مقالات پیشرفت و رشد فردی 

برای پیشرفت و رشد شخصی چه وجهه ای از  زندگی رو باید تقویت کنیم ؟ در مقالات این بخش یاد می‌گیریم  که فاکتورهای موفقیت کدامند و چه جوری می‌تونیم با انگیزه و هدفمند زندگی کنیم و با پیاده سازی یکسری آموزش های کاربردی شاهد بهبود زندگی مون باشیم.

مقاله تاثیر شفقت خویشتن بر زندگی

اتفاقی که با تمرین شفقت خویشتن می افتد و زندگیتان را تغییر میدهد

شفقت خویشتن به ما کمک میکند تا با خودمان و دیگران ارتباط بگیریم، از درون و بیرون بهبود پیدا کنیم، انقدر اعتماد به نفس داشته باشیم که ریسک کنیم و زندگی های ناکامل خود را با عشق هدایت کنیم. و شفقت خویشتن قلب همه ی شفقت هاست، چرا که اگر بخواهیم روراست باشیم، ما معمولا به خودمان بیشتر از همه سخت میگیریم.

ادامه مطلب

مقاله 5 روش برای پرورش شفقت خویشتن و کنار آمدن با منتقد درونتان

۵ روش برای پرورش شفقت خویشتن و کنار آمدن با منتقد درونتان

انتقاد کردن از خود مشکلی رایج است و چیزی نیست که نادیده گرفته شود: نحوه ی حرف زدن شما با خودتان نقش مهمی در سلامتی و تندرستی شما دارد. اما خوشبختانه، مشکل انتقاد کردن بی رحمانه از خود، قابل حل است. این مقاله ۵ راه را به شما نشان میدهد تا کمکتان کند با قوی کردن شفقت خویشتن و تقویت حس پذیرش خود، بر منتقد درونتان غلبه کنید.

ادامه مطلب

شفقت خویشتن و چگونگی تمرین آن

راز داشتن روابطی بهتر-شفقت خویشتن و چگونگی تمرین آن

این روزها در مورد شفقت خویشتن زیاد میشنویم. با اینکه بیشتر ما احتمالا موافق هستیم که مهربانی بیشتر با خودمان ایده ی خوبی است، اینکه چگونه شفقت خویشتن را فراتر از "خود را مهمان کردن" و "حمام رفتن" به کار بگیریم میتواند کار دشواری باشد. تحقیقات نشان میدهند تمرین شفقت خویشتن نه تنها رابطه ی ما با خودمان را بهتر میکند، بلکه رابطه مان با دیگران را نیز بهبود میبخشد.

ادامه مطلب

کمال گرایی چیست؟

کمال گرایی چیست؟ نشانه های کمال گرایی را بشناسید

کمال گرایی راه دشواری برای زندگی کردن هست.
کمال گرایی با افسردگی و اضطراب ارتباط دارد. افراد کمال گرا تمایل دارند از خود و دیگران انتقاد کنند این امر باعث اختلال در روابط آنها خواهد شد.
در جامعه پر رقابت ما گاهی اوقات کمال گرایی به عنوان یک ارزش محسوب می‌شود.

کمال گرایی روشی بی‌رحمانه برای زندگی کردن هست چرا که فرد همیشه در حال تلاش برای یافتن عیب‌های خود می‌باشد و از زندگی خود لذت نمی‌برد.
در این مقاله حوزه‌های مختلف کمال گرایی و همچنین علائم آن را بررسی خواهیم کرد.

ادامه مطلب

احساس ارزشمندی و عزت نفس

احساس ارزشمندی چیست؟روش های بهبود احساس ارزشمندی را بشناسید

این مقاله درارتباط با احساس ارزشمندی،علائم کمبود احساس ارزشمندی، کارآمدی، عوامل موثر در تضعیف احساس ارزشمندی و دام های فکری نوشته شده است.

ادامه مطلب

موفقیت افراد موفق

۹ عامل موفقیت افراد موفق را بشناسید!

اگر در تلاش برای تعریف یک زندگی موفق هستید، دو خبر خوب برای شما وجود دارد:

1. هیچ وقت برای شروع دوباره دیر نیست. 2. شما باید تعریف خود را از موفقیت بنویسید.

