چرا درس بخوانیم؟ | فواید درس خواندن

چرا درس بخوانیم؟

قبل از این که اصل مطلب را شروع کنیم باید یک چیزی به شما بگویم تا فکر نکنید نمی دانم چه چیزهایی توی مغزتان می گذرد. من هم مثل شما می دانم که کلی پزشک و وکیل و مهندس و کتابدار و روانشناس و فارغ التحصیل کلی رشته های دیگر آس و پاس هستند و بیکار و بی پول هستند. همچنین می دانم که ممکن است پسرخاله شما با مدرک پنجم ابتدایی توی بازار زندگی خوبی برای خودش و خانواده‌ اش ساخته باشد و بنز سوار باشد و در عین حال پسر عمه تان با دکترای فیزیک نظری توی اسنپ کار می کند! همه این ها را می دانم. فلانی که کشاورزی خوانده دارد ساختمان می سازد و بهمانی که پزشکی خوانده توی پمپ بنزین کار می کند. فلان فوتبالیست را هم مثل شما می شناسم که همه درس ها را تجدید شده است. آن بازیگر را هم، آن یکی خواننده و آن شاخ اینستاگرامی را هم می شناسم. این ها را گفتم که وقتی به وسط های این مطلب رسیدید نگویید که نویسنده یک عمر سرش توی کتاب بوده و نمی داند در جامعه چه خبر است. درست به اندازه شما همه این ها را می دانم.

کمپین کتاب برنامه ریزی با دوربین مدار بسته

خیلی حرف ها را شنیده اید و لابد می دانید علم بهتر از ثروت است و کلی حرف های قلمبه سلمبه دیگر. اما اصلا یعنی چه که درس خواندن ما را برای زندگی بهتر مهیا می کند؟ چه کسی گفته است که کلید موفقیت روی قله های درس و مدرسه و کنکور است؟ این همه آدم موفق ترک تحصیل کرده داریم و از آن بیشتر آدم های درس خوانده ای که موفق نشده اند.

اما بیایید یک بار هم به حرف های من درباره درس خواندن و لزومش گوش کنید و اگر در انتها حرف هایم را قبول کردید به راهکارهایی که برای شروع به شما پیشنهاد می کنم توجه کنید. یادتان باشد هیچ حرفی، هیچ مطلبی و هیچ کسی آن قدر درست نیست که چشم بسته قبولش کنید، پس لااقل می توانید کمی به این حرف ها فکر کنید و ببینید اگر درست حسابی است به آن عمل کنید. پیشنهاد می کنم قبل از خواندن این مقاله، مقاله انگیزه برای درس خواندن را مطالعه کنید.

چرا درس نمی خوانیم؟

فواید درس خواندن

همه انسان ها به خاطر روحیه کمال گرایی خود به موفقیت علاقه دارند. شما کسی را پیدا نمی کنید که بگوید من واقعا نمی خواهم در هیچ عرصه ای موفق بشوم. همچنین شما شخص موفقی را نمی شناسید که بگوید من تنبلی کردم و موفق شدم یا بگوید ما باید آن قدر تنبل باشیم تا موفق شویم یعنی هر چه تنبل تر موفق تر.

امیدوارم به شما برنخورد ولی درس نخواندن دقیقا خود تنبلی است. اسمش را ممکن است چیزهای دیگر هم بگذارید ولی اصل کار همان تنبلی است. درس نخوان ترین و ضد مدرسه ترین افراد هم بدشان نمی آید که معلومات کتاب های درسی را فوت آب باشند. به همین خاطر است که حاضرم شرط ببندم اگر از ده میلیون دانش آموز بپرسیم که آیا حاضرند اطلاعات و معلومات و درس های کتاب درسی شان به صورت وایرلس به مغزشان منتقل شود، تمامی آن ها خواهند گفت که بله با کمال میل. و حتی یک نفر را نمی یابید که نظری به جز این داشته باشد.

پس وقتی همه شما دوست دارید درس ها را بدانید اما سمتش نمی روید، نتیجه یک چیز است: تنبلی. صبر کنید. قضاوتتان نکردم! نمی گویم شما آدم تنبلی هستید یا یک گوشه همیشه لم داده اید و می خورید و می خوابید. هرگز چنین چیزی نگفتم. تنها گفتم که شما در این مورد به خصوص تنبلی می کنید. برای اطلاع بیشتر می توانید مقاله چرا اهمال کاری می کنیم؟ را مطالعه کنید.

دوره آنلاین افزایش اعتماد به نفس نوجوانان

تعیین هدف از درس خواندن

تنبلی چیزی نیست جز به کار نبستن همه توانایی های موجود در راه رسیدن به یک هدف. خب اینجا ممکن است بگویید ما هدف مان درس خواندن و موفقیت های تحصیلی نیست. اگر احیانا چنین چیزی بگویید پس هدف شما چیست؟ هدف شما رسیدن به چه جایگاهی است؟ می خواهید در چه زمینه ای موفق باشید؟ سنین جوانی و نوجوانی وقت آرزوهای بزرگ است. حتما شما هم دلتان می خواهد یک مدیر تجاری موفق باشید، یک وکیل کاردان، یک نویسنده حرفه‌ای، یک ورزشکار درجه یک یا خواننده ای مشهور شوید. شما از معمولی بودن و متوسط شدن بیزارید.

چرا درس بخوانیم

انسان ذاتا مایل به قدرتمند بودن، محبوب بودن و بهترین بودن است. حالا شما هر کدام از موفقیت‌هایی که مد نظر دارید را به عنوان هدف در نظر بگیرید. با یک فرض عقلانی درس خواندن شما در تضاد با چه هدفی است؟ این که روزانه ساعاتی از وقت خود را به مطالعه و مرور درس های مدرسه اختصاص دهید شما را از کدام هدف دور می کند؟ بگذارید به جرات بگویم از هیچ کدام. شما به طور معمول هشت ساعت شبانه رور را به خواب و استراحت می گذرانید و هشت ساعت هم به مدرسه می روید. هشت ساعت دیگر وقت دارید. اگر بگویم شما با نصف این باقیمانده زمانتان می توانید تحولی بزرگ در وضعیت درسی تان ایجاد کنید، متعجب می شوید؟ تعجب نکنید چون رتبه های برتر کنکور به جز چند ماه، در تمام عمر تحصیل شان کم تر از این مدت یعنی چهار ساعت درس خوانده اند.

مفاهیم رفاه و زندگی موفق تهیه شده توسط روانشناسان بارسا را بخوانید

کمک های جانبی درس خواندن به موفقیت

اگر می خواهید یک خواننده خوب شوید یا یک ورزشکار سطح اول، هر چند شاید به نظرتان بیاید که درس خواندن کمکی برای رسیدن به آن هدف نمی کند، اما بگذارید رو راست به شما بگویم که با یک نگاه حداقلی به درس خواندن می توان متوجه ‌شد که لااقل درس خواندن مزاحم اهداف بزرگ شما هم نیست. علاوه بر این، درس خواندن به نوعی ورزش ذهن است. وقتی شما درس می خوانید سلول های مغزی تان به جنبش در می‌آیند و توانایی حل مسئله را بهبود می بخشند. این ورزش ذهن و فکر در نتیجه شما را برای روبه رو شدن با مسائل آینده تان نیز تقویت می کند.

حالا می خواهم یک بعد دیگر را برای شما روشن سازم. می دانید که اگر تصمیمی بگیرید و بتوانید با یک همت جدی و یک برنامه ریزی خوب به جزییات آن تصمیم بپردازید چه اتفاقی در ذهن شما می افتد؟ ذهن شما، شما را دیگر مثل گذشته یک شخص ناتوان از انجام کارهای مفید نمی بیند. خودباوری تان افزایش پیدا می کند و تدریجا می بینید که برای برداشتن گام های بسیار بزرگ خیلی آماده تر از قبل هستید. چه بستری برای تقویت این زاویه می شناسید راحت تر و در دسترس تر از درس خواندن؟

شما مجبور هستید به مدرسه بروید، برای عملکرد درسی تان مجبورید به معلم ها و خانواده و مسئولین مدرسه جواب پس بدهید. این ها چیزهایی است که شما در انتخاب آن ها نقشی نداشتید و جامعه و خانواده آن را به شما تحمیل کرده است. پس از این فرصت برای تقویت خودباوری ذهنی و رسیدن به جمله “من می توانم” استفاده کنید.

