مقاله 15 ویژگی شخصیتی مهم رهبران تاثیر گذار

15 ویژگی شخصیتی مهم رهبران تاثیرگذار

رهبر انسان گرا کسی است که ویژگی های رهبری که باعث میشود تاثیرگذارانه تر با افراد ارتباط برقرار کند را میپذیرد. اگر شما در مقام رهبری قرار دارید و میخواهید موفق شوید، زمان آن رسیده است که این ویژگی های رهبری انسان گرایانه را بسازید. با این لیست شروع کرده و قسمت هایی که نیاز به بهبود دارند را تشخیص بدهید. سپس، اقداماتی روزانه برای بهتر شدن را شروع کنید، برای آزادی، شرافت، شور بیشتر یا هر قسمت دیگر برای کارتان.
در حالیکه ممکن است زمان ببرد، با تمرکز روی تبدیل شدن به رهبری انسان گرا، شما در رهبری افراد اطرافتان تاثیرگذارتر خواهید شد.

ادامه مطلب

مقاله اکت در محل کار

چگونه در محیط کار به کارمندانم و عملکرد بهترشان کمک کنم؟

درمان پذیرش و تعهد یا همان اکت، یک مداخله ی روانشناختی یا رفتار درمانی است. اکت افراد را برای خودآگاهی و پذیرش تشویق میکند. انعطاف روانی و تغییر در رفتار را نیز شروع میکند. اکت باعث میشود افراد شرایطی را که ممکن است برایشان اجتناب ناپذیر باشد را بپذیرند. اما میتوانند از رنج بردن از آن شرایط توسط رویکردی مثبت اجتناب کنند. بنابراین، اکت به افراد کمک میکند درک کنند این رنج ها بخشی از زندگی هستند. اما به جای سرزنش کردن آن موقعیت، میتوانند از روش های مختلفی استفاده کنند تا با آنها با روشی مثبت مقابله کنند.

ادامه مطلب

مقاله رهبری و اکت

مهارت رهبری در زمان های بحرانی

من معتقدم که مهارت انعطاف روانی پتانسیل حمایت از رهبران را نه تنها در هدایت نقش پیچیده شان بلکه قابلیت حمایت آنها را در تمام جوانب زندگیشان دارد. از طریق پرورش انعطاف روانی رهبران میتوانند:

ادامه مطلب

مقاله مهارت های مورد نیاز در آینده

مهارت هایی که شهروندان در آینده ی دنیای کاری به آن احتیاج پیدا خواهند کرد

ما میدانیم که تکنولوژی های دیجیتال و هوش مصنوعی، دارند دنیای کار را تغییر میدهند و نیروی کار امروزه باید مهارت های جدیدی یاد گرفته و به طور مداوم بتواند موقع پدیدار شدن مهارت های جدید، خود را وفق بدهد. و میدانیم که بحران کوئید ۱۹ این تغییر را تسریع کرده است. البته، ما در مورد مهارت های به خصوصی که کارمندان فردا احتیاج خواهند داشت آگاهی لازم را نداریم.

ادامه مطلب

مقاله تاثیر شفقت خویشتن بر زندگی

اتفاقی که با تمرین شفقت خویشتن می افتد و زندگیتان را تغییر میدهد

شفقت خویشتن به ما کمک میکند تا با خودمان و دیگران ارتباط بگیریم، از درون و بیرون بهبود پیدا کنیم، انقدر اعتماد به نفس داشته باشیم که ریسک کنیم و زندگی های ناکامل خود را با عشق هدایت کنیم. و شفقت خویشتن قلب همه ی شفقت هاست، چرا که اگر بخواهیم روراست باشیم، ما معمولا به خودمان بیشتر از همه سخت میگیریم.

ادامه مطلب

مقاله اکت و افسردگی

پاسخ اکت وقتی می پرسند من چرا افسرده هستم؟

مراجعین اغلب مواقع میخواهند بفهمند چرا افسرده هستند. و اغلب میپرسند که ایا دلیل افسردگیشان اتفاقاتی است که در گذشته افتاده. من شخصا فکر میکنم : ”چرا من افسرده هستم؟“ سوال خوبی است. اگر من افسرده بودم، میخواستم دلیلش را بدانم، شما چه طور؟
در صورتی که به روانشناسی اکت علاقه دارید، (دوره روانشناسی اکت) دکتر علی میرصادقی را به شما پیشنهاد می کنیم.

ادامه مطلب

مقاله 5 روش برای پرورش شفقت خویشتن و کنار آمدن با منتقد درونتان

۵ روش برای پرورش شفقت خویشتن و کنار آمدن با منتقد درونتان

انتقاد کردن از خود مشکلی رایج است و چیزی نیست که نادیده گرفته شود: نحوه ی حرف زدن شما با خودتان نقش مهمی در سلامتی و تندرستی شما دارد. اما خوشبختانه، مشکل انتقاد کردن بی رحمانه از خود، قابل حل است. این مقاله ۵ راه را به شما نشان میدهد تا کمکتان کند با قوی کردن شفقت خویشتن و تقویت حس پذیرش خود، بر منتقد درونتان غلبه کنید.

ادامه مطلب

شفقت خویشتن و چگونگی تمرین آن

راز داشتن روابطی بهتر-شفقت خویشتن و چگونگی تمرین آن

این روزها در مورد شفقت خویشتن زیاد میشنویم. با اینکه بیشتر ما احتمالا موافق هستیم که مهربانی بیشتر با خودمان ایده ی خوبی است، اینکه چگونه شفقت خویشتن را فراتر از "خود را مهمان کردن" و "حمام رفتن" به کار بگیریم میتواند کار دشواری باشد. تحقیقات نشان میدهند تمرین شفقت خویشتن نه تنها رابطه ی ما با خودمان را بهتر میکند، بلکه رابطه مان با دیگران را نیز بهبود میبخشد.

ادامه مطلب

کمال گرایی چیست؟

کمال گرایی چیست؟ نشانه های کمال گرایی را بشناسید

کمال گرایی راه دشواری برای زندگی کردن هست.
کمال گرایی با افسردگی و اضطراب ارتباط دارد. افراد کمال گرا تمایل دارند از خود و دیگران انتقاد کنند این امر باعث اختلال در روابط آنها خواهد شد.
در جامعه پر رقابت ما گاهی اوقات کمال گرایی به عنوان یک ارزش محسوب می‌شود.

کمال گرایی روشی بی‌رحمانه برای زندگی کردن هست چرا که فرد همیشه در حال تلاش برای یافتن عیب‌های خود می‌باشد و از زندگی خود لذت نمی‌برد.
در این مقاله حوزه‌های مختلف کمال گرایی و همچنین علائم آن را بررسی خواهیم کرد.

ادامه مطلب

احساس ارزشمندی و عزت نفس

احساس ارزشمندی چیست؟روش های بهبود احساس ارزشمندی را بشناسید

این مقاله درارتباط با احساس ارزشمندی،علائم کمبود احساس ارزشمندی، کارآمدی، عوامل موثر در تضعیف احساس ارزشمندی و دام های فکری نوشته شده است.

ادامه مطلب

رهبری بحران

رهبری بحران چیست؟ | شش استراتژی رهبری بحران

چه رویدادهای طبیعی، چه قیام‌های سیاسی و یا رفتار ناشایست کارمندان، رایج است که سازمان‌ها با بحران روبه رو شوند. این بحران‌ها می‌توانند سود و اعتبار یک کمپانی را تحت تاثیر قرار داده و هدایت درست این چالش‌ها را مهم می‌کند.
اجرای رهبری بحران باعث میشود سازمان ها اعتماد عمومی را حفظ کرده و حوادث اینده را درست مدیریت کنند.

در این مقاله، ما رهبری بحران را توضیح داده، در مورد اهمیت آن بحث کرده و اجزایی که بخشی از یک استراتژی تاثیرگذار است را تشخیص می‌دهیم.

ادامه مطلب

رهبری و کرونا

کرونا رهبری را ، رهبری کرد

نامرئی نمایان شد. رهبران ارشد از طریق ویدئو و به فراوانی قابل دسترسی شدند که قبلا دیده نشده بود. کارمندان رهبران ارشد را دیدند که در خانه هایشان در حال مدیریت اضطراب ها و بیماری های خودشان بوده و از خانواده هایشان نگه داری میکردند. همان تیم های ارشدی که یک سال پیش به نظر میامد فقط شیفته ی بازده ی سهامداری یا نظارت بیش از حد بر نیروی کار بوده اند، حال ناگهان اجازه داشتند خود اصلیشان باشند. انسانیت، دلسوزی و همدردیشان نمایان شد. رهبران ارشد خودشان هم دچار بلاتکلیفی و شک شدند، اما باید اطمینان خاطر هم برای نیروی کارشان فراهم میکردند

ادامه مطلب

رابطه عاشقانه پایدار

اصول رابطه عاشقانه پایدار کدام اند؟

همه ما در مقطعی از زندگی خود عشق را تجربه کرده‌ایم، چه به صورت نامحسوس یا چه به صورت شدید، با این حال، همه ما موافقیم که این یک احساس زیباست که ارزشش را دارد. اگر صادق باشیم، هیچ دستورالعمل مشخصی برای عشق پایدار و طولانی مدت وجود ندارد.

ادامه مطلب

موفقیت افراد موفق

۹ عامل موفقیت افراد موفق را بشناسید!

اگر در تلاش برای تعریف یک زندگی موفق هستید، دو خبر خوب برای شما وجود دارد:

1. هیچ وقت برای شروع دوباره دیر نیست. 2. شما باید تعریف خود را از موفقیت بنویسید.

ادامه مطلب

پایان دادن به رابطه

مراحل پایان دادن به رابطه عاطفی چگونه است؟

همه ما فکر با این تفکر و امید وارد رابطه میشویم که سرانجام آن جدایی و پایان یافتن رابطه نباشد و گمان میکنیم که هیچ چیز باعث جدایی ما نخواهد شد. اما گاها ممکن است شرایطی پیش آید که دو نفر در رابطه تصمیم به جدایی بگیرند.

ادامه مطلب

روابط عاطفی سالم

5 نشانه رابطه عاطفی سالم که باید بدانید!

روابط سالم عاطفی برای سلامت روانی و عاطفی ما حیاتی است. روانشناس مثبت گرا، کریستوفر پترسون، با اشاره به تحقیقاتی که در حیطه عشق و رابطه داشته است، اظهار می‌دارد که "روابط خوب با دیگران ممکن است مهم‌ترین منبع رضایت از زندگی و رفاه عاطفی باشد."

ادامه مطلب

رابطه عاطفی چیست

۴ اشتباه رایج در رابطه عاطفی که باید از آنها دوری کنید!

برقراری یک رابطه عاطفی چقدر مهم است؟ همه دوست دارند شریک زندگی خود را دوست داشته باشند و ایجاد یک پیوند عاطفی یکی از اساسی‌ترین عناصر سازنده یک رابطه پایدار است. هنگامی که به عنوان یک زوج از نظر عاطفی با هم در ارتباط هستید، پایه‌ای از قدرت، اعتماد و احترام ایجاد می‌کنید.

ادامه مطلب

مثبت گرایی سمی چیست

مثبت گرایی سمی چیست؟ چگونه از شر آن در امان بمانیم

برای همه ما ممکن است پیش آمد باشد که در رنج فرو رفته باشیم و لحظات سخت و دشواری را پشت سر بگذاریم اما از اطرافیان پیامی با مضمون مثبت باش دریافت کنیم. آیا تا بحال درباره مثبت گرایی سمی شنیده اید؟

ادامه مطلب

دلایل کمبود اعتماد به نفس

دلایل اصلی کمبود اعتماد به نفس و راه های درمان آن را بشناسید!

چرا برخی از افراد از کمبود اعتماد به نفس رنج می‌برند در حالی که برخی دیگر به خود اطمینان دارند و به اینکه چه کسی هستند و چه می‌کنند مطمئن هستند؟ ممکن است شخصی با اعتماد به نفس پایین به احتمال زیاد پاسخ دهد که لیاقت اعتماد به نفس را ندارد زیرا هیچ چیز ارزشمندی را در خود مشاهده نمی‌کند. با این حال، این یک باور غلط است که ناشی از عدم اعتماد به نفس است.

ادامه مطلب

درماندگی آموخته شده

درماندگی آموخته شده چیست؟ | از شناخت تا درمان

درماندگی آموخته شده ، در روانشناسی، حالت ذهنی است که در آن یک موجود زنده مجبور به تحمل محرک‌های بد، یا محرک‌هایی که دردناک یا ناخوشایند هستند می‌شود و نمی‌تواند یا نمی‌خواهد از مواجهه بعدی با آن محرک‌ها اجتناب کند، حتی اگر آن‌ها «قابل فرار» باشند. احتمالاً به این دلیل آن را درماندگی آموخته شده نام نهادند که فرد نمی‌تواند اوضاع را کنترل کند.
در صورتی که به روانشناسی اکت علاقه دارید، (کارگاه روانشناسی اکت) دکتر علی میرصادقی را به شما پیشنهاد می کنیم.

ادامه مطلب

تعریف  اعتماد به نفس کاذب

اعتماد به نفس کاذب چیست؟ | راهکارهای درمان آن کدام اند؟

اعتماد به نفس کاذب باور این است که شما می‌توانید کاری را بدون اثبات خود انجام دهید. این بدان معناست که شما نیازی به صرف زمان، تلاش و ریسک برای موفقیت ندارید زیرا مطمئن هستید که می‌توانید!

ادامه مطلب

اعتماد به نفس

۴ تکنیک کاربردی برای افزایش اعتماد به نفس در زنان

اعتماد به نفس یک ویژگی مهم است که در موفقیت شغلی افراد نقش زیادی ایفا می‌کند، از بهبود مهارت‌های ارتباطی و تصمیم گیریها گرفته تا شجاعت نشان دادن خود واقعی و عدم ترس از قضاوت دیگران. افزایش اعتماد به نفس در زنان ابتلا به افسردگی را کاهش داده و باعث می‌شود که آن‌ها مهارت‌های خود را بهتر بشناسند و در جامعه و زندگی شخصی تاثیرات مثبت بسزایی بگذارند. در این مطلب قصد داریم تا شما را با ۴ تکنیک در جهت افزایش اعتماد به نفس در زنان آشنا کنیم.

ادامه مطلب

خودشناسی چیست

خودشناسی چیست؟ چگونه به خودشناسی برسیم؟

اصطلاح «خودت را بشناس» آنقدر در همه جا وجود دارد و دائم در حال شنیدن آن هستیم که به کلیشه‌ای برای توسعه شخصی تبدیل شده است. لازم به ذکر است که شناخت خودمان، درک واقعی اینکه چه کسی هستیم به هیچ وجه آسان نیست. اما به راستی خودشناسی چیست؟


غر زدن

۳ راهکار اساسی برای ترک عادت غر زدن

برای همه ما اتفاق می‌افتد که غر بزنیم و شکایت کنیم. حتی اگر ادعا کنید که شادترین آدم دنیا هم باشید، گاهی پیش می‌آید که بعضی اتفاقات ناخوشایند شما باشد و از آن شکایت می‌کنید. غر زدن ، اصطلاح رایجی است که همه ما با مفهوم و زمان لازم برای کار بردن آن آشنا هستیم.

ادامه مطلب

cft

شفقت درمانی چیست ؟ | تکنیک‌های شفقت درمانی کدام است؟

درمان مبتنی بر شفقت (CFT) و یا شفقت درمانی ، توسط پل ریموند گیلبرت ، روانشناس بالینی پایه گذاری شد. شفقت درمانی یک درمان یکپارچه محسوب می‌شود زیرا از ابزارهای دیگر روان درمانی استفاده می‌کند. همچنین از تحقیقات و ابزارهای بودایی، عصب شناسی و درمان تکاملی استفاده می‌کند.

ادامه مطلب

۷ اشتباه در برندسازی شخصی

7 اشتباهی که در برندسازی شخصی باید از آن‌ها اجتناب کنید!

پرسنال برندینگ در چند سال گذشته محبوبیت‌اش افزایش یافته است و با این محبوبیت، ما همچنین اشتباهاتی را مشاهده می‌کنیم. این موضوع سوالاتی را نیز مطرح می‌کند، چگونه می‌توانید یک برند شخصی ایجاد کنید در حالی که از بزرگترین مشکلات در طول راه اجتناب می‌کنید؟ بیایید در مورد این سوال بحث کنیم.

ادامه مطلب

اشتباهات رایج در اصول مذاکره حرفه‌ای

9 اشتباه رایج در اصول مذاکره حرفه‌ای + راهکار

همه مدیران موفق باید مذاکره کنند، خواه برای تعیین شرایط یک قرارداد، برای جلب رضایت افراد در یک جلسه یا موافقت با مهلت‌های زمانی با اعضای تیم. برای آموزش تکنیک‌های مذاکره حرفه‌ای ، شرکت در دوره اصول و فنون مذاکره را پیشنهاد میکنیم.

ادامه مطلب

برندسازی شخصی در سوشال مدیا

۶ نکته بینظیر درمورد برندسازی شخصی در شبکه‌های اجتماعی

رسانه‌های اجتماعی به تأثیرگذارترین و مهمترین فضاها تبدیل شده‌اند که برندسازی شخصی در این بستر به راهی عالی برای تبلیغات دیجیتالی و محصولات شما تبدیل شده است این بستر برای شرکت‌ها نیز برای ساختن برند شخصی‌شان ضروری است. پیشنهاد میشود کارگاه خود برندی علی میرصادقی را در این راستا از دست ندهید.

ادامه مطلب

چگونه یک مذاکره حرفه‌ای را شروع کنیم؟

مراحل مذاکره | چگونه یک مذاکره حرفه‌ای را شروع کنیم؟

چگونه یک مذاکره حرفه‌ای را شروع کنیم؟ این سوالیست که پیش از آغاز هر مذاکره‌ای در ذهن‌ها نقش میبندد. در تجارت، مانند زندگی مذاکرات به صورت روزانه انجام می‌شود. برخی کوچک هستند و برخی بزرگتر، اما همه آن‌ها مشترکاتی نیز دارند: موقعیت بهینه را برای روبرو شدن با طرف‌های درگیر پیدا کنید. برای فراگیری اصول مذاکره حرفه‌ای پیشنهاد میشود کارگاه اصول و فنون مذاکره را از دست ندهید.

ادامه مطلب

اهمیت برندسازی شخصی

۳ استراتژی مهم برندسازی شخصی یا پرسونال برندینگ

ایجاد یک برند شخصی می‌تواند مزایای شخصی و حرفه‌ای بی‌شماری را به همراه داشته باشد.
آیا می‌دانید چرا اپرا وینفری امروزه یک نام خانوادگی مشهور و شناخته شده است؟ زیرا او کار بزرگی انجام داده است تا بتواند خود را به عنوان یک رهبر رسانه‌ای جهانی معرفی کند.

ادامه مطلب

۵ گام برندسازی شخصی

۵ گام اساسی تا ساخت برند شخصی و یا پرسونال برندینگ

برند شخصی شما چیزی است که باعث می‌شود نام شما ماندگارتر شود و همچنین به شما کمک می‌کند تا از هزاران نفر دیگر همانند خودتان متفاوت باشید. در همین رابطه شرکت در کارگاه خودبرندی علی میرصادقی پیشنهاد میگردد.

ادامه مطلب

اصول و فنون مذاکره چیست

اصول و فنون مذاکره چیست؟ | ۴ تکنیک مذاکره حرفه‌ای

مذاکره یک بحث راهبردی است که مسأله را به گونه‌ای مطرح حل می‌کند که هر دو طرف آن را قابل قبول می‌دانند. در مذاکره، هر طرف سعی می‌کند طرف دیگر را متقاعد کند که با دیدگاه او موافق باشد. با مذاکره، همه طرف‌های درگیر سعی می‌کنند از مشاجره اجتناب کنند، اما توافق می‌کنند که به نوعی سازش برسند. برای یادگیری تکنیکهای مذاکره حرفه‌ای پیشنهاد میشود دوره اصول و فنون مذاکره را از دست ندهید!

ادامه مطلب

سرمایه روانشناختی

۴ مولفه مهم سرمایه روانشناختی و تاثیر آنها در رفتار سازمانی

مفهوم سرمایه روانشناختی به شدت با افزایش سلامت روانی و میزان رضایت از زندگی و کار مرتبط است. سرمایه روانشناختی غالباً به عنوان "وضعیت مثبت روانی فرد" تعریف می‌شود که به عبارت ساده، به معنی ترکیبی از منابع روانشناختی است که شخص می‌تواند از آن‌ها استفاده کند و برای کمک و دستیابی به چیزهایی که می‌خواهد آن‌ها را به کار برد.

ادامه مطلب

عکس کاور مقاله بیزینس کوچینگ

بیزینس کوچینگ چیست؟ | بیزینس کوچ چه وظایفی دارد؟

آیا کسب و کار شما تازه شروع به کار کرده است و نیاز به کمک دارد تا در مسیر درست حرکت کند؟ آیا شما نیاز دارید نام تجاری‌تان را تثبیت کنید؟ آیا نیاز به یک دوره رهبری جامع برای فراگیری اصول رهبری دارید؟ یک بیزینس کوچینگ (Business Coaching) یا کوچینگ کسب و کار به عنوان یک راهنما به شما کمک می‌کند تا رشد و موفقیت بی‌سابقه‌ای را تجربه کنید و کار و حرفه‌تان را به دیگران معرفی کنید

ادامه مطلب

رابطه بین عزت‌نفس پایین و افسردگی

چه رابطه‌ای میان عزت‌نفس پایین و افسردگی است؟

آیا می‌دانید 85 % از مردم از عزت نفس پایین رنج می‌برند؟
بنابراین اگر در برطرف کردن عادت‌های بد خود ناتوان هستید می‌توانید در میان بیش از 85 % افرادی باشید که فاقد عزت نفس بالا هستند. به عبارت دیگر، افرادی که از عزت نفس پایین رنج می‌برند قادر به جذب فراوانی، داشتن روابط ارزشمند، شاد بودن و تحقق بخشیدن نیازهای خود نیستید و حتی ممکن است در معرض افسردگی قرار بگیرند.

