سایر مقالات تحصیلی

سایر مقالات تحصیلی

سایر مقالات تحصیلی و روانشناسی برای استفاده و پیشرفت دانش آموزان و نوجوانان. مقالات این قسمت مانند سایر مقالات سایت علی میرصادقی توسط بهترین مشاوران و روانشناسان موسسه آموزشی بارسا تهیه شده اند. در این قسمت می توانید آگاهی خود را درباره تاثیر تغذیه و استراحت مناسب در مطالعه بهتر، نقش ورزش در سلامتی دانش آموزان، انگیزه برای درس خوندن، اهمیت شرکت در آزمون های آزمایشی و ... افزایش دهید.

10 اشتباه رایج هنگام مطالعه

10 اشتباه رایج هنگام درس خواندن

سلام رفقا امیدوارم که حالتون خوب باشه یه سوالی که اکثر بچه ها از من میپرسند اینکه آقا ما روزی ۱۰ ساعت درس میخوانیم ولی رفیقمون روزی ۴ ساعت میخونه ولی اون تو همون ۴ ساعت ۲ برابر ما یاد میگیره داستان چیه؟ خب من توی این مقاله میخوام براتون کامل مشخص کنم که داستان از چه قراره پس با من همراه باشید.

ادامه مطلب

نحوه ورود به مدارس تیزهوشان

نحوه آمادگی برای ورود به مدارس تیزهوشان

مدارس تیزهوشان هرساله برای ورود دانش آموزان ممتاز در دوره های متوسطه اول (هفتم) و متوسطه دوم (دهم) آزمون ورودی برگزار می کنند. حالا قبل از این که راه های آمادگی برای این آزمون و نحوه ورود به این مدارس را بررسی کنیم می خواهیم بدانیم اصلا هدف این مدارس چیست؟ پس با ما تا پایان مقاله همراه باشید.

ادامه مطلب

تغذیه سالم برای دانش آموزان

تغذیه سالم برای دانش آموزان

سال کنکور و حتی سال های قبل از اون که ما برای کنکور برنامه ریزی می کنیم، دوران مهمی برای همه ما محسوب میشود و خیلی هامون کلاس های آموزشی زیادی میریم و به دنبال برنامه ریزی های خوبی هستیم تا بتونیم این امتحان مهم رو با موفقیت پشت سر بگذاریم. شاید این وسط به اینکه چی بخوریم یا چی نخوریم خیلی توجه نکنیم و یا به دلیل پرخوری هامون دچار اضافه وزن بشیم؛ با این توجیه که داریم درس می خونیم و باید خودمون رو تقویت کنیم. و در نهایت از این نکته غافل بشیم که حتی نوع تغذیه ما می تونه یک عامل کمکی باشه برای بهتر کردن نتایجمون و حفظ سلامتیمون در طول سال تحصیلی. پس بیایید یک سری نکات مهم رو در رابطه با تغدیه سالم برای دانش آموزان و کنکوری ها باهم مرور کنیم.

ادامه مطلب

جمله های انگیزشی

50 جمله انگیزشی کنکور و درس خواندن + عکس

آیا خوندن جملات انگیزشی به من کمکی می کنه؟ آیا جملات انگیزشی به من تو درس خوندن برای کنکور کمکی می کنه؟
آیا با خوندن این جملات انگیزشی نیرویی اجتناب ناپذیر در وجودم پیدا می کنم و مثل فیلم های ابرقهرمانی با قدرتی عجیب به سراغ انجام کار ها و درس خوندنم می روم؟
آیا با خوندن این جملات دیگه خسته نمی شم؟

جواب تمامی سوالات بالا منفی است. جملات انگیزشی مثل چوب جادو نیستن که با یه حرکت همه مشکلات ما رو حل کنن و یا کاری کنن که روزی 13 ساعت بدون خستگی درس بخونیم. پس اگه کمک نمی کنن چرا باید بخونیمشون؟ مسئله اینه که این جملات خیلی هم کمک کننده ان و بهتره که روزانه یا هر از گاهی اون هارو بخونیم چون به صورت مقطعی کمک مون می کنه که اگر در طول روز خسته شدیم یا گاهی برامون تلاش هامون بی نتیجه به نظر رسید به کمک این جمله های انگیزشی از جامون بلند شیم و دست به کار بشیم، اما نباید توقع معجزه یا یه اتفاق عجیب رو داشته باشیم.
این مقاله رو تا آخر بخونید تا هم متوجه تاثیر این جمله های انگیزشی بشید هم 50 تا از بهترین جملاتی که می تونن بهتون کمک کن رو در ادامه بخونید.

اما صبر کنید، اگه به دنبال یه دوست می گردید تا هر روز با جملات انگیزشی و سازنده، شما رو با سرعت بیشتری به سمت موفقیت هدایت کنه، ما پیشنهاد خوبی برای شما داریم. علی میرصادقی در کتاب برنامه ریزی با دوربین مدار بسته که دومین کتاب خودیاری در جهان هست، هر روز شما رو با جملات بی نظیر انگیزشی شارژ می کنه و یک همراه همیشگی برای برنامه ریزی درسی و موفقیت و پیشرفت در تحصیل شماست. 