مشاوره تحصیلی خصوصی
اگه دوست داری سال بعد اسم تو جزء این رتبه های برتر کنکور باشه، عدد 66 رو به 3000909030 بفرست!!

راه های بازگشت جدی به درس خواندن

یک چیزی را تا یادم نرفته به شما بگویم. شما اگر حرف های بالا را جدی نگرفتید می توانید دست کم به درس خواندن به عنوان یک پلن B نگاه کنید. می توانید درس بخوانید تا اگر برنامه ها و رویاهای دیگرتان به هر دلیلی عملیاتی نشد، این گزینه را همچنان محفوظ داشته باشید. حالا اگر متوجه شدید درس خواندن آن چنان که فکر می کردید هم بیهوده نیست و با من هم نظر هستید ادامه این مطلب را بخوانید. برای شما که می خواهید این بار به صورت جدی درس بخوانید یک راه سریع سراغ دارم. راهی که سریعا شما را به همکلاسی های درس خوانتان می رساند. فکر نکنید من معجزه بلدم یا دستگاهی چیزی اختراع کرده ام که در دقایقی کوتاه شما را عوض می کند. نه! ولی راه های زیر خیلی زود می تواند برای شما موثر باشد.

قبل از مطالعه این بخش حتما بخوانید: تغییر عادت های بد

به مدرسه بروید

 می دانم که می روید؛ اما منظورم این است که تمام وجودتان را به مدرسه ببرید. چشم ها، گوش ها، دست ها و مغزتان را به مدرسه ببرید. هر کدام از این ها را توی خانه، پیش موبایل، توی زمین فوتبال، پیش ترانه مورد علاقه تان یا هر جای دیگر که جا بگذارید، یعنی به مدرسه نرفته اید. قول می دهم در باقی‌ مانده عمرتان حتما زمانی برای چرخ زدن توی شبکه های اجتماعی، بازی های کامپیوتری و موبایل و سایر تفریحاتتان پیدا می کنید. ولی وقتی سر کلاس نشسته اید سعی کنید تمام تمرکزتان را به درس معلم بسپارید.

خودتان را ببخشید

شما یک زمانی درس نمی خواندید و سر کلاس به هر چیزی فکر می کردید به جز درس! خب فدای سرتان! گذشته ها گذشته. همین امروز اولین روز از باقیمانده عمر شماست. به این فکر نکنید که شما مباحث قبلی را بلد نیستید یا خیلی از دروس مهم عقب افتاده اید. یک اشتباه را مدام تکرار نکنید. سعی کنید خیلی فشرده و مختصر، خلاصه چیزهایی که پیش نیاز دروس فعلی است را از دوستان تان یا معلم بپرسید. اصلا هم احساس شرمساری نکنید. شرمسار و سرافکنده بودید اگر تصمیم نگرفته بودید درس بخوانید و حال که تصمیم گرفته اید درس بخوانید به قدرت خودتان باور داشته باشید.

از دوست ناباب بپرهیزید

همیشه دوست ناباب کسی نیست که به شما مواد مخدر تعارف می کند. کسی که در زمان نامناسب، توقعی از شما دارد که شما را از برنامه اصلی زندگیتان که درس خواندن است دور می کند هم یک دوست ناباب است. اصلا اهمیت ندهید که این دوستتان درباره شما چه قضاوتی می کند یا به بقیه چه می‌گوید. نقش اول زندگی شما، خودتان هستید نه دوستتان.

منفی بافی ممنوع

نتیجه گرفتن در هر چیزی نیازمند گذشت زمان است. هیچ کس با یکی دو ساعت فوتبال بازی کردن در کوچه شان به تیم ملی دعوت نمی شود. شما هم با یک روز و یک هفته و حتی یک ماه درس خواندن قرار نیست شاگرد اول شوید. مهم این است که شما شروع کردید و حتما یک روز موفق می شوید. نه فورا ولی حتما.

عادات بد را دور بریزید

هر چیزی که باعث می شود شما از مسیر درس خواندن خارج شوید را کنار بگذارید. تماشای فوتبال، چرخیدن در اینستاگرام، دیدن سریال مورد علاقه تان، همگی عالی هستند تا جایی که شما را از مسیر اصلی که درس خواندن است دور نکند. فوتبال های آخر شبی یا هر شب زنده داری دیگر، تمرکز شما را به دلیل کمبود خواب کافی برای حضور فعال در مدرسه خسته می کند. لطفا کنارشان بگذارید!

بدنتان را سالم نگه دارید

عقل سالم در بدن سالم است. روزانه چند دقیقه نرمش، خواب کافی و پرهیز از خوردن غذاهای ناسالم نمونه ای از کارهایی است که می توانید بکنید تا بدنتان سالم بماند و در نتیجه بازده کار های ذهنی تان افزایش یابد.

خودتان را ارزیابی کنید

بعد از هر مطلبی که مطالعه کردید یک بار مرور کنید تا ببینید آیا توانسته اید آن مقدار که باید یاد بگیرید را مسلط شوید. اگر توانسته اید که خیلی خوب! اگر هم نتوانسته اید دوباره تکرار کنید. راستی قرار شد از اظهار این که مطلبی را متوجه نشده اید خجالت زده نشوید. پس از معلمتان بخواهید در فرصتی آن مطلب را برای شما مرور کند.

در انتها اگر سوال یا نظری دارید می توانید با ما درمیان بگذارید. مشاوران تحصیلی بارسا پاسخ می دهند.


برای رزرو و ثبت نام جلسات مشاوره تحصیلی خصوصی بارسا

مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری ) با شماره 22677917-021 تماس بگیرید

یا عدد 66 را به سامانه 3000909030 ارسال کنید.

نظرات کاربران
سمانه

سلام
من تا کلاس پنجم درسم خیلی خوب بود و به طور ناخوداگاه درسا رو خوب یاد میگرفتم بطوریه الان فکر میکنم که فقط توی کلاس مدرسه همه درسا رو یاد میگرفتم و تو خونه زیاد مطالعه ای روشون نداشتم ولی از اون سال به بعد درسم ضعیف تر شده و معمولا درس خوندن و میذارم برای اخر شب و بعد هم نمیتونم هیچی بخونم و اینکه امسال سال نهمی هستم و انتخاب رشته دارم و همیشه تو ذهنم رشته علوم تجربی بوده ولی احساس میکنم به این رشته علاقه ای ندارم و حتی نمیدونم به چه رشته ای یا چه چیزی علاقه دارم میخواستم بدونم چطوری میتونم به علاقه ام پی ببرم؟؟ در کنار این مسائل دوست دارم در هر صورتی زبان انگلیسی و ترکی و یاد بگیرم ولی اصلا راهی برای درست و مفید خوندنشون پیدا نمیکنم😐😢 و اینکه نمیتونم هیچوقت برنامه ریزی درستی داشته باشم و بهش عمل کنم و همش دلسرد میشم😐😭میشه کمکم کنید؟!

