کتاب ازدواج بدون شکست ویلیام گلاسر | مشخصات و خرید

مشخصات کتاب ازدواج بدون شکست:

خرید کتاب ازدواج بدون شکست
نوع کالاکتاب
دسته بندیروانشناسی
موضوع اصلیتئوری انتخاب و ازدواج و کارلین گلسر
نویسندهدکتر ویلیام گلسر
مترجمعلی صاحبی
نشرسایه سخن
گروه سنیبزرگسال
تعداد صفحه۲۴۰
تعداد جلد۱

کتاب ازدواج بدون شکست اثر دکتر گلسر و کارلین گلسر است. این کتاب با بهره‌گیری از تئوری انتخاب به دنبال آن است که قدم به قدم نحوه‌ی کنار آمدن و همزیستی رضایت بخش را آموزش دهد. مطالعه این کتاب و به کارگیری توصیه‏‌های دکتر ویلیام گلسر می‌‏تواند زندگی زناشویی شادمانه و رضایت بخشی برایمان به ارمغان آورد.
اما شرط اول اثربخشی آموزه‌های این کتاب این است که بپذیریم زندگی زناشویی یک انتخاب است و این انتخاب هرگز روی ژن‏‌های ما برنامه‏‌ریزی نشده است و طبیعتا هرکدام از ما نیاز داریم درباره آن بیاموزیم.

کتاب ازدواج بدون شکست

مولف

دکتر ویلیام گلسر و کارلین گلسر

مولف

دکتر ویلیام گلسر و کارلین گلسر

مترجم

دکتر علی صاحبی

مترجم

دکتر علی صاحبی

موضوع

تئوری انتخاب و ازدواج

موضوع

تئوری انتخاب و ازدواج

دسته بندی

روانشناسی

دسته بندی

روانشناسی

 گلاسر در کتاب ازدواج بدون شکست می‌گوید تئوری انتخاب به ما می‌آموزد بدون ایجاد تغییر در اقدامات و تفکراتمان نمی‌توانیم احساس بهتر و فیزیولوژی سالم‌تر و البته رابطه زناشویی خشنودتری داشته باشیم.

برشی از کتاب ازدواج بدون شکست :

وقتی موضوع «رفتار» مطرح می‌شود، می‌توان گفت به لحاظ رفتاری نیز با لوح سفید و ژن خالی از هرگونه اطلاعات به دنیا نیامده‌ایم. اگرچه آنچه در ژن‌های ما برنامه‌ریزی و از پیش تعیین شده بسیار عمومی و غیر اختصاصی‌تر از برنامه‌هایی است که روی ژن ماهی‌ها یا پرندگان نوشته شده است، با این حال باید از همان برنامه کم و بسیار عمومی نوشته شده بر ژن‌هایمان تبعیت کنیم.
از دیدگاه تئوری انتخاب مهم‌ترین دستورالعمل هایی که روی ژن‌های موجود انسان نوشته شده است و هیچ راهی برای فرار از آن وجود ندارد و همگان از آن پیروی می‌کنند، پنج نیاز به ژنتیک و برنامه ریزی شده است که باید تلاش کنیم در تمام طول عمر آن‌ها را ارضا کنیم.
آن نیازها عبارتند از: 1. نیاز به عشق و احساس تعلق
2. نیاز به آزادی
3. نیاز به پیشرفت و خودشکوفایی
4. نیاز به تفریح
5. نیاز به بقا و زنده ماندن

ازدواج بدون شکست

سه تفاوت رابطه دوستی و رابطه زناشویی:

1 . زندگی زناشویی بر خلاف دوستی که رابطه‌ای داوطلبانه و آزاد و بر سر اختیار است، تعدی قانونی، اخلاقی و معمولا دینی محسوب می‌شود، از این رو شالوده ازدواج بر کنترل بیرونی بنا شده است.
2 . در ازدواج بر خلاف دوستی الزام است افراد با هم در تماس نزدیک باشند و با یکدیگر در یک مکان زندگی کنند.
3 . بر خلاف قطع رابطه دوستی، قطع رابطه زناشویی پیامدهای ناگواری مانند نفقه و حمایت همسر، نگهداری از فرزندان، انزوای اجتماعی یا طرد دینی، بی‌اعتنایی افراد خانواده و یا تقسیم اموال به همراه دارد. 
در واقع دوستی‌های بلند مدت تنها رابطه انسانی است که در آن، بدون آن که بدانیم از همان آغاز دوستی تئوری انتخاب را بکار می‌بریم. در این کتاب بیشتر با تئوری انتخای آشنا خواهید شد.
اگر به دنبال بهبود رابطه زناشویی خود هستید، حتما این را مطالعه کنید.

دکتر ویلیام گلسر و کارلین گلسر و کتاب ازدواج بدون شکست :

نویسندگان کتاب ازدواج بدون شکست ، رفتارهای صحیح، چگونگی واکنش به رفتار مقابل، عادت‌های بد و مخرب و ... را در این کتاب به روشی ساده و در قالب داستان‌هایی واقعی، توضیح داده‌اند. 
ولیایم گلسر در ازدواج بدون شکست ، تاکید ویژه‌ای بر روی تئوری انتخاب ما دارد و بر عقیده‌ی او تمام رفتارهای ما در ژن ما برنامه‌ریزی شده‌اند، ولی ما می‌توانیم آن را کنترل کنیم.
اما در نهایت ما همان چیزی هستیم در اول بوده‌ایم. شما فقط می‌توانید رفتار خودتان را اصلاح کنید، نه رفتار دیگران را! دل نبندید به تلاش برای تغییر دیگران... با اصلاح رفتار خودتان، به صورت مستقیم بر روی رفتار بقیه هم تاثیرگذار خواهید بود.
و در نهایت با خواندن کتاب ازدواج بدون شکست به خوبی آگاه می‌شوید که چگونه زندگی مشترک پایدار و رضایت بخشی داشته باشید.

قیمت : ۶۴۰,۰۰۰ ریال
خرید کتاب
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.