسی هفتم

روش مطالعه عربی پایه هفتم

درس عربی جز درس های جدید برای دانش آموزان پایه هفتم می باشد و همچنین روش مطالعه عربی نیز برای آن ها جدید است. درس عربی از دو بخش قواعد و ترجمه تشکیل شده است. برای مطالعه عربی پایه هفتم ابتدا لغات هر درس را باید یاد گرفت و معنای لغات را از فارسی به عربی و از عربی به فارسی به طور کامل مسلط شد. برای تسلط کامل نیاز به مرور و تمرین و تکرار می باشد و سپس شروع به مطالعه ترجمه‌ متن درس باید کردد. قواعد عربی به هم پیوسته و زنجیروار است در نتیجه دقت و توجه کافی در یادگیری قواعد درس عربی باید داشت که برای تسلط به قواعد نیاز به حل سوالات متنوع برای عربی هفتم می باشد. این کتاب 88 صفحه دارد و فهرست آن به طور کامل در عکس زیر آمده است.

بهترین روش مطالعه عربی پایه هفتم

امتحان درس عربی درتمامی نوبت های امتحانی به دو صورت شفاهی و کتبی است. 5 نمره برای امتحان شفاهی و 15 نمره برای امتحان کتبی می باشد و به شرح زیر است:

عربی هفتم

عربی هفتم

عربی هفتم

روش مطالعه زبان انگلیسی پایه هفتم

درس انگلیسی جز درس های جدید برای دانش آموزان پایه هفتم می باشد. آموختن لغات، اصلی‌ترین و مهم‌ترین بخش از روش مطالعه زبان انگلیسی است که نیاز به مرور و تمرین و تکرار دارد. برای یادگیری بهتر معانی لغات، مطالعه کلمات همراه با تصاویرشان بسیار کمک‌کننده خواهد بود. سعی کنید در هنگام یادگیری معانی لغات به طرز نوشتن آن کلمات هم دقت کنید. این کتاب 76 صفحه دارد و فهرست آن به طور کامل در عکس های زیر آمده است.

انگلیسی پایه هفتم

بارم بندی نوبت های امتحانی این درس به شرح زیر می باشد:

انگلیسی پایه هفتم

بهترین روش یادگیری ریاضی هفتم

برای یادگیری ریاضی هفتم نیاز به دقت و توجه کامل هنگام آموزش می باشد و نیاز به تمرین و حل سوال دارد. این کتاب 126 صفحه دارد و فهرست آن به طور کامل در عکس زیر آمده است.

بهترین روش یادگیری ریاضی هفتم بهترین روش یادگیری ریاضی هفتم

بارم بندی ریاضی پایه هفتم در تمامی نوبت های امتحانی به شرح زیر می باشد:

بهترین روش یادگیری ریاضی هفتم

بهترین روش یادگیری ریاضی هفتم

 این کتاب، در تکمیل کتاب ریاضی ویژه دانش آموزان مدارس استعداد های درخشان آمده است. این کتاب 150 صفحه دارد و فهرست آن به طور کامل در عکس زیر آمده است.

بهترین روش یادگیری ریاضی هفتم

روش مطالعه درس علوم پایه هفتم

در درس علوم پایه هفتم بهتر است قبل از هر جلسه ی تدریس پیش خوانی داشت و در کلاس به صحبت های معلم خود بادقت گوش کرد. برای مطالعه و یادگیری بهتر درس علوم پایه هفتم باید این را به خاطر سپرد که مهم ترین مرجع کتاب درسی است و باید تمام مطالب کتاب را که شامل متن درس، فکر کنید ها و آزمایش کنیدها است را با دقت مطالعه کرده و حل نمونه سوال دراین درس بسیار کمک کننده می باشد. کتاب علوم پایه هفتم 130 صفحه دارد و فهرست آن به طور کامل در عکس زیر آمده است.

علوم پایه هفتم

بارم بندی این درس در تمامی نوبت های امتحانات به شرح زیر می باشد:

علوم پایه هفتم

علوم (محتوای تکمیلی ویژه مدارس استعداد های درخشان)

این کتاب، در تکمیل کتاب علوم ویژه دانش آموزان مدارس استعداد های درخشان آمده است. این کتاب 114 صفحه دارد.

روش مطالعه مطالعات اجتماعی پایه هفتم

بهترین روش برای مطالعه و یادگیری مطالعات اجتماعی هفتم خلاصه کردن مطالب و یادگیری مفهومی و در واقع حفظ نکردن مطالب است، به ویژه مطالعات اجتماعی هفتم که پیچیدگی خاصی در مطالب دارد. این کتاب 153 صفحه دارد و فهرست آن به طور کامل در عکس زیر آمده است.