ادامه مطلب

دلایل کمبود اعتماد به نفس

دلایل اصلی کمبود اعتماد به نفس و راه های درمان آن را بشناسید!

چرا برخی از افراد از کمبود اعتماد به نفس رنج می‌برند در حالی که برخی دیگر به خود اطمینان دارند و به اینکه چه کسی هستند و چه می‌کنند مطمئن هستند؟ ممکن است شخصی با اعتماد به نفس پایین به احتمال زیاد پاسخ دهد که لیاقت اعتماد به نفس را ندارد زیرا هیچ چیز ارزشمندی را در خود مشاهده نمی‌کند. با این حال، این یک باور غلط است که ناشی از عدم اعتماد به نفس است.

ادامه مطلب

تعریف  اعتماد به نفس کاذب

اعتماد به نفس کاذب چیست؟ | راهکارهای درمان آن کدام اند؟

اعتماد به نفس کاذب باور این است که شما می‌توانید کاری را بدون اثبات خود انجام دهید. این بدان معناست که شما نیازی به صرف زمان، تلاش و ریسک برای موفقیت ندارید زیرا مطمئن هستید که می‌توانید!

ادامه مطلب

اعتماد به نفس

۴ تکنیک کاربردی برای افزایش اعتماد به نفس در زنان

اعتماد به نفس یک ویژگی مهم است که در موفقیت شغلی افراد نقش زیادی ایفا می‌کند، از بهبود مهارت‌های ارتباطی و تصمیم گیریها گرفته تا شجاعت نشان دادن خود واقعی و عدم ترس از قضاوت دیگران. افزایش اعتماد به نفس در زنان ابتلا به افسردگی را کاهش داده و باعث می‌شود که آن‌ها مهارت‌های خود را بهتر بشناسند و در جامعه و زندگی شخصی تاثیرات مثبت بسزایی بگذارند. در این مطلب قصد داریم تا شما را با ۴ تکنیک در جهت افزایش اعتماد به نفس در زنان آشنا کنیم.

ادامه مطلب

رابطه بین عزت‌نفس پایین و افسردگی

چه رابطه‌ای میان عزت‌نفس پایین و افسردگی است؟

آیا می‌دانید 85 % از مردم از عزت نفس پایین رنج می‌برند؟
بنابراین اگر در برطرف کردن عادت‌های بد خود ناتوان هستید می‌توانید در میان بیش از 85 % افرادی باشید که فاقد عزت نفس بالا هستند. به عبارت دیگر، افرادی که از عزت نفس پایین رنج می‌برند قادر به جذب فراوانی، داشتن روابط ارزشمند، شاد بودن و تحقق بخشیدن نیازهای خود نیستید و حتی ممکن است در معرض افسردگی قرار بگیرند.

ادامه مطلب

عزت‌نفس پایین در زندگی

عزت نفس پایین چه تاثیری بر زندگی ما می‌گذارد؟+ویدیو

افرادی که عزت نفس پایینی دارند اغلب احساس بدی نسبت به خودشان دارند و تصور می‌کنند کسی آن ها را دوست ندارد و افرادی نالایق می‌باشند. بر طبق تحقیقاتی که انجام شده است افرادی که عزت نفس پایینی دارند حساسیت بیش از حدی نسبت به مسائل مختلفی از خود نشان می‌دهند.

ادامه مطلب

احساس ارزشمندی چیست؟

احساس ارزشمندی چیست؟ چگونه آن را تقویت کنیم؟

داشتن احساس ارزشمندی به معنای این است که برای خود ارزش قائل هستید. در روانشناسی، مفهوم احساس ارزشمندی یک موضوع تحقیقاتی است که کمتر از عزت نفس یا اعتماد به نفس به آن پرداخته شده است، اما این بدان معنی نیست که از اهمیت کمتری برخوردار است. ارزش شخصی در هسته اصلی خود ماست. افکار، احساسات و رفتارهای ما از نزدیک با چگونگی نگریستن به لیاقت و ارزش خود به عنوان یک انسان گره خورده است.

