10 روش مطالعه عربی رتبه های برتر کنکور

روش مطالعه عربی رتبه های برتر

رسیدن به درصد های بالا در کنکور کار ساده ای نیست و به تلاش و پیگیری های زیادی احتیاج داره. همین نکته در مورد تسلط به عربی کنکور هم صدق میکنه.  سوال اینه که با استفاده از کدوم روش خواندن درس عربی برای کنکور میشه به این درصد های بالا رسید؟ روش خواندن عربی کنکور رتبه ها چطوریه؟ در کل بهترین روش مطالعه عربی برای کنکور چیه؟
استفاده از نقشه راه افراد موفق تو این زمینه میتونه مسیر شما رو کوتاه تر کنه و موفقیت شما رو بیشتر تضمین کنه. برای همین تو این مقاله قصد داریم که نحوه مطالعه عربی کنکور 10 نفر از رتبه های برتر رو بهتون بگیم تا بتونید به خوبی ازشون استفاده کنید.

فهرست مقاله

  • روش مطالعه عربی رتبه های برتر کنکور ریاضی

  • روش مطالعه عربی رتبه های برتر کنکور تجربی

  • روش مطالعه عربی رتبه های برتر کنکور تجربی

  • روش مطالعه عربی رتبه های برتر کنکور انسانی

  • روش مطالعه عربی رتبه های برتر کنکور تجربی

  • روش مطالعه عربی رتبه های برتر کنکور تجربی

  • روش مطالعه عربی رتبه های برتر کنکور ریاضی

  • روش مطالعه عربی رتبه های برتر کنکور تجربی

  • روش مطالعه عربی رتبه های برتر کنکور تجربی

  • روش مطالعه عربی رتبه های برتر کنکور ریاضی


مشاوره تحصیلی خصوصی
جهت ثبت نام در مشاوره تحصیلی به سبک علی میرصادقی، عدد 66 رو به 3000909030 بفرست!!

روش مطالعه عربی رتبه های برتر کنکور ریاضی

بسیاری از دانش آموزان در سال کنکور و به خصوص کنکور ریاضی و تجربی این سوال را دارند که چگونه عربی را برای کنکور بخوانیم. در حال خواندن پیشنهاد رتبه های برتر کنکور ریاضی، میتوانید نکات مهمی پیدا کنید که در تهیه بهترین روش خواندن عربی کنکور که با شخصیت و برنامه شما سازگار باشد، کمکتان میکنند.

ارسلان کریم زاده (رتبه 137 منطقه 1 کنکور ریاضی 97) – درصد عربی کنکور: 85%

نحوه خواندن عربی برای کنکور من این بود که قواعد درس عربی کنکور رو در تابستون کار کردم و از مهر ماه به بعد فقط قواعد رو دوره می کردم. پس از تسلط بر قواعد، شروع به تست زدن کردم. بعد از عید هر روز یک آزمون عربی از خودم می گرفتم تا از میزان تسلطم روی مباحث آگاه بشم.

روش مطالعه عربی رتبه های برتر کنکور تجربی

علی مهران زاده (رتبه 27 منطقه 1 کنکور تجربی 97) – درصد عربی کنکور: 100%

اهمیت زیادی دارد که عربی کنکور را چطور بخوانیم. من برای مطالعه عربی کنکور تجربی، همگام با تدریس دبیر پیش می رفتم و تست می زدم. برای قسمت ترجمه از نکات تدریس شده توسط دبیر استفاده می کردم. در طول هفته دو متن درک مطلب کار می کردم و در 3 ماه آخر هم هر شب یک متن درک مطلب عربی کار می کردم و با این نحوه خواندن عربی، تو کنکور به تمام سوالات جواب صحیح دادم و 100 درصد زدم.

روش مطالعه عربی رتبه های برتر کنکور تجربی

پریسا کفایتی (رتبه 39 منطقه 2 کنکور تجربی 98) – درصد عربی کنکور: 90%

من درس عربی رو در آزمون های آزمایشی حدود 90 درصد پاسخ می دادم. نحوه خواندن عربی من این بود که، ابتدا متن کتاب درسی و ترجمه متن رو می خوندم و سپس قواعد درس رو بررسی می کردم. هم چنین درسنامه کتاب کمک درسی رو مطالعه می کردم و تست می زدم. سپس پاسخ تشریحی سوالات رو بررسی می کردم. تست های مهم رو نشان دار می کردم تا برای جمع بندی عربی از اون ها استفاده کنم.

