مقالات کنکور

مقالات کنکور

مقالات تحصیلی مربوط به کنکور و راه های موفقیت و کسب رتبه برتر در کنکور سراسری برای کمک به کنکوری ها و پشت کنکوری ها. مقالات این قسمت مانند سایر مقالات سایت علی میرصادقی توسط بهترین مشاوران و روانشناسان موسسه آموزشی بارسا تهیه شده اند. در این قسمت می توانید آگاهی خود را درباره بهترین منابع دروس عمومی و اختصاصی کنکور، بهترین منابع کنکور هنر، برنامه ریزی برای کنکور و ... افزایش دهید.

 روش خلاصه نویسی برای کنکور

2 تکنیک طلایی برای خلاصه نویسی کنکور

بدون یادداشت برداری مطالبی که می خوانیم را زودتر از یاد می بریم. البته یادداشت برداری برای ما کارکردهای دیگری هم دارد. مثلا به ما کمک می کند تا مطالبی را که یاد گرفته ایم دسته بندی و سامان دهی کنیم. اگر مطالبی که خوانده ایم شامل تصویر یا نمودار باشد، با استفاده از روش صحیح خلاصه نویسی برای کنکور می توانیم نکاتی که در آن تصویر یا نمودار وجود دارد را برای خودمان بنویسیم و داشته باشیم. نوشتن خلاصه اطلاعاتی که در کلاس و کتاب ها مطرح می شوند، مرور دروس را برای ما راحت تر می کند. اصول خلاصه نویسی کنکور اگر به درستی انجام شود می تواند میزان یادگیری ما را بیشتر کند. منظور از درست انجام دادن خلاصه نویسی این است که حواسمان باشد یادداشت برداری حرفه ای تفاوت دارد با این که صرفا اطلاعات را از کتاب وارد کاغذ کنیم. پس در ادامه دو تا از  تکنیک های خلاصه نویسی در کنکور را به شما خواهیم آموخت که کمک میکنند این مسیر را درست طی کنید.


ادامه مطلب

بهترین تکنیک های تست زنی کنکور

6 تا از بهترین تکنیک های تست زنی کنکور

 خوندن این مقاله برای هر دانش آموزی در هر پایه ای از واجبات محسوب میشه. چرا؟ چون هرچی زودتر از روش های تست زدن سر در بیارید، بیشتر بهش عادت میکنید و وقتی کنکور از راه میرسه، تازه اقدام نمیکنید که برید سراغ آموزش تکنیک های تست زنی. البته اگر کنکوری هستید و تازه به فکر تست زنی افتادید نگران نباشید. چون اگر بدون تکنیک هم تست زده باشید، بعضی از اصول رو کم کم و با تجربه یاد گرفتید و با خوندن ادامه مقاله، بقیه ی اصول تست زنی هم براتون مثل روز روشن میشه. 

ادامه مطلب

برنامه ریزی برای کنکور

3 نکته برنامه ریزی کنکور که معجزه میکنه

حتما تا به حال چیزهای مختلفی شنیدیدن در مورد اهمیت برنامه ریزی در کنکور. ربرنامه ریزی رتبه های برتر کنکور رو بررسی کردین و ازشون مشورت گرفتین. ممکن هم هست تازه اقدام کرده باشید برای تحقیق کردن درباره صفر تا صد برنامه ریزی کنکور. تو این مطلب، میخوایم باهاتون در این مورد حرف بزنیم که یه برنامه ریزی خوب برای کنکور، چه ویژگی هایی داره و چطور بهتون کمک میکنه تا درس خوندن براتون هم راحت تر شه و هم نتیجه بخش تر. می تونید بعد از مطالعه کردن این مطلب، اگر دلتون میخواست نکات بیشتری در مورد روش برنامه ریزیکنکور بدونید، کتاب برنامه ریزی با دوربین مدار بسته رو تهیه کنیدکه دقیق ترین و اصولی ترین راه و روش برنامه ریزی درسی رو به شما آموزش می ده تا بدونید چگونه رتبه برتر کنکور شوید و به نمرات و نتایج بی نظیر دست پیدا بکنید. 


