۹ عامل موفقیت افراد موفق را بشناسید!

موفقیت افراد موفق

اگر در تلاش برای تعریف یک زندگی موفق هستید، دو خبر خوب برای شما وجود دارد:

1. هیچ وقت برای شروع دوباره دیر نیست. 2. شما باید تعریف خود را از موفقیت بنویسید.

این مقاله را مطالعه کنید تا با تعریف موفقیت و همچنین عوامل موفقیت افراد موفق آشنا شوید.

منظور از موفقیت چیست؟

بسیاری از ما به دنبال عناوین شغلی، پول یا موقعیت اجتماعی هستیم و با این حال وقتی به آن چیزها دست پیدا می‌کنیم، احساس موفقیت نمی‌کنیم.
این به این دلیل است که شما تنها زمانی می‌توانید موفقیت در زندگی خود را اندازه گیری کنید که آنچه را که باعث شادی شما می‌شود و به شما در یافتن هدف کمک می‌کند، تعریف کنید.
پس جا دارد به این پرسش فکر کنیم، "موفقیت چیست؟"
موفقیت چیزی است که شما باید آن را برای خودتان تعریف کنید و هیچکس نمی‌تواند آن را برای شما انجام دهد. موفقیت می‌تواند به معنای احساس رشد و ایجاد تغییر باشد. این می‌تواند در احساس موفقیت و پیشرفت شغلی شما تعریف شود. موفقیت می‌تواند به معنای توانایی انجام کارهایی باشد که آن‌ها را دوست دارید و يا ممکن است برای شما به این معنا باشد که بتوانید بهترین تربیت ممکن را برای فرزندان خود انجام دهید.

تعریف موفقیت

وقتی کسی را می‌بینید که به نظر می‌رسد همه چیز را دارد و فردی موفق ، تصویر کامل را نمی‌بینید. مردم در حالیکه بهترین دستاوردها را برای خود خلق می‌کنند به ندرت شکست‌های دردناک خود را افشا می‌کنند. به عبارت دیگر، نکات برجسته را می‌بینند، مونتاژی پر زرق و برق از دستاوردها، تمایزات و استعدادها.
مقایسه خود با موفقیت دیگران از همان ابتدا شما را در معرض شکست قرار می‌دهد و شما را در یک چرخه مداوم ناامنی می‌اندازد که هرگز نمی‌توانید آن را کاملاً اندازه گیری کنید.
مقایسه اشتباه موجب می‌شود به جای تمرکز بر نقاط قوت و اهداف‌تان، به موفقیت‌های افراد دیگر توجه کنید. گرفتار شدن در دستاوردهای دیگران باعث می‌شود ارزش‌های خود را از دست بدهید و به جای اینکه نسخه موفقیت خود را دنبال کنید، به دنبال رویاهای دیگران باشید.

۹ عامل موفقیت افراد موفق را بشناسید!

در ادامه قصد داریم عواملی را بیان کنیم که سبب موفقیت افراد موفق میشوند:

1. افراد موفق برنامه مشخصی دارند

اولین کاری که می توانید برای داشتن یک زندگی موفق انجام دهید این است که برنامه ریزی کنید. می توانید اهداف و خواسته های خود را در برنامه خود بگنجانید. سعی کنید زمانی که آن را می نویسید بسیار دقیق باشید. داشتن یک ایده روشن از جایی که می خواهید باشید ممکن است به شما کمک کند اقدامات خود را ساده کنید و به اهداف خود برسید. اگرچه موفقیت ممکن است برای همه متفاوت به نظر برسد، مهم است که ایده های خود را درباره موفقیت کشف کنید. سعی کنید در مورد موفقیت خود تحت تأثیر عقاید دیگران قرار نگیرید.

2. اهداف خود را الویت بندی میکنند

هنگامی که فهرستی از اهداف خود تنظیم کردید، در گام بعدی آن ها را اولویت بندی کنید. برخی از اهداف ممکن است بلند مدت و برخی دیگر کوتاه مدت باشند. مهم است که زمان خود را با توجه به هر هدف اختصاص دهید. تعیین کنید که کدام اهداف نیاز به توجه فوری شما دارند و کدام نه. توجه داشته باشید که زمان و منابع شما محدود است، از این رو مهم است که زمان را به طور عاقلانه به هر هدف اختصاص دهید.

