مقالات کاهش استرس

مقالات استرس

مقالت تحصیلی و روانشناسی مربوط به بررسی استرس و اضطراب دانش آموزان و راه های کاهش استرس. مقالات این قسمت مانند سایر مقالات سایت علی میرصادقی توسط بهترین مشاوران و روانشناسان موسسه آموزشی بارسا تهیه شده اند. در این قسمت می توانید آگاهی خود را درباره تفاوت اضطراب و استرس، استرس امتحان، تاثیر استرس بر یادگیری دانش آموزان و ... افزایش دهید.

راه های کاهش استرس امتحانات

اصولی ترین راه های کاهش استرس امتحان

همه ما وقتی صحبت از امتحان میشه، دچار ترس و استرس می شیم. لازمه که بهتون بگم که این اضطراب برای آماده شدن ما برای امتحان لازم هست. اما برخی از افراد به دلایل مختلفی نوعی از استرس و اضطراب رو تجربه می کنند که عملکرد اون ها رو مختل می کنه. این نوع استرس هم نتیجه ی امحتان رو خراب میکنه و احساسات و وضعیت بدی برای دانش آموزان ایجاد میکنه. اگر شما هم دنبال روش های کاهش استرس امتحانات هستید و دوست دارید بدونید باید چگونه استرس امتحان را کنترل کنیم، مطالب این مقاله رو از دست ندین. 
چون تو این مطلب، راه های اثرگذاری برای کاهش اضطراب معرفی میکنیم و همچنین با یه پیشنهاد ویژه، شما رو برای پیشرفت تحصیلی و بهتر آزمون دادن آماده خواهیم کرد.


ادامه مطلب

چرا موقع امتحان استرس داریم

چرا موقع امتحان استرس داریم + کاهش اضطراب امتحان

چرا وقتی اسم امتحان میاد، استرس و اضطراب امتحان هم شروع میشه؟ کلی احساس عجیب غریب به آدم دست میده، قلبش تند می‌زنه، صورتش سرخ می‌شه، کف دستش عرق می کنه و خلاصه کلی از نشونه های استرس سراغش میان. یا زمانی که میره سر جلسه امتحان، با این که جواب سؤال ها رو بلده اما نمی تونه پاسخ سوالات رو روی برگه امتحان بنویسه و احساس بی قراری شدید، دلهره و ناتوانی بهش دست میده. تمام این اتفاق‌ها که ما به عنوان استرس امتحان میشناسیم، با ظاهر شدن بیش از اندازه، به امحتان ما لطمه می‌زنن و نتیجه‌ی درس خوندمون رو به باد میدن. پس بیاید با هم دنبل راه حل بگردیم. تو این مقاله با هم به سؤال «چرا موقع امتحان استرس داریم» جواب میدیم و تو مطلب بعدیش به «راه های کاهش استرس امتحان» می‌پردازیم که آماده شیم برای یه امتحان کم استرس‌تر. پس همین الان لینک مطلب دوم رو هم باز کنید که یادتون نره، بعد بزنید بریم سراغ ادامه‌ی این مطلب.

ادامه مطلب

تاثیر استرس بر یادگیری دانش آموزان

روش های درمان استرس در دانش آموزان

موضوع استرس و تاثیر اون بر یادگیری دانش آموزان شاید مشکل خیلی از خونواده ها باشه. دانش آموزانی که هنگامی که سر کلاس درس هستند، احساس نگرانی و بی قراری زیادی دارند و این باعث میشه نتونند خوب به صحبت های معلمشون گوش بدهند و مطالب درسی رو یاد بگیرند. یکی از دلایل این مسئله استرس هست که در این مقاله می خواهیم به بررسی روش های درمان استرس در دانش آموزان و تاثیر استرس در دانش آموزان بپردازیم.

ادامه مطلب

نقش کاهش اضطراب در کنترل خشم در نوجوانان

کاهش اضطراب، کلید کنترل خشم در نوجوانان

بررسی و مشاهده های متخصصان نشون داده که آدم ها وقتی مضطرب اند، بیشتر احتمال داره دچار عصبانیت و خشم بشن. پس باید چکار کنیم؟ اضطراب رو از بین ببریم؟
ممکن نیست! فقط مُرده ها هیچ اضطرابی ندارند و خب اگر مرده باشید شانس این رو ندارید که اسکیت کردن یاد بگیرید، بزرگترین نوازنده دنیا بشید، مهندس خوبی بشید و کلی کار های با حال دیگر بکنید. پس اگر نمی تونیم اضطراب رو کلا از بین ببریم؛ چه کاری از دستمون بر میاد؟؟؟
یاد گرفتن و انجام دادن تکنیک های این مقاله می تونه تو کنترل خشم در نوجوانان که یکی از مهارت های ساختن زندگی شاد هست، کمک بکنه.


ادامه مطلب

تفاوت اضطراب و استرس و ترس

تفاوت اضطراب و استرس و ترس [بررسی جامع]

"از امتحان می ترسم، اضطراب دارم نمی تونم سر کلاس بشینم، از استرس نمی تونم درس بخونم" همه ما خیلی از این جملات رو شنیده ایم. شاید بارها از اون ها استفاده کرده ایم. ترس ، اضطراب و استرس کلماتی هستند که در طول روز بارها و بارها از اون ها استفاده می کنیم. اما تا به حال به تفاوت اون ها فکر کرده اید؟

ادامه مطلب

مشاوره تحصیلی بارسا

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری بارسا کافی است نام و شماره موبایل خود را وارد کنید.

مشخصات فردی
موبایل
تصویر امنیتی
کد امنیتی :
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.