مقالات افزایش سرعت مطالعه

مقالات افزایش سرعت مطالعاتی

مقالات تحصیلی مربوط به بررسی سرعت مطالعه و تاثیر تند خوانی در افزایش بازده مطالعاتی دانش آموزان. مقالات این قسمت مانند سایر مقالات سایت علی میرصادقی توسط بهترین مشاوران و روانشناسان موسسه آموزشی بارسا تهیه شده اند. در این قسمت می توانید آگاهی خود را درباره روش های تند خوانی برای کنکور، راه های افزایش سرعت مطالعه و ... افزایش دهید.

روش های تندخوانی برای کنکور

روش های تندخوانی برای کنکور +آموزش گام به گام

یکی از بهترین مهارت ها برای جلو افتادن از رقبای کنکوری، استفاده از تکنیک تندخوانی است. با خواندن سریع یک مطلب، به طور کلی متوجه می شوید که آن مطلب درباره چیست و ذهنتان آماده یادگیری آن می شود. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را به طور کلی و اجمالی، با فواید و مهارت های تندخوانی آشنا کنیم. در ضمن برای اینکه بتوانید به صورت خیلی حرفه ای تر سرعت مطالعاتی و کیفیت درس خواندنتان را افزایش دهید، ما استفاده از بهترین کتاب برنامه ریزی درسی که در سال 2014 به عنوان دومین کتاب خودیاری جهان شناخته شد، یعنی برنامه ریزی با دوربین مدار بسته رو به شما پبشنهاد می کنیم. با استفاده درست از این کتاب، می توانید در مدت زمان کوتاهی، سرعت مطالعاتی و مهارت تندخوانی خود را 2 برابر کنید.

ادامه مطلب

مدیریت زمان در مطالعه

3 اصل مدیریت زمان برای درس خواندن + 8 مهارت مدیریت زمان

این مقاله ترجمه شده از سایت Education Corner می باشد. 

بیشتر دانش آموزان با انتظار و توقعات بالا راه خود را برای شروع سال تحصیلی جدید آغاز می کنند. آن ها بر این باورند که می توانند با درس خواندن و انجام کار های مدرسه به موفقیت برسند ولی آن ها نمی توانند باورهایشان را در کنار یک برنامه واقع بینانه قرار دهند و در دست یابی به موفقیت تحصیلی مورد نظرشان ناکام می مانند. برای رسیدن به پیشرفت تحصیلی شما باید زمان را به صورت اساسی برای روزها، هفته ها و هر ترم مدیریت کنید. مدیریت زمان ابزار بسیار مهم و موثری برای دانش آموزان و کنکوری ها می باشد. در این مقاله تکنیک ها و روش های مدیریت زمان در مطالعه را برای شما شرح داده ایم.

قبل از هر چیزی، باید بگویم که پیشنهاد مشاورین تحصیلی بارسا برای دستیابی به بهترین زمان بندی برای درس خواندن استفاده از دومین کتاب خودیاری جهان، یعنی کتاب برنامه ریزی با دوربین مدار بسته است که در مدت کوتاهی، به تمامی کار ها و برنامه های شما نظم می دهد و باعث افزایش سرعت و کیفیت مطالعه شما می شود.


ادامه مطلب

راه های افزایش سرعت مطالعه

8 راهکار افزایش سرعت مطالعه برای کنکور و امتحانات

یاد گرفتن راه افزایش سرعت مطالعه دروس، یکی از ضروریات پر انرژی ماندن در سال های تحصیل است. دانش آموزانی که درس خواندنشان به کندی پیش می‌رود، تمام ساعات روز خود را درگیر دفتر و کتاب هستند، فرصتی برای تفریح و تنوع پیدا نمی‌کنند و شادابی نوجوانی خود را از دست می‌دهند. اما چگونه سرعت درس خواندن را زیاد کنیم؟ آیا تمرینات افزایش سرعت مطالعه کمکی می کنند سریع تر درس بخوانیم؟ در این مقاله خواهیم دید که بله. تندخوانی یک مهارت است و هرکسی می تواند با تمرین آن را یاد بگیرد. 

ادامه مطلب

تفریح و مدیریت زمان

روش های داشتن تفریح و مدیریت زمان

شما حتما جزو یکی از دسته های زیر هستید. یا آنقدر درس خوان هستید که شاگرد اول محسوب می شوید. یا آنقدری درس نخوان هستید که شاگرد اول از آخر جدول هستید. یا این که این وسط ها، ‌بعضی وقت ها درس خواندن را جدی می گیرید و بعضی وقت ها هم نه! به هر حال وضعیت امروز شما حاصل تصمیمات و عادت های شماست. شما تصمیم گرفته اید که سر کلاس های درس روی تدریس معلم تمرکز کنید یا نه، برای درس خواندن و مطالعات بعد از مدرسه وقت بگذارید یا اینکه مشغول کارهای متفرقه دیگر شوید. و البته که عادت ها، تفریح و مدیریت زمان و برنامه ریزی شما در وضعیت شما اثر گذار است. در ادامه به بررسی راه های داشتن تفریح و مدیریت زمان می پردازیم.


ادامه مطلب

مشاوره تحصیلی بارسا

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری بارسا کافی است نام و شماره موبایل خود را وارد کنید.

مشخصات فردی
موبایل
تصویر امنیتی
کد امنیتی :
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.