مقالات کاهش استرس

مقالات استرس

مقالت تحصیلی و روانشناسی مربوط به بررسی استرس و اضطراب دانش آموزان و راه های کاهش استرس. مقالات این قسمت مانند سایر مقالات سایت علی میرصادقی توسط بهترین مشاوران و روانشناسان موسسه آموزشی بارسا تهیه شده اند. در این قسمت می توانید آگاهی خود را درباره تفاوت اضطراب و استرس، استرس امتحان، تاثیر استرس بر یادگیری دانش آموزان و ... افزایش دهید.

راه های کاهش استرس امتحانات

اصولی ترین راه های کاهش استرس امتحان

همه ما وقتی صحبت از امتحان میشه، دچار ترس و استرس می شیم. لازمه که بهتون بگم که این اضطراب برای آماده شدن ما برای امتحان لازم هست. اما برخی از افراد به دلایل مختلفی نوعی از استرس و اضطراب رو تجربه می کنند که عملکرد اون ها رو مختل می کنه. این نوع استرس امتحان مثل یک بیماریه است و باید ریشه اون بررسی بشه. شاید شما هم دوست دارید بدونید که علت استرس امتحانات در دانش آموزان چیه؟ شاید با خودتون بگید که استرس امتحان دارم و باید چی کارکنم؟ بهترین راه های کاهش استرس امتحانات چی هستند؟
تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا به تمامی این سوالات جواب بدیم و با یه پیشنهاد ویژه، شما رو برای پیشرفت تحصیلی و بهتر آزمون دادن آماده کنیم.


ادامه مطلب

نقش کاهش اضطراب در کنترل خشم در نوجوانان

کاهش اضطراب، کلید کنترل خشم در نوجوانان

بررسی و مشاهده های متخصصان نشون داده که آدم ها وقتی مضطرب اند، بیشتر احتمال داره دچار عصبانیت و خشم بشن. پس باید چکار کنیم؟ اضطراب رو از بین ببریم؟
ممکن نیست! فقط مُرده ها هیچ اضطرابی ندارند و خب اگر مرده باشید شانس این رو ندارید که اسکیت کردن یاد بگیرید، بزرگترین نوازنده دنیا بشید، مهندس خوبی بشید و کلی کار های با حال دیگر بکنید. پس اگر نمی تونیم اضطراب رو کلا از بین ببریم؛ چه کاری از دستمون بر میاد؟؟؟
یاد گرفتن و انجام دادن تکنیک های این مقاله می تونه تو کنترل خشم در نوجوانان که یکی از مهارت های ساختن زندگی شاد هست، کمک بکنه.


ادامه مطلب

تفاوت اضطراب و استرس و ترس

تفاوت اضطراب و استرس و ترس [بررسی جامع]

"از امتحان می ترسم، اضطراب دارم نمی تونم سر کلاس بشینم، از استرس نمی تونم درس بخونم" همه ما خیلی از این جملات رو شنیده ایم. شاید بارها از اون ها استفاده کرده ایم. ترس ، اضطراب و استرس کلماتی هستند که در طول روز بارها و بارها از اون ها استفاده می کنیم. اما تا به حال به تفاوت اون ها فکر کرده اید؟

ادامه مطلب

چرا موقع امتحان استرس داریم

چرا موقع امتحان استرس داریم ؟

شاید این اتفاق برای شما هم افتاده باشه که تا اسم امتحان میاد، ترس و استرس عجیبی احساس می کنید، قلبتون تند می زنه، صورتتون سرخ میشه، کف دستتون عرق می کنه و تمام نشونه های استرس رو تجربه می کنید. یا اینکه زمانی که سر جلسه امتحان هستید، جواب سوال ها رو بلدید، اما نمی تونید پاسخ سوالات رو روی برگه امتحان بنویسید. یا مثلا سر جلسه امتحان احساس بی قراری شدید، دلهره و ناتوانی دارید. با اینکه تمام مطالب درسی رو خونده اید، اما عملکرد خوبی سر جلسه امتحان و آزمون ندارید. اگه " چرا موقع امتحان استرس داریم ؟ " سوالیه که برای شما هم پیش اومده، در ادامه با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

تاثیر استرس بر یادگیری دانش آموزان

آیا استرس بر یادگیری تاثیر دارد؟

موضوع استرس و تاثیر اون بر یادگیری دانش آموزان شاید مشکل خیلی از خونواده ها باشه. دانش آموزانی که هنگامی که سر کلاس درس هستند، احساس نگرانی و بی قراری زیادی دارند و این باعث میشه نتونند خوب به صحبت های معلمشون گوش بدهند و مطالب درسی رو یاد بگیرند. یکی از دلایل این مسئله استرس هست که در این مقاله می خواهیم تاثیر استرس بر یادگیری دانش آموزان رو بررسی کنیم.

ادامه مطلب

مشاوره تحصیلی بارسا

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری بارسا کافی است نام و شماره موبایل خود را وارد کنید.

مشخصات فردی
موبایل
تصویر امنیتی
کد امنیتی :
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.