10 2

مدیر سيستم

سلام سمانه عزیز
پیشنهاد می کنم اهدافت رو خیلی کوچک کنی و کم کم به سمتشون بری.
برای برنامه ریزی درسی، منطقیه که خودت نتونی و برات سخت باشه. بهتره که از یه مشاور تحصیلی خوب کمک بگیری تا مثل یک دوست کنارت باشه و کمک کنه بهت که برنامه هات رو اجرا کنی.
برای علاقه سنجی هم می تونی در تست علاقه و استعداد سنجی برای انتخاب رشته نهم شرکت کنی.
برای اطلاعات بیشتر می تونی با شماره ۰۲۱۲۲۶۷۷۹۱۷ تماس بگیری.
برات آرزوی موفقیت داریم

5 0

ماهان

سلام سمانه جان
من الان پایه یازدهمم تو رشته ی تجربیم
ادامه تحصیل میدم
ولی الان مدتهاست گمراهم
اگه از اول حرفای خانواده باعث شده سمت این رشته بری
قطعا تو وسط راه دلسرد میشی
با خودت میگی ایا این همون رشته ایه که میتونه تو رو به آینده ای که میخوای برسونه اگه تو دوره راهنمایی درسی مشکل داشتی قطعا تو دبیرستان ضعفت خیلی بیشتر میشه اینو کسی میگه که تا کلاس نهم همیشه شاگرد اول بوده
در کل میگم اگه فکر تجربی رفتن از سمت خانواده بوده اصلا سمتش نرو...
تو کار یا مسیری که علاقه نباشه قطعا نابود میشی....
خوشبین باش و سمت علاقه ت برو که موفقیت اونجاست

12 1

Ali1383

سلام علی هستم یه جوان۱۷ساله سر در گم هستم که درس بخونم یانه واینو میدونم که الان بهترین شرایط برای درس خوندنه چون هیچکس توجهی نمیکنه به درس الان موقع پیشرفته الان یکم تلاش کنی به اون چیزی که میخوای میرسی اما من وقتی ادمایی رو میبینم که بابا هاشون پول دارن و از قدیم مغازه داشتن تو بازار واقعا میگم درس خوندن بدرد نمیخوره ۳سال براکنکوربخونی اگه سال اول در بیای ۴تا۵سال دانشگاه بعدش هم بیا خونه بخوابی که چی بشه تازه اصلا با خوشبین ترین حالت بری سر کار حقوق چقدر ۸میلیون نه ۱۰میلیون چه فایده ای داره به درد چیه من میخوره چند سال باید من کار بکنم تا بتونم نیاز های دختری رو که دوستش دارم برطرف کنم حداقلش یه خونه با قیمت۵۰۰ملیون
۱۲۰ تا ۱۳۰میلیون لوازم یه ماشین ۱۰۰میلیون تازه اینا حداقل ها هست که ما هیچکی با این حداقلها باهات زندگی نمیکنه ولی ما همینم در نظر بگیریم حدودا ۷۰۰میلیون بزور جمعش کنی با حقوق ۱۰ملیون در ماه ۷۰ماه طول میکشه اگر هم چیزی نخوریمو نپوشیم قیمت ها بالا پایین نشن
واقعا ادم میمونه که باید چه کار کنه

13 3

مدیر سيستم

سلام علی جان
ساختار فکری شما راجع به درس خواندن اشتباهه و اصلا به این صورت نیست. رشد در زندگی به صورت خطی نیست. زمانی که به صورت مستمر ادامه میدی و تلاش می کنی، بعد از مدتی به صورت مرکب رشد می کنی.
برات آرزوی موفقیت داریم

5 12

ابوالفضل

چطوری درس هایی که یاد میگیریم رو در زندگی شخصی خودمان پیاده کنیم و از اونها استفاده کنیم؟ من که کلاس یازدهم میخوام برم تا الان فقط جمع و تفریق و خوندن نوشتن بدردم خورده بقیه اش رو نتونستم در زندگی استفاده کنم و حتی خیلی از مطالب که خوندم یادم نیست با اینکه نمراتم خیلی خوب بوده و معدلام بالا بودن

13 1

مدیر سيستم

سلام ابوالفضل عزیز
دوست من باید این رو بدونی که درس هایی که شما می خونید منجر به رشد ذهنی و افزایش سن عقلی تون میشه.
موفق باشی

1 12

یوسف

سلام با عرض خسته نباشید خدمت شما بزرگواران
من امسال میرم پایه یازدهم تجربی اما متأسفانه علاقه ام کمی نسبت به درس زیست کم شده است
نه اینکه بگین دوست ندارم زیست رو بلکه هدف اصلی من از اومدن به تجربی زیست بود اما الان برای مدرسه زیستم فول هست و کلا همه کتاب رو کامل از بس خوندم حفظ کردم اما مشکلی که هست من نمی تونم در درس زیست در ازمون های ازمایشی درصد خوبی رو کسب کنم
البته اینو بگم که اصلا حوصله ی تست ژدن درسی مثل زیست رو ندارم اما از خوندن اون خیلی شگفت زده میشم و با اشیاق می خونم زیست رو

4 1

مدیر سيستم

سلام یوسف جان
تنها مطالعه شما رو به تسلط و مهارت در این درس نمی رسونه. باید چالش های جدیدی رو تجربه کنی. برای همین مهمه که باید به سمت تست زدن بری و خودت رو محک بزنی.
همچنین می تونی مقاله روش مطالعه زیست رتبه های برتر ما رو مطالعه کنی.
یا شاید توی مدیریت آزمون مشکل داشته باشی که در این صورت می تونی از دوره ویدئویی مدیریت آزمون مهندس فلاح استفاده کنی.
موفق باشی

0 2

صدرا

سلام من صدرا کلاس چهارم هستم.من تمام نمراتم از کلاس اول تا الان خیلی خوب بوده ولی مشکلی که هست اینه که خیلی استرس دارم و این موضوع خیلی نگرانم میکنه.من فکر میکنم اگر اینجوری ادامه بدم هم قدرت یادگیریم کمتر میشه و هم باعث میشه بقیه ی امتحاناتم را نمره ی بدی بگیرم. من خیلی نگرانم که این موضوع تا تیزهوشانم هم ادامه پیدا کنه و در تیزهوشان قبول نشم. اکه ممکنه یک راه حل برای خوب شدن استرسم بهم بدید ممنون🙏🏻

2 2

مدیر سيستم

سلام صدرا جان
استرس ذاتا بد نیست و حد معقولش خیلی هم خوبه و باید باشه تا بعضی کارها بهتر جلو بره. اگه از حد معقول بیشتر باشه، نیاز به بررسی داره.
بهت پیشنهاد می کنم از منوی سایت وارد قسمت مقالات و بعد دسته بندی استرس بشی و مقالات رو مطالعه کنی.
همچنین پیشنهاد می کنم کارگاه غیرحضوری ACT برای نوجوانان رو شرکت کنی تا بتونی با توجه به مشکل خودت رو بیشتر کنترل کنی و استرست رو کاهش بدی.
برات آرزوی موفقیت داریم

1 1

حسن

سلام
من کلاس هفتم هستم و چون مدرسه ها آنلاین شده اصلا نمیتونم درس بخونم باید چیکار کنم

8 2

مدیر سيستم

سلام حسن عزیز
ما تو سایت مقاله ای داریم با عنوان چطور کلاس آنلاین را به حضوری تبدیل کنیم (منوی سایت --> مقالات --> دسته بندی مدرسه) که پیشنهاد می کنم حتما مطالعه کنی.
برات بهترین ها رو آرزو می کنیم

3 4

پانیذ

سلام من پانیذ هستم و کلاس ششم هستم
من جدیدا دیگه علاقه ای به درس خوندن ندارم ، و با خودم میگم در آینده به دردمان نمیخورد و قراره یادمون بره تنبل هستیم یا اصلا نخونیم؟
من همیشه این دوتا را یکی میکنم☝
و راهی نیست علاقه ام به در خواندن زیاد بشه؟
چون امتحانات پایان ترم دارن شروع میشن ولی من هیچ علاقه ای به درس خوندن ندارم ، با این حال انتظار هم دارم در تیزهوشان قبول شم😔
میشه لطفا بگید چیکار کنم؟

