اردوی مطالعاتی، سکوی پرتاب به سمت موفقیت

اردو نوروزی چیست؟ اهمیت اردو مطالعاتی

قبل از صحبت درباره مزایای اردوی مطالعاتی نوروزی و اهمیت پانسیون مطالعاتی نوروزی اجازه بدید یه داستان کوتاه براتون تعریف کنم. یه روز از مایکل شوماخر، قهرمان مسابقات فرمول یک، می پرسند رمز موفقیتت چی بوده؟ شوماخر جواب میده توی مسابقات هروقت که به پیچ یا مانعی نزدیک می شدم که بقیه اونجا رو ترمز می کردند، من گاز می دادم. از این جمله شوماخر متوجه می شید که اگه می خواید موفق بشید زمانی که بقیه دست از تلاش می کشند، شما بیشتر تلاش کنید. این جمله رو همه مون ممکنه بارها و بارها  شنیده باشیم. با کمی فکر کردن می تونیم متوجه بشیم که منظور این جمله چیه. در ادمه به ضرورت اردوی مطالعاتی در عید و تاثیر پانسیون مطالعاتی در نوروز را بررسی می کنیم.


مشاوره تحصیلی خصوصی

اگه دوست داری سال بعد اسم تو جزء این رتبه های برتر کنکور باشه، عدد 66 رو به 3000909030 بفرست!!

اهمیت اردوی مطالعاتی عید

همه بچه های کنکوری (نه صرفا دوازدهمی ها) که دارند برای کنکور آماده میشن، می دونند که تعطیلات عید نوروز بهترین زمان برای درس خوندن و جبران درس های عقب افتاده ست. چون تو پانسیون مطالعاتی نوروز، حداقل ۲ هفته وقت دارید که فقط و فقط درس بخونید؛ واسه کنکوری هایی که یک دقیقه هم براشون یک ارزش زیادی داره، ۲ هفته خیلی خیلی زمان خوبیه و با یه برنامه ریزی درست می تونید نهایت استفاده رو از ایام عید ببرید. شاید پیش خودتون بگید که اوووه دلت خوشه، تو تعطیلات عید که یا مهمون میاد یا میریم سفر و مهمونی. کی می تونه تو تعطیلات نوروز درس بخونه؟ اصلا چجوری بین این همه سر و صدا و رفت و آمد تمرکز کنیم روی درس خوندن و آماده شدن برای کنکور سراسری؟ خیلی سوال خوب و به جاییه. مسلّمه که تو شلوغی دید و بازدید نوروز و مسافرت رفتن و مهمونی دعوت شدن و مهمون دعوت کردن، تنها کاری که اصلا نمیشه روش تمرکز کرد درس خوندن و تست زدنه؛ اونم برای کنکور سراسری. ولی من یه پیشنهاد خیلی خوب دارم: شرکت در پانسیون مطالعاتی عید.

این مقاله را حتما بخوانید: بهترین تکنیک های تست زنی کنکور

اهمیت پانسیون مطالعاتی نوروزی

پانسیون مطالعاتی نوروزی چیست؟

حتما اسم پانسیون مطالعاتی عید به گوشتون خورده. چندسالی میشه که مشاوران تحصیلی و کسایی که برای کنکور برنامه ریزی می کنند و همه اون هایی که با کنکور و کنکوری ها سروکار دارند؛ یک اردوی نوروزی برای مطالعه و درس خوندن توی عید راه انداخته اند که از هدر رفتن فرصت طلایی تعطیلات نوروز جلوگیری کنند. پانسیون مطالعاتی نوروز جاییه که هم بهتون خوش می گذره و هم سخت. این اردوی نوروزی خوش می گذره چون کلی تجربه های خوب به دست میارید و کلی آدم جدید می بینید که باهم یه هدف مشترک دارید که موفق شدن و کسب رتبه برتر کنکور هست. حس رقابت تنگاتنگی بین همه داوطلبان واقعی کنکور وجود داره. ولی تو اردوی مطالعاتی عید تعداد زیادی از داوطلبان کنکور رو که کنار خودتون می بینید، حس رقابت بیشتری درون شما به وجود میاره. چون دانش آموزانی رو می بینید که مثل شما از تعطیلات نوروز و تفریحات عید خودشون گذشته اند و سختی درس خوندن تو عید رو به جون خریده اند. وقتی این حس رقابت باشه و به چشم ببینید که کلی آدم هستند که ممکنه با یه تست درست زدن کلی از شما جلو بیفتند، شما تلاش می کنید اون کسی که قراره یه تست هم که شده از بقیه جلو بیوفته، شما باشید و برنامه جمع بندی عید رو به بهترین محو جلو ببرید. در اینجا شما با تاثیر اردوی مطالعاتی نوروزی آشنا شدید.

