کتاب برنامه ریزی با دوربین مدار بسته

روش های جلب اعتماد والدین

روش های جلب اعتماد والدین

گاهی اوقات به نظرت می رسه که پدر و مادرت نمی تونند بهت اعتماد کنند یا مسئولیتی را به تو بسپارند. یا ممکن که تو کار اشتباهی انجام داده باشی که به خاطر اون پدر و مادرت دیگه بهت اعتماد نکنند. تو این شرایط چه کاری باید انجام داد؟ تلاش می کنی تا دوباره اعتماد آن ها را بدست بیاری؟ دوست داری که پدر و مادرت به تو اعتماد داشته باشند و مسئولیت هایی را به تو بسپارند؟
تو این شرایط می تونی از راه کارهایی که تو این مقاله هست استفاده کنی و سعی کنی که ارتباط بین خودت و والدینت را بهتر کنی و اعتماد آن ها را جلب کنی.

احترام بین والدین و فرزندان

احترام گذاشتن به یکدیگر راهی است برای داشتن یک ارتباط خوب با دیگران و جلب اعتماد والدین. احترام گذاشتن گاهی اوقات به نظر سخت میاد مخصوصا اگر طرف مقابل ما دید متفاوتی داشته باشد اما در هر صورت ما موظف هستیم که با پدر و مادر خود با احترام رفتار کنیم. هرچقدر که ما تلاش کنیم که به آن ها احترام بگذاریم، آن ها هم تلاش می کنند که به ما احترام بگذارند و این شروعی است برای یک ارتباط خوب بین ما و آن ها.

کمپین کتاب برنامه ریزی با دوربین مدار بسته

صداقت | کلید جلب اعتماد والدین

خب نیازی به توضیح نیست، دروغ گفتن قطعا می تواند باعث از بین رفتن اعتماد خانواده و دیگران نسبت به ما شود. اگر ما کار اشتباهی را انجام دادیم، دروغ گفتن در آن مورد نمی تواند به ما کمکی کند هرچند که در لحظه ممکن است به نظر بیاید خطای ما را پوشانده اما در دراز مدت، ما را دچار مشکلات دیگری می کند. در این شرایط به نظر جرائت زیادی لازم است تا ما حقیقت را صادقانه بگوییم اما ما با این کار و قبول اشتباه مان هم مسئولیت پذیر بودن خود را نشان می دهیم و هم اعتماد دیگران و به خصوص اعتماد خانواده را از دست نخواهیم داد. 

دلیل مشکلات نوجوانان و والدین در دوره نوجوانی چیست؟ 

به صحبت های والدین گوش دهید

درسته که تو برای خودت نظر و عقیده ایی داری و دوست داری کارها را به روش خودت انجام بدی اما یادت نره که پدر و مادرت هم برای خودشون نظری دارند که آن را در طول سال ها بدست آوردند. حتی اگر نظر آن ها با نظر تو متفاوت است، به نظرات آن ها خوب گوش بده و از آن ها مشورت بگیر. گوش کردن و مشورت کردن با هم می تواند ارتباط بین افراد را محکم کند. و باعث جلب اعتماد خانواده و بهبود شرایط بین والدین و فرزندان شود.

دلایل را برای والدین توضیح دهید

یکی از راه کارهای خوب برای برقرای یک ارتباط مناسب با پدر و مادر و جلب اعتماد خانواده، این است که ما دلایل کارهایی را که انجام می دهیم یا می خواهیم انجام بدهیم برای آن ها توضیح دهیم. با این کار آن ها می توانند بیشتر ما را درک کنند و بفهمند.

تعهد نسبت به خانواده

یکی از راه های نشان دادن این که ما مسئولیت پذیر هستیم و لایق اعتماد خانواده به خودمان هستیم، داشتن تعهد در انجام کارهای مان است. اگر قرار است که کاری را انجام دهیم یا اگر پدر و مادر ما از ما می خواهند که کاری را انجام دهیم، حتما سعی کنیم آن کار را درست انجام دهیم و تا کار را تمام نکرده ایم، از آن دست نکشیم.

