عادت های بد مطالعه

تغییر روش مطالعه

کسی که فکر میکنه قادر نیست رفتارها و یا عادت های غلطش رو ترک کنه، نمی تونه آینده ی دلخواه و مدنظرش رو محقق کنه... همه ی آدم های موفق در تمام طول زندگیشون دست به تغییرات بزرگی چه از لحاظ روحی و چه از لحاظ ذهنی زدن و همین ویژگی مشترکشون، دلیل اصلی موفقیتشون بوده!

ارسطو یه جمله قشنگ داره که میگه: ما همانی هستیم که مکرر انجام می دهیم.
اگه با استفاده از خلبان خودکار زندگی می کنی و اجازه میدی که عادت هات تو رو اداره کنن، ازت میخوام که دلیلش رو بدونی و خودت رو از این دام رها کنی!
اگه عادت های مطالعاتی ات تو رو به سمتی سوق میدن که تهِ تهش چیزی جز پشیمونی نیست، چرا دست به تغییر نمی زنی... باور نمیتونم تو مادامی که رها نکنی بزرگی و فراوانی اتفاق نمی افته! انسان با قدرت آفریده شده و این شاید بزرگ ترین لطف خداوند به بنده هاش باشه... بی استعدادترین انسان ها هم اگه از قدرت تداوم عمل شون برای تغییر کردن بهره بگیرن میتونن به بزرگ ترین انسان های تاریخ بشر تبدیل بشن.

در جلسات مشاوره تحصیلی خصوصی بارسا یکی از مهمترین کارها پیدا کردن عادت های بد مطالعاتی دانش آموز و کمک به رفع عادت های بد می باشد .


مثال از این دست آدم ها کم نداریم که تونستن با تمرین زیاد و مداوم در کار درستی که انجام میدادن به موفقیت های چشمگیری برسن!
در کتاب اثر مرکب، آقای دارن هاردی جمله ی تاثیر گذاری رو بیان کردن؛ ایشون نوشتن فلسفه ی ا صلی پدر من این بود که اهمیت نداره چقدر باهوش یا بااستعداد هستی؛ بلکه باید نداشتن تجربه، مهارت، هوش یا هر توانایی ذاتی دیگه رو با تلاش زیاد و سخت کوشیت جبران کنی.
پس زودتر دست به کار شو دوست من. چون هرچه سریع تر تعداد اشتباهاتت رو با تکرار نکردن اون اشتباه و جایگزین کردنش با یک رفتار درست کم و کمتر کنی می بینی به زودی کلافی از عادت های درست در تو شکل گرفته و این تغییر یعنی....
من این تغییر رو بهت تبریک میگم.

بیشتر بخوانید: درس خوندنم خیلی نوسان داره، چیکار کنم؟

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

«برای اطلاع از کارگاه ها و دوره های مشاوره تحصیلی بارسا، کافی است فرم زیر تکمیل کنید»

مشخصات فردی
پایه و رشته
تلفن

آزمون ورودی دبیرستان مدبران


معرفی و رتبه قبولی رشته های دانشگاهی
مشاور تحصیلی
بهترین منابع کنکور
بهترین مدرسه تهران

روش مطالعه کنکور

رتبه های برتر بارسامهدی دارابی (رتبه ۴۶ کنکور) : تو هم با نظارت بیشتر، بهتر درس می خونی؟ برای استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی بارسا عدد ۶ رو به ۳۰۰۰۹۰۹۰۳۰ بفرستید.مشاهده

پکیج کامل انتخاب رشته کنکور

برای رزرو و دریافت اطلاعات بیشتر درباره پکیج کامل انتخاب رشته کنکور کافی است نام و شماره موبایل خود را وارد کنید.

مشخصات فردی
موبایل
تصویر امنیتی
کد امنیتی :
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.