ادامه مطلب

چگونه در شرایط سخت زندگی دیدگاهی سازنده داشته باشیم؟

چگونه در شرایط سخت زندگی دیدگاهی سازنده داشته باشیم؟

قطعا همه‌ی ما شرایط دشوار زندگی را تجربه کرده‌ایم اما موضوع مورد اهمیت این است که چگونه در شرایط سخت دیدگاهی سازنده داشته باشیم؟ و چه راه‌های برای بهبود توانایی در برابر شرایط سخت زندگی، وجود دارد؟ در ادامه‌ی این مقاله ما را همراهی کنید.

ادامه مطلب

بهبود عزت نفس

۶ راهکار تضمینی برای بهبود عزت نفس + ویدیو

ما از عبارت عزت نفس برای صحبت در مورد باورهایی که شما درباره خودتان دارید استفاده می‌کنیم. عزت نفس تفکری است که شما درباره تیپ شخصیتی‌تان و توانایی‌هایتان دارید. با این اوصاف چگونه عزت نفسمان را افزایش دهیم؟ با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

خودپذیری چیست؟

مسئولیت پذیری چیست؟ 7 راهکار برای افزایش مسئولیت پذیری

در واقع مسئولیت یعنی متعهد شدن، زمانی که انسان تعهد می‌دهد کاری را انجام دهد یعنی مسئولیت آن کار را پذیرفته است اما نکته حائز اهمیت این است که چگونه می‌توانیم مسئولیت پذیری خود را افزایش دهیم؟ در این مقاله با 7 مورد از بهترین راه‌های افزایش مسئولیت پذیری آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

افزایش اعتماد به نفس

افزایش اعتماد به نفس با 9 راهکار ساده + ویدیو

همانطور که می‌دانید اعتماد به نفس یکی از مشخصه‌های اصلی افراد موفق است، اما چگونه اعتماد به نفس را در خود پرورش دهیم؟ چه راهکارهایی برای افزایش اعتماد به نفس وجود دارد؟ در این مقاله با 9 روش ساده برای افزایش اعتماد به نفس آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

4 گام فوق العاده برای آموزش مدیتیشن به دیگران چیست؟

4 گام فوق العاده برای آموزش مدیتیشن به دیگران

مدیتیشن می‌تواند حس آرامشی را در شما ایجاد کند که حتی بعد از اینکه تمرین شما تمام می‌شود ادامه داشته باشد. بنابراین مدیتیشن روش بسیار خوبی است برای اینکه به شما کمک کند تا بتوانید سطح استرس خود را مدیریت کنید. اگر شما به مدیتیشن علاقه داشته باشید، ممکن است بخواهید آن را به دیگران آموزش دهید. برای اینکه معلم شوید نیاز دارید که تمرین‌های مدیتیشن شخصی خود را انجام داده و همچنین دانش خود را درباره مدیتیشن افزایش دهید. شما برای آموزش مدیتیشن ممکن است به مدرک نیاز نداشته باشید، اما اگر مدرک داشته باشید ممکن است افراد بیشتری را جذب کنید.

ادامه مطلب

تاثیر تیپ های شخصیتی بر انتخاب شغل | ویژگی 16 تیپ شخصیتی چیست ؟

تاثیر تیپ های شخصیتی بر انتخاب شغل | ویژگی 16 تیپ شخصیتی

بسیاری از افراد زمانی که تیپ شخصیتی آن‌ها با کارشان تطبیق داده می‌شود، از شغل خود بیشتر لذت می‌برند و به کارآیی بیشتری دست می‌یابند. در حقیقت، آزمون‌های تناسب شغلی با توجه به علایق و شخصیت به این ایده استوار است که برخی ویژگی‌های شخصیتی به احتمال زیاد باعث موفقیت و رضایت بیشتری در شغلی خاص می‌شوند. پیدا کردن تناسب شغلی مناسب با تشخیص هویت شما از طریق ارزیابی عواملی مانند علایق، استعدادها، سرگرمی‌ها، دستاوردها و سبک زندگی مطلوب شروع می‌شود. با توجه به اینکه مردم همیشه از تمام جنبه‌های شخصیت منحصر به فرد خود آگاهی ندارند، و با توجه به اینکه خانواده و حتی مشاوران مدرسه می‌توانند یک استراتژی در شناخت ویژگی‌های شخصیتی شما باشند، مشخص کردن این ویژگی‌ها می‌تواند تا حدی چالش برانگیز باشند.

