کتاب برنامه ریزی با دوربین مدار بسته

بهترین کتاب های انگیزشی برای نوجوانان

بهترین کتاب های انگیزشی برای نوجوانان

سلام رفقا حالتون چطوره ؟ امیدوارم که عالی باشید امروز اومدم که بهترین کتاب های انگیزشی برای نوجوانان رو که قطعا اگر مطالعه شون کنید و بهشون عمل کنید زندگی بهتری خواهید داشت رو بهتون معرفی کنم. پس توی این مسیر جذاب با من همراه باشید تا با 10 کتاب برتر انگیزشی ویژه نوجوانان آشنا بشید.

در ضمن اگر به دنبال انگیزه در درس خواندن و پیشرفت تحصیلی هستید، مشاورین تحصیلی ما، کتاب برنامه ریزی با دوربین مدار بسته رو به شما پیشنهاد می کنند. شما در این کتاب می توانید با علی میرصادقی درس بخوانید، برنامه ریزی کنید، سرعت و کیفیت مطالعه خودتون رو افزایش بدید و هر روز از جملات انگیزشی بی نظیری استفاده کنید که تا حد زیادی باعث پیشرفت شما خواهد شد.

بهترین کتاب انگیزشی برای دانش آموزان | کتاب سیزده

اما نوبتی هم باشه نوبت شاهکار علی میرصادقی سیزده هست. کتاب سیزده موفق ترین کتاب انگیزشی نوجوانان هستش و تا به حال علاوه بر زبان فارسی به ۲زبان دیگه دنیا یعنی انگلیسی و عربی هم ترجمه شده. ترجیح میدم که برای معرفی کتاب سیزده از گفته های خود علی میرصادقی و دیگر افراد معتبر استفاده کنم: کتاب سیزده یک داستان نیست، سفری است که هر کس می‌تواند به شیوه‌ی خودش، آن را به پایان برساند. کتاب سیزده مناسب چه کسانی است؟ اگر می‌خواهیم به اهداف خود در زندگی برسیم، باید برای به دست آوردن آن ها تلاش کنیم یا حداقل سعی کنیم شبیه به آن ها زندگی کنیم. مثلا فردی می‌خواهد یک نابغه یا مخترع شود، اما دائم در حال فرار از درس و مدرسه و دانشگاه است، رسیدن به این هدف برای او تقریبا ناممکن خواهد بود. پس یا باید هدف خود را عوض کند یا روش فکر و طرز زندگی خود را!
خلاصه‌ای از کتاب سیزده: سختی‌های زندگی می‌تواند باعث بزرگ شدن آدم‌ها شود، حقیقت زندگی این است که ما تنها هستیم؛ هرچند که ممکن است یک عالمه آدم دور و برمان باشد و یکی از نشانه‌های بزرگ شدن این است که زودتر بفهمیم تنها هستیم. انسان‌ها بالاخره می‌فهمند که چه اشتباهی کرده اند که عمرشان را به خواب و خوراک و غر زدن و پیچوندن هدر دادن و وقتی به خودشون میان، سن‌شان آنقدر زیاد شده که نمی‌توانند مثل ما از این وضعیت بیرون بیایند و به شهر ممنوعه می‌برنشون. خاصیت جذابی که سیزده رو برای سنین پایین تر هم خواندنی می کند، بیان شیوا و داستانی اون هستش که نویسنده این موضوع رو به خوبی رعایت کرده.
در پایان این معرفی دوست دارم بگم که مطالعه کردن خیلی عالی ولی این که چه خوراکی رو به عنوان خوراک ذهنتون انتخاب می کنید خیلی مهم تر از مطالعه کردن هستش. مطمئنم که تو این مدت هم مثل همیشه میترکونید هرگز خودتون رو سرزنش نکنید خودتون رو دوست داشته باشید.

