مقالات سوالات مشاوره ای

مقالات سوالات مشاوره ای

مقالات تحصیلی مربوط به پرتکرارترین سوالات مشاوره ای دانش آموزان و پاسخ بهترین مشاوران تحصیلی موسسه بارسا. مقالات این قسمت مانند سایر مقالات سایت علی میرصادقی توسط بهترین مشاوران و روانشناسان موسسه آموزشی بارسا تهیه شده اند. در این قسمت می توانید پاسخ سوالاتی مانند چرا درس بخوانیم، چرا اهمال کاری می کنیم، چگونه رتبه برتر کنکور شویم و ... را بیابید. هم چنین می توانید سوالات مشاوره ای خود را در قسمت نظرات مقالات از ما بپرسید تا مشاوران ما در اولین فرصت به سوالات شما پاسخ دهند.

چرا باید درس بخوانیم؟

چرا باید درس بخوانیم؟

قبل از این که اصل مطلب را شروع کنیم باید یک چیزی به شما بگویم تا فکر نکنید نمی دانم چه چیزهایی توی مغزتان می گذرد. من هم مثل شما می دانم که کلی پزشک و وکیل و مهندس و کتابدار و روانشناس و فارغ التحصیل کلی رشته های دیگر آس و پاس هستند و بیکار و بی پول هستند. همچنین می دانم که ممکن است پسرخاله شما با مدرک پنجم ابتدایی توی بازار زندگی خوبی برای خودش و خانواده‌ اش ساخته باشد و بنز سوار باشد و در عین حال پسر عمه تان با دکترای فیزیک نظری توی اسنپ کار می کند! همه این ها را می دانم. فلانی که کشاورزی خوانده دارد ساختمان می سازد و بهمانی که پزشکی خوانده توی پمپ بنزین کار می کند. فلان فوتبالیست را هم مثل شما می شناسم که همه درس ها را تجدید شده است. آن بازیگر را هم، آن یکی خواننده و آن شاخ اینستاگرامی را هم می شناسم. این ها را گفتم که وقتی به وسط های این مطلب رسیدید نگویید که نویسنده یک عمر سرش توی کتاب بوده و نمی داند در جامعه چه خبر است. درست به اندازه شما همه این ها را می دانم.


ادامه مطلب

در امتحانات دی ماه تستی بخونیم یا تشریحی

در امتحانات دی ماه تستی بخونیم یا تشریحی

با نزدیک شدن به ایام امتحانات دی ماه مهم ترین سوالی که برای کنکوری ها پیش میاد اینه که تو این مدت باید دروس رو تستی بخونند یا تشریحی ؟ باید برنامه ریزی خودشون رو بر چه اساسی انجام بدن؟ لازمه فقط تشریحی بخونند تا در امتحانات دی نمرات خوبی بگیرند؟ یا باید دروس رو تستی بخونند و خودشون رو برای آزمون آزمایشی جامع تستی آخر این ماه آماده کنند؟

ادامه مطلب

خود سرزنشی در دانش آموزان

خود سرزنشگری در دانش آموزان چیست؟

امروزه در جامعه ما با نوجوانانی رو به رو هستیم که با وجود بیماری کرونا و آزمون کنکور تحت فشار بسیار زیادی از سوی خانواده ، مشاور تحصیلی و مدرسه خود قرار دارند و دچار یک سردرگمی شدید شده اند. با این حجم از فشار بر روی دانش آموز در انتهای کار به نتیجه دلخواه خود نمی رسد. آن ها فقط در حال دویدن در مسیری هستند که فقط می خواهند به نتیجه برسند و هنگامی که به نتیجه دل خواه خود نمی رسند مدام در این مسیر خود را سرزنش می کنند. آن ها می خواهند فقط نتایج بهتر بگیرند تا تایید معلمان و مشاوران خود را بگیرند و بسیاری از آن ها به این نتایج نمی رسند. اما دلیل این همه خواستن و به سر انجام نرسیدن چیست؟

