مُرَحَّم‌های علی میرصادقی

زمان حدودی مطالعه: ۵دقیقه

خیلی فکرم درگیره!

خیلی فکرم درگیره...
این جمله رو وقتی می‌گیم که افکار نگران کننده موفق شدن، کنترل زندگی و توجه ما رو به دست بگیرن. یک یا چند موضوع ما رو ترسونده و نگران کرده و ما هم اونا رو تایید کردیم یعنی خطرناک بودن و ترسناک بودنشون رو پذیرفتیم و علاوه بر این، حالت قربانی و تسلیم هم به خودمان گرفتیم. و چون تسلیم شدیم، فکر می‌کنیم کاری نمی‌شه کرد پس بیشتر فکر می‌کنیم و کمتر اقدام می‌کنیم و معمولا همین حالت باعث افزایش نگرانی‌ها و افکار پریشان کننده می‌شه چون وقتی اقدامی نمی‌کنیم و از عامل مولد خطر دور نمی‌شویم، احتمالا خطر داره روز به روز به ما نزدیک‌تر می‌شه چاره اینه که به جای تلاش برای حذف این افکار که اصلا دست ما نیست، تلاش کنیم با وجود و حضور آنها دست به اقداماتی بزنیم که از دستمون برمیاد. پادتن افکار نگران کننده، اقداماتی هستند که می‌تونن بعد از مدتی نگرانی‌های ما رو کم کنن. دست دست کردن و غرق افکار شدن، جز کشتن زمان و سرمایه‌ی ما، نمی‌تونن کار خاصی انجام بدن بلند شیم، همراه با افکار نگران کننده شروع می‌کنیم؛ باید کاری کرد...
افکار نگران کننده شما چه چیزهایی است!؟

این مرحم مربوط به خودپذیری، ترم اول دوره جامع شکوفایی می‌باشد. به همتون توصیه می‌کنم یه روزی بلاخره با ایده‌ی قشنگ "شکوفایی"در روان‌شناسی آشنا بشین. من در این دوره با کمک تحقیقات اصولی و دانشگاهی به شما میگم چه جوری باید زندگیتون رو جلو ببرین تا به بهترین حالت خودتون تبدیل بشین.

دوره ۸۰ ساعته شکوفایی
این دوره مبتنی بر روانشناسی مثبت‌نگر و بر اساس آموزه‌های رئیس سابق انجمن روانشناسی آمریکا و پدر روانشناسی مثبت‌نگر (دکتر مارتین سلیگمن) می‌باشد و اکثر درس‌های آن توسط پژوهش‌های فرا تحلیل و دانشگاهی به اثبات رسیده است.
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.