روش مطالعه ریاضی رتبه های برتر

روش مطالعه ریاضی رتبه های برتر

یکی از بهترین روش هایی که دانش آموزان کنکوری برای پیشرفت کردن در درس ریاضی می توانند از آن استفاده کنند، آشنایی و بررسی روش مطالعه ریاضی رتبه های برتر است. در این مقاله با روش مطالعه ریاضی 7 نفر از رتبه های برتر کنکور سال های اخیر آشنا می شویم.

روش مطالعه ریاضی رتبه های برتر

امیرمهدی جودی (رتبه 37 منطقه 1 کنکور ریاضی 97) – درصد ریاضی : 81%

به عنوان یک روش مطالعه ریاضی ، من ابتدا تست های کنکور رو حل کرده و سپس سراغ تست های تالیفی اون مبحث میرفتم. بعد از حل تست، برای مرور تست های غلط و نکته دار، اون مبحث رو دوره میکردم و اشکالات خودم رو شناسایی میکردم و برای برطرف کردنشون تلاش میکردم.

روش مطالعه ریاضی رتبه های برتر

سعید انصاریفرد (رتبه 4 ایثارگران کنکور تجربی 97) – درصد ریاضی : 90%

اولویت من در روش مطالعه ریاضی ، ابتدا یادگیری عمیق مفاهیم و سپس تمرین زیاد تستی و تشریحی بود. برای مثال من کتاب 30 سال کنکور ریاضیات آبی قلمچی رو چند دور بررسی میکردم و به یک بار زدن تست ها اکتفا نمیکردم. برای درس ریاضی توجه زیادی به جزوهی دبیر خودم داشتم و درس هر روز رو همون روز می خوندم، با این روش که جزوهام رو دوباره نویسی می کردم تا مطمئن بشم تمرین های اون روز رو کاملا یاد گرفتم.

حتما بخوانید: روش مطالعه فیزیک رتبه های برتر

روش مطالعه ریاضی رتبه های برتر

مریم علی کرمی (رتبه 243 منطقه 1  کنکور ریاضی 97) - درصد ریاضی : 57%

روش مطالعه ریاضی من شامل این مراحل بود:
1- سر کلاس درس ریاضی با دقت جزوه برداری میکردم.
2- توی خونه مباحث رو مجددا مثل یک دبیر برای خودم تدریس میکردم.
3- سپس در همون روز بعد از کلاس، مثال هایی که دبیر در کلاس حل کرده بود رو دوباره خودم حل میکردم.
4- تست های کنکور و تالیفی رو از کتاب آبی 30 سال کنکور حل میکردم تا کاملا به مباحث مسلط بشم.
5- نکات جدیدی رو که از تست ها یاد میگرفتم و هم چنین راه حل های ابتکاری خودم رو در یک دفترچه جداگانه وارد میکردم و سوال ها رو با رنگ های مختلف نشان دار میکردم. (هر رنگ به معنای میزان تسلطم به اون سوال بود)

روش مطالعه ریاضی رتبه های برتر

پژمان شهبازی (رتبه 1 منطقه 1 کنکور ریاضی 94) - درصد ریاضی : 87%

در روش مطالعه درس ریاضی، تمرین‌های خود کتاب خیلی مهم هستند. در بسیاری از موارد مشاهده شده که سوال های کنکور به سوال های کتاب شباهت داشتهاند. درس دیفرانسیل، مفهومی تر از دیگر مباحث ریاضی هست؛ برای مثال، ممکنه در یک سوال از اسم مشتق استفاده نشه، اما از مبحث مشتق در اون سوال استفاده شده باشه. بنابراین داوطلب باید مفهوم مشتق رو درک کرده باشه و بدونه که چه کاربردی داره. گاهی اوقات سوال های درس ریاضی ، ظاهری پیچیده دارند و در نگاه اول فکر میکنیم که راه حل اون ها طولانیه؛ اما در بسیاری از این نوع سوال ها، میشه اون ها رو با راه حل ساده و کوتاهی حل کرد، ولی لازمۀ این کار فهمیدن مفهوم این درس هست.

