سایر مقالات تحصیلی

سایر مقالات تحصیلی

سایر مقالات تحصیلی و روانشناسی برای استفاده و پیشرفت دانش آموزان و نوجوانان. مقالات این قسمت مانند سایر مقالات سایت علی میرصادقی توسط بهترین مشاوران و روانشناسان موسسه آموزشی بارسا تهیه شده اند. در این قسمت می توانید آگاهی خود را درباره تاثیر تغذیه و استراحت مناسب در مطالعه بهتر، نقش ورزش در سلامتی دانش آموزان، انگیزه برای درس خوندن، اهمیت شرکت در آزمون های آزمایشی و ... افزایش دهید.

تغذیه مناسب کنکوری ها هنگام درس خواندن

5 نکته برای برنامه غذایی کنکوری ها هنگام درس خواندن🍎

بخش خوشمزه و دلچسب سال کنکور، تغذیه و داشتن یک رژیم غذایی کنکوری پر از خوراکی های جذاب و مقویه که با رعایت اون، میشه کیفیت روند مطالعه و میزان ساعات مطالعه رو افزایش داد. حالا نکته مهم اینجاست  که بدونید بهترین برنامه تغذیه کنکوری ها چیه و بتونید  سالم ترین غذاهای کنکوری رو تو برنامه تون جا بدید تا هم انرژی تون تامین باشه و هم، تا حد ممکن وزن مناسبتونو حفظ کنید. تو این مقاله، پنج تا نکته مهم رو با هم دوره میکنیم که کمک میکنن درک بهتری از اصول تغذیه مناسب هنگام درس خوندن برای کنکور داشته باشیم.


ادامه مطلب

تغذیه سالم برای دانش آموزان

6 آیتم برای تهیه تغذیه سالم برای دانش آموزان

در طول دوران تحصیل و خصوصاً روزهای حساستر مثل دوران امتحانات و ایام نزدیک به کنکور، خیلی هامون کلاس های آموزشی زیادی میریم و به دنبال برنامه ریزی برای درس خوندن هستیم تا بتونیم این دوران مهم رو با موفقیت پشت سر بگذاریم. شاید این وسط به اینکه چی بخوریم یا چی نخوریم و تغذیه مناسب دانش آموزان چیه خیلی توجه نکنیم و یا به دلیل پرخوری هامون دچار اضافه وزن بشیم؛ با این توجیه که داریم درس می خونیم و باید خودمون رو تقویت کنیم. و در نهایت از این نکته غافل بشیم که غذای سالم برای مدرسه می تونه یک عامل کمکی باشه برای بهتر کردن نتایجمون و حفظ سلامتیمون در طول سال تحصیلی. پس بیایید یک سری نکات مهم رو در رابطه با تغدیه سالم برای دانش آموزان و کنکوری ها باهم مرور کنیم.

ادامه مطلب

انگیزه برای درس خوندن

چگونه برای درس خواندن انگیزه داشته باشیم؟

اگه به شما 20 هزار تومن پول بدن تا 5 پله رو بپرید پایین، این کار رو انجام می دید؟ حتما این کار رو می کنید، چون آسونه. نه!؟ حالا اگه 20 هزار تومن بدن، ولی ازتون بخوان 1 طبقه رو پایین بپرید چی؟ قطعا این کار رو نمی کنید! چون دست و پاتون می شکنه. حالا اگه در یک ساختمان باشیم که در حال آتش گرفتنه و تنها راه نجات ما پایین پریدن از یک طبقه ست چی؟ برای نجات جونمون این کار رو می کنیم. درسته؟ چرا بار اول در جوا این که پایین بپریم گفتیم نه و بار دوم قبول کردیم با اینکه خطر در هر دو یکسانه؟ ساده ست، چون هدف ما متفاوته و انگیزه و دلیلمون فرق کرده. دیدید انگیزه داشتن چقدر همه چیزو تغییر میده؟ حالا اگه می‌خواید بپرسید همه ی اینا، چجوری به این موضوع میرسه که چرا حوصله درس خوندن ندارم، بقیه مطلب رو بخونید.