اعتماد خانواده

به والدین خود کمک کنیم

یکی دیگر از کارهایی که می توانیم انجام دهیم این است که بدون این که پدر و مادر مان از ما بخواهند، به آن ها در کارها کمک کنیم. مثلا اگر کاری هست که در هنگام آماده شدن شام ما می توانیم در آن کمک کنیم، آن کار را انجام دهیم یا بدون این که به ما بگویند اتاقمان را مرتب کنیم و . . . یا در کارهای دیگر می توانیم از پدر و مادر مان بپرسیم که به کمک احتیاج دارند یا خیر. گاهی می توانیم به جای فقط انجام دادن کارهای خودمان از خواهر یا برادر کوچکترمان مراقبت کنیم تا والدین مان کمی استراحت کنند.

ارتباط خوب باعث جلب اعتماد می شود

سعی در برقراری یک ارتباط خوب می تواند اعتماد والدین را در پی داشته باشد. باید سعی کنیم که با پدر و مادرمان یک رابطه دوستانه داشته باشیم، با آن ها صحبت کنیم و نظراتمان را بیان کنیم و نظراتشان را بشنویم. اگر در مواردی باهم اختلاف نظر داریم می توانیم با احترام مخالفت خودمان را بیان کنیم. سعی کنیم که به والدین مان توجه و علاقه خودمان را نشان دهیم. اگر آن ها را ناراحت دیدیم از آن ها بپرسیم که چه اتفاقی افتاده و یا اگر از ما سوالی کردند سعی کنیم با آن ها صادقانه صحبت کنیم و نگوییم که به آن ها مربوط نیست. یکی از روش های جلب اعتماد والدین، برقرار کردن ارتباط خوب با آنهاست.

در مورد ارتباط نوجوان با والدین و دوستان بیشتر بدانید.

سکوت کنید.

زمانی که ما حرفی را از پدر و مادرمان می شنویم که با آن موافق نیستیم، یکی از کارهایی که می توانیم انجام دهیم این است که سکوت کنیم. با این کار هم احترام گذاشته ایم و هم توانسته ایم قدمی برای جلب اعتماد خانواده برداریم. سکوت کردن به جای داد و بیداد کردن یا حرف نامناسب زدن می تواند نشان دهد که ما تا چه اندازه بالغ شده ایم .

پس از اشتباه ، چگونه اعتماد پدر و مادرمان را جلب کنیم؟

جبران اشتباهات گذشته

اشتباه کردن برای هرکسی پیش می آید مهم این است که فرد زود متوجه اشتباه خود شود و سعی کند که آن را جبران کند. می توانیم از اشتباه مان درس بگیریم و سعی کنیم بفهمیم که چرا این کار اشتباه است. زمانی که دیگران متوجه کار اشتباه ما شدند نباید بهانه بیاوریم و باید مسئولیت کارمان را برعهده بگیریم. با این کار به دیگران و والدین خود نشان می دهیم که دیگر اشتباه خودمان را تکرار نمی کنیم و به آن ها اطمینان خاطر می دهیم.

عذر خواهی کنید

زمانی که کار اشتباهی مرتکب می شویم اولین کاری که باید انجام دهیم معذرت خواهی است. بعد از معذرت خواهی می توانیم درباره کارمان به والدین خود توضیح دهیم و به آن ها بگوییم که از اشتباهمان درس گرفته ایم. همچنین می توانیم از آن ها بخواهیم که فرصت دیگری به ما دهند، تا ما اشتباه مان را جبران کنیم. معذرت خواهی می تواند فرصتی دوباره برای جلب اعتماد خانواده باشد.

به والدین خود فرصت دهید

به والدین خود فرصت دهیم که در مورد مسئله مورد نظر فکر کنند، برای کار اشتباهی که انجام داده اید به آن ها حمله نکنید و با آن ها دعوا نکنید. مسئولیت اشتباهت را بپذیرید و به والدین خود نشان دهید که از اشتباهت درس گرفتید و عوض شده اید و در این راه صبور باشید. مطمئنا بعد از مدتی دوباره می توانید اعتماد خانواده را جلب کنید و توانایی هایتان را به آن ها نشان دهید.