کتاب سیزده

همه می دونند که هرسال کلی داوطلب برای کنکور سراسری ثبت نام می کنند و رقابت بین همه شون سنگینه. ولی بیشتر دانش آموزان این رو فقط می دونند و خیلی ها هستند که هیچ تلاشی نمی کنند که تو این ماراتن یکم هم که شده جلو بیفتند و لزوم اردوی مطالعاتی نوروزی رو برای موفق شدن نمی دانند. ولی وقتی کسایی رو می بینید که نزدیک ترین هدفشون با شما یکیه، اون رقابت شما رو ترغیب می کنه تو پانسیون نوروزی بیشتر تلاش کنید. مصداق بارز این ضرب المثل که میگه "شنیدن کی بود مانند دیدن؟" هرچقدر هم همه بگن که ببین برای کنکور چند صد هزار نفر ثبت نام کردند، ببین همه دارند تلاش می کنند، اما کو گوش شنوا؟ ممکنه بعضی هاتون یه سری از اطرافیانتون رو ببینید که کلا از فاز درس و هدف و کنکور و این ها اومدند بیرون و شما با دیدنشون پیش خودتون بگید کی دیگه درس می خونه و این همه میگن رقابت سنگینه و این حرف ها، همه اش الکیه. ولی وقتی تو یه محیط مثل پانسیون مطالعاتی نوروز کلی آدم ببینید که شبیه خودتون همه وقت و انرژی شون رو گذاشتن برای درس و کنکور، با دیدنشون انگیزه تون برای درس خوندن و رسیدن به هدفتون چند برابر بیشتر میشه. اگه برای درس خوندن نیاز به انگیزه دارید، مقاله انگیزه برای درس خواندن رو که در موسسه آموزشی بارسا تهیه شده مطالعه کنید.

مزایای اردوی مطالعاتی نوروزی

رفتن به اردوی مطالعاتی نوروز یه تجربه خیلی خوب و در عین حال سخته. تو اون مدتی که تو اردوی نوروزی هستید از همه حوادث و اتفاقات بیرون از پانسیون عید بی خبرید و خبری از محرک هایی که خودآگاه و ناخودآگاه ممکنه حواستون رو پرت کنه نیست. از جمله مزایای پانسیون مطالعاتی نوروز اینه که خبری از بیخود و بی جهت چرخیدن تو صفحات مختلف مجازی و چندین ساعت چت کردن به بهونه تبریک عید نیست. خبری از اینترنت و لپ تاپ و گوشی و... هم نیست. خبری هم از سر و صدای بقیه آدم ها نیست. چون همه اون هایی که اردوی نوروزی رو برای دانش آموزان کنکوری تدارک می بینند، تمام سعی خودشون رو می کنند که اون محیط آروم ترین محیط دنیا باشه وسط این همه شلوغی و هیاهوی عید و سال جدید. البته همینجا بگیم که یکی دیگه از فواید اردوی مطالعاتی نوروزی حضوری بارسا این بود که تو دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار میشد و شما می تونستید تو ایام عید، درس خوندن تو محیط دانشگاه رو هم تجربه کنید. اما حالا با شرایط موجود و وضعیتی که کرونا ایجا کرده، اردوی مطالعاتی غیر حضوری نوروزی بارسا، فرصت تازه و مناسبی رو برای مطالعه و استفاده از فرصت طلایی تعطیلات عید فراهم کرده تا بتونید به بهترین شکل از این دوران استفاده کنید. ممکنه براتون عجیب باشه که چطور ممکنه؟ مزایای پانسیون مطالعاتی آنلاین بارسا، از جدید ترین اقدامات این موسسه است تا بتونه شرایط مناسب برای موفقیت دانش آموزان رو فراهم کنه. حتی تو دوران کرونا که شرایط پیچیده تر از قبل شده و مشکلات زیادی رو به وجود آورده. اما موسسه بارسا چاره این مسئله رو تو پانسیون مطالعاتی آنلاین دید و تونست با برگزاری موفق اون تو نوروز 99، دانش آموزان زیادی رو راهنمایی و کمک کنه. میتونید برای راهنمایی های بیشتر به صفحه اردوی نوروزی آنلاین بارسا مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: اهمیت برنامه ریزی صحیح برای کنکور

