خواب آلودگی موقع درس خواندن

خواب آلودگی هنگام درس خواندن

در مرحله اول باید بازه های مطالعاتی مناسبی داشته باشیم، پارت مطالعاتی یک ساعت و نیم یا بیشتر از دو ساعت از راندمان ما کم میکند. بهتر است هر یک ساعت یا یک ساعت و نیم، 10 تا 15 دقیقه استراحت کنیم. شما میتوانید با پارت های کوتاه شروع کنید و وقتی آمادگی بهتری پیدا کردید، به زمان پارت تان اضافه کنید.

شرایط مطالعه مثل هوای مناسب، نور مناسب و مدل نشستن نیز تاثیر گذار است.

در طول زمان استراحت تغذیه مناسبی داشته باشیم تا انرژی مطلوب را برای پارت های بعدی به دست بیاریم. غذاهایی که شامل فیبر و امگا باشند ذهن را هوشیار خواهند کرد.

در طول روز حتما حرکات نرمشی ساده ای انجام دهیم. تمرین یوگا میتونه کمک خوبی باشه. در طول تمرین یوگا با تمرکز بر تنفس، به مغز اکسیژن بیشتری میرسد و بدن را هوشیار خواهد کرد.

در طول روز برای سرحال شدنتان میتوانید دوش بگیرید و اگر میتوانید با آب سرد دوش بگیرید. دوش با آب خنک شما را به هیجان خواهد آورد.

هنگام مطالعه، فعالیت درسی داشته باشیم؛ یعنی وقتی مطلبی رو داریم میخونیم فقط نگاهمون به کتاب نباشه. در هنگام مطالعه عبارت های مهم رو پیدا کنیم، از مطالب یادداشت برداری کنیم و یا اگر به مثالی رسیدیم دست به قلم شده و شروع به حل کردن مثال کنیم.

یکی از کارهایی که میتوانیم در پارت مطالعه انجام دهیم تا احساس خستگی نکنیم، ایجاد تنوع درسی در پارت مطالعه است؛ به طور مثال اگر شما قرار است یک ساعت و نیم مطالعه داشته باشید، میتوانید یک ساعت یا یک ساعت و ربع آن را به یک درس اختصاصی مثل ریاضی یا فیزیک اختصاص دهید و پانزده دقیقه پایانی را برای درس عمومی مثل ادبیات و دینی بگذارید. در این صورت چون موضوع درسی تغییر میکند تمرکز شما بیشتر میشود و جلوی خستگی و خواب آلودگی را خواهد گرفت.

ما مشاوران تحصیلی  خصوصی بارسا به دانش آموزان کنکوری پیشنهاد می دهیم در طول پارت مطالعه اگر احساس خستگی کردند برای ایجاد تنوع چند تست قرابت ادبیات بزنند یا چند لغت زبان بخوانند و دوباره سراغ درس قبلی بروند و ادامه دهند.

حتما بخوانید: خواب ظهر مناسب برای دانش آموزان چند دقیقه است؟!

نظرات کاربران
علیرضا حاجی احمدی

علیرضا حاجی احمدی

        استاد سلام بسیار از اشنایی با شما خوشحالم و مطالب انگیزشی مفیدتون خیلی عالی هستن 🌹🌹🌹🌹🌹
      
پاسخ دادن 2 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        با سلام
ممنون از لطف شما
براتون آرزوی موفقیت داریم
      
پاسخ دادن 0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

«برای اطلاع از کارگاه ها و دوره های مشاوره تحصیلی بارسا، کافی است فرم زیر تکمیل کنید»

مشخصات فردی
پایه و رشته
تلفن

آزمون ورودی دبیرستان مدبران


معرفی و رتبه قبولی رشته های دانشگاهی
مشاور تحصیلی
بهترین منابع کنکور
بهترین مدرسه تهران

روش مطالعه کنکور

رتبه های برتر بارسامهدی دارابی (رتبه ۴۶ کنکور) : تو هم با نظارت بیشتر، بهتر درس می خونی؟ برای استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی بارسا عدد ۶ رو به ۳۰۰۰۹۰۹۰۳۰ بفرستید.مشاهده

پکیج کامل انتخاب رشته کنکور

برای رزرو و دریافت اطلاعات بیشتر درباره پکیج کامل انتخاب رشته کنکور کافی است نام و شماره موبایل خود را وارد کنید.

مشخصات فردی
موبایل
تصویر امنیتی
کد امنیتی :
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.