ادامه مطلب

آمار-جالب-تعداد-شرکت-کنندگان-کنکور

تعداد شرکت کنندگان کنکور 1400+آپدیت 1401

آمار شرکت کنندگان و داوطلبان کنکور 99 و 1400 و مقایسه داوطلبان کنکور 99 و 1400 به تفکیک جنسیت و نظام جدید و قدیم

ادامه مطلب

بهترین منابع زیست کنکور تجربی

بهترین کتاب زیست کنکور 1402 کدام کتاب است؟

استفاده از منابع کمک آموزشی مناسب، از عوامل بسیار مهم موفقیت در کنکور هست که باید به درستی و با نظر مشاوران و دبیران متخصص انتخاب شود. خیلی از رتبه های برتر کنکور تجربی با استفاده از منابع کمک درسی مفید، توانستند کیفیت مطالعه خودشان و شانس موفقیتشان در کنکور را بیشتر کنند. اگر از این افراد سوال بپرسید، قطع به یقین یکی از مهمترین علل موفقیت خود را استفاده از بهترین کتابزیست کنکور می دادند. اما بهترین منابع زیست کنکور کدامند و بهترین کتاب زیست کنکور چیست؟ ما در این مقاله به این دو سوال جواب خواهیم داد.

ما برای کیفیت و سرعت مطالعه شما، یک ابزار خوب می شناسیم که خیلی از رقبای شما از آن استفاده نمی کنند. دومین کتاب خودیاری جهان، یعنی کتاب برنامه ریزی با دوربین مدار بسته، باعث پیشرفت کردن شما نسبت به خیلی از رقیبانتون خواهد شد. اگر علاقه به ویدئو دارید هم می توانید از دوره غیرحضوری برنامه ریزی با دوربین مدار بسته با ارائه دکتر علی میرصادقی استفاده کنید.

در درس زیست شناسی هم که مهم ترین درس داوطلبان کنکور تجربی می باشد و شناخت بهترین کتاب زیست کنکور و قوی ترین کتاب تست زیست کنکور و در کل چنین منابع ارزشمندی، راهنمای بسیار خوبی برای پیشرفت در این درس و موفقیت در کنکور تجربی می باشد. سوال اینجاست که بهترین منابع تست زیست کنکور تجربی چیست؟ بهترین منابع زیست کنکور ۱۴۰۲ چه منابعی هستند؟ در کلمنابع زیست رتبه های برتر کدام کتاب ها هستند؟
پس تو این مقاله با ما همراه باشید تا بفهمیم بهترین کتاب زیست کنکور مناسب شما چیست. در ضمن کتاب ها و منابع معرفی شده در این مقاله، بر اساس نظر بهترین مشاوران تحصیلی موسسه آموزشی بارسا می باشد.


ادامه مطلب

بهترین منابع کنکور 1402

معرفی و تحلیل بهترین منابع کنکور 1402

منابع معرفی شده در این مقاله مطابق آخرین  اطلاعات روز آزمون و پرورش ایران تهیه شده اند و برای داوطلبان کنکور 1402 قابل استفاده می باشند.

اگر شما هم مثل بسیاری دیگر از دانش آموزان سال آخر یا پشت کنکوری، به دنبال «بهترین منابع کنکور ۱۴۰۲» می گردید و مقاله ای با محوریت تحلیل منابع کنکور می خواهید، این مقاله برای شما نوشته است.

استفاده از منابع کمک آموزشی مناسب، یکی از عوامل بسیار مهم موفقیت دانش آموزان در کنکور سراسری می باشد که باید به درستی و با نظر مشاوران و دبیران متخصص انتخاب شود. در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین منابع و کتاب تست های کنکور بپردازیم. کتاب ها تستی و بهترین منابع کنکور 1402 معرفی شده در این مقاله، بر اساس نظر مشاور ارشد موسسه آموزشی بارسا، مهندس معین فلاح می باشند. دلازم به ذکر است که این کتب، منابع کنکور ریاضی را شامل می شوند و هم منابع کنکور تجربی و در برخی موارد هم منابع کنکور نظام جدید و نظام قدیم را به صورت مجزا معرفی کرده ایم تا داوطلبان کنکور نطام قدیم هم بتوانند از مناسب ترین کتاب های کمک آموزشی استفاده کنند.


