فیلم های پیشنهادی علی میرصادقی

فیلم‌های پیشنهادی

فیلم انگل

کارگردان: بونگ جون هو
مدت زمان: 132 دقیقه
تاریخ انتشار: 21 می 2019
توضیحات: فیلم انگل دارای یک داستان واحد در کلیت خود نیست بلکه اساسا از دو قسمت مجزا در داستان تشکیل شده است که در نیمه اول به روایت یک داستان کمدی و ترسیم فضا و شخصیت ها می پردازد و در نیمه ی دوم از تک تک آنها برای یک روایت مجزای داستانی استفاده می کند.
دیالوگ منتخبی از فیلم: میدونی چه جور نقشه ای هرگز شکست نمی خوره ؟ بی نقشه بودن! میدونی چرا ؟ چون نمیشه برای زندگی برنامه ریزی کرد. وقتی هیچ نقشه ای نداری ، هیچ غلطی از آب درنمیاد، اگه هم چیزی از کنترل خارج شد، اهمیتی نداره، حتی اگه کل کشور نابود بشه یا فروخته بشه، هیچکی اهمیتی نمیده فهمیدی؟

فیلم گرگ وال استریت

کارگردان: مارتین اسکورسیزی
مدت زمان : 180دقیقه
تاریخ انتشار: 15 نوامبر 2013
توضیحات: گرگ وال استریت داستانی بر اساس واقعیت زندگی شخصی به نام جوردن بلفورت است که به تجارت و برگزاری سمینار مشغول است و از طرفی دیگر انسان معاصر را به تصویر می کشد و نابودی اش را.
دیالوگ منتخبی از فیلم: تنها چیزی که بین تو و هدفت قرار گرفته داستانای مزخرفیه که برای خودت تعریف می کنی که چرا نمی تونی به اونها برسی! / بدون اقدام، بهترین نیات در دنیا چیزی بیش از یک قصد نیستند.

فیلم تصادف

کارگردان: پل هگیس
مدت زمان: 112 دقیقه
تاریخ انتشار: 10 سپتامبر 2004
توضیحات: درامی چند تکه که بسیار دقیق و خوش ساخت است و گیرا . از این فیلم استقبالی بی نظیر در جهان شد. فیلم وقوع ماجراهای متنوعی در زندگی مردمان سرگشته و حیران در یک مقطع دو روزه است ، آدم های که در پیله تنهایی خود محصورند.
دیالوگ منتخبی از فیلم: در لس آنجلس کسی به تو دست نمی زند، اهالی لس آنجلس همیشه پشت شیشه و فلز انقدر طولانی از حس لمس یکدیگر محروم بوده اند که برای حس کردن یکدیگر در هم تصادف می کنند.

فیلم رستگاری در شاوشنگ

کارگردان: فرانک دار ابونت
مدت زمان: 142 دقیقه
تاریخ انتشار: 12 سپتامبر 1994
توضیحات: رستگاری در شاوسنگ یک فیلم درام آمریکایی می‌باشد که براساس رمان کوتاهی از استیفن کینگ به نام «ریتا هیورث و رستگاری در شاوشنک» ساخته شده است. داستان فیلم دربارهٔ اندی دوفرین بانکدار جوانی است که به اتهام قتل همسر و معشوق همسرش به زندان می‌افتد و ادعا می‌کند که بی‌گناه است
.
دیالوگ منتخبی از فیلم: یادت باشه رد، امید چیز خوبیه، شاید بشه گفت بهترین چیزهاست و چیزهای خوب هیچ وقت نمی‌میرند.

فیلم جوکر

کارگردان: تاد فلیپس
مدت زمان: 122 دقیقه
تاریخ انتشار: 31 اوت 2019
توضیحات: جوکر یک فیلم سینمایی آمریکایی در ژانر تریلر روان‌شناختی است. این فیلم داستان آرتور فلک را روایت می‌کند که دلقک یک سیرک و یک کمدین شکست خورده است و اتفاقاتی باعت می‌شود که او تبدیل به آدمی بی‌رحم و ترسناک شود.
دیالوگ منتخبی از فیلم: آرتور فلک (جوکر) : بدترین قسمت ابتلا به یک بیماری روانی این است که مردم توقع دارند طوری رفتار کنید انگار که این بیماری را ندارید.

فیلم داستان یک سگ هاچی

کارگردان: لاسه هالستروم
مدت زمان:  120دقیقه
تاریخ انتشار: 13 ژوئن 2009
توضیحات: فیلمی است در ژانر درام که در حال حاضر این فیلم در وبگاه IMDB جزو 250 فیلم برتر قرار دارد. این فیلم اقتباسی است از داستان زندگی سگی به نام "هاچیکو" که ارتباط صمیمانهٔ او با پروفسور شابرو اوئنو و وفاداری بی‌حدش به این پروفسور باعث گردید تا به‌عنوان اسطورهٔ وفاداری در ژاپن شناخته شود.