11 2

مدیر سيستم

سلام پانیذ عزیز
امیدوارم که خوب باشی
راجع به سوالت باید بگم که احتمال میدم از بابت سوال اول که مشکل مطالعاتی داشته باشی. چون دروس این ‌پایه بسیار جالب و کاربردی در سال های دیگر هستند و اگه با روش صحیحی مطالعه بشن به شما کمک می کنند تا مطالب رو بیشتر و بهتر یاد بگیری که ما راجع به این نکته مقالاتی داریم و پیشنهاد می کنم که حتما مطالعه کنی.
داشتن یک برنامه منظم و شاید همراه شدن شما با یک مشاور تحصیلی متخصص در این زمینه می تونه بهت کمک زیادی کنه.
اما سوال کرده بودی که راهی برای افزایش علاقه به درس پیشنهاد بدیم. تنها راه این مسئله تجربه های خوب مثل آزمون ها با نمرات خوب هستند که برات انگیزه تلاش بیشتر و در نتیجه علاقه بیشتر به درس رو رقم می زنند. پس راه افزایش علاقه، تلاش مستمر و هدفمند هست که در نتیجه افزایش نمرات رو همراه داره و شما رو علاقه مند می کنه.
برات بهترین ها رو آرزو داریم

7 4

سانی

سلام من کلاس ششمی ام امسال تیزهوشان دارم حداکثر امتحانامم۷۰ درصده و استرس دارم و کنترل زمان ندارم

5 1

مدیر سيستم

سلام سانی
پیشنهاد می کنم مقاله تکنیک های مدیریت زمان هنگام درس خواندن رو مطالعه کنی (منوی سایت --> مقالات --> دسته بندی سرعت مطالعه)
برات آرزوی موفقیت داریم

5 2

سلام
من الا سال دهم ریاضی هستم
تا سال نهم درسم خیلی خوب بود یا شاید فکر میکردم
به قضاوت علاقه دارم ولی نتونستم برم اسرار خانوادم رو رشته تجربی بود، ولی اصلا به این رشته علاقه ای ندارم و حتی از دیدن یه زخم بدم میاد
به رشته انسانی هم بنا به عقاید اینکه مدارس خوبی ندارن نزاشتن برم و الا به اجبار و نمیدونم چرا اومدم ریاضی، درس ریاضیم همیشه عالی بود ولی از ریاضی دبیرستان چیزی متوجه نمیشم
میخام تغیر رشته بدم و بزور خانوادمو راضی کردم ولی میگن طبق بخشنامه باید اول امسالو تموم کنی خودمم گشتم و خلاف این بود و میتونم امسال امتحان درسای انسانی رو بدم ولی هیچکس حرفمو باور نمیکنه
هیچی هم از فیزیک و شیمی متوجه نمیشم چند بار هم بکوب و سخت اومدم بخونمشون و نتیجه خوبی هم داشت ولی فرداش همه چیز درس رو فراموش میکردم و چیزی از درسا یادم نمیومد
از درسای انسانی هم خوشم میاد و بر خلاف درسای دیگه معتقدم یه جایی به کارم میاد
انگیزه ام رو کلا از دست دادم و الا هم برای برگردوندن انگیزم، انگیزه ای ندارم
کلی مشکلات هم دارم و کرونا هم اومده روش!
خواهشا نگید فرم رو پر کنم یا یه جواب رو برام کپی پست کنید که نمیتونم

5 2

مدیر سيستم

سلام
وقت به خیر
نکته اول اینکه کامنت های سایت تک به تک با جزئیات مطالعه میشه و طبق صلاح دید مشاوران ما پاسخ داده میشه. درصورتی که برای شما بهتر و مفیدتر باشه که مستقیما با مشاوران ما تماس داشته باشی، پس این راه به شما پیشنهاد میشه. چون هدف ما اینه که بتونیم به شما عزیزان کمک کنیم.
و اما پاسخ سوالات شما، برای رقم زدن آینده علاقه شما شرط اول رو داره. اما جوانب مختلفی که در این زمینه موثر هستند مانند تلاش شماو تحقیق دقیق درباره رشته مورد علاقه و اگه همه این ها کامل شد و درباره شون به یقین رسیدی، باید از فردی مثل مشاور راهنمایی بگیری تا هم به شما و هم اطرافیان شما کمک کنه.
برات آرزوی موفقیت داریم

1 1

مدیر سيستم

خوشحالیم که مطالب برات مفید بوده امیرمهدی عزیز

2 1

مریم

سلام من خیلی دوست دارم درس بخونم و شاگرد اول باشم اما تمرکز ندارم و استرس به سراغم میاد نمیدونم چیکار کنم و خیلی در ریاضی مشکل دارم و همیشه میگم من نمیتونم

5 2

مدیر سيستم

سلام مریم جان
پیشنهاد می کنم از قسمت مقالات، مقالات مربوط به کاهش استرس دانش آموزان و افزایش تمرکز رو مطالعه کنی. کلی مطالب مفید اونجا داریم که می تونه کمکت کنه به مشکلاتت غلبه کنی.
برات آروی موفقیت داریم

0 2

فاطمه

سلام
واقعا مقالتون عالیه خیلی خوب بود...
من کلاس هشتمم. معدلم 19به بالا هستش
عاشق رشته هنرم دوست دارم عکاسی بخونم و..
اما چون خواهر برادرم همیشه معدلشون20 بوده الان
خانوادم احساس میکنن درس من بده و این منو ازار میده که بقیه فک کنن درسم بده
میخوام رشته هنر انتخاب کنم دیگه واقعا فکر میکنن بقیه رشته ها قبول نمیشم میخوام درس بخونم میگن هنر که چیزی نداره چشم بسته قبولی
مخصوصا مجازی شده
واقعا انگیزه ندارم
درس خوندن یادم رفته😂
الان نمیدونم چیکار کنم خیلی از درس هام رو هم مونده بهش فکر میکنم مغزم درگیر میشه
میشع راهنمایی کنید
ممنون

5 0

مدیر سيستم

سلام فاطمه جان
شما باید تلاش کنی خونواده ات رو قانع کنی که چرا به این رشته علاقه داری و اینکه چه آینده ای می تونه برات داشته باشه. از طرفی معدل بالای ۱۹ معدل خوبی هست و اگه شما رو با بقیه مقایسه می کنند، سعی کن خودت رو باور داشته باشی و بدونی کاری که انجام دادی و معدلی که به دست آوردی عالی هست و به کار خودت ادامه بده و به مقایسه ها اهمیت نده.
اما برای راهنمایی های بیشتر، نیاز داریم شما رو بیشتر بشناسیم. پس اگه نیاز به راهنمایی بیشتر داری، پیشنهاد می کنم فرم انتهای صفحه رو پر کنی و درخواست مشاوره تحصیلی داشته باشی.
همچنین شرکت در همایش آنلاین روانشاسی ACT هم می تونه دید خوبی بهت بده برای تصمیم گیری. می تونی این محصول رو از فروشگاه ما تهیه کنی و در این دوره شرکت کنی.
موفق باشی

1 2

خانم نبی

ممنون بابت مقاله تون بسیار متشکرم،من پایه هفتم هستم و انگیزه کمی به درس دارم به نظرتون چطوری میتونم انگیزه ام رو زیاد کنم من دوست دارم بزرگ شدم مهندس یا پلیس بشم اما متاسفانه کمی درسم ضعیف پارسال همه نمرات خیلی خوب بود ولی امسال ترم اول نمره ترم اولم شد۱۸.۴۳،اگه میشه لطفاً راهنماییم کنید که چگونه برنامه ریزی کنم و همچنین انگیزه ام نسبت به درس بیشتر بشود

2 1

مدیر سيستم

پیشنهاد می کنم مقاله چگونه برای درس خواندن انگیزه داشته باشیم رو مطالعه کنی (منوی سایت --> مقالات --> دسته بندی سایر مقالات)
موفق باشی

0 1

سپهر

سلام خسته نباشید مشکل من این هست که خیلی استرس دارم و نمیتونم درس بخونم و خیلی دوست دارم بخونم اما استرسی که دارم اصلا نمیزاره

3 0

مدير سيستم

سلام سپهر جان
از منوی سایت، قسمت مقالات و دسته بندی استرس رو ببین. چندین مقاله خوب درباره کاهش استرس دانش آموزان تو موسسه آموزشی بارسا نوشتیم که می تونی رایگان مطالعه کنی.
برات آرزوی موفقیت داریم

