دکتر راس هریس | نویسنده و روانشناس در زمینه ACT

دکتر راس هریس نویسنده، روان درمانگر، پزشک، مربی زندگی و مشاور بین المللی در زمینه فروش بین المللی است. هریس بیش از 40,000 متخصص روانشناس را به طور مستقیم در مدلACT درمان مبتنی بر تعهد و پذیرش در استرالیا، اروپا، انگلیس و ایالات متحده آموزش داده است (ACT ترکیبی از 4 رویکرد تعهد و تغییر، آگاهی و پذیرش است و هدف اصلی آن رسیدن به انعطاف پذیری روانی و اخلاقی است به صورتی که نیاز به حذف و از بین رفتن احساسات منفی نباشد) كتاب درسی راس هریس برای افراد حرفه‌ای، ACT Made Simple، بیش از 100,000 نسخه فروخته شده است. از کتاب‌های وی در زمینه اکت میتوان به کتاب سیلی واقعیت ، تله شادمانی ، عمل عاشقانه  ، اکت به زبان ساده اشاره کرد.

دکتر راس هریس

تحصیلات

وی برای تحصیل پزشکی به استرالیا مهاجرت کرد، علی رغم رسیدن به هدف اصلی خود در زندگی یعنی پزشک شدن، از افسردگی رنج می‌برد. جستجوی او برای درمان وی را به سمت مطالعه (ACT) سوق داد.

تحصیلات

وی برای تحصیل پزشکی به استرالیا مهاجرت کرد، علی رغم رسیدن به هدف اصلی خود در زندگی یعنی پزشک شدن، از افسردگی رنج می‌برد. جستجوی او برای درمان، وی را به سمت مطالعه (ACT) سوق داد.

الگوی روانشناسی

او با افتخار آموزش خود را بر اساس سه ارزش اصلی: سادگی، شفافیت و تفریح بنا می‌کند. کارگاه‌های آموزشی بسیار تحسین شده وی در زمینه ACT مختصر، قدرتمند و تقویت کننده زندگی هستند.

الگوی روانشناسی

او با افتخار آموزش خود را بر اساس سه ارزش اصلی: سادگی، شفافیت و تفریح بنا می‌کند. کارگاه‌های آموزشی بسیار تحسین شده وی در زمینه ACT مختصر، قدرتمند و تقویت کننده زندگی هستند.

زمینه فعالیت

راس همچنین مدیر PsyFlex (متخصصان بهداشت و رفاه در محل کار) است. PsyFlex برای ایجاد سازمانهای پر رونق، کارمندان مقاوم و محیط های کاری حمایتی، رویکردی مبتنی بر ACT را در محل کار ارائه می‌دهند.

زمینه فعالیت

راس همچنین مدیر PsyFlex (متخصصان بهداشت و رفاه در محل کار) است. PsyFlex برای ایجاد سازمانهای پر رونق، کارمندان مقاوم و محیط های کاری حمایتی، رویکردی مبتنی بر ACT را در محل کار ارائه می‌دهند.

کتاب‌ها و مقالات

از بین 9 کتاب نوشته شده هریس، کتاب تله شادمانی اکنون با ترجمه بیش از نیم میلیون نسخه در سراسر جهان و بهترین کتاب ACT در جهان شناخته شده است.

کتاب‌ها و مقالات

از بین 9 کتاب نوشته شده هریس، کتاب تله شادمانی اکنون با ترجمه بیش از نیم میلیون نسخه در سراسر جهان و بهترین کتاب ACT در جهان شناخته شده است.

دکتر راس هریس در مورد درمان پذیرش و تعهد (ACT) در "کتاب تله شادمانی" توضیحاتی را ارائه می‌دهد. به طور کلی، تله شادمانی یک توضیح بسیار خواندنی از ACT است که دارای ابزارهای مفید بسیاری برای اجرای استراتژی‌ها در زندگی روزمره است. در هر فصل تمریناتی برای درک مفاهیم، تمرین استراتژی‌ها یا ارزیابی افکار و احساسات خواننده در مورد یک موضوع خاص وجود دارد.
هنگامی که راس هریس اصول علمی اثبات شده ACT را کشف کرد (اینکه چگونه باید با ارزشهای خود زندگی کرد)، کاملاً درگیر زندگی شد و اجازه داد افکار و احساسات دشوار به جای اینکه او را از بین ببرد، در او جریان داشته باشند. او توانست افسردگی خود را درمان کند و قدرتمندانه زندگی خود را دگرگون کند.

