دروس پایه اول ابتدایی | آموزش روش مطالعه

روش خواندن پایه اول ابتدایی

در این مقاله سعی داریم دروس پایه اول ایتدایی و بهترین روش مطالعه دروس پایه اول دبستان بپردازیم. در نهایت بهترین کتاب های کمک درسی پایه اول دبستان را بررسی کنیم و آزمون های آزمایشی پایه اول ابتدایی را برای شما عزیزان معرفی خواهیم کرد. لطفا تا پایان با ما همراه باشید و اگه سوالی داشتید در قسمت نظرات انتهای مقاله مطرح کنید.

مشاوره تحصیلی خصوصی
جهت ثبت نام در مشاوره تحصیلی به سبک علی میرصادقی، عدد 66 رو به 3000909030 بفرست!!

مطالب مورد بررسی در این مقاله

 • چرا باید این مقاله را بخوانیم؟

 • خواندن این مقاله برای چه افرادی مناسب است؟

 • اهداف پایه اول چیست؟

 • نحوه مطالعه هرکتاب چگونه است؟

 • کتاب های کمک درسی هر کتاب را میدانید ؟

 • بارم بندی هر فصل به چه صورت است؟

 • آزمون معرفی می کنید؟

شاید کمتر کسی از اهمیت اول ابتدایی اطلاع نداشته باشد. پایه اول از مهم ترین سال های تحصیلی است  (مانند طبقه اول یک برج 24 طبقه) علاقمندی کودک به مدرسه در این پایه بسیار حائز اهمیت است پس خانواده ها باید آگاهی لازم به این پایه را داشته باشند .بعضی کودکان روابط عمومی خوبی دارند و می توانند زودتر با کادر مدرسه و همکلاسی هایشان ارتباط برقرار کنند، در مقابل بعضی از کودکان نمی توانند مثل گروه قبل ارتباط برقرار  کنند، در این زمینه به هیچ عنوان کودک را با همکلاسی هایش مقایسه نکنید . آموزش های لازم را به او بدهید و حس اطمینان در او ایجاد کنید که می تواند این کار را انجام دهد باتوجه به اهمیت پایه اول اغلب خانواده ها با دغدغه هایی رو به رو هستند ما برای شفاف سازی و سهولت شناخت خانواده ها با پایه اول به مسائل ذکر شده می پردازیم.

 1. اهمیت پایه اول دبستان

 2. معرفی دروس پایه اول ابتدایی

 3.  نحوه مطالعه هر کتاب پایه اول دبستان

 4. بهترین کتاب های کمک درسی پایه اول ابتدای

 5. بارم بندی هر فصل از دروس پایه اول دبستان

 6. معرفی آزمون پایه ال ابتدایی

قبل از شروع شایان به ذکر است بگوییم این مقاله برای مشاوران ، دبیران ، خانواده هایی که فرزند اول ابتدایی دارند یا هر فردی که می خواد راجب روش های مطالعه پایه اول ابتدایی بداند مناسب است

اهداف پایه اول دبستان چست؟

 • تقویت حواس پنجگانه و درک محیط طبیعی

 • آموزش اطلاعات بهداشتی و ایمنی

 • علاقمند کردن کودک به یادگیری و درس خواندن

 • پرورش دقت، کنجکاوی و خلاقیت کودکان

 • ایجاد زمینه شکوفایی

 • برقراری ارتباط با همسالان و بهبود روابط اجتماعی کودک

 • یادگیری و تقویت مهارت خواندن و نوشتن الفبای فارسی

 • استدلال و عملیات های ساده ریاضی

 • یادگیری برخی آیات ساده و سوره های کوچک قرآن کریم

 • در مجموع پایه اول تمرینی بر خواندن، نوشتن و خوب شنیدن است.