4 1

یونس

سلام
من علاقه ای به درس خوندن ندارم و بیشتر به گیم علاقه دارم و دوست دارم در پلتفرم هایی مانند یوتیوب ویدیو از گیم و بازی بزارم ولی پدر و مادرم به شدت مخالفا و میگن حتما باید درس بخونی من مطمعنم با درس خوندن به جایی نمی رسم چون به هیچ رشته تحصیلی علاقه ندارم ولی من کسایی را دیدم تو این زمینه گیم خیلی پیشرفت کردن و حتی از صفر شروع کردن و الان موفق شدن به پدر و مادرم هم این موضوع را نشون میدم هزار تا بهونه می یارند که این پارتیش کلفته همه می شناسنش و اینا ولی من حتی یه بار به سختی با خودش ارتبط بر قرار کردم و بهم گفت منم اول هیچ چیزی نداشتم هیچ کس منا نمی شناخت و.... ولی پدر و مادر من گوششون بدهکار نیست
لطفا کمکم کنید

5 0

مدیر سيستم

سلام یونس عزیز
به دلیل اینکه پاسخ به سوال شما بهتر هست به صورت شخصی داده بشه و نیاز داریم بیشتر با شما اشنا بشیم تا بتونیم بهتر راهنمایی ات کنیم، بهت پیشنهاد می کنم که فرم انتهای صفحه رو پر کنی و درخواست مشاوره تحصیلی داشته باشی.
موفق باشی

2 2

راحیل

واقعا مرسی بابت کمکتون🌹
قلمتون عالیه و تنها سایتی هست که من به قلم نویسندش جذب شدم و مطالب رو تا آخر خوندم
من کلاس هشتمم هدفم اینه که یه دکتر عالی بشم درسم خیلی خوبه و همیشه معدلم بالای ۱۹ هست اما الان دو روزه که سرم درد میکنه و چشمام مرتب سیاهی میره و اصلا حال و هوای درس خوندن رو ندارم اما با خوندن مطالبتون انگیزم خیلی زیاد شد
بازم ممنون😘

6 3

مدير سيستم

خیلی ممنون راحیل عزیز
باعث افتخار تیم بارسا ست که همراهان خوبی مثل شما داره.
برات بهترین ها رو آرزو می کنیم

3 2

سبحان

سلام ببخشید من جوابم رو پیدا نکردم که اصلا درس خوندن فایده داره یا نه اصلا درس بخونیم تهش چی میشه؟؟؟

5 0

مدیر سيستم

سلام سبحان جان
اگه فکر می کنی مطالب این مقاله برات کافی نبوده، پیشنهاد می کنم کتاب درس نخون رو تهیه کنی. دکتر میرصادقی اونجا جزئیات خیلی بیشتری رو دباره درس خوندن یا درس نخوندن بیان کردند.
برات آرزوی موفقیت داریم

1 1

محمد

سلام ممنون بابت محتوای خوبتون . ببخشید من توی فوتبال و درس استعداد خیلی خوبی دارم و می توانم در هر دوتا موفق بشم من می توانم وقتی مثلاً دانشجوی داروسازی یا پزشکی شدم فوتبال رو هم ادامه بدم. یا باید یکی رو کنار بگذارم (البته خودم می گم تا کنکور فقط درس و دوران دانشجویی هر دو رو ادامه بدم)

2 3

مدير سيستم

سلام محمد جان
سوالی که پرسیدی جواب ساده ای نداره و برای اینکه بتونیم بیشتر و بهتر راهنمایی‌ات کنیم، نیاز داریم بیشتر با شما و شخصیتت آشنا بشیم. می تونی فرم انتهای صفحه رو پر کنی و درخواست جلسه مشاوره داشته باشی.
موفق باشی

1 3

زهرا

سلام ممنونم از زحماتتون
من یک کلاس هشتمی هستم وقتی مدرسه میرفتم درسم عالی بود و میخوام پلیس بشم اما انگیزه برای درس خواندن ندارم
ممنون میشم بهم کمک کنید چون درس ها هم مجازی شده انگیزه ام اومده پایین🙏🙂

12 2

مدير سيستم

سلام زهرا جان
این مشکلی هست که برای خیلی از دانش آموزان پیش اومده.
بهرحال باید سعی کنی تا حد ممکن از کلاس های آنلاین استفاده کنی تا زمانی که دوباره آموزش حضوری باشه.
پیشنهاد می کنم مقاله چگونه کلاس آنلاین را به حضوری تبدیل کنیم رو که در دپارتمان مشاوره بارسا تهیه شده مطالعه کنی (منوی سایت --> مقالات --> دسته بندی مدرسه)
برات آرزوی موفقیت داریم

3 2

ماه صنم

سلام.من خیلی درس خوندن رو دوس دارم ولی وقتی دبیر ها زود زود درس میدن حجم درس ها زیاد میشه و دیگه من میمونم و اون حجم از درس ها که روی هم انباشته نیشن و این باعث میشه انگیزم رو از دست بدم.

7 1

مدير سيستم

سلام ماه صنم عزیز
طراحی یک برنامه درست و اصولی توسط یک مشاور تحصیلی در کنار تدریس دبیرها می تونه نقش سازنده ای داشته باشه و باعث ایجاد نظم و در نهایت انگیزه بیشتر میشه.
موفق باشی

1 3

یگانه

با عرض سلام
از وقتی مدرسه ها غیر حضوری شده من خیلی انگیزمو واسه درس خوندن از دست دادم با این که همیشه شاگرد اول بودم
خیلیارو هم میشناسم که از وقتی اموزش انلاین شده درسشونو درست نمیخونن یا زیاد جدی نمیگیرن
من امسال دهمم و رشته ی حسابداری رو انتخاب کردم
ولی واقعا نمیدونم چیکار کنم که مثل قبل انگیزمو به دست بیارم
ممنون میشم کمکم کنید...

6 1

مدير سيستم

سلام یگانه عزیز
این مشکلی هست که برای خیلی از دانش آموزان پیش اومده.
بهرحال باید سعی کنی تا حد ممکن از کلاس های آنلاین استفاده کنی تا زمانی که دوباره آموزش حضوری باشه.
پیشنهاد می کنم مقاله چگونه کلاس آنلاین را به حضوری تبدیل کنیم رو که در دپارتمان مشاوره بارسا تهیه شده مطالعه کنی (منوی سایت --> مقالات --> دسته بندی مدرسه)
همچنین می تونی فرم انتهای صفحه رو پر کنی و درخواست مشاوره داشته باشی. تو جلسات مشاوره تحصیلی موسسه آموزشی بارسا، مشاوران ما به شما کمک می کنند انگیزه بیشتری برای ادامه راه داشته باشی.
برات آرزوی موفقیت داریم

1 1

H.S

سلام من پایه یازدهم تجربی هستم تا الان خیلی کم درس خوندم و جا موندم چون هیچ شغل و مسیر معینی در ذهن نداشتم انا الآن تصمیم گرفتم برای اینکه بیشتر جا نمونم تا زمانی که شغلم رو پیدا کنم درس های مدرسم رو خوب بخونم اما نمیدونم چرا همش یه عامل درونی بهم میگه که درس خوندن هیچ فایده ای نداره و دارم کار بیهوده می کنم حسی که میگه میتونم درس نخونم و بعدا با فروش نقاشی زندگیم رو بچرخونم همین تمرکزم رو بهم میزنه و اصلا نمیتونم درس بخونم با وجود اینکه اولا درس خوندن رو دوست دارم و بعد اینکه میدونم چقد تو جامعه ی امروز بهش نیاز دارم اما نمیتونم خودم رو قانع کنم که محکم و با تمرکز بشینم درس بخونم لطفا راهنماییم کنین

1 1

مدير سيستم

سلام دوست عزیز
سوالت خیلی کلی هست و پاسخ سریع و ساده ای نداره.
باید با شما بیشتر آشنا بشیم تا بتونیم بهتر کمکت کنیم.
می تونی فرم انتهای صفحه رو پر کنی و درخواست مشاوره تحصیلی داشته باشی تا مشاوران تحصیلی بارسا با شما تماس بگیرند.
موفق باشی

1 1

محمد علی

سلام.من توی کلاس ها شاگرد اولم و همه معلما ازم راضی راضی ان اما من خودم اونجوری که دوست دارم نیستم .مثلا اونجوری که مشاورمون میگه هر روز فلان ساعت فلان درس بخونید من نمیکنم.حالا چرا؟ من خودم عاشق اینم که عاشق درس بشم یعنی من دوست دارم اینطوری بشم امانمیدونم چی کار کنم که بتونم اینجور باشم.یه عادت د دیگه هم که دارم اینه که وقتی یه بازی کامپیوتری بازی می کنم از درس و زندگی و همه چیز میوفتم نمیدونم باید چی کار کنم. الالن مشکل اصلیم اینه که نمیدونم چطور برا خودم انگیزه ایجاد کنم و با انگیزه باشم.