ادامه مطلب

روش مطالعه زیست دوازدهم تجربی

روش مطالعه زیست دوازدهم برای کنکور و امتحان نهایی

آخرین مانع برای موفقیت یک دانش آموز تجربی در کنکور تجربی نظام جدید، کتاب زیست شناسی دوازدهم هست که مثل هر مانع دیگری، با پشتکار و برنامه ریزی میتوان آن را از میان برداشت. بنابراین، پیش رفتن مطابق روش مطالعه زیست دوازدهم، در نتیجه‌ی کنکور تجربی نظام جدید هم بسیار تاثیر گذار است. اما سوال اصلی اینجاست که چگونه زیست دوازدهم را بخوانیم؟ بهترین روش خواندن زیست دوازدهم چیست؟ چطور زیست دوازدهم را یاد بگیریم؟

اگر شما هم با چنین سؤالاتی در مورد خواندن مباحث زیست دوازدهم مواجه شدید، شک نکنید که این مطلب، پاسخ‌های بسیار کاربردی برای پیشرفت در زیست دوازدهم به شما خواهد داد. پس همراهمان باشید.


ادامه مطلب

پشت کنکور ماندن

چه کسانی پشت کنکور می مانند

برای شروع اول از همه میخوام بچه هایی که این مقاله رو با کلی دغدغه برای شروع یکسال جدید میخونن بگم که همه ی شما فرصت دارید تا خوب فکر کنید و فکر کنید و فکر کنید و ...بعد هم یکی از تصمیمات مهم رو برای یکسال دیگه کنکور دادن و یا پشت کنکور موندن رو بگیرین. چون میدونم الان که دارین این مقاله رو میخونین  پر از سوال  و تردید هستید. توی این مقاله می خوام به بخشی از سوالاتی که برای خیلی از شماها پیش اومده جواب بدم.

  •    سال دوم کنکور دادن برای همه ی دانش اموزان مناسبه یا خیر؟

  •    فقط بچه های تجربی لازم هست پشت کنکور بمونن ؟

  • چند درصد از بچه های پشت کنکوری نتیجه ی بهتری میگیرن؟

این مقاله رو تا آخر بخونید تا جواب سوالاتتون رو پیدا کیند.


ادامه مطلب

افزایش انگیزه برای کنکور

روش های افزایش انگیزه برای کنکور

اول می‌خوام یه اعترافی کنم یکم کمتر از 10 سال پیش کاری کردم که پشیمونم٬ کاری که اصلا بهش افتخار نمی‌کنم٬ کاری که امیدوارم هیچوقت کسی نفهمه٬ اما اینجا احساس می‌کنم که باید اون رو افشا کنم. اوایل دهه  1390 در یک لحظه بی‌ عقلی جوونی، رفتم به رشته مکانیک. الان تو ایران مدرک مکانیک  یه مدرک حرفه‌ای شما مدرک دانشگاهی‌ تان را می‌گیرید. بعد میرید به یه جایی برای پیدا کردن یه کار مربوط به رشتتون که من برای پیدا کردن کار٬ خیلی موفق نبودم. من در واقع، در بخشی از کلاس دانشگاه فارغ‌ التحصیل شدم که بالای ۹۰٪ فارغ‌التحصیل می‌کرد. تو زندگیم هیچوقت یه روز کار مکانیک نکردم؛ بیشتر به خاطر این که اجازه نداشتم. اما امروز بر خلاف میلم٬ یه کم از تحلیل مهندسی خودم میخوام استفاده کنم و با یه سری دلیل بهتون بگم که چه چیزی باعث افزایش انگیزه میشه. در ادامه با ماه همراه باشید تا با راه های افزایش انگیزه برای کنکور آشنا شوید.