ادامه مطلب

9 روش اثبات شده برای افزایش کارآمدی چیست ؟

9 روش اثبات شده برای افزایش کارآمدی | ویدیو + عکس

آیا فردی وجود دارد که ‌نخواهد کارآمدی خود را افزایش دهد ؟ تقریبا همه انسان‌ها می‌خواهند کارآمدی بیشتری داشته باشند تا زمان بیشتری را برای انجام کارهایی که از آن لذت بیشتری می‌برند صرف کنند. همانطور که می‌دانید، بسیار ساده است که زمان و انرژی خود را طوری تنظیم کنید تا تبدیل به فرد پر مشغله‌ای شوید، با این حال ممکن است که نتوانسته باشید برنامه خود را به درستی پیش ببرید. پس چالش این است که تشخیص دهید کدام عادت‌ها حرکت شما را به سمت جلو تسهیل می‌کنند و کدام صرفا باعث چرخش چرخ‌های شما می‌شوند.

ادامه مطلب

مدیتیشن مایندفولنس چیست ؟ 7 تکنیک مایندفولنس برای افزایش آگاهی کدامند ؟

مدیتیشن متد مایندفولنس چیست؟ | 7 تکنیک برای آگاهی

ممکن است راجع به مدیتیشن متد مایندفولنس شنیده باشید که توانایی حضور کامل در لحظه اکنون است. این توانایی می‌تواند مزیت‌های بسیاری داشته باشد از کاهش استرس گرفته تا افزایش میزان تمرکز. همچنین داشتن این مهارت می‌تواند باعث شادی بیشتر شما در زندگی فردی و اجتماعی شود. بر اساس تحقیقاتی که راجع به مدیتیشن متد مایندفولنس انجام شده است این روش می‌تواند تاثیرات بسزایی بر روان و جسم شما  بگذارد. اما مایندفولنس دقیقا چیست؟ و شما  چطور می‌توانید به این مهارت دست یابید و از فایده‌های آن بهره‌مند شوید؟

ادامه مطلب

الگوی رفتاری

الگوی رفتاری چیست؟ | ۳ راه حل برای تغییر آن

برای رسیدن به هدف فقط شناسایی هدف و روحیه دادن به خود و تغییرات کافی نیست. شناسایی الگوی رفتاری مناسب و عدم پیروی از الگوی رفتاری مخرب از مهم‌ترین عوامل دستیابی به هدف می‌باشد. نمی‌توان به مسیر اشتباهی سفر کرد و انتظار  داشت به مقصد مورد نظر رسید.

ادامه مطلب

چگونه جذاب باشیم؟

چگونه جذاب باشیم؟ | 14 ویژگی افراد جذاب و موثر

چه ویژگی‌هایی افراد جذاب را از دیگر افراد متمایز می‌کند؟ برای مثال شجاعت و اعتماد به نفس ، دو ویژگی اصلی افرادی است که شخصیت جذابی دارند. افراد جذاب ، موثر پیشگام و مبتکر هستند. آن‌ها تفکرات مبتنی بر ترس که عموم مردم از آن پیروی می‌کنند را دنبال نمی‌کنند. آن‌ها کسانی هستند که خودشان قواعد زندگی خود را نوشته‌اند.


خودپذیری چیست؟

خودپذیری چیست ؟ 12 راه برای رسیدن به خودپذیری

عزت ‌نفس مبتنی بر خودپذیری است. این به این معنی است که شما باید آنچه را که هستید بپذیرد و نه آنچه را که دوست دارید باشید و باید ویژگی‌های خوب و بد خود را بپذیرید. بله همه ویژگی‌های خوب و بد دارند.خودپذیری نقطه‌ای است که مردم در آن با تمام ضعف‌هایی که دارند خود را می‌پذیرند و زمانی که عیب‌های خود را می‌پذیرند سعی می‌کنند که با وجود آن‌ها خود را دوست داشته باشند. تحقیقات بیشتر نشان می‌دهد که سطح بالای پذیرش می‌تواند منجر به تمرکز کم‌تر بر جنبه‌های منفی و احتمال بالاتر مشارکت در عشق ورزی به خود شود.

