مُرَحَّم‌های علی میرصادقی

زمان حدودی مطالعه: ۶دقیقه

چقدر میخوای دنبال تایید دیگران باشی؟!

یکی از مهارت‌های مهم برای افزایش دستاوردهای زندگیمون اینه که خودمون رو در مقابل نظرات دیگران مقاوم کنیم. چر‌ا؟!
اگه خیلی خوشبخت باشی و باهوش، بتونی بفهمی چه کارهایی رو دوست داری انجام بدی اما اگه آماده‌ی نظرات چرند و مخالفت‌های دیگران نباشی، اونها به زودی تو رو از راه رسیدن به اهداف و ماموریتت باز میدارن.
قرار نیست آنچه که من یا تو دوست داریم رو دیگران هم دوست داشته باشن، قرار نیست سلیقه‌های ما یکی باشه، قرار نیست پدر و مادر یا همسر ما مثل یک متخصص و روانشناس بلد باشه که جوری نظر بده که ما از مسیر دور نشیم.
به جای این همه انتظار از دنیا و آدم‌ها، خودت رو در مقابل نظرات اون‌ها قوی کن.
نمی‌شه تو یه هدفی رو دوست داشته باشی اما مقاومتت در مقابل دیگران کم باشه و به هدفت برسی‌‌!
آدم‌هایی که نظر دیگران براشون خیلی مهمه و معمولا مشکل عزت نفس دارن. این‌ها به جای تلاش برای راضی کردن خودشون تلاش می‌کنن تا دیگران رو راضی کنن‌‌.پ س ممکنه شغل و زندگیشون به خاطر نظر دیگران به سمتی ببرن که اصلا...
آدم‌هایی که نظر دیگران خیلی براشون مهمه، معمولا مشکل عزت نفس دارن. همین مشکل باعث میشه که این افراد حتی شغل و سبک زندگی مورد علاقه‌ی خودشون رو بی خیال بشن و کاری انجام بدن که دیگران بهشون توصیه کردن
همین طرز فکر و زندگی باعث می‌شه که آدم‌هایی که عاشق گرفتن تایید از دیگران هستن، خیلی وقت‌ها در عمق وجودشون از دیگران متنفر باشن. چرا؟‌‌
چون که دیگران با تایید ندادن به این‌ها، به شدت باعث به هم ریختگی روانیشون می‌شن اما حتی یک بار هم پیش خودشون فکر نمی‌کنن که شاید باید به فکر یک تغییر بزرگ در زندگیشون باشن.
به فکر ترمیم عزت نفس به فکر اینکه جلوی تایید طلبی خودشون رو بگیرن و به خودشون بگن تا کی باید دوست داشتن خودم رو محدود کنم به دوست داشته شدن توسط دیگران؟!

به همتون توصیه می‌کنم یه روزی بلاخره با ایده‌ی قشنگ "شکوفایی"در روان‌شناسی آشنا بشین. من در این دوره با کمک تحقیقات اصولی و دانشگاهی به شما میگم چه جوری باید زندگیتون رو جلو ببرین تا به بهترین حالت خودتون تبدیل بشین.

دوره ۸۰ ساعته شکوفایی
این دوره مبتنی بر روانشناسی مثبت‌نگر و بر اساس آموزه‌های رئیس سابق انجمن روانشناسی آمریکا و پدر روانشناسی مثبت‌نگر (دکتر مارتین سلیگمن) می‌باشد و اکثر درس‌های آن توسط پژوهش‌های فرا تحلیل و دانشگاهی به اثبات رسیده است.
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.