ادامه مطلب

نیازهای انسان از دیدگاه مزلو

نیازهای انسان از دیدگاه آبراهام مازلو | تئوری شکوفایی

سلسله مراتب نیازهای مازلو یک نظریه انگیزشی در روانشناسی است که شامل یک مدل پنج لایه‌ای از نیازهای انسان است، که اغلب به عنوان سطوح سلسله مراتبی درون هرم به تصویر کشیده می‌شود. از پایین سلسله مراتب نیازها به بالا عبارتند از: نیازهای فیزیولوژیکی (غذا و پوشاک)، نیازهای امنیتی (آرامش)، نیازهای اجتماعی (علاقه و دوستی)، عزت نفس (احساس افتخار و موفقیت) و خودشکوفایی.

ادامه مطلب

موفقیت و دستاورد

۷ راهکار مهم در کسب دستاورد برای رسیدن به موفقیت

موفقیت (نقطه مقابل شکست) دستیابی و تحقق یک هدف است. موفق بودن به معنای دستیابی به چشم اندازهای مطلوب و اهداف برنامه ریزی شده میباشد. علاوه بر این، موفقیت می‌تواند دستیابی به یک موقعیت اجتماعی خاص باشد.

ادامه مطلب

کوچینگ چیست

کوچینگ چیست؟ | ۶ مورد از اصلی‌ترین انواع کوچینگ

کوچینگ (Coaching) در زبان فارسی نوعی هدایت‌گری، رهبری و مربیگری تعریف می‌شود. کوچینگ فرایندی است که برای کمک به بهبود رفتار، شناخت، عملکرد، تصمیم‌گیری و کارایی کلی تیم یا سازمان طراحی شده است. در تجارت، کوچینگ به طور معمول بر توسعه سازمانی متمرکز است، یعنی کارایی بیشتر کسب و کارها. با این حال سایر اشکال کوچینگ در محیط کار قابل استفاده است از جمله کوچینگ زندگی (چگونه زندگی شادتر و موثرتری داشته باشیم) و کوچینگ شغلی (تکنیک‌هایی برای پیشرفت حرفه‌ای یک فرد). در زمینه یادگیری کوچینگ دوره لیدرشیپ کمک بسیاری میکند.

ادامه مطلب

عزت‌نفس پایین در زندگی

عزت نفس پایین چه تاثیری بر زندگی ما می‌گذارد؟+ویدیو

افرادی که عزت نفس پایینی دارند اغلب احساس بدی نسبت به خودشان دارند و تصور می‌کنند کسی آن ها را دوست ندارد و افرادی نالایق می‌باشند. بر طبق تحقیقاتی که انجام شده است افرادی که عزت نفس پایینی دارند حساسیت بیش از حدی نسبت به مسائل مختلفی از خود نشان می‌دهند.

ادامه مطلب

منظور از روابط مثبت چیست

۸ تکنیک مفید و کاربردی برای برقراری روابط مثبت+ویدیو

نیاز به جستجوی ارتباط موثر و برقراری روابط اجتماعی، نیاز اساسی همه انسان‌ها است. بعضی از افراد خوش مشرب هستند و بیرون از خانه ارتباط خوبی با دیگران برقرار می‌کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است آرام‌تر باشند و از همراهی با خود لذت ببرند. صرف نظر از شخصیت انسان‌ها، همه ما یک نیاز مشترک برای پذیرش توسط دیگران داریم.

ادامه مطلب

چگونه نقاط قوت خود را بشناسیم؟

چگونه نقاط قوت خود را بشناسیم؟ | ۶ راهکار عملی+ویدیو

همه انسان‌ها استعدادها و نقاط قوت منحصر به فرد خود را دارند، اما کشف و توسعه فعال آنها چالش واقعی است. آیا برای شما آسان است که نقاط قوت یا ضعف خود را نام ببرید؟  

ادامه مطلب

عشق و انواع آن

7 مورد از انواع عشق در روانشناسی | ویدیو + عکس

عشق ، نیروی تسخیر ناپذیری است که به همان اندازه که مرموز و قوی می‌باشد، همه ما را با انرژی بی‌نهایتش در بر می‌گیرد.

ادامه مطلب

مصرف مواد محرک

اختلال ناشی از مصرف مواد محرک

مواد محرک طبقه‌ای از مواد و داروها هستند که تاثیر مستقیم و فعال کننده روی دستگاه عصبی مرکزی و خود مختار دارند و شامل آمفتامین و متامفتافین و کوکائین می‌شوند. در این مقاله با این اختلالات بیشتر آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

۱۳ نشانه عشق پنهانی

۱۳ نشانه عشق پنهانی را بشناسید

بسیاری از افراد اعتماد به نفس بالایی دارند و ابراز عشق خود را دریغ نمی‌کنند و با نزدیک شدن به کسی که دوستشان دارند، اولین قدم در رابطه را برمی‌دارند. با این حال، برخی از افراد هستند که واقعا خجالتی هستند و فقط علائم بسیار ظریفی از خود نشان می‌دهند تا تحسین‌شان نسبت به طرف مقابل را نشان دهند. آنها راه‌هایی پیدا می‌کنند تا عشق‌شان را به طرف مقابل نشان دهند اما این روش مستقیمی نیست و اغلب ممکن است توسط معشوقه‌شان نادیده گرفته شود.

ادامه مطلب

عشق

چگونه عشق یک طرفه را به یک رابطه متقابل تبدیل کنیم؟

آیا شما عاشق کسی شده‌اید ولی احساسات او با شما یکسان نبوده است؟ شاید شما عاشق دوست خود شده‌اید، اما او همیشه شما را فقط به عنوان یک دوست میبیند. عشق غیرقابل پاسخ یا عشق یک طرفه ممکن است ویرانگر باشد، مخصوصا هنگامی که نسبت به شخصی خیلی احساس قوی‌ای داشته باشید.

ادامه مطلب

اختلالات مرتبط با مصرف مواد افیونی

اختلالات مرتبط با مصرف مواد افیونی

مواد افیونی چیست و معمولا چگونه مصرف می‌شود؟ چه عواملی در ایجاد اختلال مصرف مواد افیونی می‌توانند دخیل باشند؟ در این مقاله با مواد افیونی و همینطور عوامل موثر بر ایجاد اختلالات مرتبط با مصرف مواد افیونی، آشنا خواهید شد.

ادامه مطلب

اختلالات مرتبط با مصرف مواد استنشاقی

اختلالات مرتبط با مصرف مواد استنشاقی

مصرف مداوم مواد استنشاقی چه خطرهایی را به دنبال دارد؟ اختلال مصرف مواد استنشاقی چگونه قابل درمان است؟ در این مقاله با اختلال مصرف مواد استنشاقی و همینطور علائم آن آشنا خواهید شد. در ادامه‌ی این مقاله با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

معنای واقعی زندگی چیست؟

معنای واقعی زندگی چه می باشد؟ | معنا درمانی چیست؟

زندگی نعمتی از طرف خداوند است. زندگی سخت و در عین حال زیباست. زندگی غیرقابل توضیح است. زندگی مانند یک بازی بدون قانون است که شما فقط باید به آن معنا ببخشید. زندگی ملاقات با افراد جدید است. زندگی یادگیری و کشف است. زندگی رسیدن به رویاهاست.

ادامه مطلب

انواع مواد توهم زا

اختلال مصرف مواد توهم زا | انواع مواد توهم زا

مشهورترین مواد توهم زا کدامند؟ عوارض مصرف مواد توهم زا چیست؟ در این مقاله با اختلال مصرف مواد توهم زا و همینطور انواع مواد توهم زا و علائم آن‌ها آشنا خواهید شد. در ادامه‌ی مقاله با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

اختلال مرتبط با مصرف کانابیس (حشیش)

اختلال مرتبط با مصرف کانابیس (حشیش)

کانابیس یا همان حشیش، شایع‌ترین و پرمصرف‌ترین گیاه روان‌گردان است که این روزها در دنیا بسیار شناخته شده است که در این مقاله با نشانه‌های مصرف حشیش و همینطور راه‌های دمان و ترک آن، آشنا خواهید شد. در ادامه‌ی این مقاله با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

رهبری اخلاقی چیست

رهبری اخلاقی چیست؟ | ۵ راه تبدیل شدن به رهبر اخلاقی

رهبر ، طبق تعریف، کسی است که راهنما باشد، که راه را با مثال نشان دهد. یک رهبر اگر می‌خواهد کارآمد باشد، باید توانایی ترغیب دیگران را داشته باشد. اگر ترغیبی وجود نداشته باشد، رهبری نیز وجود ندارد. دوره لیدرشیپ در زمینه رهبری و لیدرشیپ کمک شایانی به شما می‌کند.

ادامه مطلب

اختلالات مرتبط با مصرف کافئین

اختلالات مرتبط با مصرف کافئین

برخلاف تصور خیلی از ما، قهوه تنها نوشیدنی و گیاهی نیست که حاوی ماده کافئین است، بلکه حدود 60 نوع گونۀ گیاهی در سراسر جهان وجود دارند که حاوی این ماده می‌باشند. شما در این مقاله با اختلالات ناشی از مصرف کافئین آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

جملات انگیزشی ویژه در موفقیت

جملات انگیزشی ویژه برای موفقیت شما+عکس نوشته

ما به عنوان کارآفرین، رهبر، مدیر و رئیس باید بدانیم که هر آنچه در واقع فکر می‌کنیم مهم است. اگر بدنبال موفقیت هستیم، باید افکار موفق، الهام بخش و برانگیزاننده داشته باشیم.

ادامه مطلب

اختلالات مرتبط با مصرف الکل

اختلالات مرتبط با مصرف الکل | از علائم تا درمان

آیا تا به حال با شخصی مواجه شده‌اید که با مشکل و معضل نوشیدن الکل دست و پنجه نرم کند؟ آیا با علائم و نشانه‌های این اختلال خانمان برانداز آشنایی دارید؟ آیا می‌دانید چگونه می‌شود به طریقی موثر به یک انسان گرفتار به اختلال مصرف الکل کمک کرد؟ قصد ما از ارائه این مقاله پاسخ دادن به این دسته از سوالات است، به امید اینکه بتوانیم سهم کوچکی در ایجاد دنیایی عاری از این اختلال داشته باشیم.

ادامه مطلب

رهبری استراتژیک چیست؟

رهبری استراتژیک چیست؟ | از سبک‌های رهبری

"ما نمی‌توانیم مشکلات را با استفاده از همان نوع تفکری که هنگام ایجاد آنها استفاده کردیم، حل کنیم" (آلبرت اینشتین)

نقل قول فوق توسط آلبرت انیشتین کاملاً نیاز استراتژی و اصل رهبری استراتژیک را بیان می‌کند. برای حل مشکلات و حرکت به جلو، افراد باید دنیایشان را با بینش و بینایی تازه‌ای تفسیر کنند. اگرچه آسان است فکر کنیم که اکثر رهبران با یک استراتژی پیش می‌روند، اما اغلب ایده چارچوب رهبری استراتژیک به عنوان داشتن یک برنامه عملی اشتباه درک می‌شود. این سبک رهبری چیزی فراتر از یک ایده در مورد چگونگی اجرای برخی سیاست‌ها یا فرایندها است. دوره رهبری و لیدرشیپ در زمینه فراگیری مفهوم رهبری و لیدرشیپ کمک شایانی میکند.

ادامه مطلب

جملات انگیزشی در کسب و کار

بهترین جملات انگیزشی در کسب و کار | 79 جمله انگیزشی

موفقیت چیست؟ تعاریف زیادی از موفقیت وجود دارد، اما یک تعریف هست که همه بزرگان در آن اتفاق نظر دارند: موفقیت تنها با پشتکار و با وجود شکست حاصل می‌شود.
همه باید کار کنند، اما برای بسیاری از ما داشتن شغل فقط داشتن یک فیش حقوقی نیست، فرصتی برای ابراز وجود و بهتر کردن چیزی است. کارآفرینان و صاحبان مشاغل معمولاً احساس می‌کنند که وزن کل سازمان را به پشت خود حمل می‌کنند و بنابراین همیشه می‌توانند از کمی انگیزه اضافی بهره ببرند.

ادامه مطلب

اختلالات ناشی از مصرف مواد

اختلالات ناشی از سوءمصرف مواد | از علائم تا درمان

متاسفانه در سراسر جهان شیوع اختلالات مرتبط با سوء‌مصرف مواد روانگردان رو به فزونی است، شما در این مقاله با عوامل موثر بر این اختلالات و همینطور درمان آن‌ها آشنا خواهید شد. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

کاور جملات انگیزشی انگلیسی

برترین جملات انگیزشی انگلیسی | با ترجمه فارسی

برترین جملات انگلیسی انگیزشی با ترجمه فارسی به منظور موفقیت شما در کار و زندگی در این مقاله آورده شده است و به شما در رسیدن به اهداف و آرزوهایتان کمک می‌کند. تکرار و خواندن جملات انگیزشی یکی از بهترین راه‌های افزایش انگیزه و انرژی شماست.

ادامه مطلب

این جملات انگیزشی را به همسرانتان بگویید

این جملات انگیزشی را به همسرتان بگویید

برای ایجاد یک رابطه‌ی عاشقانه و عالی در زندگی مشترک باید نحوه ارتباط صحیح و موثر را با همسرتان بدانید و برخی اوقات با گفتن جملات انگیزشی همسرانه ، رابطه‌ی خود را در مسیر صحیح قرار دهید. شما باید این جملات را بشناسید تا بتوانید خوشبخت‌تر زندگی کنید.

ادامه مطلب

رهبری خدمتگزار چیست

رهبری خدمتگزار چیست؟ | از سبک‌های رهبری

رهبری خدمتگزار یک فلسفه رهبری است که بر این باور بنا شده است که موثرترین رهبران پیش از آنکه قدرت را بدست بگیرند یا کنترل را در دست بگیرند، برای خدمت به دیگران تلاش می‌کنند. برای درک عمیق‌تر مفهوم رهبری و پیاده سازی آن، دوره رهبری پیشنهاد می‌شود.

ادامه مطلب

رهبری تحول آفرین چیست

رهبری تحول آفرین چیست؟ | از سبک‌های رهبری

رهبری تحول آفرین یک سبک رهبری است که در آن رهبران کارمندان را تشویق می‌کنند و به آن‌ها الهام و انگیزه می‌دهند تا نوآوری ایجاد کرده و تغییراتی ایجاد کنند که به رشد و شکل گیری موفقیت آینده شرکت کمک نمایند. این امر از طریق ایجاد احساس قوی فرهنگ شرکتی، مالکیت کارکنان و استقلال در محل کار محقق می‌شود. دوره رهبری در فراگیری مفهوم لیدرشیپ و رهبری کمک شایانی می‌نماید.

ادامه مطلب

اشتباهات رایج در مدیریت و رهبری

۱۴ خطای رایج در رهبری و مدیریت سازمان

رهبر و یا مدیر بودن با یکسری مسئولیت‌ها همراه است، از جمله رسیدگی به مسائل مربوط به محل کار. شما معمولاً به عنوان مسئول بسیار مورد انتظار دیگران هستید و مدیریت یک تیم می‌تواند باعث ایجاد استرس در شما شود. لازم به ذکر است که دوره رهبری و لیدرشیپ کمک شایانی در زمینه رهبری به شما می‌کند.
در اینجا چندین اشتباهات رایج در رهبری وجود دارد که بسیاری از رهبران با آنها دست به گریبانند.

ادامه مطلب

۶ سبک رهبری عاطفی

۶ سبک‌ رهبری عاطفی کدام اند؟

رهبری فرایندی برای ایجاد انگیزه در افراد و بسیج منابع برای تحقق اهداف مشترک است. رهبران مسیر را برای رسیدن به هدف هدایت می‌كنند و گروه را به اهداف خود در طول مسیر می‌رسانند. رهبر ممکن است اختیار رسمی داشته باشد یا نداشته باشد. طبق نظریه صفات رهبری ، برخی از صفات در ایجاد رهبران نقش حیاتی دارند مانند هوش، سازگاری، برونگرایی، وظیفه شناسی، تجربه گرایی و خودکارآمدی عمومی. برای عمیق سازی مفهوم رهبری دوره رهبری پیشنهاد می‌شود.

ادامه مطلب

عکس جملات انگیزشی برای سخنرانی

۷۱ جمله انگیزشی برای سخنرانی+ عکس نوشته

جملات انگیزشی برای سخنرانی موجب می‌شوند که شما با اعتماد به نفس بیشتری قدم بر روی استیج بگذارید و ترس از سخنرانی نداشته باشید. جملات الهام بخش و گفته‌های انگیزشی توانایی شگفت انگیزی در تغییر احساس ما در مورد زندگی دارند. به همین دلیل است که به نظر من آنها در مسیر موفقیت ما بسیار جالب و حیاتی هستند. راز آنها چیست؟

ادامه مطلب

رهبری مبتنی بر نقاط قوت چیست

رهبری مبتنی بر نقاط قوت چیست؟

تحقیقات و شواهد نشان می‌دهد که رهبری مبتنی بر نقاط قوت به رهبران و افرادی را که از آنها پیروی می‌کنند قدرت می‌بخشد و فرهنگ‌های سالم و مثبت محیط کار را پرورش می‌دهد. همچنین دوره لیدرشیپ و رهبری را برای فراگیری رهبری و لیدرشیپ پیشنهاد میکنیم. در این مقاله با رهبری مبتنی بر نقاط قوت آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

اختلالات تکانه

اختلالات کنترل تکانه | از علائم تا درمان

این دسته از اختلالات اکثر اوقات به اعتیاد نام برده می‌شود مانند: اعتیاد به اینترنت ، اعتیاد به موبایل ، خودزنی مکرر ، رفتار جنسی وسواسی. در ادامه‌ی مقاله‌ی این مقاله بااین دسته از اختلالات و همچنین علائم و درمان آن‌ها آشنا خواهید شد. با همراه باشید.

ادامه مطلب

عکس اصلی مقاله موفقیت مالی

81 جمله انگیزشی از ثروتمندان جهان برای موفقیت مالی

آیا به دنبال نقل قول‌های مالی و جملات انگیزشی هستید که بتواند به شما الهام ببخشد تا مسئولیت زندگی مالی خود را بر عهده بگیرید؟ برای من، علاوه بر این کتاب‌های مالی شخصی، خواندن جملات انگیزشی موفقیت مالی به من کمک کرد تا ذهنیت مالی درستی داشته باشم. توصیه می‌کنیم حتی برخی از این نقل قول‌های مالی را به عنوان یک یادآوری سالم یا برای ایجاد انگیزه در میز کار خود نگه دارید.

ادامه مطلب

رهبری قابل اعتماد

رهبری قابل اعتماد چیست؟ | ۷ ویژگی اساسی

همانطور که نویسنده مشهور مدیریت جان سی ماکسول اظهار داشت، "یک رهبر کسی است که راه را بلد باشد،  راه را برود و راه را نشان دهد." رئیس جمهور جان کوینسی آدامز یک بار گفت، " اگر اقدامات شما به دیگران این انگیزه را می دهد که رویای بیشتری ببینند، بیشتر بدانند، کارهای بیشتری انجام دهند، شما یک رهبر هستید." توصیفات مشابه بسیاری درباره رهبران وجود دارد. همه آنها را می‌توان در یک عبارت ساده خلاصه کرد: رهبر کسی است که دیگران را راهنمایی می‌کند و برای تأثیر بیشتر بر دیگران کار می‌کند. برای درک مفهوم لیدرشیپ و رهبری دوره رهبری به شما کمک خواهد کرد.

ادامه مطلب

جنون آتش افروزی

جنون آتش افروزی | علائم و درمان آتش افروزی

اختلال آتش افروزی چیست و چه تفاوتی با آتش سوزی دارد؟  آتش افروزی اختلالی است که بسیاری آن را نمی‌شناسند و مقوله‌ای کاملا متفاوت از آتش سوزی است. از نشانه‌های این اختلال می‌تواند علاقه به برپایی آتش بدون در نظر گرفتن عواقب و نتایج، نه به نیت جشن و پایکوبی؛ باشد. در ادامه‌ی این مقاله با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

جنون دزدی

اختلال جنون دزدی | هر آن چه باید درمورد دزدی بیمارگون بدانید.

جنون دزدی یا جنون بیمارگون چیست؟ چه تفاوتی میان جنون دزدی و دزدی معمولی وجود دارد؟ مشخصه‌ی اصلی بیماری این است که فرد قادر نیست در برابر میل شدید به دزدیدن مقاومت کند. جالب اینجاست که این بیماران معمولا استطاعت مالی برای خریدن اشیایی که می‌دزدند را دارند. در ادامه‌ی این مقاله با جنون دزدی بیشتر آشنا خواهید شد.

ادامه مطلب

اختلال انفجاری متناوب

اختلال انفجاری متناوب چیست و چگونه درمان می‌شود؟

اختلال انفجاری متناوب چیست؟ افراد مبتلا به این اختلال معمولا در برابر مواردی ابراز خشم می‌کنند که آن چه سبب خشم شده است، چنین واکنش خصمانه‌ای را نمی‌طلبد. در ادامه‌ی این مقاله با اختلال انفجاری متناوب (Intermittent Explosive Disorder) و همچنین راه‌کار درمانی اختلال انفجاری متناوب آشنا خواهید شد.

ادامه مطلب

اختلال لج بازی مقابله جویانه

اختلال لج بازی مقابله جویانه | از تشخیص تا درمان

آیا کودک شما لج بازی می‌کند؟ چه دلایلی منجر به لج بازی کودکان می‌شود و چگونه با کودکان لج باز رفتار کنیم؟ همانطور که انتظار می‌رود اختلال لج بازی مقابله جویانه مربوط به سنین کودکی است که در ادامه‌ی این مقاله با این نوع اختلال و همینطور نحوه‌ی برخورد با کودکان لج باز آشنا خواهید شد.