نکته آخر

یادتان باشد که حتما از پدر و مادرتان تشکر کنید و سپاس گذار زحمات آن ها باشید. سپاس گذاری می تواند نشان دهنده احترام و علاقه شما به آن ها باشد و به آن ها نشان دهد که شما در راه بالغ شدن قدم های درستی برمی دارید و قدردان زحمات دیگران هستید. این کار در نهایت می تواند اعتماد بین شما را بیشتر کند. ساختن اعتماد زمان می برد و گاهی برخی اشتباه ها می تواند به اعتماد دیگران نسبت به ما خدشه وارد کند. پس ما در راه جلب اعتماد والدین باید صبور باشیم و گام هایمان را محکم برداریم. اشتباه هایمان را بپذیریم و سعی کنیم که آن را اصلاح کنیم یا کارمان را جبران کنیم.
هرچقدر که ما مسئولیت پذیرتر باشیم، به پدر و مادرمان علاقه و احترام نشان دهیم، مشورت کنیم و دلایل کارهایمان را توضیح دهیم، اعتماد خانواده را بیشتر جلب خواهیم کرد.

برای رزرو و ثبت نام جلسات مشاوره تحصیلی بارسا
(
 مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری ) با شماره ۲۲۶۷۷۹۱۷-۰۲۱ تماس بگیرید.
یا عدد 66 را به سامانه ۳۰۰۰۹۰۹۰۳۰ ارسال کنید.

نظرات کاربران
دخی ماکانی

سلام خسته نباشید
ممنونم بابت مقاله تون
من با این راه کار ها اعتماد خانوادمو جلب کردم
واقعا ممنونمممممم🙏🏻💙

11 6

Suga

متن هاتون جالب بود
امیدوارام موفق باشم
ممنون بابت راهنمایی هاتون❤

12 4

کوثر

سلام
راه های دیگه ای نیست که زمان کمتری بخواهد .

41 6

مدیر سيستم

سلام کوثر جان
به دست آوردن اعتماد مادر و پدر (و کلا هر شخص دیگه ای) یه فرآینده تقریبا طولانیه و بهتره دنبال راه کوتاه نباشی.
پیشنهاد می کنم از راهکارهای گفته شده استفاده کنی.
برات آرزوی موفقیت داریم

15 5

یگانه

من چند بار اشتباه کردم ولی باز دست خودم نبوده و اون کارو تکرار وردم و الان اون اعتماد رو خانواده من بهم ندارن میشه یکم بهم در مورد این موضوع توضیح دهید ؟ ممنون میشم 😔❤

48 4

مدير سيستم

سلام یگانه جان
آخر مقاله درباره این موضوع صحبت کردیم و پیشنهاد می کنم مقاله رو بخونی و این راهکارها رو اجرا کنی. اگه خوب این راهکارها رو اجرا کنی، مطمئنا تاثیر خواهند داشت.
برات آرزوی موفقیت و روابط خوب با خانواده رو داریم

16 2

𝕗𝕒𝕥𝕖𝕞𝕖𝕙

هر کاری میکنم بم اعتماد نمیکنن
تازه قبلن فقد مامانم بم بی اعتماد بود
الانا از بس مامانمم میگ و.....
بابامم بم بی اعتماد شدع
واقعا خسته شدم

34 4

مدير سيستم

سلام فاطمه جان
بهت پیشنهاد می کنم راهکارهای ارائه شده در مقاله رو به کار بگیری و البته انتظار نداشته باش با گذشت یکی دو هفته همه چیز کاملا عالی بشه. بهبود روابط نیازمند گذشت زمان و البته انجام کارهای درست در این زمان هست.
پس از راهکارها استفاده کن و در کنارش صبر داشته باش. مطمئنم می تونی این کار رو انجام بدی.