ادامه مطلب

برنامه جمع بندی عید

روش جمع بندی در عید به سبک رتبه های برتر

دوران جمع بندی نوروز به باور بسیاری از مشاوران خوب کشور و اساتید برتر، دورانی با اهمیتی بالا از جنبه درس خواندن است. خیلی از مراجعینم که تجربه ناموفقی در کنکور داشته اند، یکی از گره های کار خود را در تعطیلات عید و روند درس خواندن خود در این مدت مهم و تاثیرگذار می دانند. بسیاری از دانش آموزان بیان می کنند که تا قبل از عید با پشتکار بالا برای کنکور مطالعه می کرده اند؛ اما تعطیلات عید به جای سکوی پرش، تبدیل به نقطه تنزل و ضعف آنها و از دست رفتن فرصت بسیار مفید مطالعه برای دانش آموز شده است. هر دانش آموزی نیازمند برنامه ریزی صحیح برای جمع بندی عید است و باید با حساسیت بالا و وسواس به این دوران توجه کرد. در این مقاله به بررسی روش جمع بندی در عید به سبک رتبه های برتر و تاثیر جمع بندی در عید به سبک رتبه های برتر می پردازیم.


ادامه مطلب

اردو نوروزی چیست؟ اهمیت اردو مطالعاتی

اردوی مطالعاتی، سکوی پرتاب به سمت موفقیت

قبل از صحبت درباره مزایای اردوی مطالعاتی نوروزی و اهمیت پانسیون مطالعاتی نوروزی اجازه بدید یه داستان کوتاه براتون تعریف کنم. یه روز از مایکل شوماخر، قهرمان مسابقات فرمول یک، می پرسند رمز موفقیتت چی بوده؟ شوماخر جواب میده توی مسابقات هروقت که به پیچ یا مانعی نزدیک می شدم که بقیه اونجا رو ترمز می کردند، من گاز می دادم. از این جمله شوماخر متوجه می شید که اگه می خواید موفق بشید زمانی که بقیه دست از تلاش می کشند، شما بیشتر تلاش کنید. این جمله رو همه مون ممکنه بارها و بارها  شنیده باشیم. با کمی فکر کردن می تونیم متوجه بشیم که منظور این جمله چیه. در ادمه به ضرورت اردوی مطالعاتی در عید و تاثیر پانسیون مطالعاتی در نوروز را بررسی می کنیم.


ادامه مطلب

شکست در کنکور

رمز و راز های موفقیت پس از شکست در کنکور

این رو از ته دل بهتون می گم: من واقعا خوش شانس بودم. سال93 به خاطر معدل قشنگم (11/23) از مدرسه اخراج شدم. دقیقا همون زمانی که سال بعدش کنکور داشتم. یه شکست واقعی. حول و حوش همون روزها بود که فهمیدم یه مریضی عجیب غریب هم دارم که به خاطرش باید روزی 2-3 ساعت تو درمانگاه می موندم. میگم خوش شانس بودم چون وقتی وارد دنیای کنکور شدم، هنوز نرسیده 3 هیچ از بقیه عقب افتادم. از خود صفر شروع کردم. و این بزرگترین ترس خیلی از آدم هاست در مسیر زندگی وقتی می خوان کار جدیدی رو شروع کنند یا تغییری ایجاد کنند. و من همینکه وارد سال کنکور شدم،  این رو تجربه کردم. اوضاع فقط می تونست بهتر بشه. در ادامه به بررسی پیروزی پس از شکست در کنکور می پردازیم.

ادامه مطلب

بهترین منابع کنکور انسانی

بهترین منابع کنکور انسانی و کتاب های تست

خب خب سلام رفقا امیدوارم که حالتون مثل همیشه عالی و درجه یک باشه امروز  با یه مقاله درجه یک بی نظیر با عنوان بهترین منابع کنکورانسانی در خدمتتون هستم امیدوارم که این بار هم مثل همیشه نهایت استفاده رو از نوشته های من ببرید. فقط چند تا نکته رو قبل از معرفی منابع لازم هست که بدونید مثل این که اصلی ترین منبع مطالعاتی شما کتاب درسی هست حتی اگر شما بهترین کتاب ها رو هم تهیه کنید بدون مطالعه کتاب نمی تونید نتیجه دلخواه خودتون رو کسب کنید چرا که نکاتی تو کتاب درسی هست که به دلایل گوناگون ممکن داخل کتاب کمکی درسی یا منبع مکمل نباشه؛ پس رفقا یادتون باشه که هیچ وقت از کتاب درسی غافل نشید.