مطالعات اجتماعی هفتم

مطالعات اجتماعی هفتم

بارم بندی درس مطالعات اجتماعی هفتم به شرح زیر می باشد:

مطالعات اجتماعی هفتم

بهترین روش یادگیری درس فرهنگ و هنر پایه هفتم

اين کتاب ازپنج بخش تشکيل شده است: هنرهای تجسمی،هنرهای خوشنويسی، هنرهای سنتی، هنر آوايی و هنرهای نمايشی، نقاشی و عکاسی آشنا خواهيد شد. این کتاب 122صفحه دارد و فهرست آن به طور کامل در عکس زیر آمده است

درس فرهنگ و هنر پایه هفتم

نحوه مطالعه کتاب تفکر و سبک زندگی پایه هفتم

در درس تفکر و سبک زندگی نیازی به حفظ کردن نیست مگر یادگیری برخی از مفاهیم کتاب که در کادر های سبز مشخص شده است. این درس نیاز به فعالیت کلاسی و مشارکت در بحث ها می باشد. این کتاب 159 صفحه دارد و فهرست آن به طور کامل در عکس زیر آمده است.

کتاب تفکر و سبک زندگی پایه هفتم

تفکر و سبک زندگی (دختران) : این کتاب، در تکمیل کتاب تفکر و سبک زندگی ویژه دانش آموزان دختر آمده است. این کتاب24 صفحه دارد و فهرست آن به طور کامل در عکس زیر آمده است

کتاب تفکر و سبک زندگی پایه هفتم

بارم بندی کتاب تفکر و سبک زندگی هفتم شامل: 5 نمره مشارکت در کلاس درس/5 نمره فعالیت های نوشتاری و کار در منزل/ 5 نمره کار عملی پژوهشی در طول سال تحصیلی/ 5نمره آزمون کتبی از مفاهیم(کادر های سبز)

روش مطالعه درس کار و فناوری پایه هفتم

در درس کار و فناوری پایه هفتم بیشتر بر روی مهارت ها و شایستگی های دانش اموزان تاکید دارد بنابراین آزمون کتبی برای این درس در نظر گرفته نشده است. این کتاب 159 صفحه دارد و فهرست آن به طور کامل در عکس زیر آمده است.

درس کار و فناوری پایه هفتم

بهترین منابع کمک درسی جامع پایه هفتم

به طور کلی برای تمرین، درک مطلب مباحث و کسب آمادگی کافی برا امتحانات پایه هفتم، کتاب های درسی پایه هفتم به تنهایی کافی نیستند؛ بنابراین هر دانش آموزی در کنار بیشتر دروس به کتاب کمک درسی پایه هفتم نیاز دارد. حتما این سوال برای شما هم بوجود آمده که (( برای پایه هفتم چه کتاب کمک درسی بخونم بهتره؟ )) در ادامه با بهترین کتاب های کمک درسی پایه هفتم با سطح های مختلف آشنا خواهیم شد.

بهترین کتاب های کمک درسی ریاضی پایه هفتم

کتاب کمک درسی پایه هفتم |کاپوچینو انتشارات گاج

این کتاب دارای درسنامه مختصر و کاربردی است، به همراه سوال های چهار‌گزینه‌ای، جای خالی، درست یا نادرست، انتخاب کنید، پرسش‌های مفهومی، تکمیل جدول و سؤالات تشریحی است. این کتاب پاسخ نامه ندارد و سوالات از آسان به دشوار تفکیک شده اند. این کتاب کمک درسی برای تمرین در خانه و مدرسه برای ریاضی هفتم مناسب است.

کتاب کمک درسی یایه هفتم

کتاب کار ریاضی هفتم برای دانش آموزان متوسط | سیرتا پیاز انتشارات گاج

 این کتاب کمک درسی برای ریاضی پایه هفتم دارای درسنامه ای است که از مطالب ساده کتاب درسی شروع به توضیح دادن می کند و کم کم شمارا با مفاهیم پیچیده تر آشنا می کند. بسیار درسنامه ی کاملی دارد. این کتاب دارای سوالات تشریحی و تستی است. این کتاب کمک درسی ریاضی هفتم مناسب دانش آموزان متوسط می باشد

کتاب کمک درسی یایه هفتم

بهترین کتاب کمک آموزشی ریاضی هفتم برای دانش آموزان ممتاز و تیزهوشان

1-کتاب تیزهوشان خیلی سبز

درسنامه ی این کتاب کمک درسی ریاضی هفتم با دید آماده سازی دانش آموز برای آزمون های تیزهوشان نوشته شده است و بر اساس این هدف، به جای عمق دادن به مطالب پایه ای ریاضی هفتم، این مطالب را تنها به صورت ذکر نکات مهم بیان کرده است، که بیشتر جنبه یادآوری دارد و بیشتر توجه خود را متمرکز مسائل پیشرفته و نکته های بالاتر از سطح کتاب درسی کرده است. درسنامه این کتاب دارای مثال های زیادی است و تست های زیادی برای تمرین دانش آموز در این کتاب وجود دارد. این کتاب دو جلدی می باشد؛ جلد اول، درسنامه به همراه سوالات تستی است و جلد دوم، پاسخ سوالات با توضیحات کامل می باشد.