ادامه مطلب

ویژگی های شخصیت قوی

چگونه شخصیت قوی داشته باشیم؟ | 10ویژگی‌ شخصیت قوی

بنابر روانشناسی روز دنیا، اشخاص قوی و قدرتمند دارای چه ویژگی‌هایی می‌باشند؟ مثبت گرایی ، ارتباط موثر ، اعتماد به نفس ، عزت نفس و... از ویژگی‌های اصلی این افراد است. در این مقاله با 10ویژگی شخصیت قوی و سالم آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

برنامه ریزی برای زندگی

برنامه ریزی در زندگی | 8 نکته برای برنامه ریزی موفق

همه ما از اهمیت برنامه ریزی در زندگی‌مان آگاه هستیم، ولی چرا خیلی از ما برنامه ریزی کردن فرار می‌کنیم؟ چگونه برنامه ریزی کنیم که به آن پایبند باشیم؟ در این مقاله با 8 نکته بی‌نظیر برای برنامه ریزی موفق آشنا می‌شوید. با ما همراه باشیید.

ادامه مطلب

افزایش تمرکز در محیط کار

13 روش برای افزایش تمرکز در محیط کار

افزایش بهره‌وری در محیط کار به طور تصادفی اتفاق نمی‌افتد. دستیابی به همه چیزهایی که در محیط کار می‌خواهید به آن‌ها برسید و افزایش تمرکز ذهن نیازمند احتیاط و برنامه‌ریزی است شما همچنین می‌بایست انگیزه لازم را برای یافتن راه های افزایش تمرکز ذهن در محیط کار را داشته باشید.

ادامه مطلب

چگونه مدیتیشن کنیم؟

چگونه مدیتیشن کنیم؟ | فواید انجام مدیتیشن

شاید این روزها کلمه مدیتیشن را زیاد شنیده باشید. ما در برهه‌ای از زمان قرار گرفته‌ایم که دیگر کیفیت سطح زندگی فقط با ملاک‌هایی چون شغل مناسب و حساب بانکی پر از پول و چیزهایی از این قبیل سنجیده نمی‌شود بلکه به سطح بالا‌تری از آرامش و آگاهی درونی برای رضایت از زندگی خود نیاز داریم و اینجاست که مدیتیشن به کمک ما می‌آید.

ادامه مطلب

ویژگی افراد دارای شخصیت کاریزماتیک چیست

10 ویژگی افراد دارای شخصیت کاریزماتیک

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که فردی رفتار بسیار جذابی داشته باشد؟ به گونه‌ای که درلایه‌های عمیق احساسی شما تاثیر گذاشته و شما را محصور رفتار و نوع شخصیتش کرده باشد؟ این نوع افراد دارای شخصیت کاریزماتیک هستند. کاریزما توانایی تاثیرگذاری بر افراد دیگر است که هم ذاتی است وهم به صورت یک مهارت می‌توان آن را در خود شکوفا کرد. داشتن شخصیت کاریزماتیک می‌تواند باعث افزایش موفقیت‌های اجتماعی بیشتر نظیر ارتباطات بهتر و همچنین باعث افزایش میزان رضایت فردی در زندگی شود.

ادامه مطلب

راه های تقویت اراده

تقویت اراده با 5 راهکار عملی + ویدیو

ما برای ورزش کردن، رژیم گرفتن، ترک سیگار، غلبه بر به تعویق انداختن کارها و در نهایت برای رسیدن به اهدافمان وابسته به قدرت اراده هستیم. قدرت اراده بر روی بسیاری از جنبه‌های زندگی ما تاثیر می‌گذارد پس تقویت قدرت اراده در زندگی ما مهم است. قدرت اراده مفهوم جدیدی نیست، اما ما هنوز آگاهی زیادی نسبت به چگونگی کارکرد آن نداریم.
چگونه می‌توانیم به جای مقابله با طبیعت سرسخت خود با قدرت اراده کار کنیم؟ برخی می‌گویند دانش ، قدرت ، به همراه دارد و در این مورد، دانش، قدرت اراده است.