ادامه مطلب

روش مطالعه حسابان دوازدهم کنکور ریاضی

روش مطالعه حسابان دوازدهم کنکور + منابع

ریاضی خواندن آسان نیست؛ دانش آموز‌های زیادی نسبت به ریاضی خواندن احساس خوبی ندارند و باعث می‌شود کمتر به ریاضی توجه کنند و یا به سختی یاد بگیرند. احتمالا برای شما هم سوال شده باشه که بهترین روش خواندن حسابان دوازدهم چیه؟ یا بهترین کتاب تست حسابان دوازدهم کدومه؟ یا اینکه تو کنکور چگونه حسابان را 100 بزنیم؟

اول از هر چیز لازم هست بدانیم که درس حسابان 2 خواندنی نیست، بلکه حل کردنی هست و لازم هست که روی مفاهیم آن فکر کنیم و یاد بگیریم، مثال‌ها و سوال‌ها رو حل کنیم؛ نه اینکه مثال‌ها رو نگاه کنیم و بخوانیم! در این مقاله می‌خواهیم درس حسابان دوازدهم را بررسی کنیم تا بدانیم چگونه می‌توانیم عملکرد بهتری داشته باشیم. در ادامه می بینید که سرفصل های حسابان دوازدهم را بررسی می‌کنیم، بهترین روش مطالعه حسابان دوازدهم و کتاب های کمک درسی حسابان مناسب را معرفی می‌کنیم و به بررسی بودجه‌بندی و تاثیر آن بر تست های حسابان کنکور ریاضی و امتحان نهایی درس حسابان دوازدهم می‌پردازیم تا داوطلبان کنکور ریاضی بر اساس آن مطالعه خود را انجام دهند و به اهمیت هر مبحث توجه کنند.


ادامه مطلب

راهنمای انتخاب رشته کنکور تجربی 1400

راهنمای انتخاب رشته کنکور تجربی 1400

بعد از پشت سر گذاشتن هفت خوان کنکور سراسری تجربی و قبولی در کنکور تجربی، تازه نوبت به یه مرحله‌ حساس و سرنوشت ساز یعنی انتخاب رشته کنکور تجربی می‌رسه. در این مقاله برای شما راهنمای جامعی از انتخاب رشته کنکور تجربی 1400 فراهم کردیم. پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

راهنمای انتخاب رشته ریاضی 1400

راهنمای انتخاب رشته کنکور ریاضی 1400

بعد از پشت سر گذاشتن هفت خوان کنکور سراسری ریاضی و قبولی در کنکور ریاضی، تازه نوبت به یه مرحله‌ حساس و سرنوشت ساز یعنی انتخاب رشته کنکور ریاضی می‌رسه. در این مقاله برای شما راهنمای جامعی از انتخاب رشته کنکور ریاضی 1400 فراهم کردیم. پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

راهنمای انتخاب رشته انسانی

راهنمای انتخاب رشته انسانی 1400

اولین دغدغه هرکنکوری بعد از موفقیت در کنکور سراسری و کسب رتبه مناسب، انتخاب رشته سراسری برای ورود به مقطع کارشناسیه. به همین دلیل ما در این مقاله براتون روش انتخاب رشته علوم انسانی را قرار دادیم. انتخاب رشته اصولی و صحیح باعث میشود که شانس قبول شدن شما در رشته، دانشگاه و شرایط مورد نظرتون افزایش پیدا کند و به عبارتی، اگه انتخاب رشته درست و حرفه ای انجام بدید، در بهترین دانشگاه، رشته و شرایط ممکن نسبت به رتبه و علاقمندی های خودتون، پذیرفته می شوید. پس حتما برای انتخاب رشته هوشمندانه عمل کنید و بی گدار به آب نزنید.

ادامه مطلب

بودجه بندی کنکور 1400

بودجه بندی کنکور 1400

از جمله مسائل مورد توجه و پر اهمیت این روزهای داوطلبان کنکور،بررسی بودجه بندی کنکور 1400 است. مطالعه بودجه بندی، منابع و آگاهی از تعداد سوالات و ضرايب هر درس به داوطلبان کمک می کند تا با اولویت بندی دروس بتوانند بهترین بهره را از مدت زمان باقی مانده تا کنکور ببرند. در ادامه مطالب به بررسی دفترچه آزمون و بودجه بندی سوالات کنکور۱۴۰۰می پردازیم.

