رشته های شناور چه رشته هایی هستند

رشته های شناور چه رشته هایی هستند ؟

رشته های شناور یا رشته های مشترک، رشته هایی هستند که شما از هر رشته نظری دبیرستان ( ریاضی ، تجربی و انسانی ) می توانید وارد آن رشته بشوید. رشته های شناور شامل رشته های حسابداری ، اقتصاد ، روانشناسی ، تربیت بدنی و مدیریت ها می شوند. این رشته ها بسیار موقعیت کاری خوبی دارند و نیاز جامعه هستند.

با استفاده از مقالات زیر، می تونید تا حد زیادی با رشته های دانشگاهی آشنا بشید.
معرفی رشته های دانشگاه سراسری

افراد موفق زیادی در این رشته ها داریم که بعد از اتمام دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد توانسته اند وارد بازار کار شده و به موفقیت برسند و درآمد های بالایی داشته باشند.

در اوضاع و شرایط اقتصادی و اجتماعی امروز کشورمان، این طرز فکر اشتباه غالب شده است که « پول درآوردن سخت است!! » نه اینطور نیست… شما با این طرز فکر تمام فرصت های ممکن و احتمالی را که در اطراف تان هستند کور می کنید.

آیا می دانستید چه تعداد از بیلیونر های جهان در رشته های شناور تحصیل کرده اند؟

بالای 20 نفر از بیلیونرهای جهان در رشته های اقتصاد و مدیریت تحصیل داشته اند.

100 فرد ثروتمند جهان در چه رشته هایی تحصیل کرده اند؟ 

همان طور که در نمودار زیر می بینید، تعداد قابل توجهی، یعنی 33 درصد از ثروتمندان جهان در رشته های علوم مالی ، اقتصاد و مدیریت تحصیل کرده اند.

رشته های شناور

در همین زمینه بیشتر بخوانید: رشته تحصیلی ثروتمندترین افراد دنیا

انواع رشته های شناور | رشته افراد موفق دنیا

5 رشته تحصیلی مورد علاقه افراد موفق و ثروتمند چه رشته هایی هستند؟

1) BBA ( لیسانس مدیریت بازرگانی )

2) حقوق

3) اقتصاد

4)MBA  ( کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی )

5) رشته های مهندسی

همانطور که ملاحظه می کنید، در این 5 رشته ، 3 رشته شامل رشته های شناور هستند. برای آشنایی بیشتر با این رشته های شناور توضیحات هر رشته را مطالعه کنید.

رشته های شناور چه رشته هایی هستند

انواع رشته های شناور | رشته علوم اقتصاد

خیابانی را می شناسید که در آن نانوایی، میوه فروشی یا آرایشگاه نباشد؟ در هر خیابانی مراکز خدماتی یاد شده به چشم می خورد. اما چرا در حالی که هیچ سازمان یا نهادی مسئول ایجاد این مراکز در خیابان های مختلف نیست، ما در هر خیابانی به واحدهای فوق دسترسی داریم؟ چرا بسیاری از واحدهای خدماتی ۵۰ سال پیش مثل لحاف دوزی، چینی بندزنی و حلبی سازی از بین رفته اند و در مقابل مغازه های تزئینات ساختمانی و فروشگاه های لوازم صوتی و تصویری ایجاد شده است؟ علم اقتصاد به سوال های فوق پاسخ می دهد و توضیح می دهد که در یک جامعه چه عواملی باعث تخصیص منابع می شود. به عبارت دیگر علم اقتصاد، علم تخصیص بهینه منابع است. منابعی که کم یا محدود هستند. این علم در مراکز آموزش عالی تحت عنوان رشته علوم اقتصادی ارائه می شود و یکی از رشته های شناور می باشد که داوطلبان هر گروه آزمایشی ریاضی، تجربی و انسانی می توانند در این رشته ادامه تحصیل دهند.

اقتصاد یکی از مهم ترین رشته های جهان است و استقبال از آن در کشور های دیگر بیشتر و با اهمیت تر است. مدرک دانشگاهی اقتصاد سومین رشته محبوب در میان افراد موفق و میلیونر است.

رشته اقتصاد در مقطع کارشناسی دارای شش شاخه اقتصاد نظری، بازرگانی، کشاورزی، پول و بانکداری، صنعتی و حمل و نقل است. به گفته استادان و دانشجویان این رشته، دانشجوی اقتصاد بیش از هر چیز باید در درس ریاضی قوی باشد تا بتواند در این رشته موفق گردد. همچنین دانشجوی اقتصاد لازم است که به مباحث اجتماعی علاقه مند بوده و الفبای جامعه شناسی، علوم سیاسی و روانشناسی را بداند. چون اقتصاد یک حلقه از علوم اجتماعی است و زنجیره علوم اجتماعی نیز به هم مرتبط است.

نگران آینده تحصیلی خودت هستی؟
دوست داری تو درسات پیشرفت کنی؟
فرم پایین صفحه رو پر کن تا کارشناسان بارسا با تو تماس بگیرند.

دانشجویان دوره کارشناسی اقتصاد می توانند مدل های اقتصادی نوشته، تجزیه و تحلیل کرده و پیشنهادهای تازه ای برای رفع مشکلات اقتصادی مؤسسه و سازمان های مختلف ارائه دهند. البته این به آن معنا نیست که در حال حاضر فارغ التحصیلان این رشته بازار کار ندارند؛ بلکه می توانند در بخش های مختلف وزارت اقتصاد مثل بخش مالیات، وزارت صنایع، سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی و مرکز آمار فعالیت کنند و مهم تر از همه اینکه حتی اگر فارغ التحصیلان اقتصاد در رشته تخصصی خود فعالیت نکنند، به دلیل داشتن ذهنی باز و تحلیل گر و آشنایی صحیح با مسائل و مباحث اقتصادی، نگاه کارشناسانه ای نسبت به جامعه و پیرامون خود دارند و می توانند در هر شغل و تجارتی موفق و کارآمد باشند.