9 4

یاسی

من که مقاله به دردم نهخورد

11 4

زهرا

سلام من خیلی با پدر مادر خودم مشگل دارم نه بهم اعتماد دارن نه اجازه هیچ کار رو بهم نمیدن نه میزارن بیرون برم نه میزارن براشون کاری انجام بدم من واقعا دارم اذیت میشم دیگه خسته شدم از دستشون واقعا دوس تا یه راهی باشه تا مشکلاتم حل بشه اگع میشه یه راهی رو به من پیشنهاد بدین تا از این عذاب راحت شم

46 0

مدير سيستم

سلام زهرا جان
مسئله ای که درباره اش صحبت کردی، پاسخ کوتاه و روش حل فوری نداره.
می تونی از یکی از پدر یا مادر درخواست کنی تو وبینار پدر و مادر آنلاین دکتر میرصادقی شرکت کنند تا تجربیات خوبی به دست بیارند و رابطه و اعتماد بین شما بهتر بشه. لینک اطلاعات وبینار در انتهای همین مقاله موجوده که پیشنهاد می کنم حتما مطالعه کنی.
براتون آرزوی موفقیت داریم

7 2

ستی

مادرم بهم اعتماد نداره و نمیخواد من هیچ دوستی داشته باشم بلایی که تو بچگیش سر خودش اوردن حالا داره سر من میاره چیکار کنم بهم اعتماد کنه و بزاره با دوستام برم بیرون یا بزاره برم خونه دوستام لطفا کمکم کنین

19 0

مدير سيستم

سوال شما هم مثل نفر قبلی، پاسخ شخصی و متفاوتی داره که نیاز داریم بیشتر با شما و والدین شما آشنا بشیم.
می تونی فرم انتهای صفحه رو پر کنی و درخواست مشاوره داشته باشی. یا اینکه از یکی از پدر یا مادر درخواست کنی تو وبینار پدر و مادر آنلاین دکتر میرصادقی شرکت کنند تا تجربیات خوبی به دست بیارند و رابطه و اعتماد بین شما بهتر بشه. لینک اطلاعات وبینار در انتهای همین مقاله موجوده که پیشنهاد می کنم حتما مطالعه کنی.
برات آرزوی موفقیت داریم

5 1

Ana

راستش من سر یه سری مسائل اصلا پدر و مادرم بهم اعتماد ندارن و اصلا نمیتونم با دوستام بیرون برم یا هرجایی لطفا راهنمایی کنید چطور حسن نیت خودمو ثابت کنم

16 0

مدير سيستم

سلام آنا جان
سوال شما پاسخ شخصی و متفاوتی داره که نیاز داریم بیشتر با شما و والدین شما آشنا بشیم.
می تونی فرم انتهای صفحه رو پر کنی و درخواست مشاوره داشته باشی. یا اینکه از یکی از پدر یا مادر درخواست کنی تو وبینار پدر و مادر آنلاین دکتر میرصادقی شرکت کنند تا تجربیات خوبی به دست بیارند و رابطه و اعتماد بین شما بهتر بشه. لینک اطلاعات وبینار در انتهای همین مقاله موجوده که پیشنهاد می کنم حتما مطالعه کنی.
برات آرزوی موفقیت داریم

0 4

Mord

سلام
اصلا با این کار ها هم نمیتونم اعتماد خانوادم رو جلب کنم
خسته شدم خستهههه
هر روز ارزوی مرگ دارم خستم کردن
هر شب دعا میکنم ک صبح از خواب بیدار نشم و بمیرم
اگه امکانش هست یه مشاور خوب بهم پیشنهاد کنید
مچکرم 🙂🌹

25 1

مدير سيستم

سلام دوست عزیز
بهبود روابط و درست شدن اوضاع و مشکلاتی که پیش اومده، قطعا به زمان نیاز داره. پس انتظار نداشته باش با چند بار استفاده از این روش ها، سریعا اعتماد پدر و مادر خودت رو جلب کنی.
برای دریافت مشاوره می تونی با شماره ۰۲۱۲۲۶۷۷۹۱۷ تماس بگیری یا فرم انتهای صفحه رو پر کنی و درخواست مشاوره داشته باشی تا باهات تماس بگیریم.
برات بهترین ها رو آرزو می کنیم

2 0

...