ادامه مطلب

شروع-درس-خواندن-برای-کنکور-از-بهمن

شروع درس خواندن برای کنکور از بهمن

بهمن ماه برای دانش آموزا ماه عجیبیه، یه عده هستند که به خاطر زیاد درس خوندن توی دی ماه خسته شدند و درس نمی خونند. یه عده هستند به خاطر اینکه درس خونده اند و تا حالا نتیجه نگرفتند درس نمی خونند. یه عده هم هستند که کلا از اول درس نمی خوندند و الآن با دیدن کارنامه های درخشانشون متوجه میشن که احتمالا آخر سال بدبخت میشن، پس دوباره به درس نخوندنشون ادامه میدن. 

ادامه مطلب

فواید و نحوه تحلیل آزمون های آزمایشی

تحلیل آزمون آزمایشی ، نردبان پیشرفت درسی

شرکت در بهترین آزمون های آزمایشی پیشنهاد اصلی خیلی از مشاورین و دبیران کنکور هست تا دانش آموزان نحوه صحیح آزمون دادن را تجربه کنند و مهارت مدیریت آزمون خودشون رو تقویت کنند. اما مهم ترین فایده اون آزمون آزمایشی، تحلیل صحیح و پیدا کردن نقاط ضعف و قوت خودتونه تا بتونید روی اونا متمرکز بشید. حالا سوالی که پیش میاد اینه که بهترین روش تحلیل آزمون آزمایشی چیه؟ چگونه تحلیل آزمون انجام دهیم؟ روش تحلیل آزمون رتبه های برتر چی بوده؟

در این مقاله با ما همراه باشید تا با سبک آزمون دادن و تحلیل آزمون حرفه ای ها آشنا شوید. در انتها هم یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم تا بتونید به سبک رتبه های برتر کنکور، آزمون بدید و از عملکرد خودتون در آزمون ها مطلع بشید و پیشرفت کنید.


ادامه مطلب

مدیریت زمان در کنکور

۴ تکنیک آسان مدیریت زمان در کنکور سراسری

مدیریت زمان از مهم ترین کارهایی است که هر داوطلب کنکور سراسری باید ابتدا در طول سال و در جلسه آزمون های آزمایشی تمرین کند و در نهایت در جلسه کنکور سراسری به خوبی زمان خود را مدیریت کند. به طوری که سوالی نباشد که در اثر کمبود وقت موفق به پاسخ گویی آن نشده باشد. شاید در ذهنتان ایجاد شود که مدیریت زمان چیست؟ تکنیک های مدیریت زمان در کنکور چه چیزهایی هستند؟ نحوه مدیریت زمان رتبه های برتر کنکور چگونه است؟ در ضمن، احتمالا از خیلی از دانش آموزان شنیده باشید « استرس امتحان دارم !! » مدیریت زمان به شما در کاهش اضطراب و استرس هنگام آزمون کمک خواهد کرد.
در این زمینه، نکات و تکنیک هایی را مطرح می کنیم تا به کمک آن ها به راحتی زمان خودتان را مدیریت کنید. همچنین در انتهای مقاله پیشنهاد فوق العاده ای برای شما داریم تا بتوانید به بهترین شکل مدیریت زمان در آزمون ها و کنکور را یاد بگیرید.


ادامه مطلب

روش مطالعه هندسه و گسسته

بهترین منابع هندسه و گسسته کنکور و پایه

آقا این درس رو باید حذف کنیم؟! خب البته نه لزوما. تو اگه بتونی مطالعه درست و منطقی داشته باشی و همچنین تست زنی خوبی داشته باشی، نیازی به حذف درس های هندسه و گسسته تو کنکور سراسری نداری. خب مسئله اینه برای مطالعه درس و منطقی، بهترین کتاب هندسه کنکور چیه؟ بهترین کتاب تست گسسته کنکور چیه؟ از کدام کتاب جامع هندسه و گسسته باید استفاده کنیم؟
توی این مقاله سعی می کنیم به معرفی بهترین منابع هندسه و گسسته کنکور بپردازیم که از نظر برخی از دانش آموزان از دروس سخت کنکور محسوب میشن. همچنین کمی به روش مطالعه صحیح هندسه و گسسته خواهیم پرداخت که راهنمای خیلی خوبی برای شما تو کنکور می تونه باشه.