 انواع رشته های شناور | رشته تربیت بدنی

تربیت بدنی نیز یک رشته شناور می باشد که از علوم مختلف برای تقویت و تربیت جسم و روان انسان استفاده می کند. این رشته از یک سو مشتمل بر یک سری رشته های پایه ی پزشکی می باشد، تا جایی که فارغ التحصیل آن تا حد یک پزشکیار با جسم انسان آشنا می شود و از سوی دیگر بخشی از دروس این رشته شامل علوم تربیتی است تا دانشجوی این رشته با تنش و واکنش انسان ها آشنا شود و بتواند به عنوان یک مربی با ورزشکاران یا دانش آموزان به درستی برخورد کند؛ و بالاخره از یک طرف این رشته شامل علوم ورزشی می شودو یعنی دانشجو، علوم ورزشی را به صورت علمی و عملی آموزش می بیند تا بتواند در رشته های مختلف ورزشی مهارت داشته باشد و همچنین توانایی تحقیق در علوم ورزشی را به دست بیاورد.

دانشجوی این رشته باید از کودکی ورزشکار باشد. چون یک سری از مهارت های پایه ای را مثل ژیمناستیک و یا دومیدانی که نیاز به هماهنگی کامل عصب و عضله دارد، نمی توان در بزرگسالی فراگرفت. در ضمن افرادی که از کودکی اهل ورزش هستند، انگیزه ی بیشتری برای فراگیری مطالب علمی و عملی از خود نشان می دهند.

درباره موقعیت شغلی رشته تربیت بدنی در ایران به عنوان یک رشته شناور باید گفت فارغ التحصیل این رشته می تواند به عنوان مربی و مسئول ورزش در وزارتخانه ها و بعضی از وزارتخانه ها که بخش تربیت بدنی دارند، فعالیت کند. همچنین می تواند در ساخت وسایل و البسه ورزشی مشاور یک طراح باشد. چون نظرات یک کارشناس ورزشی نقش موثری در بهبود وسایل ورزشی دارد. در کل فارغ التحصیل این رشته اگر فرد فعالی باشد، هیچ وقت بیکار نمی ماند. چون می تواند به عنوان مربی در باشگاه های ورزشی آزاد فعالیت کند و یا به عنوان مربی، کارشناس یا مربی بدنسازی جذب سازمان تربیت بدنی شود.

کسانی که دوره کارشناسی تربیت بدنی را به پایان می رسانند، می توانند علاوه بر تدریس دروس تربیت بدنی در مدارس و مراکز آموزشی به کار کارشناسی تربیت بدنی در سازمان های دولتی، فدراسیون های ورزشی و نهادهای انقلابی و همچنین خدمت در مراکز ورزشی و درمانی جانبازان و معلولین بپردازند.

بیشتر بخوانید: تیپ های شخصیتی و انتخاب شغل

دانشجویان این رشته در طی دوران تحصیل با آمادگی جسمانی، آناتومی، روانشناسی عمومی، تغذیه و بهداشت مواد غذایی، فیزیولوژی، تاسیسات و اماکن ورزشی و آزمون های ورزشی آشنا شده و در تمرینات عملی ورزش های فوتبال، والیبال، ژیمناستیک، بدمینتون و شنا شرکت می کنند.

 انواع رشته های شناور | رشته حسابداری

برای تصمیم گیری های اقتصادی، افراد و موسسات نیازمند اطلاعاتی هستند که این اطلاعات را حسابداری در اختیار می گذارد. در واقع حسابداری یک فعالیت خدماتی است که وظیفه اش فراهم کردن اطلاعات کمّی است که اساسا دارای ماهیت مالی درباره واحد اقتصادی هستند. از آنجایی که محصول نهایی حرفه حسابداری مبنای تصمیمات اقتصادی اشخاص ذی نفع از جمله مدیران، سهامدارن، اعتباردهندگان، دولت و غیره قرار می گیرد، بنابراین می توان گفت که یکی از اهداف رشته حسابداری آموزش نیروی انسانی متخصص در جمع‌ آوری، طبقه‌ بندی، ثبت و خلاصه کردن اطلاعات و تهیه گزارشات مالی مطابق معیارهای از پیش تعیین شده از جمله استانداردها و اصول حسابداری می باشد.

از نظر خیلی از دانش آموختگان رشته حسابداری ، این رشته یکنواخت است و تنوعی ندارد. پیشنهاد من این است که اگر به دنبال تنوع کاری زیاد هستید، رشته حسابرسی را انتخاب کنید. اغلب متخصصین، حسابداری را یک « فن » می دانند و این رشته از رشته هایی است که داشتن دانش در آن، به داشتن مدرک ارجحیت دارد. لذا کسب تجربه در محیط واقعی کسب و کار، از تحصیلات تکمیلی دانشگاهی برای استخدام مهم تر است و برای کارفرمایان اولویت بیشتری دارد.

دوره مجازی مدیریت آزمون

با انتخاب رشته کنکور در 10 مرحله به سبک علی میرصادقی آشنا شوید.

حسابداری از رشته هایی است که تقاضا برای آن در بازار کار زیاد است  بانک ها، موسسات و شرکت های تجاری، تولیدی و خدماتی، موسسات حسابداری و حسابرسی و... از مشاغل موجود برای یک فارغ التحصیل رشته حسابداری است. امروزه حتی سوپرمارکت های کوچک هم به حسابدار احتیاج دارند. پس نگران آینده شغلی در این رشته نباشید؛ اما توجه داشته باشید که این تلاش شماست که جایگاهتان را مشخص می کند.

دروس تخصصی ریاضی و آمار و روش تحقیق و پژوهش عملیاتی از درس های مهم این رشته هستند.

انواع رشته های شناور | رشته روانشناسی

رشته روانشناسی یکی دیگر از رشته های شناور بوده و با در نظر گرفتن نیازهای طبیعی انسان و درک روح زمان، به عنوان پرچمدار مطالعه پیچیدگی ‎های بشر امروز است. در یک تعریف ساختار شکن از روانشناسی ، « روانشناسی عبارت از کشف دروغ هایی است که به خود می گوییم و همچنین تعیین حد و مرز راست هاست. » در این تعریف انسان موجودی است که نخست باید خود را فتح کند. در نتیجه صداقت تمام عیار با خود پایه روانشناسی است. این تعریف، روانشناسی را با خودشناسی پیوند می زند.

در واقع، امروزه روانشناسی با همه جنبه های زندگی ما ارتباط دارد و هر اندازه که جامعه پیچیده تر شود، روانشناسی نیز نقش مهمتری در حل مسائل آدمی بر عهده می گیرد. تا جایی که امروزه ما با حوزه های تخصصی جدیدی مثل روانشناسی مهندسی، روانشناسی محیطی، روانشناسی قانونی و روانشناسی کامپیوتر روبه رو هستیم. و این به معنای فرصت های شغلی متنوع و گسترده برای فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد و دکتری است که می توانند به طور تخصصی در یکی از شاخه های این علم فعالیت کنند. البته در کشور ما بسیاری از حوزه های تخصصی روانشناسی ناشناخته باقی مانده اند و حتی حوزه های معروف و شناخته شده روانشناسی ، مثل روانشناسی بالینی، روانشناسی تربیتی و روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی نیز جایگاه واقعی خود را در جامعه ما ندارند. چرا که مؤسسات دولتی و خصوصی از نقش متخصصان روانشناسی در پیشبرد کارها بی اطلاع هستند.

