کتاب های پیشنهادی علی میرصادقی

کتاب‌های پیشنهادی

کتاب خوش بینی آموخته شده

دسته بندی : روانشناسی
موضوع : خوشبینی
نویسنده : مارتین سلیگمن
جمله ی منتخبی از کتاب : ” عقل به‌ ما می‌گوید که موفقیت موجب خوش‌بینی می‌شود، اما در این کتاب به‌کرات دیده‌ایم که برعکس آن هم ممکن است. منظور از خوشبینی صرفا یک روش کوکورانه نیست که تحت هر شرایطی قابل اجرا باشد بلکه منظور دسترسی به قابلیت انعطاف است، چراکه در صورت انعطاف پذیر بودن هنگام مواجهه با سختی های می توانیم تفکرمان را در مسیری صحیح جهت ببخشیم.
درباره نویسنده : سلیگمن روانشناسی آمریکایی ، استاد دانشگاه پنسیلوانیا ، رئیس انجمن روانشناسی آمریکا و نویسنده کتاب های خودیاری متعددی است.او روانشناسی سنت شکن است که با نظریه های جنجالی اش (درماندگی آموخته شده و روانشناسی مثبت گرا) جای پای خود را در دنیای بزرگان روانشناسی محکم کرد.

کتاب شادمانی درونی

دسته بندی : روانشناسی
موضوع : شادمانی
نویسنده : مارتین سلیگمن
جمله ی منتخبی از کتاب : شاید شما هم مثل من زمانی که شب هنگام در بستر بی خوابی به سراغتان می آید به این فکر کرده باشید که چگونه می توان در زندگی از مثبت دو به مثبت هفت صعود کرد و، نه اینکه فقط از منفی پنج به منفی سه رفته و هر روز اندکی از میزان مشقت بار بودن زندگی خود بکاهید. اگر شما چنین شخصی هستید احتمالا حوزه روانشناسی را به طرز حیرت آوری دلسرد کننده یافته اید . ولی اکنون زمان شکوفایی فرا رسیده است ، یافتن چیزی که ارسطو آن را زندگی خوب" نامیده است. زندگی خوب چیزی فراتر از زندگی لذت بخش است و زندگی معنادار هم فراتر از زندگی خوب است.
درباره نویسنده : سلیگمن روانشناسی آمریکایی ، استاد دانشگاه پنسیلوانیا ، رئیس انجمن روانشناسی آمریکا و نویسنده کتاب های خودیاری متعددی است.او روانشناسی سنت شکن است که با نظریه های جنجالی اش (درماندگی آموخته شده و روانشناسی مثبت گرا) جای پای خود را در دنیای بزرگان روانشناسی محکم کرد.

کتاب روانشناسی امید

دسته بندی : روانشناسی
موضوع : خوشبینی
نویسنده : چارلز ریک اسنایدر
جمله ی منتخبی از کتاب : وقتی اولین بار نوه ام را ملاقات کردم، هدیه ویژه ای برایش در نظر گرفتم ، باید هدیه ای جاودانه دریافت می کرد.به ذهنم رسید که مایلم امید را هدیه کنم. می دانستم زمانی که بقیه هدایایش در اثر گذر زمان پوسیده شده و از  بین رفته اند، امیدواری تنها چیزی است که او خواهد داشت. نمی توانستم امید را به شکل بسته ای کادوپیچ بدهم اما می توانستم برای این کار تلاش کنم، این کتاب آغاز  تلاش من است.
درباره نویسنده : چارلز اسنایدر سردبیر مجله روانشناسی بالینی و اجتماعی به مدت 12 سال بود و در تالیف 23 جلد کتاب و 262 مقاله مشارکت داشته است. یکی از موضوعات مورد علاقه ی او در پژوهش ، بررسی رابطه تحمل درد و امید در افراد بود.

کتاب هفت عادت مردمان موثر

دسته بندی : روانشناسی
موضوع : موفقیت
نویسنده : استفان کاوی
جمله ی منتخبی از کتاب : اگر می خواهی به بزرگترین آرزوهایت برسی و بر بزرگترین چالش هایت غلبه کنی قانونی که منجر به نتیجه دلخواهت می شود را شناسایی کن  و به کار بگیر. (البته در هر فرد متفاوت است). به قول ارسطو: "ما همانیم که مدام به آن می پردازیم پس تعالی نه عمل بلکه عادت است."
درباره نویسنده : کاوی فارغ التحصیل رشته مدیریت از دانشگاه هاروارد است و جوایر متعددی را گرفته است از جمله : سخنگوی برتر ، کارگزار بین المللی برتر و... . مجله تایم او را یکی از 25 آمریکایی موثر معرفی کرده است.