درس ریاضی پایه اول دبستان

ریاضیات بخشی از نیمکره چپ است تقویت این بخش  باعث عملکرد بهتر خواندن ، نوشتن و ترتیب دهی می شود بنابراین این درس اهمیت بالایی دارد. ریاضی یکی از ستون های مهم پایه تحصیلی اول ابتدایی است این کتاب، دانش آموز را به فکر کردن ترغیب می کند که باعث افزایش قدرت تحلیل در کودکان می شود، درس های پایه برای دانش آموزان لذت بخش است باید تسلط  کودک  را در پایه های اول تحصیلی افزایش دهید تا علاقمندی دانش آموز بالا رود جهت اطلاع شما والدین محترم در هر صفحه کتاب توصیه ها و راهنمایی هایی نوشته شده است تا در صورتی که تمایل دارید فعالیت فرزند خود را در منزل  دنبال کنید، از این رو تأکید می شود در چهار چوب توصیه شده اقدام نمایید.

نحوه مطالعه ریاضی پایه اول دبستان

اهمیت روش مطالعه ریاضی پایه اول ابتدایی درس های اول به صورت بازی طراحی شده تا کودک به آموزش علاقمند شود برای یادگیری سریع تر می توانید به صورت بازی این فعالیت ها در خانه اجرا کنید. درس ریاضی از دروسی است که به تکرار و تمرین فراوان نیاز دارد بدین ترتیب می توانید روزانه  یک برگ ریاضی همراه فرزند خود حل کنید احتمال یادگیری بدون تصویر بسیار کم و تقریبا غیرممکن است پس بهتر است از فلش کارت های عددی یا بازی های آموزشی استفاده کنید از جمله راه حل آموزش و پرورش برای درس ریاضی، ارائه فیلم های های آموزشی می باشد با توجه به این مطالب نمونه ویدئو های آموزشی وحل تمارین ریاضی برای آشنایی با روش های تدریس در اختیارتان گذاشته ایم نکته ای که لازم است بدانید این است که: همه دانش آموزان به طور همزمان در انجام یک فعالیت نمی رسند ، بنابراین نباید فرصت یادگیری را از آن ها سلب کرد. برای رسیدن به هدف نهایی و نتیجه مطلوب باید به اندازه کافی صبور باشید.

بهترین کتاب کار ریاضی برای پایه اول دبستان

سوالی که برای  اکثر خانواده ها ایجاد میشود این است که کتاب کار برای تمرین بیشتر در این پایه توصیه می شود یا خیر ؟؟

با توجه به این که کودک در ابتدای یادگیری است و تمرین زیاد برایش دشوار است باید با تشخیص دبیر یا مشاورش از کتاب کار استفاده کنید اصولا کتاب کار ها حجم زیادی دارند می توانید هر فصل را به صورت جداگانه سیمی کنید تا حجم زیاد کتاب کودک را نترساند در ادامه تعدادی از بهترین کتاب های کار ریاضی پایه اول دبستان را معرفی می کنیم.

کتاب ریاضی پایه اول دبستان سری شاهکار انتشارات کلاغ سپید:

مطابق با مباحث کتاب درسی فصل بندی شده است. دارای ارزیابی دانش آموزان، آزمون های خود سنجی، عملکردی و دوره ای می باشد. کتاب شاهکار ریاضی به موارد تطبیق تمرین ها با روند ارئه مفاهیم کتاب درسی، چیدمان از سطح ساده به سخت است راهنمای حل سوالات سخت برای والدین می باشد .

کتاب ریاضی پایه اول دبستان سری کارپوچینو  انتشارات بین المللی گاج :

بانک جامعی از سوالات و تمرین های مختلفی مانند: جورکردنی، وصل کردنی، کامل کردنی، رنگ آمیزی و پازل برای یادگیری بهتر و تسلط دانش آموز در این کتاب جمع آوری شده. در پایان هر5 بخش، درس های گذشته مرور شده که دانش آموز می تواند خود را ارزیابی کند و مشکلات خود را متوجه شود.