رشته های شناور

اما با این وجود به گفته کارشناسان این رشته، آینده روانشناسی در کشور ما روشن و امیدبخش است و فارغ التحصیلان این رشته باید آینده خود را در فردا ببینند. چون کشور ما یکی از کشورهای در حال توسعه است و بدون بهره گیری از شاخه های مختلف روانشناسی ، نمی تواند توسعه همه جانبه داشته باشد. از سوی دیگر کشور ما، کشور جوانی است و امروزه یکی از دغدغه های خانواده ها حفظ بهداشت روانی و بالا بردن سطح دانش فرزندان شان می باشد که این دو مهم نیز به یاری شاخه های مختلف روانشناسی از جمله روانشناسی رشد و روانشناسی تربیتی امکان پذیر است.

آنچه گفتیم در مورد فرصت های شغلی موجود برای فارغ التحصیلان این رشته در آینده است. اما امروزه نیز فارغ التحصیلان این رشته در درجه اول جذب آموزش و پرورش می شوند و یا در شرکت ها و سازمان ها به عنوان کارشناس روانشناسی فعالیت می کنند و عده ای نیز به عنوان دستیار متخصص روانشناسی بالینی و یا روان پزشک مشغول به کار هستند.

انواع رشته های شناور | رشته مدیریت

مدیریت اساس و زیربنای تمام موفقیت های بشری است و در تمام حوزه ها کاربرد دارد. ابتدایی ترین نوع مدیریت ، وابسته به خود فرد خواهد بود. اگر کسی بتواند خودش را درست مدیریت کند، می تواند به موفقیت‌ های بسیار زیادی دست پیدا کند. مدیریت در هر کار و صنفی بسیار حیاتی و لازم بوده و به همین منظور اقدام به راه اندازی رشته مدیریت در حوزه های گوناگون کرده اند که هر بخش می تواند در تربیت و پرورش مدیران مؤثر برای آن حوزه اقدام کند.

رشته های مدیریت به چند دسته تقسیم می شوند: مدیریت مالی ، مدیریت بازرگانی ، مدیریت صنعتی ،  مدیریت بیمه ، مدیریت دولتی مدیریت امور بانکی ، مدیریت امور گمرکی ، مدیریت گردشگری و هتل داری

رشته های مدیریت واحد های مشترک زیادی با هم دارند و از نظر واحد اختلاف بسار اندکی با یکدیگر دارند. بنیان تمامی رشته ها بر پایه مدیریت و درس های تحلیلی مدیریتی است. در قسمت مدیریت بیمه یک شاخه نام دارد به نام مدیریت اکو که ظریفت بسیار کمی برای قبولی دارد. این رشته مربوط به شرکت های نفتی وابسطه به ایران است که بسیار کار مهمی دارند. و مذاکره با شرکت های نفتی که با ایران تحت قرار داد هستند به عهده آن ها است.

تمامی گرایش های رشته مدیریت از بازار کار مناسبی برخوردار هستند. جذب دانشجویان در بازار کار به میزان تلاش آن ها و سابقه حرفه ای شان بستگی دارد؛ اما در مجموع می توان گفت گرایش های مدیریت مالی و مدیریت بازرگانی بهترین بازار کار را دارند؛ در رده‌ دوم گرایش های، مدیریت صنعتی و گرایش مدیریت دولتی به ترتیب از بازار کار مناسبی برخوردار هستند. اما فراموش نکنیم که بازار کار هر رشته‌ ای به افراد شاغل در آن رشته برمی‌ گردد.


برای رزرو و ثبت نام جلسات مشاوره تحصیلی بارسا
مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری ) با شماره 22677917-021 تماس بگیرید.
یا عدد 66 را به سامانه 3000909039 ارسال کنید.

نظرات کاربران
محمد

سلام .روز بخیر.ممنون از سایت خوبتون. من رشتم تجربیه .در حال حاضر دوم دبیرستان (یازدهم) هستم.میخواستم بدونم که میشه با کنکور تجربی به رشته ی تاریخ تحصیل کرد.دانشگاه های خوب دولتی منظورم هست.

0 0

مدیر سيستم

سلام وقت بخیر، برای شما این امکان وجود ندارد

0 0

یاسمن

سلام وقتتون بخیر، من دیپلم گرافیک دارم، میتونم واسه رشته آموزش ابتدایی کنکور بدم؟؟؟؟؟

0 1

مدیر سيستم

سلام وقتتون بخیر، پیشنهاد میکنم از مشاور متخصص حوزه و مقطع مدنظرتون راهنمایی بگیرید

0 0

امیر

آیا از کنکور تجربی میتوان رشته اقتصاد خواند ؟

2 0

مدیر سيستم

سلام وقت بخیر، بله اقتصاد رشته شناور هست

0 0

فاطی

ببخشید من دبیرستان رشته انسانی میخونم.
میتونم با کنکور رشته مهندسی شیمی بخونم.

0 0

مدیر سيستم

سلام وقت بخیر، پذیرش بدون کنکور از برخی دانشگاه ها میتونید داشته باشید، پیشنهاد میکنم از مشاوره تحصیلی و یا تحقیقات دقیق تر استفاده کنید

0 0

ستایش

سلام وقتتون بخیر من دیپلم تجربی دارم میتونم با سوابق تحصیلی تربیت بدنی بخونم؟؟

0 0

مدیر سيستم

سلام وقتتون بخیر باشه، شرایط تحصیلی و فیزیکی در رشته تربیت بدنی برای دانشگاه ها مختلف میتواند متفاوت باشد، پیشنهاد میکنم تحقیقات دقیق تری در این حوزه داشته باشید

0 0

سپیده

سلام.
من یک سال پشت کنکور موندم و سوالم اینه می تونم از تجربی که رشتم هست برم حقوق؟

2 1

مدیر سيستم

سلام وقتتون بخیر بله حقوق رشته شناور هست اما اگر دانشگاه خاصی مدنظرتون هست حتما باید اطلاعات بیشتری کسب کنید

