کتاب دعوت به مسئولیت پذیری | مشخصات و خرید

مشخصات کتاب دعوت به مسئولیت پذیری :

مسئولیت پذیری
نوع کالاکتاب
دسته بندیروانشناسی
موضوع اصلیفرآیند گام به گام واقعیت درمانی دعوت به مسئولیت پذیری
نویسندهدکتر علی صاحبی / دکتر عاطفه سلطانی‌فر
نشرسایه سخن
گروه سنیبزرگسال
تعداد صفحه۲۸۰
تعداد جلد۱

کتاب دعوت به مسئولیت پذیری اثر دکتر علی صاحبی به منظور ایجاد یک راهنمای عملی گام به گام و روش مشاوره بر اساس تئوری انتخاب و واقعیت درمانی تالیف گردیده است. به شیوه‌ای که درمانگران و کسانی که این کتاب را در دست دارند، بتوانند آن را در رابطه درمانی خود به راحتی به کار ببرند.
کتاب دعوت به مسئولیت پذیری برای روان‌شناسان، روان‌پزشکان، مشاوران، معلمان و والدین، مدیران و هر شخصی که خواستار ایجاد رابطه درست و رضایتمند با اطرافیان و عزیزان خود میباشد، مفید است. دعوت به مسئولیت پذیری به خوانندگان پیشنهاد میکند تا ایده‌هایشان را بیازمایند و اگر در زندگی و کارشان مفید و سودمند بود، آن را برای کارکنان، مراجعان، دانش آموزان و یا همسر خود نیز به کار بگیرند.

کتاب دعوت به مسئولیت پذیری

مولف

دکتر علی صاحبی ، دکتر عاطفه سلطانی‌فر

مولف

دکتر علی صاحبی ، دکتر عاطفه سلطانی‌فر

نوبت چاپ

چهارم

نوبت چاپ

چهارم

موضوع

فرآیند گام به گام واقعیت درمانی دعوت به مسئولیت پذیری

موضوع

فرآیند گام به گام واقعیت درمانی دعوت به مسئولیت پذیری

دسته بندی

روانشناسی

دسته بندی

روانشناسی

بخشی از مقدمه کتاب دعوت به مسئولیت پذیری :

تئوری پایه واقعیت درمانی، یعنی تئوری انتخاب، بر یک فرضیه بسیار ساده بنا گردیده است: "ما در هر لحظه و در هر شرایطی رفتارهای خود را انتخاب می‌کنیم تا خواسته‌ها و نیازهای درونی خود را ارضا نماییم." البته این عبارت کلاسیک، فلسفه درمان و روش‌های تربیتی فعلی را به وادی جدید می‌کشاند و دریچه جدیدی به رفتار آدمی می‌گشاید.
ما دائما می‌شنویم که افراد می‌گویند نمی‌خواهند دیگران را کنترل کنند و تغییر رفتار دیگران غیرممکن است. اما همان افراد رفتارهای همسر، فرزندان، دانش آموزان، کارکنان خود را با پاداش‌های بیرونی تشویق یا تنبیه می‌کنند. تئوری انتخاب، نظریه زیربنایی چگونگی عملکرد مغز و انگیزش انسان، روان‌شناسی کنترل بیرونی را که  به صورت آشکار و پنهان خودنمایی می‌کند و در زمینه‌های مختلفی که برای کمک به افراد برای دستیابی به سطوح بالای رضایتمندی و خشنودی از زندگی نقش مهمی ایفا می‌کند، به چالش كشيده و زیر سوال می‌برد.

کتاب دعوت به مسئولیت پذیری دکتر علی صاحبی

به بیان واضح‌تر، نیازهایی که افراد را برمی‌انگیزد تا رفتاری صادر کنند، عبارتند از: نیاز به عشق و احساس تعلق، نیاز به بقا، نیاز به پیشرفت، نیاز به آزادی و نیاز به تفریح و سرگرمی. وقتی این نیازها در یک فرد ارضا شود، می‌گوییم او رضایتمند، شادمان و خشنود است و وقتی این نیازها برآورده نشوند یا به شیوه‌های نادرست، تخریبگر و غیرسازنده مثل مصرف مواد و الكل، خشونت و... برآورده شوند، فرد ممکن است لذت را تجربه کند اما از خشنودی اصیل و پایدار بي‌بهره ميماند. بر اساس تئوری انتخاب، هر رفتاری یک کلیت یا "رفتار کلی" است که از ما سر می‌زند. هر رفتار کلی متشکل از چهار مولفه است که عبارتند از: ۱.عمل ۲.فکر ۳. احساس ۴. فیزیولوژي.

قیمت : ۶۸۰,۰۰۰ ریال
خرید کتاب
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.