کتاب سیزده

بهترین کتاب های انگیزشی نوجوانان |  کتاب اثر مرکب

این کتاب عالی  که اثر دارن هاردی هست موضوع اصلیش توجه به اثرات شگفت انگیز انجام کارهای کوچک اما خوب است و با مقایسه کردن ۳ فرد که ۳ رویکرد گوناگون را در پیش می‌گیرند به وضوح به ما نشان می دهد که انتخاب ها و اعمال ما هر چند کوچک، در صورت تداوم و پیگیری مداوم چه اثراتی می توانند در پی داشته باشند برای مثال اکثر افراد معتقدند که با روزی ۲۰ دقیقه پیاده روی و یا خوردن غذای بدون سس و مواد چرب تاثیری در کاهش یا افزایش وزن آن ها ندارد اما ما در این کتاب به خوبی میبینیم که حتی همین کالری های کوچک اگر جمع گردند چه نتایج شگرفی بر جای خواهند گذاشت. دارن هاردی که خود فردی جوان و موفق در آمریکا هست خود به این روش اعتقاد و باور کامل دارد و معتقد است که بسیاری از موفقیت های خود را مدیون این روش است حال شما دانش آموزان عزیز می توانید با شخصی کردن این روش در امور دلخواه خود مثل درس خواندن یا ورزش کردن یا حتی ایجاد یک عادت دلخواه به هدف خود دست یابید برای مثال برای تقویت واژگان خود در هر درسی می توانید با شبی ۵ لغت شروع کنید و بعد از مدتی نزدیک به یک ماه تعداد را به ۶ لغت افزایش دهید. نکته ای که در این روش بسیار بسیار مهم و حائز اهمیت هست ((طمع نکردن)) هست چرا که  طمع مثل کوه بزرگی است که هیچ گاه نمیتوان آن را تخریب کرد یا آن را پیمود ولی تنها با آغاز کردن هر چه اندک و مداوم قطعا شما به نتیجه ای که دلخواهتان هست خواهید رسید.

کتاب اثر مرکب

کتابی مناسب دانش آموزان | کتاب درس نخون

درس نخون!!! این اسم جدیدترین کتاب علی میرصادقی یکی از بهترین و معتبرترین افراد در حوزه مشاوره تحصیلی خصوصی کشورمون هست. که با موضوعی متفاوت و بر خلاف دیگران با رویکرد چرایی درس خواندن و نه چگونگی درس خواندن نوشته شده از همون صفحه اول کتاب شما با چند فرمول ساده متوجه می شوید که اگر واقعا علاقه ای به درس خواندن ندارید و فقط با اجبار دیگران درس رو ادامه می دهید یا این که درس میخوانید ولی خیلی ضعیف و بدون تلاش و صرفا دنبال گرفتن یک مدرک هستید یا حتی بچه هایی که دنبال درآمد زود هنگام و سریع هستند بهتره که درس نخواندن و به جاش وارد حوزه های دیگه مثل بازار یا کسب مهارت بشوند یا هر حوزه ای که داخل اون موفق هستند و بهش علاقه دارند چونکه اینجوری درس خواندن دارای ضرر های مالی و معنوی زیادی هست، احتمالاً یه سری از بچه ها میگن دست شما درد نکنه یا یه تعدادی از والدین خیلی سریع و مویرگی این صفحه رو میبندن و میگن اخیش نزدیک بودا این بچه ما همینجوری نزده میرقصه چه برسه به این که این چیزا رو هم بشنونه هیچی دیگه کتاباشو میبوسه میزاره کنار همین دوهزار درس رو هم دیگه نمیخونه.