مقاله چگونه درس های حفظی را بخوانیم می تونه شما رو بیشتر برای مطالعه این درس راهنمایی کنه.

روش مطالعه عربی رتبه های برتر

با بهترین دبیرستان دخترانه تهران آشنا شوید. 

روش مطالعه عربی رتبه های برتر کنکور انسانی

زهره بابایی (رتبه 6 منطقه 2 کنکور انسانی 94) – درصد عربی کنکور: 100%

از سال دوم به صورت جدی عربی رو برای آزمون سراسری خوندم. روش خواندن عربی من این بود که، ابتدا قواعد رو (همراه با پیش‌ خوانی) به صورت کامل در کلاس یاد می ‌گرفتم و سپس تمرین‌ های کتاب رو به طور کامل حل می کردم و تمام متن دروس و گزاره ‌های داخل تمرین ‌ها رو تجزیه و تحلیل می ‌کردم و این روند رو تا پایان سال ادامه دادم. بعد از مطالعه و تسلط بر کتاب درسی عربی، برنامه‌ حجیمی برای تست زنی طراحی کردم؛ به طوری که تعداد زیادی از بهترین کتاب های تست عربی موجود در بازار رو چند بار حل کرده بودم. البته کتاب درسی همیشه برای من اولویت داشت و کتاب های عربی سه سال دبیرستان من اون قدر نوشته شده و سیاه هست که قابل خوندن و استفاده مجدد نیست، و حتی تمام جمله ‌های جزوه دبیرم رو هم تجزیه و تحلیل کردم و مجبور شدم که دوباره جزوه‌ جدیدی رو تهیه کنم و با این نحوه مطالعه عربی تونستم تو کنکور 100 درصد بزنم.

کتاب برنامه ریزی با دوربین مداربسته

روش مطالعه عربی رتبه های برتر کنکور تجربی

علیرضا موچانی (رتبه 16 منطقه 3 کنکور تجربی 97) – درصد عربی کنکور: 100%

در هنگام مطالعه درس عربی، برای تسلط بیشتر و مطالعه سریع تر از روش خلاصه نویسی برای کنکور استفاده می کردم. پس از مطالعه، تعدادی تست می زدم تا مطالب در ذهنم تثبیت شوند. پس از مدتی هم مجددا بقیه تست ها رو می زدم و بر مباحث مسلط می شدم و تونستم از این نحوه مطالعه عربی کنکور، نتیجه ای که می خواستم رو بگیرم.

با روش مطالعه ادبیات رتبه های برتر آشنا شوید.

روش مطالعه عربی رتبه های برتر کنکور تجربی

آرین دواتگرزاده (رتبه 17 منطقه 1 کنکور تجربی 97) – درصد عربی کنکور: 86%

روش خواندن عربی من به این صورت بود که ابتدا در کلاس قواعد رو یاد می گرفتم و تعداد زیادی تست می زدم. سعی می کردم در هنگام حل مسائل قواعد، تست های ترجمه رو هم حل کنم. درک مطلب ها و تست های کنکور های سال های قبل رو هم حل می کردم. حل تعداد زیادی تست و تجزیه و تحلیل اونا، باعث افزایش سرعت مطالعه من در عربی شد و سرعت پیشرفت من رو تو این درس افزایش داد.

کتاب سیزده

روش مطالعه عربی رتبه های برتر کنکور ریاضی

مسعود بهزادی (رتبه 1 منطقه 1 کنکور ریاضی 88) – درصد عربی کنکور: 100%

من برای مطالعه عربی کنکور ریاضی، در تابستان درس عربی رو از کتاب عربی 1 شروع کردم. ابتدا لغت های هر درس رو از کتاب های کمک آموزشی عربی مطالعه می کردم، سپس به سراغ متن اون درس می رفتم و اون رو ترجمه می کردم. برای ترجمه متن، ابتدا خودم این کار رو انجام می دادم و سپس به سراغ معلم یا کتاب های کمک درسی می رفتم. بعد از ترجمه هم سراغ قواعد عربی می رفتم. برای یادگیری قواعد، از کتاب های کمک درسی استفاده می کردم، زیرا کتاب درسی فقط برای کسانی مناسبه که روی قواعد عربی تسلط کامل دارند. هرچند، لازمه که برای یادگیری قواعد ابتدا سراغ کتاب درسی عربی برید و تمرین های درس رو خوب یاد بگیرید.