ادامه مطلب

بهترین منابع کنکور دروس عمومی

بهترین منابع کنکور 1401 برای دروس عمومی

استفاده از منابع کمک آموزشی مناسب، از عوامل بسیار مهم موفقیت در کنکور سراسری می باشد که باید به درستی و با نظر مشاوران و دبیران متخصص انتخاب شود. در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین منابع و کتاب تست های کنکور برای دروس عمومی ( ادبیات فارسی ، عربی ، دین و زندگی و زبان انگلیسی ) بپردازیم. کتاب ها و منابع کنکور معرفی شده در این مقاله، بر اساس نظر بهترین مشاوران تحصیلی موسسه آموزشی بارسا می باشد. در ادامه به بررسی بهترین کتاب تست های دروس عمومی کنکور برای رشته های ریاضی و تجربی و انسانی می پردازیم. در برخی موارد منابع کنکور نظام جدید و نظام قدیم را به صورت مجزا معرفی کرده ایم تا داوطلبان کنکور نطام قدیم هم بتوانند از مناسب ترین کتاب های کمک آموزشی استفاده کنند.

اما فراموش نکنید، قبل از هر منبع درسی و کتاب تست، شما به یک ابزار احتیاج دارید تا بتوانید به بهترین شکل، یعنی با کیفیت و سرعت بالای مطالعاتی، با انگیزه ای بیشتر از قبل، و به سبک رتبه های برتر به مطالعه بپردازید. کتاب برنامه ریزی با دوربین مدار بسته این امکان رو برای شما فراهم می کنه تا در مدت زمان کوتاهی، کیفیت و سرعت مطالعاتی خودتون رو دو برابر کنید و بتوانید از این منابع، بیشترین استفاده و بازدهی را داشته باشید.

منابع معرفی شده برای داوطلبان کنکور 1401 قابل استفاده می باشد.

ادامه مطلب

انتخاب رشته بدون کنکور

انتخاب رشته بدون کنکور چگونه است؟

نحوه پذیرش دانشجو از زمان آغاز به کار دانشگاه ها تا به امروز دستخوش تغییر های بسیاری شده است و هرساله شرایط ورود به دانشگاه برای افراد راحت تر شده است.  با توجه به اینکه در جامعه امروزی ادامه تحصیل در دانشگاه امری ضروری و اجتناب ناپذیر تلقی می گردد ، دانشگاه ها و موسسات عالی با کسب مجوز های لازم مسیر ورود به دانشگاه و ادامه تحصیل را برای دانش آموزان هموارتر کرده اند تا همگی بتوانند از تحصیل در دانشگاه ها بهره مند شوند. به همین جهت شرایطی فراهم شده است تا دانش آموزان بتوانند در برخی از رشته های دانشگاهی، بدون کنکور و باتوجه به سوابق تحصیلی خوددر دانشگاه های سراسری ( واحد روزانه و شبانه ) ، غیر انتفاعی ، آزاد ، پیام نور و پردیس خودگردان ثبت نام کنند. این ثبت نام صرفا بر اساس سوابق تحصیلی ( معدل کتبی دیپلم ) و به صورت اینترنتی می باشد که در ادامه مقاله به توضیح آن پرداخته ایم. اگر علاقه مند به ثبت نام در رشته های بدون کنکور هستید و می خواهید اطلاعاتی درباره نحوه ثبت نام و رشته های ارائه شده کسب کنید تا پایان مقاله همراه ما باشید.

ادامه مطلب

کنکور انسانی

کنکور انسانی | بررسی درس به درس دفترچه

رشته علوم انسانی یکی از سه رشته مهم در کنکور سراسری می باشد که هر ساله بخش عظیمی از دانش آموزان این رشته را برای ادامه تحصیل دبیرستان و دوره های آکادمیک انتخاب می کنند. تحصیل در رشته های مهم و حساس که با محوریت انسان در جامعه وجود دارند نظیر حقوق ، علوم قضایی ، روانشناسی ، حسابداری مالی ، مدیریت و ... با ورود به رشته انسانی و پذیرش از طریق کنکور انسانی میسر می گردد. لذا توجه به این رشته مهم از اهمیت بسیاری برخوردار بوده و شما می بایست برای کسب بهترین نتیجه در کنکور انسانی ۱۴۰۰ و تحصیل در رشته های مورد علاقه و دلخواه خود تلاش زیادی داشته باشید.