اما پدر و مادر عزیز خیلی خوبه که همه ما با واقعیت مواجه بشیم و بپذیریمش چون واقعا تعدادی از بچه ها با زور درس میخونن و آینده خودشون رو تو درس و تحصیلات جستجو نمی کنند و این اصلا چیز بدی نیست چون جامعه به متخصصین فنی و افراد با مهارت به وفور نیاز داره اما خب بهتون حق میدم که نگران باشید که خدای نکرده انتخاب اشتباه انجام ندید برای همین بهتون پیشنهاد می کنم که به مشاورین برجسته مراجعه کنید تا علاوه بر مهارت  بالا در شناخت فرزند شما از تست های علمی و معتبر استفاده کنند تا واقعی ترین و درست ترین نتیجه ممکن رو بگیرند
اما علت این که چرا این اثر علی میرصادقی به شدت جذاب و پر مخاطب هست رو میشه در بیان حقایق و آامار و مطالب دقیق و کاملا علمی دانست به طوری که دانش آموز علت تلاش کردن و سختی کشیدن های خود را درمیابد و با وضوح بسیار بیشتری به هدف خود نگاه می کند که این مسئله تاثیر بسیار شگرفی در ایجاد یک انگیزه درونی طولانی و پایدار داره چونکه هر چه شما به موضوعی آگاه تر باشید قطعا با انگیزه و میل بیشتری به آن عمل خواهید کرد.

کمپین کتاب برنامه ریزی با دوربین مدار بسته

بهترین کتاب های انگیزشی نوجوانان |  کتاب کیمیاگر

روز اول کلاس دهم حرفای بچه ها به شدت شنیدنیه: تو میخوای چی بخونی ؟ خب معلومه (برق، پزشکی، حقوق) کل فامیل معتقدن که من نابغه این رشتم
سال یازدهم: تو میخوای چی بخونی (کامپیوتر، پزشکی ازاد، روانشناسی)
روز اول دوزادهم : تو میخوای چی بخونی:شیمی،پیراپزشکی،مدیریت یا ...)
یک ماه مونده به کنکور: خب چی میخوای بخون: نمیدونم والا تو فکر کار تو بازارم درس چیه بابا میرم پیام نور یه لیسانس میگیرم
این داستان ادامه داشته و دارد و خواهد داشت فقط بازیگراش عوض میشند. راستش این حکایت اکثر دانش آموزا هست که هر چی مسیر سخت تر میشه به جای این که تلاششون رو بیشتر کنن هدف رو آسون می کنند شاید الان یه سری بگن مگه مدیریت و شیمی و پیراپزشگی بده؟ جواب: اصلا!! و ابدا! خیلی هم رشته های کاربردی و مهمی هستند و اساسا همه رشته ها و مشاغل مهم و ضروری هستند ولی بحث ما اینجا این هست که پای هدفتون اگر درست و منطقی انتخاب شده تا اخر بایستید .حالا هر رشته و دانشگاهی که هست چون اگر از الان عادت به وا دادن و از دست دادن و جا زدن بکنید به‌ مرور زمان و در طی زندگیتون تبدیل به یک فرد بی اراده می شوید که بعید میدونم جذاب باشه. کتاب کیمیاگر اثر پائولو کوئیلو داستان یک چوپان به اسم سانتیاگو رو وصف میکنه که چجوری کل زندگیش رو وقف رسیدن به رویا و رسالت خودش میکنه و با هر مشکل مصصم تر از گذشته به مسیر خودش ادامه میده و همچنین به درستی به نشونه هایی که خداوند در زندگیش قرار میده توجه و عمل میکنه و در طول این مسیر معانی بزرگی مثل رسالت، هدف و عشق رو درمیابد و... کیمیاگر یکی از مشهور ترین کتاب های جهان هستش که به بیش از ۵۰ زبان دنیا ترجمه شده این اثر خواندنی و جذاب آمیزه ای از مفاهیم معنوی و مادی و انگیزشی است که خالق اثر یعنی کوئیلو ان ها را به خوبی با هم ادغام کرده و اثری به شدت خواندنی فراهم کرده است. خواندن این کتاب رو به همه شما رفقا توصیه میکنم مخصوصا اگر که در اوج طغیان نوجوانی هستید و هر روز به یکی از مسیر های دلربا و رنگارنگ زندگی دل می سپارید.