ادامه مطلب

عوامل موثر بر انگیزه تحصیلی دانش آموزان

عوامل موثر بر انگیزه پیشرفت تحصیلی دانش آموزان

به نظر شما، چه عاملی باعث میشه افراد مختلف تو شرایط یکسان رفتارهای متفاوتی نشون بدن؟ مثلاً چرا یه نفر دوست داره برای یه درس، دفتر خوبی بخره و کلی خودکار رنگی استفاده کنه اما دوستش برای همون درس، هیچ یادداشتی برنمیداره؟ به نظر میاد رفتار نفر اول، بیشتر به سمت یادگیری جهت داره ولی رفتار  نفر دوم، یه جهت دیگه داره. این یعنی نفر اول برای توجه به اون درس، انگیزه داره. پس انگیزه یه عامل درونیه که رفتار ما رو در جهت های مختلفی شکل میده. حالا اگه دلمون میخواد انگیزه تحصیلی داشته باشیم و نداریم، چاره چیه؟ چطوری به خودمون کمک کنیم تا وقتی میریم سراغ درس، ناخواسته خمیازه‌مون نیاد و یاد پیام‌های روی گوشیمون نیفیتیم؟ 

بیاید این مطلب در مورد عوامل موثر بر انگیزه درس خواندن رو با هم بخونیم و ببینیم راهکاری توش پیدا میشه؟


ادامه مطلب

جمله های انگیزشی

50 جمله انگیزشی درس خواندن و کنکور + جملات انگلیسی

آیا خوندن جملات انگیزشی به من کمکی می کنه؟ آیا جملات انگیزشی به من تو درس خوندن برای کنکور کمکی می کنه؟ آیا با خوندن این جملات انگیزشی نیرویی اجتناب ناپذیر در وجودم پیدا می کنم و مثل فیلم های ابرقهرمانی با قدرتی عجیب به سراغ انجام کار ها و درس خوندنم می روم؟ آیا با خوندن این جملات دیگه خسته نمی شم؟

جواب تمامی سوالات بالا منفی است. جملات انگیزشی مثل چوب جادو نیستن که با یه حرکت همه مشکلات ما رو حل کنن و یا کاری کنن که روزی 13 ساعت بدون خستگی درس بخونیم. پس اگه کمک نمی کنن چرا باید بخونیمشون؟ چون به صورت مقطعی کمک مون می کنن که اگر در طول روز خسته شدیم یا گاهی برامون تلاش هامون بی نتیجه به نظر رسید به کمک این جمله های انگیزشی از جامون بلند شیم و دست به کار بشیم، اما نباید توقع معجزه یا یه اتفاق عجیب رو داشته باشیم. این مقاله رو تا آخر بخونید تا هم متوجه تاثیر این جمله های انگیزشی بشید هم 50 تا از بهترین جملاتی که می تونن بهتون کمک کن رو در ادامه بخونید.

ادامه مطلب

بهترین آزمون آزمایشی

بهترین آزمون آزمایشی برای کنکوری ها

اگه می خواید بدونید بهترین آزمون آزمایشی که می تونید توش شرکت کنید کدومه و اگه دوست دارید که یک دید خوب از تفاوت این آزمون ها داشته باشید تا با شناخت کافی دست به انتخاب بزنید، بهتره با این مقاله همراه هم باشیم. تا تفاوت بین آزمون های آزمایشی برای کنکوری ها و ضرورت آزمون آزمایشی برای کنکوری ها پس بیاید اول از همه ببینیم که چه عواملی برای انتخاب بهترین آزمون آزمایشی اهمیت داره و بعد از اون وضعیت هر یک از آزمون ها رو باهم بررسی کنیم.

ادامه مطلب

نقش ورزش در سلامتی دانش آموزان

نقش ورزش در یادگیری و سلامت دانش آموزان

"عقل سالم در بدن سالمه" همه ما بارها این جمله رو شنیدیم یا در کتاب ها و نشریات اون رو دیدیم. چقدر با این جمله موافقید؟ شما برنامه های درسی رو جوری هماهنگ می کنید که جایی برای ورزش در اون باشه یا جزء اون دسته هستید که ورزش کردنتون فقط تو زنگ ورزش هست؟ اصلا تا حالا فکر کردید که ورزش کردن چقدر می تونه به یادگیری و پیشرفت درسی شما کمک کنه؟ شما چی والدین عزیز، شما جز اون دسته والدینی هستید که فقط نمره ریاضی و فیزیک براشون مهمه یا به ورزش کردن فرزندتون هم اهمیت می دید؟ در ادامه به بررسی تاثیر ورزش در یادگیری و سلامت دانش آموزان می پردازیم.


