نقش تحصیلات در جایگاه اجتماعی

آیا تحصیلات روی جایگاه اجتماعی تاثیر داره ؟

هممون حسابی درباره ی اینکه اگر دکتر مهندس بشیم چی میشه و چقدر میتونیم درآمد و جایگاه اجتماعی داشته باشیم شنیدیم؛ اما گاهی واقعا میریم تو فکر که خب تهش چی؟! درس به چه دردم میخوره؟!

ادامه مطلب

روش مطالعه دینی

چجوری دینی رو صد بزنم؟

مهمترین نکته ای که باید راجع به درس خوندن بدونیم اینه که داریم درس میخونیم، نه روزنامه و رمان و داستان و .... (دیده شده که بعضی ها در حالت لمیده دو دستشون رو به کتاب گرفتن و با چشم مبارک فقط مطالب رو جلو میبردن)

ادامه مطلب

حفظ آرامش در حین آزمون

3 تمرین عملی برای حفظ آرامش در حین آزمون

3 تا تمرین عملی برای حفظ آرامشتون در حین آزمون ...

ادامه مطلب

 کنترل استرس فرزندان

چجوری استرس فرزندمو کنترل کنم ؟

بررسی راهکارهای عملی برای کاهش استرس فرزندمان

ادامه مطلب

کنترل استرس

چجوری استرسمو کنترل کنم؟

ریچارد لازاروس (Richard Lazarus) : « استرس شرایط یا احساسی است که در آن، فرد از لحاظ ادراکی بر این باور است که مجموع خواسته ها و انتظاراتی که از او وجود دارد فراتر از منابع، امکانات و توانمندی های در اختیار اوست.»
تاحالا شده به این فکر کنی که اگر استرسی وجود نداشت چی میشد؟ و آیا داشتن استرس فوائدی هم داره؟

ادامه مطلب

افزایش تمرکز در امتحان

افزایش تمرکز برای موفقیت در امتحانات

فرآیند آزمون فقط شامل ساعت هایی که ما سر جلسه حضور داریم نمیشه و جوانب مختلفی داره. برای موفقیت تو آزمون، باید مهارت هایی رو بلد باشیم تا بتونیم به بهترین شکل از اون آزمون عبور کنیم و نتیجه دلخواهمون رو بگیریم. کنترل و افزایش تمرکز در مطالعه و جلسه امتحان یکی از این مهارت هاست که تو جلسه امتحان به شدت میتونه روی نتیجه ما تاثیر بذاره. عدم تمرکز در امتحان دادن میتونه تاثیر خیلی بدی رو روی نتیجه شما بذاره و تلاش های شما رو به باد بده.


ادامه مطلب

پرخوری هنگام درس خواندن

وقتی درس میخونم بی رویه میخورم، چجوری جلوی پرخوری ام رو بگیرم؟

یکی از اشتباهاتی که برای دانش آموزان در حال مطالعه پیش میاد، خوردن غذا و یا پرخوری در زمان درس خواندن است. یک جراح رو در نظر بگیرید که به خاطر اهمیت کارش و زمانش، سر جراحی غذا نمیخورد. سر آزمون و کنکورت اونقدر برای خوراکی خوردن، وقت نداری. پس لازمه از الان معدت رو آماده کنی که سر مطالعه منتظر خوراکی نباشه!

ادامه مطلب

ترس از سوال پرسیدن

خجالت می کشم سوالم رو سر کلاس مطرح کنم، چیکار کنم؟

یکی از مراحل مهم یادگیری، خوب گوش کردن سر کلاس و یاد گرفتن درس سر کلاس هست.
اگر با دقت سر کلاس گوش کنی و درس رو یاد بگیری، در نتیجه سرعت مطالعت توی خونه بهتر خواهد بود و میتونی برای خودت زمان بخری.

ادامه مطلب

مطالعه منظم

درس خوندنم خیلی نوسان داره، چیکار کنم ؟

تعدادی از دانش آموزان هستن که مطالعه دارند و درس میخوانند اما با بازه های زمانی متفاوت یا ساعت های متفاوت، بعضی وقت ها ممکنه خوب پیش برند. به طور مثال یکی-دو روز ساعت مطالعاتی خودشون رو به 10 ساعت برسونند (در روز های تعطیل) و از طرفی یک روز کامل مطالعه نداشته باشند.