ادامه مطلب

روش های مطالعه در دی ماه برای کنکوری ها

روش های مطالعه در دی ماه برای کنکوری ها

سوالی که برای همه دانش آموزان و کنکوری ها پیش میاد اینه که دغدغه دارن که چگونه در دی ماه درس بخوانند تستی بخوانند یا تشریحی چجوری خودشون برای آزمون آماده کنند، اگر ندونین که چجوری باید درس بخونین باعث خواب آلودگی در هنگام مطالعه می شود و زود خسته میشین. با ما همراه باشید تا با راه های درس خواندن در دی ماه برای کنکوری ها و تاثیر مطالعه در دی ماه برای کنکوری ها آشنا بشید.

ادامه مطلب

اهمیت مشاوره تحصیلی برای دانش آموزان

اهمیت مشاوره تحصیلی برای دانش آموزان 📖

«خودمان می توانیم برای خودمان برنامه ریزی کنیم، برنامه ما مشخص است باید درس های مدرسه را بخوانیم دیگه نیازی به مشاوره تحصیلی نداریم!!!!!»

آیا مشاوره تحصیلی بگیریم یا نه؟ خیلی از دانش آموزان به تنهایی نمی توانند برای خود برنامه ریزی کنند و فکر می کنند که فقط درس های مدرسه را باید بخوانند، ولی نمی دانند که برای درس خواندن و موفق شدن در امتحانات باید یک برنامه ریزی درست و اصولی داشته باشند که با مدیریت زمان بتوانند به درستی مطالعه کنند. برای برنامه ریزی نیاز به فردی دارند که تخصص کافی را داشته باشد. می توانید اهمیت داشتن مشاور تحصیلی را متوجه شوید.


ادامه مطلب

خواب آلودگی هنگام درس خواندن

روش های رفع خواب آلودگی هنگام مطالعه

.

شاید خواب آلودگی موقع درس خواندن برای شما هم پیش آمده است و احساس خستگی و کسلی به شما دست بدهد، اصلا فرقی ندارد چه مدتی را صرف خواندن کرده باشید.
همین که کتاب را باز می کنید و شروع به خواندن می کنید، احساس خواب آلودگی به شما دست می دهد. در این مقاله در کنار شما هستیم و عواملی که باعث خواب آلودگی هنگام مطالعه می شود را معرفی کنیم تا شما آن ها بشناسید و بهتر بتوانید مدیریت کنید. 

ادامه مطلب

چگونه رتبه برتر کنکور شویم

رمز و راز چگونه رتبه برتر کنکور شویم ؟

موفق شدن در کنکور سراسری و ورود به دانشگاه های معتبر کشور، آرزو و خواسته خیلی از دانش آموزان هست. حالا شاید برای شما سوال باشد که چگونه در کنکور موفق شویم؟ چگونه رتبه برتر تجربی شویم و یا در کنکور ریاضی چگونه رتبه زیر هزار شویم؟ رتبه برتر شدن در کنکور چه مراحلی دارد؟
به دست آوردن رتبه برتر کنکور هدفی است که اگر در طول مسیرتان نظم و برنامه ریزی مناسبی داشته باشید و با جدیت برای آن تلاش کنید، کاملا قابل دسترسی است. اما دستیابی به این هدف مشروط بر این است که با گذشت زمان، انگیزه و اشتیاق اولیه خود را از دست ندهید و مشکلات، دلسرد شدن ها و خستگی هایی که در طول سال برایتان به وجود می آید را کنترل کنید. در واقع رمز و راز اصلی موفق شدن در کنکور همین مسائل هست. البته تکنیک ها و نکاتی هست که موفقیت شما را در کنکور بیشتر تضمین می کند. برای شناختن روش آزمون دادن به سبک رتبه های برتر، پیشنهاد می کنم که درباره دوره مدیریت آزمون بیشتر مطالعه کنید و از تخفیف محدود این دوره استفاده کنید.