عوامل موفقیت افراد موفق

3. مهارت های مرتبط کسب میکنند

زمان بسیار سریع سپری می شود، از این رو برای موفقیت ممکن است مجبور به کسب مدارج آموزشی مرتبط باشید. یک تحصیلات خوب ممکن است دانش، بینش و درک جامعی را در اختیار شما قرار دهد تا به شما در دستیابی به موفقیت در حرفه انتخابی خود کمک کند. علاوه بر این، همچنین مهم است که به طور منظم مجموعه مهارت خود را ارتقا دهید. هرچه مجموعه مهارت های خود را بیشتر کنید، فرصت های بهتری برای پیشرفت شغلی خود خواهید داشت. از این رو، یک دانش آموز مادام العمر باشید و دائماً خود را با کسب دانش جدید یا کسب مهارت های جدید بهبود بخشید.

4. افراد موفق عادات خوب در خود پرورش میدهند

عادت ها همراهان مادام العمر شما هستند، از این رو مهم است که عادت های خوبی را در خود پرورش دهید که به شما کمک می کند بهره وری و سازماندهی بیشتری داشته باشید. این می تواند به افزایش ظرفیت شما و رسیدن به اهداف کمک کند. همچنین ممکن است به شما در صرفه جویی در زمان کمک کند. سعی کنید واضح و متمرکز باشید. عادات خوب این قدرت را دارند که کیفیت یا جهت زندگی ما را تغییر دهند. اگر عادت‌های قدیمی‌تان مانع شما می‌شود، سعی کنید عادت‌های جدید را در خود پرورش دهید و به آرامی عادت‌های قدیمی و غیر مفید را کنار بگذارید.

5. آنها نگرش مثبت دارند

سعی کنید نگرش مثبت و سازنده ای داشته باشید. شما می توانید بدون توجه به شرایط، جنبه مثبت چیزها را در هر موقعیتی ببینید. یک نگرش مثبت می تواند بر روی هر جنبه ای از زندگی تأثیر بگذارد و ممکن است به شما در مقابله با شرایط دشوار کمک کند. وقتی نگرش مثبتی داشته باشید، برای مقابله با استرس به روشی سالم‌تر مجهز هستید. یک خوش بینی نیز ممکن است به شما کمک کند برای چیزهای خوب زندگی سپاسگزار باشید.

6. از اشتباهات خود درس میگیرند

اشتباهات و شکست ها در زندگی اجتناب ناپذیر هستند. هر چند با تلاش و شکست مکرر می توان به موفقیت دست یافت. از شکست های قبلی خود درس بگیرید و سعی کنید آن آموخته ها را در عمل پیاده کنید. دوباره بررسی کنید چه اشتباهی رخ داده است تا بفهمید کجا باید پیشرفت کنید. سعی کنید مهارت ها، دانش یا ابزار لازم را به دست آورید تا در آینده از وقوع دام های شکست جلوگیری کنید. به مرور پیشرفت خود در فواصل زمانی معین ادامه دهید و سعی کنید از تکرار اشتباهات مشابه خودداری کنید.

7. گشودگی برای وقوع چیزهای جدید دارند

گشودگی و تمایل برای امتحان چیزهای جدید می تواند فرصت های شما را برای به دست آوردن تجربیات جدید و یادگیری در مورد فرصت های جدید بهبود بخشد. پذیرای ایده ها، روش ها و تجربیات جدید باشید. استراتژی های غیر متعارف را برای انجام کارهای معمولی امتحان کنید. گاهی اوقات از منظری متفاوت به اهداف خود نزدیک شوید. چندین راه موثر برای انجام یک کار می تواند وجود داشته باشد. تا زمانی که مورد مناسب خود را پیدا نکنید، می توانید انواع مختلف را بپذیرید. خود را به چالش بکشید و اهداف قابل دستیابی را تعیین کنید که می تواند به شما در پیشرفت کمک کند.