ادامه مطلب

اختلال سلوک

اختلال سلوک | از علائم تا درمان

اختلال سلوک نوعی اختلال رفتاری است (فراتر از بدرفتاری) که در کودکان و نوجوانان مشاهده می‌شود. اختلال سلوک که میان پسران رایج‌تر است معمولا فرد مبتلا اصولا استانداردها را نادیده می‌گیرد. از علائم این اختلال می‌توان به بی‌مسئولیتی، فرار از خانه یا مدرسه، سرقت، صدمات جسمی به دیگر افراد و یا حیوانات و ... اشاره کرد. در ادامه‌ی این مقاله با اختلال سلوک و همچنین علائم و درمان آن آشنا خواهید شد.

ادامه مطلب

بهترین جملات انگیزشی از ورزشکاران جهان

بهترین جملات انگیزشی از ورزشکاران بزرگ جهان

برای علاقه مندان به ورزش ، ورزش مظهر سخت کوشی و فداکاری است. ورزشکاران برای رسیدن به اوج ورزش خود، حتی با استعدادترین آن‌ها نیز باید همه تلاش خود را به کار گیرند. پس آنجاست که برای متحمل شدن این دشواری جملات انگیزشی به کار می‌آیند.
 

ادامه مطلب

کاور روانشناسی مثبت گرا

روانشناسی مثبت ‌گرا | مثبت‌ گرایی چیست و چه اهمیتی دارد؟

روانشناسی مثبت گرا چیست و چه اهدافی را دنبال می‌کند؟ مثبت گرایی چگونه منجر به بهبود روابط و همچنین کیفیت زندگی شما می‌شود؟ روانشناسی مثبت‌ گرا حوزه‌ای از روانشناسی می‌باشد که بر موفقیت انسان و شادی او تمرکز می‌کند و موفقیت و شادی از اهداف اصلی روانشناسی مثبت ‌گرا است. با دنبال کردن این مقاله می‌آموزید که این بار با عینک مثبت اندیشی به زندگی خود بنگرید و در سرزمین موفقیت با شادی و انگیزه‌ای بسیار، گام بردارید.

ادامه مطلب

جملات انگیزشی بی‌نظیر برای بهبود روحیه در مقابل کرونا

جملات انگیزشی تقویت روحیه در مقابل کرونا + تصویر

 این نقل قول‌ها و تصاویر انگیزشی، راهی عالی برای شروع کردن روز در دوران کوئید 19 است. در حالی که همه چیز قفل شده است و گاهی خسته کننده به نظر می رسد. این سخنان انگیزشی این امکان را برای شما فراهم می‌کند که محرکی برای آغاز روز خود داشته باشید.
 

ادامه مطلب

10 روش کارآمد برای برقراری ارتباط موثر در میحط کار

10 روش کارآمد برای برقراری ارتباط موثر در محیط کار

امروزه داشتن روابط موثر یکی از عوامل بسیار مهم در حوزه‌ی موفقیت در کسب و کار و همچنین جنبه‌های دیگر زندگی افراد محسوب می‌شود. در این مقاله قصد داریم شما را با نکات لازم برای ایجاد ارتباط موثر در کسب و کار آشنا سازیم. با ما در ادامه‌ی این مقاله همراه باشید.

ادامه مطلب

دلایل عدم انجام وظایف توسط کارمندان چیست؟

9 دلیل برای عدم انجام وظایف توسط کارمندان | ویدیو

در مشاغل امروز، عملکرد ضعیف کارمندان به یک مشکل فزاینده و موضوع رایج در جلسات هیئت مدیره تبدیل شده است. سوالی که پیش می‌آید این است که دلایل عدم انجام وظایف توسط کارمندان چیست؟ در ادامه‌ی این مقاله با 9 دلیل رایج عدم انجام وظایف توسط کارمندان به همراه پیشنهادهایی برای مدیران جهت بهبود عملکرد آن‌ها، آشنا خواهید شد. همچنین لازم به ذکر است که برای فراگیری اصول رهبری دوره رهبری و لیدرشیپ کمک بسیار زیادی می‌کند. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

ویژگی های رهبر کاریزماتیک در سازمان

4 ویژگی رهبری کاریزماتیک در سازمان‌ها

سبک رهبری کاریزماتیک متکی به جذابیت و متقاعد کنندگی رهبران می‌باشد. رهبران کاریزماتیک توسط اعتقادات و تعهد به خود به سمت هدفشان هدایت می‌شوند. رهبران کاریزماتیک نیز گاهی رهبران تحول‌آفرین نامیده می‌شوند، زیرا شباهت‌های زیادی با رهبران تحول آفرین دارند. تفاوت اصلی آن‌ها بر روی تمرکز و مخاطب است. دوره رهبری را جهت فراگیری مفهوم رهبری و لیدرشیپ پیشنهاد می‌کنیم.

ادامه مطلب

احساس ارزشمندی چیست؟

احساس ارزشمندی چیست؟ چگونه آن را تقویت کنیم؟

داشتن احساس ارزشمندی به معنای این است که برای خود ارزش قائل هستید. در روانشناسی، مفهوم احساس ارزشمندی یک موضوع تحقیقاتی است که کمتر از عزت نفس یا اعتماد به نفس به آن پرداخته شده است، اما این بدان معنی نیست که از اهمیت کمتری برخوردار است. ارزش شخصی در هسته اصلی خود ماست. افکار، احساسات و رفتارهای ما از نزدیک با چگونگی نگریستن به لیاقت و ارزش خود به عنوان یک انسان گره خورده است.

ادامه مطلب

 چرا برخی از افراد به روانشناس خود دروغ می‌گویند؟

چرا برخی از افراد به روانشناس خود دروغ می‌گویند؟

چرا برخی از افراد به روانشناس خود دروغ می‌گویند؟ این امری کاملاً نامتعارف است، درست است؟ شما برای ملاقات با درمانگر خود هزینه می‌کنید، پس چه فایده‌ای خواهد داشت اگر به او دروغ بگویید؟ در ادامه‌ی این مقاله با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

چگونه در شرایط سخت زندگی دیدگاهی سازنده داشته باشیم؟

چگونه در شرایط سخت زندگی دیدگاهی سازنده داشته باشیم؟

قطعا همه‌ی ما شرایط دشوار زندگی را تجربه کرده‌ایم اما موضوع مورد اهمیت این است که چگونه در شرایط سخت دیدگاهی سازنده داشته باشیم؟ و چه راه‌های برای بهبود توانایی در برابر شرایط سخت زندگی، وجود دارد؟ در ادامه‌ی این مقاله ما را همراهی کنید.

ادامه مطلب

انعطاف پذیری در رهبری

۶ راهکار مهم در بهبود انعطاف پذیری در رهبری+ویدیو

رهبران انعطاف پذیر کسانی هستند که می‌توانند در پاسخ به شرایط نامشخص یا غیرقابل پیش بینی، سبک یا رویکرد خود را به بهترین شکل رهبری تغییر دهند. علاوه بر این، رهبران انعطاف پذیر می‌توانند در صورت بروز با تغییرات سازگار شوند. برای فراگیری اصول لیدرشیپ و رهبری دوره رهبری نیز بسیار کمک کننده است.

ادامه مطلب

چگونه در کرونا با خودمان مهربان تر باشیم

چگونه در شرایط قرنطینه و کرونا با خودمان مهربان‌تر باشیم ؟

قرنطینه در دوره کرونا ، یک دوره زمانی است که فرد در خانه می‌ماند. که گامی است در حفظ فاصله فیزیکی "به منظور صاف کردن منحنی مبتلایان به ویروس کرونا یا آهسته کردن نرخ شیوع عفونت". دکتر لورا مفیس، روانشناس می‌گوید: "مهم نیست که در چه موقعیتی قرار دارید، به یاد داشته باشید که مراقبت از خود به لحاظ روحی و روانی سهم بسیار بزرگی در سلامت کلی شما دارد."

ادامه مطلب

ترس از شکست و 3راهکار کلیدی غلبه بر آن

ترس از شکست و 3راهکار کلیدی غلبه بر آن

آیا شما هم از شکست خوردن می‌ترسید؟ طبیعی است که هر فردی در زندگی‌اش این نوع ترس را تجربه می‌کند ولی موضوع مورد اهمیت این است که:  چگونه به ترس از شکست خوردن غلبه کنیم؟ و  چگونه می‌توان یاد گرفت که به جای ترس از شکست، آن را به نفع خود استفاده کرد؟ ادامه‌ی این مقاله را دنبال کنید.

ادامه مطلب

نیاز رهبر در کسب و کارهای نوپا

3 مورد از دلایل نیاز رهبر در کسب و کارهای نوپا

نقش رهبری در راه‌اندازی کسب و کار جدید چیست؟ و چرا رهبری سازمان در شروع کار حائز اهمیت است؟ رهبری کسب و کار جدید و نوپا تماما ًدر مورد درک نقاط بحرانی عملکرد کسب‌وکار شما است. دوره رهبری ( اسطوره ها ) در این زمینه به شما کمک بسیار زیادی می‌کند. با ما در این مقاله همراه باشید.

ادامه مطلب

اختلال شخصیت وابسته  نشانه ها و علل بروز شخصیت وابسته چیست ؟

اختلال شخصیت وابسته چیست؟ | نشانه‌ها و علل بروز شخصیت وابسته

کلمه وابستگی چه تصویری را در ذهن شما ایجاد می‌کند؟
آیا آن را مفهومی مثبت تلقی می‌کنید یا منفی؟
چه حدی از وابستگی را طبیعی می‌پندارید و چه حدی را بیمارگون؟ چقدر پیش آمده که از وابستگی بعضی افراد، خواه زن و شوهر باشند یا والد و فرزند و یا دوست، متعجب شده باشید؟
از اینکه وابستگی در این مقاله عنوان اختلال شخصیت گرفته است چه برداشتی دارید؟

ادامه مطلب

شخصیت اجتنابی و عوارض آن

اختلال شخصیت اجتنابی چیست؟ | از علائم تا درمان

شخصیت اجتنابی یا دوری جو نوعی اختلال شخصیتی است که فرد را به دلایلی نظیر طرد شدن و پس زده شدن، از شرکت در اجتماعات و جمع‌ها فراری می‌دهد. این افراد منزوی و خجالتی هستند، اما در درونشان به همنشینی و معاشرت با دیگران تمایل دارند.گاهی به عنوان کسانی که عقده حقارت دارند توصیف می‌شوند.

ادامه مطلب

اختلال شخصیت وسواسی جبری

اختلال شخصیت وسواسی جبری | از علائم تا درمان

اختلال شخصیت وسواسی جبری چیست؟ آیا درمان شخصیت وسواسی اجباری امکان پذیر است؟  وسواس، ما را به یاد حساسیت بیش از حد در مورد مسائل پیش پا افتاده می‌اندازد و جبری بودن، یعنی نداشتن کنترل بر رفتاری که انجام می‌شود. در ادامه با این دسته از اختلال‌ها بیشتر آشنا شوید.

ادامه مطلب

اختلال شخصیت نمایشی

اختلال شخصیت نمایشی | از علائم تا درمان

افراد مبتلا به اختلال شخصیت نمایشی یا هیستریانیک ، رفتارهای نمایشی اغراق آمیز و سعی در جلب توجه دیگران دارند . آنها در بیان افکار و احساسات خود مبالغه می‌کنند و هرگاه مورد تایید و توجه نباشند، واکنشهای شدیدی نشان می‌دهند؛ مانند اشک ریختن، قشقرق به پا کردن و متهم کردن دیگران.
نکته قابل توجه دیگر، رفتارهای اغواگرانه و تحریک آمیز در افراد مبتلاست که هم در مردان و هم در زنان مشاهده می‌شود. هدف آنها از این رفتارها لزوما برقراری رابطه جنسی نیست؛ چه بسا حتی مشکلاتی در عملکرد روانی- جنسی داشته باشند. در حقیقت آنها می‌خواهند با این رفتارها اطمینان حاصل کنند که جذابیت دارند و همواره می‌توانند نظر جنس مخالف را به خود جلب کنند. نیاز آنها به تایید گرفتن از دیگران، بی نهایت است.

ادامه مطلب

اختلال شخصیت ضد اجتماعی

اختلال شخصیت ضد اجتماعی | از علائم تا درمان

اختلال شخصیت ضد اجتماعی نوعی ناتوانی در تطبیق خود با هنجارهای اجتماعی است. مشخصه اصلی این اختلال رفتارهای غیرقانونی و مجرمانه است.

ادامه مطلب

اختلال شخصیت خودشیفته

اختلال شخصیت خودشیفته | علائم و دلایل بروز شخصیت خودشیفته چیست؟

یکی دیگر از انواع اختلالات شخصیتی، اختلال شخصیت خودشیفته (NPD) می‌باشد که در آن فرد به طور اغراق آمیزی احساس مهم بودن می‌کند. شما در این مقاله با اختلال شخصیت خودشیفته و همچنین ویژگی‌های آن آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

اختلال شخصیت مرزی

اختلال شخصیت مرزی | علائم و ویژگی‌های شخصیت مرزی

یک مورد دیگر که در دسته‌ی اختلالات شخصیتی قرار می‌گیرد، اختلال شخصیت مرزی است.  همان طور که از نامش پیداست، این شخصیت در مرز همه چیز قرار دارد؛ مرز میان شادی و غم، خشم و آرامش، عشق و نفرت و ... . در ادامه‌ی این مقاله، با این نوع از اختلالات شخصیتی و همچنین راهکارهای مواجه شدن با این نوع شخصیت ها آشنا خواهید شد.

ادامه مطلب

اختلال شخصیت اسکیزوئید و اسکیزوتایپی

اختلال شخصیت اسکیزوئید و اسکیزوتایپی | از علائم تا درمان

دو مورد دیگر از اختلالات شخصیت که در دسته A اختلالات شخصیتی قرار می گیرند، اختلال شخصیت اسکیزوئید و اسکیزوتایپال (Schizoid and Schizotypal Personality Disorders) هستند که در این مقاله ابتدا به توضیح اختلال شخصیت اسکیزوئید، علائم و نشانه های آن و در ادامه به معرفی اختلال شخصیت اسکیزوتایپال خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب

اختلال شخصیت پارانوئید

اختلال شخصیت پارانوئید | از علائم تا درمان

شخصیت یعنی چه؟ برداشت شما از شخصیت چیست؟ آیا تا به حال به تعریف شخصیت دقت کرده‌اید؟ درک مفهوم شخصیت و اختلالاتی که به آن وابسته هستند، باعث جدا شدن شاخۀ روانپزشکی از سایر شاخه‌های علوم پزشکی گردیده است. اگر شما نیز مانند بسیاری از افراد در تعریف و یا درک مفهوم واژۀ شخصیت دچار ابهام هستید، لطفا تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. در این مقاله همچنین با تعاریف شخصیت و همینطور اختلال شخصیت پارانوئید آشنا خواهید شد.

ادامه مطلب

رهبری و انگیزه بخشی به کارکنان

۱۰ راهکار رهبران موفق در انگیزه بخشی به کارمندان

برخی عوامل اصلی انگیزشی وجود دارد که تیم شما را پر انرژی‌تر می کند. زیرا شما تیمی می‌خواهید که هیچ کس و هیچ چیز نتواند جلوی پیشرفت آن را بگیرد. همچنین ٰدر همین زمینه شرکت در دوره رهبری و لیدرشیپ برای فراگیری مفهوم رهبری پیشنهاد می‌گردد.

ادامه مطلب

رهبری و تقویت مهارتها

17 راه برای تقویت مهارت‌های رهبری خود

ما اغلب می‌شنویم که برخی از افراد از همان ابتدا به عنوان یک رهبر متولد شده‌اند. در حالی که برخی افراد ممکن است تمایلات طبیعی برای رهبری دیگران داشته باشند اما باید این را در نظر داشته باشید رهبری مهارتی است که شما می‌توانید آن را پرورش و توسعه دهید. اگر چه آنچه که یک رهبر بزرگ را تعریف می‌کند، امروزه به سرعت در حال تغییر است.
در زندگی کاری خودم، سعی می‌کنم روی هفده حوزه از توسعه رهبری تمرکز کنم. من اینها را به بهترین تجارب در نقش خود به عنوان یک رهبر و یک مربی تبدیل کرده‌ام. دوره رهبری و لیدرشیپ در درک هرچه عمیق‌تر کسب مهارتهای رهبری کمک کننده است.

ادامه مطلب

تفاوت اعتماد به نفس و عزت نفس

تفاوت اعتماد به نفس و عزت نفس در چیست؟

اعتماد به نفس و عزت نفس به نظر مشابه می‌رسند، اما با در نظر گرفتن اینکه ما در مورد خودمان چه احساسی داریم، آن دو مفهوم بسیار متفاوتی از هم هستند. در ادامه با اعتماد به نفس و عزت نفس و همچنین تفاوت میان این دو بیشتر آشنا خواهید شد.

ادامه مطلب

رهبری سازمانی و ارتباط درون سازمانی

نگاهی بر رهبری سازمانی و ارتباط درون سازمانی + ویدیو

در مفهوم رهبری سازمانی ، رهبر در راس سازمان در جایگاهی میباشد که در کنار اینکه از طریق اخذ تصمیماتش بر سیستم سازمان تاثیرات بسیاری می‌گذارد، با رفتارهایش این تاثیرات را نمایان میکند. بنابراین تاکید شده است که رهبر باید به ارتباط درون سازمانی توجه لازم را داشته باشد. در همین راستا برای درک عمیق مفهوم رهبری سازمانی دوره رهبری کمک شایانی میکند. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

خموشی انتخابی چیست؟

خموشی انتخابی چیست؟

خموشی انتخابی یا لالی انتخابی چیست؟  این اختلال در زمره اختلالات اضطرابی طبقه‌بندی می‌شود و عمدتا مربوط به دوران کودکی است. همان طور که از نامش پیداست، حالتی را توضیح می‌دهد که شخصی با اراده خودش از حرف زدن امتناع می‌کند. در ادامه با این نوع اختلال آشنا خواهید شد.

ادامه مطلب

اختلال اضطراب اجتماعی

اختلال اضطراب اجتماعی ( Social Anxiety Disorder ) چیست؟

همه ما با احساس نگرانی و ناراحتی که در یک موقعیت اجتماعی برایمان پیش می‌آید، آشنا هستیم. اما تجربه کردن احساس ترس و شرمساری زیاد هنگامی که با یک فرد جدید قرار ملاقات دارید و کلافه بودن ناشی از آن، یا لرزش صدا و عرق کردن کف دستانتان زمانی که می‌خواهید خود را در حضور افراد غریبه معرفی کنید، نگرانی از این موضوع که مبادا دیگران شما را به علت ناشی بودن هنگام صحبت کردن، مسخره کنند و شما در نظر آنها احمق جلوه کنید، می‌تواند نشانه اختلالی جدی از دسته اختلالات اضطرابی باشد با نام اختلال اضطراب اجتماعی یا جمعیت هراسی.

ادامه مطلب

بهبود عزت نفس

۶ راهکار تضمینی برای بهبود عزت نفس + ویدیو

ما از عبارت عزت نفس برای صحبت در مورد باورهایی که شما درباره خودتان دارید استفاده می‌کنیم. عزت نفس تفکری است که شما درباره تیپ شخصیتی‌تان و توانایی‌هایتان دارید. با این اوصاف چگونه عزت نفسمان را افزایش دهیم؟ با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

تفکر سیستمی چیست و چه کاربردی دارد؟

تفکر سیستمی چیست و چه کاربردی دارد؟

تفکر سیستمی راهی به سوی موفقیت است زیرا باعث می‌شود شما ذهن خود را به سوی مسائل بزرگتر باز کنید و فراتر فکر کنید و در نتیجه راه حل‌هایی فراتر از سطح فکر بسیاری از انسان‌های دیگر بیابید.
وقتی بتوانید فراتر از انسان‌های دیگر فکر کنید پیشرفت‌ها و موفقیت‌های شما نیز بسیار فراتر از افراد عادی خواهد بود. سیستمی فکر کنید تا به کسب و کار عالی و ذهنی قدرتمندتر دست یابید. در همین رابطه دوره رهبری و لیدرشیپ اسطوره‌های زندگی و سازمان بسیار کمک کننده است.

ادامه مطلب

نورومارکتینگ چیست؟

بازاریابی عصبی یا نورومارکتینگ چیست؟

جالب است بدانید مغز انسان به طور طبیعی چهار چیز را به شدت می‌طلبد. غذا، آب، خواب و نیاز جنسی. بقیه مواردی که حس می‌کنید به آن نیاز دارید در اثر پدیده تلقین به وجود می‌آید که حتی عشق نیز می‌تواند جزو این موارد باشد.

ادامه مطلب

فوبیا چیست؟

فوبیا چیست؟

آیا شما نیز از وجود چیزی ترس بیش از حد دارید؟ در حالت کلی، به اضطراب و ترس بیش از حد از یک شیء و یا موقعیت خاص، فوبیا گفته می‌شود. در این مقاله با انواع فوبیا و هم چنین راهکارهای درمانی آن آشنا خواهید شد.

ادامه مطلب

اهمیت هوش هیجانی در رهبری

اهمیت هوش هیجانی در رهبری + ویدیو

مهارت‌های تحلیلی، تجربه و نگرش همه ویژگی‌هایی هستند که اغلب مدیران اجرایی و رهبران سازمانی آن‌ها را دارا می‌باشند، با این حال یک کیفیت در اغلب مدیران موفق نادیده گرفته می‌شود که شاید مهم‌ترین ویژگی باشد و آن هوش هیجانی است. در ادامه با اهمیت هوش هیجانی در رهبری آشنا خواهید شد. شایان ذکر است که دوره رهبری و لیدرشیپ در فراگیری مفهوم رهبری و لیدرشیپ بسیار کمک کننده میباشد.