تاثیر پانسیون مطالعاتی عید

ممکنه بگید که چند روز پشت هم درس خوندن اون هم تو تعطیلات نوروز که همه دارند استراحت می کنند و خوش می گذرونند خیلی سخت و طاقت فرساست. ولی یکم که فکر کنید خودتون به این نتیجه می رسید که خیلی از آدم های موفق و سرشناس که شغل های مهم و حیاتی دارند هم مثل شما تعطیلات عید رو تو خونه هاشون مشغول استراحت کردن و آجیل و شیرینی و شکلات خوردن نیستند. چرا؟ چون کارهای فوق العاده مهم تری از این ها دارند. اون کارشناس ها و مشاوران تحصیلی و که ایده پانسیون مطالعاتی نوروز رو از تو ذهنشون و از روی کاغذ در آوردند و بهش جامه عمل پوشوندند فکر همه چیز رو کردند و حتی وعده های غذایی بچه هایی که تو پانسیون هستند هم پشتش هزارجور فکر و برنامه ریزی کارشناسانه ست و همه اتفاقات اردوی نوروزی روی برنامه و به قول معروف روی حساب و کتابه. مثلا تو اردوی نوروزی حضوری بارسا سه وعده صبحانه، ناهار و عصرانه ای که به دانش آموزان داده میشد، شامل غذاهای کاملا باکیفیت و مغذیه که باعث میشد انرژی بچه ها در طول روز حفظ بشه و بتونند با خیال راحت درس بخونند.

مشاوره و رفع اشکال در پانسیون مطالعاتی عید بارسا

یه نکته مهم که باید حتما بهش اشاره کنم اینه که تو اردوی نوروزی قرار نیست فقط و فقط طوطی وار و بدون سر از کتاب برداشتن اینقدر درس بخونید که همون ساعت ها و روزهای اول پانسیون نوروزی خسته و کسل بشید و از ادامه راه صرف نظر کنید. اگه قرار بود اینجوری باشه که تو اتاق خودتون یا کتابخونه محله تون هم می تونستید درس بخونید و نیاز به اردوی مطالعاتی نوروز و این جور چیزها نبود. اما از همون لحظه اولی که شما وارد اردوی نوروزی بارسا می شید، براتون کلی برنامه های آموزشی و انگیزشی طراحی شده که همین نکته باعت میشه که بهتون خیلی خوش بگذره و پانسیون مطالعاتی خیلی براتون مفید باشه.