در ضمن اگه دنبال یک ابزار بی نظیر برای برنامه ریزی درسی به شکل اصولی هستید، کتاب برنامه ریزی با دوربین مدار بسته که دومین کتاب خودیاری جهان هست، می تونه تا حد زیادی به شما برای برنامه ریزی درسی و افزایش سرعت  و کیفیت مطالعه کمک بکنه و انگیزه شما رو تا حد زیادی افزایش بده.


ادامه مطلب

روش افزایش ساعت مطالعه درسی

ساده ترین پله ها برای افزایش ساعت مطالعه

موفقیت یک شبه به دست نمیاد و هزینه های مختلفی از نظر زمانی، مالی و ... داره. موفقیت در درس خواندن و کنکور هم همینطوره و شما باید زمان کافی و مناسبی رو برای رسیدن به خواسته و هدف خودتون بذارید. شاید بشه گفت اصلی ترین راه و عامل برای موفقیت در کنکور، مطالعه صحیح و کافی است. اما تا به حال از خودتون پرسیدید که چگونه ساعت مطالعه ام را افزایش دهم؟ روش اصولی افزایش ساعت مطالعه چیست؟ چگونه ساعت درس خواندن را افزایش دهیم؟؟

پاسخ این سوالات و خیلی از مسائل دیگه شما درباره ساعت مطالعاتی، در این مقاله وجود داره و با راهنمایی ها و اطلاعاتی که بهتون منتقل میشه، می تونید در مدت زمان نسبتا کوتاهی، سرعت مطالعه خودتون رو افزایش بدید. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.


ادامه مطلب

چگونه مشاور تحصیلی خوبی شویم

چگونه مشاور تحصیلی خوبی باشیم| مسیر دقیق

سلام به همه ی عزیزانی که در حال مطالعه این نوشتار هستید. امیدوارم که روزگار به وفق مرادتون باشه و ایام هم به کام؛ که اگر هم نباشه شما با قدرت خودتون درستش می کنید. امروز و در این نوشتار می خواهیم به موضوعی بسیار پر جستجو و تکرار بین علاقه مندان به شروع و تازه کار ها بپردازیم و اون چیزی نیست به جز اینکه چگونه یک مشاور تحصیلی خوب باشیم. ممکن هست سوال شما هم باشد که قابلیت های فنی و تخصصی مشاور تحصیلی چیست؟ چطور مشاوره تحصیلی بدهیم ؟ نحوه مشاور کنکور شدن چیست؟

من به عنوان  فردی که روزی دانش آموز بوده و امروز هم به عنوان یک مشاور تحصیلی مشغول به کار هست؛ سعی دارم تا تمام تجربیات و اطلاعاتم را که قابلیت تعمیم عمومی دارند رو در اختیار شما عزیزان قرار بدم.


ادامه مطلب

چگونه مطالعه کنیم که خسته نشویم؟

چگونه مطالعه کنیم که خسته نشویم؟

برای رسیدن به موفق تحصیلی بدون این که خسته شویم باید مرتب درس بخوانیم ولی گاها در هنگام درس خواندن بسیار خسته می شویم و دیگر ادامه نمی دهیم. حتی گاها روزهای زیادی را سر این قضیه از دست می دهیم. در این مقاله میخواهیم برای این موضوع چند مطب را بررسی کنیم تا یاد بگیریم با درس خواندن کمتر خسته شویم.

ادامه مطلب

مشاوره تحصیلی ابتدایی

اهمیت مشاوره تحصیلی مقطع ابتدایی

تا چند سال گذشته مشاوره تحصیلی برای دانش آموزان دوره ابتدایی موضوعی گنگ و بی مفهوم بود اما امروزه مشاور نقش خود را در دوره ابتدایی نمایان کرده است. در این مقاله به تاثیر و اهمیت مشاوره تحصیلی مقطع ابتدایی می پردازیم. پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

بهترین کتاب های انگیزشی برای نوجوانان

بهترین کتاب های انگیزشی برای نوجوانان

سلام رفقا حالتون چطوره ؟ امیدوارم که عالی باشید امروز اومدم که بهترین کتاب های انگیزشی برای نوجوانان رو که قطعا اگر مطالعه شون کنید و بهشون عمل کنید زندگی بهتری خواهید داشت رو بهتون معرفی کنم. پس توی این مسیر جذاب با من همراه باشید تا با 10 کتاب برتر انگیزشی ویژه نوجوانان آشنا بشید.