دروس ریاضی پایه اول دبستان

کتاب کار ریاضی پایه اول دبستان انتشارات  خیلی سبز:

این کتاب با داشتن ظاهری جذاب دانش آموزان را به یاد دادن تفکر و کسب مهارت حله مسئله کمک شایانی می کند. تمرین های این کتاب به صورت خلاقانه، آموزشی و جذاب طراحی شده است این کتاب دارای درسنامه ی خلاصه و کاربردی است . سطح سوالات از آسان به سخت طراحی شده تا بچه ها بتوانند با کسب مهارت بیشتر توانای هایشان را  افزایش دهند کتاب کار های خیلی سبز درسنامه تشریحی ندارد و معتقدند دانش آموز باید برای یافتن پاسخ درست تلاش کند یا برای رفع اشکال به دبیرش مراجعه کند.

کتاب کار ریاضی پایه اول دبستان انتشارات  خیلی سبز

آموزش و تمرین ریاضی اول ابتدایی انتشارات مبتکران:

این کتاب با بهره گیری از شکل های شاد و متنوع و بازی های ساده و خلاقانه علاوه بر علاقمند کردن کودک به ریاضیات مفاهیم بنیادی و اساسی ریاضی را به زبان ساده و شفاف بیان میکند

این کتاب درسنامه ندارد و سوالات به صورت نمونه سوال تشریحی می باشد.

آموزش و تمرین ریاضی اول ابتدایی انتشارات مبتکران

بارم بندی ریاضی اول ابتدای:

نمره های دانش آموزان به صورت توصیفی است؛ این کار دلایل متفاوتی دارد برای مثال کاهش استرس و افزایش اهمیت یادگیری بخشی از این دلایل است.

ارزیابی پایان سال با  توجه به توانایی انجام موارد زیر در دانش آموزان است:

 • عدد (شمارش ، مفهوم عدد و نماد ان، اعداد تا سه رقمی، مقایسه اعداد)

 • عملیات روی اعداد (جمع، تفریق)

 • هندسه (موقعیت مکانی، اشکال هندسی، تقارن)

 • ندازه گیری (طول، زمان، جرم )

 • آمادار نمودار (سرشماری و جدول داده ها، نمودار ستودنی )

 • حل مسئله (راهبردهای حل مسئله (رسم شکل، الگویایی، حدس و آزمایش، زیرمسئله، الگوسازی و تشخیص اطلاعات نامطلوب) مربع شگفت انگیز، حل مسئله}

درس علوم پایه اول ابتدای

علوم تجربی همان طور که از اسمش مشخص است باید تجربه کسب کرد ، تا آموخت. علوم پایه اول به تقویت حواس پنجگانه می پردازد. تصویر سازی ذهنی باعث می شود دانش آموز مطالب را بهتر درک کند . درس هایی که آزمایش دارند همراه با دانش آموز انجام دهید؛  حضورتان در لحظات پژوهش کودک باعث دلگرمی و افزایش انگیزه در او می شود، والدین یا مدرسه باید وسایلی از جمله وسایل اندازه گیری، میکروسکوپ و... را برای انجام آزمایش ها تهیه کنند . برای آشنایی بیشتر با درس علوم اول دبستان در این بخش فهرست را در اختیارتان قرار داده ایم

فهرست درس علوم پایه اول ابتدای

فهرست درس علوم پایه اول ابتدای

نحوه مطالعه درس علوم پایه اول ابتدای

اهمیت خواندن درس علوم پایه اول دبستان علوم یکی از مهم ترین  پایه های آموزشی است. بعد از یادگیری مطالب از دانش آموز بخواهید مطالبی را که آموزش دیده اند به شما آموزش دهد، تدریس دادن باعث یادگیری بیشتر آن موضوع می شود (( با کودک خود معلم بازی کنید )) برای تمرین و یادآوری بیشتر مطالب بهتر است از فلش کارت استفاده شود .(برای مثال :در فصل دنیای سردو گرم می توانید تصویر را بکشید و در کنارش بنویسید برای چه فصلی مناسب تر هستند) استفاده از فلش کارت باعث افزایش حافظه تصویری و تقویت قدرت دیداری در کودکان می شود. با توجه به اینکه علوم در این پایه توجه زیادی به تقویت حواس پنچ گانه دارد با انجام بازی های معرفی شده توسط کتاب آموزشی و دبیر در خانه می توانید این حواس را  در کودک خود پرورش دهید.

