کتاب از شادکامی تا بالندگی اثر سلیگمن | مشخصات و خرید

مشخصات کتاب از شادکامی تا بالندگی:

خرید کتاب از شادکامی تا بالندگی
نوع کالاکتاب
دسته بندیروانشناسی
موضوع اصلیایجاد شرایطی در زندگی که ارزش زیستن دارد.
نویسندهمارتین سلیگمن
مترجمدکتر زهره قربانی
نشرسایه سخن
گروه سنیبزرگسال
تعداد صفحه۵۲۲
تعداد جلد۱

همانطور که می‌دانید کتاب از شادکامی تا بالندگی اثر مارتین سلیگمن میباشد.
این اثر که ریشه‌ای علمی و قابل اعتماد دارد بهباشی خواننده را افزایش می‌دهد و به او کمک می‌کند تا بالنده شود. در حقیقت خواننده به کمک آن چه کتاب از شادکامی تا بالندگی به آن پرداخته، توانایی جریان دادن عواملی مثبت هم چون شادکامی، معنا، عشق، رشد، قدردانی و… را در زندگی به دست می‌آورد و به این ترتیب به سوی تحولی عظیم رهسپار می‌شود، تحولی که شکوفایی را به دنبال دارد و ارزش بیشتری به زندگی می‌بخشد.
روان شناسی مثبت گرا انقلابی بزرگ در روان شناسی قلمداد می‌شود که اکنون انسان‌های بسیاری در سراسر دنیا برای رسیدن به اهداف آن تلاش می‌کنند و کتاب از شادکامی تا بالندگی می‌کوشد تا داستان آن‌ها را روایت‌گر باشد.

کتاب از شادکامی تا بالندگی

مولف

مارتین سلیگمن

مولف

مارتین سلیگمن

مترجم

دکتر زهره قربانی

مترجم

دکتر زهره قربانی

موضوع

ایجاد شرایطی در زندگی که ارزش زیستن دارد.

موضوع

ایجاد شرایطی در زندگی که ارزش زیستن دارد.

دسته بندی

روانشناسی مثبتگرا

دسته بندی

روانشناسی مثبتگرا

روانشناسی مثبت گرا انقلابی بزرگ در روان شناسی قلمداد می‌شود که اکنون انسان‌‌های بسیاری در سراسر دنیا برای رسیدن به اهداف آن تلاش می‌کنند و کتاب از شادکامی تا بالندگی می‌کوشد تا داستان آن‌ها را روایت‌گر باشد.

برش‌هایی از کتاب از شادکامی تا بالندگی :

- دو دلیل ضرورت آموزش بهباشی در مدارس، یکی شیوع بی رویه افسردگی و دیگری افزایش اندک شادکامی در دو نسل اخیر است. سومین دلیل این است که افزایش بهباشی باعث ارتقای میزان یادگیری می‌شود که مهم‌ترین هدف آموزش از دیدگاه سنتی به شمار می‌رود. خلق و خوی مثبت باعث افزایش توجه و افزایش تفکر خلاق و فکر جامع نگر می‌شود. در مقابل، خلق منفی باعث کاهش توجه و افزایش تفکر انتقادی و تحلیلی خواهد شد. در حالت خلقی منفی و نامناسب، اشکالات و معایب را بهتر می‌بینید؛ حال آن که با خلق و خوی مثبت، موارد خوب و مناسب را بهتر مشاهده می‌کنید. به علاوه، خلق منفی شما را در به کارگیری دانسته‌های پیشین و پیروی بهتر از دستورات یاری می‌دهد. تفکر مثبت و منفی هر یک در موقعیت‌های مناسب خود ضروری و مهم‌اند؛ اما مدارس اغلب تفکر انتقادی و پیروی از دستورات را به تفکر خلاق و یادگیری نکات جدید ترجیح می‌دهند. در نتیجه، میزان تمایل کودکان برای رفتن به مدرسه فقط اندکی بیش‌تر از تمایلشان برای مراجعه به مطب دندانپزشک است. معتقدم ما در جهان مدرن، سرانجام به دورانی رسیده‌ایم که در آن تفکر خلاق و کاهش تبعیت از دستورات در کنار افزایش شادکامی و حتی لذت بیش‌تر، بهتر جواب می‌دهند. نتیجه گیری من این است که در صورت امکان، بهباشی باید در مدارس تدریس شود؛ چون عاملی برای کاهش افسردگی، افزایش رضایت از زندگی و کمک به یادگیری و تفکر خلاق خواهد بود.

از شادکامی تا بالندگی

- استفاده از اصول روانشناسی مثبت گرا، آموزش پزشکان نظامی درباره نحوه تدریس رشد پس از سانحه، ملاقات با دیگر روانشناسان مثبت گرا و حتی خواندن مطالبی درباره روانشناسی مثبت گرا، افراد را خوشحال‌تر می‌کند.
محتوای روان شناسی مثبت گرا به تنهایی شادکامی، غرقگی، معنا، عشق، قدردانی، دستاورد، رشد، روابط بهتر باعث بالندگی بشر می‌شود.

- اگر بیاموزید که توانایی افزایش این عوامل را در زندگی‌تان دارید، ممکن است زندگی‌تان متحول شود. به علاوه نگاه کردن به چشم انداز آینده یک فرد شکوفا نیز زندگی را تغییر می‌دهد.
بنابراین، کتاب از شادکامی تا بالندگی بهباشی شما را افزایش می‌دهد و کمکتان می‌کند تا شکوفا شوید.

مارتین سلیگمن و کتاب از شادکامی تا بالندگی :

دکتر سلیگمن مروج نظریه‌های روانشناسی مثبت و بهزیستی در جامعه علمی است. وی معتقد است که بخشی از یک انقلاب بزرگ در روان شناسی مثبت گرا بوده است و باید یک هدف جدید و تکمیلی به هدف مقدس روان شناسی اضافه شود. این هدف جدید عبارت است از: بررسی و کشف عواملی که زندگی را ارزشمند می‌کند و ایجاد شرایطی در زندگی که ارزش زیستن دارد. کتاب از شادکامی تا بالندگی اثر سلیگمن به شما کمک می‌کند در مسیر ارزش‌هایتان به رشد و بالندگی برسید.

قیمت : ۱,۱۵۰,۰۰۰ ریال
خرید کتاب
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.