0 0

کیمیا

سلام وقتتون بخیر. من دیپلم تجربی هستم و میخواستم بدونم با کنکور تجربی میشه رشته ی فیزیک و اخترشناسی خوند در دانشگاه یا باید کنکور ریاضی داد و اگر باید کنکور ریاضی داد چطور باید اقدام کرد . آیا از رشته تجربی هم میشه امسال کنکور ریاضی داد ؟

0 0

مدیر سيستم

سلام وقت بخیر بله میتونید فیزیک بخونید و درصورت تمایل مانعی برای شرکت درکنکور ریاضی به جای تجربی وجود نداره

0 0

مریم

سلام
میخواستم بدونم کسی که مدرک ارشد مهندسی فناوری اطلاعات-تجارت الکترونیک داره میتوانه برای کنکور ارشدتغییررشته به علوم انسانی یا حقوق بده؟

0 0

مدیر سيستم

سلام وقتتون بخیر باشه درکارشناسی حقوق رشته شناور هست و شما برای ادامه دادن هررشته بایدبه طور اختصاصی اطلاعات مربوط به همخوانی اون رشته با مدرک کارشناسیتون رو مطالعه کنید

0 0

بهزاد

سلام من کارشناسی ارشد مهندسی شیمی دارم
ولی میخوام ارشد حقوق هم شرکت کنم
به نظر شما میشه یا نه ؟؟؟
و همچنین بین حقوق و اقتصاد کدومش بهتره ؟؟

0 0

مدیر سيستم

سلام وقتتون بخیر باشه بله حقوق جز رشته های شناور هست و راجب سوال دومتتون، اهدافتون، علاقتون، و توانایی هاتون باید بررسی شه و در یک کامنت قابل پاسخگویی نیست، پیشنهاد میکنم طی جلسات با مشاور راهنمایی بگیرید

0 0

tls

سلام خسته نباید
میبخشید از رشته گرافیک و مدرک فنی حرفی میشه به رشته مدریت رفت؟
و یک سوال دیگه آیا رشته مترجمی زبان شناور هست برای مدرک فنی حرفه ای ؟؟؟؟

0 0

مدیر سيستم

سلام وقت بخیر، مدیریت از رشته های شناور هست و بدون کنکور امکان تحصیل دارید و مترجمی زبان هم بدون کنکور میتونید انتخاب کنید

0 0

شهلا

سلام من کارشناسی علوم سیاسی میخونم میخاستم بدونم میتونم ارشد رو مدیریت یا اقتصاد بخونم جزو رشته های شناور هستن؟

1 0

مدیر سيستم

سلام وقت بخیر، بله

0 0

مطهره

سلام بین رشته مدیریت و مترجمی زبان ورشته های هنری مثل عکاسی و طراحی لباس میشه بگین کودوم بهتره از نظر آینده شغلی؟

0 0

مدیر سيستم

سلام ، آینده شغلی و فرصت‌های شغلی کاملا بستگی به توانایی شما در نحوه مدیریتتون در بازار کار و اقتصاد هستش . اکثر رشته‌ها و شغل‌ها میتونه آینده شما رو تضمین کنه ولی بسته به مهارت شما در ایجاد فرصت مناسب هستش .

0 0

سارا

با سلام
من در دبیرستان رشته انسانی خوندم و الان لیسانس اقتصاد دارم، آیا برای ارشد میتونم در کنکور ارشد فیزیک شرکت کنم؟

1 0

مدیر سيستم

با سلام ، ا توجه به این که در آزمون کارشناسی ارشد وزارت علوم محدودیت خاصی نیست، همه رشته های دفترچه ثبت نام کنکور ارشد (بجز مواردی که داخل دفترچه گفته شده) در لیست رشته های کارشناسی ارشد غیرمرتبط جای می‌گیرند

0 0

ممد

سلام.من ساکن استان آذربایجان شرقی هستم.میخواستم بدونم برای قبولی در رشته مدیریت بازرگانی دانشگاه تهران (کلا دانشگاه های مطرح تهران)باید چه رتبه ای بیارم؟منطقه دو هستم.

0 0

مدیر سيستم

با سلام ، با توجه به اینکه منظور شما همه دانشگاه‌های تهران میباشد ، شما میتوانید علاوه بر رشته‌های با ازمون از طریق سوابق هم اقدام فرمایید .

0 0

شنتیا

سلام مرسی . با کارشناسی ناپیوسته مددکاری میتونم در ازمون ارشد ۱۴۰۳ مددکاری وزارت بهداشت ثبت نام کنم ؟

0 0

مدیر سيستم

با سلام ، وزارت بهداشت دشوارتر میباشد

0 0

آهو

سلام من رشته تحربی هستم و امسال کنکور دادم ایا میتوانم با سابقه تحصیلی رشته مهندسی معماری بخونم؟

0 0

مدیر سيستم

با سلام‌، در دانشگاه دولتی خیر نمیتوانید زیرا رشته دیپلم‌ شما باید ریاضی یا هنر باشد ، اما در دانشگاه‌های ازاد یا پیام نور و بر اساس سوابق میتوانید

0 0

پریماه

سلام وقت بخیر
رشته صنایع شناور هست؟

0 0

مدیر سيستم

با سلام. منظور شما از صنایع دقیقا کدام رشته است ؟ چون صنایع غذایی ، صنایع شیمیایی و صنایع چوب شامل میشود

0 0

موستاذ

سلام من میخواهم رشته ای ریاضی فیزیک بخونم میشه از طریق ای رشته حقوق خواند چگونه می توان حقوق خوند

0 0

مدیر سيستم

رشته های شناور چه رشته هایی هستند

0 0

سما

من میخوام رشته ریاضی انتخاب کنم میتونم با رشته ریاضی تو دانشگاه مدیریت بازرگانی بخونم؟

0 0

مدیر سيستم

با سلام ، بله شما میتوانید همه رشته‌های مدیریت را در دانشگاه شبانه بخوانید

0 0

محمد

سلام و درود خدمت شما
از رشته ریاضی فیزیک میتونم رشته قضاوت رو انتخاب کنم ؟؟؟ یا رشته علوم سیاسی ؟؟؟
معدل دیپلمم هم شانزده و نیم هست
ممنون میشم راهنماییم کنید.

0 0

مدیر سيستم

با سلام ، شما میتوانید رشته حقوق شرکت کنید.