کتاب کمک درسی علوم پایه اول ابتدای:

کتاب علوم اول ابتدای سری کارپوچینو انتشارات بین المللی گاج :

این کتاب در قالب مشاهده، گفت و گو، جور کردنی، وصل کردنی تهیه شده است. تمرین  های این کتاب به اثبات مفاهیم کتاب درسی کمک می کند .

کتاب کار علوم پایه اول دبستان

کتاب آموزش و تمرین اول ابتدایی رشادت مبتکران:

این کتاب با آخرین تغییرات کتاب درسی به آموزش خلاقانه مفاهیم علوم می پردازد. این کتاب دارای ارائه خلاصه مطالب و نکات مهم و کلیدی است این کتاب با ارائه مثال های کاربردی تسلط دانش آموزان را افزایش می دهد همچنین این کتاب به تقویت علمی و دست ورزی و تقویت حواس می پردازد.

کتاب آموزش و تمرین اول ابتدایی رشادت مبتکران

کتاب کار علوم اول دبستان خیلی سبز:

کتابکار های خیلی سبز با ظاهری زیبا سعی دارند آموزش را برای دانش آموزان جالب تر سازند

این  کتاب دارای درسنامه خلاصه و  کاربردی است . سوالات این کتاب خلاقانه و با چیدمان آموزشی هستند سوالات شبیه ساز سوالات کتاب درسی می باشد .

همان طور که پیش تر گفتیم کتابکار های خیلی سبز درسنامه ندارند زیرا معتقدند دانش آموزان برای یافتن جواب باید تلاش کنند.

کتاب کار علوم اول دبستان خیلی سبز

بارم بندی علوم پایه اول دبستان:

نمره های دانش آموزان به صورت توصیفی است؛ این کار دلایل متفاوتی دارد برای مثال کاهش استرس و افزایش اهمیت یادگیری بخشی از این دلایل است

ارزیابی پایان سال با  توجه به توانایی انجام و درک موارد زیر در دانش آموزان است 

 • مهارت های فرایندی و روش علمی (زنگ علوم، سلام به من نگاه کن، چه می خواهم بسازم، از گذشته تا آینده)

 • دنیای زنده، بدن انسان و سلامت (سالم باش، شاداب باش، دنیای جانوران، دنیای گیاهان)

 • حرکت و انرژی ( دنیای سرد و گرم، از خانه تا مدرسه، اهنربای من)

 • زمین و پیرامون آن (زمین خانه پر آب ما، زمین خانه سنگی ما، زمین خانه خاکی ما، در اطراف ما هوا وجود دارد)

درس فارسی اول ابتدای:

در کتاب خواندن مطلقأ حق نوشتن نداریم، هدف اصلی نگاره ها تصویر سازی ذهنی است؛ می توانیم برای تقویت آن فلش کارت نوشته و تصویر فراهم کنیم تا نوع نوشتن هر تصویر در ذهن دانش آموز بماند . والدین عزیز لطفا قبل از آموزش معلم درس جدید را به فرزند خود آموزش ندهید و هرگونه تکالیفی داده شد با راهنمایی دبیر انجام شود. با توجه به این که دانش آموز تجربه ای در خواندن ندارد، در مرحله اول باید صبور بود و کودک را تشویق به یادگیری کرد. برای آشنایی بیشتر با درس فارسی اول ابتدایی در این بخش فهرست را در اختیارتان قرار داده ایم.