کتاب کیمیاگر

بهترین کتاب های انگیزشی نوجوانان |  کتاب در جستجوی معنا

خیلی از ماها وسط اوج شلوغی کار و زندگیمون استپ می کنیم انگار که برای چند لحظه از محیط اطرافمون کنده میشیم و میریم تو حال خودمون و چند تا سوال اساسی و فلسفی از خودمون میپرسیم که اکثرا هم اولینش اینه که واسه چی این همه جون بکنم که چی؟ واسه چی؟ اصن برا کی؟؟؟ یا یه دسته دیگه از ما ادما به شدت از تنبلی لذت میبرند یعنی لذتی که وصفش محاله براشون اینا متاسفانه معمولا به مرور زمان به دلیل فرایندی که طی میکنند تنبل و غرغرو میشند و بدتر از اون به مرور زمان اعتماد به نفسشون رو از دست میدهند به شکلی که دیگه اصلا باور نمیکنند که بشر چه قدرت و توانی در وجودش هست و چه کار هایی که به نظرشون محال میاد رو میتونه انجام بده البته این کار ها لزوما اسون نیستند.

داستان ما توانایی بالقوه بشر و کاتالیزوری به اسم نیروی شگفت انگیز باور هستش. در جستجوی معنا نوشته روان شناس به نام حوزه اگزیستانس ویکتور فرانکل روایت زندگی اسرای جنگ جهانی دوم در اردوگاه کار اجباری اشویتس در تحت سلطه آلمان نازی است فرانکل که خود این تجربه دردناک را کشیده نحوه بیانی دل نشین دارد و میتوان درد را به وضوح در کلام او چشید هنگامی که از آرزوی خوردن یک وعده غذای گرم خوشمزه تا داشتن یک پتو یا اتاق گرم با بخاری یا یک دوش آب گرم یا حتی آرزوی چند ساعت خواب با آسایش و آرامش سخن می گوید در حالی که در صبح هنگام وقتی که هنوز سپیده آفتاب نمایان نشده تا شب هنگام به کار یدی و سخت با اندک جیره ای نامرغوب می پردازند اینجاست که هر انسان منصفی در میابد با شرایط اولیه ای که دارد چه کار ها که نمی تواند بکند تا قله های پیشرفت رو بپیماید تا به خود ، خانواده اش و بشریت کمک کند .
علاوه بر توصیف امکانات فیزیکی چیزی که این کتاب را جذاب می کند نمایش نیرو و قدرت خارق العاده ی باور است فرانکل در بخشی از کتاب بیان می کند که تنها با رویای دیدن همسر و خانواده ام آن روز ها و شرایط مهلک را گذراندم در حالی که حتی نمیدانستم که او زنده است یا نه؟ باور و امید نیرو هایی هستند که میلیون ها سال بشر را پایدار نگه داشته اند پس متوجه می شویم که موفقیت فرمول به نسبت کلی و ساده ای دارد.

کتاب انسان در جسنجو معنا

بهترین کتاب های انگیزشی نوجوانان |  کتاب ساکت شو و انجامش بده

حقیقیتش یه جمله خیلی معروفی هست که میگه: (( کسی که بخواد کاری رو انجام بده راهش رو پیدا میکنه و کسی که نخواد انجام بده بهونش رو)) اما فارغ از این جمله طلایی یه سری واقعیاتی وجود داره با اسامی تنبلی و نوشخوار ذهنی و وسواس و اظطراب و .... که تا آدم میخواد یه کاری رو انجام  بده مدام بهش پیله میکنند که اگر اینجوری بشه چی؟ اگر اون جوری بشه چی ؟ یا اصلا انجام بدم که چی بشه؟؟ این جور افراد معمولا به چند علت دچار این مشکلات میشوند ۱- تکلیفشون رو با خودشون روشن نمیکنند و معمولا هم دیر وارد عمل می شوند و کار رو هم درست انجام نمیدن خب واضحه اینا باید چکار کنند باید تحقیق کنند و بعدش هم به انتخاب خودشون احترام بزارن ۲- استرس افراطی که خب درمان این هم روانپزشک یا روانشناس و مشاور و در برخی موارد هم مطالعه هستش ۳- تنبل هستند ولی جاه طلب هم هستند ولی خب باید یکی رو از بین این دو تا انتخاب کنند کتاب ساکت شو و انجامش بده نوشته برایان تریسی یکی از معروف ترین نویسنده های حوزه موفقیت هستش که خودش یکی از بهترین کوچینگ ها در دنیا هم هست داخل این کتاب شما با روش ها و توصیه های مختلف ایشون برای انجام دادن کارتون و مبارزه با این مشکلات که کار رو به تعویق میندازن اشنا میشید و شهامت و باور انجام امور خودتون رو به عهده میگیرید.