کتاب کمک درسی یایه هفتم

2-کتاب مرشد انتشارات مبتکران

این کتاب کمک آموزشی جامع ریاضی هفتم ویژه دانش آموزان مدارس ممتاز و تیزهوشان بوده و فاقد درسنامه می باشد. این کتاب داری ۲ جلد می باشد؛ جلد اول 2100 پرسش چهار گزینه ای موجود است و جلد دوم پاسخ نامه این سوالات است که به ۳۰۰ نکته مهم اشاره شده است.

کمک اموزشی جامع ریاضی هفتم

بهترین کتاب کمک آموزشی علوم پایه هفتم

1- کتاب کاپوچینو انتشارات گاج

 این کتاب کمک درسی برای علوم پایه هفتم داری درسنامه مختصر و کاربردی است، به همراه انواع سوال های چهار‌گزینه‌ای، جای خالی، درست یا نادرست، انتخاب کنید، پرسش‌های مفهومی، تکمیل جدول و سؤالات تشریحی است و پاسخ نامه ندارد و سوالات از آسان به دشوار تفکیک شده اند. این کتاب کمک کار علوم هفتم برای تمرین در خانه و مدرسه مناسب است.

کتاب کمک اموزشی علوم پایه هفتم

2- کتاب کار علوم هفتم برای دانش آموزان متوسط کتاب سیر تا پیاز انتشارات گاج

کتاب کمک درسی کتاب سیرتاپیاز انتشارات گاج برای علوم پایه هفتم دارای درسنامه ای کامل بوده و سوالات تشریحی برای آمادگی در امتحانات ودرک بیشتر مفاهیم می باشد و سوالات تستی موجود در این کتاب برای آمادگی آزمون های مختلف مناسب است.

کتاب کمک اموزشی علوم پایه هفتم

بهترین کتاب کمک آموزشی علوم هفتم برای دانش آموزان ممتاز و تیزهوشان

1- کتاب مرشد انتشارات مبتکران

این کتاب کمک درسی برای علوم هفتم فاقد درسنامه بوده و تنها ویژه دانش آموزان مدارس ممتاز و تیزهوشان می باشد و داری پرسش های چهار گزینه ای است که پاسخ نامه این سوالات به همراه نکات مهم آمده است.

کتاب کمک اموزشی علوم پایه هفتم

برترین کتاب های کمک درسی فارسی پایه هفتم

1- کتاب طالب تبار انتشارات مبتکران

یکی از جامع ترین کتاب های کمک درسی فارسی پایه هفتم، کتاب طالب تبار انتشارات مبتکران است. شامل معنی و شرح تمام شعر ها و نثر ها و لغات وپیام های هر درس است و تمام نکته های زبانی ادبی را درس به درس بررسی کرده است. این کتاب داری پرسش های چهار گزینه ای درس به درس نیز می باشد و پاسخ تشریحی دارد.

کتاب کمک درسی فارسی پایه هفتم

بهترین کتاب کمک آموزشی فارسی هفتم برای دانش آموزان ممتاز و تیزهوشان

1- کتاب مرشد مبتکران

کتاب کار مرشد مبتکران برای فارسی هفتم  فاقد درسنامه می باشد و تنها ویژه دانش آموزان مدارس ممتاز و تیزهوشان می باشد و داری پرسش های چهار گزینه ای بوده که پاسخ نامه این سوالات به همراه نکات مهم داخل کتاب قرار داده است.

کتاب کمک درسی فارسی پایه هفتم

کتاب کمک درسی برای زبان هفتم 

زبان انگلیسی مبتکران

این کتاب کمک اموزشی برای زبان انگلیسی پایه هفتم حاوی درسنامه مفید و دارای تمرین های متنوع و بسیار خوبی است و متاسفانه برای دانش آموزان پاسخ نامه ای ندارد.

کتاب کمک درسی زبان هفتم

کتاب کمک درسی عربی هفتم 

1- کتاب ماجرای من و درسام انتشارات خیلی سبز  

این کتاب کمک آموزشی برای درس عربی هفتم دارای درسنامه ای کامل بوده و سوالات تشریحی و تستی دارد.

کتاب کمک درسی عربی هفتم

2- کتاب رشادت از انتشارات مبتکران

در این کتاب دارای خلاصه مباحث و نکته های مهم درس عربی هفتم فراهم شده و برای هر مبحث تمرینات تشریحی و تستی قرار داده شده و کتاب کمک درسی خوبی برای درس عربی برای شرکت در آزمون ها است.