ادامه مطلب

10 گام فوق العاده تا هدف گذاری چیست؟

چگونه هدف گذاری کنیم؟ 10 گام فوق العاده تا هدف گذاری در زندگی

اگر در گوگل دوره آموزش هدف گذاری را سرچ کنید، تا دلتان بخواهد انواع دوره‌های آموزش هدف گذاری پیدا خواهد شد که بهترین دوره با عادل‌‌ترین دوره هدف گذاری تفاوت‌های کمی از نظر محتوایی دارند. اما مسئله‌ای که این دوره‌های هدف گذاری را از هم متمایز می‌کند و عملا قیمت‌های آن را از 20 هزار تومان تا 2 میلیون تومان جا به جا می‌کند هنر استاد در هدایت، موثر بودن و توانمند کردن شما در هدف گذاری است.

ادامه مطلب

انگیزه زندگی

انگیزه چیست ؟ 13 روش ایجاد انگیزه برای زندگی

انگیزه چیست ؟ چرا انگیزه برای ادامه زندگی الزامیست ؟ بدون انگیزه زندگی چطور خواهد بود ؟ در ابتدا بیاییم انگیزه را با هم مرور کنیم. انگیزه یعنی میل به انجام اما انجام به معنی کاری کردن یا انجام و عمل انجام دادن نیست. انجام در انگیزه یعنی میل داشتن برای آن. ممکن است ما انگیزه احساسی یا عشق ورزی خود را از دست بدهیم. انگیزه در دو بعد احساسی و عملی بررسی می‌گردد. ما نباید انگیزه و اشتیاق را یکی بدانیم چراکه انگیز میل انجام است و اشتیاق هیجان است. اما مبحث اصلی ما در اینجا انگیزه است و می‌خواهیم انگیزه را از چند دید بررسی کنیم.

ادامه مطلب

مدیریت زمان چیست

مدیریت زمان چیست؟ | ۴ روش کاربردی در مدیریت زمان

مدیریت زمان ،‌ یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های قرن حاضر می‌باشد. ضعف در برنامه‌ریزی و مدیریت زمان ، می‌تواند باعث بروز مشکلات فراوانی شود. بسیاری از افرادی که معتقد هستند که در مدیریت زمان ضعف دارند و یا فکر می‌کنند نیازمند بهبود در مهارت مدیریت زمان هستند، ممکن است مشکلات و چالش‌های دیگری داشته باشند، که این امور را به مدیرت زمان نسبت می‌دهند.

ادامه مطلب

اعتماد به نفس چیست

اعتماد به نفس چیست؟ | ۴ راه تقویت اعتمادبه‌نفس

اعتماد به نفس (self-confidence) به باورها و عملکرد شما نسبت به آن‌ها می‌گویند. self به درون خود شما اشاره دارد و confidence به میزان اطمینان و اعتماد شما نسبت به خودتان اشاره می‌کند. چقدر به خودتان باور دارید؟ شما به همان مقدار اعتماد به نفس دارید. اعتماد به نفس (self-confidence) شما نسبت به خود یعنی به‌ طور عمومی من در زمینه‌های کاری خود، می‌دانم و می‌توانم.

ادامه مطلب

عزت نفس چیست

چگونه عزت نفس داشته باشیم؟ | عزت نفس در کودکان

عزت‌نفس یکی از مهم‌ترین عوامل تعیین کننده نوع رفتار در افراد می‌باشد. در واقع برداشتی که افراد از خود دارند تعیین کننده چگونگی برخورد آن‌ها با مسائل است. فردی که از عزت‌نفس پایین برخوردار است، برای خود ارزشی قائل نمی‌باشد و ممکن است دچار گوشه گیری، انزوا و یا خشم و پرخاش شود و گاها عزت نفس پایین ریشه در کودکی فرد دارد.

