دوره آنلاین عزت نفس نوجوانان

 

توضیحات دوره غیرحضوری " عزت نفس و خودپذیری مبتنی بر اکت"

"طبق تحقیقات، هشتاد درصد افراد از کمبود عزت نفس رنج می برند و این آمار برای کودکان سودانی نیست؛ راجع به انسان جهان اولی است که حداقل امکانات را دارد."

 پیش نیاز دوره غیرحضوری عزت نفس، شرکت در دوره غیرحضوری اکت نوجوان می باشد و شرکت در این دوره مجازی، قبل از این دوره الزامی است.  

 عزت نفس و اعتماد به نفس در نوجوانان و دانش آموزان 

احتمالا به‌ عنوان یک نوجوان که در سنین بلوغ هست و حساسیت‌ها و سختی‌های این دوران رو تجربه می‌کنه، با مفاهیمی مثل عزت نفس و اعتماد به نفس روبه‌رو شدید. و احتمالا شنیدید که داشتن عزت نفس و اعتماد به نفس تاثیر زیادی در موفقیت شما در دوران نوجوانی و حتی بزرگسالی داره. پس باید به دنبال راه هایی برای افزایش عزت نفس خودتون باشید. هدف ما هم در این دوره غیر حضوری افزایش عزت نفس نوجوانان،همینه که بهترین روش های افزایش عزت نفس رو به شما بگیم. این دوره با مربیگری دکتر علی میرصادقی برگزار می شود و نکته ها و آموزه های بی نظیری درباره افزایش عزت نفس نوجوانان مبتنی بر روانشناسی اکت نوجوان برای شما بازگو خواهد شد. در ویدئو زیر با بخشی از صحبت های دکتر میرصادقی رو در مورد عزت نفس آشنا خواهید شد.

قبل از هر چیزی، بهتره بدونید که عزت نفس و اعتماد به نفس دو مفهوم متفاوت از همدیگه هستند و در ادامه این تفاوت رو بهتون توضیح دادیم:

تفاوت عزت نفس و اعتماد به نفس

عزت نفس (self-esteem) واژه‌ای متفاوت با اعتماد به نفس (self-confidence) هست؛ اگه تو کاری مهارت بالایی داشته باشید، باعث بالا رفتن اعتماد به نفس شما در اون مهارت میشه. اما در صورتی که این توانایی‌ها رو قبول نداشته باشید و برای خودتون ارزش قائل نشید، می‌گیم شما عزت نفس کافی ندارید. در واقع اعتماد به نفس به معنای اعتماد شما به خودتون و مهارت شما در مقابله با چالش‌ها و حل‌ مشکلات معنی میشه. اما از طرفی عزت نفس، به معنای احساس ارزشمند بودن در سراسر زندگی و باور داشتن توانایی هایی هست که یک نفر در وجودش داره. اگه ما توانایی های زیادی داشته باشیم، اما اون ها رو باور نداشته باشیم و ارزشی براشون قائل نشیم، باعث ضعف روحیه ما و بی استفاده شدن توانایی های ما میشه.به‌عبارتی عزت نفس مربوط به حس‌ ارزشمندی‌ درونی شماست. یعنی فرد چه باوری نسبت به توانایی انجام کارهاش داره. یه شخص می‌تونه تو زمینه‌ خاصی اعتماد‌ به‌ نفس‌ بالایی داشته باشه. اما احساس‌ ارزشمندی‌ درونی نداشته باشه. بنابراین این شخص کمبود عزت نفس داره. به طور کلی عزت نفس و اعتماد به نفس قدرتمندترین و مهم‌ترین بخش‌های شخصیت هر انسان رو تشکیل میدن.

چرا باید در دوره غیرحضوری افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس نوجوانان شرکت کنم؟

حالا که با تعاریف عزت نفس و اعتماد به نفس آشنا شدید، می تونید به اهمیت این دو مسئله تو زندگی خودتون پی ببرید. برای اینکه بیشتر با اهمیت عزت نفس آشنا بشید، باید بگم که فردی که عزت نفس پایینی داره، خودش رو دوست نداره و از ابراز عقیده و نظر خودش در مدرسه و هر محیط دیگه ای می ترسه. نوجوانی که عزت نفس پایینی داره، دائما خودش رو با دیگران مقایسه می کنه و این مسئله موجب حسادت زیاد و نا امیدی اون شخص میشه. برای همین اون شخص، هیچ انتقاد و مشکلی رو نمی پذیره و به سراغ برطرف کردن اون ها نمیره و این ناامیدی در نهایت باعث تنبلی و اهمال کاری زیاد و ضعف و پسرفت تحصیلی اون نوجوان و دانش آموز میشه.
این مشکلات تا حد زیادی بین نوجوانان شایع هست و گاهی نتایج خیلی بدی برای اون شخص داشته. دوره غیر حضوری افزایش عزت نفس نوجوانان این مشکلات رو به شما میگه و در نهایت برای این مشکلات، راه حل صحیح و اصولی مبتنی بر روانشناسی اکت پیشنهاد میده. برای همین شرکت تو کارگاه افزایش عزت نفس، تا حد زیادی می تونه تو روند تحصیلی شما تاثیر بذاره و سرعت پیشرفت درسی شما رو افزایش بده. همچنین آموزش های مفید این دوره می تونه توی زندگی به شدت براتون کاربردی باشه.