دیالوگ منتخبی از فیلم: در لس آنجلس کسی به تو دست نمی زند، اهالی لس آنجلس همیشه پشت شیشه و فلز انقدر طولانی از حس لمس یکدیگر محروم بوده اند که برای حس کردن یکدیگر در هم تصادف می کنند.

فیلم هتل بزرگ بوداپست

کارگردان: وس اندرسون
مدت زمان: 100 دقیقه
تاریخ انتشار: 7 مارس 2014
توضیحات:
"هتل بزرگ بوداپست" را می‌توان نمونه کامل یک اثر هنری در ژانر درام- کمدی دانست. اثری که معنا و مفهوم هنر سینما را به رخ مخاطب می‌کشد. در سال ۱۹۳۰ که دولتی فاشیست در حال قدرت‌گرفتن است و شعلهٔ جنگ در حال روشن‌شدن، هتل بزرگ بوداپست به‌واسطهٔ تلاش فراوانِ مهماندار و شاگردش، به یکی از برترین تفریحگاه‌های اروپا تبدیل شده‌است.
دیالوگ منتخبی از فیلم: گستاخی صرفاً ابراز حالتی از ترس هست. مردم از این می‌ترسن که به چیزهایی که میخوان دست پیدا نکنن... بدترین و غیرجذاب‌ترین آدم‌ها فقط نیاز دارن که مورد عشق واقع بشن. اونوقت مثل یه گل شکوفا میشن.

فیلم جنتلمن

کارگردان: گای ریچی
مدت زمان: 113 دقیقه
تاریخ انتشار: 24 ژانویه 2020
توضیحات:
یک فیلم سینمایی اکشن کمدی محصول مشترک انگلستان و آمریکا می‌باشد. فیلم آقایان (جنتلمن) داستان زندگی میکی پیرسون را نشان می‌دهد. کسی که یکی از بزرگترین خلافکاران بریتانیا محسوب می‌شود و باند بسیار قوی و بزرگی را رهبری می‌کند.
دیالوگ منتخبی از فیلم: در لس آنجلس کسی به تو دست نمی زند، اهالی لس آنجلس همیشه پشت شیشه و فلز انقدر طولانی از حس لمس یکدیگر محروم بوده اند که برای حس کردن یکدیگر در هم تصادف می کنند.

فیلم پدرخوانده1

کارگردان: فرانسیس فورد
مدت زمان: 177 دقیقه
تاریخ انتشار: 14 مارس 1972
توضیحات:
فیلمی درام جنایی برندهٔ جایزه‌ اسکار می‌باشد. پیش از این، هیچ فیلمی داستان زندگی گروه‌های خلافکار و گانگسترها را این چنین به تصویر نکشیده بود. پدرخوانده یکی از بهترین و مورد احترام واقع شده‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما است.
دیالوگ منتخبی از فیلم: ویتو: وقت صرف خانوادت می کنی ؟
جانی فانتین: البته که می کنم.
ویتو: خوبه. چون مردی که وقت صرف خانوادش نمی کنه. هیچ وقت نمی تونه یه مرد واقعی باشه.

فیلم پدرخوانده2

کارگردان: فرانسیس فورد
مدت زمان: 200 دقیقه
تاریخ انتشار: 12 دسلمبر 1974
توضیحات:
این فیلم پس از موفقیت درخشان فیلم پدرخوانده و در ادامهٔ آن ساخته شد. این فیلم مانند قسمت نخست آن هواداران بسیاری دارد و بین منتقدان بحث‌های زیادی مبنی بر این‌که کدام فیلم بهتر است شده‌ است.
دیالوگ منتخبی از فیلم: مایکل : پدرم خیلی چیزها اینجا، تو همین اتاق بهم یاد داد... یاد داد که همیشه به دوستام نزدیک باشم، و به دشمنام نزدیکتر.

فیلم ذهن زیبا

کارگردان: ران هاوارد
مدت زمان: 135 دقیقه
تاریخ انتشار: 13 دسامبر 2001
توضیحات:
فیلمی زندگی‌نامه‌ای و درام آمریکایی است که دربارهٔ زندگی جان نش ریاضیدان برندهٔ جایزه‌ی نوبل اقتصاد و مسائلی که به دلیل بیماری روان گسیختگی با آن‌ها مواجه می‌شود، ساخته شده‌است.
دیالوگ منتخبی از فیلم:
دکتر رزون : ببین! کابوس اسکیزوفرنیا، گم کردن واقعیته! تصور کن یهو متوجه میشی که آدم‌ها، مکان‌ها و لحظاتی که برات بیشترین اهمیت رو داشتن، نه از بین رفتن و نه مردن! بلکه بدتر از اون، هرگز وجود نداشتن! چه دنیای جهنمی برات درست می‌شه؟

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.