ادامه مطلب

روابط بین فردی

۱۰ نکته کاربردی برای بهبود مهارت روابط بین فردی

سالانه تعداد بی شماری طلاق، دعوا، قطع ارتباط و... رخ می‌دهد. دلیل چیست؟ مهارت روابط بین فردی مساله‌ای است که سالیان سال بین فلاسفه، روانشناسان، هنرمندان و... مطرح است. بسیاری از فیلم‌ها موسیقی‌ها اشعار در مورد مهارت روابط بین فردی نوشته و به تصویر کشیده شده است. روابط بین فردی را به طور خلاصه می‌توان به روابط بین زوجین، دوستان، همکاران و آشنایان تقسیم بندی کرد.

ادامه مطلب

تقویت حافظه

8 راهکار مفید در تقویت حافظه

اکثر مردم گه‌گاه در به خاطر آوردن برخی چیزها با مشکل روبرو می‌شوند. مثل زمانی که نام یک نفر را که تازه با او آشنا شده‌اند فراموش می‌کنند یا سوییچ ماشین خود را گم می‌کنند. اکثر اوقات این نشانه ساده‌ای است که بفهمیم این شخص کمی سرش شلوغ یا گرفتار است. از سوی دیگر، اینکه همواره حافظه ضعیفی داشته باشیم می‌تواند برای‌مان مشکل ایجاد کند.

ادامه مطلب

چگونه قدرت درون خود را تقویت کنیم

چگونه قدرت درون خود را تقویت کنیم؟

انسان همواره در جستجوی خود بوده است، اما گاهی در زندگی دچار روزمرگی‌های فراوانی شده و در نتیجه خود را فراموش کرده‌ است.
آگاهی همواره در دسترس ماست به شرطی که بتوانیم از آن بهره ‌‌مند شویم. این امری مهم است که بتوانیم در میان تمام روزمرگی‌ها و مشغله‌های زیاد امروزی از قدرت درون خودمان غافل نشویم و از این قدرت درون در راه رسیدن به آرزوها و خواسته‌هایمان بهره بجوییم و قدرت درون خودمان را باور کنیم و فراموش نکنیم که هیچ‌گاه قدرت ذهن را دست کم نگیریم و بدانیم که قدرت ذهن انسان بسیار بالا است، این در حالی است که بسیاری از انسان ها از قدرت ذهن خود بی خبرند، لازم است بدانید که برای آن که بتوانید از قدرت ذهن خود به صورت بهینه استفاده کنید، باید آن را به سمت هدفی که دلخواه شماست هدایت کنید و از قدرت ذهن خود در جهت درست بهره گیرید.

ادامه مطلب

عزت نفس

۷ راهکار مفید برای افزایش عزت نفس

”خودتان را باور کنید“ این پیامی است که دائما ‌‌‌در زندگی‌ با‌ آن روبه‌رو می‌شویم، در کتاب‌ها، برنامه‌های‌ تلویزیونی، افسانه‌های رایج و... به ما گفته می‌شود اگر به خودمان ایمان داشته باشیم می‌توانیم هرکاری را انجام دهیم، البته می‌دانیم که این باور، نادرست است زیرا نمی‌توان به سادگی و تنها با داشتن اعتماد نسبت به بدست آوردن چیزی، آن را از‌ آن‌خود کنیم. با این وجود شنیده‌ایم افرادی که از عزت نفس بالا برخوردارند و خود را همانگونه که هستند پذیرفته‌اند، نسبت به افرادی که این پذیرش را ندارند، از میزان موفقیت بالاتری برخوردار هستند.

