4 ویژگی بهترین مشاور تحصیلی در ایران

بهترین مشاور تحصیلی در ایران

به گزارش ایلنا: این روزها که در فضای خاکستری و پر هیاهوی آموزش کشور، عده ای همدیگر رو مافیای کنکور معرفی می کنند و بر چسب های مختلفی به یکدیگر می زنند تا در این بازار سهم بیشتری کسب کنند و عده ای با جعل عناوین مختلف و جا زدن خودشون به عنوان مشاور تحصیلی با سوء استفاده از استرس خانواده ها و دانش آموزان، پول های کثیفی به جیب می زنند، رفتیم سراغ فردی که بیش از 25 عنوان کتاب روانشناسی – تحصیلی تالیف کرده؛ علی میرصادقی .  روانشناسی که این روزها درفضای مجازی و صدا و سیما زیاد درباره او می شنویم؛ کسی که حالا با تجربه های بین المللی که دارد، می تواند بهترین توصیه ها را به دانش آموزان و داوطلبین کنکور بکند. تعدادی از سوالات این روزهای شما را با ایشان در میان می گذاریم.

مشاور تحصیلی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

مشاور تحصیلی از 4 ابزار برای پیشرفت دانش آموز استفاده می کند. در سیستم مشاوره های قدیمی، مشاور می گفت درس بخون، بیشتر تمرکز کن، تلاش کن و ... اما در مشاوره تحصیلی نوین این صحبت ها جای خودش را به یک سری ابزار داده که بتوانند با استفاده از اون ابزارها به این اهداف برسند. ما در این مقاله می خواهیم به بررسی این 4 ویژگی بپردازیم تا متوجه شویم که بهترین مشاور تحصیلی در کشور ما باید چه ویژگی هایی داشته باشد.

1. برنامه ریزی | قدم اصلی یک مشاور تحصیلی 

مهمترین ابزار مشاور تحصیلی برنامه ریزی است؛ ایجاد تعادل بین درس ها تا متوجه شویم در طی آن ساعت هایی که مطالعه می کنیم، در کل چه اتفاقی رخ می دهد. مشاور مشخص میکند چه روزی، چه ساعتی، چه درسی رو بخوانیم. با کدام روش درسی مطالعه کنید و با کدام روش مطالعه نکنید.

با برنامه ریزیِ مشاور تحصیلی ، دانش آموز از چند برنامگی نجات پیدا می کند و از سر درگمی خارج میشود. مشاور تحصیلی خوب با توجه با ضرایب درس ها، نقاط ضعف و قوت دانش آموز و اهمیت آن درس در کنکور ، برنامه ریزی دقیقی باید انجام دهد و باید در برنامه خودش، حواسش به فاصله دوره های استاندارد باشد. به نظر من بهترین مشاور تحصیلی کسی است که مشخص کند کجای سیستم مطالعه شما ایراد دارد و چجوری باید درستش کنید. یک مشاور می توانند تاثیر بسیار زیادی در برنامه ریزی کنکور شما داشته باشد

2. پیگیری و پایش | ویژگی مشاور تحصیلی خوب

پایش یعنی تمرین های درست با نظارت مشاور تحصیلی به سر انجام برسد!
یکی از مهمترین کارهایی که مشاورهای پیگیر انجام می دهند پایش و پیگیری زیاد هست. با پایشِ چرک نویس ها، آزمون های شخصی از برنامه ها، نظارت بر دفتر برنامه ریزی و روند هفتگی دانش آموز ، مشاور تحصیلی می تواند قدم اول، یعنی برنامه ریزی را به درستی پیاده کند.


 مشاوره تحصیلی خصوصی بارسا 

 پس از دیدن این ویدئو برای اطلاع از خدمات دپارتمان تحصیلی بارسا و رزرو جلسات مشاوره 
 عدد 66 رو به 3000909030 ارسال کنید. 

3. رشد سن عقلی دانش آموز

یکی از مهمترین کارهای یک مشاور تحصیلی حرفه ای این هست که بتواند قدرت تعقل و درک و فهم دانش آموز را بالاتر ببرد. دانش آموز طی جلسات مشاوره تحصیلی باید بتواند با سن عقلی بهتری تصمیم بگیرد تا منجر به نتایج بهتری شود. اگر بگذاریم بچه های ما از نظر ذهنی 10 ساله، 15 ساله یا 18 ساله باشند، نمی توانیم از آن ها انتظار داشته باشیم مثل یک انسان 25 ساله تصمیم بگیرند، درس بخوانند و تلاش کنند و گاهی با پشتکار شکست ها را کنار بذارند. باید با کمک بهترین مشاوران تحصیلی در ایران، باورهای دانش آموز را تغییر بدیم تا رفتارهای جدیدی انجام بدید.

4. آموزش | موثر ترین ابزار یک مشاور تحصیلی 

به نظر من بهترین مشاور تحصیلی  کسی است که بتواند به خوبی آموزش دهد، آموزش هایی مثل روش مطالعاتی هر درس، بهبود تمرکز، افزایش قدرت تمرکز و حافظه، روش های افزایش سرعت مطالعه، مدیریت آزمون و مدیریت استرس تا دانش آموز بتواند بهینه تر مطالعه کند. از همه مهم تر یک مشاور تحصیلی خوب باید بتواند خود را با شرایط و تکنیک های روز دنیا سازگار کند.