چه کسانی باید در دوره غیر حضوری عزت نفس شرکت کنند؟

تمام نوجوانان و دانش آموزانی که:

 • خودشون رو دوست ندارند.

 • تو ابراز نظرشون در کلاس درس و محیط مدرسه مشکل دارند.

 • استعداد و توانایی های خودشون رو نادیده می گیرند.

 • تو درس خوندن، تنبلی و کم کاری می کنند.

 • احساس خوبی نسبت به ظاهر خودشون ندارند.

 • نظرات دیگران رو بدون هیچ فکری می پذیرند.

 • هیچ انتقادی رو قبول نمی کنند.

 • از رفتن به سمت مشکلات می ترسند.

در انتهای کارگاه افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس چه مهارت هایی به دست می آورم؟

 • آشنایی با علم و متد های روانشناسی اکت

 • شناخت بهترین راه های افزایش عزت نفس نوجوانان

 • شناخت بهترین راه های افزایش اعتماد به نفس نوجوانان

 • توانایی خودباوری و خودپذیری بیشتر

 • دیدن استعداد ها و توانایی های خودمون

 • توانایی درک و انتقاد پذیری بیشتر

 • روحیه حرکت به سمت مشکلات و مقابله با اونها

 • شناخت منابع عزت نفس و اعتماد به نفس

 • آشنایی با تله های فکری عزت نفس

 • شناخت مدل هشت بعد عزت نفس

 • آَشنایی با روش های مدیتیشن و جدایی افکار

شما با تمرین مهارت ها و تکنیک هایی که توی این دوره یاد می گیرید، می تونید شاهد پیشرفت خودتون تو تحصیل و زندگی باشید و با آگاهی بیشتری نسبت به وضعیت خودتون می تونید خیلی راحت تر به سمت اهدافتون حرکت کنید. یاد می گیرید که خودتون رو بپذیرید و همونطور که هستید خودتون رو قبول کنید.

مدرس من در دوره غیر حضوری افزایش عزت نفس نوجوانان کیست؟

علی میرصادقی مدرس دوره‌های رهبری ، سخنران ، روانشناس ، مدرس و متخصص در حیطه روانشناسی اکت ، روانشناسی مثبت نگر ، طرحواره درمانگری وCFT ، مدیر مسئول موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا ، دانشجوی دکترای روانشناسی ، کارشناس ارشد مدیریت و روانشناس بالینی می‌باشد. وی برنده جایزه بهترین سیستم آموزشی MENA در سال 2013 ، برنده جایزه بهترین کتاب خودیاری جهان در سال 2014 ، نویسنده کتاب منتخب آموزش و پرورش در سال 1394 و بهترین مشاور تحصیلی سال 2015 از نگاه مجله کورپریت ویژن می‌باشد. علی میرصادقی خالق اولین سریال انگیزشی جهان (سی روز تا پیروزی) ، کارشناس برنامه های عصر جدید، صبح بخیر ایران، وقتشه، سیمای خانواده و ... می‌باشد.

پرسش های متداول:

.

 • چه زمانی ثبت نام من در این دوره غیرحضوری نهایی می شود؟
 • پیش نیاز های این دوره چیست؟
 • این دوره مناسب چه کسانی است؟
بعد از خرید دوره، ثبت نام شما کامل شده و حضور در دوره غیر حضوری برای شما قطعی می شود.
این دوره پیش نیاز ضروری ای ندارد اما شرکت در دوره مجازی روانشناسی اکت نوجوان قبل از شرکت در همایش اکت و عزت نفس، به شما پیشنهاد می شود.
تمامی دانش آموزان در هر مقطع تحصیلی ای می توانند در این دوره شرکت کنند.

شما می تونید برای دریافت مشاوره رایگان دوره غیر حضوری افزایش عزت نفس نوجوانان بر اساس اکت، فرم زیر رو پر کنید.

مشخصات فردی:
شماره تلفن همراه:
پایه تحصیلی:
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.