6 روش مطالعه زبان رتبه های برتر کنکور

روش مطالعه زبان رتبه های برتر

درس زبان یکی از درس های مهم کنکور هست که برای رتبه شدن نباید نقش مهم این درس رو در نظر نگرفت و باید این درس رو به صورت دقیق مطالعه کرد. حالا که از اهمیت این درس مطلع شدیم؛ باید ببینیم روش صحیح مطالعه زبان کنکور چیه؟ رتبه های برتر از چه روش خواندن زبان برای کنکور استفاده کردن؟
تو این مقاله قراره با نحوه مطالعه زبان 6 نفر از رتبه های برتر کنکور سال های اخیر آشنا بشیم. در ضمن میتونید با استفاده از مقاله چگونه زبان کنکور را بخوانیم، از بهترین روش خواندن زبان انگلیسی که توسط مشاورین تحصیلی بارسا جمع آوری شده، مطلع بشید.

در ضمن یکی از بهترین پیشنهادهای ما برای شما، استفاده از ابزاری اسم که خیلی از رقیب های شما از آن بی اطلاع اند. کتاب برنامه ریزی با دوربین مدار بسته مثل یک دوست تو مسیر موفقیت، تو رو همراهی می کنه تا کیفیت و سرعت مطالعه ات بیشتر بشه، تمرکزت افزایش پیدا کنه، با انگیزه بیشتری درس بخونی و ... تا بتونی بهترین خودت رو بسازی.

فهرست مقاله:

  • روش مطالعه زبان رتبه های برتر کنکور تجربی

  • روش مطالعه زبان رتبه های برتر کنکور تجربی

  • روش مطالعه زبان رتبه های برتر کنکور تجربی

  • روش مطالعه زبان رتبه های برتر کنکور تجربی

  • روش مطالعه زبان رتبه های برتر کنکور انسانی

  • روش مطالعه زبان رتبه های برتر کنکور


مشاوره تحصیلی خصوصی
جهت ثبت نام در مشاوره تحصیلی به سبک علی میرصادقی، عدد 66 رو به 3000909030 بفرست!!

روش مطالعه زبان رتبه های برتر کنکور تجربی

علی بزرگ زاده (رتبه 13 منطقه 2 کنکور تجربی 97) - درصد زبان کنکور : 100%

این درس از 4 بخش تشکیل شده؛ لغت، گرامر، درک مطلب و کلوز تست. روش مطالعه زبان انگلیسی من این طور بود که برای لغات ابتدا تست می زدم و لغات رو از داخل تست ها یاد می گرفتم. برای گرامر ابتدا درسنامه رو می خوندم و سپس تعداد زیادی تست می زدم. از تابستان، هر دو شب یک درک مطلب و یک کلوز تست حل می کردم. این مطالعه مستمر درک مطلب و کلوز تست، یک تکنیک تاثیر گذار و مهم در نحوه خواندن زبان برای کنکور هست و بهتون پیشنهاد می کنم که حتما انجامش بدید.

با روش مطالعه رتبه های برتر کنکور بیشتر آشنا شوید.

روش مطالعه زبان رتبه های برتر کنکور تجربی

محسن امیرسبتکی (رتبه 5 منطقه 3 کنکور تجربی 93) - درصد زبان کنکور: 94%

در ابتدای سال من در درس زبان انگلیسی ضعیف بودم. حتی در اولین آزمون تابستان سال چهارم (نظام قدیم)، درصد زبانم 46% شد. بعد از اون آزمون تصمیم جدی گرفتم که در این درس پیشرفت کنم و نحوه مطالعه زبان رو تغییر بدم. تا این‌ که در کنکور سراسری بیشترین درصد عمومی من مربوط به درس زبان انگلیسی بود که 94 درصد شد. از اینجا میشه اهمیت شرکت در آزمون های آزمایشی و پیدا کردن نقاط ضعف و وقت پی برد. روش خواندن زبان من به این صورت بود که علاوه بر زمانی که برای مطالعه لغات و قواعد در نظر می گرفتم، دو روز در هفته، زمان آخر شب رو به زدن تست های درک مطلب و کلوز تست اختصاص می ‌دادم. برای زدن تست‌ های درک مطلب ، ابتدا یک نگاه بسیار کوتاه به سوالات می انداختم و سپس خوندن متن رو شروع می کردم. سعی می ‌کردم موقع خوندن متن، کلماتی که معنی اون ‌ها رو بلد نیستم، با توجه به جملات قبل و بعد معنی کنم.
بعد از خوندن متن و زدن تست ‌ها، موقع بررسی جواب ‌ها دوباره متن رو برای خودم ترجمه می ‌کردم و با ترجمه‌ اصلی تطابق می ‌دادم تا ببینم تا چه حد درست ترجمه کردم. این تست ‌ها رو همیشه به صورت زمان ‌دار می زدم تا باعث افزایش سرعت مطالعه من بشه و در نتیجه، تست های کنکور زبان رو در کمتر از 15 دقیقه جواب دادم. در مورد کلوز تست هم قبل از این ‌که گزینه ‌ها رو نگاه کنم، برای خودم حدس می‌ زدم که چه کلماتی رو میشه در جای خالی قرار داد و سپس به حل اون تست می پرداختم و با این روند، تعداد زیادی از بهترین کتاب های تست زبان کنکور رو، بررسی و حل کردم و از این نحوه خواندن زبان کنکور نتیجه گرفتم.