ادامه مطلب

10 راهکار طلایی برای ایجاد اعتماد در مشتری

10 راهکار طلایی برای ایجاد اعتماد در مشتری+ویدیو

 چگونه می‌توانید اعتماد مشتری خود را جلب کنید؟ با اساسی‌ترین راهکارهای ایجاد اعتماد در مشتری آشنا هستید؟
قبل از اینکه مشتریان از شما خرید کنند، باید بتوانند به شما اعتماد کنند و ایجاد احساس اعتماد در مشتری لازمه‌ی خرید مشتریان از شماست. در ادامه با 10 راهکار طلایی برای ایجاد اعتماد در مشتری ، آشنا خواهید شد.

ادامه مطلب

تصویر گذر هراسی

گذر‌هراسی یا ترس از مکان‌های باز و بسته چیست؟

افرادی که از گذر‌هراسی رنج می‌برند، از حضور در مکان‌های باز مثل بازار، یا مکان‌های بسته مثل سالن سینما، دچار وحشت و اضطراب شدیدی می‌شوند. خصوصا زمانی که میان جمعیت زیادی قرار بگیرند و همراهی نداشته باشند. با وجود این که این موقعیت‌ها اساسا هراس آور یا خطرناک نیستند، برای این افراد عامل استرس زای بزرگی محسوب می‌شوند.

ادامه مطلب

اضطراب ناشی از مصرف مواد

5 راه برای تشخیص اختلال اضطرابی ناشی از مصرف مواد / دارو

نوع دیگری از اختلالات اضطرابی که قصد داریم در این مقاله به آن بپردازیم، اختلالات اضطرابی ناشی از مصرف مواد و دارو هاست.

ادامه مطلب

حمله پانیک

10 مورد از نشانه‌های حملات پانیک

در دفتر کار خود پشت میزش نشسته بود و برای جلسه مهمی آماده می‌شد. ناگهان احساس کرد هوا به اندازه کافی وجود ندارد، احساس کرد دارد خفه می‌شود. ضربان قلبش بالا رفته بود و به نظرش اتاق دور سرش می‌چرخید. فکر کرد آخرین لحظات زندگی خود را سپری می‍کند. ترس شدیدی سراپای وجودش را فرا‌گرفته بود. پس از گذشت ده دقیقه تمام علائم ناپدید شدند. به یاد آورد که هفته گذشته هنگام پیاده روی در پارک نیز این اتفاق برای او رخ داده بود، هرچند مدت زمان آن بسیار کوتاه بود. او از رفتن نزد پزشک خودداری می‌کرد، چراکه دلیل خاصی برای این اتفاقات پیدا نمی‌کرد. تا اینکه دو هفته بعد نیمه شب، و زمانی که در خواب بود این حملات به او دست داد و اینبار با درد قفسه سینه شدید و تنگی نفس از خواب بیدار شد. فردای آن شب به پیشنهاد دوستش به بیمارستان مراجعه کرد و پس از انجام آزمایشات و بررسی‌های لازم هیچگونه علت فیزیولوژیک و جسمانی یافت نشد و با مشورت و نظر پزشک، تصمیم گرفت به روانپزشک مراجعه کند.

ادامه مطلب

اختلال اضطراب جدایی

راهکارهایی مفید برای کاهش اختلال اضطراب جدایی (Separation Anxiety Disorder)

ترس یا اضطراب بیش از اندازه در مورد دوری از خانه و یا جدایی از موقعیت یا فردی که شخص به آن دلبستگی دارد، از ویژگی‌های اصلی اختلال اضطراب جدایی است. این اختلال در کودکان و بزرگسالان مشاهده و باعث مختل کردن زندگی روزمره آنها می‌شود.

ادامه مطلب

سلف برندینگ یا پرسونال برندینگ چیست؟

پرسنال برندینگ یا سلف برندینگ چیست؟ + ویدیو

 اگر شخصی نام شما یا برند شما را بشنود، دوست دارید چه تصویری در ذهن او شکل بگیرد؟ قطعا تصویری متناسب با شخصیت و اهداف شما یا چشم اندازهای سازمان مدنظر شماست. در این صورت شما نیاز به ایجاد پرسونال برندیگ یا سلف برندینگ هستید. پیشنهاد ما به شما شرکت در کارگاه سلف برندینگ علی میرصادقی می‌باشد.

ادامه مطلب

15 روش بهینه سازی فرآیند کسب و کار

15 روش کاربردی در بهینه‌سازی فرآیند کسب و کار

آیا با روش‌های بهینه‌سازی فرآیند کسب‌ و‌ کارتان آشنا هستید؟ فرهنگ یا فلسفه کسب‌ و‌ کار شما کلید نهایی کارآمدی و موفقیت شما است، عنصری است که به بهینه سازی کسب‌ و‌ کار شما کمک می‌کند. همچنین موجب فعال یا غیر فعال شدن شما در کسب و کارتان می‌شود.

ادامه مطلب

11 روش برای بهبود عملکرد کارآمدی سازمانی

کارآمدی سازمانی | 11 روش برای بهبود عملکرد آن

چگونه می‌توانیم عملکرد کسب و کار را بهبود بخشیم؟ طبیعی است زمانیکه سیستم رهبری موثر عمل کند، کارآمدی سازمانی نیز بهبود می‌یابد. در ادامه با روش‌های بهبود عملکرد سازمانی آشنا خواهید شد. در فراگیری و عمیق سازی مفهوم و اصول رهبری دوره رهبری پیشنهاد می‌گردد.

ادامه مطلب

تفاوت‌های رهبری و مدیریت

5 تفاوت رهبری و مدیریت + ویدیو

مدیریت ، به کارگیری علم و هنر در هماهنگی و هدایت منابع مالی یا انسانی و یا هردو، در رسیدن به هدف با حداکثر کارایی است. به زبان ساده و قابل درک برای عموم، رهبری به معنای تاثیرگذاشتن روی دیگران، نفوذ کردن در قلب دیگران و همراه ساختن آنان در جهت اهدافی خاص می‌باشد. در عمیق سازی اصول رهبری و مدیریت دوره رهبری بسیار تاثیر گذار میباشد.

ادامه مطلب

۱۲ راهکار برای مذاکره‌ی حرفه‌ای در فروش

12 راهکار برای مذاکره‌ی حرفه‌ای در فروش

مذاکرات فروش می‌تواند منبع ترسی برای فروشندگان باشد. اما شما اگر مسلط به راهکارهای مذاکره‌ی حرفه‌ای باشید، بی‌شک برنده خواهید بود. در ادامه با اصلی‌ترین راهکارهای مذاکره در فروش آشنا شوید. برای فراگیری تکنیکهای و اصول مذاکره حرفه‌ای پیشنهاد میشود در دوره اصول و فنون مذاکره شرکت نمایید.

ادامه مطلب

اختلال اضطراب فراگیر

اختلال اضطراب فراگیر چیست؟

 اختلال اضطراب فراگیر یکی از انواع اختلال‌های اضطرابی است، که فرد مبتلا در برابر هر چیزی نگران به نظر می‌رسد و دچار اضطراب می‌شود. در ادامه می‌توانید با نشانه‌های بروز این اختلال و همچنین روش‌های درمان آن آشنا شوید.

ادامه مطلب

اختلال بی نظمی خلقی اخلال گرانه چیست؟

اختلال بی نظمی خلقی اخلال گرانه

اختلال بی‌نظمی خلقی اخلال گرانه ، نوعی اختلال رایج بین کودکان و نوجوانان بین سنین 6 تا 18 سال می‌باشد. از نشانه‌های اصلی این اختلال می‌توان به کج خلقی و عصبانیت‌های مکرر اشاره کرد. در ادامه می‌توانید با علائم و روش‌های درمان این اختلال آشنا شوید.

ادامه مطلب

چگونه در شرایط رکود بفروشیم؟

8 راهکار کاربردی برای افزایش فروش در شرایط رکود

اینکه در شرایط رکود مشتری دچار ترس شود و از هزینه کردن امتناع کند، امری طبیعی‌ست. اما اگر شما یک فروشنده‌ی حرفه‌ای باشید، در این شرایط نیز برگ برنده در دستان شما خواهد بود. تنها کافی است در ادامه با راهکارهای فروش در شرایط رکود آشنا شوید.

ادامه مطلب

افسردگی ناشی از مصرف مواد

7 نشانه از اختلالات افسردگی ناشی از مصرف مواد

از بزرگترین مشکلات جوامع بشر امروزی وابستگی به مصرف مواد مخدر است که هر روز بر تعداد قربانیان آن اضافه می‌شود. این پدیده هر چند در نگاه اول به عنوان یک مشکل فردی به نظر می‌آید، اما به واقع یک معضل بزرگ اجتماعی، خانوادگی، اقتصادی و بهداشتی در جوامع است. البته بخش فاجعه بار این موضوع زمانی مشخص می‌شود که درمی‌یابیم درصد زیادی از معتادان را نسل جوان و نوجوان جامعه تشکیل می‌دهند. آنچه خواهید خواند در رابطه با اختلال افسردگی ناشی از مصرف مواد می‌باشد.

ادامه مطلب

افسرده خویی چیست؟

افسرده خویی چیست؟

افسرده خویی یا افسردگی مزمن و دائمی، از لحاظ شدت ضعیف تر اما با دوام تر از اختلال افسردگی اساسی است.به عبارت دیگر یک اختلال خلقی که دارای  همان نشانه های جسمانی، هیجانی و شناختی افسردگی است، ولی مدت آن طولانی تر است.

ادامه مطلب

افسردگی پس از زایمان

علائم افسردگی پس از زایمان

افسردگی پس از زایمان یکی از انواع فرعی اختلالات افسردگی است که علاوه بر بی ثباتی هیجانی، غم و غصه، ملال و دلزدگی و زودرنجی، اضطراب مفرط، بی خوابی و تغییر در وزن را به همراه می آورد. این اختلال بین 3 تا 6 ماه طول می کشد و بر خلاف افت خلق پس از زایمان، نیاز به درمان و مداخله دارد.

ادامه مطلب

ملال پیش از قاعدگی

10مورد از نشانه‌های ملال پیش از قاعدگی

با بی‌حوصلگی روی مبل دراز کشیده بود. می‌خواست زمین و زمان متوقف شود. دستهایش را چنگ کرد ، انگار که بخواهد به چیزی چنگ بزند. روی شکمش مچاله شد، پاهایش را به درون بدنش کشید و تلاش کرد بخوابد، اما بیقراری امانش را بریده بود. خواب به چشمانش نمی‌آمد. چشمهایش را بست و به آرامی شروع به گریستن کرد. کمی بعد صدای گریه هایش بلندتر شد. حس کرد تمام فضای اتاق از صدای گریه اش پر می شود. از خودش متعجب بود که اینگونه بی‌حساب می‌گریست. مگر چه اتفاق مهمی افتاده بود؟ صبح که سر کارش می‌رفت به نظرش آمد پاهایش میل رفتن ندارند. به اداره که رسید ناگهان تصمیم گرفت به خانه بازگردد. بی‌آنکه به کسی اطلاع بدهد به سرعت ماشینی گرفت و به خانه برگشت. از این حال خودش مضطرب می‌شد. نگران بود که باز نتواند رفتارش را کنترل کند و خرابکاری کند یا جایی بی‌جهت احساساتی شود و شبیه بچه ها به نظر برسد...
آنچه خواندید شاید برشی لحظه‌ای باشد از زندگی کسانی که در روزهای مشخصی از ماه نوعی افسردگی را تجربه می‌کنند. چقدر شده که پیش از شروع دوره ماهیانه‌تان به ناگاه متوجه تغییرات ناگهانی در حالات و رفتارهایتان شده باشید و حس کنید کنترلی بر روی آن ندارید؟ چقدر دلیل این غمگینی بی‌حساب و کتاب پیش از قاعدگی را می‌شناسید؟

ادامه مطلب

طرحواره طرد شدگی

طرحواره ی طرد شدگی

طبیعی است که هیچ فردی طرد شدن را دوست ندارد ولی برخی افراد حساسیت و ترس بیشتری نسبت به طرد شدن دارند. این نوع حساسیت ها تاثیرات مخربی بر زندگی این افراد می گذارند. اما خوشبختانه نتایج محققان حاکی بر این است که راهکارهای متفاوتی برای شناخت و رفع این نوع حساسیت ها وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

ادامه مطلب

من افسرده ام

من افسرده ام یا نه؟

همه آدم ها به طور طبیعی تغییرات خلقی را در طول زندگی خود تجربه می کنند. بنا نیست که همیشه به لحاظ هیجانی حال یکسانی داشته باشیم. تغییرات و بیماری های جسمانی ، دشواری های اداره زندگی روزمره ، مشکلات شغلی و مالی ، تعارض ها در روابط و خانواده ، همگی با هم یا به تنهایی این قدرت را دارند که باعث افت خلق و حالات عاطفی منفی در ما شوند. این افت خلق ، باعث می شود که تفکرات منفی به ذهن ما هجوم بیاورند و شناخت و دیدگاه ما نسبت به امور عادی زندگی هم منفی شود. در چنین روزهایی ، احساس خستگی ، اندوه ، بی رمقی ، کسالت و ملال و گاه خشم داریم. مسائل کوچک و کم اهمیت که در شرایط دیگر به سادگی آن ها را مدیریت می کردیم ، حال می توانند ما را به سرعت خشمگین و ناکام کنند. بابت شرایط موجود ، گاه خود را سرزنش می کنیم و گاه دیگران را ؛ که اولی به احساس گناه شخصی و کاهش عزت نفس مان منجر می شود و دومی ، به تیره یا تیره تر شدن روابط و پیوندهای خانوادگی و اجتماعی . در چنین شرایطی ، معمولا از اصطلاح افسردگی برای توصیف حال و هوای خود استفاده می کنیم: امروز یا این روز ها ، افسرده ام...

ادامه مطلب

چگونه با همکاران بد برخورد کنیم

چگونه با همکاران بد برخورد کنیم | ۳ راهکار اساسی

تقریبا همه ما در طول مدت کاری خود در شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف با همکاران یا کارمندانی مواجه شده‌ایم که به اصطلاح همکار بد یا کارمند بد هستند. به همین دلیل راهکارهایی برای چگونگی برخورد با پرسنلی که وظایف سازمانی خود را به درستی انجام نمی‌دهند را به شما گوشزد خواهیم کرد. در همین زمینه دوره رهبری و لیدرشیپ نیز بسیار مفید خواهد بود. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

مزایا و معایب دورکاری

مزایا و معایب دورکاری چیست ؟

دورکاری سابقه‌ای بالغ بر 50 سال دارد و در کلان شهرها و شهرهای بزرگ نسخه‌ای نجات دهنده در خصوص معضلات ترافیک‌، آلودگی هوا‌، آلودگی صوتی‌، کمبود زمان‌، و ... خواهد بود.
در همین راستا و بر اساس آماری از GlobalWorkplaceAnalytics.com تا پایان سال 2016‌، بیش از 25 درصد نیروی کار ایالات متحده آمریکا‌، به صورت دورکاری مشغول به انجام وظایف خود هستند و این رقم بدون آمار افراد خود اشتغال از سال 2005 تا کنون دو برابر افزایش داشته است.

ادامه مطلب

افسردگی اساسی چیست

افسردگی اساسی چیست ؟

افسردگی اساسی، از جمله شایع‌ترین اختلالات روانشناختی است. فردی که دچار این اختلال است، غم و اندوه شدیدی را احساس می‌کند و‌ عملکرد فرد در زمینه های مختلف به طور چشمگیری کاهش می‌یابد. اما جالب است بدانید که این نوع اختلال یکی از قابل درمان ترین اختلالات روانی است که در ادامه به توضیح آن می‌پردازیم.

ادامه مطلب

10  راز موفقیت در کسب و کار چیست ؟

10 راز موفقیت در کسب و کار+ویدیو

همه ما می‌دانیم این روزها برای اینکه بتوانید به موفقیت در کسب و کار خود برسید باید قادر باشید آن را گسترش دهید و متناسب با علم روز از روش‌ها‌ی جدید برای رشد و موفقیت در کسب و کارتان استفاده کنید. با وجود بستری مانند اینترنت و شبکه‌های اجتماعی تکنیک‌های بسیار زیادی برای رشد و توسعه کسب و کار در دسترس شما قرار دارد که می‌توانید به کمک آن‌‎ها تجارت خود را بهبود ببخشید.

ادامه مطلب

خودشکوفایی

خودشکوفایی چیست؟ ۵ مولفه خودشکوفایی+ویدئو

آیا تاکنون به این اندیشیده‌اید که چگونه باید زندگی کنید تا بتوانید میزان رضایت خود را از زندگی بالا ببرید؟ معنای زندگی شما چیست؟ اگر، چه کاری انجام دهید می‌توانید در پایان عمر به خود ببالید و از خود و زندگی‌تان راضی باشید؟

همه‌ی ما به دنبال این هستیم که به بهترین شکوفایی ممکن برسیم و رشد فردی داشته باشیم. اما اکثر ما که الان مشغول خواندن این مقاله هستیم، تلاش‌هایی در این زمینه داشتیم که احتمالا ناکام مانده‌اند.یکی از علتهای اصلی ناکامی اکثریت افرادی که به دنبال رشد و آگاهی هستند این است که مطابق با نصیحت‌ها و تجارب شخصی یکسری سخنران انگیزشی وارد این رشد فردی شده‌اند.
ما در این مقاله به دنبال این هستیم که با کمک یکی از بزرگترین تئوری‌های روانشناسی دنیا که رییس سابق انجمن روانشناسی امریکا آقای دکتر مارتین سلیگمن آن را ارائه داده به شما بگوییم چه زمانی رشد واقعی شما اتفاق میفتد؟ تئوری شکوفایی یک تئوری چند بعدی است که به ما نقشه درست‌تری برای شکوفا شدن، رضایت از زندگی، رشد و توسعه فردی را معرفی میکند.

ادامه مطلب

خودپذیری چیست؟

مسئولیت پذیری چیست؟ 7 راهکار برای افزایش مسئولیت پذیری

در واقع مسئولیت یعنی متعهد شدن، زمانی که انسان تعهد می‌دهد کاری را انجام دهد یعنی مسئولیت آن کار را پذیرفته است اما نکته حائز اهمیت این است که چگونه می‌توانیم مسئولیت پذیری خود را افزایش دهیم؟ در این مقاله با 7 مورد از بهترین راه‌های افزایش مسئولیت پذیری آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد یا روانشناسی اکت

درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد یا روانشناسی اکت چیست؟

درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد یا ACT (اکت) در واقع رفتار درمانی مبتنی بر ذهن است که از یک رویکرد منتخب شده و انسانی استفاده می‌کند تا به مردم کمک کند بتوانند با روح پلید خود بجنگند. در اصل ACT (اکت) یا همان درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد ، در نظریه چهارچوب رابطه‌ای (RFT) بسط داده شد و به تدریج که در همه زمینه‌های زندگی توانست به افراد مزایای کاملی را ارائه دهد، رشد پیدا کرد. برخلاف روانشناسی غرب که در درجه اول بر روی مفهوم «به‌هنجاری» سلامت کار می‌کند، روانشناسی اکت می‌پذیرد که بخشی از روان انسان به اصطلاح «نابهنجاری» نامیده می‌شود و بیشتر بر روی تغییر کردن در حین پذیرش تاکید می‌کند.
روش پذیرش و تعهد (ACT) به شما کمک نمی کند تا از باتلاقی که در آن گیر افتاده اید ، رها شوید ، بلکه می خواهد به شما بیاموزد که چگونه با این باتلاق کنار بیایید ، رنج های خود را التیام ببخشید و در جهت رسیدن به یک زندگی انسانی ، معنا دار و ارزشمند ، با قدرت و نفوذ بیشتری  پیش بروید .
در صورتی که به روانشناسی اکت علاقه دارید، (دوره روانشناسی اکت) دکتر علی میرصادقی را به شما پیشنهاد می کنیم.

ادامه مطلب

رابطه مثبت گرایی و زندگی خوب

رابطه مثبت گرایی و زندگی خوب چیست ؟

تحقیقات نشان می‌دهند که تفکر مثبت چیزی بیش از شاد بودن یا نمایش نگرش خوش بینانه است. مثبت‌گرایی در واقع می‌تواند ارزش واقعی در زندگی شما ایجاد کند و به شما کمک کند مهارت‌هایی پیدا کنید که از لبخند به لب آوردن طولانی‌تر باشد.

ادامه مطلب

افزایش اعتماد به نفس

افزایش اعتماد به نفس با 9 راهکار ساده + ویدیو

همانطور که می‌دانید اعتماد به نفس یکی از مشخصه‌های اصلی افراد موفق است، اما چگونه اعتماد به نفس را در خود پرورش دهیم؟ چه راهکارهایی برای افزایش اعتماد به نفس وجود دارد؟ در این مقاله با 9 روش ساده برای افزایش اعتماد به نفس آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

4 گام فوق العاده برای آموزش مدیتیشن به دیگران چیست؟

4 گام فوق العاده برای آموزش مدیتیشن به دیگران

مدیتیشن می‌تواند حس آرامشی را در شما ایجاد کند که حتی بعد از اینکه تمرین شما تمام می‌شود ادامه داشته باشد. بنابراین مدیتیشن روش بسیار خوبی است برای اینکه به شما کمک کند تا بتوانید سطح استرس خود را مدیریت کنید. اگر شما به مدیتیشن علاقه داشته باشید، ممکن است بخواهید آن را به دیگران آموزش دهید. برای اینکه معلم شوید نیاز دارید که تمرین‌های مدیتیشن شخصی خود را انجام داده و همچنین دانش خود را درباره مدیتیشن افزایش دهید. شما برای آموزش مدیتیشن ممکن است به مدرک نیاز نداشته باشید، اما اگر مدرک داشته باشید ممکن است افراد بیشتری را جذب کنید.

