کتاب شکاف اعتماد به نفس نوشته دکتر راس هریس

خرید کتاب شکاف اعتماد به نفس
نوع کالاکتاب
دسته بندیروانشناسی
موضوع اصلیفراتر رفتن از مناطق امن و رویارویی با ترس‌ها
نویسندهدکتر راس هریس
مترجمسحر محمدی
نشرسایه سخن
گروه سنیبزرگسال
تعداد صفحه۳۸۴
تعداد جلد۱

کتاب "شکاف اعتماد به نفس" از دکتر راس هریس به ما کمک می‌کند که از منطقۀ امن خود بیرون بیاییم و ضمن تجربۀ ترس ناشی از این برون رفت، راه درست کنار آمدن با این ترس را بیاموزیم. 
دکتر استیون هیز در مقدمه کتاب شکاف اعتماد به نفس بیان می‌کند: «اگر از جدال با اعتماد به نفس رها شوید، آیا خود را خوش اقبال نمی‌دانید؟ اگر نکاتی بیاموزید که برای ادامۀ زندگی مفید باشد، آیا از تقدیری که این مسیر آزادانه را به شما بخشیده است، قدردانی نمی‌کنید؟ انسان بودن برای همۀ ما سخت است، زیرا ذهن که بزرگ‌ترین توانایی و عامل دستاوردهای ماست، می‌تواند به صورت اغواکننده‌ای ما را به دام بیندازد.»

کتاب شکاف اعتماد به نفس

مولف

راس هریس

مولف

راس هریس

مترجم

سحر محمدی

مترجم

سحر محمدی

موضوع

اعتماد به نفس

موضوع

اعتماد به نفس

دسته بندی

روانشناسی

دسته بندی

روانشناسی

در این کتاب قوانین رشد و تحول بشر را خواهید آموخت و همینطور متوجه خواهید شد که شکاف یا خلاء اعتماد به نفس چگونه به وجود آمده است.

برشی از کتاب شکاف اعتماد به نفس:

ذهن در مقایسه کردن بسیار مهارت دارد. گاهی به ویژگی‌هایی اشاره می‌کند که در آن‌ها بهتر از بقیه‌ایم و گاهی مواردی را گوشزد می‌کند که در آن‌ها از دیگران بدتریم. کارکرد ذهن وقتی مفید است که به شیوه‌ای سازنده و محترمانه ما را با دیگران مقایسه کند؛ طوری که امکان یادگیری، رشد و پیشرفت را فراهم آورد. فرض کنید ذهنتان به شما می‌گوید: «تایگر وودز بسیار بهتر از من گلف بازی می کند. او چه کار می‌کند که بازی‌اش بهتر شود؟ چقدر تمرین می‌کند؟ چگونه می‌توانم از بعضی راهکارهایش الگو بگیرم؟» اگر به چنین افکاری اجازه دهیم اقدامات ما را جهت دهند، احتمالا مفید واقع می‌شود؛ اما مقایسه‌ای که ذهن در آن فقط از برتری دیگران به شما صحبت کند یا این که بگوید دیگران بسیار راحت تر از شما به آن چه می‌خواهند می‌رسند، مفید نخواهد بود.

کتاب شکاف اعتماد به نفس

چهار گام در چرخه اعتماد به نفس:

اگر قصد داریم در انجام کاری خوب عمل کنیم، باید چهار گام چرخهٔ اعتمادبه‌نفس را طی کنیم:
1. تمرین مهارت‌ها: خیلی ساده می‌توان گفت که اگر می‌خواهیم در هر کاری اعتماد به نفس داشته باشیم، باید مکرراً آن را تمرین کنیم.
2. به کارگیری موثر مهارت‌ها: تمرین مهارت‌ها لازم است اما کافی نیست. باید مهارت‌هایمان را به طور موثر به کار ببریم. باید از منطقهٔ آسایش خود خارج شویم و خودمان را به چالش بکشیم.
3. ارزیابی نتایج: پس از به کارگیری مهارت‌ها باید روی نتایج کار تأمل کنیم. از خودمان بپرسیم کدام کار موثر بود؟ کدام نبود؟ دفعهٔ بعد چه عملکرد متفاوتی می‌توانم داشته باشم؟
4. اِعمال اصلاحات مورد نیاز: به عملکرد موثر ادامه دهید و اقدامی که کارآمد نبوده را اصلاح کنید و تغییر دهید.

دکتر راس هریس و کتاب شکاف اعتماد به نفس:

کتاب شکاف اعتماد به نفس کتابی است که ریشه در تکنیک‌های انقلابی درمانی دارد و یک نقشه راه بسیار عملی برای روبه رویی با ترس و تردیدهایی که شما را عقب نگه داشته‌اند به شما نشان میدهد.
خیلی از ما بخاطر نداشتن اعتماد به نفس کافی، فرصت‌های زندگی را از دست می‌دهیم. خواه سخنرانی در جمع باشد، خواه به عهده گرفتن نقش رهبری یا خواهان ملاقات از شخصی شدن، شرایطی وجود دارد که ما فقط احساس نمی‌کنیم که می‌توانیم از پس چالش‌هایی که با آن‌ها روبرو هستیم برآییم.
راس هریس یک راه حل بسیار عملی برای افزایش اعتماد به نفس و همچنین کاهش خجالتی بودن ارائه می‌دهد که در این کتاب با آن آشنا خواهید شد.

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.