عالی بود بااین روش ها پدر و مادرم به من اعتماد کردن😍

7 11

مدير سيستم

چقدر عالی
باعث خوشحالی ماست که راهکارهای ارائه شده باعث به دست آوردن اعتماد والدین شما نسبت بهت شده.
برات آرزوی موفقیت داریم

6 3

زهرا رحیمی

من واقعا بعد از چند روز کع با هیچ پسری دوس نیستم ولی واقعا مادرم میگع من بهت اعتماد ندارم...لطفا کمکم کنید

9 2

مدير سيستم

از راهکارهای ارائه شده در این مقاله استفاده کن زهرا جان
و باید بدونی به دست آوردن اعتماد پدر و مادر نیاز به صبر و شکیبایی شما و گذشت زمان و رفتار مناسب و درست شما در این مدت زمان داره.
پس تلاش کن و از این راهکارها استفاده کن و مطمئن هستم که موفق میشی اعتماد والدین رو با رفتار درست و صادقانه و احترام آمیزت به دست بیاری.
برات بهترین ها رو آرزو می کنیم

2 0

پرنیا

نمیدونم اصلا اعتماد ندارن ک هیچ کاری را به عهده خودم نمیزارن و همش ازم میپرسن اما خوب من هم بعضی اوقات یک مشکلاتی به وجود نیارم اما خوب به نمره هایی هم که دادم و همه بیست شده اعتماد ندارن و میگن که الکیه

17 2

مدير سيستم

وقتت بخیر باشه پرنیا جان
همه ما برای اعتماد سازی راه طولانی رو در پیش داریم. برای ابتدای راه مهم ترین عامل برای ایجاد اعتماد، اول صبوری شما هست و اینکه به راهت اعتماد داشته باشیدی و آگاه باشی که داری کار درست رو انجام میدی.
اعتماد پدر و مادر زمانی جلب میشه که نتیجه های خوب شما استمرار پیدا کنه و نتیجه های شما یکی از عواملی هست که باعث جلب اعتماد والدین شما میشه.
از طرفی بهتره باهاشون صحبت کنی و بگی که دوست داری مسئولیت پذیری رو تجربه کنی و بعضی از کارهایی که مناسب شرایطت هست رو خودت به عهده بگیری.
برات آرزوی موفقیت داریم

1 0

عشق پدر و مادری

عالی متن ها تون خیلی خوبه
سعی میکنم تمرین اش رو انجام بدم
امیدوارم تعصیر گذار باشه خیلی خیلی ممنونم
💜🤍💜🤍💜🤍💜🤍💜🤍💜🤍💜🤍💜🤍💜🤍

4 3

مدير سيستم

ممنون از نظر خوبت
باعث خوشحالی ماست که مطالب برای شما مفید بوده.
موفق باشی

7 2

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید


معرفی و رتبه قبولی رشته های دانشگاهی
مشاور تحصیلی
بهترین منابع کنکور
بهترین مدرسه تهران

روش مطالعه کنکور

دوستان عزیزان بارسایی، ممنون که همیشه همراه بارسا هستید و سوالاتتون رو از ما می پرسید. بدون شک هدف ما هم پاسخگویی دقیق به سوالات شماست تا بتونیم شما رو به بهترین شکل ممکن راهنمایی کنیم. اما با توجه به حجم بسیار زیاد سوالات در زمان انتخاب رشته، فرآیند پاسخگویی کمی طولانی تر شده و شاید کمی دیرتر از زمان های دیگه سوالاتتون رو پاسخ بدیم. اما حتما پاسخ شما رو خواهیم داد؛ پس همراه ما باشید.

فرم درخواست مشاوره تحصیلی

برای رزرو و دریافت اطلاعات بیشتر درباره جلسات مشاوره تحصیلی خصوصی بارسا، کافی است نام و شماره موبایل خود را وارد کنید.

مشخصات فردی
موبایل
تصویر امنیتی
کد امنیتی :
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.