8. ریسک کردن را تمرین میکنند

ریسک کردن ممکن است برای اکثر مردم چالش برانگیز باشد. افراد تمایل دارند به آنچه می دانند پایبند باشند، اما این امکان یافتن چیز بهتر را محدود می کند. استراتژی ها و روش های مختلف را امتحان کنید. ریسک های هوشمندانه را بپذیرید که می تواند بسیار ثمربخش باشد.
تعهدات و نتایج بالقوه را بررسی و مطالعه کنید و از قبل برای آنها آماده شوید. استعداد ریسک کردن را در خود به وجود آورید. ممکن است با چند شکست مواجه شوید، اما در نهایت، می‌توانید یاد بگیرید که ریسک‌هایی را که ارزش پذیرش دارند، تشخیص دهید. می‌توانید با ریسک‌های کوچک شروع کنید و وقتی که آمادگی پیدا کردید، به تدریج می‌توانید ریسک‌های حساب شده بزرگ‌تری را انجام دهید.

9. پیوسته و سخت تلاش میکنند

هیچ جایگزینی برای کار سخت و تلاش وجود ندارد. اگر می‌خواهید موفق باشید، چه در زندگی شخصی و چه در زندگی حرفه‌ای، یک شرط ضروری است. سخت کار کردن ممکن است به راحتی به دست نیاید، اما با تلاش مداوم، ممکن است آسان‌تر شود. کار سخت همچنین ممکن است باعث احترام و شناخت شما شود و بر کار شما تأثیر مثبت بگذارد. ممکن است بتوانید اخلاق کاری خود را از طریق تمرین تقویت کنید.

ابعاد موفقیت

ابعاد موفقیت چیست؟

یافتن ارزش‌های خود:

آنچه که بیش از همه برای آن ارزش قائل هستید را بیابید. به راحتی می‌توان ارزش‌های جانبی خود را کنار گذاشته و با چیزی که مردم معمولاً آن را موفقیت می‌دانند پیش رفت.

مقایسه نکردن خود با دیگران:

شما نمی‌توانید موفقیت خود را با موفقیت همسالانتان مقایسه کنید. سعی کنید از مقایسه اجتناب کنید و به جای آن روی بهبود خود تمرکز کنید.

عجله نکردن (موفقیت یک شبه به دست نمی‌آید):

سعی کنید موفقیت خود را از طریق نتایج فوری اندازه گیری نکنید. حتی اگر تلاش شما موفقیت آمیز نبود، ممکن است تجربه و دانش زیادی از آن کسب کرده باشید.

پیشرفت کردن:

موفقیت خود را در یک دوره زمانی ارزیابی کنید. اگر نسبت به گذشته تکامل یافته و پیشرفت کرده‌اید، به این معنی است که جهت حرکتتان درست است و پیشرفت کرده‌اید.

ثبات داشتن:

ثابت ماندن در مدت زمان طولانی‌تر ممکن است بهترین نتایج را به همراه داشته باشد. حتی اگر در ابتدا با عدم موفقیت مواجه شوید، اگر بتوانید سطح فداکاری ثابتی را در یک دوره زمانی ثابت حفظ کنید، می‌توانید نتایج مطلوبی را به همراه داشته باشید.

دوره ۸۰ ساعته شکوفایی
دوره هشتاد ساعته غیرحضوری در ۸ ترم | شکوفایی
این دوره مبتنی بر روانشناسی مثبت‌نگر و بر اساس آموزه‌های رئیس سابق انجمن روانشناسی آمریکا و پدر روانشناسی مثبت‌نگر (دکتر مارتین سلیگمن) می‌باشد و اکثر درس‌های آن توسط پژوهش‌های فرا تحلیل و دانشگاهی به اثبات رسیده است.
  • نویسنده : اکرم افروخته | مترجم زبان انگلیسی
    • امتیاز :
    • 2
    • 1
  • تعداد مشاهده : 13850 بار
  • مشاهده نظرات کاربران
  • تاریخ انتشار : 1401/02/19
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.