راس هریس نسبت به مزایای ACT نه تنها به این دلیل که زندگی خودش و زندگی هزاران نفر را که مستقیماً با آنها کار کرده است دگرگون کرده است، بلکه به این دلیل که مبتنی بر تحقیقات علمی جامع است، بسیار مطمئن بود و با مطالعات فراوانی که انجام داده بود از (ACT) پشتیبانی کرد. طبیعتاً او می‌خواهد اثر بخشی این روش را با استفاده از سبک ساده، عملی و سرگرم کننده که معروف است به حداکثر خود برساند و قدرت این روش درمانی مبتنی بر شواهد را به افراد بیشتری معرفی نماید..

act

در اواخر سن بیست سالگی، با اینکه یک دکتر جوان موفق بود، اما راس هریس اضطراب، استرس و افسردگی داشت. مطمئناً، او به بسیاری از اهداف اصلی زندگی خود رسیده بود، اما احساس می‌کرد زندگی‌اش فاقد معنا، هدف و نشاط است. در نتیجه می‌توان گفت که وی به عنوان پزشک عمومی به جنبه‌های روانشناختی سلامتی و تندرستی علاقه مند شد و از نوشتن نسخه‌های پزشکی دلسرد شد. در نهایت این علاقه منجر به تغییر کامل شغل راس هريس شد. او اکنون در دو نقش متفاوت و در عین حال مکمل هم کار می‌کند، یکی به عنوان درمانگر و یکی به عنوان مربی.

ACT نوعی از درمان رفتاری مبتنی بر استفاده خلاقانه از ذهن آگاهی و ارزش‌ها است. اصول اصلی این درمان علامت اختصاری را به شرح ذیل توصیف می‌کنند: A - افکار و احساسات خود را بپذیرید و در زمان حال زندگی کنید، C - یک مسیر با ارزش را انتخاب کنید، T- اقدام کنید. ACT یک درمان مبتنی بر شواهد با بیش از ۳۵۰ آزمایش است که اثربخشی آن به اثبات رسیده است. راس هریس در ایالات‌متحده تحت نظر آفریننده درمان ACT ، استیون هیز آموزش دیده است.

دکتر راس هریس و درمان مبتنی بر پذیرش ACT

در طول سال‌ها، او بسیاری از انواع آموزش‌ها را دیده است و در حیطه مربیگری تجاربی را بدست آورده است، اما هنگامی که او پذیرش و تعهد درمانی (ACT)، یک رفتار درمانی مبتنی بر ذهن آگاهی منحصر به فرد و خلاق را کشف کرد، چنان تحت تأثیر قرار گرفت که بلافاصله به ایالات متحده آمریکا رفت تا تحت نظر سازندگان آن، استیون هیز، کلی ویلسون و کرک استروسال آموزش ببیند. او اکنون یک مربی مشهور بین المللی ACT است.
از سال 2005، راس هریس به سراسر استرالیا و در سطح بین المللی سفر کرده است و کارگاه‌های آموزشی برای طیف گسترده‌ای از متخصصان بهداشت، از مربیان و مشاوران گرفته تا روانشناسان و روانپزشکان را ارائه داده است. کارگاه‌های آموزشی تحسین شده ACT راس هریس معمولاً مختصر، قدرتمند، مقرون به صرفه و تقویت کننده زندگی هستند. شرکت کنندگان به طور منظم نه تنها پیشرفت‌های اساسی در درمان و یا مربیگری، بلکه پیشرفت در زندگی شخصی خود را نیز گزارش می‌دهند همچنین دکتر راس هریس از میان هزاران پرسشی که از وی در کارگاه‌ها  می‌شد متداول‌ترین‌ها را در کتاب اکت، پرسش‌ها و پاسخ‌ها جمع آوری نموده است.

راس هریس و روانشناسی اکت

دوره روانشناسی اکت (همایش اکسیژن)

روانشناسی اکت شما را با حقیقت‌هایی که سالهاست از آن اجتناب می‌کنید، رو به رو می‌کند.

اکسیژن نام دوره آموزشی مبتنی بر علم روانشناسی اکت است. این همایش با مدل درمانی روانشناسی اکت کمک می‌کند تا با تکنیک‌های دیفیوژن، مدیتیشن، پذیرش و مایندفولنس و ... در مقابل مشکلات به وجود آمده که تمامی آن در ذهن ما است، ایستادگی کنیم.

همایش اکسیژن

در جامعه امروز مردم به خاطر فشارهایی که متحمل هستند خیلی از روابطشان چه اقتصادی و چه احساسی تحت‌الشعاع قرار گرفته است. از همین رو در جهت بهبود روابط کاری و شخصی همایشی تحت عنوان اکسیژن برگزار می‌شود.

کتاب‌های دکتر راس هریس

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.