مُرَحَّم‌های علی میرصادقی

زمان حدودی مطالعه: ۴دقیقه

۷ توصیه برای داشتن یه روز بهتر‌‌

1- از اول روز و هفته مشخص کن به چی باید گیر بدی اما لطفا یادت نره که باید به خودت یادآوری کنی که باید به چیزای دیگه گیر ندی و دومی رو اگه رعایت نکنی، اولی هم اتفاق نمی‌افته‌‌‌‌.
2- تا می‌تونی هیجانات مثبت برای خودت و دیگران تولید کن؛ مثلا از ماشینت به خاطر حضور چند ساله‌اش در زندگیت تشکر کن، به روی آدمایی که تو زندگیت مهمن، بیار که چقدر بهت کمک کردن و نترس از اینکه آدما پر رو بشن‌‌.
3- هر روزت رو با یک مدیتیشن حداقل 4-5 دقیقه‌ای شروع کن، شکر گزاری پروردگار، یادآوری اهداف و  تمرین تنفس و ... بزن بریم برای ساختن یه روز خفن‌‌.
4- هر روز حداقل 20 دقیقه مطالعه کن، شاید خود مطالعه اونقدر چیز جدیدی بهت اضافه نکنه اما آدمی که کتاب می خونه اعتماد به نفس بزرگتری پیدا می‌کنه و کارش رو احتمالا بهتر انجام می‌ده همین حالا کتابی که می خوای بخونی رو انتخاب کن، کتاب سیزده بهترین گزینه است‌‌.
5- از همین حالا به خودت یادآوری کن که قراره آدم‌ها بد رانندگی کنن، نفهم بازی در بیارن و ... اما خوب این چیزا که همیشه هست، اگر قراره ما هفته خوبی داشته باشیم باید باهاش کنار بیاییم.‌‌
6-به خودت یادآوری کن که همه می تونن بخوان که هفته‌ی خوبی داشته باشن اما فقط یه عده‌ی محدودی به قول‌هاشون پایبندن.
7-آماده‌ی روبه رو شدن با هیجانات منفی زندگی‌ات باش چون قراره که تو هفته‌ی خوبی داشته باشی، به این معنی نیست که اونا قراره نیان تو زندگیت .... با اونا هم می‌شه یه هفته‌ی خوب ساخت، فقط بلد باش باهاشون کنار بیای‌‌.
این مرحم مربوط به دوره مثبت‌گرایی، ترم سوم دوره جامع خودشکوفایی می‌باشد. در این ترم از دوره جامع شکوفایی به شما می‌آموزیم که چگونه با احساسات منفی روبرو شوید و آن‌ها را کم کند.

به همتون توصیه می‌کنم یه روزی بلاخره با ایده‌ی قشنگ "شکوفایی"در روان‌شناسی آشنا بشین. من در این دوره با کمک تحقیقات اصولی و دانشگاهی به شما میگم چه جوری باید زندگیتون رو جلو ببرین تا به بهترین حالت خودتون تبدیل بشین.

دوره ۸۰ ساعته شکوفایی
این دوره مبتنی بر روانشناسی مثبت‌نگر و بر اساس آموزه‌های رئیس سابق انجمن روانشناسی آمریکا و پدر روانشناسی مثبت‌نگر (دکتر مارتین سلیگمن) می‌باشد و اکثر درس‌های آن توسط پژوهش‌های فرا تحلیل و دانشگاهی به اثبات رسیده است.
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.