بهترین کتاب انگیزشی برای دانش آموزان | کتاب نقطه سرخط

یکی از اساسی ترین شروط پیروزی آگاهی هست که کسب اگاهی هم راهی جز مطالعه ندارد البته منظور از مطالعه صرفا کتاب خواندن نیست ولی هنوز هم عمیق ترین و آزاد ترین و بهترین منبع همین کتاب و شما هم سعی کنید مبتنی بر متد کتاب اثر مرکب که معرفی کردم هر چند کند و یواش اما مداوم به خواندن خودتون رو عادت بدید اما در مورد سفارش شما در مورد کتاب ساده و شسته رفته که تولید داخل هم باشه چیزی بهتر از ‌کتاب نقطه سر خط سراغ ندارم . نقطه سر خط یه کتاب جیبی و نقلی هستش که یکی از بهترین کتاب های انگیزشی برای دانش آموزان است این کتاب جوایز درخشانی مثل کسب مقام دوم مسابقات جهانی کتاب نوجوانان و جوان در سال ۲۰۱۳ رو کسب کرده یا یه افتخار دیگه این کتاب برایان تریسی نویسنده مشهور در مورد این کتاب گفته که این کتاب شگفت انگیز و جذابی ست پر از بینش ،بصیرت و الهام.هستش. محتوای این کتاب داستان یک دختر دانش آموز نوجوان هستش که همه کس و همه چیز را در درس نخواندن خودش مقصر میداند به جز خودش تا اینکه تو مسیر داستان یه سری عوامل از جمله معلمش باعث میشوند تا چشمش را به روی حقیقت باز کند و همین باعث میشود که نشونه های خدا را بهتر ببیند و بهشون عمل کند. 

بهترین کتاب انگیزشی برای دانش آموزان | قورباغه ات را قورت بده!

در اول کتاب اومده که طبق یک مثل قدیمی اگر هر روز صبح یک عدد قورباغه زنده را درسته قورت بدی دیگه تو اون روز قادر به انجام سخت ترین کار ها و بهانه های خودت هستی. کتاب قورباغه ات را قورت بده رو شاید بتونیم معروف ترین کتاب در حوزه اهمال کاری یا مسائل انگیزشی و ضد تنبلی و موفقیت بدانیم شهرت این کتاب به قدری زیاده که حتی مردم گاهی به شوخی یا به شکل یک ضرب المثل عامیانه از عنوان این کتاب در قالب یک عبارت استفاده میکنند. محتوای کتاب در اصل شامل معرفی و توضیح ۲۱ اصل و روش برای مقابله با تنبلی و اهمال کاری که واقعا کاربردی هستند و حتی بسیاری از کتاب های حوزه اهمال کاری به مرور زمان از این کتاب الهام گرفته اند یا حتی گاها کپی کرده اند به هرحال هیچ کدام از این موارد از بار انگیزشی و مفید این کتاب نمی کاهند، خواندن این کتاب مفید و ارزشمند رو به همه ی شما دانش آموزان و نوجوانان توصیه میکنم.