روش مطالعه ریاضی رتبه های برتر

روش مطالعه ریاضی رتبه های برتر

علی بزرگزاده (رتبه 13 منطقه 2 کنکور تجربی 97) - درصد ریاضی : 88%

هنگام مطالعه درس ریاضی ابتدا درسنامه رو میخوندم و سپس مطالب مهم رو خلاصه نویسی میکردم. سپس خلاصه هام رو میخوندم و بعد شروع به تست زنی میکردم. تست ها رو ابتدا به صورت مضربی میزدم و در ادامه بقیه تست ها رو پاسخ میدادم.

روش مطالعه ریاضی رتبه های برتر

نگین یغمایی (رتبه 2 منطقه 1 کنکور ریاضی 93) – درصد ریاضی : 89%

به عنوان یک روش مطالعه ریاضی من برای مبحث حسابان ابتدا جزوۀ دبیرم رو می‌خوندم، سپس تمرین‌ هاش رو حل می‌کردم و بعد تست می‌زدم. برای دیفرانسیل هم اولویتم این بود که خوب درس رو یاد بگیرم و زیاد تست بزنم. درس دیفرانسیل خیلی تعریف داره و باید به این تعریف ها کاملا مسلط بود. این خیلی مهمه که بدونیم نباید کتاب درسی رو کنار گذاشت و باید حتما اون رو مطالعه کرد. زیرا در بعضی از مباحث، مثل آهنگ تغییرات در حسابان ، خیلی از اوقات خود تمرینات کتاب درسی تبدیل به تست می‌شوند. در ضمن بعضی از مباحث این درس، نیاز به مطالعه دقیق تری دارند و باید وقت بیشتری رو برای اون ها درنظر گرفت. برای مثال، من برای تسلط بر مباحث کاربرد و مشتق، وقت زیادی گذاشتم و چند کتاب تست زدم تا بر اون مسلط شدم.

روش مطالعه ریاضی رتبه های برتر

محمدرضا اسماعیلی (رتبه 3 ایثارگران کنکور تجربی 97) – درصد ریاضی : 96%

من خوندن مداوم و تمرین زیاد رو بهترین روش مطالعه ریاضی برای تســلط در این درس میدونم. با تمرکز بیشتر روی تست زدن، در مدت کوتاه سعی کردم که غلط های احتمالی و دام هایی که در اثر سرعت زیاد به وجود میاومد رو پیدا کنم و اون ها رو برطرف کردم.

در همین زمینه این مقاله را نیز بخوانید: روش مطالعه شیمی رتبه های برتر

روش مطالعه ریاضی رتبه های برتر

مهران منتظر - رتبه های برتر کانون - کنکور 99

من این درس را در آزمون های کانون 8 از 10 پاسخ میدهم. از ابتدای ورود خودم به آزمون های کانون سعی داشتم کمترین تعداد غیبت را داشته باشم و تنها در مواقع اضطراری و زمانی که مجبور بودم تعداد انگشت شماری غیبت انجام دادم.من در درس حسابان از کتاب سه سطحی استفاده میکنم درابتدا با خوب گوش کردن در سرکلاس مطلب را فراگرفته و با مرور درس هرروز همانروز آنها را تثبیت می کنم،سپس با توصیه ی پشتیبان خود شروع به تست زنی را با کتاب آبی آغاز می کنم و سپس برای تثبیت بیش از پیش مطالب و آشنایی با تست ها و سوال های متنوع تر به سراغ کتاب سه سطحی که شامل سوالات سنگین تر است می روم.

روش مطالعه ریاضی رتبه های برتر

حسین آقایی - رتبه های برتر کانون - کنکور 99

من این درس را در آزمون های کانون 9 از ده پاسخ می دهم. در این درس ابتدا جزوه دبیر را به طور کامل مطالعه می کنم. پس از تسلط به مطالب جزوه دبیر نصف تست های کتاب آبی کانون را به صورت مضربی حل می کنم. پس از یک هفته بقیه تست های کتاب آبی کانون را حل می کنم. در هنگام حل تست، تست های مهم را نشان دار می کنم و تست ها را به صورت زمان دار حل می کنم.

