رفاه و زندگی موفق

رفاه و زندگی موفق

" پول چرک کف دست است. " 
" شادی ها گذرا هستند. "
" مال و منال دنیا برای همین دنیاست و همه یک روزی این ها را می گذاریم و می رویم. "
این ها و ده ها جمله دیگر جملاتی هستند که هر روزه در محاورات کوچه و خیابان راجع به کم اهمیتی دنیا از بزرگترها می شنویم. شاید فکر کنید فرهنگ ما مدام به ما القا می کند که پول چیز کم اهمیت و یا حتی مضری است. آیا این تفکر درستی نسبه به رفاه و زندگی موفق است؟ نسبت به آن چگونه باید رفتار کرد؟

ممکن است فکر کنید که این ها به ما تلقین می کند که انسان ها نباید به فکر رفاه و زندگی موفق باشند و حتی باید از آن گریزان باشند: "آب کم جو تشنگی آور به دست/ تا بجوشد آبت از بالا و پست"
اگر این طور فکر می کنید قطعا و یقینا اشتباه می کنید.

انسان امروز رفاه را دوست دارد و برای رسیدن به یک زندگی موفق تلاش می کند. هر چه شما مرفه تر باشید زندگی بهتری خواهید داشت و دغدغه های عادی مثل جای خوابیدن و غذا خوردن که شاید برای جمعیت زیادی در دنیا مسئله است برای شما مهم نباشد. هر چه این رفاه بیشتر باشد حتما کیفیت زندگی افزایش می یابد و زمینه های رشد و تعالی بیشتر فراهم می شود.
مثلا اگر درگیر پیدا کردن غذا باشید یا مجبور باشید برای خریدن غذا خیلی تلاش کنید مطمئنا زمان یا انرژی کافی برای کتاب خواندن، موسیقی گوش دادن، سینما رفتن یا حتی قدم زدن و هم صحبتی با آدم های دیگر را ندارید. پس این که داشتن رفاه، امکانات و یک زندگی موفق چیز بدی است را سریعا از ذهنتان پاک کنید.

برداشت صحیح از رفاه و زندگی موفق

معنای ضرب المثل های متعدد فرهنگ ما و ابیات و اشعار فراوانی که در ادبیات فارسی آمده است ابدا در تضاد با زندگی موفق نیست. در مفاهیم و آموزه های دینی ما نیز برخورداری از مواهب الهی و امکانات دنیایی نه تنها نهی نشده است که بسیار نیز به استفاده از مواهب الهی و لذت های دنیوی توصیه شده است. انسان در قبال خودش مسئول است که نهایت تلاش خود را کند و یک زندگی موفق بسازد.

تنها چیزی که در این زمینه اهمیت دارد این است که بدانید امروز اگر در هر درجه رفاهی زندگی می کنید باید آن را برای خود و خانواده خود ارتقا دهید. نگذارید تمام عمر با یک کیفیت زندگی کنید. اهداف مناسب با این چشم انداز را ترسیم کنید و برای رسیدن به این اهداف استراتژی داشته باشید و در راستای این استراتژی ها تلاش کنید.

رفاه و زندگی موفق

در مسیر زندگی موفق

امروز اگر رفاه زیادی دارید همه شرایط برای اینکه شخص موفقی شوید را دارید. شما در راه رسیدن به یک زندگی موفق هیچ مانعی پیش رو ندارید جز خودتان! می توانید برای خودتان اهداف تحصیلی، شغلی، حرفه ای و هنری تعیین کنید و در راستای آن ها برنامه ریزی کنید.
اگر رفاه متوسطی هم دارید باید بدانید که شما نیز مثل اکثر انسان های جهان هستید و با کمی تلاش (به خصوص در زمانی که بقیه تلاش نمی کنند) می توانید موفق تر از سایرین شوید.
و در نهایت اگر رفاه کمی دارید و از لحاظ مالی شما و خانواده تان در تنگنا هستید شما چیزی را دارید که دو گروه قبلی ندارند: انگیزه قوی!

بله همین قدر روشن. من به شما تبریک می گویم. شما بزرگترین هدیه را از خداوند دریافت کرده اید. شما انگیزه این را دارید که بتوانید هر روز برای موفق شدن بجنگید و تلاش کنید. اگر خوب درس بخوانید، بیشتر مطالعه کنید، بیشتر ورزش کنید حتما می توانید آینده ای داشته باشید که مانند امروز شما و خانواده تان نباشد. پس ضمن قدردانی از خدا باید بتوانید از این هدیه نهایت استفاده را بکنید.

در راه رسیدن به زندگی موفق ، استعداد مهم تر است یا تلاش؟

زمانی که نتیجه کنکور سراسری اعلام می شود معمولا همه افراد شگفت زده می شوند، نام شهر ها و روستاهای دور افتاده ای را می شنویم که تاکنون آن ها را نشنیده ایم و اصلا نمی دانیم کجا هستند. در بین قبولی ها نفرات برتر کنکور همواره عده زیادی از دانش آموزان مناطق محروم هستند که با برخورداری از کمترین امکانات توانسته اند به یک موفقیت بزرگ دست پیدا کنند. این دانش آموزان فقط با تکیه بر تلاش خودشان و انگیزه بالایی که داشتند در این مسیر قدم گذاشته اند و توانسته اند جزو برترین ها شوند. در مصاحبه هایی که با اکثر این افراد شده یک نتیجه مشترک داشته و آن این بوده که این افراد به دنبال راهی برای رسیدن به آرزو هایشان بوده اند و درس خواندن و موفقیت در کنکور آسان ترین راه برای رسیدن این افراد به آرزو هایشان بوده.