ادامه مطلب

افزایش قدرت یادگیری

قدرت یادگیریمو چجوری افزایش بدم؟

قدرت یادگیری هر آدمی متفاوت هستش و یه سری عوامل درونی هستن که هدایت کننده اون به حساب میان.
شده یه روز بعد از اینکه مسافت زیادی رو پیاده روی کردی حالت بهتر شده باشه؟
علت این احساس خوب، ترشح اندروفین هستش !!! که معنی اون کاهش درده و روی گیرنده های مخدر در مغز اثر میذاره که هم تسکین درد میاره هم حس لذت رو افزایش میده .

ادامه مطلب

اهمیت دفتر برنامه ریزی

آیا داشتن دفتر برنامه ریزی در پیشرفت تحصیلی مؤثر است؟

دفتر برنامه ریزی به طور کلی فواید بسیاری برای هردانش آموز داره و فقدان یا نبودش ضررهای جبران ناپذیری به او وارد می کنه. همواره وقتی چارچوب ها برای انسان تعریف میشه، مسئولیت پذیری و نظم افراد رو بالاتر می بره .

ادامه مطلب

تغییر روش مطالعه

عادت های بد مطالعه

کسی که فکر میکنه قادر نیست رفتارها و یا عادت های غلطش رو ترک کنه، نمی تونه آینده ی دلخواه و مدنظرش رو محقق کنه... همه ی آدم های موفق در تمام طول زندگیشون دست به تغییرات بزرگی چه از لحاظ روحی و چه از لحاظ ذهنی زدن و همین ویژگی مشترکشون، دلیل اصلی موفقیتشون بوده!

ادامه مطلب

پیشرفت

من پیشرفت نمیکنم، چیکار کنم ؟

پیشرفت کردن فعلی است که هم نمود بیرونی داره و هم نمود درونی. به این ترتیب که با انجام دادن مجموعه ای از کارها و رفتارهای درست، به یک پیشرفت در اون زمینه میرسیم.

ادامه مطلب

اهمیت برنامه ریزی

چرا باید با برنامه ریزی درس خوند؟

اول اینکه بگم همه ی کار های مهم زندگی آدم ها با برنامه ریزی به نتیجه میرسه!
اگه امروزه آدم های موفق رو می بینیم که با برنامه درس خوندن و موفق شدن واین برای ما جای تعجب داره، باید یه مقداری رو مطالعه ی خودمون و اطلاعاتمون بیشتر کار کنیم.

ادامه مطلب

درس خواندن در خانه شلوغ

برنامه های تفریحی خانواده ام زیاد هستند و من نمی دانم باید چه کار کنم؟

در این جور شرایط بهتره که دانش آموز با خانواده اش به یک اتفاق نظر در مورد میزان ساعت استراحت، تفریح، مطالعه و کارهای دیگه برسد وبه طور شفاف مشخص کند که در طول سال تحصیلی نمیتواند زمان زیادی را برای همراهی کردن خانواده اش داشته باشد که علت های آن آنقدر واضح و مشخص و منطقی هستند که هر خانواده ی فهمیده ای این حساسیت را درک خواهد کرد.

ادامه مطلب

بهاری شروع کن

بهاری شروع کن

کم کم داریم به شروع سال جدید نزدیک میشیم. وقتی به سال ۹۷ خودم نگاه میکنم، صادقانه بخوام بگم سخت ترین سال زندگیم بود که خوش بینی و برداشت های درست از تجربه های سال گذشتم بود که نجاتم دادند.

ادامه مطلب

استراحت در دوران کنکور

چقدر میتونم استراحت کنم ؟

می دونی چیه؟ راستشو بخوای همه آدما، حتی جنگجوها بعد از یه جنگ سخت یا بعد از حل یه مشکل بزرگ خسته ان و دوست دارن استراحت کنن.