روش مطالعه ریاضی رتبه های برتر

پرنیان عزیزی - رتبه های برتر کانون - کنکور 99

من این درس را در آزمون های کانون 9 از ده پاسخ می دهم. این درس را طبق برنامه راهبردی پیش می روم. برای مباحث پایه از روی کتاب سه سطحی و آبی کانون تست می زنم. برای مباحث دوازدهم مطالب را در تابستان کار کرده ام و اکنون از روی کتاب سه سطحی تست می زنم. تست های مهم را نشان دار می کنم و آن ها را دوباره حل می کنم.

روش مطالعه ریاضی رتبه های برتر

سپیده شعبانی - رتبه های برتر کانون - کنکور 99

من در این درس 8 از 10 پاسخ می دهم. بعد از تسلط کامل روی کتاب درسی ابتدا جزوه معلم و پس از آن از کتاب آبی تست حل میکنم و سوالات را تیپ بندی می­کنم با کتاب سه سطحی و  تیپ بندی سوالات به این معنی که  مثلا وقتی سوال اول را حل میکنم، این تست از یک روش معین حل می­شود و مثلا سه سوال بعدی آن نیز از همان روش حل می­شوند. اما سوال ششم یک راه حل و روش دیگری دارد پس از این سوال به بعد تیپ جدید شروع می­شود تا وقتی که دوباره به سوالی با راه حل متفاوت برسیم و به عبارتی وارد تیپ جدید سوالات شویم.  فايده تيپ بندي اين است كه سریع می­توان از هر تیپ تعداد محدودی سوال را انتخاب و حل کرد. در درس هندسه مطالعه ي خیلی دقیق کتاب بسیار مهم است و مرور نیز اهمیت ویژه ای دارد. به نظرم اصل کار در مطالعه­ی هندسه مرور ها  زیاد و منظم است. من برای درس هندسه همیشه سوالات آزمون را حتما بررسی میکنم و هر سوالی را که اشتباه جواب داده باشم حتما به کتاب درسی رجوع کرده و در صورت پيدا نكردن قضيه مربوطه از كتاب آبي كانون كمك مي گيرم.

روش مطالعه ریاضی رتبه های برتر

علی حیدری - رتبه های برتر کانون - کنکور 99

این درس را در آزمون های کانون 10 از ده پاسخ می دهم. در ابتدا برای یادگیری ریاضی سراغ آن رفتم و تک تک مثال ها را به قصد یادگیری حل کردم و در نکات مشکل به درسنامه کاملش رجوع می کردم. کتاب سبز ریاضی 3 دوازدهم تجربی شامل مثال تشریحی حل شده از امتحان نهایی همراه با مثال حل شده از کنکور های سراسری و حل آن در پس از سوال و توضیح مرحله به مرحله مطالب کتاب درسی با توجه به اولویت ها ومنطبق بر سر فصل ها و آمون های جمع بندی در پایان آن می باشد و مسایل را تیپ بندی نموده است تست ها براساس درخت دانش چیده شده است و سوالات شناسنامه دقیقی نیز دارند.

برای رزرو و ثبت نام جلسات مشاوره تحصیلی بارسا
( مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری ) با شماره 22677917-021 تماس بگیرید
یا عدد 6 را به سامانه 3000909030 ارسال کنید.

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

«برای اطلاع از کارگاه ها و دوره های مشاوره تحصیلی بارسا، کافی است فرم زیر تکمیل کنید»

مشخصات فردی
پایه و رشته
تلفن


معرفی و رتبه قبولی رشته های دانشگاهی
مشاور تحصیلی
بهترین منابع کنکور
بهترین مدرسه تهران

روش مطالعه کنکور

* تخفیف تکرار نشدنی محصولات بارسا ** فقط تا عید غدیر فرصت دارید * مشاهده

فرم درخواست مشاوره تحصیلی

برای رزرو و دریافت اطلاعات بیشتر درباره جلسات مشاوره تحصیلی خصوصی بارسا، کافی است نام و شماره موبایل خود را وارد کنید.

مشخصات فردی
موبایل
تصویر امنیتی
کد امنیتی :
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.