ادامه مطلب

تاثیر تیپ های شخصیتی بر انتخاب شغل | ویژگی 16 تیپ شخصیتی چیست ؟

تاثیر تیپ های شخصیتی بر انتخاب شغل | ویژگی 16 تیپ شخصیتی

بسیاری از افراد زمانی که تیپ شخصیتی آن‌ها با کارشان تطبیق داده می‌شود، از شغل خود بیشتر لذت می‌برند و به کارآیی بیشتری دست می‌یابند. در حقیقت، آزمون‌های تناسب شغلی با توجه به علایق و شخصیت به این ایده استوار است که برخی ویژگی‌های شخصیتی به احتمال زیاد باعث موفقیت و رضایت بیشتری در شغلی خاص می‌شوند. پیدا کردن تناسب شغلی مناسب با تشخیص هویت شما از طریق ارزیابی عواملی مانند علایق، استعدادها، سرگرمی‌ها، دستاوردها و سبک زندگی مطلوب شروع می‌شود. با توجه به اینکه مردم همیشه از تمام جنبه‌های شخصیت منحصر به فرد خود آگاهی ندارند، و با توجه به اینکه خانواده و حتی مشاوران مدرسه می‌توانند یک استراتژی در شناخت ویژگی‌های شخصیتی شما باشند، مشخص کردن این ویژگی‌ها می‌تواند تا حدی چالش برانگیز باشند.

ادامه مطلب

اختلال چند شخصیتی

اختلال چند شخصیتی از تشخیص تا درمان

فیلم سینمایی پنجره مخفی محصول سال 2004 میلادی آمریکا  که موضوع آن بر اساس اختلال چند شخصیتی است در آن جای دپ نقش نویسنده‌ای بنام مورت‌رینی را ایفا می‌کند که پس از طلاق به خانه‌ای در جنگل پناه می‌برد سپس نویسنده‌ای به نام جان شوته که در زندگیش ظاهر شده و او را به تقلید داستان‌های‌شان متهم می‌کند. به تدریج متوجه می‌شویم گفته‌های او تا حدی صحیح است سپس اتفاقات دیگری رخ داده، مورت سپس متوجه می‌شود که شوته خودش است و در خواب یا به حالی به آن شخصیت بدل می‌شود. به تدریج متوجه می‌شویم گفته‌های او تا حدی صحیح است سپس اتفاقات دیگری رخ داده، مورت سپس متوجه می‌شود که شوته خودش است و در خواب یا به حالی به آن شخصیت بدل می‌شود.

ادامه مطلب

همه چیز درباره اختلال دو قطبی از تشخیص تا درمان چیست ؟

همه چیز درباره اختلال دو قطبی از تشخیص تا درمان

قبل از اینکه وارد وادی روانشناسی و علوم اعصاب و روان شوم، تا وقتی می‌شنیدم که فلان کس دو قطبی است یا اینکه رفته پیش روانپزشک تشخیص دوقطبی دادن ، مثل اکثر انسان‌ها تصور می‌کردم طرف دارای دو شخصیت متفاوت بوده و واقعا اصلا نمی‌دانستم اختلال دو قطبی جزو اختلال‌های شخصیتی طبقه‌بندی نمی‌شود مانیک دپرسیو ، افسردگی ، شیدایی ، یا باپپولار از نام‌های دیگر این بیماری است که همگی آن‌ها را شنیده‌ایم و امروز راجب آن و درمان بیماری دو قطبی بیشتر صحبت خواهیم کرد.

ادامه مطلب

9 روش اثبات شده برای افزایش کارآمدی چیست ؟

9 روش اثبات شده برای افزایش کارآمدی | ویدیو + عکس

آیا فردی وجود دارد که ‌نخواهد کارآمدی خود را افزایش دهد ؟ تقریبا همه انسان‌ها می‌خواهند کارآمدی بیشتری داشته باشند تا زمان بیشتری را برای انجام کارهایی که از آن لذت بیشتری می‌برند صرف کنند. همانطور که می‌دانید، بسیار ساده است که زمان و انرژی خود را طوری تنظیم کنید تا تبدیل به فرد پر مشغله‌ای شوید، با این حال ممکن است که نتوانسته باشید برنامه خود را به درستی پیش ببرید. پس چالش این است که تشخیص دهید کدام عادت‌ها حرکت شما را به سمت جلو تسهیل می‌کنند و کدام صرفا باعث چرخش چرخ‌های شما می‌شوند.

ادامه مطلب

همه چیز درباره مصرف ماری جوانا و نحوه درمان آن چگونه است ؟

همه چیز درباره مصرف ماری جوانا و نحوه درمان آن

اغلب ، تا به حال ، حداقل یکبار برای‌مان پیش آمده در یک مهمانی خودمانی مورد تعارف یک کام از رول سیگاری با مشتقات ماری جوانا قرار گرفته باشیم. خیلی‌ها همان ابتدا با شناخت کامل یا بدون شناخت این درخواست رو رد کرده‌اند ولی برخی به دلایل مختلف از جمله میزان هیجان طلبی بالا یا عدم برخورداری از مهارت نه گفتن اون رو تجربه کردند.

ادامه مطلب

مدیتیشن مایندفولنس چیست ؟ 7 تکنیک مایندفولنس برای افزایش آگاهی کدامند ؟

مدیتیشن متد مایندفولنس چیست؟ | 7 تکنیک برای آگاهی

ممکن است راجع به مدیتیشن متد مایندفولنس شنیده باشید که توانایی حضور کامل در لحظه اکنون است. این توانایی می‌تواند مزیت‌های بسیاری داشته باشد از کاهش استرس گرفته تا افزایش میزان تمرکز. همچنین داشتن این مهارت می‌تواند باعث شادی بیشتر شما در زندگی فردی و اجتماعی شود. بر اساس تحقیقاتی که راجع به مدیتیشن متد مایندفولنس انجام شده است این روش می‌تواند تاثیرات بسزایی بر روان و جسم شما  بگذارد. اما مایندفولنس دقیقا چیست؟ و شما  چطور می‌توانید به این مهارت دست یابید و از فایده‌های آن بهره‌مند شوید؟

ادامه مطلب

7 راهکار باور نکردنی برای رهایی از خجالتی بودن چیست ؟

7 راهکار باور نکردنی برای رهایی از خجالتی بودن

قرار گرفتن در یک موقعیت دشوار و ناراحت کننده که ممکن است تا حدی موجب احساس خجالتی بودن و یا دست پاچگی شما بشود را می‌توانید با انجام تمهیداتی رفع کنید. شما می‌توانید کارهایی را انجام دهید تا خود را برای این لحظات استرس و اضطراب بالقوه آماده کنید و خودتان را از شر احساس خجالتی بودن رها کنید. به کار بردن این تمهیدات به شما این امکان را می‌دهد که این اضطراب اجتماعی را به طور موثرتری مدیریت کنید.

ادامه مطلب

چگونه خود را دوست بداریم ؟ 17 گام موثر تا دوست داشتن خود چیست ؟

چگونه خود را دوست بداریم ؟ 17 گام موثر تا دوست داشتن خود

دوست داشتن خود فرآیندی پایان ناپذیر و همیشگی است، اتفاقی است که سرآغازش از درون خود ماست، با محبت کردن به خودمان شروع شده و هرگز تمام نمی‌شود. برخلاف آنچه که قالب فرهنگ جوامع به انسان می‌آموزد در خصوص اینکه باید موفق باشد، ثروتمند باشد، زیبا باشد، تحصیلات عالی داشته باشد و... تا در زندگی خوشحال و راضی باشد و جایگاهی در میان هم نوعان خود داشته باشد این عشق ورزیدن به خود است که باعث حال خوب، زندگی خوب و احساس خوب خواهد شد.

ادامه مطلب

انواع روش های بازاریابی

7 مورد از روش های بازاریابی | ویدیو + عکس

استراتژی یا روش های بازاریابی توسط شرکت‌های مختلف برای همکاری با مصرف کنندگان مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین برای آگاهی از ویژگی‌ها و مزایای محصولات شرکت از روش های بازاریابی استفاده می‌شود و آموزش‌های بازاریابی به فروشنده‌ها داده می‌شود. آموزش‌های بازاریابی اساسا بر تشویق افراد برای خرید محصولات شرکت و خدمات خاص متمرکز شده است.

ادامه مطلب

کارآفرین کیست ؟ چگونه فرد کارآفرینی موفق باشیم ؟

کارآفرین کیست؟ | چگونه فرد کارآفرینی باشیم؟

در دنیای متمدن امروز پیشرفت اقتصادی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. به گونه‌ای که تمام جنبه‌های زندگی فردی و اجتماعی افراد یک جامعه را تحت تاثیر قرار داده است. روز به روز به تعداد افرادی که می‌خواهند برای خود کسب و کاری راه اندازی کنند و با ایده‌های خود به سودآوری برسند اضافه می‌شود و تعداد کمتری از افراد جامعه می‌خواهند به زندگی کارمندی قناعت کنند. اینجاست که بحث کارآفرینی مطرح می‌شود. کارآفرین بودن که زمانی برای خیلی از مردم روزی رویایی بیش نبود اکنون به هدفی قابل دسترس تبدیل شده است. زیرا با پیشرفت علم و تکنولوژی و همچنین وجود بستری هم‌چون اینترنت دیگر محدودیتی برای کارآفرینی وجود ندارد و هر کسی متناسب با میزان توانایی‌های خود قادر است کسب و کار مورد علاقه خود را راه اندازی کرده و تبدیل به یک کارآفرین موفق شود.

ادامه مطلب

افسردگی پس از زایمان

افسردگی پس از زایمان | از علائم تا درمان

چه موقع افسردگی پس از زایمان اتفاق می‌افتد و چگونه می‌توانیم به راحتی از افسردگی پس از زایمان جلوگیری کنیم؟ در این مقاله با علائم و نشانه‌های افسردگی پس از زایمان و همچنین روش‌های درمان آن آشنا خواهید شد. با ما در ادامه‌ی مقاله همراه باشید.

ادامه مطلب

وابستگی

چگونه از وابستگی عاطفی رها شویم؟ | ۳ راهکار عملی

عموما افراد فرق بین عشق و وابستگی را نمی‌دانند چرا که بسیار شبیه به هم هستند. طبیعی است که بر روی افرادی که برایمان مهم هستند و دوستشان داریم، سرمایه‌گذاری عاطفی کنیم، اما اگر احساس کنید که نمی‌توانید بدون عشقتان، یکی از اعضا خانواده یا دوستانتان خوشبخت و خوشحال باشید، از مرز عشق عبور کرده‌اید و وارد قلمرو وابستگی عاطفی شده‌اید.

ادامه مطلب

بیماری پارکینسون و روش هایی برای پیشگیری پارکینسون جوانی

بیماری پارکینسون چیست ؟ 10 روش برای پیشگیری بیماری پارکینسون جوانی

در سال ۱۸۱۷ میلادی یک دانشمند بریتانیایی به نام جیمز پارکینسون بیماری پارکینسون را کشف کرد و به منظور حمایت از بیماران پارکینسون روز تولد جیمز ، روز جهانی پارکینسون با نماد لاله‌ی قرمز قرار داده شد. بیماری پارکینسون ( PD / PARKINSONS DISEASE ) یک بیماری مزمن و پیش رونده است که به مرور زمان هم بدتر می‌شود اما معمولا روند بیماری پارکینسون و وخامت آن بیش از چندین سال طول می‌کشد.

ادامه مطلب

آلزایمر چیست ؟ راه های پیشگیری از آلزایمر کدامند ؟

آلزایمر چیست ؟ 20 راه فوق العاده برای پیشگیری از آلزایمر

بیماری سخت و آزار دهنده قرن که گفته می‌شود تا حدود سی سال آینده یعنی تا سال 2050 سه برابر ، مبتلایان بیشتری به خود خواهد دید ، در مورد آلزایمر صحبت می‌کنیم ، بیماری که بیش از هفتصد هزار نفر سالمند در کشور خودمان به آن مبتلا هستند.

ادامه مطلب

الگوی رفتاری

الگوی رفتاری چیست؟ | ۳ راه حل برای تغییر آن

برای رسیدن به هدف فقط شناسایی هدف و روحیه دادن به خود و تغییرات کافی نیست. شناسایی الگوی رفتاری مناسب و عدم پیروی از الگوی رفتاری مخرب از مهم‌ترین عوامل دستیابی به هدف می‌باشد. نمی‌توان به مسیر اشتباهی سفر کرد و انتظار  داشت به مقصد مورد نظر رسید.

ادامه مطلب

چگونه جذاب باشیم؟

چگونه جذاب باشیم؟ | 14 ویژگی افراد جذاب و موثر

چه ویژگی‌هایی افراد جذاب را از دیگر افراد متمایز می‌کند؟ برای مثال شجاعت و اعتماد به نفس ، دو ویژگی اصلی افرادی است که شخصیت جذابی دارند. افراد جذاب ، موثر پیشگام و مبتکر هستند. آن‌ها تفکرات مبتنی بر ترس که عموم مردم از آن پیروی می‌کنند را دنبال نمی‌کنند. آن‌ها کسانی هستند که خودشان قواعد زندگی خود را نوشته‌اند.


خودپذیری چیست؟

خودپذیری چیست ؟ 12 راه برای رسیدن به خودپذیری

عزت ‌نفس مبتنی بر خودپذیری است. این به این معنی است که شما باید آنچه را که هستید بپذیرد و نه آنچه را که دوست دارید باشید و باید ویژگی‌های خوب و بد خود را بپذیرید. بله همه ویژگی‌های خوب و بد دارند.خودپذیری نقطه‌ای است که مردم در آن با تمام ضعف‌هایی که دارند خود را می‌پذیرند و زمانی که عیب‌های خود را می‌پذیرند سعی می‌کنند که با وجود آن‌ها خود را دوست داشته باشند. تحقیقات بیشتر نشان می‌دهد که سطح بالای پذیرش می‌تواند منجر به تمرکز کم‌تر بر جنبه‌های منفی و احتمال بالاتر مشارکت در عشق ورزی به خود شود.

ادامه مطلب

10 نکته روانشناسی فروش برای فروش بیشتر

10 نکته بی نظیر روانشناسی فروش برای فروش بیشتر

اینکه شما در فروشندگی متخصص هستید یا به تازگی وارد این حرفه شده‌اید و سعی دارید مشتری خود را به دست آورید، فرقی ندارد به هر حال باید بتوانید برای ارتباط با مشتری از درون او آگاه شوید. اگر به هنر روانشناسی فروش تسلط داشته باشید، می‌توانید فروش خود را افزایش دهید. بسیاری از کسانی که در کار بازاریابی و فروش هستند، به افراد موفق در زمینه فروشندگی نگاه می‌کنند و سعی می‌کنند از کلماتی که فکر می‌کنند باعث افزایش فروش آن‌ها می‌شود استفاده کنند. درست است آن‌ها تقلید می‌کنند. اما باید به شما بگویم که این کلمات تقلیدی برای هر نوع فروشی مناسب نیست. نکته این است، اگر شما روانشناسی فروش را درک نکرده باشید و کلمات و جمله‌هایی را به کار ببرید که در آن موقعیت ضروری نیست، در واقع آن کلمات کارایی خود را از دست می‌دهند.

ادامه مطلب

یوگا چیست ؟ فواید تمرین یوگا کدامند ؟

یوگا چیست ؟ 11 فایده تمرین یوگا برای سلامتی

در آمریکا بیشتر مردم تمرین یوگا را به دلیل تاثیر آن بر سلامتی انجام می‌دهند. خواه این تاثیر بر روی سلامت فیزیکی ، سلامت ذهنی و سلامت معنوی باشد و یا ترکیبی از هر سه این‌ها. اگر شما از باشگاه‌های یوگا در این کشور بازدید کنید مردمی با هر شکل ، سایز و سن خواهید دید. این باشگاه‌ها ممکن است در مکان‌های مختلفی تشکیل شوند با مردمی که مهارت‌های متفاوت دارند و از تمرین یوگا فقط به دنبال سلامتی هستند. آنچه که همه این مردم عموما دارند این است که توانایی منحصر به فرد تمرین یوگا را در تقویت سلامتی و افزایش طول عمر کشف کرده‌اند.

ادامه مطلب

طب مکمل یا جایگزین

طب مکمل یا جایگزین چیست ؟ آشنایی با 11 روش طب مکمل

بسیاری از افراد زمانی که دچار اختلال روانی می‌شوند در برابر درمان دارویی و مراجعه به روانپزشک مقاومت می‌کنند، زیرا معتقدند داروها تاثیر چندانی در درمان اختلال ندارند و یا عوارض آنها بیشتر از بیماری‌ای است که درگیر آن هستند. گاهی شاید دارو درمانی به تنهایی نتواند بیماری روانی را درمان کند، اما استفاده نکردن از دارو هم راه‌حل مناسبی نیست. در برخی از اختلالات به وجود آمده اگر دارو درمانی همراه با روان درمانی انجام شود ، اثر بخشی و  سرعت بیشتری در درمان فرد حاصل می‌شود. اما در این مقاله هدف ، پیشگیری از بروز اختلالات روانی و درمان‌های خانگی آن‌ها از طریق تغییر عادات مثل تغذیه سالم‌تر ، خواب کافی و فعالیت‌های بدنی می‌باشد که به اصطلاح به آن طب مکمل یا جایگزین ( complementary alternative medicine ) گفته می‌شود.

ادامه مطلب

همدلی

چگونه در بحران ویروس کرونا با هم همدلی داشته باشیم ؟

تحقیقات و تجربیات نشان داده است که در زمان بحران یک نکته کلیدی وجود دارد آن هم همدلی ، مهربانی و دلسوزی با هموطنان است که مهمترین عامل برای نجات از مراحل اولیه بحران، محدود کردن رنج، محافظت از قشر آسیب پذیر و بهبود سریع است.

ادامه مطلب

ویژگی های شخصیت قوی

چگونه شخصیت قوی داشته باشیم؟ | 10ویژگی‌ شخصیت قوی

بنابر روانشناسی روز دنیا، اشخاص قوی و قدرتمند دارای چه ویژگی‌هایی می‌باشند؟ مثبت گرایی ، ارتباط موثر ، اعتماد به نفس ، عزت نفس و... از ویژگی‌های اصلی این افراد است. در این مقاله با 10ویژگی شخصیت قوی و سالم آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

برنامه ریزی برای زندگی

برنامه ریزی در زندگی | 8 نکته برای برنامه ریزی موفق

همه ما از اهمیت برنامه ریزی در زندگی‌مان آگاه هستیم، ولی چرا خیلی از ما برنامه ریزی کردن فرار می‌کنیم؟ چگونه برنامه ریزی کنیم که به آن پایبند باشیم؟ در این مقاله با 8 نکته بی‌نظیر برای برنامه ریزی موفق آشنا می‌شوید. با ما همراه باشیید.

ادامه مطلب

چگونه صبور باشیم ؟

8 تمرین موثر تا بیاموزیم چگونه صبور باشیم ؟

افراد صبور همیشه و همه جا صبر پیشه می‌کنند و این صبر کردن فقط محدود به یک مقطع نیست در واقع زندگی افراد صبور به صبر پیوند خورده است.
صبر باعث می‌شود استرس و اضطراب از زندگی شما دور شود.

ادامه مطلب

افزایش تمرکز در محیط کار

13 روش برای افزایش تمرکز در محیط کار

افزایش بهره‌وری در محیط کار به طور تصادفی اتفاق نمی‌افتد. دستیابی به همه چیزهایی که در محیط کار می‌خواهید به آن‌ها برسید و افزایش تمرکز ذهن نیازمند احتیاط و برنامه‌ریزی است شما همچنین می‌بایست انگیزه لازم را برای یافتن راه های افزایش تمرکز ذهن در محیط کار را داشته باشید.

ادامه مطلب

چگونه مدیتیشن کنیم؟

چگونه مدیتیشن کنیم؟ | فواید انجام مدیتیشن

شاید این روزها کلمه مدیتیشن را زیاد شنیده باشید. ما در برهه‌ای از زمان قرار گرفته‌ایم که دیگر کیفیت سطح زندگی فقط با ملاک‌هایی چون شغل مناسب و حساب بانکی پر از پول و چیزهایی از این قبیل سنجیده نمی‌شود بلکه به سطح بالا‌تری از آرامش و آگاهی درونی برای رضایت از زندگی خود نیاز داریم و اینجاست که مدیتیشن به کمک ما می‌آید.

ادامه مطلب

ویژگی افراد دارای شخصیت کاریزماتیک چیست

10 ویژگی افراد دارای شخصیت کاریزماتیک

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که فردی رفتار بسیار جذابی داشته باشد؟ به گونه‌ای که درلایه‌های عمیق احساسی شما تاثیر گذاشته و شما را محصور رفتار و نوع شخصیتش کرده باشد؟ این نوع افراد دارای شخصیت کاریزماتیک هستند. کاریزما توانایی تاثیرگذاری بر افراد دیگر است که هم ذاتی است وهم به صورت یک مهارت می‌توان آن را در خود شکوفا کرد. داشتن شخصیت کاریزماتیک می‌تواند باعث افزایش موفقیت‌های اجتماعی بیشتر نظیر ارتباطات بهتر و همچنین باعث افزایش میزان رضایت فردی در زندگی شود.

ادامه مطلب

راه های تقویت اراده

تقویت اراده با 5 راهکار عملی + ویدیو

ما برای ورزش کردن، رژیم گرفتن، ترک سیگار، غلبه بر به تعویق انداختن کارها و در نهایت برای رسیدن به اهدافمان وابسته به قدرت اراده هستیم. قدرت اراده بر روی بسیاری از جنبه‌های زندگی ما تاثیر می‌گذارد پس تقویت قدرت اراده در زندگی ما مهم است. قدرت اراده مفهوم جدیدی نیست، اما ما هنوز آگاهی زیادی نسبت به چگونگی کارکرد آن نداریم.
چگونه می‌توانیم به جای مقابله با طبیعت سرسخت خود با قدرت اراده کار کنیم؟ برخی می‌گویند دانش ، قدرت ، به همراه دارد و در این مورد، دانش، قدرت اراده است.