خیلی از دانش آموزان فکر می کنند درس خواندن سخت ترین کار دنیاست اما اگر با افرادی که درسشان تموم شده و وارد جامعه شده اند صحبت کنید می بینید که با نظر شما مخالف هستند و می گویند که درس خواندن راحت ترین کار است. البته این طور هم نیست درس خواندن سخت است اما اگر هدف رسیدن به یکسری آرزو و هدف بزرگ باشد و مسیر را درست بروید آسان است.

مشاوره تحصیلی خصوصی

نتیجه و هدف تلاش

یک نردبان بلند را تصور کنید. در بالا نردبان یک جایگاه در نظر بگیرید. آن جایگاه پول، قدرت، آرزوهای بزرگ، رفاه و زندگی موفق برای شما باشد. شما با درس خواندن و تلاش کردن در مسیر موفقیت می توانید این پله ها را بالا بروید و به بالای این نردبان برسید. تلاش های امروز شما موقعیت آینده شما را تعیین می کند. اگر تا امروز به این موضوع فکر نکرده بودید که: چه فایده ای دارد این همه درس بخوانم؟ آخرش چی؟ باید بگویم که در سن نوجوانی شما هیچ راهی جز درس خواندن برای رسیدن به آرزوهایتان ندارید چون حرفه ای بلد نیستید و کسی هم توقع ندارد که به دنبال کار بگردید و مشغول کاری شوید. حتی خیلی از پدر و مادرها این جمله را به فرزندشان می گویند که تو هیچ کاری نکن و فقط درس بخوان حتی انتظار ندارند که در کارهای خانه هم به آنها کمک کنید. قطعا شما هم دوست دارید به دور دنیا برید و همه دنیا را ببینید. دوست دارید خیلی از تفریحات را داشته باشید. خب این نیازمند داشتن پول است .این پول را از کجا می توانید بدست بیاورید؟ با کار کردن. اگر خوب درس بخوانید و به موفقیت تحصیلی برسید. می توانید از یک دانشگاه خوب فارغ التحصیل شوید و در نتیجه کار با درآمد بالایی پیدا کنید.

با روش حل مشکل آشنا شوید و برای غلبه بر مشکلات سخت تلاش کنید

رفاه و موفقیت

پول برای داشتن انگیزه جذاب است اما همه چیز پول نیست. اصل اهمیت با چیزهایی است که با پول و ثروت به دست نمی آید. این که بتوانید برای خودتان و کسانی که دوستشان دارید مثل خانواده تان، همسر آینده تان و فرزندانتان امکانات خوبی ایجاد کنید اصل است.

حرفهایی مثل درویشی و خرسندی و ... را فراموش کنید. این ها برای سن شما یا موقعیت فعلی شما نیست. شما باید تلاش گر و جاه طلب باشید و از موقعیت هایی که دارید نهایت استفاده را ببرید. می دانید تقریبا نیمی از جمعیت جهان همین امکاناتی که برای شما بدیهی به نظر می رسد را ندارند. غذای گرم، آب آشامیدنی تمیز و سالم و امکان تحصیل.
برخی از این ها موقعیت هایی هستند که توسط دیگران و پیشینیان برایتان ایجاد شده است و در فراهم آوردن آن نقشی نداشته اید. پس خدای بزرگ را برای داشتن این مواهب شاکر باشید.

برای رزرو و ثبت نام جلسات مشاوره تحصیلی بارسا
( مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری ) با شماره 22677917-021 تماس بگیرید
یا عدد 6 را به سامانه 3000909030 ارسال کنید.

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید


معرفی و رتبه قبولی رشته های دانشگاهی
مشاور تحصیلی
بهترین منابع کنکور
بهترین مدرسه تهران

روش مطالعه کنکور

دوستان عزیزان بارسایی، ممنون که همیشه همراه بارسا هستید و سوالاتتون رو از ما می پرسید. بدون شک هدف ما هم پاسخگویی دقیق به سوالات شماست تا بتونیم شما رو به بهترین شکل ممکن راهنمایی کنیم. اما با توجه به حجم بسیار زیاد سوالات در زمان انتخاب رشته، فرآیند پاسخگویی کمی طولانی تر شده و شاید کمی دیرتر از زمان های دیگه سوالاتتون رو پاسخ بدیم. اما حتما پاسخ شما رو خواهیم داد؛ پس همراه ما باشید.

فرم درخواست مشاوره تحصیلی

برای رزرو و دریافت اطلاعات بیشتر درباره جلسات مشاوره تحصیلی خصوصی بارسا، کافی است نام و شماره موبایل خود را وارد کنید.

مشخصات فردی
موبایل
تصویر امنیتی
کد امنیتی :
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.