لطفا(همینجا)راهنمایی کنید.با تشکر لطفا برام بنویسید ممنون

7 2

مدير سيستم

سلام محمد علی جان
رضایت معلم ها مسئله مهمی هست که باید براش خوشحال باشی و از خودت تشکر کنی.
درباره ایجاد انگیزه باید بگم برخلاف تصور خیلی از ما، انگیزه با صحبت یا کار خاصی ایجاد نخواهد شد؛ بلکه با وقوع نتیجه مثبت برای هر دانش آموز انگیزه ادامه راه ایجاد میشه. به طور مثال برای خواندن درسی که در اون ضعیف هستی، هیچ راهی بیشتر از تلاش کردن (هر چند سخت و برخلاف علاقه ات باشه) برای این درس و کسب نمره خوب در این درس، نمی تونه بهت کمک زیادی کنه.
درس خواندن کار آسانی نیست؛ اما موقعی می تونه لذت بخش باشه که برای مدتی و به طور مستمر تلاش کنی تا به نتیجه خوب و رضایت بخش برسی تا انگیزه لازم برای ادامه راه برات ایجاد بشه.
درواقع انگیزه قدم های بعدی می تونه نمره های خوبت باشه که به تلاش اولیه نیاز دارند؛ قطعا بازی های کامپیوتری جاذبه زیادی دارند؛ اما کافیه به نتیجه شیرین نمره خوب و انگیزه فکر کنی تا انتخاب درست تری داشته باشی.
برات آرزوی موفقیت داریم

1 1

پرهام

سلام واقعا مقاله شما روی من تاثیر گذاشت. ممنون باب مقالتون

1 4

مدير سيستم

سلام پرهام عزیز
باعث خوشحالی تیم بارسا ست که مطالب برات مفید بوده.
موفق باشی

0 3

Amir

سلام من کلا آدم صفر یا صدی هستم یعنی اگر بخوام درس بخونم باید کل وقتم رو برای درس خواندن بزارم و اگر اینکارو کنم باید از تفریحات و علایق دیگم دست بکشم کلا از معمولی بودن تو هر کاری متنفرم و دوست دارم یا اصلا دنبال کاری نرم یا سفت و سخت انجامش بدم .
لطفا راهنماییم کنید که چجوری این مشکل رو رفع کنم ممنون.

4 2

مدير سيستم

سلام امیر جان
اگه خودت متوجه این مسئله شدی و‌ احساس می کنی برات ضررهایی به همراه داره، پس بیشترین کمک رو هم خودت می تونی به خودت بکنی و این کار با تمرین امکان پذیره. به طور مثال گفتی یا باید تمام وقتت رو مطالعه کنی و یا هیچ ساعتی رو درس نخونی.
پس تمرین کن که در روز برای خودت چندین برنامه در فواصل مختلف بذاری. ترجیحا در روزهای اول کارهای سبک و کمتری رو انتخاب کن و سعی کن با تمرین، با ذهنت کارهای مختلف رو سازماندهی کنی و از حالت صفر و یک هم فاصله بگیری.
یادت باشه هیچ وقت تو زندگی قرار نیست وقتی ما یک کار رو به شکل کاملا حرفه ای انجام می دیم، باعث بشه به کارهای دیگه نرسیم. می تونی زندگی نامه افراد موثر رو مطالعه کنی.
برات آرزوی موفقیت داریم

0 1

علي

من امسال كنكور دارم رشته رياضي هستم و تا الان هيچي درس نخوندم از اونجايي كه اصلا حوصله درس خوندن ندارم ميخام بزارم كنار و به سمت برنامه نويسي كه علاقم هست برم بنظرتون ترك تحصيل كنم برم سمت علاقم موفق ميشم ؟!

2 1

مدير سيستم

سلام علی جان
اگه بخوایم دقیق تر به این سوالت پاسخ بدیم، باید اطلاعات بیشتری از شما داشته باشیم تا درست تر شما رو راهنمایی کنیم.
می تونی با دفتر مرکزی ما تماس بگیری (۰۲۱۲۲۶۷۷۹۱۷) یا فرم انتهای صفحه رو پر کنی و درخواست مشاوره داشته باشی.
برات آرزوی موفقیت داریم

0 0

سپهر

درود بر شما
من دانش اموز سال یازدهم رشته تجربی تیزهوشان هستم
از تلاش تمامی شما قدردانی می کنم بخاطر تمام مشاوره های رایگانی که قرار دادین و به دوستانم هم معرفی کردم
مشکل من حین درس خوندن حواس‌پرتیه و بعد از مدت طولانی تمرکزم رو از دست می دم می خواستم اگر که در این باره مقاله ای دارین بم معرفی کنین
خداوند اجرتون بده

1 0

مدير سيستم

سلام سپهر جان
باعث افتخار ماست که مخاطبان خوبی مثل شما داریم و خوشحالیم که مطالب سایت علی میرصادقی برات مفید بوده.
ما دقیقا متناسب با همین سوال شما، مقاله ای داریم تحت عنوان افزایش تمرکز که ۲۰تا راهکار رو اونجا معرفی کردیم و امیدوارم به شما‌کمک کنه. کافیه از منوی سایت وارد قسمت مقالات و بعدش وارد دسته بندی تمرکز بشی و مقاله "افزایش تمرکز هنگام درس خواندن" رو مطالعه کنی.
ممنون ‌که مارو همراهی می کنی.
برات بهترین ها رو آرزو داریم

0 0

ناشناس

سلام من کلاس هفتم هستم و درسم هم خیلی خوبه درحدی که چندین مدال المپیاد های کشوری دارم .اما فوتبالم خیلی خوبه و هدف های خیلی بزرگی در فوتبال دارم و واسه تمام اون ها تلاش زیادی می کنم . اما با اینکه درسم خوبه علاقه م به درس کم شد اما درسم خوبه . لطفا برای من بگین ایا درس جلوی پیشرفت ورزشی ادم رو می گیره یا نه .

ممنون

1 0

مدير سيستم

سلام
این سوالت خیلی کلی هست و برای راهنمایی بهتر، نیاز داریم بیشتر شما رو بشناسیم و با ویژگی های شخصیتی شما آشنا باشیم.
برای راهنمایی بیشتر می تونی فرم پایین صفحه رو پر کنی و درخواست مشاوره داشته باشی و یا با دفتر مرکزی ما با شماره ۲۲۶۷۷۹۱۷-۰۲۱ تماس بگیری.
برات آرزوی موفقیت داریم

0 2

ساجده

سلام من امسال پشت کنکور موندم ولی الان که 6ماه مونده دارم جا میزنم و خسته شدم چیکارکنم

2 1

مدير سيستم

سلام ساجده جان
بهت پیشنهاد می کنم مقالات ما رو مطالعه کنی. مقالاتی درباره انگیزش تحصیلی یا روش مطالعه دروس.
همچنین می تونی فرم انتهای صفحه رو پر کنی و درخواست مشاوره داشته باشی تا بهترین مشاوران تحصیلی کشور با شما تماس بگیرند و راهنمایی‌ات کنند.
برات آرزوی موفقیت داریم