ادامه مطلب

کنکور ریاضی

کنکور ریاضی | بررسی درس به درس دفترچه

بیشتر دانش آموزانی که در رشته ریاضی و فیزیک تحصیل می کنند با علاقه به رشته های مهندسی مانند مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی عمران، مهندسی معماری و مهندسی صنایع و مهندسی شیمی وارد این رشته شده و قصد شرکت در کنکور ریاضی را دارند. هدفی که برای دستیابی به آن نیاز به برنامه ریزی دقیق، مشورت با مشاوران برجسته و متجرب، استفاده از بهترین منابع کنکور 1400 و البته سخت کوشی و تلاش فراوان وجود دارد.


ادامه مطلب

کنکور تجربی

کنکور تجربی | بررسی درس به درس دفترچه

رشته تجربی پرطرفدارترین رشته تحصیلی در دوره متوسطه دوم است که درباره علوم تجربی و طبیعت بحث می کند. داوطلبان این رشته باید به دروسی همچون زیست شناسی و شیمی و زمین شناسی (نه در همه زیرگروه ها) علاقه بالایی داشته باشند و همچنین در دروس دیگر همچون ریاضی هم باید وضعیت خوبی داشته باشند تا بتوانند در کنکور تجربی ۱۴۰۰ رتبه خوبی کسب کنند و در رشته های برتر قبول شوند. سه رشته پرطرفدار کنکور تجربی عبارتند از: پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی. بعد از این رشته ها نیز رشته هایی مانند فیزیوتراپی، پرستاری، دامپزشکی و علوم آزمایشگاهی طرفداران زیادی دارند.


ادامه مطلب

تاثیر معدل در کنکور 99

تاثیر معدل در کنکور 99

نحوه و میزان تاثیر سوابق تحصیلی در سال های گذشته دستخوش تغییرات زیادی شده است. از جمله این تغییرات می توان به تغییر میزان سوابق تحصیلی از 15 به 25 و سپس 30 درصد و همچنین تغییر در قطعی یا مثبت بودن تاثیر معدل اشاره کرد. با توجه به تغییرات در نحوه برگزاری کنکور در دو سال اخیر و چالش های نحوه اعمال سوابق تحصیلی و از آنجایی که داوطلبان برای برنامه ریزی کنکور 99 باید از نحوه تاثیر معدل آگاهی یابند در این مقاله به تاثیر معدل در کنکور ۹۹ و ارائه راهکار می پردازیم.

ادامه مطلب

بهترین منابع کنکور هنر 99

بهترین منابع کنکور هنر 99

مطالعه منابع مناسب یکی از مهمترین مواردی است که داوطلبان کنکور سراسری هنر به آن احتیاج خواهند داشت تا وقت و هزینه ای که صرف می کنند نتیجه بخش باشد و بتوانند بهترین نتیجه را از مطالعات خود بگیرند. داوطلبان کنکور سراسری هنر باید بدانند که دروس عمومی و اختصاصی کنکور هنر به چه صورت است و برای هر درس کدام کتاب آموزشی و کمک آموزشی باید مطالعه شود. کنکور هنر در بخش دروس اختصاصی 7 شاخه درسی دارد که شامل درک عمومی هنر (شامل درس ها و مطالب مربوط به تاریخ هنر و رشته های هنری)، درک عمومی ریاضی و فیزیک (دروس ریاضی و فیزیک و هوش)، ترسیم فنی (هندسه و رسم اشکال)، خلاقیت تصویری و تجسمی (شناخت تصویر و نشانه های آن و خلاقیت)، خلاقیت نمایشی (درس های مربوط به نمایش و سینما)، خلاقیت موسیقی (شامل کل مباحث موسیقی) و خواص مواد (اطلاعات کامل و کافی برای موادی که در کار خود استفاده می کنید) می باشد.

ادامه مطلب

مشاوره تحصیلی بارسا

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری بارسا کافی است نام و شماره موبایل خود را وارد کنید.

مشخصات فردی
موبایل
تصویر امنیتی
کد امنیتی :
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.