ادامه مطلب

کنترل احساسات

4 راهکار ساده برای بهبود مهارت کنترل احساسات+ویدیو

آیا در مدیریت احساسات خود با مشکل روبرو هستید؟
آیا می‌دانید چگونه می‌توانید کنترل احساسات خود را به دست آورید؟
افراد در طول روز ممکن است احساسات بسیار متفاوتی را تجربه کنند، بسیاری از اوقات در لحظه‌ای که اصلا انتظارش را نداریم احساس‌هایی به سراغمان می‌آید که ما را شاد و یا غمگین می‌کنند. ممکن است احساس کنید هیچ گونه کنترلی بر روی احساسات خود ندارید و ناگهان دچارش شدید. اما واقعیت آن است که همه افراد می‌توانند بر روی احساسات خود کنترل داشته باشند و مدیریت احساسات خود را به عهده گیرند و آن را تحت اختیار خود در بیاورند. فقط نیاز به کسب مهارت کنترل احساسات می‌باشد.

ادامه مطلب

نشانه های عشق واقعی

عشق چیست | 11 مورد از نشانه‌های عشق واقعی را بشناسید

عشق بحثی بسیار پیچیده و عمیق می‌باشد و هر روزه همه افراد از خود سوالاتی در مورد عشق می‌پرسند. همه می‌خواهند عشق را تجربه کنند و مکانیزم آن را بشناسند.
تعریف عشق واقعی چیزی فراتر از احساسات و واکنش‌های فیزیکی است که در بدن رخ می‌دهد و یا چیزی که شما از کسی دیگر در یک رابطه می‌بینید. نشانه‌های عشق واقعی کمک می‌کند بتوانیم آنها را از یکدیگر تشخیص دهیم.

ادامه مطلب

بهبود روابط

چگونه با 10 راهکار ساده با همسر خود رابطه بهتر داشته باشیم؟

حتما کودکانی را می‌بینید که در ابتدا با یکدیگر با عشق بازی می‌کنند ولی پس از مدتی صدای دعوایشان بلند می‌شود و دوباره مدتی که می‌گذرد با عشق با یکدیگر بازی می‌کنند. روابط زناشویی هم به همین شکل می‌باشد البته نه اینقدر کودکانه. اما کافیست روابط خود را بررسی کنید و خواهید دید که زمانی با یکدیگر با عشق رفتار کرده و مدتی بعد با یکدیگر وارد جدال می‌شوید و دوباره روابط عاشقانه را از سر می‌گیرید. در زندگی مشترک باید بیاموزیم که چگونه می‌توان با راهکار‌هایی ساده با همسر خود رابطه و زندگی بهتر داشته باشیم و آن‌ را در سطح مطلوب نگه داریم.

ادامه مطلب

اختلال شخصیت مرزی از تشخیص تا درمان چیست ؟

اختلال شخصیت مرزی از تشخیص تا درمان

بیماری شناخته شده‌ای که تنها در ایالات متحده آمریکا 1.6 درصد جمعیت به آن مبتلا هستند و بنا به گفته موسسه ملی بهداشت اختلال شخصیت مرزی جزو اختلالات نسبتا شایع به شمار می‌رود. همچنین اختلال شخصیت مرزی بیشترین مقدار تشخیص اشتباه در میان اختلال‌های شخصیت به خود اختصاص داده است. زیرا ماهیت این بیماری به گونه‌ای پیچیده و مهم است و از آنجایی که معمولا اختلال‌های همراه از جمله افسردگی دو قطبی و ... هم به موازات این بیماری در بیماران دیده می‌شود ، تشخیص را برای متخصصان سخت‌تر می‌کند از این رو شناسایی و تشخیص اهمیت زیادی را در درمان دارد.

ادامه مطلب

مشتری مداری

۲۴ روش مهم در مشتری مداری | ۷ برابر درآمد بیشتر

 ارائه خدمات عالی و فوق العاده به مشتریان یا مشتری مداری بیش از آن است که به فروشندگان آموزش دهیم به مشتریان لبخند بزنند. یکی از رکن‌های مشتری مداری این است که با مشتریان به طریقی رفتار کنیم که انتظار دارند با آن ها رفتار شود، به مشتری آنچه را که می‌خواهند ارائه دهیم و چگونگی درخواست محصول و زمانی که آن را می‌خواهند نیز در نظر داشته باشیم. این موضوع واقعا به این حقیقت نزدیک است که عملکرد خوب سازمانی و مهارت‌های انسانی می‌تواند به روابط خوب با مشتریان کمک کند و سبب افزایش رضایت مشتری شود.

ادامه مطلب

10 گام فوق العاده تا هدف گذاری چیست؟

چگونه هدف گذاری کنیم؟ 10 گام فوق العاده تا هدف گذاری در زندگی

اگر در گوگل دوره آموزش هدف گذاری را سرچ کنید، تا دلتان بخواهد انواع دوره‌های آموزش هدف گذاری پیدا خواهد شد که بهترین دوره با عادل‌‌ترین دوره هدف گذاری تفاوت‌های کمی از نظر محتوایی دارند. اما مسئله‌ای که این دوره‌های هدف گذاری را از هم متمایز می‌کند و عملا قیمت‌های آن را از 20 هزار تومان تا 2 میلیون تومان جا به جا می‌کند هنر استاد در هدایت، موثر بودن و توانمند کردن شما در هدف گذاری است.

ادامه مطلب

5 گام شگفت انگیز برای شاد بودن در زندگی چیست ؟

5 گام شگفت انگیز برای شاد بودن در زندگی

چگونه شاد باشیم ؟ آیا تا به حال شاد بودن رو تجربه کردیم ؟ آیا شده به هدفمون برسیم ولی بازم احساس شادمانی و خوشبختی نکنیم ؟ چگونه کسی می‌تواند به خوشبختی برسد ؟ چه چیزهایی در زندگی با شادمانی درونی مرتبط است ؟

ادامه مطلب

اهمیت هوش هیجانی در فروش چیست ؟

هوش هیجانی در فروش | 5 راهکار موثر برای افزایش فروش

هوش هیجانی یا هوش عاطفی که (EQ) نیز نامیده می‌شود، توانایی آگاه بودن از احساسات خود و احساسات دیگران و مدیریت آن‌ها به روش سازنده و همدلانه است.

ادامه مطلب

5 راهکار برای مدیریت استرس

5 راهکار موثر برای درمان استرس + ویدیو

هر کسی استرس را تا حدی تجربه کرده است. روش پاسخگویی شما به آن تاثیرات زیادی بر سلامتی شما دارد.
گاهی اوقات بهترین روش برای درمان استرس و اضطراب تغییر وضعیت شما است. در زمان‌های دیگر بهترین تکنیک مدیریت استرس این است که روش پاسخگوییتان به شرایط را تغییر دهید. بسیار مهم است که بدانید که چگونه استرس بر روی سلامت جسم و ذهنتان اثر می‌گذارد. همچنین مهم است که بدانید چگونه سلامتی جسم و ذهنتان بر روی سطح استرس تاثیر می‌گذارد.

ادامه مطلب

انگیزه زندگی

انگیزه چیست ؟ 13 روش ایجاد انگیزه برای زندگی

انگیزه چیست ؟ چرا انگیزه برای ادامه زندگی الزامیست ؟ بدون انگیزه زندگی چطور خواهد بود ؟ در ابتدا بیاییم انگیزه را با هم مرور کنیم. انگیزه یعنی میل به انجام اما انجام به معنی کاری کردن یا انجام و عمل انجام دادن نیست. انجام در انگیزه یعنی میل داشتن برای آن. ممکن است ما انگیزه احساسی یا عشق ورزی خود را از دست بدهیم. انگیزه در دو بعد احساسی و عملی بررسی می‌گردد. ما نباید انگیزه و اشتیاق را یکی بدانیم چراکه انگیز میل انجام است و اشتیاق هیجان است. اما مبحث اصلی ما در اینجا انگیزه است و می‌خواهیم انگیزه را از چند دید بررسی کنیم.

ادامه مطلب

مدیریت زمان چیست

مدیریت زمان چیست؟ | ۴ روش کاربردی در مدیریت زمان

مدیریت زمان ،‌ یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های قرن حاضر می‌باشد. ضعف در برنامه‌ریزی و مدیریت زمان ، می‌تواند باعث بروز مشکلات فراوانی شود. بسیاری از افرادی که معتقد هستند که در مدیریت زمان ضعف دارند و یا فکر می‌کنند نیازمند بهبود در مهارت مدیریت زمان هستند، ممکن است مشکلات و چالش‌های دیگری داشته باشند، که این امور را به مدیرت زمان نسبت می‌دهند.

ادامه مطلب

اعتماد به نفس چیست

اعتماد به نفس چیست؟ | ۴ راه تقویت اعتمادبه‌نفس

اعتماد به نفس (self-confidence) به باورها و عملکرد شما نسبت به آن‌ها می‌گویند. self به درون خود شما اشاره دارد و confidence به میزان اطمینان و اعتماد شما نسبت به خودتان اشاره می‌کند. چقدر به خودتان باور دارید؟ شما به همان مقدار اعتماد به نفس دارید. اعتماد به نفس (self-confidence) شما نسبت به خود یعنی به‌ طور عمومی من در زمینه‌های کاری خود، می‌دانم و می‌توانم.

ادامه مطلب

عزت نفس چیست

چگونه عزت نفس داشته باشیم؟ | عزت نفس در کودکان

عزت‌نفس یکی از مهم‌ترین عوامل تعیین کننده نوع رفتار در افراد می‌باشد. در واقع برداشتی که افراد از خود دارند تعیین کننده چگونگی برخورد آن‌ها با مسائل است. فردی که از عزت‌نفس پایین برخوردار است، برای خود ارزشی قائل نمی‌باشد و ممکن است دچار گوشه گیری، انزوا و یا خشم و پرخاش شود و گاها عزت نفس پایین ریشه در کودکی فرد دارد.

ادامه مطلب

روابط بین فردی

۱۰ نکته کاربردی برای بهبود مهارت روابط بین فردی

سالانه تعداد بی شماری طلاق، دعوا، قطع ارتباط و... رخ می‌دهد. دلیل چیست؟ مهارت روابط بین فردی مساله‌ای است که سالیان سال بین فلاسفه، روانشناسان، هنرمندان و... مطرح است. بسیاری از فیلم‌ها موسیقی‌ها اشعار در مورد مهارت روابط بین فردی نوشته و به تصویر کشیده شده است. روابط بین فردی را به طور خلاصه می‌توان به روابط بین زوجین، دوستان، همکاران و آشنایان تقسیم بندی کرد.

ادامه مطلب

ptsd در کودکان

اختلال استرس پس از سانحه (ptsd) در کودکان | علائم و درمان

کودکان مانند بزرگسالان از حوادث در امان نیستند و در مواجهه با رویدادهای آسیب زا می‌توانند دچار اختلال استرس پس از سانحه در کودکان شوند. این اختلال زمانی در کودک اتفاق می‌افتد که سانحه‌ای فراتر از تاب و توان کودک برایش اتفاق می‌افتد.

ادامه مطلب

افسردگی در مردان

افسردگی در مردان | از علائم تا درمان

آیا می‌دانستید مردان نیز همانند زنان در مقابل افسردگی مصون نیستند؟ آیا می‌دانستید تبعات افسردگی مردان به دلیل عدم بروز آن، گاهی از افسردگی زنان خطرناک‌تر است؟ در این مقاله با افردگی در مردان و همچنین راه‌های درمان آن آشنا می‌شوید. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

تقویت حافظه

8 راهکار مفید در تقویت حافظه

اکثر مردم گه‌گاه در به خاطر آوردن برخی چیزها با مشکل روبرو می‌شوند. مثل زمانی که نام یک نفر را که تازه با او آشنا شده‌اند فراموش می‌کنند یا سوییچ ماشین خود را گم می‌کنند. اکثر اوقات این نشانه ساده‌ای است که بفهمیم این شخص کمی سرش شلوغ یا گرفتار است. از سوی دیگر، اینکه همواره حافظه ضعیفی داشته باشیم می‌تواند برای‌مان مشکل ایجاد کند.

ادامه مطلب

اختلال اضطراب فراگیر را توضیح دهید ؟

اختلال اضطراب فراگیر | از تشخیص تا درمان

آیا همیشه از این وحشت دارید که اتفاق وحشتناکی قرار است بیفتد؟ نگرانی و اضطراب در همه شرایط دست از سر شما بر نمی‌دارند؟ هیچ گاه احساس امنیت واقعی را نمی‌چشید؟ اکثر مواقع دچار بیخوابی هستید یا اواسط خواب ناگهان بیدار می‌شوید؟ باید بگوییم اگر این را اغلب در خود می‌بیند به سرعت تقاضای کمک کنید، زیرا به احتمال زیاد شما دچار اختلال اضطراب فراگیر شده‌اید.

ادامه مطلب

همدلی با مشتری

اهمیت همدلی با مشتری در فروش حرفه ای + ویدیو

همدلی یعنی توانایی فهمیدن و حس کردن تجربه‌های دیگری از دیدگاه و چشم انداز او. در این مورد باید خود را جای دیگران بگذاریم و شرایط را از دریچه‌ی چشم آنان ببینیم.
به چه چیزی فکر می‌کنند؟
چه احساسی دارند؟
چرا درگیر این افکار و احساسات هستند؟

ادامه مطلب

هوش مالی

هوش مالی چیست؟ | رابطه هوش مالی و فروش حرفه‌ای

هوش مالی در کمال سادگی خود، بسیار مشکل است. چراکه همین کار به نسبت ساده از عهده بسیاری خارج است.
زمانی خرید مسکن، پس‌انداز کردن، خرید سکه و طلا از مهم‌ترین و بهترین راه‌های کسب ثروت و رایج‌ترین روش هوش مالی بود. ولی آیا تابحال همین سکه و طلا باعث از بین رفتن بخشی از پول سرمایه گذار شده است؟!

ادامه مطلب

فروش

صبر ، از مهارت‌های فروش حرفه‌ای است !

یکی از مهم‌ترین و شناخته شده‌ترین مهارت‌های فروش حرفه‌ای ، صبر است. صبر اگر عاقلانه به کار گرفته شود، موثرترین ابزار در بستن معاملات است. در صورتی که صبور نباشید، در فروش موفق نخواهید بود.
به یاد داشته باشید:
همه فروشندگان موفق، با شناختی که از مهارت‌های فروش حرفه‌ای دارند، می‌دانند که چه زمانی و از همه مهم‌تر چگونه صبر داشته باشند.

ادامه مطلب

وظایف مدیر فروش چگونه است

وظایف مدیر فروش چیست ؟ | مدیر فروش کیست؟

مدیر فروش یا مدیر بازاریابی؟ وظایف مدیر فروش چیست؟  مدیران فروش بر روی فروش چه تاثیری داردند؟ با حضور فروشنده‌های خوب آیا نیازی به آن‌ها می‌باشد؟ اگر مدیر فروشی خوب باشد نیازی به فروشنده می‌باشد؟

ادامه مطلب

رشد پس از سانحه

اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) چیست ؟

آیا در زندگی دچار سانحه طبیعی یا غیر‌طبیعی شده‌اید؟
آیا در اطراف خود کسی را می‌شناسید که در مقابل سوانح و بلایای طبیعی و غیر‌طبیعی مصون باشد؟
آیا تا کنون پس از یک سانحه یا مرگ عزیزی در کنترل کردن امور احساس مشکل داشته‌اید و یا همواره دچار استرس بوده‌‍اید؟
آیا در هنگام قرار گرفتن در شرایط مساعد آن سانحه یا صحبت در مورد آن اتفاق دچار اضطراب شدید می‌شوید؟
آیا همواره از اینکه عزیزان خود را از دست می‌دهید ، ترس و واهمه بی‌دلیل دارید؟
درباره اختلال استرس پس از سانحه چه می‌دانید؟

ادامه مطلب

چگونگی مدیریت ارتباط با مشتری

اهمیت مدیریت ارتباط با مشتری | CRM چیست؟

نمی‌توانید مشتری جذب کنید؟ آیا در ارتباط با مشتری ضعف دارید؟ آیا نمی‌توانید مشتری خود را بفهمید و یا درک کنید؟ تاثیر زبان بدن در امر فروش را می‌دانید؟ آیا بر ظرافت لحن خود مسلط هستید؟ اگر می‌خواهید در مدیریت ارتباط با مشتری ( CRM ) فرد موفقی باشید باید به یادگیری راهکار‌ اهمیت مدیریت ارتباط با مشتری ( CRM ) بسیار اهمیت دهید.

ادامه مطلب

کنترل خشم

12 راه برای کنترل خشم خود + ویدیو

در بین هیجان‌هایی چون اضطراب ، ترس ، اندوه، شادی، انزجار و... می‌توان به خشم به عنوان یکی از قدرتمندترین هیجان‌ها اشاره کرد. خشم را می‌توان نوعی واکنش، نسبت به شرایط نامناسب در نظر گرفت که شدت بروز آن بر حسب شخصیت انسان‌ها متفاوت است ولی اگر کنترل نشود، می‌تواند تبدیل به مصیبتی بزرگ شده و زندگی انسان را به ورطه نابودی بکشاند.

ادامه مطلب

ویروس کرونا چیست؟

راه های پیشگیری از ویروس کرونا

این روزها مبحث شیوع ویروس کرونا سر زبان‌ها افتاده است و با توجه به اینکه این ویروس به شدت مسری است و از طریق ارتباط های روزمره هم می‌تواند از افراد بیمار به افراد سالم منتقل شود ، بسیاری از مردم به فکر راه‌های پیشگیری از ویروس کرونا هستند . اهمیت پیشگیری از ابتلا به این بیماری این است که تاکنون درمان قطعی برای آن پیدا نشده است درحالی که آمار‌ها از افزایش تعداد کشته‌شدگان این بیماری در سراسر جهان خبر می‌دهند . به گونه‌ای که شمار تلفات کرونا از ویروس خانواده‌اش یعنی سارس هم که در سال 2002 جان بسیاری را گرفت و فاجعه‌ای انسانی را رقم زد هم بیشتر شده است. در حال حاضر زنگ خطری برای همه‌ی مردم جهان به صدا درآمده است و اهمیت و لزوم رعایت نکات بهداشتی و پیشگیرانه را بیش از پیش کرده است.

ادامه مطلب

چگونه قدرت درون خود را تقویت کنیم

چگونه قدرت درون خود را تقویت کنیم؟

انسان همواره در جستجوی خود بوده است، اما گاهی در زندگی دچار روزمرگی‌های فراوانی شده و در نتیجه خود را فراموش کرده‌ است.
آگاهی همواره در دسترس ماست به شرطی که بتوانیم از آن بهره ‌‌مند شویم. این امری مهم است که بتوانیم در میان تمام روزمرگی‌ها و مشغله‌های زیاد امروزی از قدرت درون خودمان غافل نشویم و از این قدرت درون در راه رسیدن به آرزوها و خواسته‌هایمان بهره بجوییم و قدرت درون خودمان را باور کنیم و فراموش نکنیم که هیچ‌گاه قدرت ذهن را دست کم نگیریم و بدانیم که قدرت ذهن انسان بسیار بالا است، این در حالی است که بسیاری از انسان ها از قدرت ذهن خود بی خبرند، لازم است بدانید که برای آن که بتوانید از قدرت ذهن خود به صورت بهینه استفاده کنید، باید آن را به سمت هدفی که دلخواه شماست هدایت کنید و از قدرت ذهن خود در جهت درست بهره گیرید.

ادامه مطلب

اختلال شخصیت وابسته چگونه است؟

اختلال شخصیت وابسته را بیشتر بشناسید

ترجیح میدی دیگران برات تصمیم بگیرن؟ وقتی تنهایی ، احساس ناراحتی می‌کنی؟ مخالفت‌کردن با نزدیکان برات سخته؟ باوجود اینکه قلباً راضی نیستی ، اغلب با دیگران موافقت می‌کنی؟ از این نگرانی که مبادا افراد مهم زندگیت، تو رو طرد کنن؟ پس از اتمام رابطه صمیمانه ، سریع فرد دیگری رو جایگزین می‌کنی تا از تو حمایت کنه ، حتی اگر برات مناسب نباشه؟

ادامه مطلب

اختلال شخصیت ضداجتماعی

اختلال شخصیت ضد اجتماعی از تشخیص تا درمان

آیا احساسات، حقوق، درد و رنج دیگران برای شما اهمیتی ندارد؟
آیا در قبال رفتارهای آسیب‌زننده خود احساس گناه و اضطراب نداری؟ آیا بیش از اندازه خودرأی، خودسر و ازخودراضی هستی؟ آیا در پیروی‌کردن از قوانین و هنجارهای اجتماعی ناتوانی؟

ادامه مطلب

بیش فعالی

13 نکته تربیتی برای کودکان بیش فعال

اختلال نقص توجه یا بیش فعالی (ADHD) نوعی اختلال است که با تحرک زیاد و توجه کم در کودکان بروز می‌یابد. انرژی و تحرک زیاد کودکان بیش فعال مشکلاتی را برای کودک، والدین و اولیای مدرسه ایجاد می‌کند. کودکان بیش فعال معمولاً همه‌ی انرژی خود را صرف جنب‌وجوش می‌کنند؛ تا جایی که دیگر توان و زمانی برای کارهای دیگر مانند یادگیری، انجام تکالیف مدرسه و... ندارند. از طرفی، نقص توجه نیز در برخی از کودکان بیش فعال دیده می‌شود؛ پس اگر به‌موقع درمان نشوند، ممکن است به سمت ترک تحصیل و رفتار‌های ضد اجتماعی کشیده شوند. از این ‌رو، لازم است بعد از تشخیص و شناسایی نشانه‌های بیش فعالی، برای درمان کودک بیش فعال، اقدام کرد تا از بروز پیامدها و عواقب بعدی آن در دوره‌های نوجوانی و جوانی پیشگیری کرد.