0 0

ریحانه

سلام وقت بخیر. ایا رشته معمازی هم شناور هست؟ با کنکور انسانی میشه معماری خوند؟

0 0

مدیر سيستم

با سلام ، خیر رشته مهندسی معماری فقط با دیپلم ریاضی یا فنی قبولی دارد .

0 0

عسل

سلام خسته نباشید رشته حقوق تو ریاضی هم هست؟؟؟ خواهش مییکنم سریع تر جواب بدین ممنونم

1 1

مدیر سيستم

خیر حقوق در حوزه ی با کنکور دانشگاه ها فقط تخصصی برای رشته ی انسانی هست اما در قسمت دانشگاه های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی رشته حقوق رو میتونین انتخاب کنید

0 0

Amir

سلام. وقتتون بخیر.
آیا با رشته فنی گرافیک کشاورزی میشه تو دانشگاه برق خوند؟ممنون میشم شرایط دانشگاه‌های مختلف رو لطف کنید بفرمایید.مثلا دانشگاه سراسری چطور پذیرش میکنه و آزاد یا پیام نور؟

0 0

مدیر سيستم

با سلام گرایش های فنی در مقطع کاردانی امکان تحصیل دارند که رشته و دانشگاه های مشخصی دارد و میتوانید در دفترچه ی کنکور سراسری مشاهده و جستوجو انجام دهید

0 0

مدیر سيستم

با سلام گرایش های فنی در مقطع کاردانی امکان تحصیل دارند که رشته و دانشگاه های مشخصی دارد و میتوانید در دفترچه ی کنکور سراسری مشاهده و جستوجو انجام دهید

1 0

ستایش

سلام وقت بخیر من رشتم تجربی هستش و 1402 دوازدهمم هستم ولی علاقه ای به رشتم ندارم ایا رشتهی طراحی مد ولباس شناور هستند و اگر نه میتونم با معدل دیپلم تو دانشگاه ازاد این رشته برم؟؟

0 0

مدیر سيستم

سلام وقت بخیر در قسمت صرفا بر اساس سوابق تحصیلی این امکان وجود دارد

0 0

ستایش

سلام من رشتم تجربی هستش و سال دوازدهم هستم تو سال1402 من علاقه ای به رشتم ندارم و خواستم بپپرسم که ایا رشته های طراحی مد و طراحی صنعتی شناور هستند؟؟؟ و اگر هستند نیاز به معدل دیپلم داره? و اگر داره باید چقدر باشه؟؟

0 1

مدیر سيستم

سلام وقت بخیر در قسمت صرفا بر اساس سوابق تحصیلی این امکان وجود دارد

0 0

ستایش

* سلام من رشتم تجربی هستش ولی علاقه ای ندارم خواستم بپرسم که ایا رشته طراحی صنعتی یا طراحی مد رشته شناور هستند و معدل دیپلم برای ورود به این رشته مهم هستش؟ و اینکه ایا دانشگاه تهران این رشته شناور را براش دانشجو میگیره؟؟؟

0 0

مدیر سيستم

سلام وقت بخیر در قسمت صرفا بر اساس سوابق تحصیلی این امکان وجود دارد و در دفترچه ی سراسری راهنما برای هر رشته دز محل تحصیل داشنگاه اعلام میشود

0 0

ستایش

سلام من رشتم تجربی هستش ولی علاقه ای بهش ندارم خواستم بپرسم ایا رشته ی طراحی مد و یا طراحی صنعتی شناور هستند که برم؟؟*

0 0

مدیر سيستم

سلام وقت بخیر در قسمت صرفا بر اساس سوابق تحصیلی این امکان وجود دارد

1 0

ستایش

سلام من رشتم تجربی هستش و سال دوازدهم هستم ولی علاقه ای ندارم خواستم بپرسم که ایا رشته ی طراحی صنعتی و یا طراحی مد شناور هستند و بدون کنکور میتونم برم؟؟

0 0

مدیر سيستم

سلام وقت بخیر در قسمت صرفا بر اساس سوابق تحصیلی این امکان وجود دارد

0 1

مانی

سلام
ببخشید ینی رشته برنامه نویسی جزو رشته های شناور دانشگاه نیس؟

0 0

یگانه

سلام من یازدهم رشته ی ریاضیم
میخوام رشته ی روانشناسی بخونم دانشگاه
میخواستم بدونم میشه کنکور هنر یا زبان بدم و رشته ی روانشناسی رو انتخاب کنم چون رشته ی شناوره؟ یا اینکه حتما باید از رشته های نظری روانشناسی رو انتخاب کرد
و اینکه اگه بخوام کنکور انسانی بدم حتما باید سابقه تحصیلی انسانی داشته باشم یا اینکه میشه از همین ریاضی کنکور انسانی داد

0 0

مدیر سيستم

سلام وقت بخیر رشته های شناور برای رشته های نظری هستن (انسانی/ریاضی/تحربی) و ایجاد سابقه ی تحصیلی در این رشته احتیاج است

0 0

مدیر سيستم

سلام وقت بخیر رشته های شناور برای رشته های نظری هستن (انسانی/ریاضی/تحربی) و ایجاد سابقه ی تحصیلی در این رشته احتیاج است

0 0

ناشناس

ببخشید امکان داره از رشته ی تجربی دبیرستان رشته ی تاریخ محض دولتی قبول شد

0 0

مدیر سيستم

سلام وقت بخیر اگر با سوابق تحصیلی اقدام کنید و این رشته و دانشگاه در دفترچه ی کنکور باشد این امکان وجود دارد

0 0

رعنا..

سلام خسته نباشید
من امسال سال دوازدهم تربیت بدنی هستم از این رشته خوشم نمیاد و می خوام برای دانشگاه رشته حسابداری یا کامپیوتر بخونم باید چیکار کنم
اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

2 2

مدیر سيستم

سلام رعنا جان
شما برای این موضوع باید تغییر رشته بدی.
موفق باشی

1 2

علی

سلام خسته نباشید ببخشید رشته حسابداری رشته خوبی هست اینده شغل و بقیه چیزارو داره یا اینکه نه رشته خوبی نیست ممنون از پاسخگویی شما

4 0

مدیر سيستم

سلام علی جان
بله حسابداری رشته بسیار خوبیه و بازار کار مطلوبی داره. ولی باز هم با توجه به علاقه و تیپ شخصیتی ات انتخاب رشته کن.
موفق باشی