کتاب قورباغه ات را قورت بده

بهترین کتاب انگیزشی برای نوجوانان | کتاب سی روز تا پیروزی

معمولا روال اینجوریه که وقتی یه رمان یا داستان خیلی خفن و جذاب نوشته میشه و با استقبال گسترده مردمی مواجه میشه صاحبان شرکت های بزرگ فیلمسازی یا کارگردانان مشهور شروع به ساخت یک اثر اقتباسی یا حتی کپی اون اثر به شکل یه فیلم می کنند که از معروف ترین آنها هم میتوان به هری پاتر نوشته جی. کی . رولینگ یا ارباب حلقه ها و.... اشاره کرد. اما این اثری که میخوام بهتون معرفی کنم یه فرایند جذاب تری رو پیموده به این شکل که: علی میرصادقی برای اولین بار دست به ساختن یک سریال انگیزشی که مبتنی بر علم روانشناسی و همچنین تجربه پربار خودش از مشاوره تحصیلی هست زد.
اما بعد ها به عنوان یک اثر مکمل برای کسانی که به هر دلیلی نمی توانند یا نمی خواهند که سریال ببینن ولی علاقه زیادی به دسترسی و یادگیری محتوای سریال دارند تهیه کرد و این محتوا رو در چندین قالب در اختیار علاقه مندان قرار داد‌. همونطور که گفتم محتوای این سریال مبتنی بر علم بروز روانشناسی اکت هست علاوه بر این شما در طی این سریال با الگو ها و اسوه های متعدد که در زندگی خودشون به موفقیت رسیدن آشنا می شوید و مسیر موفقیت آنها رو مرور و بررسی می کنید.

بنر سی روز

بهترین کتاب های انگیزشی نوجوانان |  کتاب از ذهنت خارج شو و زندگی کن

یک راهنمای بی نظیر برای هر نوجوان در هر کجای جهان . مزیت بزرگ این کتاب ارائه راه حل به محض مطرح کردن مشکل هست برای هر مشکل راه حلی داره و جذاب تر این که این راه حل ها هم به شکل مجزا و هم زنجیر وار و مکمل قابل استفاده هستند اما خب قطعا استفاده زنجیر وار و مکمل نتیجه بهتری دارد. این کتاب راه و روش هایی را به ما آموزش میدهد که نه تنها در حوزه درس و تحصیل و دوران نوجوانی به ما کمک میکند بلکه تا آخرین روز زندگی هم برای ما قابل استفاده هستند، البته این کتاب برای بزرگسالان هم با همین عنوان وجود دارد ولی با مفهوم و زبانی سنگین تر  ولی کتاب مورد بحث ما کتاب های انگیزشی نوجوانان نگاشته شده است و ما در این کتاب با روش های عملی و کاربردی روانشناسی اکت برای چگونه عمل کردن در برابر افکار و احساسات مزاحم و مسائلی از این قبیل آشنا میشویم خواندن این اثر فوق العاده رو به همه ی شما عزیزان توصیه می کنم.

کتاب از ذهنت خارج شو و زندگی کن

نظرات کاربران
نگین

سلااااام خداقوت عااااالی بود مقاله تون 👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻خیلی ممنونم بابت معرفی کتابها🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

11 0

مدیر سيستم

سلام نگین عزیز
ممنون از انرژی که به ما میدی و خوشحالیم که مطالب برات مفید بوده.
چقدر خوبه که اهل مطالعه کتاب هستی.
برات آرزوی موفقیت داریم

1 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید


معرفی و رتبه قبولی رشته های دانشگاهی
مشاور تحصیلی
بهترین منابع کنکور
بهترین مدرسه تهران

روش مطالعه کنکور

دوستان عزیزان بارسایی، ممنون که همیشه همراه بارسا هستید و سوالاتتون رو از ما می پرسید. بدون شک هدف ما هم پاسخگویی دقیق به سوالات شماست تا بتونیم شما رو به بهترین شکل ممکن راهنمایی کنیم. اما با توجه به حجم بسیار زیاد سوالات در زمان انتخاب رشته، فرآیند پاسخگویی کمی طولانی تر شده و شاید کمی دیرتر از زمان های دیگه سوالاتتون رو پاسخ بدیم. اما حتما پاسخ شما رو خواهیم داد؛ پس همراه ما باشید.

فرم درخواست مشاوره تحصیلی

برای رزرو و دریافت اطلاعات بیشتر درباره جلسات مشاوره تحصیلی خصوصی بارسا، کافی است نام و شماره موبایل خود را وارد کنید.

مشخصات فردی
موبایل
تصویر امنیتی
کد امنیتی :
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.