ادامه مطلب

ذهن آگاهی با روانشناسی اکت و یوگا چگونه است ؟

ذهن آگاهی با روانشناسی اکت و یوگا

امروزه انسان با استرس‌ها و اضطراب‌های زیادی دست و پنجه نرم می‌کند، انگار هرچقدر که زندگی بشر پیشرفته‌تر می‌شود مشکلاتش هم پیچیده‌تر می‌شود. زندگی آمیخته‌ای از شادی‌ها و دردهاست و واقعیت‌های زندگی حاکی از این است که دردها هیچگاه پایانی‌ ندارند، اهمیتی ندارد زندگی شما چقدر خوب است به هر حال دردهای زیادی هم به همراه خواهد داشت، همه ما احساسات و افکار منفی زیادی داریم اما  مهم این است که چطور می‌توان آموخت که با وجود این افکار و احساسات منفی نیز می‌توان به زندگی ادامه داد و یک زندگی معنادار و با ارزشی برای خود ایجاد کرد؟
در صورتی که به روانشناسی اکت علاقه دارید، (دوره روانشناسی اکت) دکتر علی میرصادقی را به شما پیشنهاد می کنیم.

ادامه مطلب

کرونا چیست ؟

همه چیز در مورد ویروس کرونا

ویروسی که در چین با علائمی همانند علائم آنفولانزا ولی نتایجی ترسناک، درحال گسترش است. کشورهای جهان به خصوص کشورهای شرق آسیا برای مقابله با پیشرفت این ویروس در وضعیت آماده باش به سر می‌برند. خیلی از کشورها، منع ورود اتباع چینی به کشورشان را اعلام کرده‌اند. درمان ویروس کرونا نیز فعلا با داروی ایدز آغاز شده است اما بهتر است که همگان اصول پیشگیری را رعایت کنند که مبتلا نشوند زیرا هنوز درمانی قطعی برای آن وجود ندارد.

ادامه مطلب

عزت نفس

۷ راهکار مفید برای افزایش عزت نفس

”خودتان را باور کنید“ این پیامی است که دائما ‌‌‌در زندگی‌ با‌ آن روبه‌رو می‌شویم، در کتاب‌ها، برنامه‌های‌ تلویزیونی، افسانه‌های رایج و... به ما گفته می‌شود اگر به خودمان ایمان داشته باشیم می‌توانیم هرکاری را انجام دهیم، البته می‌دانیم که این باور، نادرست است زیرا نمی‌توان به سادگی و تنها با داشتن اعتماد نسبت به بدست آوردن چیزی، آن را از‌ آن‌خود کنیم. با این وجود شنیده‌ایم افرادی که از عزت نفس بالا برخوردارند و خود را همانگونه که هستند پذیرفته‌اند، نسبت به افرادی که این پذیرش را ندارند، از میزان موفقیت بالاتری برخوردار هستند.

ادامه مطلب

طرحواره درمانی چیست ؟

طرحواره درمانی

آیا زندگی شما پر از بدبیاری‌هایی است که به شکل عجیبی شبیه همدیگر هستند؟ آیا در روابطتان مرتب به سمت آدم‌هایی کشیده می‌شوید که به شیوه‌ای تکراری به شما صدمه می‌زنند و آزارتان می‌دهند؟ آیا هر بار تصمیم می‌گیرید زندگی‌تان را تغییر بدهید اتفاقات مشخصی می‌افتد که شما را از هدفتان ناامید می‌کند؟ شاید انقدر به این تصادف‌های منفی عادت کرده باشید که هیچ وقت به معنای عجیبشان فکر نکنید یا شاید همه چیز را همین‌طور که هست پذیرفته باشید و از بخت ناسازگار و گردش تقدیر بدانید و از خود بپرسید که آیا برای مشکل من راه‌حلی وجود ندارد؟ خوشبختانه علم روانشناسی با استفاده از روش طرحواره درمانی مشکل شما را حل خواهد کرد.

ادامه مطلب

اختلالات جنسی

در مورد اختلالات جنسی چه می‌دانید؟

سپیده 31 ساله با ظاهر موقر و آراسته اما مضطرب و هراسان وارد اتاق مشاوره می‌شود. ابتدا به نظر می‌رسد که برای شروع صحبت تردید دارد ولی با احساس اطمینانی که سعی نمودیم در او ایجاد کنیم بالاخره لب به سخن می‌گشاید. حدود 3 سال از ازدواج من با افشین می‌گذرد. هر دو تحصیل کرده‌ایم و سعی کردیم از ابتدا، ازدواجمان را بر پایه‌ صداقت ، عشق و شناخت کامل بنا کنیم. اوضاع تا 6 ماه پیش خیلی خوب و ایده آل بود تا اینکه مشکل رابطه زناشویی ما عمیق‌تر و ترسناک‌تر شد. اوایل اهمیتی نمی‌دادم و فکر می‌کردم که افشین برای جذاب کردن و یکنواخت نشدن رابطه‌مان دست به چنین کاری زده است ولی الآن که 6 ماه است این داستان ادامه دار شده، واقعا مستأصل و درمانده شده‌ام و نمی‌دانم چه‌کار باید کنم!

ادامه مطلب

 هدف در زندگی چیست ؟

هدف در زندگی | ۷ پرسش جالب در یافتن هدف در زندگی

تعیین هدف در زندگی یکی از مهم‌ترین کا‌رهایی است که هر شخصی برای داشتن یک زندگی موفق باید انجام دهد. در بین مخلوقات تنها انسان‌ها قادر به انتخاب هدف در زندگی خودشان هستند. حال انتخاب با خودت است که می‌توانی با تعیین اهداف و انتخاب‌ها و اراده خودت به کمال برسی یا فقط بیهوده و بی‌هدف فقط شاهد گذران عمر و فصل‌های زندگی‌ات باشی...
یک جا خواندم که زندگی، هدیه‌ی خداست به تو و شیوه زندگی کردن تو، هدیه تو به خدا است. زندگی و زنده بودن، فرصتی برای خلق یک شاهکار و خلق یک اثر هنری تماشایی است. همچنین خداوند درقرآن می‌فرماید: من شما را بیهوده نیافریدم!

ادامه مطلب

جملات انگیزشی که روزتان را می‌سازد

جملات انگیزشی؛ جملات نابی که روزتان را می سازد+عکس نوشته

گاهی جملات انگیزشی فقط یک جمله نیستند و اگر در یک زمان و مکان مناسب به چشم بخورند، ممکن است خیلی چیزها را تغییر دهند، مثل یک تصمیم برای انجام دادن یا ندادن، یک انگیزه برای ادامه دادن یا تسلیم شدن و یا تغییر یک حس مثل پرواز کردن یا هیچگاه نپریدن و ترسیدن.

ادامه مطلب

افسردگی و روابط زناشویی

علل و درمان افسردگی در روابط زناشویی

در جوامع امروزی افسردگی یکی از بیماری‌های شایع محسوب می‌شود و بسیاری از افراد با این اختلال روانپزشکی مواجه هستند تخمین زده می‌شود که در حال حاضر 250 میلیون نفر در دنیا مبتلا به افسردگی هستند بسته به شدت و ضعف این بیماری، درمان افسردگی مدت زمان متفاوتی را خواهد داشت. در این مقاله به افسردگی‌هایی اشاره خواهد شد که فرد دچار نوسانات خلقی شدید می‌باشد و فرد افسرده دیگر مانند قبل نمی‌تواند از زندگی اش لذت ببرد و دائم در تشویش و اندوه است و موجب می‌شود اطرافیانش را نیز ناراحت کند. امروزه اختلال افسردگی در روابط زناشویی نیز تاثیرات زیادی داشته است تا حدی که بسیاری از زوج ها دیگر نمی‌توانند رابطه زناشویی گذشته را با یکدیگر داشته باشند و از بودن در کنار هم لذت ببرند و گاها مسئله افسردگی در روابط زناشویی مطرح می‌شود.

ادامه مطلب

چگونه خودارضایی را ترک کنیم؟

ترک خودارضایی

درسنین جوانی که انسان قدرت جسمی بیشتری دارد، تمامی امیال غریزی او نیز در اوج قدرت و شدت می‌باشد. طغیان جنسی یکی ازمهم‌ترین و پیچده‌ترین مسائلی است که اکثر افراد به خصوص نسل جوان با آن درگیر هستند. محرومیت از ارضای میل جنسی، در ردیف مشکل‌ترین محدویت‌هایی است که بشر با آن درگیر است. بنابراین می‌توان گفت تعدیل این میل در جوانی به راستی هنر بزرگی است.خود ارضایی یکی از راه های تعدیل این میل می باشد و در اصل بیراهه‌ای است برای ارضای میل سرکش جنسی که نسل جوان را در معرض آسیب‌های جدی قرار می‌دهد.به همین دلیل نام بیماری بر آن گذاشته شده است.

ادامه مطلب

روانشناسی فروش ؛ ترس از فروش

6 تکنیک مهم و کاربردی در مدیریت فروش

روانشناسی ترس از عدم فروش قدمت چندان زیادی ندارد هر چند ترس، ریشه‌ای کامل قدیمی دارد ولی شناخت روانشناسی و مدیریت فروش از ابزارهای مهم فروش محسوب می‌شود چرا که این ترس به سن، جنسیت و یا سابقه و قدمت افراد در فروش ارتباطی ندارد خواه شما از تازه واردان به این حرفه باشید خواه سالیان زیادی باشد که در امر فروش مشغول باشید، ترس را تجربه خواهید کرد.

ادامه مطلب

کاهش وزن

کاهش وزن به کمک افزایش متابولیسم بدن

اضافه وزن و چاقی عاملی است که ریسک بیماری‌های قلبی و عروقی (مانند افزایش چربی خون، گرفتگی عروق، نارسایی قلبی، فشارخون و انواع سکته)، دیابت، کبد چرب و ... را افزایش می‌دهد.
همچنین خوب است بدانید از بافت چربی ناحیه شکم و پهلو ترکیباتی بسیار خطرناک و التهابی آزاد می‌شود که باعث رشد بیش از حد سلول‌ها و سرطانی شدن آن‌ها می‌شود. همچنین این مواد سبب تورم عروق خونی، گرفتگی عروق و افزایش فشارخون می‌شوند که خطر سکته را نیز بالا می برند. پس بهتر است هر چه زود‌تر برای کاهش وزن اقدام کنید. ضمن اینکه چاقی شکمی و پهلو از چاقی عمومی بدن بسیار خطرناک‌تر است و فرد را بیشتر در معرض ابتلا به دیابت، کبدچرب، فشارخون و سرطان قرار می‌دهد. چاقی شکمی و پهلو از چاقی عمومی بدن بسیار خطرناک‌تر است و فرد را بیشتر در معرض ابتلا به دیابت، کبدچرب، فشارخون و سرطان قرار می‌دهد.  

ادامه مطلب

ماساژ درمانی

ماساژ درمانی ؛ فواید ماساژ برای سلامت جسمی و روانی

با دنیای پر از تنش و خستگی چه می‌کنید؟ بیایید با هم کمی تصویرسازی کنیم. فکر کنید بعد از یک روز سنگین کاری به خانه برگشته‌اید که دوست یا همسرتان با شما تماس گرفته و می‌گوید: «عزیزم می‌دونم خسته‌ای و امروز کلی کار کردی و الان نیاز داری که یه ریلکس حسابی بکنی و خستگیتو در کنی، به خاطر همین من یه جلسه ماساژ درمانی برات رزرو کردم و تا چند دقیقه دیگه ماساژورت می‌رسه ؛ بهت خوش بگذره عزیزم، ماساژت تموم شد میام پیشت».
تصویر دلنشینی بود، نه؟ من که دلم ازدواج خواست.

ادامه مطلب

افسردگی در زنان

علائم افسردگی در زنان | از دلایل تا درمان

آمارهای جهانی نشان می‌دهد میزان ابتلای زنان به افسردگی تا دو برابر بیشتر از مردان است. همچنین به نقل از انجمن روانشناسی ایران آمده است که سهم زنان ایرانی از این اختلال سه تا چهار برابر از حد معمول است. استاندارد افسردگی در زنان بین پنج تا هفت درصد است اما با ارقام اعلام شده بین 15 تا 28 درصد زنان ایرانی دچار افسردگی هستند. با توجه به وظیفه‌ی خطیر زنان در امر تربیت فرزندان، باید افسردگی در زنان را خطر جدی تلقی کرد و علائم افسردگی در زنان را پیدا کرد و در جهت پیشگیری و درمان زود هنگام و به موقع آن، اقدامات وسیعی در سطح خانواده و اجتماع صورت بگیرد.

ادامه مطلب

افزایش درآمد

۴ راهکار تاثیرگذار در افزایش درآمد

قبل از هر چیزی باید از خودمان یک سوال بپرسیم؛
کسب درآمد مشکلتر است یا نگهداری و مدیریت درآمد؟
گاهی اوقات احتمال اینکه انسان، به طور تصادفی از طریق ارث، جایزه، قرعه کشی و... به پول زیادی برسد هم هست. ولی واقعا چند درصد این افراد بعد از گذشت چند سال آن پول را نگه داشته و توانسته اند آن را چند برابر کنند؟ تقریبا درصد بسیار زیادی، تمام آن پول را از دست خواهند داد. دلیل هم کاملا واضح است؛

آماده نبودن فرد برای نگهداری و مدیریت این پول.

ادامه مطلب

استراتژی قیمت گذاری محصولات

۳ استراتژی قیمت گذاری | چگونه محصول خود را قیمت گذاری کنیم؟

روس‌ها ضرب المثل مشهوری دارند که می‌گوید هر بازاری ۲ نادان دارد، اولی آن شخصی است که قیمت خیلی پایینی برای محصولش تعیین می‌کند و دومی شخصی است که قیمت را خیلی بالا می‌گذارد. اما سوال اینجاست: قیمت درست چیست؟ آیا بازاریابی، برای این موضوع استراتژی در نظر گرفته است؟

ادامه مطلب

درمان افسردگی چگونه است؟

سه روش اصلی برای درمان افسردگی را بشناسید!

افسردگی از جمله اختلال‌های بی سر و صدا ولی ناتوان کننده است که اگر درمان نشود، می‌تواند خطر خودکشی را با خود به همراه داشته باشد. طبق آمار وزارت بهداشت، 6/23 درصد از مردم دچار اختلالات روانی مختلف هستند یعنی از هر 4 نفر در ایران، حداقل یک نفر دچار اختلال خفیف تا حاد روانی است و 5/6 میلیون ایرانی به افسردگی مبتلا هستند. از آنجایی که عوامل زمینه ساز اختلالات روانی نه تنها در حال رفع شدن نیستند بلکه در حال افزایش و وخیم‌تر شدن هم هستند، پس امیدی به کاهش میزان افسردگی در ایران نمی‌توان داشت. در نتیجه، باید نسبت به پیشگیری و در مراحل بعدی درمان افسردگی ، حساس‌تر از گذشته باشیم.

ادامه مطلب

درمان دقیقه نودی بودن

11 گام برای درمان دقیقه نودی بودن

شاید همه ی شما گل سرنوشت ساز و معروف دقیقه ی نود برکمپ هلندی را در مصاف با تیم قدرتمند آرژانتین در بازی های جام جهانی 98 فرانسه به خاطر بیاورید، نزدیک به دو دهه پیش دو تیم هلند و آرژانتین در سومین بازی از مرحله ی یک چهارم نهایی جام جهانی 98 فرانسه به مصاف یکدیگر رفتند، بازی تا دقایق پایانی با تساوی دنبال میشد و به نظر می آمد که دو تیم باید خودشان را برای وقت های اضافه آماده کنند اما جریان بازی به گونه ای دیگر رقم خورد، وقتی اسطوره ی هلندی دنیس برکمپ، توانست با گل دقیقه ی نود خود، هلند را به مرحله ی نیمه نهایی جام جهانی برساند.

ادامه مطلب

مدیریت ذهن

8 راهکار مفید برای مدیریت ذهن

اگر بدانید از ذهن خود چگونه به طور موثر استفاده کنید، کنترل ذهن و مدیریت ذهن کار دشواری نخواهد بود. مدیریت ذهن متشکل از دو کلمه مدیریت و ذهن می‌باشد که نتیجه‌ی آن ذهن آگاهی و موفقیت است.
اگر برای لحظه‌ای بتوانید به این موضوع ایمان بیاورید که مدیریت ذهن 100درصد شدنی است، در نتیجه آن، 100درصد موفقیت در انتظار شما خواهد بود.

ادامه مطلب

در مورد عشق چه می دانید؟

در مورد عشق چه می‌دانید؟ | همه چیز درباره عشق

سالیان سال است فیلسوفان، شعرا، ترانه سرایان، رمان نویسان، هنرمندان و چهره‌های معنوی موضوع عشق رمانتیک را بررسی کرده‌اند. در دوران مدرن، عشق رمانتیک در ادبیات، موسیقی، هنرهای تجسمی و فیلم تجلیل شده است و موضوع بحث بسیاری از تئاترها وگفت و گوهای تلویزیونی را فراهم آورده است. با این حال، به تازگی روانشناسی معاصر به بررسی و تحقیق در مورد عشق پرداخته است.

ادامه مطلب

حفظ رابطه

چرا باید رابطه زناشویی‌ خود را حفظ کنیم؟| دلایل و راهکار حفظ رابطه

افرادی که رابطه زناشویی خود را تا آخر عمر حفظ می‌کنند، ۴ سال بیشتر از کسانی عمر می‌کنند که نمی‌توانند حفظ رابطه کنند. همین جمله ما را به فکر فرو می‌برد که یک بازنگری در مورد روابط ، اصلاح یا مصمم شدن برای ماندن یا رفتن از رابطه‌ی فعلیمان داشته باشیم. اگر اکنون در مرحله‌ای قرار دارید که بین رفتن و ماندن در یک رابطه‌ی زخمی و آسیب خورده، ماندن را انتخاب کرده‌اید یا هنوز در انتخاب، تردید دارید و این سوال‌ها برای شما به وجود آمده که آیا ماندن در رابطه‌ی تضعیف شده منفعتی هم دارد یا خیر؟ اصلا چرا باید رابطه‌ام را حفظ کنم؟ پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را دنبال کنید.

ادامه مطلب

کشف استعداد

۹ گام تا کشف استعداد های خود+ویدیو و راهکار

همه ما در اطرافیان خود افرادی را می‌شناسیم که با کمترین تلاش در درس یا کار خود به شدت موفق هستند و از نظر ما دارای هوش هیجانی بالا و استعداد هستند. از موسیقی تا فیزیک کوانتوم، همیشه افرادی هستند که در اطرافیان ما در جامعه سرآمد هستند و استعداد‌ها و مهارت‌هایشان تحسین برانگیز هستند. اما آیا این استعداد ذاتی است و به بیانی دیگر انسان‌ها با استعداد‌های خاصی به دنیا می‌آیند؟ آیا اساسا نیازی به کشف استعداد است؟ این سوال از قدیم الایام در میان فلاسفه یونان مطرح بوده است و فیلسوفانی مثل افلاطون و ارسطو دیدگاه‌هایی در این زمینه ارائه کرده بودند

ادامه مطلب

مایکل جردن

رمز و رازهای کاربردی موفقیت در زندگی+ویدیو و عکس

من بیش از 9000 شوت رو در طی بازی‌های که انجام داده‌ام از دست داده‌ام. تقریبا حدود 300 بازی رو در طول زندگی‌ام از دست دادم. شخصا بارها و بارها در طول زندگی شکست خوردم و در آستانه دست کشیدن از تلاش بوده‌ام اما همین شکست‌های پی در پی من در زندگی بوده‌اند که در نهایت باعث موفقيت من در زندگی شدند."
نوشته بالا، از بازیکن افسانه‌ای بسکتبال جهان، مایکل جردن از زبان خود اوست. این تفکری اشتباه است که فکر کنید اگر در کاری استعداد ندارید موفقیت شما در آن غیر ممکن خواهد بود. معلم بسکتبال مایکل جردن در زمان کودکی او کاملا از مایکل ناامید بود؛ چرا که او حتی نمی‌توانست تا ارتفاع مناسبی پرش کند. اما در نهایت این سال‌ها تلاش مایکل بود که او را به این نقطه رساند نه چیز دیگری.

 

ادامه مطلب

عادت بد

عادت های بد را چگونه ترک کنیم؟ | ۴ گام تا ترک عادت

دیشب که مسواک قبل خوابتان را می‌زدید، دقیقا وقتی مسواک را برداشتید چه کاری انجام دادید؟ آیا نیاز داشتید روی رفتار خود، کنترل داشته باشید تا این عمل را انجام دهید؟ آیا هر لحظه حواستان بود که مسواک را به جای دهان، درون چشمتان فرو نکنید؟ نقش عادت‌ها در زندگی ما به اندازه‌ای است که اگر این نقش را فراموش کنیم، نباید امیدی به سایر تلاش‌هایمان داشته باشیم. خوب که دقت کنیم متوجه خواهیم شد که در واقع زندگی ما حاصل‌ جمع عادت‌های ماست. اما وقتی از عادت حرف میزنیم عادت های بد را چگونه ترک کنیم؟ ما باید سعی کنیم ترک عادت بد کنیم تا زندگی خوبی در پیش داشته باشیم.

ادامه مطلب

انگیزشی

انگیزه چیست؟ | چگونه انگیزه پیدا کنیم؟

آیا انسان‌های موفق لزوما افرادی هستند که از سطح دانش بسیار بالایی برخوردارند؟ یا مهارت‌های منحصر به فرد و استعدادهای شگرفی دارند؟ شانس موقعیت‌های ویژه و ارتباط‌های قوی نقشی در موفقیت آنها نداشته است؟ عدم موفقیت یک فرد در زندگی، نداشتن استعداد یا مهارت نیست بلکه مهم‌ترین چیزی که یک انسان در زندگی به آن نیاز دارد، داشتن انگیزه است.

ادامه مطلب

دوست دارم جلب توجه کنم!!!