2 1

امیر

سلام و خسته نباشید ببخشید رشته مهندسی پزشکی جزو رشته های شناور محسوب میشه و من که تجربی هستم میتونم کنکور تجربی بدم بعد برم مهندسی پزشکی؟

4 1

مدیر سيستم

سلام امیر جان
خیر؛ این رشته جزو رشته های شناور محسوب نمیشه.
افرادی که قصد انتخاب و ادامه تحصیل در مهندسی پزشکی از رشته تجربی رو دارند، می تونند از طریق ثبت نام در دانشگاه هایی که رشته مهندسی پزشکی رو بدون کنکور ارائه میدن، اقدام کنند.
برات آرزوی موفقیت داریم

1 0

تکتم

سلام.من حسابداری موندم مقطع کارشناسی میتونم کنکور حقوق شرکت کنم و اگر ارشد و دکترا حقوق بخونم میتونم آزمون وکالت و هم شرکت کنم یا نه

1 0

مدیر سيستم

سلام دوست بارسایی
این رو در نظر بگیر که اگه قصد تغییر رشته به کارشناسی ارشد حقوق رو داری، صرف داشتن مدرک ارشد و حتی دکتری در رشته حقوق بدون اینکه مدرک کارشناسی شما حقوق باشه، برای شرکت در کنکور وکالت و قضاوت کافی نیست و باید حتما مدرک کارشناسی شما حقوق و یا فقه و مبانی حقوق یا مدرک حوزوی معادل لیسانس باشه.
برات آرزوی موفقیت داریم

0 0

راحله

سلام .من رشته ام تجربیه ایا میتونم بدون کنکور علوم تربیتی بخونم

2 1

مدیر سيستم

سلام راحله جان
بله؛ در بعضی از دانشگاه ها امکان ثبت نام هست.
موفق باشی

0 0

مهری معینی

سلام ، من رشته ام ریاضیه سال پیش کنکور دادم و رتبه ام زیر دو هزار شد و رشته ای که می خواستم تهران قبول نشدم بنابراین پشت کنکور موندم
رشته ی که قلبا بهش علاقه دارم اقتصاده ولی میترسم چون همه ارشد mba گرفتن و اساتید کنکورمون هم همیشه مسخره می کردن که اره اونایی که درس نمی خونن تهش میرن یه mba میگیرن قاب می کنن میذارن رو دیوار !! نظر شما چیه ؟ برم سراغ همون رشته ای پارسال دنبالش بودم یا دنبال علاقه ام ؟

2 1

مدیر سيستم

سلام مهری جان
از این پس «انتخاب» های شما باعث رقم زدن رویدادهای آینده شما میشه و انتخاب های خودت رو زندگی می کنی. پس اگه قلبا به این رشته ها علاقه داری، با هدف گذاری دقیق براشون تلاش‌ کن و با پیشرفتت مثال نقض صحبت اطرافیانت باش.
برات آرزوی موفقیت داریم

4 1

مریم

سلام خسته نباشید
من بنا به دلایلی میتونم با دیپلم فنی تربیت بدنی دانشگاهم رو وارد رشته حسابداری بشم؟!
مثلا میتونم وارد دانشگاه علمی کاربردی بشم و حسابداری بخونم
یا از چه مسیری باید برم که بتونم حسابداریو بخونم؟!

2 0

مدیر سيستم

سلام مریم جان
ورود به حسابداری برای شما از طریق کنکور رشته های نظری مثل علوم انسانی، علوم تجربی و ریاضی و فیزیک امکان پذیره.
موفق باشی

0 0

زهرا

رشته ی من تجربی هست ولی قصدم اینه تو کنکور ریاضی شرکت کنم . میتونم رشته مهندسی پزشکی بخونم؟؟ با چه رتبه ای؟؟

5 0

مدیر سيستم

سلام زهرا جان
بله؛ این امکان برای شما هست.
آخرین رتبه های قبولی رشته های مختلف رو می تونی از منوی سایت --> انتخاب رشته --> آخرین رتبه های قبولی ببینی.
برات آرزوی موفقیت داریم

1 0

ابوالفضل

سلام من رشته ی ریاضی هستم آیا می تونم کنکور ریاضی بدم و دانشگاه دولتی رشته حقوق بیارم؟

5 2

مدير سيستم

سلام ابوالفضل عزیز
رشته حقوق جزو رشته های شناور کنکور سراسری نیست و شما ‌می تونی از طریق کنکور سراسری انسانی وارد این رشته بشی.
موفق باشی

3 1

محدثه

سلام من سال سوم هنرستانم رشته معماری میخونم میخوام بدونم میتونم کنکور انسانی بدم یا نه؟

3 1

مدير سيستم

سلام محدثه جان
شما برای مجوز کنکور دادن، باید فوق دیپلم یا کاردانی رو داشته باشی (چون گرایش فنی بودی).
برات آرزوی موفقیت داریم

2 0

اشکان

سلام
من رشتم تجربيه ميخوام کنکور ریاضی بدم
باید درس های رياضيرو پاس کنم برای رفتن به رشته روانشناسی
ممنون میشم جواب بدين

1 1

مدير سيستم

سلام اشکان جان
خیر؛ لازم نیست. رشته روانشناسی جزو رشته های شناور هست و شما از هر دو رشته ریاضی و تجربی می توانی شرکت کنی.
موفق باشی

2 0

سوگل

سلام من میخام کنکور ریاضی بدم رتبه ام باید چ حدودی باشه که بتونم رشته روانشناسی بخونم ؟

2 0

مدیر سيستم

سلام سوگل عزیز
برای سوال شما اینکه چه دانشگاهی مد نظر شما هست و یا چه شهری ساکن هستی و اینکه منطقه چند هستی، متفاوته؛ اما برای روانشناسی دانشگاه تهران، آخرین رتبه قبولی در کنکور ۹۹ برای منطقه ۱ رتبه ۱۱۰۰ بوده.
موفق باشی

1 0

دریا

سلام و خسته نباشید خدمت شما .
من می خواستم بپرسم رشته باستان شناسی یک رشته شناوره ؟ اگر نیست پس چطور می تونم از رشته ریاضی فیزیک تو این رشته قبول بشم ؟
باید کنکور ریاضی بدم ؟ یا چی ؟ جواب سوالم تو اینترنت پیدا نکردم تنها امیدم شما هستید خیلی خوشحال می شم جواب منو بدید ..
ممنون 🌹

1 2

مدير سيستم

سلام دریا جان
این رشته رو فقط از علوم انسانی می تونی اقدام کنی. البته برای دانشگاه های بدون کنکور، از هر رشته ای می تونی اقدام کنی؛ اما دانشگاه های بدون کنکور محدود هستند و بهت پیشنهاد می کنم دفتر چه‌ انتخاب رشته سال گذشته رو چک کنی.
برات آرزوی موفقیت داریم

1 1

فاطمه

سلام
میشود از طریق کنکور تجربی علوم سیاسی دانشگاه سراسری قبول شد؟
چون اونطور که خوندم جز زیر گروه 5 تجربی هستش.