0 1

شایان

سلام من شایان هستم
تا کلاس هفتم درسم عالی بود و همیشه ۲۰ میگرفتم
ولی از وقتی ک درسا انلاین شده من نمیفهمم
و فکر میکنم ضعیف شدم
سال های قبل من شاگرد اول کلاس بودم
امسال یکی دیگس و من از این اتفاق بدم میاددکه یکی دیبگه بشه شاگرد اول😤😤😤

4 0

مدير سيستم

سلام شایان عزیز
همه ما از شرایط پیش اومده هم ناراحت هستیم و هم ضرر دیدیم؛ اما مهم ترین عامل‌ برای این شرایط اینه که تو به عنوان یه دانش آموز خوب و ممتاز این ویژگی رو در خودت تقویت کنی که توانایی سازگاری خودت رو افرایش بدی و بدونی که برای هر انسان، سازگاری یکی از مهم ترین عوامل برای استمرار موفقیتش هست.
با توجه به توانایی هایی که داری، می تونی راه های موفقیت و درست درس خوندن در این شرایط رو هم پیدا کنی و بتونی دوباره جایگاه خودت رو پیدا کنی.
می تونی از مقالات رایگان دپارتمان مشاوره تحصیلی بارسا استفاده کنی تا بتونی بهتر درس بخونی.
موفق باشی

1 0

امیر علی میرزایی

سلام

من دیدم بعضی ها بدون هیچ تحصیلاتی به جاهای بالایی رسیدن
بعضی از یوتوبر ها یا گیمر ها حتی دیپلم هم ندارند ولی هر چندین میلیون به حسابشان می اید

من حتی تونستم در اپارات به درامد زایی برسم ولی بخاطر اصرار پدر مادرم مجبور شدم حدف کنم و درس بخوانم ولی اصلا علاقه ای ندارم چیکارکنم؟

8 2

مدير سيستم

سلام امیرعلی جان
از بعضی جنبه ها صحبت شما بسیار درسته و جامعه همسالان شما این دغدغه رو خیلی جدی دنبال می کنند و نکته ای که باید بهت ‌بگم اینه که این شغل و حرفه قوانین خاص خودش رو داره که توی کشور ما به دلایل مختلف مثل نوظهور بودن این حرفه و... هنوز با قوانین اصلی مطابق نیست.
اگه راهی و کاری با توجه به اصول انجام نشه، موقتی و گذرا هست. اما درآمدهایی که الآن کسب می کنند بسیار قابل توجه هست. اما ما انسان ها با ‌توجه به ذات و غریزه شخصی مون، احتیاج به تاثیر گذاری و مفید بودن داریم و اگه وارد حرفه ای بشیم که بدون تحصیلات و تخصص، در طولانی مدت شکست بخوریم و در همون زمان تاثیر گذاری هم نداشته باشیم، رضایت درونی برای ما حاصل نمیشه.
من هیچ کجای صحبت هام به درس خوندن اشاره نکردم. اما امروزه در عصر تکنولوژی و پیشرفت برای شروع یک حرفه و درآمدزایی از طریق اون، باید تخصص و مهارت لازم و مطابق با اصول‌ رو داشته باشی.
در نهایت ‌به شدت بهت پیشنهاد می کنم کتاب «درس نخون» رو از فروشگاه ما تهیه کنی. چون دکتر میرصادقی در این کتاب به شدت به دغدغه های شما پاسخ داده.
برات آرزوی موفقیت داریم

2 1

علی

سلام
من علی کلاس دهم ریاضی ام و عاشق و معتاد بازی های اندروید و پی سی .
و واقعا کارم تو بازی ها حرف نداره ولی مامان و بابام خیلی مشکل در این خصوص با من دارم
و ان ها حاضر نیستند که درامدشون رو صرف گیمری من صرف کنند و الان حدود 3 روز هست که
با هاشون قهرم چون موبایلم که قایم شده و درسم که نمی خونم چون خیلی عقب افتادم.میام این درسو بخونم میبینم 5 تا درس دیگع هم بلد نیسم و قید همه چی رو زدم. لطفا یه نصیحت بکنین که زندگیم تغیر کنه.

13 4

مدير سيستم

سلام علی جان
خیلی خوبه که تو بازی ها حرفه ای هستی.
اما مطمئنی این بازی ها آینده ات رو تضمین می کنند و شغل مناسبی برات میشن؟
یادت نره کسایی که اون بازی ها رو ساختند هم اکثرا تحصیل کرده هستند و دانشگاه رفتنه اند.
پس پیشنهاد می کنم درست رو هم حتما جدی بگیری.
حتما مقالات ما رو مطالعه کن تا روش های درست و اصولی درس خوندن و برنامه ریزی کردن رو یاد بگیری.
برات آرزوی موفقیت داریم

11 5

بردیا

گیمر بودن هم یک نوع کار و مردم کلی ازش پول در می اورند و اگر کاری رو دوست داشته باشی در اون موفقی پس هر کاری که دوست داری رو پیش ببری بیشتر پیشرفت میکنی و فرقی بین ریاضی دان بودن و گیمر بودن نداره چون هر دو معروف هستند و هر دو به حدفشون رسیدن مرسی مدیریت سایت

2 0

مدير سيستم

ممنون از نظر خوبت بردیا جان
کاملا درست میگی و البته باید آینده نگری داشته باشیم و ببینیم هر حرفه و شغلی چقدر جای پیشرفت داره و آیا برای همیشه این شغل امکان پیشرفت و درآمدزایی رو داره.
و البته یکی از نیازهای اساسی انسان ها نیاز به موثر بودنه؛ باید ببینیم شغلی که برای آینده مون انتخاب می کنیم، تا چه حد موثره و باعث بهبود زندگی خودمون و دیگران و پیشرفت جامعه مون میشه.
برات آرزوی موفقیت داریم

1 1

محمد مهدی

سلام
من تا کلاس نهم درسم خوب بود ولی الان نه حوصلشو ندارم با خودم فکر میکنم اگر روی یه کاری هدف بزارم موفق میشم

8 5

مدير سيستم

سلام محمد مهدی عزیز
سوالت خیلی کلی هست.
‌پیشنهاد ‌می کنم با دفتر مرکزی ما ‌تماس بگیری یا فرم پایین صفحه رو پر کنی و درخواست مشاوره داشته باشی. در این صورت مشاوران تحصیلی ما می تونند بهتر کمکت کنند تا انگیزه ات رو به دست بیاری و درست رو ادامه بدی.
موفق باشی

5 2

محمد

سلام میخواستم بگم من درس میخونم یعنی اونجوری نیست که لای کتاب رو باز نکنم ولی هر کاری میکنم نمیتونم خوب درس رو یاد بگیریم یعنی درس رو نگاه میکنم و میخونم ولی حواسم ی جای دیگه است و حتی خودم رو هم محدود کردم که دست به گوشی یا تلوزیون یا.... نزنم ولی نشد میشه لطفا راهنمایی کنید.

9 0

مدير سيستم

سلام محمد جان
این مسئله مربوط به تمرکز پایین هست.
بهت پیشنهاد می کنم از منوی سایت، قسمت مقالات رو انتخاب کنی و دسته بندی تمرکز رو مطالعه کنی.
برات آرزوی موفقیت داریم

3 5

عليرضا

سلام واقعا ممنون از مطلبتون من واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم امیدوارم بتونم مشکلاتمون با استفاده از این مطالب بهتر کنم من امسال واقعا الان یک ماهه که گیج شدم تو درسای سال دهم موندم چیکار کنم از کجا شروع کنم و از اونجایی که ی گیمرم تمیتونم ازش دست بردارم و باید ی تایمی رو حتما بهش اختصاص بدم ولی توش موندم از طرفی یک دفعه تغییرات زیادی یک دفعه تو شیوه تدریس و نوع مطالب بوجود اومده و حالا نمیدونم چیکار کنم و واقعا به راهنمایی نیاز دارم و میدونم که لازمه پیشرفت و اوج گرفتن تلاش برای پیشرفت در تمام رشته ها هستش حالا بنظر شما من باید چیکار کنم؟

