کتاب تله شادمانی راس هریس | مشخصات و خرید

مشخصات کتاب تله شادمانی :

خرید کتاب تله شادمانی
نوع کالاکتاب
دسته بندیروانشناسی
موضوع اصلیبیان روشهایی درباره مسئلۀ شادمانی و رضایتمندی از زندگی
نویسندهدکتر راس هریس
مترجمعلی صاحبی،مهدی اسکندری
نشرسایه سخن
گروه سنیبزرگسال
تعداد صفحه۳۹۲
تعداد جلد۱

کتاب تله شادمانی اثر دکتر راس هریس درمانگر و متخصص در زمینه ACT می‌باشد و بر پایۀ رویکرد درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد (ACT) نوشته شده است. کتاب تله شادمانی روش‌های منحصر به فردی دربارۀ موضوع رضایتمندی از زندگی و شادمانی بیان می‌کند و مسیرهای روشنی برای رهایی از این زندان و رسیدن به زندگی شاد به ما نشان می‌دهد. اگر این کتاب را تهیه نموده‌اید باید بدانید که کتاب خوبی در دست دارید؛ از این سفر لذت ببرید!

کتاب تله شادمانی

مولف

راس هریس

مولف

راس هریس

مترجم

علی صاحبی ، مهدی اسکندری

مترجم

علی صاحبی ، مهدی اسکندری

موضوع

خوشبختی

موضوع

خوشبختی

دسته بندی

روانشناسی

دسته بندی

روانشناسی

کتاب تله شادمانی یا دست از تقلا کردن بردار و زندگی کن همانگونه که از نامش پیداست ابتدا به تعریف شادمانی می‌پردازد و در ادامه تله های شادمانی را تعیین می‌نماید روش‌های مفیدی را معرفی میکند تا کمتر گرفتار تله شامانی شویم و اگر دچار تله شادمانی شدیم و بتوانیم از آن رها شده و معنای حقیقی شادمانی را درک کنیم.

برش‌هایی از کتاب تله شادمانی

  • هیجانات به افکار، خاطرات و تصاویر ذهنی وابسته‌اند. برای مثال وقتی دچار احساس ترس می‌شوید، ممکن است افکاری درباره‌ی آنچه ممکن است اشتباه بوده باشد، داشته باشید؛ ممکن است خاطره‌ای ترسناک را به یاد آورید یا حتی ممکن است تصویر ذهنی رویدادی ترسناک در ذهن ترسیم شود.

  • ‌لحظه‌ای را تصور کنید که کم‌وبیش دریابید تمام باورهایتان درباره یافتن خوشبختی، اشتباه و نادرست است. روزی که بفهمید باورهایی که درباره خوشبختی داشته اید و در تلاش برای رسیدن به آن بوده‌اید، چقدر به بدبخت شدن شما منجر شده است. تصور کنید روزی دریابید تلاش‌های شما به منظور یافتن خوشبختی، در حقیقت به سدی برای رسیدن به آن تبدیل شده است و چه می‌شود اگر تمامی کسانی که میشناسید از جمله تمامی روانشناسان، روان‌پزشکان و انجمن‌های خودیاری که ادعا می‌کنند پاسخ تمامی سوالات شما را می‌دانند نیز در جایگاهی مشابه شما قرار داشته باشند؟

تله شادمانی

راس هریس در مورد شادمانی اینگونه بیان می‌دارد:

"شادمانی طنزی بزرگ به همراه دارد. این کلمه «شانس» یا بخت و اقبال را در ذهن تداعی می‌کند و بدین معناست که در نگاه مثبت، فرد قدر دان ظهور این موقعیت و حس تازه و حیر‌ت‌آور آن است. طنز ماجرا این است که مردم نه تنها آن را جستجو می‌کنند ، بلکه تلاش می‌کنند پس از به‌دست آوردن شادمانی، حفظش کنند و از تمامی احساسات ناخوشایند اجتناب کنند. متاسفانه همین تلاش کنترل‌گرایانه می‌تواند به زندگی بسته، خشک، ثابت و سهمگینی منتهی شود."

دکتر راس هریس و کتاب تله شادمانی :

همانطور که گفته شد راس هریس یکی از چهره‌های شناخته شده درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد و یا همان اکت می‌باشد. وی علارقم علاقه‌ای که به پزشکی داشت به دلیل رنج بردن از افسردگی به سمت مطالعه اکت کشیده شد و به کمک اکت توانست بر افسردگی خود غلبه کند. کتاب تله شادمانی راس هریس با بیش از نیم میلیون ترجمه به عنوان بهترین کتاب در زمینه درمان مبتنی بر تعهد و پذیرش معرفی شده است. کتاب تله شادمانی شالوده‌ای بسیار جذاب از اکت میباشد.

قیمت : ۹۵۰,۰۰۰ ریال
خرید کتاب
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.