فهرست کتاب درسی فارسی اول ابتدای

فهرست کتاب درسی فارسی اول ابتدای

فارسی اول ابتدایی

روش خواندن فارسی پایه اول ابتدایی:

اهمیت نحوه مطالعه فارسی اول دبستان: برای تجربه اول روان خوانی کردن برای کودکان دشوار است صبر خود را حفظ نمایید تا کودک احساس ضعف و ناتوانی نکند برای تمرین به غیر از کتاب های درسی از او بخواهید هر شب یه صفحه کتاب غیر درسی ( داستان ) بخواند این کار باعث آشنایی کودک با لغات بیشتر می شود و روان خوانیش را تقویت می کند و البته در بالاتر رفتن اعتماد به نفس کودک کمک شایانی می کند کتاب های سطح بندی (کلاس اولی کتاب اولی  انتشارات فندوق) متناسب با نگاره های آموزش داده شده است که می توانید برای فرزندتان تهیه کنید برای تقویت خوب گوش دادن داستان بخوانید از دانش آموز بخواهید گوش دهد و بعد از اتمام درباره آن موضوع گفت و گو کنید.

کتاب  کمک درسی فارسی برای پایه اول ابتدایی:

فارسی اول دبستان سری شاهکار انتشارات کلاغ سپید:

تاکید کتاب به خوش نویسی و زیبا نویسی است. بخش زیبا نویسی کوتاه و نوشتن تاثیرگذار است. این کتاب از تمرین های متنوع و تصاویر جذاب تشکیل شده است. چیدمان سوالات از ساده به دشوار است.

کتاب کار فارسی اول ابتدایی کارپوچینو انتشارات بین المللی گاج:

با استفاده از تکنیک های روانشناسی، تمرین های متنوع و آموزنده ای تهیه شده. انجام تمرین ها سبب تقویت چهار مهارت زبانی ( گوش دادن ، سخن گفتن، خواندن و نوشتن ) و پرورش قدرت تخیل ، تفکر و خلاقیت در کودک می شود.

کتاب کار درس فارسی پایه اول ابتدایی

کتاب کار فارسی اول دبستان خیلی سبز:

کتاب های کار با درسنامه کاربردی و خلاصه آغاز می شود و سپس به انواع دیگری از سوالات از جمله تستی، درست و غلط ، انتخاب کنید جای خالی، پرسش های مفهومی، تکمیل جدول و سوالات تشریحی می پردازد سوالات این کتاب شبیه ساز سوالات متاب درسی می باشد، توجه داشته باشید این کتاب پاسخنامه تشریحی ندارد.

کتاب کار فارسی اول دبستان خیلی سبز

 بارم بندی درس فارسی اول ابتدایی:

نمره های دانش آموزان به صورت توصیفی است؛ این کار دلایل متفاوتی دارد برای مثال کاهش استرس و افزایش اهمیت یادگیری بخشی از این دلایل است.

ارزیابی پایان سال با  توجه به توانایی انجام موارد زیر در دانش آموزان است:

 • مهارت های خواندن (گوش دادن، سخن گفتن، تصویرخوانی، خواندن)

 • مهارت نوشتن (درست نویسی، زیبا نویسی، جمله نویسی)

درس نگارش پایه اول دبستان:

یکی دیگر از درس های پایه اول دبستان نگارش هست در این درس دانش آموز با نوشتن نگاره ها تمرین می کند تا بتواند کلمات را پیوسته بنویسد . تمرین در این درس باید زیاد باشد، زیاد بودن تمرین بنا به طولانی بودن مدت آن نیست بلکه زمان کوتاه باشد و تمارین پیوسته انجام شود بسیار ارزشمند و مفید است. برا ی تثبیت در ذهن و آمادگی بیشتر برای امتحان می توانید از کتاب های کمک درسی و امتحان مدارس دیگر استفاده کنید. برای آشنایی بیشتر با درس نگارش پایه اول ابتدایی در این بخش فهرست را در اختیارتان قرار داده ایم.

فهرست درس نگارش پایه اول دبستان

نحوه مطالعه درس نگارش پایه اول ابتدایی:

یکی از دغدغه های والدین انجام تکالیف نگارش است . با توجه به سن کم کودکان  نوشتن برایش دشوار است برای جلوگیری از بی حوصلگی و خسته شدن بهتر است از تایم های کوتاه 10 یا 20 دقیقه ای را برای نوشتن در نظر بگیرید. حس پیروزی و موفقیت انگیزه و شوق را در دانش آموزان افزایش می دهد به همین منظور می توانید از کودک خود بخواهید به شما املاء بگوید  پیدا کردن و تصحیح لغات اشتباه یکی از روش های مهم یادگیری نگارش پایه اول دبستان است املاء گفتن کودک به شما باعث افزایش دقت، تقویت روان خوانی و تشخیص کلمات مهم می شود.