1 0

مدير سيستم

سلام فاطمه جان
بله؛ این رشته جزو زیر گروه ۵ گرایش نظری تجربی هست.
موفق باشی

0 0

فاطیما

سلام وقت بخیر امکانش هست با دیپلم تجربی بشه بدون کنکور به رشته علوم سیاسی ثبت نام کرد؟

1 0

مدير سيستم

سلام فاطیما جان
بله؛ این امکان برای شما هست.
موفق باشی

0 1

فاطیما

خیلی ممنون،میشه بگین از کجا میشه شرایطش رو فهمید؟؟
و اینکه آیا دانشگاه سراسری هم با این شرایط میشه علوم سیاسی قبول شد؟

1 0

مدير سيستم

علوم سیاسی جزو رشته های شناور نیست و از رشته انسانی این امکان برای رشته و دانشگاه های با آزمون سراسری فراهم هست و دانشگاه های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی از رشته های دیگه هم این امکان رو برای شما داره؛ اما در دانشگاه های محدودتر.
برات آرزوی موفقیت داریم

1 0

مائده

سلام من رشته‌ام تجربی هست میخواستم بدونم که چه رتبه‌ای برای رشته مدیریت بازرگانی دولتی نیاز هست؟و چه درسایی تاثیر بیشتری داره که فقط روی اونا تمرکز کنم.ممنون میشم راهنمایی کنید

1 0

مدير سيستم

سلام مائده جان
برای مدیریت بازرگانی دانشگاه تهران، سال ۹۸ آخرین رتبه قبولی ۲۷۰۰ بوده و ضریب دروس برای رتبه ‌کل شما برای گرایش های مختلف یکسان هست.
موفق باشی

0 0

راضیه

سلام آیا میشه از رشته تجربی در اداره دارایی مشغول به کار شد؟و اگه ممکنه با حدود چه رتبه‌ای میشه قبول شد؟

1 0

مدير سيستم

سلام راضیه جان
اگه از رشته تجربی رشته های شناور مثل حسابداری، ،مدیریت (به ویژه گرایش مالی) و یا اقتصاد رو انتخاب کنی، امکان کار در اداره دارایی برای شما هست. چون این رشته ها مورد نیاز برای این ارگان هستند.
رتبه قبولی‌ برای هر رشته در هر شهر و هر دانشگاه متفاوت هست. می تونی مقالات آخرین رتبه قبولی ما رو برای رشته های مختلف ببینی (منوی سایت --> انتخاب رشته --> آخرین رتبه های قبولی کنکور)
برات آرزوی موفقیت داریم

0 1

الین

سلام من دیپلم رشته تجاربی دارم میتونم مهندسی نفت دانشگاه آزاد بخونم

1 2

مدير سيستم

سلام
اگه این رشته در دانشگاه های آزاد رشته های صرفا براساس سوابق تحصیلی در دفترچه ارائه بشه، این امکان وجود داره. اگه رشته مهندسی نفت در دسته رشته های قبولی بر اساس کنکور سراسری باشه، باید در کنکور سراسری و گروه آزمایشی ریاضی و فیزیک شرکت کنی تا این امکان برای شما‌ فراهم بشه.
برات آرزوی موفقیت داریم

3 0

سارگل

سلام از رشته ی ریاضی فیزیک میتونم حقوق بخونم ؟

4 2

مدير سيستم

سلام
وقت به خیر
اگه کنکور انسانی بدی، برای دانشگاه های‌ ورودی با کنکور هم امکان پذیره.
اما ‌اگه قصد انتخاب‌ صرفا بر اساس سوابق تحصیلی رو داری، با کنکور ریاضی هم امکان پذیره.
موفق باشی

1 1

فریما

سلام خسته نباشید.من رشتم گرافیک بوده و دیپلم هم گرفتم.امسال کنکور ندادم و میخوام کنکور زبان1400 شرکت کنم.میخواستم بدونم من باید چه منابعی رو مطالعه کنم.مثلا برای ادبیات باید منابع چه رشته ای رو بخونم.هدفم دانشگاه دولتیه.میشه ادبیات و عربی و..رشته ی گرافیک رو بخونم یا خیر

1 2

مدير سيستم

سلام فریما جان
دروس عمومی برای رشته های متخلف یکسان هست. اما شما برای مجوز کنکور دادن، باید فوق دیپلم یا کاردانی رو داشته باشی (چون گرایش فنی بودی).
برات آرزوی موفقیت داریم

0 0

امیر

سلام ببخشید با کنکور تجربی میشه حقوق آزاد خوند؟؟؟؟

4 1

مدير سيستم

سلام امیر جان
باید تو رشته های بر اساس سوابق تحصیلی، این رشته رو طبق دانشگاه هایی که ارائه دادند انتخاب کنی.
موفق باشی

0 1

مهشید

سلام.
ببخشید از طریق رشته تجربی امکان قبول شدن مهندسی کامپیوتر از طریق پذیرش سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد هست؟
چون من شنیدم که از طریق تجربی نمیشه مهندسی رو حتی با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد انتخاب کنی.

