تعطیلی مدارس

تعطیلی مدارس

به روز رسانی در تاریخ 16 اسفند 98 

با شیوع ویروس کرونا و وضعیتی که به وجود آمده، بحث تعطیلی مدارس و دانشگاه ها موضوع جدی است که مسئولین مربوطه درحال بررسی و تصمیم گیری درباره آن هستند. پس از اعلام خبر تعطیلی مدارس تا روز دوشنبه، وزیر آموزش و پرورش درباره ادامه یافتن این تعطیلی ها تا پایان سال سخن گفته است.

محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در برنامه سیمای خانواده شبکه یک سیما گفت: اطلاع دارید و خانواده‌ها اطلاع دارند که ستادی تشکیل شده برای مدیریت شرایط موجود و مقابله با ویروس مهاجمی که به اکثر جوامع هجوم آورده است. یکی از وظایف پیشگیری از شیوع این ویروس است و اگر کرونا ویروس جایی شیوع پیدا کرد باید از گسترش بیشتر جلوگیری کرد. ما در این مرحله مدارس را سه روز (روزهای شنبه، یک شنبه و دوشنبه) تعطیل کردیم. چون بر اساس گزارش‌ها، هغته جاری هفته پیک این ویروس است و باید مراقبت‌ها در مقابله با کرونا ویروس بیشتر شود. مهمترین توصیه‌ای که می‌شود پرهیز از اجتماع است و یکی از مهمترین اجتماعات مدرسه است و در مدارس دانش آموزان در فاصله نزدیک کنار هم می‌نشینند و برخی مدارس ما تا ۱۰۰۰ دانش آموز دارد.

ما مجدد روز دوشنبه وضعیت را پایش می‌کنیم و اگر لازم باشد تعطیلات استمرار می‌یابد. همان قدر که دوست داریم بچه‌ها خوب آموزش ببینند هر کاری لازم باشد برای اطمینان از سلامت بچه‌ها انجام می‌دهیم. نکته‌ای که بعضاً شنیده می‌شود این است که کسانی که در سنین پایین‌تر هستند کمتر آسیب می‌بینند اما همین کودکان می‌توانند ناقل باشند.
وی درباره لزوم تعطیلی مراکز آموزشی خصوصی در این شرایط گفت: وقتی توصیه می‌شود از اجتماع دوری شود و بسیاری از اجتماعاتی که برای جامعه ما مهم است تعطیل می‌شود، همه مراکز آموزش غیررسمی هم که مجوز را از ما می‌گیرند باید تعطیلی را اعمال کنند.

تقویم آموزشی تغییر نمی‌کند

وی در ادامه با اشاره به اینکه گسترش تعطیلی مدارس به دلیل آلودگی هوا در سال تحصیلی جاری این ایده را قوت بخشید که به آموزش‌های جایگزین فکر کنیم، بیان کرد: ما از اواخر پاییز به این نتیجه رسیدیم که اگر به دلیلی حضور دانش آموزان در مدرسه با مخاطراتی همراه شد، یادگیری تعطیل بردار نیست. ما نمی‌خواهیم تقویم آموزشی را تغییری بدهیم چون از آن سمت هم محدودیت داریم و تا پایان خرداد باید سال تحصیلی تمام شود. لذا تا کنون ما قصد تغییر تقویم زمانی را نداریم و از طریق آموزش‌های الکترونیکی با کمک معلمان و مدیران پیگیری کنیم.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است کنکور به تعویق بی افتد، بیان کرد: ما الان در شرایطی هستیم که هنوز تا کنکور فرصت زیادی داریم و باید دید تا آن موقع شرایط کشور چگونه خواهد بود. تا کنون وزارت علوم و تحقیقات و سازمان سنجش تصمیمی برای تغییر کنکور ندارد. امیدواریم به سرعت کرونا را شکست بدهیم و جامعه آرامش را شاهد باشد.

حاجی میرزایی همچنین درباره تدابیر ویژه برای آموزش‌های جایگزین اگر محدودیت‌ها ادامه دارد باشد، بیان کرد: ما تا پایان سال تحصیلی ۷ روز تحصیلی داریم و تعداد روزهای زیادی نیست و در حال حاضر هم آموزش‌های جایگزین دارد ارائه می‌شود و بعد در ستاد بررسی می‌کنیم با توجه به شرایط و تعداد روزهای تعطیل که چه آموزش‌های جایگزین و مکملی لازم است.

وی در پاسخ به این پرسش که بسیاری انتقاد می‌کنند که زمان آموزش‌ها کوتاه است، گفت: من ابتدا وظیفه خودم می دانم که از صدا و سیما تشکر کنم که با سرعت این امکان را فراهم کردند و زمان‌هایی را برای آموزش در اختیار ما قرار دادند که استقبال خانواده‌ها را هم شاهد هستیم. ما کاری را شروع کردیم که باید به سرعت ارزیابی شود و اگر در ارزیابی‌ها به این نتیجه رسیدیم که زمان را باید تغییر بدهیم این کار را انجام می‌دهیم. حتی شاید لازم دیدیم از شبکه‌های دیگر صدا و سیما مانند شبکه ۴ و شبکه ۲ نیز بهره ببریم.

به گزارش خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران پویا؛ دکتر سعید نمکی ظهر امروز درباره مصوبات اخیر ششمین جلسه ستاد ملی مدیریت و مقابله با ویروس کرونا، اظهار کرد: مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان سال تعطیل شدند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: هموطنان این تعطیلی را به منزله سفر به نقاط دیگر کشور تلقی نکنند.

برای رزرو و ثبت نام جلسات مشاوره تحصیلی بارسا
مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری ) با شماره ۲۲۶۷۷۹۱۷-۰۲۱ تماس بگیرید.
یا عدد ۶ را به سامانه ۳۰۰۰۹۰۹۰۳۰ ارسال کنید.

  • نویسنده : مدیر سیستم
    • امتیاز :
    • 0
    • 0
  • تاریخ انتشار : 1398/12/11
  • تعداد مشاهده : 205 بار
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

* تخفیف تکرار نشدنی محصولات بارسا ** فقط تا عید غدیر فرصت دارید * مشاهده

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.