بیشتر بخوانید: روش مطالعه ریاضی رتبه های برتر

به روز بودن مشاور تحصیلی چه تاثیری دارد؟

این که یک مشاور تحصیلی به دانش آموز بگوید تمرکزت را بیشتر کن یا استرس نداشته باش، مثل یک نصیحت معمولی و بی اثر هست. مشاور تحصیلی خوب باید برای تمامی مواردی که مورد نیاز دانش آموز هست. 10 الی 15 تکنیک کاربردی و عملی بداند تابه کمک آن ها بتواند دانش آموزش را راهنمایی کند. در کل بهترین مشاور تحصیلی کسی است که کمک می کند تا دانش آموز ابزار تغییرات را پیدا کند. 

آیا یک دانشجوی خوب یک مشاور تحصیلی خوب هم می شود؟

این کار این روزها خیلی مد شده است و ما می بینیم که مثلا دانشجویان پزشکی بعد از قبولی در این رشته، شروع به کار مشاوره تحصیلی می کنند. در جواب این سوال باید بگم لزوما نه!! یک رتبه برتر کنکور با آموزش های مختلف و دوره های مختلف، طی یک پروسه کاملا علمی می تواند حتی به بهترین مشاور تحصیلی ایران نیز تبدیل شود. اما اگر صرفا برای این که توانسته است در رشته پزشکی قبول شود پس حتما می تواند مشاور خوبی شود، اشتباه است .معمولا این دسته از رتبه های برتر کنکور در صورتی که آموزش های لازم را نبینند، نمی توانند بیشتر از 2 دسته از دانش آموزان را درک کنند:

  • دانش آموزان کم تلاش

  • دانش آموزان کم استعداد

چون این رتبه های برتر خودشان از این دو دسته نبودند.

بیشتر بخوانید: استعداد مهم تر است یا تلاش

اکثر دانش آموزان ما وضعیت متوسطی دارند. یک دانشجو که بدون آموزش پا به عرصه مشاوره تحصیلی می گذارد، اطلاعات روانشناسی و مشاوره ای خیلی کمی دارد و می تواند در نهایت برنامه ای که خودش انجام داده است را به دانش آموز دیگر ارائه دهد که ممکن است ربطی به توانایی و استعداد آن دانش آموز نداشته باشد. یک مشاور تحصیلی حرفه ای دارای تجربه و اطلاعات زیادی هست که نه فقط خودش، بلکه چندین نفر را در سطوح مختلف به موفقیت رسانده است.

ما در روانشناسی یاد می گیریم استعداد و زندگی دیگران را قضاوت نکنیم. آدم ها با هم خیلی متفاوتند و باید آن ها را همونجوری که هستند، بپذیریم.  اما فردی که اطلاعات روانشناسی و مشاوره ای ندارد، چطور می تواند اشکالات فرد دیگری را بپذیرد؟! ما در روانشناسی و مشاوره یاد میگیریم که اشکالات و محدودیت ها و فرصت های یک فرد را پیدا کنیم تا بتوانیم به او کمک کنیم.

باید مراقب باشیم دیگران با کمبود تجربه به ما ضربه نزنند. مثلا در دپارتمان مشاوره تحصیلی بارسا که عنوان بهترین سیستم آموزشی خاورمیانه را در سال 2013 بدست آورده، مشاوران تحصیلی حداقل 2 سال زیر نظر علی میرصادقی آموزش می بینند و کار می کنند و پله پله تبدیل به بهترین مشاوران تحصیلی کشور میشوند. و با اطلاعات روانشناسی و مشاوره ای پا به این عرصه می گذارند. برنامه ریزی در عین سادگی، خیلی کار پیچیده ای است!! یک مشاور تحصیلی عالی باید استعداد و موقعیت درسی و خانوادگی و آموزشی دانش آموز را در نظر بگیرد.

مشاوره تحصیلی خصوصی

 برای رزرو و ثبت نام جلسات مشاوره تحصیلی بارسا 
 ( مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری ) عدد 66 را به سامانه 3000909030 ارسال کنید. 

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید


معرفی و رتبه قبولی رشته های دانشگاهی
مشاور تحصیلی
بهترین منابع کنکور
بهترین مدرسه تهران

روش مطالعه کنکور

دوستان عزیزان بارسایی، ممنون که همیشه همراه بارسا هستید و سوالاتتون رو از ما می پرسید. بدون شک هدف ما هم پاسخگویی دقیق به سوالات شماست تا بتونیم شما رو به بهترین شکل ممکن راهنمایی کنیم. اما با توجه به حجم بسیار زیاد سوالات در زمان انتخاب رشته، فرآیند پاسخگویی کمی طولانی تر شده و شاید کمی دیرتر از زمان های دیگه سوالاتتون رو پاسخ بدیم. اما حتما پاسخ شما رو خواهیم داد؛ پس همراه ما باشید.

فرم درخواست مشاوره تحصیلی

برای رزرو و دریافت اطلاعات بیشتر درباره جلسات مشاوره تحصیلی خصوصی بارسا، کافی است نام و شماره موبایل خود را وارد کنید.

مشخصات فردی
موبایل
تصویر امنیتی
کد امنیتی :
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی انتشاراتی بارسا می باشد.