2 1

مدير سيستم

سلام مهشید جان
برای سوابق تحصیلی محدودیتی نداری و می تونی تو این رشته ها، انتخاب رشته کنی.
موفق باشی

1 0

آوا

سلام و وقت بخیر.ببخشید با کنکور هنر یا تجربی میشه رفت رشته ادبیات فارسی؟
و اگه ممکنه بفرمایید با حدود چه رتبه ای؟
مثلا برای دانشگاه فردوسی مشهد

1 1

مدير سيستم

سلام آوا جان
تو انتخاب رشته بدون کنکور این انتخاب برای شما وجود داره. اما تو دانشگاه های آزاد و غیرانتفاعی و پیام نور. به دلیل اینکه دانشگاه های روزانه سراسری رشته های کمی رو ارائه میدن.
بهت پیشنهاد می کنم دفترچه صرفا براساس سوابق تحصیلی رو مطالعه کنی و از دانشگاه هایی که این رشته رو ارائه دادند مطلع بشی. چون کنکور زبان و گروه انسانی شرکت نکردی، برای شما این امکان وجود نداره که از طریق انتخاب رشته با کنکور اقدام کنی.
موفق باشی

0 0

ملیکا

سلام خسته نباشید
ببخشید با رشته تجربی میتونم روانشناسی بخونم ؟ و آیا این رشته های شناور دولتی هستن ؟ با سوابق تحصیلی ان یا رتبه کنکور
ممنون میشم کمک کنید

3 0

مدير سيستم

سلام ملیکا جان
بله؛ برای رشته های سوابق تحصیلی ‌و دولتی این امکان وجود داره.
موفق باشی

0 0

نادیا

رتبه سهمیه منطقه ۳ بنده ۶۰/۰۰۰ است و تجربی شرکت کردم. چهرشته ای میتونم انتخاب کنم۹۹؟ممنون میشم راهنماییم کنید

2 0

مدير سيستم

سلام نادیا جان
شما مجاز رشته های روزانه نیستی و می تونی رشته های صرفا بدون کنکور رو انتخاب کنی. باید دفترچه رو مطالعه کنی و طبق علاقه ات انتخاب کنی.
برات آرزوی موفقیت داریم

0 0

حامد

سلام از رشته تجربي ميشه علوم كامپيوتر خوند؟؟

1 0

مدير سيستم

سلام حامد جان
باید کنکور ریاضی شرکت کنی. چون این رشته در دانشگاه های بر اساس سو‌ابق تحصیلی ارائه نمیشه.
موفق باشی

0 0

محمد

آیا با رشته علوم تجربی میشه حقوق خواند؟؟؟

2 0

مدير سيستم

سلام محمد عزیز
از دو طریق امکان داره:
۱. رشته تجربی باشی، اما تو کنکور انسانی شرکت کنی.
۲. تو رشته های بر اساس سوابق تحصیلی، این رشته رو طبق دانشگاه هایی که ارائه دادند انتخاب کنی.
برات آرزوی موفقیت داریم

0 0

احمدرضا

سلام
میخواستم بدونم میشه با رشته تجربی، در مهندسی مکانیک یا هوافضا ادامه تحصیل داد

1 0

مدير سيستم

سلام احمدرضا جان
اگه کنکور ریاضی بدی، این امکان برای شما وجود داره.
موفق باشی

0 0

فاطمه

سلام من رشتم انسانیه میخواستم بدونم شرط انتخاب رشته مدیریت( بازرگانی_ بانکی) داشتن زبان و ریاضی قوی هستش؟ اگه کسی تو این موارد متوسط باشه سطحش توی این رشته موفق نمیشه؟!

1 0

مدير سيستم

سلام فاطمه جان
این رشته ها به این دو درس‌ وابسته هستند. اما تو دانشگاه تحت عنوان ریاضی عمومی و زبان عمومی براتون ارائه میشه و شرط الزامی نیست که تو این دو درس بسیار قوی باشی.
موفق باشی

0 0

نجمه

آیا با رشته انسانی میشه علوم ازمایشگاهی یا پرستاری خوند
حداقل و حداکثر شهریش چقدره

3 0

مدير سيستم

سلام نجمه جان
نه؛ این امکان وجود نداره.
موفق باشی

0 0

ملیکا

سلام ببخشید از طریق رشته انسانی میشه در دانشگاه به رشته کامپیوتر رفت؟

2 2

مدير سيستم

سلام ملیکا جان
اگه کنکور ریاضی بدی، برات این امکان هست. اما اگه کنکور انسانی شرکت کنی، از طریق "پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی" این امکان برات وجود داره که رشته کامپیوتر بخونی. البته در انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی، دانشگاه های کمی این رشته رو ارائه میدن.
امیدوارم موفق باشی

0 0

علی

سلام خوبید
منم به همین مشکل خوردم
جوابت رو گرفتی کجاها داشت
ممنون میشم 💓

0 0

علی

سلام از رشته تجربی برای انتخاب رشته در سوابق تحصیلی در رشته ریاضی وانسانی چه رشته هایی میتونم انتخاب کنم؟

2 0

مدير سيستم

سلام علی جان
شما می تونی در هر سه رشته نظری (تجربی - ریاضی - انسانی) هنر و زبان انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی داشته باشی.
موفق باشی

0 1

زهرا

با سلام خدمت شما
میخواستم بدونم با لیسانس مترجمی زبان میشه وارد رشته طراحی صنعتی در دوره ی کارشناسی ارشد شد؟
ممنون میشم پاسخ بدین🙏

1 1

مدير سيستم

سلام زهرا جان
بله؛ برای ارشد باید کنکور مخصوص به همون رشته رو شرکت کنی و این امکان برای شما هم وجود داره که شرکت کنی.
موفق باشی

0 0

زهرا

سلام یک سوال داشتم خدمتتون من دانشجو تاریخ هستم میخواهم برای ارشد کنکور روانشناسی بدم چطور بعد میشه بعنوان روانشناس بالینی بشم

1 0

مدير سيستم

سلام زهرا جان
برای ارشد شما‌ می تونی رشته روانشناسی رو انتخاب کنی و بعد از اینکه این رشته رو تو ارشد تموم کردی، برای مقطع دکتری باید یکی از گرایش های رشته روانشناسی رو انتخاب کنی و یکی از این گرایش ها، روانشناسی بالینی هست که شما علاقه داری.
امیدوارم موفق باشی

0 0

بیتا

سلام یعنی از رشته ی ریاضی من میتونم روانشناسی بخونم؟حتی دانشگاه دولتی مثل دانشگاه تهران؟چه رتبه ای باید بیارم؟

1 0

مدير سيستم

سلام بیتا جان
بله؛ رشته روانشناسی شناور هست و می تونید از هر رشته ای واردش بشید.
آخرین رتبه های قبولی رشته روانشناسی و سایر رشته ها رو در مقالات جداگانه ای به صورت کامل بررسی کردیم. از منوی سایت وارد قسمت انتخاب رشته و آخرین رتبه های قبولی کنکور بشید.
موفق باشید

3 0

علی

آیا در رشته علوم سیاسی ریاضی درس داده میشود در مقطع کاردانی؟؟؟

2 0

مدير سيستم

سلام علی عزیز
خیر؛ در چارت درسی این رشته، درس ریاضی تدریس نمیشه.
امیدوارم موفق باشید

2 3

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.