اکت به زبان ساده

دسته بندی : روانشناسی
موضوع : رواشنناسی اکت
نویسنده : راس هریس
جمله ی منتخبی از کتاب : چرا خوشحال بودن انقدر سخت است ؟ چرا زندگی انقدر سخت است ؟ چرا انسان انقدر رنج می برد؟ روانشناسی اکت پاسخ های عمیق و متحول کننده ای برای این سوال ها دارد.
درباره نویسنده : راس هریس مربی بین المللی ممتاز در درمان مبتنی بر تعهد و پذیرش ( ACT ) است.

کتاب انسان های موثر

دسته بندی : روانشناسی
موضوع : مدیریت و رهبری
نویسنده : استفان کاوی
جمله ی منتخبی از کتاب : چگونه می توانم در شرایط فشار و بحران دائم تعادلی در زمینه های شخصی و حرفه ای زندگی ام ایجاد کنم ؟ اغلب اشخاص پای صحبت های انگیزه دهندگانی که حرف های پیش پا افتاده می زنند ، شور و شوقشان فروکش می کند. مردم دنبال اصل هستند. آنها به چیزی بیشتر از آسپرین برای درمان دردهایشان احتیاج دارند، آنها می خواهند مسائل مزمنشان را حل کنند و به دنبال نتایج بلند مدت هستند.
درباره نویسنده :
کاوی فارغ التحصیل رشته مدیریت از دانشگاه هاروارد است و جوایر متعددی را گرفته است از جمله : سخنگوی برتر ، کارگزار بین المللی برتر و... . مجله تایم او را یکی از 25 آمریکایی موثر معرفی کرده است.

کتاب از ذهنت بیرون بیا و زندگی کن

دسته بندی : روانشناسی
موضوع : موفقیت و خودیاری
نویسنده : استیون سی هیز
جمله ی منتخبی از کتاب : در دوراهی زندگی یک جاده کم گذر وجود دارد به نام جاده پذیرش و گشودگی ، ذهن آگاهی ، متمایز سازی ارزش ها و یک جاده پرگذر به نام جاده اجتناب، در آمیختگی و کنترل. و این شما هستید که تصمیم می گیرید که تمایل دارید کدام مسیر را انتخاب کنید.
پیمودن مسیر یک زندگی دلخواه و آموختن اینکه چگونه می توانید آرزوهایتان را برآورده کنید، کار آسانی نیست زیرا ذهن شما همانند ذهن تمامی انسانهای دیگر ، مانعی را پس از یک مانع و دامی را پس از یک دام بر سر راه شما قرار خواهد داد.
درباره نویسنده : استیون هیز یک رواشناس بالینی آمریکایی ، بنیانگذار رویکردی موسوم به "پذیرش و تعهد" یا "اکت" است.

کتاب قدرت تمرکز

دسته بندی : روانشناسی موفقیت
موضوع : موفقیت و خودیاری
نویسنده : جک کنفیلد و جمعی از  نویسندگان
جمله ی منتخبی از کتاب : به جای آنکه هر هفته ، به سختی کار کنید، انتخاب های بهتر را بر پایه بینش و آگاهی غریزی از کار درستی که باید انجام دهید، آغاز کنید. این مرحله بالاتر از آگاهی است که کیفیت روزانه زندگی تان را معین می کند
درباره نویسنده : جک کنفیلد ، نویسنده ، سخنران انگیزشی ، مدرس و کارآفرین آمریکایی است که از بنیان گذاران مجموعه کتاب های "سوپ جوجه برای روح " است.

کتاب قله هشتم

دسته بندی : سفرنامه
موضوع : موفقیت و خودیاری
نویسنده : پیتر ون کیتس
جمله ی منتخبی از کتاب : بزرگترین ریسک ، ریسک نکردن است. در دنیایی که به سرعت در حال تغییر است ، تنها استراتژی ضامن شکست ، ریسک نکردن است.
درباره نویسنده : او معتقد است : این روح ماجراجویی است که مرا در زندگی جلو می برد و باعث می شود احساس زنده بودن کنم و نبض خانواده من و شادی ماست.

کتاب دانه خدا

دسته بندی : داستان و رمان خارجی
موضوع : انگیزشی و روحانی
نویسنده : سزار رومئو
جمله ی منتخبی از کتاب : اگر پاهایت نتوانستند تو را در سفرت همراهی کنند ، مانند خزندگان حرکت کن اما هرگز متوقف نشو ، مطمئن باش به هدفت می رسی.!
درباره نویسنده : رومئو مدارکی در قانون و تجارت و پس از آن  مدارکی در  mba و بازاریابی دارد . او دکتری افتخاری دارد و سخنران و برگزارکننده سمینارهایی برای موفقیت افراد است.

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.