مقالات مدرسه

مقالات مدرسه و دانش آموزان

مقالات تحصیلی و روانشناسی مربوط به بررسی مدرسه و تاثیر مدرسه بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان. مقالات این قسمت مانند سایر مقالات سایت علی میرصادقی توسط بهترین مشاوران و روانشناسان موسسه آموزشی بارسا تهیه شده اند. در این قسمت می توانید آگاهی خود را درباره راه های افزایش یادگیری سر کلاس، تقلب، اصول انتخاب مدرسه مناسب و ... افزایش دهید.

کلاس آنلاین

چگونه کلاس آنلاین را به حضوری تبدیل کنیم؟

از اسفند ماه سال 1398 که کرونا همه رو خونه نشین کرد. بازار کلاس های آنلاین کم و بیش به راه افتاد. و از سال 99 تقریبا تمامی مدارس و آموزشگاه ها، آموزش های خودشون رو به صورت آنلاین ادامه دادن. 


ادامه مطلب

روش های افزایش یادگیری در دانش آموزان

روش های افزایش یادگیری در دانش آموزان

فهمیدن یک مطلب درس برای دانش آموزان بدون شک مهم ترین و حساس ترین مرحله در فرآیند یادگیری محسوب می شود. اگه درسی را هنگام تدریس معلمتان به خوبی یاد بگیرید، نیازی نیست برای یادگیری دوباره اون درس زمانی در نظر بگیرید و می توانید زمان خودتان را به حل تمرین های بیشتر و تست زنی از اون درس اختصاص بدید. 


ادامه مطلب

عوامل موثر بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان

موانع و عوامل پیشرفت تحصیلی دانش آموزان

دارن هاردی در کتاب اثر مرکب می‌گوید هیچ چیزی به اندازه موفقیت زود نابود نمی ‌شود. این جمله را می توانیم از چندین نظر مورد بررسی قرار دهیم. فرد بی پولی را در نظر بگیرید که هیچ چیزی ندارد. نه خانه‌ای، نه خودرویی، نه امکاناتی و نه هیچ چیز دیگری. حتی موقعیت اجتماعی یا شغل جالبی هم ندارد و فرد دیگری را در نظر بگیرید که با تلاش و کوشش طی مدت های زیادی توانسته است ثروت و موقعیت اجتماعی بالایی کسب کند و برای خود و خانواده اش خانه خوب، خودروی مناسب و امکانات رفاهی خوبی فراهم آورد.درباره فرد اول آیا ترسی وجود دارد که این وضعیت از بین برود؟ به عبارت دیگر مگر از این بدتر هم می شود؟ اما فرد دوم بخش قابل توجهی از انرژی و تمرکزش را باید معطوف این کند که موفقیت های شغلی و اجتماعی و امکاناتی که توانسته است ایجاد کند را حفظ کند و مراقب از دست نرفتن آن باشد. این مثال ساده صحت مطلبی را آشکار می‌سازد که “دارن هاردی” در “اثر مرکب” آورده است. مطلبی که ما در این مقاله قصد داریم توضیح دهیم. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

ترس از مدرسه

چطور ترس از مدرسه در کودکان را کم کنیم؟

روز اول مدرسه خود را به یاد بیاورید. حیاط بزرگ پر از بچه ها، هیاهو و صداهای زیاد و دانش آموزانی که در حیاط بدون هیچ نگرانی و ناراحتی مشغول دویدن هستند و با بچه های دیگر بازی می کنند. در این میان بچه هایی هستند که به مادران خود چسبیده اند و از کنار آن ها تکان نمی خورند و کودکانی که درحال گریه کردن هستند و مادرانشان به آرامی با آن ها صحبت می کنند و بچه های دیگر را نشان می دهند که چگونه با شادی در حیاط مدرسه می دوند. حضور در مدرسه برای تعدادی دانش آموزان با نگرانی و ترس و اضطراب همراه است.اما واقعا علت گریه کودکان در مدرسه چیست؟ این مدرسه هراسی در دانش آموزان به چه دلیلی رخ می دهد؟ درمان فوبیای ترس از مدرسه چیست؟
ترس از مدرسه به دلیل جدا شدن از مادر و تنها ماندن در مدرسه و ترس از معلمان و فضای جدیدی که در آن قرار می گیرند هست. در این مقاله به بررسی مفهوم اختلال ترس از مدرسه و مهم ترین دلایل آن و روش های درمان ترس از مدرسه می پردازیم. با ما همراه باشید.


ادامه مطلب

تقلب در آزمون ها

فاجعه تقلب در امتحان | چرا تقلب نکنیم؟

وقتی ناصرالدین شاه به ضرب گلوله میرزا رضای کرمانی کشته شد، امین السلطان که صدر اعظم وقت ناصرالدین شاه بود او را روی صندلی کالسکه گذاشت و دستش را توی آستین شاه شهید (به قول خود قاجارها) کرد و با دست شاه برای مردم دست تکان داد. بعدها وقتی از امین السلطان درباره راز این تقلب عجیبش پرسیدند گفت: اگر من این کار را نمی کردم رعیت خیال می کردند مملکت شاه ندارد و هر کاری بخواهند می توانند بکنند.
تقلب یعنی موضوعی اشتباه را به جای موضوع اصلی و صحیح ارائه کردن. اما خب واقعا چرا تقلب بد است؟ تقلب در آزمون و امتحان چه نتایج بدی دارد؟ چگونه تقلب را ترک کنیم؟ تا انتهای این مقاله به این سوالات پاسخ خواهم داد و شما رو برای پیشرفت بیشتر راهنمایی خواهم کرد. در ضمن یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم تا بتوانید در آزمون های بهترین عملکرد خودتون رو نمایش بدید و نتایج بهتری نسبت به قبل بگیرید. 


ادامه مطلب

در سال کنکور با دوستان خود چه کنیم؟

در سال کنکور با دوستان خود چه کنیم؟

شما شبیه به پنج دوست صمیمی خود می شوید.
این جمله از پیتر دارکره پدر علم مدیریت است. احتمالا وقتی این صحبت رو کرده  منظورش اخلاق و سطح درآمد بوده اما به نظر من این جمله در کنکور هم صدق میکنه.
یعنی این که رتبه کنکور شما هم تقریبا مثل دوستای صمیمیتون میشه.

ادامه مطلب

مشاوره تحصیلی بارسا

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری بارسا کافی است نام و شماره موبایل خود را وارد کنید.

مشخصات فردی
موبایل
تصویر امنیتی
کد امنیتی :
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.