من پیشرفت نمیکنم، چیکار کنم ؟

پیشرفت

پیشرفت کردن فعلی است که هم نمود بیرونی داره و هم نمود درونی. به این ترتیب که با انجام دادن مجموعه ای از کارها و رفتارهای درست، به یک پیشرفت در اون زمینه میرسیم.

در مطالعه کردن با ثبت دقیق کارهامون در دفتربرنامه ریزی این مسئله را می تونیم متوجه بشیم. پیشرفت از «تعهد» حاصل میشه و در مقابل اون هیچ بی مسئولیتی به پیشرفت نمیرسه!

اگر با یک بار نتیجه نگرفتن دست از تلاش هامون برداریم، معلومه که پیشرفت نمی کنیم. چون هسته ی اصلی و ریشه و جوهره ی پیشرفت، سخت کوشی و تلاش کردنه و البته خسته نشدن! همواره باید ادامه بدی و همیشه خیلی زوده برای اینکه تسلیم بشی!

حالا برای فهمیدن اینکه تو مسیرمون پیشرفت می کنیم یا نه، صرفاً نه از روی نتایج بلکه از میزان تلاش هامون هم میتونیم این نتیجه رو بگیریم. اگر تبدیل به دانش آموزی شدیم که به جای 6 ساعت مطالعه در روزهای تعطیل روزی 8 تا ۱۰ ساعت درس میخونیم، این یعنی پیشرفت!!

پیشرفت فقط این نیست که درصد درس دیفرانسیلت از ۱۵ به ۸۵ برسه! راستش رو بخوای پیشرفت مجموعه ای از اعمال و رفتار توئه که ریشه در انتخاب هات داره؛ انتخاب هایی که در هر لحظه از زمان میکنی و انجامشون میدی مثلا اینکه با وجود خستگی هات باز به تلاش کردنت ادامه بدی، یا نه بری و مشغول وقت تلف کردن بشی. افراد ایده ها و نظرات مختلفی درباره همدیگه دارن؛ اما تعریف تمام افراد موفق دنیا از پیشرفت اینه که یک فرد باپشتکار، جسور و ادامه دهنده باشی... پیشرفت از میل و اشتیاق به برنده شدن سرچشمه می گیره و کسی که با هر مانع و دست اندازی نظرشو تغییر میده و فکر می کنه برای انجام اون کار ساخته نشده در اشتباه بزرگی به سر می بره که در نهایت به متوسط بودن رضایت میده... پیشرفت یک جرات و حس شهامت درونی می طلبه که اگه درخودت حسش نمی کنی پس خیلی نمی تونی روی نتیجه کار وسواس به خرج بدی. در ضمن پیشرفت کردن مناسبات خاص خودش رو داره. چون با یک تصمیم اشتباه، کل یک مسیر که به ظاهر درسته به انتهای بدی می رسه که احتمالا انتظارش رو نداشتی. پس در مسیر پیشرفتت باید از افراد کارآمد و باتجربه مشورت بگیری تا در انتخاب مسیر هیچ شک و شبهه ای وجود نداشته باشه. در یک کلام پیشرفت یعنی دست از تلاش مداوم برای هدف مشخصت بر نداری...

بیشتر بخوانید: چرا باید مشاور تحصیلی داشته باشم؟

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

«برای اطلاع از کارگاه ها و دوره های مشاوره تحصیلی بارسا، کافی است فرم زیر تکمیل کنید»

مشخصات فردی
پایه و رشته
تلفن

آزمون ورودی دبیرستان مدبران


معرفی و رتبه قبولی رشته های دانشگاهی
مشاور تحصیلی
بهترین منابع کنکور
بهترین مدرسه تهران

روش مطالعه کنکور

رتبه های برتر بارسامهدی دارابی (رتبه ۴۶ کنکور) : تو هم با نظارت بیشتر، بهتر درس می خونی؟ برای استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی بارسا عدد ۶ رو به ۳۰۰۰۹۰۹۰۳۰ بفرستید.مشاهده

پکیج کامل انتخاب رشته کنکور

برای رزرو و دریافت اطلاعات بیشتر درباره پکیج کامل انتخاب رشته کنکور کافی است نام و شماره موبایل خود را وارد کنید.

مشخصات فردی
موبایل
تصویر امنیتی
کد امنیتی :
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.