ادامه مطلب

 هدف در زندگی چیست ؟

هدف در زندگی | ۷ پرسش جالب در یافتن هدف در زندگی

تعیین هدف در زندگی یکی از مهم‌ترین کا‌رهایی است که هر شخصی برای داشتن یک زندگی موفق باید انجام دهد. در بین مخلوقات تنها انسان‌ها قادر به انتخاب هدف در زندگی خودشان هستند. حال انتخاب با خودت است که می‌توانی با تعیین اهداف و انتخاب‌ها و اراده خودت به کمال برسی یا فقط بیهوده و بی‌هدف فقط شاهد گذران عمر و فصل‌های زندگی‌ات باشی...
یک جا خواندم که زندگی، هدیه‌ی خداست به تو و شیوه زندگی کردن تو، هدیه تو به خدا است. زندگی و زنده بودن، فرصتی برای خلق یک شاهکار و خلق یک اثر هنری تماشایی است. همچنین خداوند درقرآن می‌فرماید: من شما را بیهوده نیافریدم!

ادامه مطلب

مدیریت ذهن

8 راهکار مفید برای مدیریت ذهن

اگر بدانید از ذهن خود چگونه به طور موثر استفاده کنید، کنترل ذهن و مدیریت ذهن کار دشواری نخواهد بود. مدیریت ذهن متشکل از دو کلمه مدیریت و ذهن می‌باشد که نتیجه‌ی آن ذهن آگاهی و موفقیت است.
اگر برای لحظه‌ای بتوانید به این موضوع ایمان بیاورید که مدیریت ذهن 100درصد شدنی است، در نتیجه آن، 100درصد موفقیت در انتظار شما خواهد بود.

ادامه مطلب

کشف استعداد

۹ گام تا کشف استعداد های خود+ویدیو و راهکار

همه ما در اطرافیان خود افرادی را می‌شناسیم که با کمترین تلاش در درس یا کار خود به شدت موفق هستند و از نظر ما دارای هوش هیجانی بالا و استعداد هستند. از موسیقی تا فیزیک کوانتوم، همیشه افرادی هستند که در اطرافیان ما در جامعه سرآمد هستند و استعداد‌ها و مهارت‌هایشان تحسین برانگیز هستند. اما آیا این استعداد ذاتی است و به بیانی دیگر انسان‌ها با استعداد‌های خاصی به دنیا می‌آیند؟ آیا اساسا نیازی به کشف استعداد است؟ این سوال از قدیم الایام در میان فلاسفه یونان مطرح بوده است و فیلسوفانی مثل افلاطون و ارسطو دیدگاه‌هایی در این زمینه ارائه کرده بودند

ادامه مطلب

مایکل جردن

رمز و رازهای کاربردی موفقیت در زندگی+ویدیو و عکس

من بیش از 9000 شوت رو در طی بازی‌های که انجام داده‌ام از دست داده‌ام. تقریبا حدود 300 بازی رو در طول زندگی‌ام از دست دادم. شخصا بارها و بارها در طول زندگی شکست خوردم و در آستانه دست کشیدن از تلاش بوده‌ام اما همین شکست‌های پی در پی من در زندگی بوده‌اند که در نهایت باعث موفقيت من در زندگی شدند."
نوشته بالا، از بازیکن افسانه‌ای بسکتبال جهان، مایکل جردن از زبان خود اوست. این تفکری اشتباه است که فکر کنید اگر در کاری استعداد ندارید موفقیت شما در آن غیر ممکن خواهد بود. معلم بسکتبال مایکل جردن در زمان کودکی او کاملا از مایکل ناامید بود؛ چرا که او حتی نمی‌توانست تا ارتفاع مناسبی پرش کند. اما در نهایت این سال‌ها تلاش مایکل بود که او را به این نقطه رساند نه چیز دیگری.

 

ادامه مطلب

انگیزشی

انگیزه چیست؟ | چگونه انگیزه پیدا کنیم؟

آیا انسان‌های موفق لزوما افرادی هستند که از سطح دانش بسیار بالایی برخوردارند؟ یا مهارت‌های منحصر به فرد و استعدادهای شگرفی دارند؟ شانس موقعیت‌های ویژه و ارتباط‌های قوی نقشی در موفقیت آنها نداشته است؟ عدم موفقیت یک فرد در زندگی، نداشتن استعداد یا مهارت نیست بلکه مهم‌ترین چیزی که یک انسان در زندگی به آن نیاز دارد، داشتن انگیزه است.

ادامه مطلب

instagram
telegram
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.