ادامه مطلب

استراحت رتبه های کنکور

رتبه های کنکور در طول هفته چقدر استراحت می کنند؟

سلام... البته این سوال خیلی کلیه و توی زمان های مختلف سال و در پایه های مختلف متفاوته.. من سعی میکنم پاسخم تمام این زمان هارو پوشش بده...

ادامه مطلب

خواب مناسب برای کنکوری ها

چگونه می توان خواب راحتی داشت؟

برای اینکه خواب راحتی داشته باشید نکته اصلی اینه که زمان مشخصی برای خوابتون داشته باشید و این زمان رو دائما عوض نکنید. مثلا ساعت 23 الی 23:30 رو برای خوابیدن مشخص کنید و تو این بازه سعی کنید بخوابید.

ادامه مطلب

تاثیر خواب بر یادگیری دانش آموزان

چرا دانش آموزان باید شب ها خواب کافی داشته باشند؟

شاید بتونم بگم مهم تریییییین موردی که توی سال کنکور باید بهش توجه ویژه بشه، خواب مناسبه!!

ادامه مطلب

درس خواندن در عید

چگونه در عید درس بخوانیم؟

سلام... دوران عید به طور کلی از اون ایام مهمیه که خیلیا تصمیم میگیرن خیلی کارا توش بکنن و عقب افتادگی هاشون رو جبران کنن، ولی عملا هیچ کاری نمیتونن توش انجام بدن... چرا؟!!

ادامه مطلب

کنار گذاشتن گوشی برای کنکور

کنار گذاشتن گوشی برای کنکور

خوب بحث گوشی داشتن و بهونه بچه ها برای آلارم صبح بیدار شدن و استفاده از ماشین حساب و آهنگ گوش کردن که همیشه بوده! ولی خودتون یه لحظه فکر کنید که میشه با وجود این همه فضای مجازی (اینستاگرام و تلگرام و واتس آپ و ...) درس خوند؟

ادامه مطلب

بازی های کامپیوتری در سال کنکور

چرا پرداختن به بازی های کامپیوتری در سال کنکور توصیه نمی شود؟

ممکنه بگید تو وقت های استراحتمون چطور؟ اینم جواب می دم...

ادامه مطلب

راه های افزایش یادگیری سر کلاس

وقتی از درس دادن یک معلم چیزی متوجه نمیشوم باید چه کاری انجام دهم؟

اول از همه باید بدونیم که این فکر که «دبیر مسئول اینه که من کامل درس رو متوجه بشم» یا «من باید [همیشه] همه چی رو سر کلاس صد در صد بفهمم» غلطه! مسئولیت تدریس با دبیر هست و خب خیلی از دبیرها هم به خوبی این مسئولیت  رو انجام میدن اما مسئولیت یادگیری به عهده ی دانش آموزه.

ادامه مطلب

مدیریت زمان در درس خواندن

ارتباطم با دوستانم زیاد است و نمیتوانم در روابطم حد تعادل را رعایت کنم؛ این موضوع به درس خواندنم هم آسیب میرساند؟

روابط! یکی از مهم ترین تیترها و معضلات دنیاست. چرا که از  بزرگترین‌ سرمایه های انسان ها دوست هاشون هستن. اما همونطوری که اگر در سرمایه گذاری کوچکترین اشتباهی کنیم ضررهایی زیادی رو‌ همراه خودش میاره، روابط هم‌ به همین شکله.

ادامه مطلب

افزایش سرعت مطالعه

به چه روش هایی می توان سرعت مطالعاتی دانش آموزان رو بالا برد؟

روش های افزایش سرعت خیلی زیادن و سوال بالا جوابش به خودی خود یک کتابه...

ادامه مطلب


خواب ظهر برای کنکوری ها

خواب ظهر مناسب برای دانش آموزان چند دقیقه است؟!

در تحقیقات علمی نشان داده شده است که خواب ظهر اگر بیشتر از 20دقیقه باشد قدرت مغزی افراد را به شدت پایین می آورد و این علت از آنجا سرچشمه میگیرد که هورمون سوماتوتروپین هنگامی که به خواب میرویم بعداز 20 دقیقه ترشح میشود و به مغز میرسد و باعث کاهش شدید این قدرت میشود.

ادامه مطلب

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.