کتاب کمک درسی عربی هفتم

بهترین کتاب کمک آموزشی برای درس تعلیمات اجتماعی هفتم

1- کتاب ماجرای منو درسام انتشارات خیلی سبز

 این کتاب کمک آموزشی برای درس اجتماعی هفتم درسنامه های خلاصه و مفید داشته و نمونه سوالات امتحانی شامل سوالات تشریحی، تستی، وصل کردنی، جای خالی و ... دارد.

کتاب کمک اموزشی تعلیمات اجتماعی هفتم

بهترین کتاب کمک آموزشی اجتماعی هفتم برای دانش آموزان ممتاز و تیزهوشان

1- کتاب رشادت از انتشارات مبتکران

این کتاب کمک کار اجتماعی هفتم برای دانش آموزان تیزهوش بوده و دارای درسنامه و پرسش های ۴ گزینه ای است.

کتاب کمک اموزشی تعلیمات اجتماعی هفتم

نکات مهم در استفاده از کتاب های کمک آموزشی پایه هفتم

برای استفاده درست از کتاب های کمک درسی دو نکته را در نظر داشته باشید:

۱) قبل از مطالعه کتاب کمک درسی، به کتاب درسی تسلط کامل باید داشت.

۲) در طول سال تنها از یک کتاب کمک درسی باید استفاده کرد و باید توجه داشت که کتاب های کمک درسی انتخابی برای پایه هفتم پایین تر و یا بالاتر از سطح درسی نباشد، زیرا در هر دو صورت از لحاظ درسی دچار مشکل خواهید شد وضربه خواهید خورد.

معرفی بهترین آزمون های آزمایشی پایه هفتم

1- آزمون قلم چی

از معروف ترین آزمون هایی که برای پایه هفتم برگزار می شود، آزمون قلم چی است. این آزمون به صورت تستی و هر دو هفته یکبار برگزار می شود و دانش آموزان در کنار دفترچه آزمون اصلیشان یک دفترچه آزمون تیزهوشان در اختیار دارند که این دفترچه شامل درس های ریاضی، فارسی وعلوم است. پاسخ گویی به این سوالات الزامی نبوده و در صورت پاسخ گویی، در قسمتی مجزا تراز و رتبه شما در بخش تیزهوشان آورده می شود و توصیه می شود کسانی که به این قسمت از آزمون پاسخ نمی دهند، در منزل این سوالات حل کنند و یاد بگیرند.

آزمون واله

این موسسه در دو بخش برای دانش آموزان متوسطه اول آزمون برگزار می کند

1- آزمون های آدم برفی: این آزمون برای عموم دانش آموزان می باشد و به صورت تستی است.

2- آزمون های دلفین: این آزمون ویژه دانش آموزان تیزهوشان و مدارس برتر طراحی شده است.

آزمون ورودی مدارس تیزهوشان پایه هفتم

برخی سالها به دلیل وجود ظرفیت خالی در پایه هشتم، آزمون تکمیل ظرفیت پایه هشتم برای مدارس تیزهوشان برگزار می شود. اگر ظرفیت خالی برای پایه هشتم موجود نباشد امکان عدم برگزاری این آزمون هست. دو شرط اصلی که برای شرکت در این آزمون الزامی است، داشتن معدل ۱۹ و یا بالاتر در پایه هفتم و داشتن تابعیت ایرانی است. زمان ثبت نام و زمان برگزاری آزمون، زمان دقیق و مشخصی نیست؛ اما در اکثر اوقات در مرداد ماه و شهریور ماه بوده اند.

جمع بندی

در نهایت به این نتیجه در این مقاله رسیدیم که دوره اول متوسطه تغیراتی نسبت به دوره ابتدایی برای دانش آموز خواهد داشت و تغیراتی در روش ارزیابی و کتاب ها بوجود خواهد امد و تمامی کتاب های این دوره را به خوبی مورد بررسی قرار دادیم تا مقدمه ای برای اشنایی برای این دروس باشد، همچنین روش مطالعه ی مناسبی برای هر درس پیشنهاد داده شد و بارم بندی هر درس در پایه هفتم به صورت کامل فراهم اورده شد. کتاب های کمک درسی مناسبی برای هر درس به تفکیک برای پایه هفتم ارائه و روش استفاده از کتاب های کمک درسی توضیح داده شد و برای ارزشیابی ازمون های مناسب برای پایه هفتم ارائه شد.


برای رزرو و ثبت نام جلسات مشاوره تحصیلی بارسا
مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری ) با شماره ۲۲۶۷۷۹۱۷-۰۲۱ تماس بگیرید
یا عدد 
۶۶ را به سامانه ۳۰۰۰۹۰۹۰۳۰ ارسال کنید.

نظرات کاربران
هستی

خیلی عالی هستن مقالاتتون
سپاس گزارم

10 1

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.