در ضمن اگر به دنبال انگیزه در درس خواندن و پیشرفت تحصیلی هستید، مشاورین تحصیلی ما، کتاب برنامه ریزی با دوربین مدار بسته رو به شما پیشنهاد می کنند. شما در این کتاب می توانید با علی میرصادقی درس بخوانید، برنامه ریزی کنید، سرعت و کیفیت مطالعه خودتون رو افزایش بدید و هر روز از جملات انگیزشی بی نظیری استفاده کنید که تا حد زیادی باعث پیشرفت شما خواهد شد.

ادامه مطلب

چرا اهمال کاری می کنیم

اهمال کاری | راه های مقابله با آن

چرا کارهامون رو عقب می اندازیم؟ من می خوام از این شنبه شروع کنم به مرور درس هام، از این شنبه می خوام زبان انگلیسی ام رو تقویت کنم، شنبه این هفته میرم باشگاه و... اما این شنبه مهم که قرار زندگی ما رو تغییر بده، هیچ وقت نمی رسه و میافته به یه روز دیگه یا یه شنبه دیگه و این داستان ادامه داره! واقعا چرا کارها رو عقب میندازیم?

ادامه مطلب

بهترین مشاور تحصیلی در ایران

4 ویژگی بهترین مشاور تحصیلی در ایران

به گزارش ایلنا: این روزها که در فضای خاکستری و پر هیاهوی آموزش کشور، عده ای همدیگر رو مافیای کنکور معرفی می کنند و بر چسب های مختلفی به یکدیگر می زنند تا در این بازار سهم بیشتری کسب کنند و عده ای با جعل عناوین مختلف و جا زدن خودشون به عنوان مشاور تحصیلی با سوء استفاده از استرس خانواده ها و دانش آموزان، پول های کثیفی به جیب می زنند، رفتیم سراغ فردی که بیش از 25 عنوان کتاب روانشناسی – تحصیلی تالیف کرده؛ علی میرصادقی .  روانشناسی که این روزها درفضای مجازی و صدا و سیما زیاد درباره او می شنویم؛ کسی که حالا با تجربه های بین المللی که دارد، می تواند بهترین توصیه ها را به دانش آموزان و داوطلبین کنکور بکند. تعدادی از سوالات این روزهای شما را با ایشان در میان می گذاریم.

ادامه مطلب

مشاوره تحصیلی تلفنی

آیا مشاوره تحصیلی تلفنی انتخاب درستی است؟

مرکز مشاوره ای که میخوای برای مشاوره تحصیلی بری خیلی دوره و زمان زیادی تو راه هستی؟ یا اینکه اصن اون موسسه مشاوره ای که میخوای برای مشاوره بری توی شهر محل زندگی ات نیست؟ در مورد مشاوره تحصیلی تلفنی شنیدی؟ چی؟ فکر می کنی مفید نیست؟ ما توی این مقاله برات از مزایای مشاوره تلفنی و خدمات مشاوره تلفنی دپارتمان بارسا میگیم تا خیالت بابت مشاوره تلفنی و غیرحضوری راحت بشه.

موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا به عنوان یکی از قدیمی ترین مراکز مشاوره تحصیلی و تنها عضو ایرانی انجمن مشاوران جهانی  (sec)، خدمات مشاوره تحصیلی خصوصی خود را برای دانش آموزان شهرستان به صورت مشاوره تحصیلی تلفنی یا مشاوره غیر حضوری ارائه می دهد.

ادامه مطلب

مشاوره تحصیلی بارسا

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری بارسا کافی است نام و شماره موبایل خود را وارد کنید.

مشخصات فردی
موبایل
تصویر امنیتی
کد امنیتی :
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.