کتاب کمک درسی نگارش پایه اول دبستان:

دیکته شب اول سری کارپوچینو انتشارات بین المللی گاج: از آن جایی که املاء در پایه اول درس مهمی است سری کتاب های کارپوچینو با هدف برآوردن  کردن نیاز دبیران و اولیا گرامی فراهم شده. این کتاب به بررسی موارد زیر می پردازد.

 • در نظر گرفتن چندین متن ساده ، روان و جذاب برای نشانه

 • بیان چندین کلمه جدید دارای نشانه ی مورد نظر در هر متن

 • ارائه کلمه های متنوع تری ازهر نشانه در قسمت ((باهم بخوانیم)) دارای یک عدد سی دی که در آن اکثر دیکته های داخل کتاب به صورت فایل صوتی تهیه شده است

کتاب املای اول دبستان سری-آس انتشارات بین المللی گاج :

این کتاب جوری طراحی شده که دانش آموز به صورت آهسته و گام به گام بتواند بخواند و بنویسد .از ویژگی های این کتاب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تقویت حافظه دیداری و شنیداری

 • استفاده از شیوه های جدید متن خوانی و متن نویسی

 • درک جمله، تشخیص جایگاه مناسب کلمه تقویت مهارت واژه سازی

کتاب دیکته شب اول دبستان – مجموعه کتاب های پویش: این کتاب برای بچه هایی که روی مطالب کتاب درسی تلسط کاملی دارند مناسب است؛ زیرا از کلمات خاص و جملات منحصر به فردی در این کتاب به کار رفته است. علاوه بر این به موارد زیر هم پرداخته شده است. آمادگی برای جمله نویسی و انشاء آسانی خواندن و نوشتن.

کتاب کار املاء پایه اول دبستان

درس قرآن پایه اول ابتدایی:

کتاب آموزش قرآن دارای 7 درس است که هر درس 8 جلسه ( طی 2 جلسه در هفته ) آموزش داده می شود. این دروس از قسمت های زیر تشکیل شده اند .

این دروس از قسمت های زیر تشکیل شده است :

تصویرخوانی باعث افزایش قدرت ذهن، داستان گویی  و انجام فعالیت گروهی می شود.

قرائت سوره به کسب تدیجی قرائت سوره های کوچک قرآن کمک می کند.

شعر و سرود: یادگیری مفهوم درس در قالب شعر و سرود جذابیت بیشتری دارد و باعث ایجاد ذوق و علاقه در این درس می شود.

پیام قرآنی سبب کنجکاوی و کسب مهارت تفکر در آیات درقرآن می شود.

فعالیت ها درک و فهم تدریجی موضوع در قالب رنگ آمیزی، نقاشی و... را ایفا می کند که باعث جذب بیشتر دانش آموز می شود.

داستان ها در افزایش مهارت خوب گوش دادن و همفکری کردن در کودکان نقش مهمی دارد.

روخوانی کلمات و عبارات قرآنی از دی ماه آغاز می شود  که کودکان بتوانند آیات کوتاه را روان بخوانند.

برای آشنایی بیشتر شما با درس قران در این بخش فهرست را در اختیارتان قرار داده ایم.