خواندن این مقاله را از دست ندید: روش خلاصه نویسی برای کنکور

نقش دبیر در پانسیون مطالعاتی عید

مهم ترین وجه تمایز اردوی نوروزی بارسا با سایر محیط ها برای مطالعه مثل کتابخونه، اتاق و خیلی از پانسیون های دیگه اینه که اون مدتی که شما تو پانسیون مطالعاتی نوروز بارسا هستید، کنارتون چندین دبیر و معلم برای دروس مختلف حضور دارند و هر زمانی که حس کنید تو درسی به مشکل برخوردید، این دبیرها هستند که کمکتون می کنند و تو ایام نوروز که مدارس و آموزشگاه ها تعطیل هستند و شما به اون صورت دسترسی به معلم خصوصی و کلاس رفع اشکال ندارید، معلم های پانسیون مطالعاتی شما رو تنها نمی ذارند و اجازه نمیدن که شما به تنهایی با مشکلاتتون رو به رو بشید و خلا نبودن معلم های خودتون رو حس کنید.

دوره مجازی مدیریت آزمون

کلام آخر

همه آدم ها می دونند که برای بهتر شدن زندگی شون چه کارهایی باید انجام بدن. اما هر بار تصمیم می گیرند که تغییر کنند و بهتر بشن، یه اتفاقی میافته و نمی تونند اون کاری که می خوان رو کامل انجام بدن. چرا؟ چون تغییر کردن و بهتر شدن بیشتر از هر چیزی به یه محیط خوب نیاز داره و یه روحیه خوب که معمولا تو زندگی های امروزی هیچ کدومشون نیست. خیلی از نزدیکان ما انرژی منفی میدن و سر و صدا می کنند و واسه تفریح از سر و کول ما بالا میرن. تا می خوایم قوی بشیم و با اراده، موبایل زنگ می خوره و دعوت می شیم به گردش یا صدای تیتراژ فلان سریال پخش میشه. پس باید این بار کار متفاوت و ویژه ای انجام بدیم تا بتونیم نتیجه متفاوتی رو در امتحانات خرداد یا کنکور سراسری به دست بیاریم. ما بارسایی ها دور هم جمع می شیم تا کنار یه سری آدم مثبت و تمرین های قشنگ هر روز بهتر از قبل بشیم تا واقعا عید امسال بتونیم به هم تبریک بگیم؛ نه برای تغییر سال، بلکه برای تغییر خودمون... 


ممنونم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. در این مقاله به بررسی اهمیت پانسیون مطالعاتی نوروزی و مزایای پانسیون مطالعاتی عید پرداختیم. امیدوارم این مطالب برای شما مفید بوده و با ضرورت اردوی مطالعاتی عید و تاثیر مزایای پانسیون مطالعاتی نوروزی آشنا شده باشید. شما می توانید سوالات خود را در قسمت نظرات از ما بپرسید مشاورین ما به آن ها پاسخ می دهند. مارا به دوستان خود معرفی کنید.

برای رزرو و ثبت نام جلسات مشاوره تحصیلی بارسا
مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری ) با شماره ۲۲۶۷۷۹۱۷-۰۲۱ تماس بگیرید
یا عدد 
۶۶ را به سامانه ۳۰۰۰۹۰۹۰۳۰ ارسال کنید.

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید


معرفی و رتبه قبولی رشته های دانشگاهی
مشاور تحصیلی
بهترین منابع کنکور
بهترین مدرسه تهران

روش مطالعه کنکور

دوستان عزیزان بارسایی، ممنون که همیشه همراه بارسا هستید و سوالاتتون رو از ما می پرسید. بدون شک هدف ما هم پاسخگویی دقیق به سوالات شماست تا بتونیم شما رو به بهترین شکل ممکن راهنمایی کنیم. اما با توجه به حجم بسیار زیاد سوالات در زمان انتخاب رشته، فرآیند پاسخگویی کمی طولانی تر شده و شاید کمی دیرتر از زمان های دیگه سوالاتتون رو پاسخ بدیم. اما حتما پاسخ شما رو خواهیم داد؛ پس همراه ما باشید.

فرم درخواست مشاوره تحصیلی

برای رزرو و دریافت اطلاعات بیشتر درباره جلسات مشاوره تحصیلی خصوصی بارسا، کافی است نام و شماره موبایل خود را وارد کنید.

مشخصات فردی
موبایل
تصویر امنیتی
کد امنیتی :
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.