5 0

مدير سيستم

سلام علیرضا جان
ممنون که ما رو همراهی می کنی.
برای پاسخ به سوالت نیاز به اطلاعات بیشتری درباره شما داریم. برای پاسخ دقیق تر، بهت پیشنهاد می کنم با دفتر بارسا تماس بگیری و یا فرم انتهای صفحه رو پر کنی و درخواست مشاوره داشته باشی تا مشاوران تحصیلی ما دقیق تر شما رو راهنمایی کنند.
برات آرزوی موفقیت داریم

0 1

علی

سلام خسته نباشید .
من قبول دارم که تو درس خوندن تنبلم، ولی این تنبلی حاصل نداشتن هدفه یعنی هر چقدر با خودم میشینم و فکر میکنم نمیتونم راه روشنی جلوی روم ببینم که اون رو ادامه بدم

7 0

مدير سيستم

سلام علی جان
اینکه شما دلیل کم کاری خودت رو پیدا کردی، پیشرفت مهمی هست. برای پیدا کردن راه روشن یا هدف مورد نظرت، بهت پیشنهادم می کنم که مقالات مرتبط با رشته های دانشگاهی مورد علاقه و هدفت خودت رو مطالعه کنی.
برای خودت یک یا چند هدف اصلی تعیین کن و برای رسیدن بهشون برنامه ریزی کن.
پیشنهاد می کنم کتاب درس نخون رو هم مطالعه کنی. این کتاب رو می تونی از فروشگاه سایتمون تهیه کنی.
برات آرزوی موفقیت داریم

0 2

سارا

سلام
من به این فکر میکنم که چرا باید روزی دو سه ساعت وقتمو بزارم برای حفظ درسایی مثل جغرافیا و تاریخ و دفاعی و دینی که دو هفته بعدشم یادم میره اگه بجای اینا اون دو سه ساعت توی روز را بزارم برای تمریناتی که توی زندگی واقعا به دردم میخورن بهتر نیست؟
واقعا گیج شدم لطفا راهنمایی کنید.
ممنونم

13 3

مدير سيستم

سلام سارا جان
این دروس احتمالا تاثیری تو کنکور و آینده شما ندارند. اما برای قبولی مدرسه لازم هستند.
بهت پیشنهاد میکنم اگه راهی برای تغییرش نیست، سعی کنی بپذیری که باید انجام بشه. در کنارش تمریناتی که مد نظرت هست رو هم انجام بده و از زمانت بهتر استفاده کن.
موفق باشی

2 9

هلن

خیلی عالی و تاثیرگذار بود مخصوصا اون قسمت کمک های جانبی درس خواندن به موفقیت..
واقعا قانع شدم با این قسمت
سپاس فراوان💙

2 4

مدير سيستم

ممنون از نظر خوبت هلن عزیز
برات آرزوی موفقیت داریم

1 5

النا

سلام میشه بگید چجوری باید درس خوند و برنامه ریزی کرد؟

4 0

مدير سيستم

سلام النا جان
سوالت خیلی کلی هست و جواب کوتاهی نداره.
پیشنهاد می کنم مقالات سایت رو مطالعه کنی. تو دسته بندی مقالات کنکور، جواب بیشتر سوالات مربوط به برنامه ریزی رو دادیم.
همچنین می تونی فرم پایین صفحه رو پر کنی و درخواست مشاوره داشته باشی تا توی جلسات مشاوره تحصیلی، به کمک مشاوران متخصص بارسا، مشکل برنامه ریزی ات رو کاملا برطرف کنیم.
موفق باشی

1 4

پارسا

سلام خسته نباشید مطلبتون رو خوندم ولی قانع نشدم برای درس خوندن چون میدونم انقدا هستن که بیشتر از من درس میخونن و همیشه اول میشن ولی مطمئنم در اینده کاره ای نمیشن چون زندگیشون درسه الان خیلی کامل درس نخوندن ولی به جاهای بالای رسیدن و من هنوز نمیدونم برای امتحان چجوری درس بخونم چون نمیدونم هدفم چیه از نمره اوردن

26 7

مدير سيستم

سلام پارسا جان
البته که درست میگی و درس خوندن خالی و بدون هدف نمی تونه فایده داشته باشه. همینطور آدم نباید یک بعدی رشد کنه و فقط و فقط مطالعه کنه. اما بهرحال درس خوندن هم جای خودش رو داره و می تونه مفید و مثمر ثمر باشه. البته اگه هدفمند و اصولی باشه.
بهت پیشنهاد می کنم کتاب درس نخون علی میرصادقی رو بخونی تا بیشتر و بهتر بتونی جواب سوالاتت رو پیدا کنی. می تونی این کتاب رو از فروشگاه همین سایت تهیه کنی. با توجه به اینکه حجم کتاب خیلی زیاد نیست، وقتت رو هم خیلی نمی گیره و ارزش خوندن داره.
براتون آرزوی موفقیت داریم

5 10

عماد

سلام. خسته نباشید . من تا کلاس هفتم از ریاضی متنفر بودم از اون به بعد بهش علاقه پیدا کردم .اما متاسفانه امسال به دلیل کرونا و تدریس بد آنلاین نتونستم حد نصاب نمره رو بگیرم (نهم) و شنیدم که امسال امتحان تایین رشته مجدد نداریم . لطفا کمکم کنید .

10 2

مدير سيستم

سلام عماد جان
شما می تونید ‌فرم تقاضای انتخاب رشته مجدد رو پر کنید و دوباره انتخاب رشته بفرمایید.
امیدوارم موفق باشید

2 9

زهرا

من تاکلاس نهم درسم خوب بود ولی بعده اون علاقم ازدست دادم والان ی کنکوری هستم ک هیجی ازدرسای س سال دبیرستان بلدنیست ولی همش غصه میخورم 😔ک چرا موقعیت خوبم ک درس خوندن بود ازدست دادم باتنبلیوبی علاقگی هام والانم پنج ماهه ک نانزد کردم راهنماییم کنین لطفا دلم میخاد معلم بشم

16 2

مدير سيستم

سلام زهرا جان
پیشنهاد می کنم فرم مشاوره تحصیلی پایین همین صفحه رو تکمیل کنید تا مشاوران تحصیلی ما با شما تماس بگیرند و بتونیم بیشتر به شما کمک رسانی داشته باشیم.

6 5

علی

علاقی به درس خوندن ندارم چون خیلی ها درس خوندن ولی به جای نرسیدن کمک کنید که چیکار کنم

17 2

مدير سيستم

تو این مقاله سعی کردیم دلایلی رو برای اینکه درس بخونید یا نه مطرح کنیم. با این حال مطالعه کتاب "درس نخون" علی میرصادقی هم می تونه بهت کمک کنه (می تونی این کتاب رو از فروشگاه سایت تهیه کنی).
همچنین می تونی فرم پایین صفحه رو پر کنی و درخواست مشاوره داشته باشی. مشاوران بارسا تو اولین فرصت با شما تماس می گیرند و سعی می کنیم تا حد ممکن بهت کمک کنیم.
برات آرزوی موفقیت داریم

7 12

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید


معرفی و رتبه قبولی رشته های دانشگاهی
مشاور تحصیلی
بهترین منابع کنکور
بهترین مدرسه تهران

روش مطالعه کنکور

دوستان عزیزان بارسایی، ممنون که همیشه همراه بارسا هستید و سوالاتتون رو از ما می پرسید. بدون شک هدف ما هم پاسخگویی دقیق به سوالات شماست تا بتونیم شما رو به بهترین شکل ممکن راهنمایی کنیم. اما با توجه به حجم بسیار زیاد سوالات در زمان انتخاب رشته، فرآیند پاسخگویی کمی طولانی تر شده و شاید کمی دیرتر از زمان های دیگه سوالاتتون رو پاسخ بدیم. اما حتما پاسخ شما رو خواهیم داد؛ پس همراه ما باشید.

فرم درخواست مشاوره تحصیلی

برای رزرو و دریافت اطلاعات بیشتر درباره جلسات مشاوره تحصیلی خصوصی بارسا، کافی است نام و شماره موبایل خود را وارد کنید.

مشخصات فردی
موبایل
تصویر امنیتی
کد امنیتی :
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.