موقع حل تمرین، به صورت سوال و پاسخ سوال توجه ویژه ای داشته باشید. پس از تسلط روی تمرین های کتاب درسی عربی ، سراغ متن درس برید و قواعد یاد گرفته شده رو در متن پیدا کنید. یعنی نقش کلمات رو در جملات پیدا کنید و اگر به مشکل برخوردید، از معلم عربی خودتون سوال کنید. برای تست زنی در مبحث قواعد، هر درسی رو می خونید، تست اون رو هم حل کنید. اما در مبحث لغات و ترجمه، بهتره که با فاصله تست بزنید. زیرا پس از حفظ لغت، بلافاصله تست زدن بی فایده است. برای حل تست های ترجمه حتما نکات ترجمه رو یاد بگیرید، چون حفظ کردن در کنکور به شما کمکی نخواهد کرد.

روش مطالعه عربی رتبه های برتر کنکور تجربی

علی بزرگ زاده (رتبه 13 منطقه 2 کنکور تجربی 97) – درصد عربی کنکور: 96%

من برای مطالعه عربی کنکور تجربی، هر روز قواعد عربی رو می خوندم و تست می زدم و با آزمون های آزمایشی کانون پیش می رفتم. هر دو روز، یک درک مطلب عربی حل می کردم و هر شب 10 تست ترجمه می زدم. این روش خواندن عربی کنکور و دقتی که در مطالعه استفاده می کردم، نتیجه خوبی رو تو کنکور برای من رقم زد.

نحوه خواندن عربی کنکور

آیا با خدمات دپارتمان مشاوره تحصیلی خصوصی بارسا آشنایی دارید؟ 

روش مطالعه عربی رتبه های برتر کنکور تجربی

امیررضا مرادی (رتبه 63 منطقه 3 کنکور تجربی 97) – درصد عربی کنکور: 100%

در روش مطالعه عربی کنکور تجربی، ابتدا قواعد رو می خوندم و سپس تست می زدم. در واقع درس عربی رو با تست زنی یاد می گرفتم. اکثر تست های کنکور رو حل و نشان دار می کردم. یک شب در میان ترجمه و درک مطلب کار می کردم و سپس کتاب درسی رو می خواندم.

با روش خواندن دینی رتبه های برتر آشنا شوید.

روش مطالعه عربی رتبه های برتر کنکور ریاضی

روژان ربانی (رتبه 5 منطقه 2 کنکور ریاضی 92) – درصد عربی کنکور: 96%

من برای عربی کنکور، متن کتاب ‌ها رو به طور کامل تجزیه و ترکیب می ‌کردم. سال چهارم در ابتدا خیلی روی لغت کار نمی ‌کردم، اما دو سه ماه آخر، روی لغت وقت بیشتری گذاشتم. برای تست هم فقط تست‌ های آزمون سراسری رو کار کردم و سراغ کتاب‌ های کمک آموزشی و تست ‌های متفرقه نرفتم. من به عنوان یک روش خواندن عربی به داوطلبان هم پیشنهاد می ‌کنم که اگه در قواعد درس عربی ضعیف هستند، تمام گزینه های سوالات کنکور سال‌ های اخیر رو تجزیه و تحلیل کنند.

با خوندن مقاله های روش مطالعه رتبه های برتر کنکور می تونید از راهنمایی های بیشتری برای پیشرفت تو درساتون استفاده کنید.

دوره مجازی مدیریت آزمون

سخن پایانی:

خب با طرز مطالعه عربی کنکور تعدادی از رتبه های برتر آشنا شدید. چیزی که الان مهمه اینه که از این روش های صحیح و تاثیر گذار خواندن عربی تو روش خواندن درس عربی برای کنکور خودتون استفاده کنید. اگه هم فکر می کنید که این مقاله به دوستتون می تونه کمک بکنه تا بدونه چگوه عربی را برای کنکور بخوانیم، براش بفرستید. اگر هم تجربه مشابهی داشتید که ازش نتیجه گرفتید، خوشحال می شیم که برامون بنویسید. در ضمن می تونید تو بخش نظرات، هر سوالی از نحوه مطالعه عربی کنکور و اصولش داشتید بپرسید تا مشاورای ما بتونن شما رو راهنمایی کنن.

سوالات متداول:

روش های مطالعه عربی برای کنکور

چطور عربی را برای کنکور بخوانیم

چگونه عربی را برای کنکور تست بزنیم


برای رزرو و ثبت نام جلسات مشاوره تحصیلی بارسا
مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری ) با شماره ۲۲۶۷۷۹۱۷-۰۲۱ تماس بگیرید
یا عدد 
۶۶ را به سامانه ۳۰۰۰۹۰۹۰۳۰ ارسال کنید.

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.