فهرست درس قرآن پایه اول ابتدایی

نحوه مطالعه قرآن پایه اول ابتدایی: 

در جلسات اول هر درس با توجه به تصویر یا تصاویری که آمده دانش آموزان با دقت به آن نگاه می کنند ، نظراتشان را اعلام می کنند و راجب آن باهم گفت و گو می کنند. برای تمرین قرائت قرآن ابتدا باید به فایل صوتی گوش دهند، بار دوم با آن زمزمه کنند  و بار آخر بلند با آن بخوانند. فایل صوتی پیام قرآنی گذاشته می شود مانند قرائت قرآن خوانده می شود سپس ترجمه پیام قرآنی توسط آموزگار خوانده می شود . دانش آموزان با کمک تصویر و پرسش های در کتاب آمده با هم مشورت می کنند ، نظرات و برداشت خود را درباره پیام قرآن در کلاس بازگو می کنند. در بعضی از بخش ها داستان قرآنی جایگزین پیام قرآنی شده ، داستان با استفاده از تصویر به روش ساده و قابل درک برای دانش آموز تعریف می شود. برای روان خوانی بهتر کودک باید درست گوش بدهد تا بتواند درست بخواند برای تقویت در این زمینه از فایل های صوتی کتاب استفاده نمایید. یکی دیگر از راه های افزایش تقویت روان خوانی این است که می توانید هر شب یک صفحه قرآن با فرزندتان بخوانید.

بارم بندی قران پایه اول دبستان:

نمره های دانش آموزان به صورت توصیفی است؛ این کار دلایل متفاوتی دارد برای مثال کاهش استرس و افزایش اهمیت یادگیری بخشی از این دلایل است.

ارزیابی پایان سال با  توجه به توانایی انجام موارد زیر در دانش آموزان است:

 • خواندن(جمع خوانی ، روخوانی)

 • آموزه های قرآنی (آداب خواندن قران ، پیام قرآنی ، داستان های قرآنی)

بارم بندی سایر دروس پپایه اول ابتدایی:

نمره های دانش آموزان به صورت توصیفی است؛ این کار دلایل متفاوتی دارد برای مثال کاهش استرس و افزایش اهمیت یادگیری بخشی از این دلایل است.

ارزیابی پایان سال با  توجه به توانایی انجام موارد زیر در دانش آموزان است.

 • بیان ایده در قالب های مختلف هنری (زیبایی شناسی، ارتباط با طبیعت، آشنایی با میراث فرهنگی، تولید هنری، نقد هنری)

 • استفاده مناسب از ابزار تربیت بدنی

 • آمادگی جسمانی

 • حرکت پایه شایستگی های عمومی ( انضباط )

 • شایستگی های فردی ( رعایت بهداشت و ایمنی، رعایت آموخته های اخلاقی )

 • شایستگی های فرهنگی اجتماعی (مسئولیت پذیری ، مشارکت در کارگاه گروهی ،احترام به ارزش های ملی و مذهبی )

 • شایستگی های یادگیری ( توجه به مطالعه و کتابخوانی، تلاش برای یادگیری بیشتر در مکان های مختلف )

معرفی آزمون پایه اول ابتدایی:

آزمون های والا: در مقطع اول ابتدایی در 4 مرحله انجام می شود که دو تا آزمون آن جامع می باشد.

آزمون های تفکر نو: برگزاری این آزمون به صورت تستی است.

در مجموع آزمون های این چنینی برای پایه اول توصیه نمی شود زیرا دانش آموز توانایی لازم برای حل کامل سوالات را بدست نیاورده و در حل سوالات تستی به مشکل می خورد و همین سبب می شود کودک احساس ضعف و ناتوانی کند.


امیدوارم که با روش مطالعه دروس مقطع اول ابتدایی آشنا شده باشید و به پاسخ سوالات خودتون رسیده باشید. اگر سوال یا نظری درباره پایه اول ابتدایی و روند آموزش اول ابتدایی دارید، می توانید در بخش نظرات بپرسید تا مشاورین ما به سوالات و بازخورد های شما پاسخ بدهند. در ادامه می توانید این مقاله برای دوستان و معلمینی که می شناسید ارسال کنید تا از این آموزش ها استفاده لازم را ببرند.

برای رزرو و ثبت نام جلسات مشاوره تحصیلی بارسا
مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری ) با شماره ۲۲۶۷۷۹۱۷-۰۲۱ تماس بگیرید
یا عدد 
۶۶ را به سامانه ۳۰۰۰۹۰۹۰۳۰ ارسال کنید.

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.