چرا داشتن مشاور تحصیلی ضروری است؟

تاثیر مشاور تحصیلی

آقا من خودم می تونم برای خودم برنامه بنویسم. آقا برنامه ما مشخصه دیگه ، باید کارای مدرسه رو انجام میدیم. دیگه نیازی به مشاور نداریم که، خرج اضافیه! آقا خودمون درس می خونیم دیگه!

 بسیاری از دانش آموزان و والدین آنها فکر می کنند نیازی به حضور مشاور تحصیلی ندارند و حضور مشاور تحصیلی تاثیری در پیشرفت آنها ندارد.. ما در این مقاله با توضیح این مسئله که مشاوره تحصیلی یک حرفه است و نیاز به تخصص دارد، به شما نشان می دهیم که داشتن یک مشاور تحصیلی نه تنها مفید است بلکه امری ضروری محسوب می شود.

مشاور چه کسی است؟

در ابتدا باید معنای کلمه مشاور مشخص شود. مشاور در لغت به معنای مشورت کننده یا طرف شور می باشد. و خب چگونه  یک فرد به تنهایی می تواند مشورت کننده ی ذهن خودش باشد در حالب که مشورت در ارتباط با دیگران معنا می شود نه با خود  فرد؟ همگی ما انسان ها در بسیاری از قسمت های زندگی خود نیازمند کمک و راهنمایی از افرادی هستیم که دانش کافی در آن زمینه را داشته باشند تا بتوانند درست و اصولی به ما کمک کنند تا در آینده دچار مشکل نشویم. زیرا هر فردی به اندازه  جهان بینی، تجربیات و مطالعاتش می تواند راهنمای خودش باشد و از یک جایی به بعد نیازمند کمک می باشد.

مشاور تحصیلی چه کمکی به ما می کند؟

همانطور که گفته شد ، آدمی نیاز به مشاوره و راهنمایی از افراد متخصص را دارد. در امر مهمی مانند درس خواندن نیز دانش آموزان به کمک یک فرد متخصص برای برنامه ریزی درس هایشان نیاز دارند.مشاور تحصیلی همان متخصصی است که به ما در این راه کمک می کند.

چرا باید مشاور تحصیلی داشته باشیم؟

از مدرسه به خانه می آیید. ابتدا تصمیم می گیرید که درس های امروز را مطالعه کنید تا مطالب تدریس شده برایتا جابیفتد و برای جلسه بعدی آماده شوید . در میانه مطالعه ناگهان متوجه می شوید که فردا از یکی از درس هایتان امتحان دارید. درسی که در حال مطالعه آن هستید را رها کرد و به سراغ امتحان می روید. برای اطمینان از اینکه چه کسی خوانده و چه کسی برای امتحان فردا آماده است به سراغ گوشی خود رفته و به دوستتان پیام می دهید. مشغول پیام دادن به دوستتان شده و امتحان فردا را فراموش می کنید. ممکن است بعد از اتمام صحبت هایتان با دوستتان از اتاقتان خارج شده و کمی تلویزیون مشاهده کنید و...
همانطور که مشاهده می کنید ، یک برنامه که اصوول یریخته نشده است و پیگیری منظم و مناسبی را در پی خود ندارد وقت باعث وقت کشی و از بین بردن زمان باارزش شما می شود. مسئله ضعف ما نیست ، مسئله این است که ما در این زمینه دانش کافی را نداریم. و این موضوعی طبیعی می باشد ( نمی شود که در همه موضوعات دانش کافی داشت و حرفه ای بود.)

نقش ما به عنوان دانش آموز درس خواندن به صورت منظم و عمل به برنامه ای است که مشاور تحصیلی برای ما تنظیم می کند. 
 


این فقط کوچک ترین مشکل بچه هاییه که فکر میکنن خودشون به تنهایی میتونن دوست و مدیر و معلم و مامان و بابای خودشون باشن... نه عزیزم. تو خیلی آدم حرفه ای و قوی باشی باید بتونی جای خودت باشی و مسئولیت هات رو به اندازه ای که هستن پیش ببری... هرکسی جای خودش رو داره و همه ی آدم ها برای انجام مهمترین کارهاشون به یک مشاور که در واقع یه کارشناس حرفه ای تو اون زمینه هستش، نیاز دارن.
ولی خب به ما یاد دادن خیلی جاها خودمون به تنهایی فکر کنیم و تصمیم بگیریم! و همین شده که هیچ وقت احساس رضایت 100 % از کار هایی که کردیم رو نداشته باشیم. تا حالا یه قهرمان رو تو المپیک دیدی که مربی نداشته باشه!؟ حتی
مامانت اون قورمه سبزیه خوشمزه ای که درست میکنه رو از مادر بزرگت یا یه آدم حرفه ای دیگه ای یاد گرفته.
خانواده های ما هر سال برای اینکه بزرگتر بشیم و در کنار مربی و معلم های خوبی رشد کنیم با صرف هزینه های زیاد سعی می کنن ما رو به بهترین مدارس بفرستن. چون اهمیت مربی و الگو های خوب در زندگی مارو درک کردن... مطمئن باش ما هم در آینده این چرخه رو ادامه خواهیم داد.
می دونی تعریف من از مشاور چیه؟ اینه که یه مربی انگیزشی و کاردان تو هر مقطع تحصیلی که هستی در کنارت باشه، غیر از معلم و ناظم و مدیر و... این مربی کسیه که می تونه مهمترین درس های زندگی رو بهت بده؛ اون فرد کسیه که شناخت تو رو در مورد خودت بیشتر و عمیقتر میکنه؛ تو می فهمی که چقدر قدرت داری برای انجام کارهایی که دلت می خواد؛ اون چرایی انجام کارها رو بهت می فهمونه تا تو با سختی هاش راحتتر کنار بیای؛ در عین سختگیری هایی که می کنه، بی اندازه دلسوزه و هدفش در نهایت هدف توئه، یعنی موفقیت...
یه نکته ای رو همین جا بهت بگم. متاسفانه ما تو هرچیزی جنس تقلبی شو هم داریم. تو باید در انتخابت فوق العاده هوشمند باشی که هر جنس بنجول تقلبی رو با اصلش اشتباه نگیری...
برات آرزوی سلامتی دارم...

با خدمات مشاوره ای بارسا بیشتر آشنا شوید.

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

«برای اطلاع از کارگاه ها و دوره های مشاوره تحصیلی بارسا، کافی است فرم زیر تکمیل کنید»

مشخصات فردی
پایه و رشته
تلفن


معرفی و رتبه قبولی رشته های دانشگاهی
مشاور تحصیلی
بهترین منابع کنکور
بهترین مدرسه تهران

روش مطالعه کنکور

* تخفیف تکرار نشدنی محصولات بارسا ** فقط تا عید غدیر فرصت دارید * مشاهده

فرم درخواست مشاوره تحصیلی

برای رزرو و دریافت اطلاعات بیشتر درباره جلسات مشاوره تحصیلی خصوصی بارسا، کافی است نام و شماره موبایل خود را وارد کنید.

مشخصات فردی
موبایل
تصویر امنیتی
کد امنیتی :
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.