مقالات افزایش تمرکز

مقالات افزایش تمرکز

مقالات تحصیلی مربوط به افزایش تمرکز دانش آموزان و کنکوری ها. مقالات این قسمت مانند سایر مقالات سایت علی میرصادقی توسط بهترین مشاوران و روانشناسان موسسه آموزشی بارسا تهیه شده اند. در این قسمت می توانید آگاهی خود را درباره تکنیک های تقویت حافظه، نحوه عملکرد حافظه، راه های افزایش تمرکز هنگام درس خواندن، راهکارهای افزایش یادگیری و ... افزایش دهید.

حافظه چیست و انواع حافظه

حافظه چیست | انواع حافظه

شما می دونید چطوری میشه که بعضی ها بیشتر می تونند مطالب رو تو ذهنشون نگه دارند، ولی بعضی ها نه؟ آیا می دونید حافظه چیست و انواع حافظه رو می شناسید؟ با هم به بررسی انواع حافظه انسان ، نحوه عملکرد حافظه و راه های تقویت حافظه می پردازیم. 


ادامه مطلب

تکنیک های تقویت حافظه

تکنیک های تقویت حافظه برای درس خواندن

آیا واقعا راهی برای تقویت حافظه وجود دارد؟ احتمالا وقتی دسته کلیدتان را گم می کنید یا جواب بعضی سوالات ساده را درست سر جلسه آزمون های سرنوشت ساز فراموش می کنید، بلافاصله با خودتان گفته اید ای کاش حافظه‌ بهتری داشتم. آیا راهی برای حل این مشکلات و افزایش قدرت حافظه وجود دارد؟ در این مقاله به سراغ پاسخ این سوالات می رویم و چند تکنیک اصولی و کاربردی برای تقویت حافظه برای درس خواندن را برای شما شرح می دهیم.

ادامه مطلب

چگونه سر کلاس تمرکز داشته باشیم

9 تکنیک کلیدی برای افزایش تمرکز در کلاس

یکی از سوالاتی که بسیاری از دانش آموزان با اون مواجه هستند اینه که چگونه در کلاس تمرکز داشته باشیم ؟ لازمه بدونید که حواس پرتی، کم کاری و تمرکز نداشتن در کلاس نه تنها عادت های بدی محسوب می شوند، بلکه از جمله عوامل مخرب برای نمرات شما هستند. تمرکز کردن در کلاس درس، به معلمتون ثابت می کنه که شما یک دانش آموز با استعداد هستید و نشون دهنده اینه که در کنترل رفتار و اعمال خودتون توانمند هستید که مسئله مهمی در زندگی شما در آینده به شمار میاد. در ادامه با ما همراه باشید تا با ترفند های کلیدی برای افزایش تمرکز در کلاس آشنا شین. حالا کافیه که برای افزایش دقت و تمرکزتون در کلاس، مطلب زیر رو مطالعه کنید تا خیلی از مشکلاتتون در کلاس برطرف بشه و بازدهی بیشتری نسبت به قبل داشته باشید. این مقاله استعداد مهم تر است یا تلاش را حتما بخوانید.


ادامه مطلب

چگونه هنگام درس خواندن تمرکز کنیم ؟

روش های افزایش تمرکز در هنگام مطالعه

آیا برای شما هم پیش آمده است که وقتی می خواهید مطالعه کنید تمرکز ندارید و فکرتان جایی دیگر است. اصلا نگران نباشید چرا که پرت شدن حواس و عدم تمرکز هنگام درس خواندن مسئله طبیعی است که حتی برای بهترین دانش آموزان هم اتفاق می افتد. برای این که بتوانید هنگام درس خواندن تمرکز حواس داشته باشید، تنها لازم است که الگوهای مطالعاتی خود را کمی دگرگون کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی راه های افزایش تمرکز هنگام درس خواندن صحبت کنیم. 

ادامه مطلب

20 راهکار افزایش تمرکز هنگام درس خواندن

20 راهکار افزایش تمرکز هنگام درس خواندن

شاید شما تا به حال خیلی به حواس پرتی فکر کرده باشید و بارها از خود پرسیده باشید که چرا گاهی به هنگام درس خواندن و مطالعه، حواس آدم پرت می شود؟چگونه در درس خواندن تمرکز داشته باشیم؟ چگونه موقع درس خواندن تمرکز کنیم؟ راه های جلوگیری از حواس پرتی در درس خواندن؟ چرا تمرکز ندارم؟ چگونه هنگام درس خواندن به چیزی فکر نکنم؟ نمیتونم تمرکز کنم! ما نمی دانیم که شما برای این سؤال خود چه جوابی پیدا کرده اید؛ اما پاسخ صحیح این پرسش را به شما می گوییم:

«حواس پرتی ، چیزی نیست جز تمایل ذاتی ذهن به درگیری و فعالیت».


ادامه مطلب

راه های تقویت حافظه

چگونه درس بخوانیم که فراموش نکنیم؟

تقویت حافظه یکی از مهم ترین دغدغه های هر انسانی میتونه باشه. اما این دغدغه در سال های دانش آموزی، مخصوصا سال کنکور، تبدیل به یکی از واجب ترین دغدغه ها میشه و همه به دنبال یه راهی برای افزایش و تقویت حافظه خودشون هستند. حافظه پروسه پیچیده ای از فعالیت های متفاوت در مغزه. قبل از اینکه ببینیم بهترین راه های تقویت حافظه کدام روش ها هستند، بد نیست مقداری در مورد شکل گیری حافظه بدونیم. و بعد از اون میریم سراغ چند تا تکنیک ساده برای تقویت حافظه !

ادامه مطلب

مدیریت ذهن

راه کارهایی برای مدیریت ذهن دانش آموزان

این مقاله ترجمه شده از سایت greatergood.berkeley.edu است.

شاید بعضی افراد به شما گفته باشند که شما استعداد کافی برای رسیدن به یک زمینه خاص را ندارید و یا شما نمی توانید هنگامی که در یک مشکل گیر افتاده اید، به خودتان اعتماد کنید و با استقامت آن مشکل را حل کنید.در این مقاله می خواهیم دلیل بروز رویکرد های اشتباه را بررسی کنیم. ما معتقدیم که انسان ها زمانی می توانند همه چیز را یاد بگیرند، که بفهمند مغز آن ها چطور کار می کند و به مدیریت ذهن خود بپردازند.

ادامه مطلب

بهترین مکان مطالعه برای دانش آموزان

بهترین مکان مطالعه برای دانش آموزان

این مقاله ترجمه شده از سایت educationcorner می باشد.

یکی از کلیدی ترین راه کارها برای مطالعه تاثیر گذار، پیدا کردن یک مکان مطالعه مناسب است. درس خواندن در اتاقی که باعث حواس پرتی می شود بسیار سخت است. هر چند ممکن است مکانی که برای شما ایده آل است برای فرد دیگری ایده آل نباشد. ممکن است شما مطالعه در یک مکان خصوصی یا حتی یک مکان ساکت را دوست نداشته باشید اما می خواهید مطمئن شوید مکانی که در آن مطالعه می کنید به روش یادگیری شما کمک می کند و عاری از هرگونه حواس پرتی باشد و به شما این امکان را بدهد که تمرکز کنید. در این مقاله بهترین مکان مطالعه برای دانش آموزان را بررسی می کنیم.

ادامه مطلب

مشاوره تحصیلی بارسا

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری بارسا کافی است نام و شماره موبایل خود را وارد کنید.

مشخصات فردی
موبایل
تصویر امنیتی
کد امنیتی :
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.