ادامه مطلب

ساعت استراحت صحیح برای کنکوری ها

زمان استراحت صحیح برای کنکوری ها

"خیلی خسته‌ام رییس!"
این جمله ای بود که “جان کافی” در فیلم زیبای “مسیر سبز” خطاب به “پل اجکام” گفت. درست در لحظات آخر زندگی‌ اش و اندکی قبل از اعدام با صندلی الکتریکی. همون جایی که “تام هنکس” به “مایکل کلارک” گفت بیا تا فراری ات بدهم. بعضی از کنکوری ها حتی اگه مدام نگن “خیلی خسته ام رییس!” این جمله رو در ذهن خودشون می پرورونند که خیلی خسته هستیم و نیاز به استراحت داریم. اما چرا ما خسته می شیم؟ چرا نیاز به استراحت داریم؟ اصلا خستگی چیست و چرا ایجاد میشه؟ استراحت چیست و استراحت برای کنکوری ها باید چطور باشه؟ این ها موضوعاتی است که در این مقاله بهشون پاسخ می دیم.

ادامه مطلب

اهمیت آزمون های آزمایشی

آیا از اهمیت آزمون آزمایشی کنکور آگاهید؟

اهمیت شرکت در آزمون های آزمایشی بر کسی پوشیده نیست و هر ساله تعداد زیادی از داوطلبان کنکور در آزمون های آزمایشی مختلف شرکت می کنند و خودشون رو در کنکور آزمایشی محک می زنند.  این اهمیت شرکت در آزمون آزمایشی رو میرسونه که می توان با قاطعیت گفت که اکثر رتبه های برتر حداقل در یک آزمون آزمایشی شرکت کرده اند.  آزمون آزمایشی به تو این امکان رو میده که در طول سال بارها و بارها خودت رو در شرایط یک آزمون رسمی مورد سنجش قرار بدی. در این مقاله سعی داریم در ارتباط با اهمیت شرکت در آزمون آزمایشی در سال کنکور نکاتی رو بهت گوشزد کنیم. و خطرات رها کردن آزمون آزمایشی کنکور رو بگیم.


ادامه مطلب

10 اشتباه رایج هنگام مطالعه

10 اشتباه رایج هنگام درس خواندن

سلام رفقا امیدوارم که حالتون خوب باشه یه سوالی که اکثر بچه ها از من میپرسند اینکه آقا ما روزی ۱۰ ساعت درس میخوانیم ولی رفیقمون روزی ۴ ساعت میخونه ولی اون تو همون ۴ ساعت ۲ برابر ما یاد میگیره داستان چیه؟ خب من توی این مقاله میخوام براتون کامل مشخص کنم که داستان از چه قراره پس با من همراه باشید.

ادامه مطلب

نحوه ورود به مدارس تیزهوشان

نحوه آمادگی برای ورود به مدارس تیزهوشان

مدارس تیزهوشان هرساله برای ورود دانش آموزان ممتاز در دوره های متوسطه اول (هفتم) و متوسطه دوم (دهم) آزمون ورودی برگزار می کنند. حالا قبل از این که راه های آمادگی برای این آزمون و نحوه ورود به این مدارس را بررسی کنیم می خواهیم بدانیم اصلا هدف این مدارس چیست؟ پس با ما تا پایان مقاله همراه باشید.

ادامه مطلب

ضررها و عوارض مصرف ریتالین

ضررها و عوارض مصرف ریتالین

بیاید اول با خود این قرص آشنا بشیم؛ اسم اصلی اون متیل فنیدات با اسم تجاری ریتالین هست، این قرص اول برای درمان افسردگی و بعدها برای درمان و کنترل مبتلایان به بیش فعالی (ADHD) استفاده شد.

ادامه مطلب

مشاوره تحصیلی بارسا

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری بارسا کافی است نام و شماره موبایل خود را وارد کنید.

مشخصات فردی
موبایل
تصویر امنیتی
کد امنیتی :
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.