دوست دارم جلب توجه کنم | اختلال شخصیت نمایشی

خودنما، پرهیجان، پر رنگ و لعاب، نمایشی، خصوصیات افرادی است که در نگاه اول و نه چندان عمیق در یک مهمانی یا جمع دوستانه حتی محیط کار اجتماعی، خونگرم یا حتی کاریزماتیک تصور می‌شود. پرحرف، تن صدای بالا، عشوه گری در حرف زدن و رفتار، پوشش و آرایش زننده و نامتعارف، علاقه به مسائل رمانتیک و رمانتیک سازی روابط به طرز اغراق آمیز، انتقام گیری در روابط، روابط سطحی و ناپایدار، نوسانات خلقی شدید، تهدید به خودکشی، اعتماد به نفس پایین، ریاکاری در نشان دادن چهره واقعی خود، عاشق تملق و چاپلوسی و مورد تعریف واقع شدن و ...
این ها برخی از خصوصیات فردی مبتلا به اختلال شخصیت نمایشی یا یک شخصیت نمایشی با ویژگی‌های نمایشی بودن است.

ادامه مطلب

شکست عاطفی

شکست عاطفی و ۶ راهکار مفید برای رهایی از آن

شکست عشقی اتفاقی دردناک و ناراحت‌کننده است که استرس و اضطراب‌های زیادی را برای ما به همراه دارد. این شکست نوعی تحقیر شدگی و سرخوردگی و طرد شدن است که کیفیت زندگی انسان را تحت تاثیر قرار می‌دهد ، از جمله نشانه‌های هیجانی آن اختلال خواب ، عصبی بودن ، عذاب کشیدن بر اثر مرور خاطرات ، احساس غم ، ناامیدی ، شرم ، احساس خشم ، درماندگی ،  خودکشی و ... است. در واقع فرد بعد از تمام شدن رابطه و  شکست عاطفی دچار پریشانی هیجانی می‌شود و احساس می‌کند که هیچ کنترلی بر اتفاقات زندگی‌اش ندارد ! علاوه بر آن نشانه‌های فیزیکی از جمله تهوع ، لرز ، سرگیجه ، بیقراری ، گرفتگی و... در او بروز پیدا می‌کند.

ادامه مطلب

افزایش درامد

چگونه با حداقل سرمایه ، بیشترین پول را به دست آوریم؟

امروزه با افزایش و رشد تکنولوژی، هر روزه شاهد روش‌های جدید ایجاد کسب و کار و همینطور پیرو آن، فرصت‌های جذاب ایجاد درآمد هستیم. سرعت تغییر در کسب وکارها بقدری رو به افزایش می‌باشد که اگر افراد به طور پیوسته برای آموزش و رشد خود فرصت نگذارند قطعا از این شرایط گزار عقب می‌مانند. چه بسا فضاها و فرصت‌هایی که دراین بازه زمانی، فقط با اندکی آموزش و تغییر در الگوی کسب و کار می‌تواند بیزینس‌های پرسود و جذابی را در ذهن ما ایجاد نماید. 

ادامه مطلب

رمز موبایل همسر

رمز موبایل همسرمان را بدانیم ؟

گاهی ما بخاطر نگرانی های ذهنی و یا مراقبت از زابطهمان به فکر چک کردن گوشی همسرمان می افتیم! اما به عکس این برخورد ما کاملا ناسالم است و با این رفتار آسیب های کاملا جدی ای به روابطمان خواهیم زد.
زوج های سالم به یکدیگر کاملا اعتماد دارند و اگر موضوعی باعث نگرانی و آزارشان شود، به جای کنترل کردن همسرشان، در مورد آن باهم گفتگو می کنند!
 

ادامه مطلب

فروش برای وکلا

چرا باید وکلا دوره فروش بگذرانند؟ | ۴ نکته فروش برای وکلا

حتی وکلا هم به شدّت نیاز دارند که دوره فروش را بگذرانند، جمله‌ای عجیب ولی بسیار به واقعیت نزدیک است. هرگاه صحبت از فروش می‌شود، این تصور ایجاد می‌گردد که باید در این میان کالایی ردّ و بدل شود. امّا نکته همینجاست!!! معنی واقعی فروش چیست؟ 

ادامه مطلب

چگونه فروش حرفه ای داشته باشیم؟

5 تکنیک فروش حرفه‌ای که باید بدانید!

یکی از خاص‌ترین و پر درآمد‌ترین شغل‌هایی که در دنیا بیشترین اشتغال زایی و درآمد را دارد، بی شک شغل فروشندگی می‌باشد. مهم‌ترین ویژگی شغل فروش ، این است که بدون هیچ سرمایه‌ای می‌تواند قلب هر کسب و کاری را هدف قرار دهد و درآمد‌های زیادی را نصیب خود نماید.

ادامه مطلب

کسب وکار

کسب و کار شما به خدمات مشاوره ای نیاز ندارد!

 کسب و کار شما به خدمات مشاوره‌ای نیاز ندارد!!! اگر شما: 

ادامه مطلب

چگونه به درآمدبالاتری برسیم

چگونه به درآمد بالاتری برسیم

جویندگان ثروت و پول تاکنون صد‌ها جمله، مقاله، داستان و حتی کتاب در خصوص چگونگی کسب ثروت و رسیدن به درآمد بالا دیده و خوانده‌اند!

ادامه مطلب

اختلال شخصیت پارانوئید

با اختلال شخصیت پارانوئید بیشتر آشنا شوید

ویژگی اختلال شخصیت پارانوئید ، شکاک‌ بودن و بی‌ اعتمادی به دیگران است و به شکلی غیرموجه کارهای دیگران را که گویا به قصد تحقیر یا تهدید بیمار انجام شده است، تفسیر می‌کنند. این اختلال از اوایل بزرگسالی شروع می‌شود و در زمینه‌های مختلفی خودش را نشان می‌ دهد. افراد مبتلا به این اختلال تقریباً همیشه منتظرند که دیگران به طریقی آن‌ها را استثمار کنند یا به آن‌ها ضرر برسانند. 

ادامه مطلب

اختلال شخصیت خودشیفته

شخصیت های خودشیفته بیشتر بشناسیم

به دنبال ستایش و تمجید مداوم هستید؟
فکر می‌کنید دیگران به شما حسودی می‌کنند؟
می‌خواهید از هرچیز بهترینش را داشته باشید؟
از دیگران برای نفع شخصی خود بهره می‌برید؟
فاقد حس همدلی هستید و تمایلی به درک احساسات دیگران ندارید؟

واژه «خودشیفتگی» یا «نارسیسم» از «نارسیوس» نام مرد زیبارویی گرفته شده که با دیدن تصویر خودش در آب شیفته‌ی خودش می‌شود و در کنار برکه از اندوه جان می‌سپارد. این اسطوره‌ یونانی بسیار موردتوجه دیگران بوده است.

ادامه مطلب

اختلال اوتیسم

چقدر اوتیسم را می شناسید

اصطلاح « اوتیسم » به افرادی گفته می‌شود که در آنها مجموعه‌ای از اختلالات رشدی وابسته به سیستم اعصاب مرکزی دیده می‌شود. این اختلالات مغزی روی توانایی فرد برای برقراری ارتباط با دیگران تأثیر می‌گذارد و نحوۀ ارتباط با دیگران و پاسخ‌‌های فرد به محیط بیرون را تحت‌ تأثیر قرار می‌‌دهد.

ادامه مطلب

پنج مهارت کلیدی شاد بودن

پنج مهارت کلیدی شادمانی

همه ما تجربه‌های ناخوشایندی در زندگیمان داشته‌ایم و احساس اینکه دیگر چیزی نمی‌تواند سبب شاد بودن ما شود، به سراغمان آمده است. اکثرا عادت داریم احساسات خود را به دست شرایط بسپاریم و با امواج اتفاقات خوشایند و ناخوشایند، بالا و پایین برویم. این در حالیست که تحقیقات نشان داده‌اند که می‌توانیم میزان شاد بودن و شاد زیستن خود را انتخاب کنیم.

ادامه مطلب

تفاوت IQ و EQ

تفاوت هوش شناختی و هوش هیجانی

آیا با تفاوت‌های میان هوش شناختی ( Intelligence Quotient ) و هوش هیجانی ( Emotional Intelligence ) آشنا هستید ؟ یا شاید فکر می‌کنید IQ از درجه اهمیت بالاتری برخوردار است..
گاهی می‌بینیم دو نفر با ضریب هوشی ( IQ ) یکسان ، از سطوح موفقیت مختلفی بهره‌مند هستند . آیا علاوه بر ضریب هوشی ، عامل دیگری در موفقیت افراد ، تاثیرگذار است؟

ادامه مطلب

سرِ کارت هم خوشحال باش

سرِ کارت هم خوشحال باش

شما روزی چند ساعت کار میکنید؟ میدونستید به طور میانگین حدود 13 سال از عمر ما به کار کردن میگذره؟ با این حساب، اینکه چقدر از زمانهایی که در حال کار کردن هستیم لذت میبریم، تاثیر به سزایی رو احساس خوشبختیمون داره. 

ادامه مطلب

تاب آوری چگونه است

گذراندن روزهای سخت | چگونه تاب آور باشیم؟+ویدئو

تاب آوری مجموعه‌ای از ظرفیت‌های فردی و روانی است که به فرد جهت گذراندن روزهای سخت کمک می‌کند و می‌تواند در موقعیت‌های سخت و دشوار مقاومت کند و به خود و دیگران آسیب نزند، تاب آوری افراد را توانمند می‌کند تا بتوانند با ناملایمات زندگی و شغلی خود کنار بیایند تا آسیب کمتر بخورند و حتی از این شرایط برای خودشکوفایی و رشد خود بهره ببرند.

ادامه مطلب

افسردگی چیست؟

افسردگی چیست؟ | چطور از شر افسردگی خلاص شویم؟

افسردگی یکی از اختلالات روانی است که باعث می‌شود فعالیت‌های فرد کاهش پیدا کند و انگیزه انجام بسیاری از کارها را از دست بدهد. انرژی روانی شخص افسرده کاهش محسوسی پیدا می‌‌کند، تمرکز حواس او نیز افت می‌‌یابد و انگیزه‌ای به استفاده از مهارت‌های گوناگون زندگی که قبلاً کسب کرده بود، نشان نمی‌دهد. فرد افسرده گاهی پرخاشگری می‌کند و گاهی نا‌امیدی و احساس گناه در او بسیار زیاد است. بازتاب اجتماعی افسردگی این است که فرد افسرده نه‌تنها از پیگیری اهداف خود در زندگی باز می‌ماند؛ بلکه افسردگی باعث کاهش کارایی در فعالیت‌های اجتماعی و تولیدی او می‌شود.

ادامه مطلب

شخصیت وسواس فکری

شخصیت وسواس فکری | از تشخیص تا درمان

وسواس، تکرار بدون اراده‌‌ی افکار ناخوشایند است. گاهی ممکن است شخص متوجه رفتارهای غیرمنطقی خود شود؛ ولی روی رفتار و کردارش کنترلی نداشته باشد. مثلاً یکی از شایع ‌ترین نشانه‌های وسواس فکری عملی، وسواس روی مسائل امنیتی از جمله بسته ‌بودن قفل فرمان، ماشین، خانه، مغازه، لپ‌تاپ، موبایل و ... است که فرد همواره و در هر ثانیه اضطراب بسته ‌بودن آنها را دارد و بارها چک می‌‌کند که بسته باشد. وسواس تا حدی در همه‌ی افراد وجود دارد و به‌ صورت شک و تردید، نداشتن قدرت تمرکز فکری، فراموشی و گاهی کم‌‌خوابی دیده می‌شود.

ادامه مطلب

طرحواره بی اعتمادی

طرحواره بی اعتمادی

افراد درگیر در تله یا  طرحواره بی اعتمادی فکر می‌ کنند دیگران قصد دارند به طریقی به آنها آسیب بزنند یا از آنها استفاده کنند و فکر می‌ کنند دیگران به آنها خیانت می‌ کنند، دروغ می‌ گویند، مسخره می‌ کنند یا می‌ خواهند آسیب جسمانی بزنند. معمولاً پشت دیوار بد گمانی هستند و اجازه نمی‌ دهند دیگران بیش از اندازه به آنها نزدیک شوند، تمایلی به روابط صمیمی ندارند و افکار و احساسات خود را معمولاً با دیگران مطرح نمی‌ کنند. شاخصۀ مهم آنها بدرفتاری و قربانی‌ شدن است.

ادامه مطلب

طرحواره معیارهای سرسختانه

طرحواره معیارهای سرسختانه

افرادی که دارای تله یا طرحواره ی معیارهای سرسختانه هستند، خودشان را افرادی تلاشگر و بی‌ نقص به نمایش می‌ گذارند. باور دارند که باید برای رسیدن به معیارهای بلند پروازانه، مدام تلاش کنند. این معیارها همه درونی شده است؛ بنابراین، برای رسیدن به معیارهای خود تلاش می‌ کنند، چون « باید » این کار را انجام دهند. این کار به دلیل توجه دیگران نیست، حتی اگر کسی متوجه کار آنان نباشد، باز روند رسیدن به معیارها ادامه دارد.

ادامه مطلب

اختلال شخصیت نمایشی چیست؟

اختلال شخصیت نمایشی

افراد مبتلا به اختلال شخصیت نمایشی ، وضعیت روحی ناپایداری دارند. وضعیت فردی و خود باوری در آنها ، متأثر از توجه دیگران به آنهاست. در اجتماع دوست دارند جلب توجه کنند و در مرکز توجه باشند. آنها در سبک معاشرت خود سعی می‌کنند نظر دیگران را به خودشان جلب نمایند و بقیه آنها را تأیید کنند و اگر غیر از این باشد، سرخورده می‌شوند.

ادامه مطلب

طرحواره شکست

طرحواره شکست چیست ؟

شکست همان باوری است که باعث می‌شود فکر کنید برای رسیدن به موفقیت به‌اندازۀ کافی شایستگی ندارید. فرد در مقایسه با همسالانش در حوزه‌های ورزشی، تحصیلی، شغلی و... اغلب احساس بی‌کفایتی می‌کند و احساس می‌کند در مقایسه با دیگران، موفقیت کمتری دارد.

در صورتی که به طور دقیق نمی دانید طرحواره چیست ، مقاله طرحواره را مطالعه کنید.

ادامه مطلب

طرحواره وابستگی

طرحواره وابستگی

افرادی که گرفتار تله یا طرحواره ی وابستگی هستند، در زندگی بسیار درمانده‌اند و خود را در برابر مشکلات بی‌کفایت می‌بینند. آن‌ها نمی‌توانند کارهای جدیدشان را به‌تنهایی انجام دهند و فکر می‌کنند به مشورت دیگران نیاز دارند تا به آن‌ها بگویند چه کار باید کنند.

ادامه مطلب

مربیگری در زندگی

نقش مربی در زندگی فردی

طبق مطالعات انجام شده موسسه گالوپ تنها 13 درصد از کارمندان در سراسر جهان نسبت به کاری که انجام می دهند متعهدند درحالیکه این درصد در شرکت هایی که بصورت منظم از خدمات کوچینگ و مربی گری استفاده می کنند، به 65 درصد میرسد.

ادامه مطلب

طرحواره بی ارزشی

طرحواره بی ارزشی چیست ؟ از علائم تا درمان

طرحواره های زندگی الگوهایی است که از کودکی شروع می‌شود و آثار آن‌ها در تمام زندگی تأثیر خود را دارد. رفتارهایی که خانواده‌ها با کودکان خود می‌کنند، آغازگر این الگوهاست؛ شاید طرد شویم، حمایت شویم، بیش از اندازه از ما مراقبت کنند، محروم شویم یا ما را سرزنش کنند.

ادامه مطلب

طرحواره انزوای اجتماعی

طرحواره انزوای اجتماعی

اولین احساسی که خواهید داشت تنهایی است. احساس استثنا و ناخوشایند بودن می‌کنید و خود را از دنیا طرد شده می‌دانید این دو مورد، انواع انزوای اجتماعی هستند. گاهی به شکل ترکیبی ظاهر می شوند و شما نیز ممکن است دچار هر دو حالت آنها باشید.

ادامه مطلب

روانشناسی هوش مثبت نگر

درباره روانشناسی هوش مثبت نگر چه می‌دانید؟

هوش مثبت نگر ( positive intelligence quotient ) یکی از جدیدترین علم‌های روز دنیا، ۱۰ خرابکار ذهنی را به ما معرفی می‌کند تا با شناسایی آنها بتوانیم زندگی شادتر، روابط بهتر، عملکرد و تصمیم گیری درست‌تری داشته باشیم. هوش مثبت نگر یا به اصطلاح PQ در تمام جوانب زندگی از جمله روابط عاطفی ما تاثیر به سزایی خواهد داشت زیرا همه ما گاهی در روابطمان دچار مشکلاتی می‌شویم که بعضی از آنها حاصل سوءتفاهمات، کج فهمی‌ها و سوء برداشت‌ها نسبت به طرف مقابلمان است.

ادامه مطلب

مهارت های رهبری

اصول لیدرشیپ | مهارت‌های رهبری + ویدیو

همه‌ی ما تا حدی با رهبری آشنا هستیم ولی موضوع مورد اهمیت این است که چگونه رهبری تاثیرگذار و موفق باشیم؟ رهبران موفق دنیا دارای چه ویژگی‌هایی هستند؟ در این مقاله با اصول رهبری و همینطور ویژگی رهبران موفق آشنا خواهید شد. همچنین لازم به ذکر است که دوره لیدرشیپ می‌تواند در فراگیری مفهوم رهبری ( لیدرشیپ ) کمک بسیار زیادی کند. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

اعتیاد به گل

مصرف گل اعتیاد آور نیست!!!

ماده‌ای که در خارج از کشور به ماری جوانا معروف است، از قسمت‌های مختلف گیاه شاهدانه ( CANNABIS ) گرفته می‌شود که دارای ۸٪THC است و در بعضی کشور‌ها منع قانونی ندارد ولی چیزی که در کشور ما با نام گل استفاده می‌شود دارای ۲۴٪ THC است و اعتیاد آور می‌باشد!

ادامه مطلب

اختلال شخصیت اسکیزوئید

اختلال شخصیت اسکیزوئید | از تشخیص تا درمان

« اسکیزوئید » اصطلاحی نسبتاً قدیمی است که «بلولر» در سال 1924 آن را برای توصیف کسانی که درون‌گرا بودند و از دنیا رو برمی‌گرداندند، به‌کارمی‌برد. ویژگی اصلی اختلال شخصیت اسکیزوئید ، الگوی فراگیری جدایی از روابط اجتماعی و دامنۀ محدود ابراز هیجان‌ها در موقعیت‌های بین‌فردی است. این الگو از اوایل بزرگسالی شروع می‌شود و در انواع زمینه‌ها وجود دارد.

ادامه مطلب

تله اطاعت

طرحواره اطاعت

احساس اجبار به واگذاری افراطی کنترل خود در برابر دیگران؛ این کار معمولاً برای اجتناب از خشم، محرومیت یا انتقام صورت می‌گیرد. این طرح‌واره به دو صورت بروز می‌یابد: یکی اطاعت از نیاز‌ها که تمایلات و آرزو‌های خود را پس می‌زنید و از توقعات دیگران اطاعت می‌کنید؛ دیگری، اطاعت از هیجان‌ها که به علت ترس و انتقام‌گیری از دیگران، احساسات خود به‌ویژه خشم را پس می‌زنید.

ادامه مطلب

اختلال شخصیت اجتنابی

اختلال شخصیت اجتنابی | از تشخیص تا درمان

اختلال شخصیت اجتنابی یا دوری گزین، مربوط به افرادی است که الگویی از پرهیز اجتماعی، احساسات بی‌لیاقتی، حساسیت شدید به ارزیابی منفی و اجتناب از تعامل اجتماعی با وجود میل شدید به نزدیکی با دیگران از خود بروز می‌دهند.

ادامه مطلب

طرحواره های درمانی

تله های زندگی، طرحواره ها، طرحواره درمانی

به الگوهای تکرار شونده در وجود ما ، تله‌های زندگی یا طرحواره‌های شخصیتی می‌گویند. جفری یانگ ، یکی از بزرگترین طرحواره درمانگران دنیا ، میگوید ما در کودکی به شیوههای متفاوت آسیب دیدهایم ؛ آسیبهایی مثل طردشدن ، انتقاد ، سرزنش ، بدرفتاری ، بیتوجهی ، محرومیت عاطفی و حتی مراقبتهای بیش از حد. نکته‌ی جالب اینکه ما تمایل داریم این الگوهای نهادینهشده را در وجودمان حفظ کنیم ؛ چون با داشتن این الگوها  احساس امنیت میکنیم.

ادامه مطلب

بهزیستی روانشناختی چگونه است ؟

بهزیستی روانشناختی چیست؟ | ۱۴ مولفه بهزیستی روانشناختی

آیا فکر می‌کنید سلامتی فقط همان سلامت جسمی است؟ آیا انسانی که از سلامت جسمی برخوردار است لزوما انسان شادی است؟ بهزیستی روانشناختی چیست؟ فرد سالم کسی است که هم از سلامت روان برخوردار باشد هم سلامت جسمی داشته باشد.

ادامه مطلب

درمان قطعی تنبلی

درمان تنبلی با 13 توصیه | ساده و قطعی+ویدیو

ما در طول روز تمایل داریم خیلی از کارها را انجام دهیم اما آن‌ها را به تعویق می‌اندازیم و کمتر پیش می‌آید که نگوییم باید این کار را سر و سامان بدهم اما از روی تنبلی می‌گوییم باشد برای بعد!!! تعلل کردن عوامل بیرونی ندارد و مشکلات حاصل از آن فقط به خود ما بستگی دارد. در مقاله فعلی در ۱۳ روش بطور خلاصه و سریع دلایل تنبلی و راه‌های برطرف کردن آن را بررسی می‌کنیم( دو ویدیو اختصاصی برای این مقاله نیز در نظر گرفته شده است.)

ادامه مطلب

نظرات کاربران
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.