روش خواندن زبان رتبه های برتر  کنکور

روش مطالعه زبان رتبه های برتر کنکور تجربی

علیرضا فراهانی (رتبه 23 منطقه 2 کنکور تجربی 97) - درصد زبان کنکور: 82%

من برای مطالعه زبان کنکور تجربی، برای مبحث گرامر، از جزوه‌ دبیر استفاده می کردم. برای حفظ کلمات انگلیسی کنکور، از کتابچه های لغت موجود در بازار استفاده می کردم و معانی لغات رو حفظ می کردم. روش خواندن زبان من در قسمت درک مطلب و کلوز تست این بود که تعداد زیادی سوال ازشون حل می کردم تا بتونم روی این مباحث مسلط بشم.

با نحوه خواندن ادبیات کنکور رتبه های برتر آشنا شوید.

روش مطالعه زبان رتبه های برتر کنکور تجربی

سیده فاطمه قنبری (رتبه 32 منطقه 2 کنکور تجربی 97) - درصد زبان کنکور: 100%

درس زبان انگلیسی کنکور رو به صورت درس به درس از روی کتاب درسی می خوندم و لغات رو هم به همین صورت حفظ می کردم. از بهمن ماه روزانه کلوز تست و درک مطلب حل می کردم. از یک ماه مونده به کنکور هم آزمون های جامع می زدم و از این نحوه خواندن زبان کنکور، نتیجه ای که می خواستم رو گرفتم.

نحوه خواندن زبان کنکور رتبه های برتر

روش مطالعه زبان رتبه های برتر کنکور انسانی

مهرزاد مکی زاده (رتبه 15 منطقه 2 کنکور انسانی 97) - درصد زبان کنکور: 60%

من در مطالعه زبان کنکور انسانی به لغات بیشتر از بقیه مباحث اهمیت می دادم. اصطلاحات کتاب درسی رو حتما بررسی می کردم و یاد می گرفتم. هم چنین لغات رو زیاد می خوندم تا سرعتم بالا بره.

مقاله روش خواندن عربی کنکور رتبه های برتر ، می تونه راهنمای خوبی برای مطالعه عربی باشه.

روش مطالعه زبان رتبه های برتر کنکور

نگین جماعتی - داوطلب کنکور 98

روش مطالعه زبان انگلیسی من در مورد بخش واژگان تکرار زیاد لغات هست. برای تسلط روی تست های درک مطلب و کلوز تست ، هفته ای سه متن نسبتا سخت رو می خونم و تست می زنم. برای این کار از تکنیک های تست زنی درک مطلب استفاده می کنم. برای گرامر و لغت تعدادی تست از کتاب کمک درسی حل می کنم و تست های مهمش رو هایلایت می کنم تا اون ها رو دوباره حل کنم.

کتاب درس نخون

سخن پایانی:

آشنایی و بررسی روش مطالعه زبان رتبه های برتر، اطلاعات زیادی از روش صحیح مطالعه زبان کنکور به شما میده و می تونه راهنمای خیلی خوبی باشه.. حالا که طرز مطالعه زبان کنکور 6 تا از رتبه های برتر رو خوندید، وقتشه که از این روش ها تو درس خوندن خودتون استفاده کنید و برای هر کسی که فکر می کنید لازم داشته باشه، این مقاله رو بفرستید. اگر هم تجربه مشابهی داشتید که ازش نتیجه گرفتید، خوشحال می شیم که برامون بنویسید. در ضمن می تونید تو بخش نظرات، هر سوالی از نحوه خواندن زبان و اصولش داشتید بپرسید تا مشاورای ما بتونن شما رو راهنمایی کنن.


همچنین می تونید برای رزرو و ثبت نام جلسات مشاوره تحصیلی بارسا
( مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری ) با شماره 22677917-021 تماس بگیرید.

نظرات کاربران
ایزدی

من عاشق زبان انگلیسی هستم، و میخواهم از همین الان تست زنی زبانم رو عالی کنم، چه کتابهایی برای کنکور زبان پیشنهاد میکنید؟

0 2

مدیر سيستم

با سلام ، کتاب‌های دکتر شهاب اناری از سطح مناسبی برخوردار هستند و میتوانید از این کتاب‌ها استفاده کنید .

0 0

آریانا

سلام خسته نباشید ..من تو درس زبان خیلی ضعیفم چکار کنم؟

6 1

مدیر سيستم

سلام آریانا جان
شروع کن به مطالعه کردن درس به درس و به طور مستمر لغت بخون؛ هر شب (مثلا شبی ۵ لغت).
در کنارش شبی ۵ تست گرامر هم بزن.
اگه این برنامه روش مطالعه زبان انگلیسی رو خوب و پیوسته انجام بدی، بعد از ۳ ماه پیشرفت چشمگیری رو تجربه می کنی.
موفق باشی

5 2

Samira

سلام ..خسته نباشید..من دانش اموزیم که در درس زبان انگلیسی قوی هستم ولی متاسفانه در این مدت افت شدید داشتم...پیگیری این روشها میتونه ب من کمک کنه تا پیشرفتمو تسریع کنم؟؟؟؟

15 3

مدير سيستم

سلام سمیرا جان
بله؛ حتمااا خیلی می تونه بهت ‌کمک کنه.
برات آرزوی موفقیت داریم

6 2

امین

بسیار سایت خوبی دارید دست مریزاد

10 5

مدير سيستم

ممنون از نظر خوبت و انرژی که به ما میدی امین جان
برات بهترین ها رو آرزو می کنیم

8 2

دانــــش

کنکور رو باید چطور خواند😔😔😔😔

19 6

مدير سيستم

در این مقاله روش مطالعه زبان برای کنکور رو هم بررسی کردیم.
برای راهنمایی های دقیق تر، لطفا فرم پایین صفحه رو پر کن تا مشاوران بارسا با شما تماس بگیرند.
موفق باشی

8 5

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.