سرِ کارت هم خوشحال باش

سرِ کارت هم خوشحال باش

شما روزی چند ساعت کار میکنید؟ میدونستید به طور میانگین حدود 13 سال از عمر ما به کار کردن میگذره؟ با این حساب، اینکه چقدر از زمانهایی که در حال کار کردن هستیم لذت میبریم، تاثیر به سزایی رو احساس خوشبختیمون داره. 

در ضمن تحقیقات نشون داده اگر سرِ کار حالمون خوب باشه، حدود 13 % مولد تر خواهیم بود، سالم تر میمونیم، خالق‌تر میشیم و سریع تر پیشرفت می کنیم. برای همین تو این مقاله میخوایم بعضی از راههایی رو که بهمون کمک میکنه ساعتای کاریمون ساعتای شاد تری باشن، با هم مرور کنیم

1) برای کارِتون معنا پیدا کنید

وقتی ما درگیر فعالیتی هستیم که برامون معنا دار و ارزشمندِ، احساس رضایت و انگیزه بیشتری داریم و شادتر هستیم. کارِ شما چه تغییری ایجاد میکنه و چطور برای دیگران مفید واقع میشه؟

حتما بخوانید

گاه تنها یک جمله می‌تواند سرنوشت یک شخص را زیر و رو کند.

مقاله زیر شامل جملات انگیزشی نابی می‌باشد که کمی حال خوب را برای ما محیا می‌کند.

جملات انگیزشی؛ جملات نابی که روزتان را می‌سازد+عکس نوشته

2 ) آینده نگر باشید

شاید احساس کنید شغلِ فعلی تون براتون مناسب نیست اما اگر خوب نگاه کنید همین شغل براتون دستاوردهایی _مثل ارتباطاتتون با همکارها، درآمد و تجربه کاریتون _ داره که میتونه به پیشرفت شما کمک کنه.

3 ) محلِ کارتون رو با گل ها سبز و دوست داشتنی پر کنید

اگر فضای بسته محل کارتون رو به گلها و گیاهان آراسته کنید، روحیه تون بهتر میشه، دیرتر خسته میشید و شادی و آرامش بیشتری رو سرِ کار تجربه می کنید. علاوه بر اینا، گلها باعث میشن خالق تر باشید و بهتر با دیگران ارتباط برقرار کنید.

 سرِ کارت هم خوشحال باش

4 ) فضای کارتون رو شخصی سازی کنید

با استفاده از رنگهای مورد علاقه تون در محل کار یا گذاشتن یه قاب عکس کوچیک از خانواده تون روی میز کار و... محل کارتون رو به فضایی تبدیل کنید که نسبت بهش احساس تعلق می کنید. اما حواستون باشه انقدر میزتون رو شلوغ نکنید که تمرکز کردن روی کار براتون سخت بشه.

5 ) حداقل با یکی دو نفر از همکاراتون رابطه دوستانه قوی برقرار کنید

اگر شما حداقل یک دوست خیلی صمیمی در محل کار داشته باشید، احتمال اینکه از کارتون رضایت داشته باشید 44 %بیشتر میشه، ما ساعتهای زیادی رو با همکارامون می گذرونیم پس اینکه ارتباط مثبت و قوی باهاشون برقرار کنیم نقش کلیدی در احساس شادمانی مون داره... اگر دوست صمیمی ندارید، حداقل ناهار رو با همکاراتون میل کنید نه به تنهایی.

سرِ کارت هم خوشحال باش

6 ) وقت ناهار یا بعد از کار یوگا رو امتحان کنید

یوگا هم به آرامش و کاهش استرس شما کمک میکنه و هم خستگی رو از تنتون در میاره. و در نهایت در محل کارتون اگر تونستید به هم کمک کنید، موفقیت‌هاتون رو جشن بگیرید، اگر خیلی خسته شدید چند دقیقه‌ای رو تو هوای آزاد بگذرونید و وقتی با چالشی رو به رو میشید، موفقیت‌های گذشته‌تون رو به یاد بیارید و خودتون رو باور داشته باشید.

نظرات کاربران
مهسا

شادبودن توی محیط کار واقعا توی بازدهی تاثیر داره

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

instagram
telegram
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.