ادامه مطلب

نقش ورزش در سلامتی دانش آموزان

تاثیر ورزش درتندرستی و سلامت دانش آموزان

"عقل سالم در بدن سالمه" همه ما بارها این جمله رو شنیدیم یا در کتاب ها و نشریات اون رو دیدیم. چقدر با این جمله موافقید؟ شما برنامه های درسی رو جوری هماهنگ می کنید که جایی برای ورزش در اون باشه یا جزء اون دسته هستید که ورزش کردنتون فقط تو زنگ ورزش هست؟ اصلا تا حالا فکر کردید که ورزش کردن چقدر می تونه به یادگیری و پیشرفت درسی شما کمک کنه؟ شما چی والدین عزیز، شما جز اون دسته والدینی هستید که فقط نمره ریاضی و فیزیک براشون مهمه یا به ورزش کردن فرزندتون هم اهمیت می دید؟


ادامه مطلب

انگیزه برای درس خوندن

چگونه برای درس خواندن انگیزه داشته باشیم؟

اگه به شما 20 هزار تومن پول بدن تا 5 پله رو بپرید پایین، این کار رو انجام می دید؟ حتما این کار رو می کنیم، چون آسونه. نه!؟ حالا اگه 20 هزار تومن بدن، ولی ازتون بخوان 1 طبقه رو پایین بپرید چی؟ قطعا این کار رو نمی کنیم. چون دست و پامون می شکنه. حالا اگه در یک ساختمان باشیم که در حال آتش گرفتنه و تنها را نجات ما پایین پریدن از یک طبقه ست چی؟ برای نجات جونمون این کار رو می کنیم. درسته؟ چرا بار اول گفتیم نه و بار دوم قبول کردیم با اینکه خطر در هر دو یکسانه؟ ساده ست. چون هدف ما متفاوته و انگیزه و دلیلمون فرق کرده.

ادامه مطلب

استراحت برای کنکوری ها

استراحت برای کنکوری ها

"خیلی خسته‌ام رییس!"
این جمله ای بود که “جان کافی” در فیلم زیبای “مسیر سبز” خطاب به “پل اجکام” گفت. درست در لحظات آخر زندگی‌ اش و اندکی قبل از اعدام با صندلی الکتریکی. همون جایی که “تام هنکس” به “مایکل کلارک” گفت بیا تا فراری ات بدهم. بعضی از کنکوری ها حتی اگه مدام نگن “خیلی خسته ام رییس!” این جمله رو در ذهن خودشون می پرورونند که خیلی خسته هستیم و نیاز به استراحت داریم. اما چرا ما خسته می شیم؟ چرا نیاز به استراحت داریم؟ اصلا خستگی چیست و چرا ایجاد میشه؟ استراحت چیست و استراحت برای کنکوری ها باید چطور باشه؟ این ها موضوعاتی است که در این مقاله بهشون پاسخ می دیم.

ادامه مطلب

عوامل موثر بر انگیزه تحصیلی دانش آموزان

عوامل موثر بر انگیزه تحصیلی دانش آموزان

انگیزش یا انگیزه به عنوان وضعیت درونی فرد تعریف می شود که محرک و جهت دهنده و عامل رفتار او می باشد. شاید این سوال برای شما ایجاد شده باشد که چه چیز باعث می شود تا افراد در شرایط متفاوت رفتار خاصی را از خود نشان بدهند؟ مثلا وقتی یک دانش آموز از مدرسه به خانه برمی گردد به سرعت تکالیف درسی خود را می نویسد. اما دانش آموز دیگری بازی کردن با همسالانش را ترجیح می دهد. همه این رفتارها از انگیزه های افراد نشأت می گیرد. افراد انگیزه های متفاوتی دارند که علل مختلفی دارد.

پیشنهاد مشاورین ما که خیلی از رقیب های شما از آن بی اطلاع هستند، استفاده از کتاب برنامه ریزی با دوربین مدار بسته که دومین کتاب خودیاری جهان هست، می باشد. در این کتاب، هر روز با جملات انگیزشی جدیدی برخورد می کنید که مسیر موفقیت را برای شما هموار تر می کند. در ضمن با یاد دادن روند برنامه ریزی دقیق و اصولی، به افزایش کیفیت و سرعت مطالعاتی شما به شکل قابل توجهی کمک می کند.

ادامه مطلب

بهترین آزمون آزمایشی

بهترین آزمون آزمایشی

اگه می خواید بدونید بهترین آزمون آزمایشی که می تونید توش شرکت کنید کدومه و اگه دوست دارید که یک دید خوب از تفاوت این آزمون ها داشته باشید تا با شناخت کافی دست به انتخاب بزنید، بهتره با این مقاله همراه هم باشیم. پس بیاید اول از همه ببینیم که چه عواملی برای انتخاب بهترین آزمون آزمایشی اهمیت داره و بعد از اون وضعیت هر یک از آزمون ها رو باهم بررسی کنیم.

ادامه مطلب

اهمیت آزمون های آزمایشی

اهمیت آزمون های آزمایشی

اهمیت شرکت در آزمون های آزمایشی بر کسی پوشیده نیست و هر ساله تعداد زیادی از داوطلبان کنکور در آزمون های آزمایشی مختلف شرکت می کنند. می توان با قاطعیت گفت که اکثر رتبه های برتر حداقل در یک آزمون آزمایشی شرکت کرده اند. آزمون آزمایشی به تو این امکان رو میده که در طول سال بارها و بارها خودت رو در شرایط یک آزمون رسمی مورد سنجش قرار بدی. در این مقاله سعی داریم در ارتباط با اهمیت شرکت در آزمون آزمایشی در سال کنکور نکاتی رو بهت گوشزد کنیم.

ادامه مطلب

ضررها و عوارض مصرف ریتالین

ضررها و عوارض مصرف ریتالین

بیاید اول با خود این قرص آشنا بشیم؛ اسم اصلی اون متیل فنیدات با اسم تجاری ریتالین هست، این قرص اول برای درمان افسردگی و بعدها برای درمان و کنترل مبتلایان به بیش فعالی (ADHD) استفاده شد.

ادامه مطلب

مشاوره تحصیلی بارسا

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری بارسا کافی است نام و شماره موبایل خود را وارد کنید.

مشخصات فردی
موبایل
تصویر امنیتی
کد امنیتی :
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.